Dodaj do ulubionych

p. Krzysztof Kalinowski na wójta :)

22.11.10, 21:20
Proponuję - [b]zamiast [/b]głosować [b]PRZECIWKO panu Wiaderko[/b], przyjrzeć się drugiej kandydaturze i głosować [b]NA pana Kalinowskiego[/b].

Pan Krzysztof Kalinowski człowiek, który dał się poznać jako [b]dobry sąsiad[/b].
Pracował już jako [b]radny[/b], jednak wyraźnie był niewygodny dla p. Wodnickiej, bowiem do drugiej swej kadencji już promowała innych radnych.
Jako urodzony [b]społecznik [/b] p. Kalinowski nie spędzał jednak wieczorów po pracy w domu, ale w 2005 roku wespół z innymi założył [url=http://www.przyjaznedebe.org.pl/]Stowarzyszenie "Przyjazne Dębe"[/url] i aktywnie działa w jego Zarządzie.
Jest człowiekiem spokojnym, zrównoważonym ale elokwentnym, ma [b]wiedzę [/b]pozwalającą mu na podjęcie wyzwania, jakim jest kierowanie naszą gminą.
Swój program przedstawił na stronie internetowej [url=http://kalinowskinawojta.pl/]Komitetu Wyborczego[/url] oraz na [url=http://kalinowskinawojta.blog.pl/]własnym blogu[/url].
--
Mój portal Gazetka.EU,
e-wydawnictwo Ebuki.EU,
i nowa witryna Emigracja.EU
Obserwuj wątek
   • zgoorek Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 23.11.10, 01:11
    jerzyk_debe napisał:
    [i]> Cenny apel, ale brzmi tak jakby w wyborach prezydenckich 1990r nawoływać do gło
    > sowania za Wałęsą a nie przeciw Stanowi Tyminskiemu....[/i]

    To prawda, dobre skojarzenie :D
    Ale nie zmienia moich intencji - już mam tak dosyć ataków PiS przez ostatnie lata, że z ulgą patrzę, jak ta partia się rozsypuje. Wiem, że narzekanie jest naszą cechą narodową. Niestety.

    Jerzyku, a nie wolałbyś głosować na tego, kogo wolisz, bo jest lepszy od drugiego, wcale niekiepskiego? (abstrahując od naszej alternatywy 5-XII)

    Pozwól więc, że będę namawiać do popierania p. Kalinowskiego [b]zamiast [/b] atakowania p. Wiaderka i jego zwolenników. Brakuje mi kultury wyborczej, więc zaczynam ją propagować od naszego podwórka ;)

    Nie wierzę, że wśród naszych sąsiadów nie ma ludzi, którzy myślą podobnie :)
    --
    Mój portal Gazetka.EU,
    e-wydawnictwo Ebuki.EU,
    i nowa witryna Emigracja.EU
    • jerzyk_debe Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 23.11.10, 01:45
     Jakkolwiek zupełnie nie zgadzam się z Tobą co do "ataków PIS", to jeśli chodzi o meritum masz całkowitą rację. Również mam duże nadzieje związane z p. Kalinowskim, szczególnie że wszyscy mamy świadomość ile jest do zrobienia. Pamiętasz pewnie jednak, że podobne nadzieje wielu ludzi miało 8 lat temu. Jestem pewien, że p. Kalinowski będzie rozumiał, potrafił słuchać i mądrze rozwiązywać gminne (tzn. nasze, mieszkańców) sprawy.
     Doceniam jego zdolność do kompromisu, której z całą pewnością brakowało za kadencji pani Wodnickiej.
     Na marginesie muszę dodać, że jestem [b]bardzo[/b] pozytywnie zaskoczony wynikiem wyborów do Rady Gminy. W mojej ocenie w większości wybrani zostali ludzie, którym zależy na rozwiązywaniu miejscowych problemów. Bez względu kto zostanie wójtem jestem pewien, że nie będzie to rada od zasiadania na sesjach, zjadania ciastek i posłusznego głosowania zgodnie z wolą wójta. Dlatego z optymizmem patrzę na ostateczny wynik wyborów, bo to wójt wraz z całym urzędem co do zasady musi realizować decyzje podejmowane przez Radę Gminy w naszym imieniu a nie odwrotnie.
     Ciekawe kto zostanie przewodniczącym Rady (ja osobiście gorąco kibicuje Monice Tkaczyk).
     Pozdrawiam
  • franczeska4 Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 23.11.10, 15:26
   Zgadzam się ze zgoorek, atakowanie kontrkandydata pana Kalinowskiego na pewno nie przyniesie mu dobrych notowań, wręcz przeciwnie okaże się, że człowiek inteligentny ma nieokrzesany elektorat.
   Byłam na debacie kandydatów na wójta w Dębem Wielkim, która odbyła się tam w zeszłą niedzielę. Na tym spotkaniu - face to face z wyborcami pojawiło się trzech kandydatów między innymi pan Kalinowski.
   Pozostałych dwóch nie przybyło nie wiadomo dlaczego, widać nie zależało im na zaprezentowaniu się przed mieszkańcami gminy.
   Wystąpienie pana Kalinowskiego w tej debacie najbardziej mi się spodobało, ponieważ jego odpowiedzi były rzeczowe, konkretne i odniosłam wrażenie, że szczere, co zresztą napisałam w jego blogu.
   Słyszałam też inne jego wypowiedzi, był u nas na wiosce i chociaż nie było mnie na tym spotkaniu to usłyszałam o nim pozytywne opinie.
   Jest człowiekiem młodym, ale z doświadczeniem, ustabilizowanym życiowo, zna problemy gminy i co najważniejsze działa, czego dowodem jest Stowarzyszenie "Przyjazne Dębe".
   Namawiam wszystkich niezdecydowanych:
   [b]głosujmy na pana Kalinowskiego, bo to będzie dobry wójt!
   [/b]
   • superdorina3d-1 Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 23.11.10, 17:53
    Jasne, że to najlepszy kandydat ! Pan Wiaderek nie sięga mu nawet do pięt kulturą osobistą, taktem , zdolnościa nawiązywania kontaktów, trafnym rozeznaniem spraw społecznych naszej Gminy, wiedzą i znajomością mieszkańców Dębego. Nie wie o nas nic a chce nami zarządzać.
    Pan Wiaderek ma tak dużo pieniędzy z własnych działalności których ma bardzo dużo, że zapragnął jeszcze więcej - Naszych gminnych pieniędzy. Jak nie daj Boże ! - zostanie wójtem to opodatkuje tak budynki, że powypadamy z kapci. To pierwsze założenie niepubliczne przyszłego kandydata. To człowiek znany z miłości do pieniędzy, nie do pracy i zmartwień Gminnych. Jak chcecie coś więcej o nim - wejdżcie na - wybory samorządowe Dębe Wielkie- przeczytajcie. Każdy rozsądny zagłosuje na Kalinowskiego Krzysztofa.
  • egonik Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 24.11.10, 00:33
   Za głosowaniem na Kalinowskiego w II turze przemawia też to, że jego komitet ma 9 mandatów z 15 w radzie gminy, a to oznacza większość bezwzględną. Wynika z tego, że głosowanie na innego kandydata na Wójta nie ma sensu, chyba że ktoś chce doprowadzić do paraliżu władzy wykonawczej w naszej gminie. Niech kalinowscynawójta wezmą pełną odpowiedzialność za to co dzieje się w gminie, a my jako wyborcy patrzmy im na ręce i kontrolujmy czy wywiązują się z wyborczych obietnic.
   • super_debesciak Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 24.11.10, 16:41
    No z tymi mandatami i paraliżem to bym nie przesadzał, myślę że wszyscy wybraliśmy naprawdę bardzo dobrą radę i nie ważne jak głosowaliśmy na wójta, ale teraz w drugiej turze wykarzmy się mądrością i wybierzmy dobrego wójta ,a takim będzie [b]K. Kalinowski[/b].
    Popieram też kandydaturę pani M. Tkaczyk na przewodniczącą rady, w swoim okręgu zdobyła super wynik i dzięki swoim wyborcom mieli najwyższą frekwencję 65%.Wiem że na gminę patrzy globalnie,nie tylko na swój grajdołek, i godnie będzie reprezentowała interesy mieszkańców całej gminy, ma duże zdolności zjednywania sobie ludzi i posiada dużą wiedzę w zakresie zarządzania i finansów.Pozdrawiam wszystkich wyborców z życzeniami rozwagi i mądrości.
     • tomek_49 Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 27.11.10, 12:47
      A myślałem że mieszkamy w tej samej gminie,a tu czytam i nie wierzę że to ludzie takie rzeczy piszą .

      Ale jak widać po samych wynikach wyborów co dla kogo jest ważne.
      Ludzie sami ocenili stan gminy.

      Dla kogo mój głos mam oddać jak nie mam kandydata dającego mi pewność że gmina będzie dla niego coś więcej niż Dębe i koligacje rodzinne na etatach państwowych ( siostra szwagier) :)
      strach o stołek jest czymś strasznym - ale niekompetentny pracownik jest jest czymś dobrym to dalej tak samo czyli gmina bedzie się uczyć i dalej pogrążać - GRATULACJE
      • ewadebe Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 27.11.10, 19:30
       Popieram w stu procentach p. Krzyśka Kalinowskiego.
       Spodziewam się stoku kłamst przeciwko niemu wymyślonych przez p. Wiaderka.
       Dla mnie p.Wiaderek jest pełen sprzeczności. Najpierw opluwał p. wójt teraz uprzejmie jej dziękuje (potrzebuje poparcia). Pan Wiaderek jest nieobliczalny ciekawe z czym wyskoczy w Wieściach Piastowskich tuż przed wyborami.
       • dwielkie Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 27.11.10, 22:01
        Widzę, że wszyscy co tu piszą to kumple pana K. Ciekawe dlaczego od maja nie było zorganizowanego nawet jednego przedstawienia dla dzieci?? Zbyt zapracowany był, aby coś dla dzieci zrobić, a tak się tym szczycie??
        A może zastanawiałaś się dlaczego pan K pcha się tak na stołek. Czyżby to przez to, że teraz jest zaledwie asystentem projektanta?? A co się stało, że przestał byc dyrektorem??
        www.goldenline.pl/krzysztof-kalinowski5
        A co do opluwania pani wójt, to na blogu pana K nie ma nic na temat p. Wodnickiej?! :D Najpierw to sprawdź, a potem pisz!!!
        • zgoorek Do dwiekie 27.11.10, 22:28
         > Widzę, że wszyscy co tu piszą to kumple pana K. Ciekawe dlaczego od maja nie by
         > ło zorganizowanego nawet jednego przedstawienia dla dzieci?? Zbyt zapracowany b
         > ył, aby coś dla dzieci zrobić, a tak się tym [b]szczycie[/b]??
         > A może zastanawiałaś się dlaczego pan K [b]pcha się tak na stołek[/b]. Czyżby to przez
         > to, że teraz jest zaledwie asystentem projektanta?? A co się stało, że przesta
         > ł byc dyrektorem??
         >
         > A co do [b]opluwania pani wójt[/b], to na blogu pana K nie ma nic na temat p. Wodnicki
         > ej?! :D Najpierw to sprawdź, a potem pisz!!!

         Uprzejmie proszę o bardziej stonowane wypowiedzi. Zarzuty stawiane w takie formie są tylko oszczerstwami. Jeśli będą się powtarzać, twoje [b]wypowiedzi będą usuwane[/b].
         Podkreślam, że [b]chodzi mi tu wyłącznie o formę[/b]. W wątku, który został założony w celu łagodnego prezentowania kandydatów, używasz słów nie licujących z żadnym towarzystwem.
         --
         Mój portal Gazetka.EU,
         e-wydawnictwo Ebuki.EU,
         i nowa witryna Emigracja.EU
         • dwielkie Re: Do dwiekie 02.12.10, 14:02
          Człowieku, jeśli piszesz, że to forum powstało do spokojnego przedstawienia kandydatów, to sam się mijasz z prawdą - [b]poczytaj co sam wypisujesz a potem szczekaj[/b]!!!
          Jesteś najbardziej nie obiektywną osobą na tym forum i skoro chcesz zaby było one obiektywne to daj ludziom możliwość wypowiadania swoich opinii, a nie popierania tylko twojej "prawdy"!!!!!!!!!
        • ewadebe Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 27.11.10, 23:35
         Do dwielkie
         Doskonale wiem o czym pisał pan Kalinowski .W przeciwieństwie do słów pana Wiaderka napisana tam jest tylko prawda, to sa tylko fakty.
         Panu Wiaderkowi kompletnie nie wierze.
         Pan Kalinowski mieszkając w naszej gminie coś zrobił, pan Wiaderek prócz chwalenia się wielkimi kontaktami w świecie polityki i biznesu nie zrobił nic.
         Dlaczego mając takie kontakty jakimi się chwali nie zrobił ABSOLUTNIE NIC DLA DOBRA NASZEJ GMINY- TO SA FAKTY.
         PAN WIADEREK PRÓCZ OBIECANEK NIE MA NIC DO ZAOFEROWANIA.
         • gaw43 Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 27.11.10, 23:49
          zgadzam sie z ewadebe, o ile sobie przypominam to pan Wiaderek był w ostatnich wyborach orędownikiem pana Leppera (tworzył dla niego jednostke organizacyjną i biuro w Mińsku), Jestem przekonany, że owe sławetne kontakty i znajomości w swiecie polityki i biznesuo( o których pisał w Wieściach Piastowskich) odnoszą sie do byłych polityków z SAMOOBRONY.
          pozdrawiam
          GAW 43
         • czarnaaga2 Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 28.11.10, 00:33
          Jeśli bym miała przekazywać swój 1% to na pewno nie na Stowarzyszenie Przyjazne Dębe, ale raczej na jedzenie dla dzieci w szkołach, a to co dwielkie robi ze swoim 1% to tylko jego interes, bo może je przekazać nawet na koty.
          Widzę, że już nie macie się czego czepiać, to każdy pretekst jest dobry.
          Prześwietlcie w taki sam sposób obu kandydatów, a przy okazji jeszcze Leppera.
          Nie rozumiem, dlaczego ciągle obrażacie p. W. za to czy coś dostał czy nie.
          Rozumiem, że p. K. nie dostał nawet [u]"Orderu Uśmiechu"[/u] od dzieci za swoją działalność, ale nikomu nic do tego, choć mam wrażenie, że jakby dostał to też by się tym chwalił.
          Poznajcie najpierw obu kandydatów!!!
          [b]Kiedy będzie debata??[/b]
          Bo chętnie na nią pójdę i dopiero wtedy zdecyduję kto ma lepsze merytoryczne przygotowanie do zarządzania tą gminą!!!
          • gaw43 Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 28.11.10, 08:50
           do czarnaaga2
           nie wiem czy wiesz ale ORDER UŚMIECHU jest bardzo wysokim i poważnym odznaczeniem przyznawanym przez DZIECI, więc nie ironizuj z tego orderu bo widzę, że nie masz na jego temat bladego pojecia. W świecie ddzieci ten order jest NAJWYŻSZYM ODZNACZENIEM i w naszym dorosłym świecie może być porównany tylko z ORDEREM ORŁA BIAŁEGO. zapraszam do zapoznania się z tematem.

           pozdrawiam
           gaw43
           • tomek_49 Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 28.11.10, 11:04
            Order czy odznaczenie to chyba bez sensu dyskusja gdyż p.Kalinowski nie otrzymał nawet przedłużenia madnatu zaufania od mieszkańców jako radny na następną kadencje a teraz ma się sprawdzić jako wójt :)

            [b]Świadomy wyborca zdecydował już 4 lata temu o braku zaufania dla radnego gminny p.Kalinowskiego i brak poparcia wygaśnięciu mandatu.[/b]
            To daje dużo do myślenia .
            • zgoorek Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 28.11.10, 11:28
             tomek_49 napisał:
             [i]> Order czy odznaczenie to chyba bez sensu dyskusja...[/i]
             Pewnie dla ciebie bez sensu, bo wykazuje niewiarygodność Twojego kandydata.
             Tylko dlatego atakujesz niewinnego człowieka. Współczuję Ci.
             --
             Mój portal Gazetka.EU,
             e-wydawnictwo Ebuki.EU,
             i nowa witryna Emigracja.EU
            • ewadebe Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 28.11.10, 11:35
             Mozna podziągnąc Twój wątek:
             "...Order czy odznaczenie.....,
             ....dodam: JANDA POPARŁA CZY NIE POPARŁA....
             ...................ZROBIŁ COŚ CZY TYLKO OBIECAŁ ZŁOTE GÓRY
             ...................ZNA WIELKI ŚWIAT POLITYKI I BIZNESU CZY TYLKO TAK SOBIE POWIEDZIAŁ...
             ...................NIC NIE ROBI DLA NASZEJ GMINY ALE PIĘKNIE OBIECUJE BEZ POKRYCIA...
             ...................DLA MNIE MA TO ZNACZENIE,
             ...................POZDRAWIAM

              • zgoorek Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 28.11.10, 11:48
               tomek_49 napisał:
               [i]> To p. Kalinowski ma słaby przepływ informacji odnośnie debaty twierdzi że Debat
               > a_zapytanie nie dotarło do niego :)[/i]
               Pan Kalinowski Tobie to powiedział?
               Studiuj dalej blog swego kandydata - na szczęście, niewiele osób wierzy w tamte teksty pisane łamaną polszczyzną (korektor chyba zaspał).
               --
               Mój portal Gazetka.EU,
               e-wydawnictwo Ebuki.EU,
               i nowa witryna Emigracja.EU
                • superdorina3d-1 Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 28.11.10, 18:19
                 Wybór na wójta jest tylko jeden - Kalinowski. O tym jest już przekonana większość mieszkańców i nie tylko z Dębego. Gorzej jest zdaje się być w Rudzie i Chrośli, gdzie agituje plakatami p.Wiaderek. Ciekawe na kogo oni stawiają? Może ktoś wie ? Kalinowski zaś to jest ktoś kto zauważy mieszkanców z odległych wiosek. Pojedzie zapozna się z problemami. Nieprawdą jest, że będzie wspierał tylko Dębe. Wprost przeciwnie. Co do występów i teatrzyków przez Niego organizowanych - są dla wszystkich dzieci, a ich radość na ich bużkach i oklaski to największa nagroda. To są mile spędzane chwile. Niezapomniane. Pisać by wiele dobrego na temat tej postaci. Wprost przeciwnie jest jesli chodzi o p.Wiaderka. Im więcej rozmawiam z ludźmi tym więcej przykrych rzeczy się dowiaduję. Mam nadzieję, że nie wygra. Cieszę, że ktoś wcześniej napisał o działalności tego pana w Mińsku. To tylko potwierdza, że pisałam prawdę: głosując na Wiaderka skazalibyśmy się na samozagładę i pośmiewisko całego powiatu. Od czego - Uchowaj Boże !
                 • blue_zyrafa1971 Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 28.11.10, 22:32
                  ludzie spokojnie.

                  Jeden z Was (miłośnik pana W.) ma pretensje ze stowarzyszenie Przyjazne Debe nie zorganizowsało teatrzyka od maja tego roku. A co byloby gdyby od września były teatrzyki co 2 tygodnie ?? Zarzuty ze p. Kalinowski robi sobie darmową kampanie na koszt osób które przekazały 1% podatku na stowarzyszenie ne prawda ?? Mógł to zrobic ale nie zrobił bo szanuje i swoich sympatyków i konkurencję.

                  Ciekawe co pan W. zrobil w swoim zyciu dla ogółu mieszkańców? Czy pan W. ustawiał ławki przed prawie kazdym spektaklem i zamiatał podłoge w sali strazy tak jak pan Kalinowski ?
                  • zgoorek Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 29.11.10, 00:46
                   Ja ten wybór widzę dość prosto - jako wybór pomiędzy
                   **przyzwoitym, otwartym [b]sąsiadem-społecznikiem[/b],
                   ** a [b]warszawskim biznesmenem[/b], któremu wszelkie metody robienia biznesu są nieobce.
                   Dlatego w sposób oczywisty [b]obawiam się połączenia interesów mojej gminy z interesami biznesmena[/b] - nawet pochodzącego z naszej gminy, nawet gdyby był kryształowej uczciwości, a tym bardziej takiego o reputacji wątpliwej i wyraźnie naciąganej.
                   --
                   Mój portal Gazetka.EU,
                   e-wydawnictwo Ebuki.EU,
                   i nowa witryna Emigracja.EU
                  • heyja Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 02.12.10, 13:53
                   Z tego co wiem to firma pana W udostępniła za darmo sprzęt na imprezy w MROZACH
                   Szkoda że nie przyszło mu do głowy udostępnić dla mieszkańców DĘBEGO, cóż skoro woli pomagać obcym, zamiast swoim to nie wiem jakim będzie wójtem.
                   • dwielkie Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 02.12.10, 13:58
                    Szkoda, że nikt nie pamięta koncertów które organizował dla młodzieży!!!
                    A jeśli ma organizować cokolwiek dla takich osób jak ty to też by mi się nie chciało.
                    A Mrozy to co lata świetlne od nas?? Też mogłeś się tam bawić.
                    A po drugie jakbyć miał swój interes też byś dbał o niego, a nie patrzył gdzie można tylko za darmo coś udostępnić.
                    Dla Ciebie jest lepszym społecznikiem [b]Kalinowski[/b], który [b]brał kasę [/b]za prowadzenie organizowanych imprez?????????? Nawet o to pytany przez p. wójt nie mógł się wyprzeć.[b] I taką osobę nazywasz SPOŁECZNIKIEM????????????[/b] Śmieszne!!!
                    • heyja Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 02.12.10, 14:26
                     dwielkie napisał:

                     > Szkoda, że nikt nie pamięta koncertów które organizował dla młodzieży!!!
                     Koncerty dla młodzieży? a kiedy? czemu tym się nie szczyci?

                     > A jeśli ma organizować cokolwiek dla takich osób jak ty to też by mi się nie ch
                     > ciało." No to szkoda, bo jak zostanie wójtem to będzie musiał nawet dla każdego, nawet takiego jak ja.

                     > A Mrozy to co lata świetlne od nas?? Też mogłeś się tam bawić.
                     Szkoda że nie pomyślał o społeczności tam gdzie mieszka, a nie odległej o lata świetlne.


                     > A po drugie jakbyć miał swój interes też byś dbał o niego, a nie patrzył gdzie
                     > można tylko za darmo coś udostępnić.
                     Widocznie miał tam interes udostępnić za darmo, w Dębem interesu już nie miał. Rozumiem.


                     > Dla Ciebie jest lepszym społecznikiem [b]Kalinowski[/b], który [b]brał kasę [/b
                     > ]za prowadzenie organizowanych imprez??????????
                     Nie uważam żeby W był społecznikiem. Mam pytanie czy byłeś kiedyś z dzieckiem na takim teatrzyku? Widziałeś tę radość w dzieciach? czyba nie.

                     Nawet o to pytany przez p. wójt
                     > nie mógł się wyprzeć.[b] I taką osobę nazywasz SPOŁECZNIKIEM????????????[/b] Ś
                     > mieszne!!!
                     Artyści za występ otrzymują wynagrodzenie. Do puki Stowarzyszenie nie miało statusu OPP nie dostawała pieniędzy z 1%. Jak myślisz z czego Stowarzyszenie miało im zapłacić? Jak stowarzyszenie uzyskało pieniądze z 1% to już puszek nie było.
                     • czarnaaga2 Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 02.12.10, 14:36
                      Drodzy Państwo w naszych czasach trzeba rozliczać się ze wszystkiego. Ty jak spóźnisz się choć dzień z PITem to płacisz karę i nikt się nie pyta skąd to spóźnienie.
                      Przecież mogli policzyć ile zebrali i napisać na stronie stowarzyszenia.
                      Ja byłam ze swoją córeczką tam kilka razy i rzeczywiście bardzo się z tego cieszyła i sama wrzuciłam do puszki sporą sumę i wcale się tego nie wstydzę, ale nie przecież to były pieniądze na kolejne teatrzyki, więc nie wiem co to za tajemnica ile zebrano??
  • essa_to_ja Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 29.11.10, 10:07
   dwielkie 27.11.10, 22:01 napisał:
   [i]"Widzę, że wszyscy co tu piszą to kumple pana K. Ciekawe dlaczego od maja nie było zorganizowanego nawet jednego przedstawienia dla dzieci?? Zbyt zapracowany był, aby coś dla dzieci zrobić, a tak się tym szczycie??
   A może zastanawiałaś się dlaczego pan K pcha się tak na stołek. Czyżby to przez to, że teraz jest zaledwie asystentem projektanta?? A co się stało, że przestał byc dyrektorem??
   www.goldenline.pl/krzysztof-kalinowski5 [/i]"

   Na podstawie wiedzy, która mam już Ci tłumaczę dlaczego...
   Osoba z komitetu wyborczego K.K. napomknęła mi, że Kalinowski właśnie kończy robienie uprawnień projektowych w swojej dziedzinie.
   Uprawnienie takie wymagają:
   1. stażu na stanowisku projektowym, oczywiście jest to stanowisko niesamodzielne, a więc asystenckie - popatrz, że wcześniej K.K. niegdy takiego stanowiska nie zajmował,
   2. w przypadku architektów również wymagany jest staż na budowie, który można połaczyć z pracą w biurze projektowym (pewnie dla tutaj jest podobnie),
   3. zdania egzaminu końcowego, który nie należy do najłatwiejszych.
   Sadzę więc, że rezygnacja ze stanowiska dyrektorskiego jest świadomym wyborem, który miał na celu dalszy rozwój zawodowy. Poza tym, uprawnienia sprawią, że chłopak będzie mógł utrzymać kontakt ze swoim zawodem, nawet pracując na codzień jako wójt.
   Mi się to podoba, bo to jest racjonalne. Świadczy również o tym, że ktoś nie pozwala, żeby czas mu przeciekał między palcami, tylko stara sie go wykorzystać najlepiej jak umie.

   Być może jest to również wytłumaczenie braku teatrzyków... a może im się kasa skończyła...
   Trudno od ludzi wymagać, żeby dokładali z własnej kieszeni.
  • agnidev99 Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 29.11.10, 16:44
   Jest taka jedna miejscowość , o której kandydat Kalinowski zapomniał, to zabłocony Teresław:(
   Kandydat Wiaderek tam dotarł...Próbuję wszelkimi sposobami skontaktować się z p.Kalinowskim ale albo maile wracają , albo nie odpowiada na nie. Nie mam jak ocenić jego osoby i koncepcji na przyszłość mojej wsi:( Teatrzyki doceniam , ale nie daje mi spokoju dlaczego nic nie zdziałał jako radny i co jeszcze ciekawsze , dlaczego nie został wybrany na następną kadencję? Kierowanie gminą to poważniejsza sprawa niż stowarzyszenie, które faktem jest zwolniło nieco ostatnio...
    • agnidev99 Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 29.11.10, 19:49
     Dziękuję, jakiś czas temu ktoś z forum już mi to podlinkował. Napisane, odpowiedzi brak, napisane też na adres podany na blogu bądź stronie kandydata , nie pamiętam dokładnie, adres nie działa. Na komórkę dzwonić nie będę bo moim zdaniem to już przesada, nie jestem aż w takiej desperacji... :) Kilka głosów w Teresławiu jest do zebrania, ale widocznie gra nie warta świeczki...:(
     • magda_100 Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 29.11.10, 20:21
      Warta, warta - każda duszyczka się przyda :)
      A stowarzyszenie zwolniło nieco z bardzo prozaicznej przyczyny - wszyscy pracują tam społecznie, oprócz tego mają własną pracę zawodową. W tym roku wszyscy mieli mniej czasu i to cała zagadka. A nowych chętnych do pracy w stowarzyszeniu nie widać - w tym roku po publicznym zaproszeniu na walne przybyły 3 osoby. Najwygodniej niestety krytykować i wymagać.
      Pozdrawiam
       • magda_100 Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 30.11.10, 18:51
        Odkąd stowarzyszenie ma status OPP nie ma składek. Składki były na początku, żeby była kasa na pierwsze imprezy (z czegoś musiały być finansowane). Sprawdziłam - faktycznie ta informacja jest jeszcze stronie - fajnie, że ktoś tę stronę dokładnie przeczytał :)
        Pozdrawiam
      • agnidev99 Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 30.11.10, 18:59
       magda_100 napisała:

       > Warta, warta - każda duszyczka się przyda :)
       > A stowarzyszenie zwolniło nieco z bardzo prozaicznej przyczyny - wszyscy pracuj
       > ą tam społecznie, oprócz tego mają własną pracę zawodową. W tym roku wszyscy mi
       > eli mniej czasu i to cała zagadka. A nowych chętnych do pracy w stowarzyszeniu
       > nie widać - w tym roku po publicznym zaproszeniu na walne przybyły 3 osoby. Naj
       > wygodniej niestety krytykować i wymagać.
       > Pozdrawiam

       Jestem nowym mieszkańcem gminy i nie znam żadnego z kandydatów. Bardzo się staram obiektywnie ich poznać, żeby mądrze zadecydować. Wiaderek dał mi taką szansę, Kalinowski nie - dlaczego nie wiem, może Teresław to za mała wiocha...
       Szukam informacji o Kalinowskim, próbuję się z nim skontaktować, kim jest ten wychwalany tak człowiek? Wchodzę na stronę Stowarzyszenia i w opisie dokonań widzę jasne informacje.
       Piszę o nich tendencji spadkowej (nieukrywany przecież fakt), nie dociekam przyczyn bo mi to niepotrzebne i czytam, że wygodniej jest krytykować i wymagać. Boszz, może to jest realna sytuacja a nie krytyka i wymagania?? Nie ma co być przewrażliwionym. Pozdrawiam serdecznie i z uśmiechem :)
       • magda_100 Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 30.11.10, 19:57
        To nie miała być krytyka tylko gorzka ironia. Od wielu osób słyszymy, że Stowarzyszenie powinno zrobić to czy tamto. A do przyłączenia się niestety nie ma chętnych.
        Jeżeli odebrałaś mój wpis jako napaść na Ciebie to przepraszam - i zachęcam do współpracy ze Stowarzyszeniem.
        Pozdrawiam
  • miroslawski_net Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 29.11.10, 21:21
   drodzy państwo byłem na spotkaniu Wiaderek i Kalinowski w niedzielę. lepsze wrażenie sprawiał Wiaderek, jego wizerunek psuła strasznie krzykliwa młoda radna chyba z Chrośli. wiedza merytoryczna Wiaderka odnośnie pozyskiwania fundyszy, pomysły na rozwój gminy może i wyuczona na potrzeby kampanii tak jak i zachowanie ale na pewno w lepszym wykonaniu niż u Kalinowskiego. Gmina to nie tylko teatrzyki i turniej tenisa stołowego (chwała mu za orrganizację tych imprez) ale także umiejetnośc rządzenia i prowadzenia dośc dużej bo prawie 9 tysięcznej "firmy" jaką jest gmina.
   • blue_zyrafa1971 Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 30.11.10, 20:41
    na debacie ne byłem wiec sie nie wypowiadam kto byl lepszy. Zdania sa podzielone. I niech tak zostanie a wyborcy wybiora kogo zechca.

    Prosze tylko zeby ktos z Was piszacy kilka komentarzy wyżej nie używal wobec pana Wiaderka sformułowania "biznesmen" bo on nikim takim nie jest. Jest tylko prezesem fundacji, które nie na na nawej prościutkiej strony internetowej a jej adres dziwnym zbiegiem okoliczności jest taki sam jak "wiesci pasztetowskich". Zreszta macie internet to poszukajcie sami.
    • hiraam Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 30.11.10, 20:50
     Z tego co ja szukałem ma jeszcze firmę Maw Media Inwestment zajmującą się kompleksową obsługą imprez (światło, dźwięk, scena). Strony też nie znalazłem w necie, ale pracuję w tej branży i wiem, że są firmy, które świetnie sobie radzą bez reklamy w Internecie. Chociaż jest coś na stronie zespołu [url=http://kryters.com/p-place.htm]Krytrers[/url].
     • blue_zyrafa1971 Re: p. Krzysztof Kalinowski na wójta :) 30.11.10, 21:05
      jesli chodzi o fundacje p. W. to dziwne ze nawet nie ma nigdzie telefonu, faksu czy maila !!!
      A gdyby ktos z nas chciał sie z nimi skontaktowac ???
      Ale nie czepiam sie.

      Jesli ma rzeczywiscie firme wynajmujaca sprzet estradowy to ok ma działalność i już - cofam sie.
      Ale nie piszmy od razu ze jest "biznesmenem" bo to kolejny przykład naduzywania określeń i amerykanizacji naszego pięknego, bogatego słowiańskiego języka. Na tej zasadzie kazdego kto ma stragan z zieleniną lub prowadzi płatny szalet miejski tez nazwiemy biznesmenem ??
      Nie dajmy sie zwariowac.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka