26.07.06, 11:29
hej
Wlasnie znalazlam Wasze forum wiec witam sie z Wami. Mieszkam 1,5 roku w Portugalii, mam malutkie dziecko, meza (Polaka). Studiujemy w Guimaraes, mieszkamy tez tutaj:)
w razie czego sluze informacjami

pozdrawiam

asia

--
Antosiek
Obserwuj wątek
    • leslaw201 Re: witajcie 26.07.06, 12:00
      ...Witka Asiu, ma nadzieje ze jestes szczesliwa matka...dzieci to najwiekszy
      skarb. Moze wiesz jak sie dostac na Madere jakas jednostka plywajaca?

Pozdroooo od Lesiora.
      • assim droga morska na wyspy 26.07.06, 12:10
        czesc asiu :)

pozwol ze odpowiem lesiorowi ;)
        jedynie majac znajomosci. wchodzisz na jakis statek transportowy i plyniesz,
        albo namawiasz znajomych z jachtem zeby cie tam zabrali. nie istnieja zadne
        rejsowe pasazerskie polaczenia morskie z kontynentu na wyspy, niestety...

pozdr/a
        --
        Luzytania ( Portugalia )
        Já tem funk no carnaval / e a barra só fala inglês
        Tudo isso broke my heart / because I love my português
        • asia.asz Re: droga morska na wyspy 26.07.06, 12:21
          wlasnie mialam to napisac
          po rozmowie z moimi kolegami z pracy (portugalczykami): nie znalezlismy nic reguralnego, a ponadto jeden z nich tam byl i powiedzial zebys sie nad tym zstanowil:)
          nie wiem w jakim wieku jestes, on powiedzial mi ze gdy zwiedzal madeire byli sami starsi ludzie, skusil sie na podroz bo strona internetowa go zachecila, ale sie rozczarowal: jedna mala plaza, do ktorej dojazd 4h autobusem, ogrod botaniczny i sciezki, jedno miejsce z pubami, wszystko zalezy co sie lubi:)

nie chcialam cie zniechecic;)

pozdr
          asia

--
          Antosiek
          • leslaw201 Re: droga morska na wyspy 26.07.06, 12:34
            ...Wesolo jest tam gdzie jestem ja..Jak wczytasz sie w to forum,to zrobisz
            sobie portret wizualny i psychologiczny kazdego goscia.A swoja droga kontakt
            z ludzmi starszymi tez jest interesujacy.Polecam rozwazania na ten temat Anity
            Lipnickiej. AAA...mam 35 lat ,185 cm wzrostu i jestem opalony do granic
            nieprzyzwoitosci,to dlatego ze slonce wplywa pozytywnie na poglebianie mojej
            wiedzy.
          • renasa Re: droga morska na wyspy 26.07.06, 15:57
            Co sie tyczy Madery, to pozwole sobie dorzucic moj maly komentarz, zwlaszcza ze
            mieszkam tutaj od paru lat.
            Zaczne od plaz. A wiec ta kamienista ma rowiez swoje niepowtarzalne uroki.
            Zwlaszcza przepiekny i uspokajajacy szum. Kapiel w glebokim oceanie to tez
            super atrakcja. Dla bojacych sie glebi polecam dosyc liczne kompleksy basentowe
            przy nabrzezu. A juz rzeczywiscie spragnionych piasku wysylam na Porto Santo.
            Jesli chodzi o "ogrod botaniczny i sciezki" no to dosyc jest to uproszczone
            stwierdzenie. Dla tych bardzo licznych ogrodow (Madeira é um jardim - bez
            zadnych podtekstow :-)) i ponad 2200 kilometrow levad i vered przyjezdzaja
            ludzie z najdalszych zakatkow swiata i ..nie chca wracac do domu :-))

Natomiast "jedno miesce z pubami" pozostawie juz bez komentarza.

Prawda jest taka, ze Madera to nie Ibiza czyli brak pieknych piaszczystych
            plaz, ale co za tym i idzie, rozwrzeszczanych i zapitych nastolatkow.
            W jednym sie tutaj zgadzamy, zalezy kto co lubi:-)

Bjs,
            R
          • xavier111 Re: droga morska na wyspy 26.07.06, 17:06
            ale numer, nie wiedzialem ze sa portugalczycy co sie dowiaduja co to jest
            madera przy pomocy strony internetowej, i nie wiedza ze plazowanie to na porto
            santo.

to tak jakby polak pojechal w tatry i sie rozczarowal bo tam w jeziorach woda
            zimna a tak w ogole to nie pozwalaja sie kapac:)
        • leslaw201 Re: droga morska na wyspy 26.07.06, 12:25
          Witka...witka....juz po urlopie ? Katar sie skonczyl ? A swoja droga jakie
          zabawne i intrygujace moze byc rozwiazanie Twojego problemu przez innych
          gosci...najlepsze byly gile...co tez ludzie nie wymysla...Wiesz, przymierzam
          sie we wrzesniu do zmiany ladu na jakies trzy miesiace,Twoj opis Madery (
          bardzo dobry zreszta ) znam juz prawie na pamiec.Dlatego zalozylem sobie ze po
          Twym powrocie z Azorow ze zadam Ci pare pytan...A moze zakupmy jakas lodke i
          otworzmy regularna linnie ...?
    • dharma77pl Re: witajcie 26.07.06, 17:15
      Hej hej znalazlam wlasnie to forum (przypadek lub nie), w momencie gdy juz od
      listopada 05 nie mieszkam w Portugalii (ok 4 lat spedzilam w Algarve).Niemniej
      jednak ze wzgledu na slynne saudade (to uczucie naprawde istnieje)zajrzalam
      tutaj, bo sama rowniez mam doswiadczenie nie jako turysta,ale rezydent (a
      propos tez mialam duze problemy w sefie,ale na cartao nie czekalam b dlugo i
      jeszcze do 2009 jestem oficjalnie rezydentem hehe)i moge komus od czasu do
      czasu opowiedziec cos ciekawego(nie ma to jak najlepsze house party na plazach
      Algarve).
      Zyje sobie obecnie em pais vizinho i na razie nie narzekam (jak to mialo
      miejsce w Portugalii)...choc oczywiscie brakuje mi spokoju Algarve i Lizbony.
      Cale szczescie,ze teraz sa wakacje i moge poleciec vuelingiem, ha!Pozdrowienia
      dla wszystkich!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka