Dodaj do ulubionych

Trójkowo/Trujkowo

02.02.09, 23:55
czyli najlepsze i najgorsze, albo po prostu takie, które bardzo lubimy i
przeciwnie. tematy, audycje, prowadzący... co, kto chce.

bawimy się?
Obserwuj wątek
    • cze67 Re: Trójkowo/Trujkowo 03.02.09, 08:49
      Najgorszy jest BEZ WĄTPIENIA Adam Piśko - jak go słyszę to po prostu krew mnie
      zalewa. Facet gada od rzeczy i nie ma za grosz poczucia humoru. Najgorzej jest
      jak zastępuje Manna w piątek. Człowiek się budzi w weekendu początek a tu
      zamiast misiowego kojącego barytonu słyszy piśkowe piski.

• grimsrund Re: Trójkowo/Trujkowo 03.02.09, 12:34
        Nieeno, człowiek na pewno sie stara (nie słucham, od razu zaznaczam - ostatnio w
        ogóle nie słucham '3'), i do tego jest nasz, krakowski.

Tylko że ani głosu, ani charyzmy nie ma, i nigdy nie miał - zdarza się. Ja też
        na ten przykład nimam ;))))
        • cze67 Re: Trójkowo/Trujkowo 03.02.09, 12:37
          No właśnie najgorsze, że się stara, stara się być elokwentny, zabawny. Ale nie
          jest taki z urodzenia. Fałsz w nim czuję, nieprawdę i pozę. Piśko w ogóle nie
          pasuje mi do Trójki. On w jakiejś Zetce, Esce, albo jakiejś innej literze
          powinien pracować. Taki raczej nadpobudliwy.
          • pytajnick Re: Trójkowo/Trujkowo 03.02.09, 13:37
            Kaczkowskiemu przestałem cokolwiek ufać, gdy zaczął chwalić się, ile to nowych
            płyt przesłuchał w tym tygodniu - zwykle 30-50. Trzydzieści parę to okolice
            mojego miesięcznego rekordu i wiem, że to już granica jakiejkolwiek refleksji.

No, ale nie po to założyliśmy wątek. Więc: HCH i Kolonie Francuskie też bardzo
            lubię.

--
            Ziemia Niczyja
              • pytajnick Re: Trójkowo/Trujkowo 03.02.09, 13:54
                > Jak nie po to? "co kto chce" jest napisane na samej górze:-)
                > A co to to HCH i Kolonie? Nie znam, przy znam.

HCH to Hawryluk z Chacińskim, skaczący po antenach Dwójki i Trójki (tutaj zobaczysz co puszczają), Kolonie to Hawryluk sam. I z jego audycją też mam tak, że czasem mi bliżej a czasem dalej, ale dla interludiów i tak się słucha.

--
                Ziemia Niczyja
      • to.ya Re: Trójkowo/Trujkowo 12.02.09, 20:08
        cze67 napisał:

> Najgorszy jest BEZ WĄTPIENIA Adam Piśko

Cze, jak Babcie kocham, nie przy jedzeniu, nooooooo ;)
        Fakt, na trawienie ani na uszy, to A.P. dobrze nie robi.
        Chyba nawet wiem skad on jest ;)

A tak wogole to witam po wiekach, gdy tu nie zagladalam :(

--
        Przepis na ...
    • pytajnick Re: Trójkowo/Trujkowo 03.02.09, 10:21
      Mann i Wasowski: w kondycji lepszej niż kiedykolwiek. Nawet z prognozy pogody
      potrafią zrobić spektakl istny!

W ramach rozdarcia miłość-nienawiść przyznaję się do sporadycznego słuchania
      Cejrowskiego i muzyki, której sam sobie nigdy bym nie puścił (ani nawet
      wrogowi). Ale z jego cyrkowym podejściem jakoś bezboleśnie to wchodzi, podobny
      stosunek znajduję u wielu znajomych równie mocno uczulonych na ibero, więc coś
      musi być na rzeczy. Audycja z dziurą w płucu (po strzale indiańskiej) albo z
      wykładaniem nóg na stół - majstersztyk.

Oba przypadki pokazują mi siłę osobowości - bo muzycznych pasji panów raczej nie
      podzielam. Raz tylko Wasowski puścił coś nowego, co trwale podłapałem (Linda
      Thompson z 2007)

--
      Ziemia Niczyja
    • pytajnick Re: Trójkowo/Trujkowo 03.02.09, 11:45
      Dodam jeszcze, że niezwykle cenne w Trójkowej ramówce są też stałe elementy gry
      w rodzaju "Tym żył świat", pani dr Katarzyna Kłosińska o polszczyźnie albo
      "Trójka przekracza granicę" (bywało lepiej niż z obecnymi uniwersytetami, ale
      pomysł fajny).

W sobotę zaś "Raport o stanie świata", co druga audycja wysoko ponad wszelką
      konkurencją prasowo-telewizyjną.

--
      Ziemia Niczyja
    • moore_ash Re: Trójkowo/Trujkowo 03.02.09, 12:13
      Mann przede wszystkim. Jak juz ktos napisal, nawet prognoza pogody w
      jego wykonaniu jest ciekawa:P

najbardziej lubie Kaczkowskiego. sluchac i czytac.

Kiedys bardzo podobala mi sie sjesta kydrynskiego, teraz juz jakos
      mnie.

Cejrowski: dokaldnie jak wy. Jako kowboj- pod mur. jako zapowiadacz
      muzyki ktorej normnalnie raczej bym nie kupil na CD- swietny!

Lubie "za a nawet przeciw" chociaz bardzo zadko slucham.

nie lubie, a wrecz niecierpie- klubow trojki. szlag mnie trafia jak
      to slysze.

i ostatnio spodobala mi sie audycja Waglewskich. Nawet podobaja mi
      sie niektore numery puszczane przez Fisza. o dziwo.

to tyle.

a, no i chodzaca encyklopedia jazzu czyli ptaszyn odkad pamietam
      przyciagal moja uwage:)

pzdr.
      tb
      • cze67 Re: Trójkowo/Trujkowo 03.02.09, 12:24
        > najbardziej lubie Kaczkowskiego. sluchac i czytac.

A mnie wkurwiają (albo tylko wkurzają) jego zachwyty nad każdym badziewiem,
        które wyprodukuje SŁAWNY albo ZAPRZYJAŹNIONY wykonawca. A od kiedy przeczytałem
        na tym forum, że puszczał ten gówniany Mistic (polskie przeboje przerobione w
        niby-chorały) to w ogóle zwątpiłem w jego gust. Jak dla mnie - stanowczo zbyt
        bezkrytyczny.
      • braineater Re: Trójkowo/Trujkowo 03.02.09, 17:38
        moore_ash napisał:
        >
        > nie lubie, a wrecz niecierpie- klubow trojki. szlag mnie trafia jak
        > to slysze.

Jedyne na co trafiam, bo z reguły jem o tej godzinie, a zona mi nie pozwala
        siedzieć w słuchawkach w kuchni i zdarza mi się czasem przesiedzieć do końca.
        Jak robię sobie rano kawę, to jeszcze trafiam na Szczyczkowskiego, czy jak mu
        tam i to jest natychmiastowa akcja reakcja, koleś tak koszmarnie bredzi, ze
        standard to sa trzy minuty i pospieszna ucieczka do pomieszczeń bez radia.
        --
        I've never been cleverbecause need it never
        • sss9 Re: Trójkowo/Trujkowo 03.02.09, 21:07
          trujkowo: "nasz kochany" pan Kuba Strzyczkowski - tu mam jak Brejniu, polonista
          tak zbudyniały, że na wymioty, kocha międlić słowa dla samego międlenia, bez
          sensu, nuda, rzyg.
          "nasz guru" pan Piotr Kaczkowski - "słyszą państwo ten szelest? taaaak, właśnie
          odpakowuję dla państwa płytę, która w moim domu czekała na tę chwilę dwadzieścia
          lat. i proszę, oto stało się" i pozostałe tego typu wazeliny pod naiwną publiczkę.
          Kydryński - "uwiąd Żądła", nieznośna autokreacja na antenie, muzyczny klub
          drażliwego emeryta.
          tu Baron - do radia Karolina go, sruuu.

trójkowo: reportaże; klub trójki; słuchowisko radiowe; Koza co piątek, ale
          ostatnio jeden w miesiącu przejęli nowi, młodzi, ale kiepscy kabareciarze;
          trójkowo-filmowo

to na pewno jeszcze nie wszystko w obu kategoriach.
          • tomash8 Re: Trójkowo/Trujkowo 03.02.09, 21:26
            sss9 napisał:

> Kydryński - "uwiąd Żądła", nieznośna autokreacja na antenie, muzyczny klub
            > drażliwego emeryta.
            >

Nie słucham trójki od ładnych paru lat, ale dzięki temu panu dość skutecznie
            znienawidziłem Stinga. W ogóle te jego audycje były(i z tego co czytam to dalej
            są) po prostu straszne.

--
            :]
    • pop_up Re: Trójkowo/Trujkowo 03.02.09, 21:03
      Nareszcie mogę się pożalić jak bardzo Piątrek Kaczkowski mi piątrki w robocie uprzykrza. Ile można tych Zeppelinów i Tori Amos katować. Ta audycja to trzy godziny podniety dziadami, klasykami i dinozaurami rocka.
      Manna za to lubię i Strzyczkowskiego z tych bardziej pozamuzycznych.
    • marcinlet Re: Trójkowo/Trujkowo 04.02.09, 10:39
      Najdłużej słuchałem w Trójce Listy Przebojów. Ale jak już wyrosłem z
      list przebojów to przestałem słuchać. Kaczkowskiego słuchałem raz i
      wystarczy. Ględził chyba z pół godziny zanim puścił jakiś kawałek.
      Od czasu do czasu słuchałem też Jerzego Kordowicza. Ale trafiałem
      tylko na Tangerine Dream i polską amatorszczyznę, tak więc również
      dałem sobie spokój.
    • sss9 Re: Trójkowo/Trujkowo 04.02.09, 21:34
      dorzucę, że trójkowo akceptuję Agnieszkę Szydłowską (wiem, zara mnie zajebio)w
      każdej emanacji sitkowej, Fisza, pana od "filmowo" i tego od klubu (nazwisk nie
      pomnę). koledzy mnie oświecili, że tego dotychczasowego faszystę w poglądach na
      gumnie, akceptuję jako trawelera w tv i radiu (facio ma podwójną moralność
      ustosunkowując się do tradycji różnych kultur, ale kto jest bez winy?). Mann &
      Wassowski to klasa sama w sobie, nie do podróbki. no ja perdlę, ale nawet Metz
      daje czasem radę (cykle historyczne są warte uwagi). jak podsłucham reszty, to
      podam nazwiska, bo o dziwo dla mnie samego, wcale nie jest tak ubogo i mają oni
      swoją jakość zmieniającą oblicze Trójki, która kiedyś była fajna.
      tró/ujkowo mam z red. od offensywy (sorry, niepamięć do nazwisk). jeszcze się z
      nim zżymam.
    • pytajnick Re: Trójkowo/Trujkowo 12.02.09, 14:59
      za www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=17669

Program III Polskiego Radia z 6,9-proc. udziałem w czasie słuchania zanotował
      najlepszy wynik, odkąd prowadzone są badania Radio Track – wynika z najnowszych
      danych tych badań realizowanych przez MillwardBrown SMG/KRC.

Bardzo wysoką słuchalność w fali listopad 2008 – styczeń 2009 ma lider rozgłośni
      ogólnopolskich RMF FM. Udział w czasie słuchania tej stacji wynosi 23,9 proc. i
      jest najwyższy od ponad czterech lat (w fali VII – IX 2004 wyniósł 24 proc.). W
      tym okresie przed rokiem RMF FM miał wynik 22,5 proc. Drugie miejsce w rankingu
      zajęło Radio Zet z wynikiem 17,2 proc. (rok temu – 19,3 proc.), a trzecie –
      Program I Polskiego Radia – 12,9 proc. (13,1 proc.).

Udział Programu III wyniósł 6,9 proc. i jest to jego najwyższy wynik w historii
      badań Radio Track, które prowadzone są od 2001 roku (przed rokiem – 5,7 proc.).
      Wynik Radia Maryja to 1,9 proc. (2,3 proc.), Programu II – 0,6 proc. (0,6
      proc.), a Polskiego Radia Euro, które do czerwca ub.r. nadawało jako Radio Bis –
      0,2 proc. (0,4 proc.).

--
      Ziemia Niczyja
    • sonia34 Re: Trójkowo/Trujkowo 15.02.09, 00:28
      A pan Adam Piśko kiedyś się pomyłił i powiedział że 5'NIZZA to rosyjski zespół.
      A ja napisałam mu, że to zespół ż Ukrainy. A on powiedział na antenie ''Czy ktoś
      mówił, że to zespół z Rosji''.
    • sss9 Re: Trójkowo/Trujkowo 20.02.09, 22:53
      refleksja taka mnie naszła, że o ile mimo wszystko Trójki słuchamy i nawet się
      nam podoba, to chyba tylko ze względu na brak konkurencji. bo te wszystkie
      eremefy i zetobodobne przecież nią nie są.
      oferta muzyczna Trójki szczerze mówiąc też nie poraża, jest zachowawcza i nie ma
      w niej już takich audycji, które można by porównywać z niegdysiejszymi np.
      Mroczka, Wiernika, czy nawet Brzozowicza, które na owe czasy robiły jakiś
      ferment. dziś jest alternatywnie, czyli niby aktualnie i nowocześnie, ale
      cholernie grzecznie i przewidywalnie. nawet jak już się jakiś Fisz odważy, to
      zaraz wycisza go tata.
      i jeszcze pytanie: gdzie jest współczesny jazz i hip hop?!
      • to.ya Re: No to poleciał Skowroński 26.02.09, 19:49
        Tja :/
        A na jego miejsce Magdalena Jethon :///

--
        "Między Włochami i alpejskim Severing wybudowano linię kolejową.
        Wybudowano ją długo zanim pojawił się pociąg, który mógłby tę trasę
        pokonać. Ale ludzie wiedzieli, że ten pociąg się kiedyś pojawi..."
            • cze67 Re: No to poleciał Skowroński 27.02.09, 11:30
              Mann powiedział dzisiaj rano na pytania słuchaczy, czy jest możliwe
              że odejdzie: Nie będę się krygował, nie wiem co się stanie. Ale
              bardzo bym nie chciał państwa opuszczać.
              Trochę mnie to zaniepokoiło, bo nie wyobrażam sobie piątkowego
              poranka bez Pana Wojtka.

Cieszę się za to, że nie będzie tej dziennikarskiej mendy Michała
              Karnowskiego.
              • grimsrund Re: No to poleciał Skowroński 27.02.09, 13:20
                Ano. Ale jakby co, Pan Wojtek sam sobie będzie winny. W przedwczorajszym (?)
                wywiadzie dla Gazowni nie dość mocno nacharkał na Skowrońskiego - ba, nawet
                powiedział o nim kilka przychylnych słów. Takich rzeczy nie można puścić płazem.
                • sss9 Re: No to poleciał Skowroński 27.02.09, 22:42
                  nie wiem od kiedy Skowron był szefem "3" i jakie zmiany wprowadził w stacji tak,
                  że były pozytywnie odczuwalne przez słuchaczy.
                  w niektórych postach pobrzmiewa jednak tłumiony szloch za Skowrońskim, albo
                  strach przed Jethon, to może mnie oświecicie, czym tak dobrym się Trójce
                  przysłużył? i co to za straszna baba, ta Jethon?
                  • pytajnick Re: No to poleciał Skowroński 28.02.09, 02:01
                    sss9 napisał:

> czym tak dobrym się Trójce

Wady można wyliczać, ale takiej swobody jaką prowadzący mieli ostatnio w Trójce
                    inni mogą im tylko pozazdrościć, nawet w mniejszych radiach. I klimat, który
                    pozwala Mannowi robić sobie jaja z prognozy pogody a wariatowi Cejrowskiemu
                    wykładać nogi na biurko - też dla mnie bezcenny. I jakaś taka wola kombinowania
                    i wymyślania nowych rzeczy dla słuchaczy, nawet wymagających trudu i niekiedy
                    kasy (Metz z BBC historyczny, Trójka przekracza granice, listy osobiste). I
                    koncerty 2-3 razy w tygodniu, przynajmniej jeden z nich nie do powstydzenia. Że
                    już nie wspomnę o wylocie większości durnych dżingli i tym, że nagle strona
                    zaczęła fajnie wyglądać i można na niej niekiedy całe koncerty pooglądać,
                    świetnej jakości. Nie chcę mi się dalej pisać, ale generalnie od dłuższego czasu
                    Trójka znów mi towarzyszy przy śniadaniach/kolacjach, co jej się po 2002 roku
                    przez długi czas nie zdarzało, i nawet paru sympatycznych śpiewaków mi podrzucili.

--
                    Ziemia Niczyja
                    • sss9 Re: No to poleciał Skowroński 28.02.09, 14:24
                      Mann zawsze swobodnie operował językiem, a nóg Cejrowskiego, o ile to jest w
                      ogóle jakaś "jakość" i tak nie widzimy. ale dobra, Skowroński zbudował piękne
                      radio, a Jethon?

"Agnieszka Kublik: Zastąpiła pani na stanowisku szefa radiowej "Trójki"
                      Krzysztofa Skowrońskiego, który mówi, że "budował piękne radio, a teraz to
                      wszystko zostanie zburzone".

Magda Jethon: - Ta wypowiedź jest zdecydowanie przesadzona. Krzysztof Skowroński
                      nie ma monopolu na budowanie pięknego radia. A ja nie zamierzam niczego burzyć.
                      "Trójka" istnieje od 46 lat, ja w niej pracuję od 30. Z dwiema przerwami. [...]
                      Drugi raz rozstałam się z "Trójką", gdy przyszedł Krzysztof Skowroński. Odeszłam
                      wraz z innymi 18. trójkowiczami ponieważ nie dogadaliśmy się z nim. [..]

Będzie pani dużo zmieniać w "Trójce"?

- Nie. "Trójka" to przede wszystkim nieprzeciętne osobowości dziennikarzy
                      muzycznych. Dlatego konstruowanie muzyki będzie należało do nich w stu
                      procentach. A jeśli któraś z innych audycji wyda mi się niedoskonała, to będę
                      rozmawiała z jej autorami."
                      wyborcza.pl/1,76842,6324273,Nie_zburze_radiowej__Trojki_.html
                      jak dotąd nie zauważyłem popłochu wśród trójkowych dziennikarzy. Skowron raczej
                      nie zostanie szeregowym i odejdzie, przecież jak się raz zostało dyrektorem, to
                      w naszej tradycji jest się nim dożywotnio. ;) czy coś stracimy? się zobaczy
                      (usłyszy), ale ja wątpię, żeby ewentualne odejście np. Karnowskiego zrobiło
                      radiu i mnie źle.
                      • pytajnick Re: No to poleciał Skowroński 28.02.09, 15:29
                        sss9 napisał:

> Mann zawsze swobodnie operował językiem,

mówimy o czym innym

> jak dotąd nie zauważyłem popłochu wśród trójkowych dziennikarzy.

Ja słyszałem już trzy albo cztery pożegnania, a słucham ostatnio bardzo rzadko.
                        A Wyborcza kibicowała fotelowej zmianie i częściowo do niej doprowadziła, więc
                        nie przeczytasz tam sceptycznego słowa o Jethon, tym bardziej nie usłyszysz go u
                        niej samej.

Oczywiście fajnie by było, gdybyś miał rację i ich intencje były krystaliczne.
                        Ale już po samym sposobie zmiany - żal-polityka podszywana prasową nagonką pod
                        absurdalną przykrywką kryzysu - można zgadywać, jak dalej będzie wyglądało
                        kierowanie Trójką.
                        • sss9 Re: No to poleciał Skowroński 01.03.09, 22:02
                          no nie wiem czy mówimy o czym innym, ale jeżeli uważasz, że pod panią Jethon nie
                          będzie już żartów w prognozie pogody, to pewnie wiesz co mówisz, bo wiesz
                          więcej, tylko się krygujesz. może faktycznie Mann nie robiący jaj z przepowiedni
                          pogodowych będzie dowodem upadku radia pod panią Jethon. i to nawet wtedy, kiedy
                          przestanie robić te jaja z powodu znudzenia tą formą zabawiania siebie i słuchaczy.
                          wiem, zaraz rozdzwonią się telefony wiernych słuchaczy zaniepokojonych pierwszym
                          dowodem na zamordyzm w radiu, może nawet napiszą petycję z żądaniem ponownego
                          mannowego jajczenia pogodą. nigdy nie uwierzą w wersję, że Mann już nie chce.

kto taki się pożegnał? jestem ciekawy czy będzie mi smutno.
                          • pytajnick Re: No to poleciał Skowroński 01.03.09, 22:56
                            sss9 napisał:

> no nie wiem czy mówimy o czym innym, ale jeżeli uważasz, że pod panią Jethon ni
                            > e
                            > będzie już żartów w prognozie pogody, to pewnie wiesz co mówisz, bo wiesz
                            > więcej, tylko się krygujesz.

Bo Ty mówisz o Mannie i jego talentach, a ja mówię o pewnej atmosferze w pracy,
                            która oznacza swobodę, odgórną akceptację ryzykownych zabaw i pozwalania sobie
                            na więcej, na dziwactwa, na redaktorów takich jakimi są. Bo nawet jeśli coś nie
                            wypali, to nic się nie stanie. Przed Skowrońskim tak nie było, było "poważnie
                            radiowo", i nie chodzi tu o brak humoru ale o patrzenie na zegarek, o
                            "poprawność", jakąś zabawną powagę instytucji Polskiego Radia.

> może faktycznie Mann nie robiący jaj z przepowiedn
                            > i
                            > pogodowych będzie dowodem upadku radia pod panią Jethon.

Próbujesz to wyśmiać, a dla mnie jeśli Mannowi odechce się zabawy ze słuchaczem
                            będzie właśnie oznaką upadku. Znów zaczną PRACOWAĆ, a nie bawić się w fajne radio.

> wiem, zaraz rozdzwonią się telefony wiernych słuchaczy
                            > zaniepokojonych pierwszy

Spoko, na razie możesz się przejść pogwizdać na Myśliwieckiej, podobno jutro o
                            14 zbiórka.

> kto taki się pożegnał? jestem ciekawy czy będzie mi smutno.

Nie będzie

--
                            Ziemia Niczyja
                            • sss9 Re: No to poleciał Skowroński 01.03.09, 23:28
                              mam wrażenie, że się irytujesz. chyba niepotrzebnie, bo nie sądzę, żeby
                              redaktorzy teraz i nagle siedzieli przed sitkami z kijami w odbytach.
                              właśnie przeczytałem wywiad z Mannem, w którym przypomniano jakieś "radosne"
                              wejście Skowrońskiego do studia, podczas audycji i wygłoszenie przez byłego dyra
                              obrończo-pochwalnej tyrady na temat pewnej partii.

no to gdybym miał specjalnie coś wyśmiewać, to raczej ten powyższy żenujący
                              fakt. nie wiem, może Jethon jest czarownicą, może bawi się laleczkami wudu, a
                              może jako szefowa zezwoli na jeszcze bardziej swobodną atmosferę w redakcji? nie
                              pracuję tam i szczerze mówiąc waly mnie struktura tamtejszych koterii i tego
                              która gwiżdże, a która puszcza dupne obłoczki, o której godzinie i na czyj
                              rozkaz. tobie też radzę się nie podniecać.

dla mnie to jest proste: dziś czasem słucham, a jak przestanie mi się podobać,
                              to przestanę. łez nie będzie.

mówisz, że nie będzie mi smutno, chociaż nie podałeś ani jednego nazwiska z tych
                              tajemniczych kilku? a skąd to przekonanie? jest ono równie zasadne jak
                              wieszczenie upadku 3?
                              • cze67 Re: No to poleciał Skowroński 01.03.09, 23:37
                                Pytajnick, sam tego chciałeś. Michał Karnowski AD 2007, fragmenty textu, który
                                ukazał się w Dzienniku, ale w archiwum tej gazety już go nie znajdziesz. Ciekawe
                                czemu.

"Stewardessa podaje ciepły posiłek. Ale Jarosław Kaczyński nie zdąży już go
                                zjeść, zdąży połknąć tylko kilka kęsów. Za chwilę samolot podchodzi do
                                lądowania. Jest 18.40. Dla premiera to mniej więcej środek dnia, który zakończy
                                się dwie - trzy godziny po północy. Czeka go jeszcze lektura wieczornych
                                raportów dziennych, kilka spotkań i potwierdzenie harmonogramu na jutro. Na sam
                                koniec, już w domu, lektura dokumentów lub książki. Następnego dnia premier
                                wstanie dużo później niż większość z nas, w kancelarii pojawi się około godz. 10
                                rano.

Jeden ze współpracowników premiera zdradza DZIENNIKOWI, iż szef rządu założył
                                każdemu z ministrów teczkę. - Cały ich stos leży na specjalnej półce w gabinecie
                                Kaczyńskiego. Każda inaczej oznaczona: MF - Ministerstwo Finansów, MT -
                                Ministerstwo Transportu, MZ - Ministerstwo Zdrowia. Gdy przychodzi któryś z
                                szefów resortów, premier otwiera i sprawdza: o czym rozmawiali ostatnio, do
                                czego zobowiązał się minister, co z tego zrobiono - mówi nasz rozmówca.

I chyba w akcie wdzięczności za ciepłe przyjęcie, chwilę później na konferencji
                                prasowej zorganizowanej w jednej z wojnickich fabryk wśród pachnących farbą,
                                dopiero co wyprodukowanych maszyn drukarskich, wygłosił, po raz pierwszy tak
                                szczerze, swoje credo: Postawiliśmy na zwykłą Polskę.

Bo kiedy Jarosław Kaczyński stoi przed wąską grupą, doskonale wie, co
                                powiedzieć. Biznesmenom z Wojnicza dał krótki i treściwy wykład na temat
                                sposobów zdobywania unijnych pieniędzy i konieczności rozważenia wydzielenia
                                Warszawy z województwa mazowieckiego - by to ostatnie spadło w rankingu
                                zamożności i dzięki temu było w stanie konkurować o unijne środki. Prezesowi
                                Instytutu Pamięci Narodowej w Bochni, gdzie pojechał po zakończeniu spotkania w
                                Wojniczu, treściwą definicję własnego stosunku do lustracji. Plus napomnienie,
                                by IPN realizował ją “odpowiedzialnie”. ” I tak właśnie pracujemy” -
                                odpowiedział Kurtyka."
                                  • cze67 Re: No to poleciał Skowroński 02.03.09, 10:03
                                    Press:

Wojciech Mann zostaje w Trójce

Po piątkowej rozmowie z nową dyrektor Programu III Polskiego Radia
                                    Magdaleną Jethon Wojciech Mann zapowiedział, że zostanie w stacji.

- Wojciech Mann nadal będzie prowadził piątkowe poranne ”Zapraszamy
                                    do Trójki” i niedzielny program przedpołudniowy razem z Grzegorzem
                                    Wasowskim – zapowiada Jethon. W piątek spotkała się z kilkoma
                                    dziennikarzami Trójki. – Rozmawiałam między innymi z Beatą
                                    Michniewicz, Ernestem Zozuniem, Anną Krakowską (szefowa redakcji
                                    aktualności – przyp. red.) i Jackiem Pawłowskim (wicedyrektor
                                    anteny). Mam wrażenie, że wszystkich uspokoiłam co do moich
                                    zamiarów – mówi Jethon. Zapowiada, że nie będzie przeprowadzać
                                    zwolnień i nie chce obniżać honorariów. - W pierwszej kolejności
                                    oszczędności będę szukać w różnych akcjach, które można
                                    przeprowadzać taniej. Na końcu jest cięcie wynagrodzeń. Nie będzie
                                    zwolnień dla oszczędności. Jeśli zarząd będzie mi kazał zredukować
                                    zatrudnienie, pierwsza się zwolnię sama – deklaruje.
                                        • encypency Re: No to poleciał Skowroński 09.03.09, 15:06
                                          cze67 napisał:

> Grzegorz Wasowski zapowiedział właśnie u Manna, że "zawiesza"

Niech sobie wisi jak najdluzej. Ten facet jest po prostu juz
                                          niestrawny, gledzi przeokropnie, angielszczyzna na poziomie
                                          gimnazjum, w zyciu chyba nie byl u logopedy.

Moze dzieki temu, ze 'bedzie wisial' znajdzie sie w Trojce miejsce
                                          dla nastepnego Owczarka czy Zambrowskiego, ktorzy reprezentuja
                                          prawdziwe radio, a nie tylko infantylne komentarze.
                                          --
                                          Przybądź, zobacz, zwyciężaj!
                                            • sss9 Re: No to poleciał Skowroński 09.03.09, 19:51
                                              cze67 napisał:

> Ja akurat lubię poczucie humoru Wasowskiego. A czasami nawet muzykę,
                                              > którą puszczał. Ale jego decyzja, w sumie bez jasnego uzasadnienia,
                                              > to dla mnie przegięcie.

o ile to nie jest żart, to... baran i szkoda.
                                              mnie także wydawał się gościem dosyć mocno zdystansowanym i gdyby przyszło mi
                                              obstawiać kto rozedrze koszulę w drzwiach, nie brałbym go pod uwagę, a tu
                                              proszę, takie rozczarowanko.
                                              • pytajnick Re: No to poleciał Skowroński 09.03.09, 20:59
                                                sss9 napisał:

> o ile to nie jest żart, to... baran i szkoda.
                                                > mnie także wydawał się gościem dosyć mocno zdystansowanym i gdyby przyszło mi
                                                > obstawiać kto rozedrze koszulę w drzwiach, nie brałbym go pod uwagę, a tu
                                                > proszę, takie rozczarowanko.

gość jest z trójką związany dłużej niż ja żyję. zabawne tak łatwo "rozczarować
                                                się" decyzją, na którą wpłynęło pewnie milion czynników obecnych i przeszłych i
                                                jeszcze facet ponad tydzień nad nią rozmyślał. no sorry.

--
                                                Ziemia Niczyja
                                                • sss9 Re: No to poleciał Skowroński 09.03.09, 21:14
                                                  właśnie, tyle lat w instytucji zawsze szarpanej ze wszystkich stron, aż tu nagle
                                                  Misja, w emerytalnym wieku Taki Gest. bez oglądania się na słuchaczy. no sorry,
                                                  to kolejny dowód na to, że na starość ludzie dziecinnieją.
                                                  • pytajnick Re: No to poleciał Skowroński 09.03.09, 21:52
                                                    sss9 napisał:

> właśnie, tyle lat w instytucji zawsze szarpanej ze wszystkich stron, aż tu nagl
                                                    > e
                                                    > Misja, w emerytalnym wieku Taki Gest. bez oglądania się na słuchaczy. no sorry,
                                                    > to kolejny dowód na to, że na starość ludzie dziecinnieją.

no nie wiem, kiedyś takie decyzje także szanowano - że solidarność z kimś
                                                    cenionym (kumplem?), takie staroświeckie rzeczy. ja nie będę tej decyzji
                                                    oceniał, bo nic o niej nie wiem.

--
                                                    Ziemia Niczyja
                                                  • pytajnick Re: No to poleciał Skowroński 10.03.09, 11:22
                                                    W dzisiejszym "Dzienniku" jest krótka rozmowa z Wasowskim. Mówi że nie o Jethon poszło, ale "Chodzi o odwołanie. I o styl, w jakim to uczyniono".

"Zbyt trzeźwo stąpam po ziemi, żeby sądzić, że coś wniesie [to jego odejście]. Co nie oznacza jednak, że nie należy zdobywać się na gesty solidarności".

Mniej więcej to samo w Rzepie (na samym dole)

Czyli jednak staroświecki.

--
                                                    Ziemia Niczyja
                              • pytajnick Re: No to poleciał Skowroński 01.03.09, 23:46
                                sss9 napisał:

> no to gdybym miał specjalnie coś wyśmiewać, to raczej ten powyższy żenujący

tak, to porażka, ale ja pewnie się takimi rzeczami nie przejmuję, bo polityczne
                                oblicze Trójki mnie nie interesuje

> wieszczenie upadku 3?

e tam, nie spodziewam się powrotu do ery laskowskiego, po prostu nie podoba mi
                                się jak to się odbywa. gdy będą w ten sposób wywalać Jethon, to też będę jej
                                bronił, tym bardziej że pracując chwilę w Jedynce miałem okazję ją poznać :-)

--
                                Ziemia Niczyja
                                • sss9 Re: No to poleciał Skowroński 02.03.09, 00:01
                                  pytajnick napisał:

> tak, to porażka, ale ja pewnie się takimi rzeczami nie przejmuję, bo polityczne
                                  > oblicze Trójki mnie nie interesuje

no widzisz, a swobodny p.Mann zauważył krępujące polityczne ciśnienie w 3.

> e tam, nie spodziewam się powrotu do ery laskowskiego, po prostu nie podoba mi
                                  > się jak to się odbywa. gdy będą w ten sposób wywalać Jethon, to też będę jej
                                  > bronił [...]

ale po co? może zastąpi ją ktoś lepszy? np. Skowroński? ;D

wszyscy oni są mianowani. a skoro tak, to lecą jak szmaty. taka Karma. :)
    • neandertalski moje 3 grosze 13.03.09, 12:50
      ja tam po Wasowskim płakał nie będę, nigdy w niego nie uwierzyłem,
      jego „specyficzne „ poczucie humory jest do znudzenia przewidywalne
      i zamęczył z kolegą je je jeszcze na etapie KOC-a, teraz jego
      mendzenie jest dla mnie zwykłym kabotyństwem.
      Dla mnie największym pytaniem jest to czy Pan Wojciech Ossowski
      będzie miał wreszcie jakąś audycję z prawdziwego zdarzenia, czy też
      pójdzie won… ja faceta lubię najbardziej, zawsze robił za
      zapchajdziurę a wczoraj np. dzięki niemu dowiedziałem się o niejakim
      Albercie Kuvezinie i wdzięczność moja nie ma końca. Uśmiałem się tez
      z opowieści o tym jak w dawnych czasach Albert Kuvezin przegrywał
      konkursy zespołów muzycznych w kołchozach, bo miała nieestetycznie
      zawinięte struny na śrubach gitary :-)
      Manna i Kaczkowskiego z całym szacunkiem ale już przestaję trawić…

--
      "Jeden z naukowców pokazał mi zdjęcie amerykańskiego boksera. Miał
      wszystkie
      cechy neandertalczyka. Tacy ludzie są wśród nas. To rasa człowieka,
      kiedyś może bardziej rozpowszechniona, ale wciąż istniejąca" Maciej
      Giertych
          • neandertalski Re: na marginesie - Kuvezin 13.03.09, 13:51
            pierwsze wieści od znajomych królika były takie, że Ossowski też ma
            wyjazd, ale w sumie na poczatku Mann tez się żegnał ze słuchaczami.
            jak będzie zobaczymy.
            w sumie do tej pory nie wiem czemu łapał wiecznie podmiany, facet ma
            naprawdę dużo do powiedzenia o muzyce nie koniecznie z najlepiej
            sponsorowanej półki - swoją drogą może to właśnie powód jego
            etatu "zastępowego"?
            nie ukrywam zresztą, ze trochę mi się smutno zrobiło jak tu tez nikt
            z Was go nie zauważył wyliczając audycje i nazwiska...

--
            wszystkie
            Giertych
            • pytajnick Re: na marginesie - Kuvezin 13.03.09, 17:35
              neandertalski napisał:

> nie ukrywam zresztą, ze trochę mi się smutno zrobiło jak tu tez nikt
              > z Was go nie zauważył wyliczając audycje i nazwiska...

Też go wczoraj słuchałem i też mi się wątek około-gardłowogłosowy podobał, ale
              facet bardzo nierówny jest, moim zdaniem.

--
              Ziemia Niczyja
              • neandertalski Re: na marginesie - Kuvezin 16.03.09, 07:42
                pytajnick napisał:
                > facet bardzo nierówny jest, moim zdaniem.

to prawda, ma niestety jakiś dziwny skręt w stronę, ze tak powiem
                wokalnej muzyki afrykańskiej, która mi przy przypomina muzykę z
                ostatniej ekranizacji "w pustyni i w puszczy", znaczy taki kozidrak-
                afro.
                z drugiej strony czasami takie kapele folkowo metalowe wyciągał, że
                mi szczęka opadała...
                może jakby miał jedną, konkretną audycję to by się ustatkował, a tak
                jak w kółko dorywczo łapie podmiany to niestety błądzi często;)

--
                wszystkie
                Giertych
    • sss9 Re: Trójkowo/Trujkowo 01.04.09, 10:52
      wiecie już? Kydryński będzie miał sześciogodzinną audycję o punku, Mann,
      podobnie jak Wasowski będzie słyszalny tylko w reklamach, wracają Olejnik i
      Wiernik, Miecugow i Brzozowicz. Skowroński też wraca na Trójkowy stolec. a z
      okazji 47 urodzin radiowej Trójki tuż przed północą życzenia złoży Beksiński.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka