Dodaj do ulubionych

Poważnie rozważam zabieg ...

20.08.17, 15:34
Jestem tu nowa, piszę bo sama nie mam do kogo się zwrócić, wygadać się po prostu. Pokrótce opiszę moją sytuacje. Mam 29 lat jestem matką piątki dzieci z tym, że urodziłam raz trojaczki. Porzucił mnie partner, jakimś cudem udało mnie się ponownie znaleźć miłość. Obecny partner strasznie naciskał na dziecko, ja się oczywiście nie zgodziłam bo szóstka to już przesada. Myślałam, że jestem rozważna i starałam się nie zajść w ciąże, ale niestety znowu jestem w ciąży. Partner się cieszy, ja niestety nie mogę. Mam trudności z opieką nad piątką (nikt mi nie pomaga, doraźnie wynajmuję opiekunkę). Co mnie bardzo boli mój obecny partner skupia się na tylko tym dziecku w brzuchu, "pozostałe to nie jego sprawa". Finansowo jest ok przy piątce (utrzymuje je wspólnie z poprzednim partnerem), ale nie wiem jak to będzie przy szóstce i najważniejsze, czy ktoś dałbym rade pielęgnować tyle dzieci. Czuje, że nie mogę urodzić szóstego dziecka, jak na mnie będą patrzeć inni?
Edytor zaawansowany
  • modlitwa77 23.08.17, 00:51
    Witam Cię serdecznie
    Na początku chcę Ci pogratulować szóstki dzieciaczków to naprawdę wielki dar i szczęście. Moje gratulacje i wielki szacunek dla Mamy. Napewno kochasz swoje dzieci i chcesz dla nich jak najlepiej i nigdy nie zrobilabyś im krzywdy a napewno nie myślalabyś żeby je zabić. Jeśli Tata dzieciątka które nosisz pod sercem cieszy się i masz jego wsparcie a teraz jest ono bardzo potrzebne dla Ciebie i dziecka. Nie jesteś sama i to jest najważniejsze bądz spokojna...Aborcja to nie żaden zabiegtylko zabicie bezbronnego czlowieka na początku swojego życia a przecież to Twoje dziecko spójrz na dzieci które już się narodzily czy moglabyś je skrzywdzić? Nie wydaje mi się ... Nie zabijaj wlsnego dziecka które teraz szczególnie potrzebuje swojej Mamy.
    Proszę Cie nie podejmuj decyzji która przynosi jedynie cierpienie
    Otaczam Ciebie i calą Twoją szóstkę dzieci modlitwą
    Jeśli potrzebujesz pomocy podaję adres ofiaryaborcji@gmail.com
    Pamiętaj że nie jesteś sama i że są ludzie którzy bezinteresownie oferują swoją pomoc.
    Każde życie jest ważne
  • inesspe 24.08.17, 21:06
    Po pierwsze, nie patrz, na to, co powiedzą inni, jak urodzisz kolejne dziecko, to naprawdę nie jest ważne. Na mnie tak patrzyli niektorzy, kiedy miałam rodzić trzecie dziecko, najbardziej moja teściowa, ponieważ drugie było niepełnosprawne. Dla niektórych trójka dzieci to już patologia, nie masz na to wpływu. Po drugie, naprawdę bardzo Ci zazdroszczę, nie żartuję ani trochę, gdybym młodsza i miała więcej pieniędzy, też chciałabym mieć więcej dzieci. Radzisz sobie finansowo, z piątką, partner się cieszy i Cię wspiera, czego chcieć więcej. W jakim wieku są Twoje dzieci?
  • karolinanet 31.08.17, 21:39
    Jesteś bardzo dzielną kobietą. Wychowałaś piątkę to poradzisz sobie też z szóstym maleństwem. Masz wsparcie ojca dziecka. Porozmawiaj z nim proszę i powiedz o swoich obawach i odczuciach i że piątka twoich dzieci potrzebuje też jego zainteresowania. Czujesz się przemęczona i potrzebujesz dodatkowej pomocy, może opiekunka powinna przychodzić regularnie.
    Pozdrawiam
  • aggaa337 23.09.17, 00:16
    kochana, rozumiem sad
    pewnie nie jest CI lekko... i aborcja wydaje się być takim rozwiązaniem. Ale czy rzeczywiście? Naprawdę pozbycie się dzieciątka da szczęście?
    Wiesz, jednak to jest Twoje dzieciątko, kiedyś, bardzo wierzę, będzie wołać do Ciebie "mamusiu". Życie jest cudem Zwłaszcza takie małe i niewinne.
    Wiem, że "idea swoje, życie swoje". Ale naprawdę - są inne O WIELE WIELE LEPSZE opcje. Aborcja ma bardzo wiele skutków ubocznych, istnieje syndrom postaborcyjny, ale już nawet pomijając sferę psychiczną i moralną - dla ciała kobiety - aborcja może być fatalna w konsekwencjach. Wszystkie te zabiegi dzieją się bardzo często "w podziemiu" - jak coś pójdzie nie tak - kobiety boją się iść do lekarza, udać się na pogotowie - bo boją się konsekwencji. To wszystko jest straszne, i właściwie tylko po to, by pozbyć się maleństwa. Kochana, ja rozumiem sad ale nie wybieraj tego. Np. Fundacja Małych Stópek pomaga kobietom po urodzeniu dziecka, które rozważały aborcję.
    dlazycia.info/ tutaj poczytasz, naprawdę polecam. Czytałam jeden wpis, jak kobietę odwiedli od aborcji + otrzymała 20 000 zł - tyle potrzebowała na remont mieszkania. Ponadto, tutaj także możesz napisać/zadzwonić/napisać online (odpowiadają na e mail w 24 h) i porozmawiać odnosnie tak dramatycznych wątpliwości. Możesz liczyć na wysłuchanie, życzliwość, wsparcie smile www.netporadnia.pl/ Trzymaj się! Wybierzesz mądrze, wierzę w to bardzo!
  • prolife30 10.10.17, 01:38
    www.youtube.com/watch?v=lvdYoGKYXGY

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.