Dodaj do ulubionych

Jakubowski = Mińsk bliżej Wwa

27.11.10, 00:27
Znajomy powiedział mi, że na stronie p. Jakubowskiego zawieszone jest zaproszenie na konferencję prasową z p. Gronkiewicz-Waltz. Wracając z roboty zajechałem tam z ciekawości. Punkt dla p. Jakubowskiego. Po raz pierwszy w historii miasta, z którego kilka tysięcy osób codziennie dojeżdża do Wwa ktoś spotkał się Prezydent Wwa i Prezydent Wwa chciała z nim rozmawiać. Cudownie!!! Tak więc, w przypadku p. Jakubowskiego zaczynam wierzyć, że SKMka i wspólny bilet to nie tylko puste obietnice wyborcze. Ciekawe też było to, że p. HGW zaoferowała p. Jakubowskiemu, ze podzieli się z nim know-how Wwy jak skutecznie pozyskiwać kasę z UE. Zostaje tylko modlić się żeby wygrał II turę.
Edytor zaawansowany
  • jarex7x 27.11.10, 00:43
    orka2.sejm.gov.pl/iz6.nsf/main/34343E69
    Kto miał rację ? Miejscowy tygodnik czy kandydat PO?
  • dewajtis1 27.11.10, 00:55
    jarex jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem, nie zadawalbyś takiego pytania:-) chyba jasno wynika,że jakubowski miał rację
  • marian_123 27.11.10, 02:47
    jarex, może dlatego, że już późno, ale nie rozumiem jaki związek ma twoje pytanie z tematem tego wątku.
    Jednak skoro już pytasz, to podpowiem Ci, że odpowiedź na twoje pytanie jest w ustawie o służbie cywilnej. Art 3 tej ustawy mówi kim jest pracownik służby cywilnej (osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę) a kim urzędnik służby cywilnej (osoba zatrudniona na podstawie mianowania). Jakubowski jest pracownikiem służby cywilnej zatrudnionym na umowę o pracę i nigdy nie był urzędnikiem w rozumieniu tej Ustawy. Zakaz tworzenia i uczestniczenia w partiach politycznych dotyczy wyłącznie urzędników z mianowania.

• alaros 27.11.10, 10:34
    Forumowicz jarex dostał już odpowiedź, ale widocznie za trudnym językiem była napisana...
    Ale nie dziwi mnie taka reakcja, bo II tura coraz bliżej, a szanse M. Jakubowskiego caly czas rosną i ktoś panikuje.

Byłam na spotkaniu w Sulejówku, bo jestem związana ze sztabem M.Jakubowskiego. Byłam mile zaskoczona perspektywą współpracy pomiędzy MMz, Sulejówkiem a W-wą. Szkoda, że przez 20 lat samorządności władze MMz nie pomyślały o takim spotkaniu.
  • jokomaoko 27.11.10, 10:52
    Bardzo dobrze, że Marcin spotkał się a Panią Prezydent Warszawy ale najważniejsze w tym jest to, że ona wyraziła chęć współpracy i pomoc. Przecież wielu mińszczan pracuje w Warszawie w tym również ja i widzimy ile kosztuje bilet kolejowy oraz jak przydała by się usprawniona komunikacja.. BRAWO PANIE JAKUBOWSKI. Zamiast wylewać na siebie jad niech każdy robi swoje a na to wygląda, że pan wie co robi
  • jefka12 27.11.10, 11:24
    Trudno żeby Hanka G-W nie chciała się spotkać z Jakubowskim. W końcu to ta sama partia i wiadomo dlaczego spotkanie się odbyło.
  • jokomaoko 27.11.10, 11:42
    Nie no a Jarosław sie spotkał ??
    Nie bo spieprzaj Mińsku
  • afrikana 27.11.10, 13:36
    No to czekamy na Jarka:)))
  • jarex7x 27.11.10, 18:11
    Nie chcę być złośliwy, ale spotkanie spotkaniu nierówne. Czy P. prezydent W-wy specjalnie przeznaczyła czas dla P. Maricina ? Czy była to raczej "nasiadówa" kolegów z PO pt. "jak dzielimy łupy wyborcze" ?
    Marketingowo brzmi to nieźle. Plus dla sztabu wyborczego;)
    Ja tego "nie kupiłem".
  • glos_mm 27.11.10, 12:18
    Dobra inicjatywa, ale dla Mińszczan lepszym rozwiązaniem jest porozumienie Kol. mazow. z TLK, tak żeby na jednym bilecie można było jeździć pociągami obu przewoźników. TLK to pociągi pośpieszne którymi w 35 min. z Centralnego można dojechać do Mińska.
  • afrikana 27.11.10, 13:37
    Brawo dla Jakubowkiego ! Widzę światełko w tunelu:))))
  • jarekero 27.11.10, 17:22
    no i o takiego gościa z jajami mi chodziło, nie sączy bezproduktywnych dyskusji tylko bierze się za robotę, widzę że to co się mówi o fachowości i pracowitości Pana Jakubowskiego to ewidentna prawda
  • sandra967 27.11.10, 17:27
    Też widzę nadzieję na poprawę życia w Mińsku. Pod warunkiem, że burmistrzem zostanie Jakubowski. Ten czlowiek ma wieloletnie doświadczenie na kierowniczych stanowiskach w administracji. Moja ciotka pracuje z nim w US i bardzo go chwali.
    R.Ślusarczyk handluje czasem na rynku, ma punkt xero i działał 4 lata jako radny - to ma być doświadczenie?
    A poza tym jest z PiSu...... a ich rządy z Forum Mińskim już mieliśmy - vide: basen.
  • jokomaoko 27.11.10, 18:09
    Zgadza się i mówią że mają doświadczenie samorządowe ale miasto też ma doświadczenia i to nie miłe nie wiem czy ktoś kto miał większość i pozwalał na takie zaniedbania powinien się tym chwalić że brał w tym udział ...Jeżeli mamy do porównania dwie osoby jedną z wieloletnią pracą w urzędzie od podstaw aż do stanowisk kierowniczych (zresztą należy również zwrócić uwagę na wyróżnienia dla urzędu) i z drugą nazywającego się przedsiębiorcą i pełniącą funkcję radnego podczas nieudolnych rządów to chyba wybór powinien być prosty.
  • matogrossom 27.11.10, 19:05
    Dokładnie tak.
    Pan Kulma powinien się wstydzic, że konstruuje koalicje z PiSem. Jednoczesnie mam dziwne wrażenie, że p.Góras wyratsa na lidera M.Forum. Cenilam sobie obecnosc p.Kulmy w samorzadzie, ale coś mi się wydaje, że teraz prywatna firma jest wazniejsza niż dobro miasta.
  • tomek-u 27.11.10, 21:31
    Jeżeli mamy do porów
    > nania dwie osoby jedną z wieloletnią pracą w urzędzie od podstaw aż do stanowis
    > k kierowniczych
    No jeżeli pracuje się w instytucji która ma zawsze rację i za błędy płacą wszyscy z wyjątkiem tego który to uczynił.(Oczywiście mowa o całości US)No to fachowość nienaganna.
  • dropsio 27.11.10, 23:59
    Cenię Marcina i PO jest mi najbliższe z "firm" na rynku politycznym, ale ta natrętna agitacja przy okazji kopiąca wszystkich naokoło jest ogólnie mówiąc mało estetyczna i myślę, że przyniesie więcej szkód niż pożytku. Ja w każdym razie po tej lekturze mam lekkie mdłości.
  • mortal_kombat11 28.11.10, 11:56
    No tak...Pan Jakubowski spotyka się z ludźmi, którzy mogą wymiernie pomóc naszemu miastu, a Pan Ślusarczyk... strzela sobie fotki z Grzesiakiem...już widzę, co się zmieni gdy wygra kandydat PiS-u...NIC!!

Natomiast bardzo podoba mi się to, co sobą reprezentuje kandydat PO i jak widzę większość jego zwolenników na forum to serce roście:) oby tylko wygrał w drugiej turze bo jak widać PiS skumało się po raz kolejny z Forum...i po raz kolejny ze szkodą dla Mińska..

• marian_123 28.11.10, 12:33
    A ja chciałbym zobaczyć tych zwolenników w następną niedzielę w lokalach wyborczych. Wtedy dopiero urośnie mi serce. Fajnie jest ponarzekać, że nic się w Mińsku nie zmienia i jaki straszny jest ten PiS i cała reszta, ale jak pojawia się szansa tym Państwu podziękować, to mało komu chce się zainwestować 15 minut na spacer do lokalu wyborczego. Moim zdaniem zwolennicy PO powinni już przestać zachwycać się jakiego mają wspaniałego kandydata a zmobilizować się i dać mu szansę wykazania się. Od samego pisania na forum tej szansy nie dostanie.
  • tomek-u 28.11.10, 13:25
    Pan Ślusarczyk... strzela sobie fotki z Grzesiakiem.
    No i chyba strzelił gola-ale do własnej bramki.
  • marek_mroz 28.11.10, 14:32
    no tak, ale tak to sobie możemy rozmawiać... jeden będzie przeciw, dwóch za i tyle. Widziałem, że kandydat na burmistrza pojawia się na tym forum, i pewnie też czyta ten wątek. Więc skoro tak, to może wykorzystajmy to forum do zadawania pytań. Bo dlaczego nie?

Moje pytanie jest takie:
    niedawno miałem możliwość przysłuchiwania się przyjaznej wymianie zdań jaką toczyli ze sobą dyr. Leszek Celej z prof. Karolem Modzelewskim na temat kadencyjności burmistrzów, a co Pan sądzi na ten temat? Byłby Pan np. za ograniczeniem takiej kadencyjności np. do dwóch albo trzech razy? Czy jednak uważa Pan, że formuła nieskończonej ilości kadencji nie jest zła?
    Pytanie jest o tyle zasadne, że będąc młodym człowiekiem, z realnymi szansami na wybór (także czytając poparcie na tym wątku), może Pan tym miastem rządzić dłuuugo.
  • marcin.jakubowski 28.11.10, 16:00
    Na temat zmian systemowych, a do takich należy zaliczyć kadencyjność sprawowania urzędu burmistrza, można stawiać argumenty zarówno za jak i przeciw. Moim zdaniem wybierany w wyborach bezpośrednich burmistrz, który jest dobrym gospodarzem powinien mieć szansę sprawowania władzy w mieście tak długo jak długo jest wybierany. Z drugiej strony wyborcza frekwencja na poziomie poniżej 50 % nie oznacza tak naprawdę pełnego poparcia i wyrazu zaufania mieszkańców. Z tak ograniczoną legitymacją do sprawowania władzy trudno jest oceniać zasadność wyborów na trzecią czy też czwartą kadencję. Myślę że powinniśmy wspierać społeczeństwo obywatelskie, budować trwałe zręby dla większej legitymacji władz lokalnych, a wtedy argumenty o konieczności ograniczania kadencji burmistrzów straciłyby na znaczeniu.
  • mortal_kombat11 29.11.10, 01:09
    Jak widać tylko jeden kandydat ma jaja i jest w stanie odpowiedzieć na zadane mu pytania..na innym wątku Pan Ślusarczyk dostał konkretne pytanie i milczy...jak grób..

proszę brać przykład z Pana Jakubowskiego i mieć odwagę odpowiedzieć na pytania wyborców... jeśli jest Pan w stanie patrzeć ludziom w oczy wręczając swoja ulotkę ze zdjęciem Grzesiaka to chyba nie powinno być problemu z odpisaniem na forum...chyba że pytanie zbyt trudne...albo odpowiedź niewygodna..

jak pokazały obie debaty oraz to, co się na forach dzieje tylko Marcin Jakubowski potrafi wyjść do ludzi i nie boi się żadnych pytań..ja właśnie takiego Burmistrza chcę dla Mińśka..
  • wiedzmin24 29.11.10, 03:35
    Przestańcie wlazidupy pisać te brednie, bo ludzie zaczną rzygać na kandydata Jakubowskiego. Czy wy - o imbecyle polityki - nie rozumiecie, ze takimi panegirykami robcie krzywdę człowiekowi, który moze zostać burmistrzem. To jawna prostytucja. WSTYD jak cholera.
    - Wiedźmin

--
    Wiele można zdziałać nienawiścią, ale jeszcze więcej miłością.
    Kochaj więc i czyń, co chcesz...
  • ludwik17 29.11.10, 08:55
    O, witamy panie jzp.
    Ciekawe kto wchodzi komu w tyłek. Niech jzp sobie przypomni jaką rekomendację wystawił Ślusarczykowi w sondzie na Wirtualnym.

• dewajtis1 29.11.10, 09:27
    a sfrustrowany pan redaktor znów grasuje na forum, i znów ten piękny wyszukany język
    proponuję zebrać wszystkie pańskie "złote myśli" z forum i będzie pan miał gotowy materiał na kolejny tomik poezji:-)
    pozdrawiam
  • tomek-u 29.11.10, 19:15
    SKM, bilet,zbliżenie do Warszawy wszystko ładnie w ręcz pięknie.No ale żyjemy w Mińsku i tu moje pytanie skoro pan Jakubowski udziela odpowiedzi,i pytam się jak najbardziej poważnie bez żadnych podtekstów.
    Jak wiemy płacimy bardzo wysokie ceny za media co pan kandydat ma do zaoferowania w kwestii zmniejszenia tego haraczu?
  • alaros 29.11.10, 19:27
    minskmaz.tv/index.php/2010/11/29/popracie-hanny-gronkiewicz-waltz-dla-marcina-jakubowskiego/
  • tomek-u 30.11.10, 16:32
    tomek-u napisał:

> SKM, bilet,zbliżenie do Warszawy wszystko ładnie w ręcz pięknie.No ale żyjemy w
    > Mińsku i tu moje pytanie skoro pan Jakubowski udziela odpowiedzi,i pytam się j
    > ak najbardziej poważnie bez żadnych podtekstów.
    > Jak wiemy płacimy bardzo wysokie ceny za media co pan kandydat ma do zaoferowan
    > ia w kwestii zmniejszenia tego haraczu?
    Witam
    Nie chcę osądzać ale czyżby pytanie było z kategorii niewygodnych i ciężko na nie odpowiedzieć ?
  • marcin.jakubowski 01.12.10, 00:33
    Temat opłat za media miejskie nie jest niewygodny tylko dość skomplikowany aby udało się kompleksowo omówić go na forum. Pierwsza i podstawowa sprawa to przeprowadzenie audytu w spółkach miejskich. Nie obiecam obniżki cen wody i ścieków czy też ogrzewania bez dokładnych danych z audytu. Woda w Mińsku jest droga, ale nie należy do najdroższych w kraju (proszę wygooglować;-) Moim zdaniem spółki komunalne powinny ograniczać koszty i stawać się bardziej efektywne finansowo. Dobrze byłoby też postawić w nich na nowoczesne technologie ekologiczne, na które można otrzymać granty z UE. Stąd w moim programie biogazownia na oczyszczalni ścieków. Takie rozwiązania obniżają koszty i mogą się przyczynić do obniżki opłat.
    To bardzo skrótowa odpowiedź, ale tak jak napisałem wyżej temat jest bardziej złożony.
    pozdrawiam.
  • mariann.koniuszko 30.11.10, 18:50
    Pani HGW gwarantuje lepszą współpracę w kwestiach komunikacyjnych. Czyżby bus-pasy na trasie Mińsk-Warszawa?

"Mińsk ma jeszcze jedną zaletę. Mamy ZNTK, które mogłyby obsługiwać tabor kolejowy SKM."

Kto ma? ZNTK nie należy do Mińska, ale do PESA, a ewentualne połączenie SKM WaWa-MM nie będzie miało żadnego wpływu na serwisowanie warszawskiej SKM przez ZNTK. Jest to tylko kwestia warunków przetargowych, gdzie decydują pieniądze, a nie charytatywna działalność ZNTK (która skończyła się w momencie prywatyzacji, czyli już dawno). Ciekawe dlaczego jeszcze ZNTK tego nie robią, skoro SKM Wawa jest tak blisko - bliżej niż do SKM Trójmiasto, które ZNTK obsługują.
  • marian_123 30.11.10, 21:18
    Jest to chyba pytanie do obecnie jeszcze panującego super-burmistrza. Z tego co słyszałem, to SKMka chciała serwisować się w mińskim ZNTKa gdyby tu dojeżdżała, ale dotychczasowe władze naszego miasta nie były zainteresowane.

Dla mnie to i niech zrobią rów-pasy w tych rowach co wykopali po trasie do Wwa byle dało się tam jakoś dojechać
  • mariann.koniuszko 30.11.10, 22:01
    marian_123 napisał:

> Jest to chyba pytanie do obecnie jeszcze panującego super-burmistrza. Z tego co
    > słyszałem, to SKMka chciała serwisować się w mińskim ZNTKa gdyby tu dojeżdżała
    > , ale dotychczasowe władze naszego miasta nie były zainteresowane.
    >
    > Dla mnie to i niech zrobią rów-pasy w tych rowach co wykopali po trasie do Wwa
    > byle dało się tam jakoś dojechać

Władze miasta nie były zainteresowane?? A co mają wspólnego władze miasta z ZNTK, które należy do PESA Bydgoszcz S.A.?
  • marian_123 30.11.10, 22:14
    A czy ja napisałem, że władze miasta mają coś do PESY Bydgoszcz? Proszę najpierw przeczytać, zrozumieć a potem odpowiedzieć. Napisałem jedynie, że dotychczasowe władze miasta nie były zainteresowane żeby SKM'ka dojeżdżała do Mińska. Nic więcej. Może gdyby dojeżdżała to ZNTKa (PESA Bydgoszcz) wygrałby przetarg na obsługę serwisową? Nie wiem czy tak by było. Może tak może nie. Z taką postawą, że nic się nie da, to najlepiej usiąść, nic nie robić i czekać na śmierć. ZTNKa należy do PESY Bydgoszcz, ale zlokalizowany jest na terenie Mińska i jakoś tam uzależniony jest od władz miasta (choćby dlatego, że płaci tu podatki) Wydaje mi się, że przy minimum dobrej woli jeśli nowe władze Mińska, władze Warszawy, właściciel ZNTKa, zarządca SKM siądą wspólnie do stołu to wypracują rozwiązanie, które będzie pasowało wszystkim. Wszystko się da - trzeba tylko chcieć.
  • azman 30.11.10, 22:03
    Zgadza się na portalach odnośnie kolejnictwa były wzmianki co do chęci serwisowania jak i też parkowania na noc składów SKM w mińskim ZNTK. Ale "super burmistrz" nie podjął dialogu i szansa na cokolwiek została zaprzepaszczona. Wystarczyło trochę checi i wsparcia ze strony miasta a ZNTK i SKM pewnie by sie dogadały.
  • mariann.koniuszko 30.11.10, 22:11
    Burmistrz (nie ważne kim on jest) nie jest ani w zarządzie ZNTK, ani w zarządzie SKM, że ma prowadzić dialog między tymi dwoma przedsiębiorstwami. Gdyby ZNTK i SKM chcieli robić między sobą interesy to by je robili, niezależnie od zdania jakichkolwiek władz. Proszę nie mieszać tych dwóch różnych rzeczy.
  • marian_123 30.11.10, 22:19
    i tu się Pan myli. SKM jest dotowana przez lokalne władze miejscowości, do których dojeżdża i władze miasta (burmistrz) muszą po pierwsze wykazać zainteresowanie żeby do danego miasta dojeżdżała a potem jeszcze dołożyć się do funkcjonowania SKMki. Na to nasz dotychczasowy burmistrz nie zgodził się. Ja bym wolał żeby za moje pieniądze z podatków dotowali SKMkę niż budowali kolejne pomniki i betonowali kolejne skwerki.
  • mariann.koniuszko 30.11.10, 22:31
    Żebyśmy się dobrze zrozumieli to nie jestem szczególnym sympatykiem ani obecnego burmistrza Mińska i któregoś z byłych i obecnych kandydatów na burmistrza. Też bym wolał SKM niż pomniki i place defilad. Jednak sądzę, że kwestia dogadania się ZNTK i SKM leży w głównej mierze w ustaleniach zarządów spółek, a głos burmistrza nie jest tu decydujący. Przykładem niech będzie to, że SKM Trójmiasto nie dojeżdża do Mińska, a jest obsługiwane przez ZNTK.
  • azman 30.11.10, 22:20
    SKM chciał upiec dwie pieczenie jak dobrze pamietam miec baze w mińsku oraz uruchomic połączenie mińsk - wawa gdzie za wspólny bilet miasto miało sie dopłacać i to chyba niezłą sumke chcieli. Niestety ani z jednego ani drugiego nic nie wyszło.
    Ale na tym skończmy bo robimy offtop tego wątku.
  • przewoz_pw 30.11.10, 22:39
    Niezła sumka należy się nie SKM a ZTM. Ostatnio nic z tego nie wyszło, bo dopłacać trzeba by tyle, że żadnej gminy po drodze nie stać na taką wygodę. Z drugiej strony trzebaby utworzyć 3-cią strefę biletową ZTM (odpowiednio droższą od drugiej). Nie wiem, czy to ujuż by było tak tanio. Szybciej - też nie, no bo jak. Więcej pociągów? Pewnie poza szczytem. Ale za to trzeba płacić.
    Tak więc niektóre obietnice trzeba urealnić i wyjdzie to co jest teraz.
  • marcin.jakubowski 30.11.10, 22:24
    Witam serdecznie.
    Pozwolę sobie trochę uporządkować ten temat.
    Pierwsza sprawa to przetarg na serwisowanie i obsługę taboru SKM. ZNTK w Mińsku Mazowieckim byłoby dobrym oferentem dla SKM Warszawa, gdyby SKM dojeżdżała do Mińska Mazowieckiego. Na dziś, nie ma po co stawać do przetargu, gdyż pozbawiona jest tego atutu. SKM może dojeżdżać do Mińska Mazowieckiego jeśli władze miasta będą dotować w części te przejazdy. Na dotacje muszą się jednak zgodzić również gminy Dębe Wlk. i Halinów, gdyż SKM zatrzymywała by się też na stacjach na terenie tych gmin. Ten warunek można by było jednak ominąć gdyby SKM zawarła umowę z ZNTK i wagony tak czy inaczej dojeżdżałyby do Mińska Mazowieckiego. Tak więc koło się zamyka. Dlatego trzeba prowadzić równoległe rozmowy z ZNTK oraz z zarządem SKM. Z tego punktu widzenia Mińskie ZNTK są dla nas atutem.
    Pozdrawiam.
  • mariann.koniuszko 30.11.10, 22:35
    Dziękuję za odpowiedź. Ma Pan u mnie plus :)
  • azman 30.11.10, 22:38
    Panie Marcinie PESA do jesieni przyszłego roku ma dostarczyć 13 składów do obsługi lotniska, w umowie przetargowej PESA zawarła klauzule która zobowiązuje SKM do 3-letniego serwisowania składów w ZNTK Mińsk Maz.
    Jak wiadomo SKM nie ma żadnej stacji postojowej a gdy przybedzie składów można by ten fakt wykorzystać i ugrać coś dla miasta w zamian za możliwośc postoju utargowac niższe dofinansowanie do biletów
    Oczywiście musi się też zgodzić na to ZNTK
  • mariann.koniuszko 30.11.10, 22:48
    "Oczywiście musi się też zgodzić na to ZNTK"

... i przede wszystkim PKP, bo to na ich torach będą stać te składy, a nie na ulicach Mińska.
  • azman 30.11.10, 23:02
    PKP gdyby składy parkowały na bocznych torach tak jak to robią teraz KM a ZNTK gdyby parkowały na ich terenie.
    Co do szybkości to i tak tor jest blokowany przez SKMki do Sulejówka -Miłosnej więc przy wydłużeniu trasy do Mińska wystarczyłoby chyba kilka poprawek w rozkładzie i jest to raczej do osiagnięcia.
    Cenowo wiadomo że darmo nie będzie ale wizja wspólnego biletu jest kusząca, jedna karta miejska i dojedziemy do Warszawy i poruszamy się po niej czym nam wygodniej a większość z nas pracuje w stolicy i po niej sie porusza chciał nie chciał.
  • mariann.koniuszko 30.11.10, 23:41
    Zapytam bo tu akurat nie mam zielonego pojęcia. Mianowicie, w jaki sposób miasto miałoby "za możliwośc postoju utargowac niższe dofinansowanie do biletów", skoro postój ten miałby odbywać się na terenach, które nie należą do miasta, tzn. na bocznych torach PKP i terenie ZNTK?
  • tomek-u 30.11.10, 23:45
    A jednak są pytania niewygodne i dla tego kandydata.Tak jak pisałem powyżej SKM...itd,ale nie każdy pracuje w Warszawie.I niektórych interesuje także co innego.
  • jarzenek 03.12.10, 18:00
    6 godz i koniec
  • przewoz_pw 01.12.10, 10:15
    > Cenowo wiadomo że darmo nie będzie ale wizja wspólnego biletu jest kusząca,

W przyszłym roku kodowanie biletu na karcie miało się pojawić również w Kolejach Mazowieckich, więc na jednej karcie można by kodować bilet wspólny. To już nie będzie argumentem. Tym bardziej, że przypomnę: albo olbrzymie dopłaty od Mińska, Dębego i Halinowa i wtedy Mińsk i okolica ma dojazd w cenie 2-giej strefy, albo dopłaty bardziej ludzkie, ale ZTM musi utworzyć 3-cią strefę biletową. Na razie nie ma skąd wziąć na to kasy z tego co wiem. I nie chodzi o złośliwość żadną ze strony Halinowa czy Dębego, tylko fizyczny brak środków. Może Mińsk jest na tyle bogaty, że takie środki ma.

Negocjować nie trzeba z SKM tylko z ZTM. SKM jest wykonawcą zlecenia ZTM i jak zostanie zupełnie bezdomne (aktualnie serwisują się na stacjach postojowych Kolei Mazowieckich na Grochowie, w Sochaczewie i Tłuszczu), to może sobie wykupić miejsce nawet i w Mińsku w ZNTK, ale bez zlecenia ze strony ZTM będzie jechać służbowo z Mińska do Miłosnej i już... Tym bardziej, że nie wymaga to większych manewrów, tylko wyjazdu w tor nr 9...
  • anulka4001 04.12.10, 23:17
    Ludzie, czytam Wasze wypowiedzi i zastanawiam się, że chyba cierpicie na kompleks prowincjonalny. Tak jakby nie było poważniejszych spraw do załatwienia przez burmistrza jak tylko SKM...SKM...SKM....
    A fotki z P. HG-W to niezła promocja P.Marcina. Ale nie wszyscy lubią też tą panią...
  • dewajtis1 05.12.10, 00:36
    właśnie złamał pan panie anulka ciszę wyborczą
  • mortal_kombat11 05.12.10, 01:53
    Czy jak napiszę, że Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz to prezydent, która ponownie wybrana została w pierwszej! turze w stolicy tego kraju, mało tego...jak wynika z relacji TV ze spotkania wyraża chęć nie tylko współpracy, ale także pomocy we wprowadzaniu nowych standardów zarządzania miastem, które w Warszawie się sprawdziły, natomiast ustępujący burmistrz pokazujący się tu i ówdzie ma zarzuty prokuratorskie i obarczany jest winą za wielomilionowe straty, jakie Mińsk poniósł na Jego nietrafionych decyzjach, to też złamię ciszę wyborczą?? Bo jak tak, to nie będę tego pisał...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka