Dodaj do ulubionych

Gmina Dębe Wielkie

25.08.12, 10:28
Witam, minęło już sporo czasu od wyborów. Jak oceniacie państwo nowego wójta i Urząd Gminy po "zmianie warty" ? Czy zauważyliście zmiany w stosunku do poprzednich lat, mówiąc prościej - czy jest lepiej?
Obserwuj wątek
    • superdorina3d-1 Re: Gmina Dębe Wielkie 17.09.12, 10:59
      Uważam ,że dużo się zmieniło. Przede wszystkim podejście do człowieka. Świetny internetowy przepływ informacji, zawsze na bieżąco, otwartość i kultura podczas przyjmowania interesantów itp.. Tego wcześniej nie było. Nastąpiło wiele zmian, o których wcześniej poprzednie władze nie chciały słyszeć (mam na myśli ośrodek zdrowia, budowę hali sportowej w tym miejscu co jest). Ważna jest też obecność Pana Wójta praktycznie wszędzie tam gdzie jest wymagana. Jest w szkołach, podejmuje ich problemy, poddaje rozwiązania, pomaga. Można by pisać wiele, ale jedno jest pewne - zmieniło się na lepsze. Oczywiście przeciwnicy będą pisać inaczej.
      • ihateclnw Re: Gmina Dębe Wielkie 19.09.12, 21:45
        Przeciwnicy... Ująłbym to inaczej. Proszę się cieszyć, że mieszka Pani w Rudzie/Dębem. Tam może i zmiana jest zauważalna. Niestety, ja nie mam takiego szczęścia. Do dziś mam biuletyn informacyjny z planowanymi działaniami wójta na terenie mej wsi, także maila, w którym zapytałem o konkrety. Zrealizowano dokładnie zero. Dziś przejeżdżając przez Gamratkę, zauważyłem progi zwalniające. U nas na wsi, mamy je za darmo - nawet rowerem przejechać jest ciężko, droga asfaltowa. To już nie są dziury, to są wyrwy. A co do uprzejmości Urzędu Gminy - jestem młodym człowiekiem, ledwo po 20stce. Byłem parę razy w Gminie, rozmawiałem z samym panem Wójtem, i stwierdzam, że jestem traktowany lekceważąco i niepoważnie. Odnoszę wrażenie, że "oni" wszyscy myślą, że oprócz Dębe/Ruda/Chrośla, to jest plebs, wiejskie głupki, którym można mydlić oczy. Dla przykładu - głowna sekretarka w Gminie: "wójta nie ma, ale przekażę mu pańskie uwagi, a on oddzwoni".
        Chyba nie muszę kończyć.
        • wojdyto0 Re: Gmina Dębe Wielkie 15.12.12, 00:40
          W naszej gminie jest dobrze.Wójt po ostatniej podwyższce swojej pensji naprawdę wziął się do roboty i dużo obiecał, a jego zastępca (NIC WIEDzĄCY_PRZEKAŻE WÓJTOWI LAIK)jeszcze bardziej:w Górkach naprawił oświetlenie na głównej ulicy(nie działa już od 5 miesięcy) i nie wiadomo kiedy zadziała ,w kątach goździejewskich naprawił drogi(zapowiadał wiele i nie wiele zrobił),zadbał o tablice informacyjne z drogi Warszawa-Mińsk,kupił samochód służbowy (na utrzymaniu gminy -nastętpny koszt dla budżetu gminy),obiecał naprawić nawierzchnie w na kilku ulicach w Dębem( o Pedagogów i Prądzyńskiego nie wspomnę) Wodociągi i gaz działają już prawie w całej gminie (znaczy się nie ma-ale będą jak mieszkańcy dołożą 99% inwestycji, kanalizacja zresztą też). Co z internetem? Inne gminy jakoś pozyskały środki i udało się uruchomić nawet w w najdalszych "zadupiach" internet działa na poziomie europejskim(np. biedna gmina strachówka- nota bene dawno zkanalizowana i zinformatyzowana) Panie wójcie co jest???? Obiecał pan poprawę, a tu jak dawniej, czemu Dębę ma być w tyle za biedną Siennicą i jeszcze biedniejszym Cegłowem. O co chodzi???
          • kasia0709 Re: Gmina Dębe Wielkie 02.01.13, 19:25
            jak łatwo jest wszystko i wszystkich krytykować nie mając o niczym zielonego pojęcia, oczywiście nic nie wymagając od siebie a od innych wiele! szkoda, że własnie ludzie zauważają i nagłaśniają same minusy, a nie widzą rzeczy, które powstają, nad którymi inni ciężko pracują...szkoda czasu na komentowanie takich wypowiedzi,
            pozdrawiam
            • pprokopc Re: Gmina Dębe Wielkie 08.01.13, 23:35
              kasia0709 napisała:

> jak łatwo jest wszystko i wszystkich krytykować nie mając o niczym zielonego p
              > ojęcia, oczywiście nic nie wymagając od siebie a od innych wiele!
              Przepraszam, ale wójt i jego ludzie zostali wybrani przez nas i z naszych pieniędzy dostają wypłatę. To chyba mamy prawo wymagać, prawda?

> szkoda, że wł
              > asnie ludzie zauważają i nagłaśniają same minusy, a nie widzą rzeczy, które pow
              > stają, nad którymi inni ciężko pracują...
              Niestety, tak to już jest na świecie - jedna negatywna opinia psuje więcej w wizerunku niż 100 pozytywnych opinii daje dobrego.
      • hanna.wodnicka Re: Gmina Dębe Wielkie 25.02.14, 20:33
        Poprzednie władze nie tylko myślały, ale przygotowały projekt budowy hali sportowej przy gimnazjum i projekt nowego budynku Ośrodka Zdrowia na działce za budynkiem starej mleczarni, nowe władze zanim się dobrze rozpoznali w sytuacji gminy, zdecydowali o wyrzuceniu tych projektów do kosza. ( tak odpowiedziała mi radna Tkaczyk na zebraniu wiejskim)
    • wojdyto0 Re: Gmina Dębe Wielkie 09.01.13, 09:45
      Jak ktoś zauważył te "plusy" to niech nam opowie bo może są to plusy "dodatnie albo ujemne"???
      Sala sportowa??? Zbudowana kosztem wszystkich inwestycji w gminie a ponadto droga w utrzymaniu i eksploatacji i będzie służyła mieszkańcom tylko Dębego. A może plusem jest auto służbowe pana wójta?
    • hoskins84 Re: Gmina Dębe Wielkie 10.01.13, 23:30
      Zmiany zauważą na pewno mieszkańcy Rudy oraz południowej strony Dębego (północna dalej pozostała zaniedbana).Pan wójt wreszcie zajął się rowami, młodzież będzie miała do dyspozycji wkrótce halę, gotowy jest orlik. Martwi wolne tempo budowy wodociągów oraz kanalizacji, co może w przyszłości spowodować kary dla gminy. Dziwi mnie czemu nie zostanie zrobiona droga przy Urzędzie, która jest wizytówką gminy.
        • hoskins84 Re: Gmina Dębe Wielkie 11.01.13, 14:10
          To w takim razie do kogo należy droga przy Urzędzie Gminy oraz ulica strażacka ? Jeśli to nie są grunty gminne to w takim razie dlaczego pant wójt nie ureguluje prawnie tych terenów, bo może się okazać w przyszłości właściciele zagrodzą co swoje i urzędnicy będą wchodzić do pracy oknami od strony ośrodka...
      • joshima Re: Gmina Dębe Wielkie 11.01.13, 02:17
        O ile się nie mylę kanalizacji nie można rozbudować póki nie rozbuduje się oczyszczalni, które już w tej chwili się nie wyrabia z oczyszczaniem tego co dostaje.

--
        JoShiMa

Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi.
    • 1draka Re: Gmina Dębe Wielkie 21.01.13, 11:21
      Witam, szczerze to złość człowieka bierze na naszą Władzę. Myślę, że wiele osób (wyborców) pokładało wiarę w zmiany jakie miały się dokonać w Naszej Gminie a skończyło się na wielkim rozczarowaniu. Pewnikiem jest, że Włodarze mają na uwadze tylko własne dobro: przemawia za tym podwyższenie sobie pensji i zakup samochodu służbowego. Mieszkam w Dębem i na mojej ulicy nie ma ani wody, ani kanalizacji, o gazie to nawet nie marzę. Droga jest tak fatalna, że brak słów, dodatkowo w zimie nie odśnieżana zupełnie, zresztą jak większość dróg naszej gminy. Irytuje też nie liczenie się z opinią publiczną, chodzi o pseudo ankiety dotyczące powstania zespołu szkół w Dębem, z kim nie rozmawiam był przeciwny a uchwała i tak przeszła, uważam, że z niekorzyścią dla naszych dzieci.
      Naprawdę brak słów!!!!!!!
    • starzyprzyjaciele Re: Gmina Dębe Wielkie 12.12.13, 17:14
      My z niecierpliwością odliczamy dni do końca kadencji Pana Grzyweczki (czytaj wójta). PRECZ Z NIEUDACZNICTWEM, NIEKOMPETENCJĄ, BUFONADĄ. Chróścikowi i Kalinowskiemu zalecamy więcej pokory, wasza kadencja to jedna wielka ŻENADA. Mieszkańcy niewątpliwie was z tego rozliczą.
      • 1draka Re: Gmina Dębe Wielkie 17.12.13, 12:38
        Witam ponownie.
        Niestety podpisuję się pod ostatnim postem. Oby do wyborów, może wtedy nasza Obecna Władza spuści z tonu, bo jak na razie to ma nas mieszkańców głęboko... gdzieś. Szkoda tylko, że jako spuścizna pozostanie nam płacić wysokie kary za to, że Nasza Gmina nie ma wodociągów i kanalizacji. O ile wiem, w tej kwestii niewiele się zmieniło, u mnie napewno. Cieszmy się, że o przyłączu do energii elektrycznej nie decyduje Nasza Władza, bo siedzielibyśmy przy świeczkach jak w średnowieczu.
        • pprokopc Re: Gmina Dębe Wielkie 17.12.13, 15:57
          Nie to, żebym był zadowolony w 100% ale łatwo psioczyć. Trzeba tylko czasami spojrzeć trochę dalej. Co zrobili ich poprzednicy? Czy aby na pewno byli lepsi? I w jakim stanie finansowym zostawili gminę?
          • essa_to_ja Re: Gmina Dębe Wielkie 17.12.13, 23:32
            Nowe wybory, nowe dziwne osoby na forum - a my ciągle ci sami ;-)

Cóż, chyba trudno budować kanalizację mając już teraz oczyszczalnię przeładowaną ściekami (to akurat efekt decyzji poprzedniego wójta).
            A ceny śmieci? Jestem bardzo zadowolona - niższe niż przy dawnej umowie indywidualnej, dwa razy niższe niż obecne w Warszawie.
            • hanna.wodnicka Re: Gmina Dębe Wielkie 23.02.14, 21:32
              Trzeba wiedzieć, że wielkość oczyszczalni tzw. przepustowość dobowa musi być dostosowana do ilości ścieków, które każdego dnia wpływają do oczyszczenia, a to zależy od długości sieci kanalizacyjnej. Obecna oczyszczalnia 150m3/dobę + 23 m3 ścieków dowożonych jest dostosowana do wybudowanej przeze mnie sieci (16-17km). Oczyszczalnię i kanalizację trzeba stale rozbudowywać by wielkości te równoważyły się i oczyszczanie odbywało się w sposób skuteczny . Jeżeli oczyszczalnia jest przemiarowana to stoi wielkie szambo. jeśli ścieków jest za dużo to tez nie ma prawidłowego efektu ekologicznego, bo ścieki się przelewają.
              Zostawiłam gotowy projekt rozbudowy oczyszczalni do 650m3/ dobę i ponad 20 km sieci kanalizacyjnej z pozwoleniami na budowę. ( cała strona północna Dębe Wielkie i częściowo Ostrów Kania oraz cała Aleksandrówka i ulica Szklarniowa w Olesinie. Szkoda, że obecny Wójt
              dopiero teraz przystępuje do rozbudowy oczyszczalni i tylko 6 km sieci w Dębem, a Aleksandrówkę wyrzucił w ogóle z programu ściekowego naszej gminy.
              • wojt_kalinowski Re: Gmina Dębe Wielkie 24.02.14, 10:37
                Wstęp techniczny mojej poprzedniczki tylko częściowo jest zgodny z prawdą. Fakt jest taki, że występuje duża nierównomierność w ilości ścieków. Jeśli jest mokro to obecna oczyszczalnia jest przeciążona. Fakt, że pani Wodnicka pozostawiła projekty budowy oczyszczalni i kanalizacji tylko nie zapewniając dla nich finansowania. W odróżnieniu od niej nie projektuję "na półkę". Budowa kanalizacji została rozpoczęta w momencie kiedy otrzymaliśmy dotację ze środków unijnych w wysokości 3 mln zł. Kompletnym kłamstwem niepopartym żadnymi dowodami jest wyrzucenie Aleksandrówki z planów budowy kanalizacji. Tak na dobrą sprawę budowa kanalizacji w Aleksandrówce już się rozpoczęła poprzez wybudowanie dwóch przejść kanalizacji pod ul. Warszawską przy okazji jej modernizacji przez GDDKiA.
                • pprokopc Re: Gmina Dębe Wielkie 24.02.14, 12:57
                  Nie znam się ale chętnie poczytam wyjaśnienia Pani Hanny czemu ilość ścieków dowożonych została ustalona na 23m3. Czemu tak mało. To raptem ze 4 beczkowozy. A przecież jeździ ich w gminie kilka. I jak tu się nie dziwić, że ich właściciele wolą jeździć za Mińsk bo mają pewność, że im odbiorą ścieki.
                • hanna.wodnicka Re: Gmina Dębe Wielkie 25.02.14, 02:01
                  Ja nic nie projektowałam "na półkę" tylko pod środki unijne, których gmina nie otrzymała niestety w takiej ilości w jakiej by potrzebowała, by nadrobić wszystkie zaległości w inwestycjach, które większość gmin miało już zrealizowanych w latach 90-tych, jak np. wodociągi, a których mój poprzednik wybudował około 2-3km w ciągu 12 lat. Gminy liczyły na dużo większe wsparcie perspektywie finansowej 2006-2013(+2), ale niestety nie otrzymały dostępu do większych pieniędzy, które były np. w Programie Spójności. Dobrze jednak, że zostawiłam Panu te gotowe projekty, inaczej by Pan nie zdążył przed rokiem 2015. , bo ich przygotowanie trwało kilka lat. Inwestycje liniowe jak sam się Pan już przekonał, dłużej się projektuje, niż buduje. Dobrze, że gmina otrzymała 3 miliony złotych wsparcia unijnego na to zadanie, ale to dzięki temu, że ja nie skorzystałam przy inwestycji budowy wodociągów w Aleksandrówce, Kobiernem i w Choszczówkach z 3,7 milionów złotych, które gminie przyznano w 2010 roku, ponieważ wartość tego zadania zmalała po przetargu do około 2mln. netto. Zostało więc gminie do wykorzystania 3mln. W programie unijnym PROW każda gmina wiejska na ochronę środowiska może otrzymać tylko 4 mln. złotych. W zasadzie otrzymaliśmy po równo, bo po 50% dofinasowania i to jest istotne. Do jednego miliona w wodociągach gmina musiała dołożyć swój 1milion, a do 3 milinów przy rozbudowie oczyszczalni i kanalizacji, musi dołożyć 3 miliony złotych. Jeśli chodzi o "kłamstwa" w sprawie Aleksandrówki, to chcę wyjaśnić, że nie zamierzałam nikogo okłamywać, tylko tak zrozumiałam z naszej rozmowy w Siedlcach 20 lutego br., iż ograniczył Pan aglomerację ściekową naszej gminy tylko do Dębego , bo na więcej nie ma Pan pieniędzy i nie zdąży Pan wybudować więcej kanalizacji do 2015 roku. Ta rozmowa sprowokowała mnie do dalszej dyskusji z Panem na tym forum, ale trzeba rozmawiać na argumenty. Budowa kanalizacji w Aleksandrówce rozpoczęła się tak naprawdę w 2010 roku, gdy budowałam przecisk pod szosą krajową przed modernizacją drogi krajowej budową skrzyżowania przy drodze do szkoły i na Olesin.
              • joshima Re: Gmina Dębe Wielkie 25.02.14, 11:32
                hanna.wodnicka napisał(a):

> Trzeba wiedzieć, że wielkość oczyszczalni tzw. przepustowość dobowa musi być do
                > stosowana do ilości ścieków, które każdego dnia wpływają do oczyszczenia,
                Jakoś Pani nie przeszkadzało, że oczyszczalnia dostaje za dużo ścieków, co było wielokrotnie zgłaszane i że się z niej wylewa a w nocy spuszczane sa nieoczyszczone ścieki, żeby zrobić miejsce na owe.

A to, że oczyszczalnia ma tak małą przepustowość to też Pani zasługa. W końcu to Pani była na stołku jak ta inwestycja stanęła.

> Oczyszczalnię i kanalizację trzeba stale rozbudowywać
                Jakoś nie miała Pani tego na uwadze podczas swojej kadencji.

> by wielkości te równow
                > ażyły się i oczyszczanie odbywało się w sposób skuteczny . Jeżeli oczyszczalnia
                > jest przemiarowana to stoi wielkie szambo.
                Ale przynajmniej się z niego nie wylewa i nie śmierdzi na całą okolicę.

--
                JoShiMa

• pprokopc Re: Gmina Dębe Wielkie 04.03.14, 18:36
                  > Jakoś Pani nie przeszkadzało, że oczyszczalnia dostaje za dużo ścieków, co było
                  > wielokrotnie zgłaszane i że się z niej wylewa a w nocy spuszczane sa nieoczysz
                  > czone ścieki, żeby zrobić miejsce na owe.
                  O tak, w sąsiednich gminach jesteśmy z tego znani, niestety :(
          • hanna.wodnicka Re: Gmina Dębe Wielkie 23.02.14, 21:13
            Zostawiłam gminę w dobrej kondycji, chociaż zaczynałam nie od zera, ale musiałam sięgnąć dna bagna po moim poprzedniku. W zakresie wod. -kan. dzięki mnie powstało dwie stacje uzdatniania wody, około 60 km sieci wodociągowej, oczyszczalnię i około 17 km. kanalizacji.
            Zostawiłam też gotowy projekt rozbudowy oczyszczalni ścieków do przepustowości 650m3/dobę oraz projekt rozbudowy kanalizacji Dębe Wielkie strona północna i Aleksandrówka. Szkoda, że obecny Wójt dopiero teraz przystępuje do realizacji tak priorytetowego zadania. Tylko 6 km kanalizacji w Dębem, Aleksandrówkę w ogóle wyrzucił z aglomeracji ściekowej naszej gminy.
            • joshima Re: Gmina Dębe Wielkie 25.02.14, 11:37

> Zostawiłam gminę w dobrej kondycji,
              A może ocenę pozostawiłaby Pani jej mieszkańcom? Z jakiegoś powodu nie przedłużono Pani kadencji, prawda? To chyba świadczy o tym, że my, mieszkańcy nieco inaczej oceniamy tę sytuację i warto okazać nieco pokory i wziąć to pod uwagę.

> Zostawiłam też gotowy projekt rozbudowy oczyszczalni ścieków
              Gotowy projekt to plany i pieniądze. Jak nie ma pieniędzy to projekt w zasadzie trzeba robić od nowa. Nie wydaje się Pani?

--
              JoShiMa

• hanna.wodnicka Re: Gmina Dębe Wielkie 25.02.14, 18:40
                Mieszkańcy tak naprawdę nie interesują się kondycją gminy, ponieważ nie znają specyfiki finansów publicznych a przy wyborach kierują się różnymi pobudkami. W szczególności zaś lubią słuchać bajeczek, gdy nowy kandydat na wójta obiecuje, że im wszystko zrobi. Myślą, że to będzie zaraz ,natychmiast i czują się rozczarowani gdy obietnice nie spełniają się w krótkim czasie. Takich bajeczek, jak w teatrzyku naopowiadał im obecny wójt, więc teraz musi się tłumaczyć, bo wyborcy mają prawo do krytyki i wytykania błędów i władza nie może się obrażać. Jeżeli jest to krytyka konstruktywna, to jest to nawet bardzo wskazana.
                Najlepiej to powinnam była wszystko wykonać , a obecni włodarze tylko się promować.
                Gotowy projekt to kompletna dokumentacja projektowo - kosztorysowa z prawomocnym pozwoleniem na budowę. Inżynieria finansowa to kolejne zagadnienie. Obecny wójt zachowuje się poniekąd jak rozkapryszony chłopiec. Pisze, że nie mógł wcześniej budować wodociągów, bo jego poprzedniczka zostawiła mu tylko 1 km. projektu sieci wodociągowej. Zaczął więc budować halę za ponad 4,5mln. ( mniejszy projekt hali 18x36k, który przygotowałam wyrzucono do kosza), bo czekał na nowe projekty wodociągowe. Za te pieniądze mógł realizować rozbudowę oczyszczalni i kanalizacji, to była kwestia wyboru. I właśnie o to, co powinno być priorytetem w inwestycjach na terenie naszej gminy rozpoczęto dyskusje na tym forum. Wójt broni swojej wizji, hali, boisk, placów zabaw itp., inni się z tym nie zgadzają, ja również. Zdrowie mieszkańców w dużej mierze zależ od stanu sanitarnego naszej gminy, czystości wody i gleb i tego wymaga Unia. Tymczasem w załączniku inwestycyjnym do budżetu naszej gminy w tym roku z dochodów własnych gminy na wodociągi przeznacza się 50.tys., na rozbudowę oczyszczalni i kanalizacji cos ponad 300 tys. zł, a na boisko, plac zabaw i chodniki ponad 700 tys. dla mnie to nie jest racjonalne wydawanie pieniędzy publicznych. Tymczasem na wcześniejsze zobowiązania, na inwestycje większe bierze się kredyty, których spłaty odracza się na kilka lat. W ten sposób finanse naszej gminy po równi pochyłej staczają się w dół. Koniec może być bardzo nieciekawy, a gmina nie ma zabezpieczenia w majątku, który mogłaby sprzedać. Zadaniem wójta jest dbanie przede wszystkim o dobry stan finansów publicznych, ponieważ bardzo łatwo wpaść w pułapkę niewypłacalności, czego już nie jeden włodarz doświadczył.
                • joshima Re: Gmina Dębe Wielkie 25.02.14, 19:49

> Mieszkańcy tak naprawdę nie interesują się kondycją gminy, ponieważ nie znają s
                  > pecyfiki finansów publicznych
                  Och my szaraczki. Pani poziom zadufania i pogardy dla nas jest wstrząsający.

> a gmina nie ma zabezpieczenia w majątku, który mogłaby sprzedać.
                  A to nie za Pani kadencji sprzedano wszystko co jeszcze było do sprzedania?

> Zadaniem wójta jest dbanie przede wszystkim o dobry
                  > stan finansów publicznych,
                  I kto to mówi?

--
                  JoShiMa

• hanna.wodnicka Re: Gmina Dębe Wielkie 25.02.14, 20:20
                    szaraczki i pogarda to są twoje słowa i naprawdę żal mi ciebie Joshima bo wiele w tobie jadu, dlaczego tak się zachowujesz.
                    jeśli chodzi o sprzedaż gruntów gminnych to jestem za, jeśli pieniądze te idą na poważne priorytetowe inwestycje ( nie na zakup samochodu), ponieważ dalej tworzą trwały majątek gminy chociaż w innej postaci. Nie pamiętam żebym sprzedała jakieś grunty, ale chciałam sprzedać np. na budowę hali wąski pasek ziemi,19 m szeroki około 3 tys. kw., zakupiony na boisko, które nie miało szansy powstać w tej lokalizacji, gdyż właściciele sąsiednich działek, nie chcieli sprzedać swoich gruntów. Miałam na to zgodę w uchwałach rady gminy. Obecny włodarz nie wyraził takiej woli, zaciągnął w 2012 dwa kredyty na budowę hali, a że nie ma pieniędzy, spłatę jednego z nich odroczył aż do lipca 2015 , a właściwie do roku 2016, gdyż raty spłaty kredytu w 2015 są bardzo mało tylko po 10 tys. Na tej ziemi, jak powiedział na jednym zebraniu marzy mu się aleja dębowa, czy jakiś skwerek. Ale kto pójdzie tam odpoczywać , chyba tylko ci , co wyjdą z baru nocą po drugiej stronie torów.
                    • joshima Re: Gmina Dębe Wielkie 25.02.14, 20:31

> szaraczki i pogarda to są twoje słowa i naprawdę żal mi ciebie Joshima bo wiele
                      > w tobie jadu, dlaczego tak się zachowujesz.
                      Myślę, że to jest poziom rozmowy poniżej którego nie chcę schodzić zatem zakończę.

--
                      JoShiMa

• zgoorek Re: Gmina Dębe Wielkie 25.02.14, 20:25
                  [i]> Mieszkańcy tak naprawdę nie interesują się kondycją gminy, ponieważ nie znają
                  > specyfiki finansów publicznych a przy wyborach kierują się różnymi pobudkami. W
                  > szczególności zaś lubią słuchać bajeczek,[/i] (et caetera)

Wydaje mi się, że spojrzenie Pani na mieszkańców gminy i ich ocena odzwierciedla niewielki Pani szacunek dla nich w ogóle. Zdziwiłaby się Pani, gdyby sprawdziła, jak wielu mieszkańców nie tylko się interesuje, ale też ma sporo wyższe wykształcenie choćby w materii finansów, aniżeli włodarze gminy.
                  Na takim lekceważeniu nie zbuduje Pani podstaw żadnej współpracy.
                  --
                  Mój portal Gazetka.EU
                • pprokopc Re: Gmina Dębe Wielkie 25.02.14, 22:00
                  Pozwolę sobie skomentować ten wpis w ten oto sposób:
                  kontakt24.tvn24.pl/komentarze,22762,2.html
                  Pamiętam też reportaż na TVP Info na temat dojazdu tej wsi. Niestety, nie pamiętam Pani wypowiedzi, rzuconej w przelocie, ale niestety nie była to wypowiedź "władzy, która nie może się obrażać"... Delikatnie rzecz ujmując była chamska i prostacka.
      • czujny_wyborca Re: Gmina Dębe Wielkie 17.12.13, 18:26
        To trzeba uczciwie przyznać, że p. Kalinowski nas wszystkich oszukał w wyborach. Naobiecywał i na tym się zakończyło. Buta i pycha jednak Wójta zgubiła. Najgorsza jest jednak absolutna niekompetencja! Proszę nie szukać usprawiedliwienia dla braku dziań Wójta u poprzedników.
        Główne inwestycje to boiska, hala, (być może są takie potrzeby, ale obecnie to nie jest najważniejsze) a w szczególności wszelkiego rodzaju imprezy. Jeżeli chodzi o wodociągi i kanalizację to katastrofa. P. Wodnicka wybudowała w zasadzie od zera oczyszczalnie, stację uzdatniania wody i sieć kanalizacyjną oraz wodociągową liczoną w kilometrach. Panowie Kalinowski i Chróścik przez trzy lata w zasadzie zapomnieli o tych inwestycjach. A to od lat był priorytet w gminie i dalej powinien być ponieważ opóźnienia w naszej gminie są duże, a potrzeby mieszkańców ogromne. Brak tych inwestycji oznacza surowe kary, za które my mieszkańcy będziemy płacić, będziemy płacić na błędy Wójta.
        • joshima Re: Gmina Dębe Wielkie 18.12.13, 11:17
          czujny_wyborca napisał:

> P. Wodnicka wybudowała w zasadzie
          > od zera oczyszczalnie, stację uzdatniania wody i sieć kanalizacyjną oraz wodoc
          > iągową liczoną w kilometrach.
          Pani Wodnicka niczego nie wybudowała. Jeszcze wciągnęła gminę w procesy sądowe z poprzednim wójtem, które z resztą przegrała a potem gmina za to płaciła z naszych pieniędzy.

O nie, przepraszam wybudowała. Postawiła nam tuz przed wyborami latarnie na ulicy, chyba myślała, że nas tym kupi ;)

> A to od lat był priorytet w gminie
          Z tym się akurat zgadzam. Tylko, że gmina jest tak zapuszczona przez poprzednich włodarzy, że ma same priorytety. A niestety pieniądze się nie mnożą i nie rosną na drzewach o które z takim zapałem walczyła p. Wodnicka.

--
          JoShiMa

• essa_to_ja Re: Gmina Dębe Wielkie 18.12.13, 12:13
            Ha ha ha!
            W zasadzie to w gminie rządzi nie wójt, ale radni.
            A oni mają swoje priorytety i pewnym sprawom ukręcają głowę. Jak choćby budowie dużego gminnego przedszkola i ŻŁOBKA, gdzie każdy mógłby się dostać. Tylko kto by wtedy posłał dziecko do prywatnego.
            • superdorina3d-1 Re: Gmina Dębe Wielkie 02.01.14, 22:53
              No pięknie, dawno nie wchodziłam. Zaczyna się.Prawie sami wrogowie i przeciwnicy Pana Wójta. Czujny Wyborca no i starzyprzyjaciele ostro pojechaliście.Tak Wam sie podobała poprzednia władza w osobie pani Wodnickiej ? To proszę wykażcie się w Caritasie, pokażcie na co Was stać ? Kierownikiem jest Ta Pani, popracujcie razem, zobaczycie jak to jest robić cokolwiek dla niewdziecznej społeczności. Motłochem to Wy jesteście, nie zdziwiłabym się, gdybyście byli podstawieni, przecież niedługo kończy sie kadencja to trzeba coś nabrechać w internecie no nie ??? Tchórze, założę się , że nie stać was na żadną społeczna działalność. To Was gubi pycha i egoizm, nie wspomnę o braku kultury wypowiedzi. Ale z takimi jak wy to trzeba takim samym językiem mówić bo innego zapewne nie rozumiecie. Wójt ma czas 4 lata na rozpatrzenie każdego wniosku mieszkańców , później trafia sprawa do sądu. Czy ktoś z Was złożył prośbę na piśmie o cokolwiek ? Napewno nie bo jest to chodzenie trzeba coś napisać, wysłać itd. Lepiej załatwić przez forum pomówić, skrytykować <to podstawa komunikowania się>, namieszać, nawyzywać. I wtedy jest git, no nie? Gdzie się podziali ludzie z klasą ? Gotowi do współpracy, z pomysłami i prawdziwą inteligencją (nie taką, że z dziada robi się wielki pan). Tacy którzy posiadają rozumne rozeznanie na czym polega władza w gminie. Wy chyba zakręceni jesteście. Jak czyta się Wasze posty to nie dobrze się robi. Plujecie jadem do Wójta na białe mówiąc czarne. My nie jesteśmy ślepi, znamy go, widzimy go wszędzie, czytamy sprawozdania, relacje i mocno kibicujemy. Jest dostępny wszędzie, nie ukrywa się jak P.Wodnicka kiedyś, czy poprzedni Wójt. Ale jednego Wam nie da. Nie zmieni Wam Gminy w Bajkę przez 1 Kadencję swoich rządów. O Nie. Byłby to cud. A na koniec dam wam radę : zmieńcie dilera.
        • wojt_kalinowski Re: Gmina Dębe Wielkie 22.01.14, 13:09
          Każdy ma prawo do swojego osądu działalności włodarzy i dobrze, że tak jest. Nie mogę się jednak zgodzić z kłamstwami, którym trzeba przeciwstawić fakty. Od początku kadencji realizuję obietnice wyborcze. Faktem jest, że nie wszystkie dotąd udało się zrealizować ale nie jest to spowodowane chęcią oszukania kogokolwiek bądź niekompetencji ale ograniczeniami związanymi z procedurami projektowymi oraz ograniczonymi środkami budżetowymi. Moja poprzedniczka budowała sieć wodociągową i kanalizacyjną. Temu nie przeczę. Nie można jednak mówić o tym , że o tych inwestycjach zapomniałem i buduję tylko halę sportową i boiska. Po pierwsze, te obiekty są bardzo potrzebne. Brak infrastruktury sportowej doprowadził do tego, że duża liczba dzieci ma wady postawy m.in. dlatego, że nie miały warunków do wykonywania ćwiczeń a one są dopiero na początku ich długiego życia. Czy czujny wyborca byłby w stanie przyjąć na siebie moralną odpowiedzialność za ten fakt? Po drugie, nie można budować wodociągów jeśli nie ma na nie projektu. Moja poprzedniczka pozostawiła po sobie jedynie nieco ponad 1km zaprojektowanej sieci wodociągowej, która została wybudowana w 2013r. Pod koniec ubiegłego roku gmina otrzymała pozwolenie na budowę na ok. 45km sieci wodociągowej. Czas potrzebny na zaprojektowanie tak dużej inwestycji został wykorzystany na budowę obiektów sportowych. Teraz będziemy mogli przystąpić do budowy wodociągu. Realizacja tej inwestycji będzie rozłożona na lata 2014-2016. Jeśli chodzi o sieć kanalizacyjną i rozbudowę oczyszczalni, to jest podpisana umowa z wykonawcą i prace ruszyły jesienią ubiegłego roku. Do marca 2015r. zostanie wybudowanych 6 km sieci kanalizacyjnej a oczyszczalnia powiększy przepustowość ponad dwukrotnie. Budowa kanalizacji ruszyła po podpisaniu przeze mnie umowy dotacji ze środków unijnych. Gmina otrzyma na ten cel ponad 3 mln zł dotacji. Moja poprzedniczka wykorzystała na ten cel ze środków PROW niecały 1mln zł.
          Po trzecie: gdyby nie moje działanie i ograniczenie obszaru aglomeracji Dębe Wielkie w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków Komunalnych, to mieszkańcy płaciliby karę za brak realizacji gminnych zobowiązań z 2005 roku. Moje działania temu zapobiegły. Te wszystkie fakty są dostępne dla mieszkańców w Biuletynie Informacyjnym Gminy Dębe Wielkie, na gminnej stronie internetowej oraz w lokalnych mediach. Trzeba mieć ewidentnie złą wolę i dużo goryczy w sobie aby obrzucać kogoś pomyjami pomijając fakty.
          • superdorina3d-1 Re: Gmina Dębe Wielkie 23.01.14, 20:30
            I właśnie tym się wyróżnia Pan Wójt Kalinowski od poprzednich. Pełna aktywność. Jest wszędzie tam gdzie jest potrzebny, nawet na forum. Dziękuję za Pańską wypowiedź. Wielu ludziom otworzy ona oczy na otaczającą ich rzeczywistość. Życzę dalszych sukcesów w pracy i jak najwięcej ludzkiej życzliwości.
          • ihateclnw Re: Gmina Dębe Wielkie 28.01.14, 21:40
            Niestety, nie mieszkam w części gminy, gdzie coś się dzieje i widać cywilizację (Dębe, Ruda, Chrośla). Taki już los peryferii. W sumie to nie oczekiwałbym wiele, bo sam będąc Wójtem czy radnym miałbym gdzieś miejscowości, gdzie mieszka sobie po 100-200 osób. Latarnie gasną po jednej z każdym rokiem. Bezpieczne drogi, dzięki naturalnym progom zwalniającym, w postaci dziur. W sumie to idzie się przyzwyczaić, taki urok. Przynajmniej cisza, spokój. Nikt się nie sprowadza, bo kanalizacji nie ma, wodociągu, gazu. Sami staruszkowie, młodzieży jak na lekarstwo, ale przynajmniej da się usłyszeć śpiew ptaków. Przyznam, że byłem pozytywnie zaciekawiony nowym Wójtem. I w sumie ciężko mi się wypowiedzieć - z dala od Dębego i Rudy nie mam ciekawych informacji. Dla mnie nie jest gorzej. W sumie nic się nie zmieniło. Stagnacja. No, poza tym, że za obecnej kadencji znacznie częściej i lepiej odśnieżane są u mnie drogi. Czyli w ostatecznym rozrachunku na plus :)
        • hanna.wodnicka Re: Gmina Dębe Wielkie 23.02.14, 21:42
          Święta prawda wyborco. Wszystko jest potrzebne, ale priorytetem jest infrastruktura. Najpierw baza, potem nadbudowa. Tylko w ten sposób buduje się potencjał gminy, zwiększa wartość gruntów, zamożność ich właścicieli i przyciąga inwestorów. Nasi obecni Włodarze działają tak, pomylili te kolejność. No cóż każdy ma swoja wizję.
          • wojt_kalinowski Re: Gmina Dębe Wielkie 24.02.14, 10:56
            W przeciwieństwie do mojej poprzedniczki uważam, że działalności gminy nie można ograniczać tylko do budowy wodociągów i kanalizacji (choć są bardzo potrzebne) dlatego moje działania skierowane są w różne strony. Budowa sieci kanalizacyjnej i rozbudowa oczyszczalni jest prowadzona od ubiegłego roku. Rozbudowuję bazę sportową i dbam o rozwój sportu i kultury. Znacząco poprawiłem stan dróg - w pierwszej kolejności tych gruntowych. Pierwsza zima po mojej poprzedniczce wyglądała tak, że codziennie były kolejki mieszkańców, którzy nie mogli poruszać się po naszych drogach gminnych bo były takie grząskie. Teraz sytuacja jest znacząco lepsza. Jeśli wykonywana jest naprawa drogi to w sposób gruntowny a nie jak wcześniej doraźnie - bez podbudowy czy wyprofilowania nawierzchni. Odnośnie przyciągania inwestorów to moja poprzedniczka zniechęcała inwestorów twierdząc (również publicznie) że gmina Dębe Wielkie nie ma nic do zaoferowania. Tak się nie postępuje. Nawet przy pewnych brakach infrastruktury trzeba robić wszystko aby wskazać zalety chociażby lokalizacyjne. Moje działania obejmują też szeroko rozumianą promocję gminy na terenie powiatu mińskiego jak i poza nim. Kadencję poświęciłem na to aby zerwać z wizją gminy pełnej przekrętów i spraw sądowych.
            • hanna.wodnicka Re: Gmina Dębe Wielkie 25.02.14, 19:26
              To nie są moje poglądy i w swoich działaniach nie ograniczałam się tylko do inwestycji z zakresu wod- kan. Kto chce to wie i pamięta, a Pan to powinien wiedzieć w szczególności , bo razem pracowaliśmy w pierwszej mojej kadencji. Na pewno w urzędzie gminy lub w bibliotece gminnej pozostały biuletyny informacyjne z lat moich kadencji, to proszę poczytać, jeśli pamięć zawodzi. Jeżeli chodzi o stan dróg, to systematycznie się poprawia od chwili wyodrębnienia w budżecie gminy funduszu sołeckiego i z każdym rokiem, jeśli kupuje się tłuczeń na drogi, to ich stan się poprawia, w szczególności gdy pozostawiłam dobry, nowy sprzęt drogowy. Do mnie też w 2002 roku przychodzili i dzwonili mieszkańcy i dziękowali za odśnieżenie dróg i za to, że widzą po raz sprzęt odśnieżający na swojej drodze. Widocznie to jest metoda niektórych mieszkańców na nowego wójta. Poświęciłam 2 kadencje na obronę finansów gminy z tymi, którzy utopili gminę w 2002 roku i na zmianę jej wizerunku, jako gminy godnej zaufania, w instytucjach finansujących. Pan też jeszcze musi prowadzić sprawy sądowe, bo obowiązkiem wójta jest wykazanie, że zrobił wszystko dla uratowania finansów gminy i noc nie zaniechał.
              • zgoorek Re: Gmina Dębe Wielkie 25.02.14, 20:37
                [img]http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ti/fj/cc1s/zC1lrb00fNCMLjIKbX.jpg[/img]
                [i]> ich stan się poprawia, w szczególności gdy pozostawiłam dobry, nowy sprzęt
                > drogowy. Do mnie też w 2002 roku przychodzili i dzwonili mieszkańcy i dziękowali
                > za odśnieżenie dróg i za to, że widzą po raz sprzęt odśnieżający na swojej drodze.
                [/i]
                W 2002 przez kilka dni tylko sanie z Górek były w stanie przejechać. Dopiero kiedy mieszkańcy wzięli się za łopaty i pół dnia pracowali (takich fotografii mam sporo więcej), udało się przejechać autem.
                --
                Mój portal Gazetka.EU
          • marynarecki.123 Re: Gmina Dębe Wielkie 24.02.14, 22:56
            Poważnie autorem tego posta jest Pani Wodnicka???
            Jeśli tak, to ma pani tupet! Przegrała Pani wybory bo nic Pani nie robiła! Ne mówiąc już o przyciąganiu...
            Po zakupie przeze mnie działki, na spotkaniu mieszkańców naszej ulicy Pani Wodnicka pełniąca funkcję Wójta wypowiada słowa: "czy Państwo kupując działkę w takim miejscu za takie pieniądze spodziewali się że Gmina wam wybuduje drogę?".
            Poszliśmy prosić o przejechanie równiarką która stała na placu. No coments.
              • joshima Re: Gmina Dębe Wielkie 25.02.14, 18:01
                A może to też nie prawda?

nowydzwon.pl/news.php?id=1272
                forum.gazeta.pl/forum/w,47358,96153355,96153355,Szkoly_w_Gorkach_i_Cygance_zagrozone_.html
                dodam, że po dziś dzień szkoła w Górkach prosperuje całkiem dobrze.

To pewnie też same kłamstwa?
                www.zw.com.pl/artykul/155474.html?print=tak

--
                JoShiMa

• hanna.wodnicka Re: Gmina Dębe Wielkie 25.02.14, 18:50
                  Oczywiście, ze jest to ewidentne kłamstwo, iż chciałam likwidować jakakolwiek szkołę. Zresztą wynika z treści artykułu, że ktoś to nakręcił. Pewnie to ty joshima.
                  Referendum było przerażająco nieskuteczne. A co mnie nie zabiło, to mnie wzmocniło
                  • joshima Re: Gmina Dębe Wielkie 25.02.14, 19:59
                    Szkoda, że nie odpowiedziała Pani (oczekuję, że nie będzie się Pani do mnie zwracać per Ty, gdyż ja tego nie robię i nie daję Pani na to przyzwolenia) na inne moje posty. A kto wie, może tkwię w błędzie i jest Pani w stanie mnie z niego wyprowadzić. Ale ja oczekuję konkretów a nie okrągłych haseł wyborczych, tykania i frazesów w stylu 'to wszystko kłamstwo'. Proszę nas na przykład oświecić jaki był finansowy bilans dla budżetu Pani wojenki z poprzednim włodarzem naszej gminy? Bez obaw, też go nie lubię i też mi zalazł za skórę, ale nie w tym rzecz.

Proszę mi wyjaśnić dlaczego umowa z firmą wykonującą przyłącza wodne nie obejmowała obowiązku doprowadzenia dróg gminnych do stanu pierwotnego, skutkiem czego za naprawę zniszczonych przez nich drug płaciła gmina z tego wspomnianego przez Panią funduszu sołeckiego (a te pieniądze mogły iść na inne odcinki dróg) albo były one naprawiane wysiłkiem mieszkańców, którzy z nich korzystali?

Tylko proszę mi nie pisać, że to kłamstwa, bo wiemy jak było. A jeśll było inaczej to proszę przedstawić konkrety.

--
                    JoShiMa

• marynarecki.123 Re: Gmina Dębe Wielkie 25.02.14, 19:57
                Mam pięciu świadków tej rozmowy. Wszyscy doskonale pamiętamy jak jest prawda i pamiętać ją będziemy przy okazji kolejnych wyborów.

Gratuluję byłej Pani Wójt kariery w Caritasie! I sugeruję się skupić się na tym "byciu PANIĄ PREZES CARITAS" (wow, jak to dumnie brzmi! koniecznie musiała Pani napisać jakie stanowisko zajmuje żebyśmy wszyscy wiedzieli) bo na stołek Wójta mieszkańcy Pani nie chcą. A przynajmniej większość.
                I do księdza prałata na wyrównawcze z pokory proszę się wybrać. Ego ma Pani przerośnięte. To nie pomaga w pełnieniu funkcji publicznych.

• pprokopc Re: Gmina Dębe Wielkie 25.02.14, 22:08
                  > Gratuluję byłej Pani Wójt kariery w Caritasie! I sugeruję się skupić się na tym
                  > "byciu PANIĄ PREZES CARITAS" (wow, jak to dumnie brzmi! koniecznie musiała Pan
                  > i napisać jakie stanowisko zajmuje żebyśmy wszyscy wiedzieli)
                  A to nie powinno być PANI _MGR_ PREZES CARITAS?
          • joshima Re: Gmina Dębe Wielkie 25.02.14, 11:25

> Święta prawda wyborco. Wszystko jest potrzebne, ale priorytetem jest infrastruk
            > tura. Najpierw baza, potem nadbudowa.
            A gdzie Pani była jak prosiliśmy o remont naszej dogi utwardzonej za nasze pieniądze naszymi rękoma a zniszczonej przez wykonawcę wodociągu, którego Pani zatrudniła? Jakoś wtedy miała Pani inne zdanie na ten temat. Wie Pani, ja jestem wyborcą o pamięci słonia. Okrągłe słówka nie robią na mnie wrażenia.

> Tylko w ten sposób buduje się potencjał gminy,
            I Pani ten potencjał budowała? A gdzie Pani była jak zgłaszaliśmy wycieki z oczyszczalni, które zatruwały pobliskie grunta i czyniły okolicę, hm, mniej wartościową i śmierdzącą?

> Nasi obecni Włodarze działają tak, pomylili te kolejność.
            To proszę nam opowiedzieć jak Pani działała. Tylko o konkrety prosimy.

--
            JoShiMa

• pprokopc Re: Gmina Dębe Wielkie 24.02.14, 12:49
      starzyprzyjaciele
      To jest pierwsze i ostatnie ostrzeżenie. Skończ z chamskim obrażeniem bo od dziś każdy Twój post, który nie będzie postem merytorycznym i bez argumentów będzie usuwany. Dość mam Twoich pyskówek i obrażania wszystkich na forum. Mamy wolność słowa w Polsce ale to nie znaczy, że można zachowywać się jak prostak.
      Zaczynam usuwanie od posta napisanego wielkimi literami. Jak się uspokoisz i napiszesz coś z sensem to chętnie przeczytam.
    • hanna.wodnicka Re: Gmina Dębe Wielkie 28.02.14, 15:53
      Widzę doskonale, że to nie forum dyskusyjne, oparte na argumentach i faktach, tylko podium ku czci naszej władzy. Moje dwa wpisy, w którym informowałam, ile innych inwestycji i działań w sprawach społecznych, kultury i sportu miało miejsce za moich 2 kadencji, nie ujrzało światła dziennego. Prawda boli a i tak wszystko jest wiadome i widoczne. Po prawda jest ciężka jak oliwa i zawsz na wierzch wypływa. A co resztę wiadomo od chodzi pochodzi.
      • zgoorek Re: Gmina Dębe Wielkie 28.02.14, 18:58
        [i]> Widzę doskonale, że to nie forum dyskusyjne, oparte na argumentach i faktach, t
        > ylko podium ku czci naszej władzy. Moje dwa wpisy, w którym informowałam, ile i
        > nnych inwestycji i działań w sprawach społecznych, kultury i sportu miało miejs
        > ce za moich 2 kadencji, nie ujrzało światła dziennego. Prawda boli a i tak wsz
        > ystko jest wiadome i widoczne. Po prawda jest ciężka jak oliwa i zawsz na wierz
        > ch wypływa. A co resztę wiadomo od chodzi pochodzi. [/i]

Pani Hanno - wpisy się nie ukazały, ponieważ zostały wysłane w błędny sposób.
        To jest jedyna możliwa przyczyna.
        Nigdy nie były tu usuwane posty z powodu poglądów autora.
        Usuwane bywają tylko posty [b]wulgarne i obraźliwe [/b]oraz [b]nachalne reklamy[/b] - na początku forum jest to wyjaśnione w formie netykiety.
        Proszę spróbować ponownie uważnie dokonać wpisu i na koniec kliknąć 'Wyślij'.
        Już kilka postów pod Pani nazwiskiem jest pustych, co wyraźnie świadczy o jakimś nieznanym mi, ale powtarzalnym błędzie nadawcy.
        --
        Mój portal Gazetka.EU
        • pprokopc Re: Gmina Dębe Wielkie 04.03.14, 18:26
          Jako drugi administrator dodam, że nie na forach należących do gazeta.pl nie ma możliwości edycji postów, możemy je tylko usuwać. Co zresztą robię jeśli chodzi o posty starzyprzyjaciele gdyż są wulgarne i obrażają ponad miarę innych. A jeśli nadal twierdzi Pani, że jej posty są usuwane jestem w stanie udostępnić screeny z tego wątku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka