Dodaj do ulubionych

DZIECI POCZĘTE Z GWAŁTU, A ABORCJA - świadectwa

08.06.11, 12:47
ŚWIADECTWO PIERWSZE:
Urodziłam się w wyniku gwałtu, dlatego nie mogę wspierać aborcji! - niemalże wykrzyczała Fatima Pelaes, zwracając się do kolegów. Słowa te padły w brazylijskiej Izbie Reprezentantów chwilę przed głosowaniem nad dodatkowymi gwarancjami prawnymi dla dzieci poczętych. Chodzi o wykluczenie zapisów, które zezwalają na aborcję w przypadku, gdy do poczęcia doszło w wyniku gwałtu lub też gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia matki. Deputowana postanowiła z mównicy opowiedzieć o tym, czym jest aborcja, i że sama ledwie jej uniknęła. Jak podkreśliła Pelaes, choć matka początkowo myślała o aborcji, ostatecznie jednak zdecydowała, że nie może pozbawić życia dziecka, które nosi pod sercem. Cytowany przez portal Catholic News Agency przedstawiciel Ruchu Obrony Życia z Porto Alegre (DLM) donosi, że kiedy deputowana zakończyła swoją przemowę, słuchacze nie potrafili ukryć wzruszenia, a nawet łez. Arnaldo Faria, który zabrał głos po tym poruszającym wystąpieniu, nawiązując do słów poprzedniczki, wezwał pozostałych do opowiedzenia się za życiem. - Koledzy, po wysłuchaniu tego świadectwa, jak moglibyśmy nie wesprzeć ochrony życia poczętego - powiedział.
W ten oto sposób dzięki wystąpieniu Fatimy Pelaes brazylijska Izba Reprezentantów przegłosowała zapisy chroniące dzieci poczęte. Teraz dokument trafi pod głosowanie w Senacie i od jego wyniku zależeć będzie wprowadzenie w Brazylii prawa antyaborcyjnego. Dlatego też Ruch Obrony Życia nawołuje Brazylijczyków, by domagali się od na swoich ustawodawców poparcia powyższych zapisów.
Aborcja w Brazylii jest dopuszczalna w przypadkach gwałtu lub zagrożenia życia matki. Jednak szacuje się, że każdego roku w tym kraju zabija się ponad 1 mln dzieci. Przynajmniej jedna piąta kobiet korzystających z usług podziemia aborcyjnego na skutek komplikacji trafia później do szpitala.
Marta Ziarnik
PATRZ:www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100526&typ=sw&id=sw12.txt

ŚWIADECTWO DRUGIE:
43 lata temu w stanie Michigan młoda, piętnastoletnia dziewczyna zaszła w ciążę. Stanęło przed nią wiele wyborów, więcej niż przed innymi dziewczynami, bo została zgwałcona. W latach sześćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych ofiary gwałtu mogły legalnie dokonać aborcji. Ale ona zdecydowała się dać temu dziecku życie i znaleźć dla niego rodzinę zastępczą. Tym dzieckiem byłam ja. Mój biologiczny ojciec jest gwałcicielem. Nawet nie znam swojej narodowości. Ale mimo to jestem człowiekiem i znam swoją wartość. I nie jestem warta mniej niż ktokolwiek z was, tylko z tego powodu, iż zostałam tak, a nie inaczej poczęta. Nie zasłużyłam na karę śmierci tylko ze względu na przestępstwo mojego ojca. Wierzę, że każde dziecko jest chciane przez kogoś, i ufam, iż Bóg w swoim miłosierdziu miał dla mnie plan. Nie mogę tego wyjaśnić i wy też nie możecie. Nie sądźcie, że nie zadawałam sobie wielokrotnie tego pytania. Bóg jest wszechmogący i jest w stanie wziąć najgorszy ból, bez względu na to, czy było to coś, co sam wybrałeś, czy też coś, co ktoś tobie zrobił. Bóg może uczynić coś wspaniałego: otoczyć łaską, wziąć ból, cierpienie i porażki życiowe i uczynić z tego coś dobrego. Nie wiem, jak i dlaczego. Nigdy nie spotkałam swojej biologicznej mamy, ale ją kocham, bo ona pokochała mnie. Wystarczająco, by mnie urodzić i potem dać najpiękniejszy prezent, jaki kiedykolwiek otrzymałam - moją zastępczą rodzinę.
Pamela Stenzel
PATRZ: www.rodzinapolska.pl/dok.php?art=prawodozycia/archiwum/2005/607_1.htm
Edytor zaawansowany
  • gosia.rogoda12 03.09.11, 23:39
    Bóg jest miłością, piękne świadectwa. On daje życie, czasami w bardzo trudnych sytuacjach, z których niekiedy ciężko wybrnąć, albo ich rozwiązanie wydaje się niemożliwe. Ale On zna każdego z nas i wie, co nam najlepiej trzeba. Przychodzą problemy, ale zawsze na Niego można liczyć. Bóg nigdy nie zapomina o naszych potrzebach i modlitwach kierowanych do Niego, zawsze te modlitwy wysłuchuje, tylko nie zawsze spełnia prośby, ponieważ wie co dla nas jaest najlepsze. smile On pragnie od nas relacji z drugim człowiekiem i pragnie być przez człowieka kochanym.
  • ponure_doswiadczenie 23.08.16, 17:16
    Ja rozumiem, że walczycie tu o prawa nienarodzonych. Ale czasem mam wrażenie, że skupiacie się tylko na nich. Tak jakby kobieta nie istniała. Nie jestem zwolennikiem aborcji. Również w wypadku gwałtu uważam że zawsze lepiej jest urodzić.Bo wiem jaką traumą potrafi się stać aborcja w życiu kobiety. Ale wyobrażam sobie co musi czuć kobieta, która nie dość że została zgwałcona to jeszcze jest w ciąży. I jest zaszczuta nakazem, że musi urodzić. Ja bym chciała opuścić swoje ciało w takim momencie. Odłączyć się od tej ciąży. A z drugiej strony wiedziałabym, że poczęło się we mnie nowe życie, w połowie moje, a w połowie jego...tą swoją część kobieta jest w stanie zaakceptować, ale tą jego część juz mniej...Taka ciąża jest jak ubezwłasnowolnienie. O tym trzeba rozmawiać i na pewno dzieci urodzone z gwałtu trzeba otoczyć opieką i miłością. Ale uważam, że nie wolno zmuszać kobiety do rodzenia wbrew sobie prawem. A Bóg? Czy wy na prawdę uważacie, że te wszystkie zapłodnione jajeczka to jest wola Boga? Że on zaplanował sobie, że Pan X zgwałci panią Y i powstanie z tego dziecko Z, wobec którego Bóg ma pewien plan? Ja jestem załamana takim Bogiem w takim razie.
    Rozumiem tą kobietę. Wie jak została poczęta i zapewne trudno jest jej sobie z tym poradzić. Dlatego walczy o prawa życia dla takich dzieci. Ale czy może narzucić to każdej zgwałconej kobiecie? Uważam, że nie..
  • karolina-netporadnia 08.10.16, 21:58
    Bóg nie chce gwałtu! Kocha nas i dlatego daje nam wolność,którą my rozporządzamy.Jakby miał ingerować w każdą złą rzecz jaką robimy bylibyśmy niewolnikami,a nie umiłowanymi dziećmi. Zło jest na Świecie przez grzech i jest to niesprawiedliwe,ale to człowiek sprowadził grzech,gwałty,morderstwa itd. nie BÓG! Bóg nawet dał się nam zabić aby nas odkupić.
  • helllove 15.08.16, 22:46
    Matka chciała urodzic niezaleznie od przepisów. I to sedno sprawy. Zakazy i nakazy nic nie zmienia, sprawcie by kobieta chciała urodzic, nie szantażem czy karą, sama.

--
    6 lat starań teraz InviMed Wrocław,
    24.03.14 transfer, 4.04.14 sad26.02.15 transfer, 10.03.15 sad
    14.09.15 transfer, 13.10.15 bije serduszko smile
  • lidek0 04.09.16, 08:32
    Ja nie rozumiem jednego: czy wszystkie zgwałcone kobiety są na tyle ułomne, że ma się im zabrać prawo do podejmowania decyzji? Czy one są chore psychicznie, że system i przepis ma za nie decydować? Tak bardzo chcecie rozwinąć podziemie aborcyjne i zabiegi w podejrzanych warunkach z niewiadomymi skutkami? Tego chcecie dla kobiet i być może dla siebie? /bo nie znasz dnia ani godziny kiedy gwałt spotka ciebie/ Czym zgwałcona kobieta w ciąży różni się od normalnego człowieka, że nie może sama podejmować decyzji?

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • karolina-netporadnia 08.10.16, 22:02
    No dobrze,a czy poczęte dziecko w wyniku gwałtu, które też jest ofiarą tego gwałtu, nie ma prawa do podejmowania decyzji?
  • jeyo4 14.10.16, 00:12
    Ale nie może podejmować decyzji o zabiciu innego człowieka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.