Dodaj do ulubionych

Porozmawiajmy o p. Kalinowskim

29.10.14, 15:41
zamknięty
Jest wątek o p. Rócińskim i p. Wodnickiej. A o obecnym wójcie nie ma. To może czas i o nim porozmawiać?
Oto zachowana strona sprzed 4 lat z programem wyborczym przedstawionym na www.kalinowskinawojta.pl. Może ktoś chętny rozliczyć władzę z jej programu ;)
web.archive.org/web/20101117054922/http://kalinowskinawojta.pl/index.php/program-wyborczy
    • essa_to_ja Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 29.10.14, 17:02
      zamknięty
      Hmm... program... coś bardzo podobnego, mocno ogólnikowego, przeczytałam dzisiaj w ulotce p. Wodnickiej
      Ale przypomniały mi się też inne rzeczy, które zawarte zostały w programie 2014 i zostały zrealizowane.
      O ile rozbudowa infrastruktury jest pojęciem mglistym i trudnym do weryfikacji, o tyle muszę przyznać, że na płaszczyźnie "integracji i ukulturalniania mieszkańców" jednak sporo się działo. Pojawiła się choćby "Wesoła Nowina", Kolędowanie Góreckie, WOŚP, Polska biega, Fitness dla Pań, ferie w Dziupli, internetowy katalog w bibliotece. To często była inicjatywa poszczególnych prywatnych osób, ale gmina nie przeszkadzała, czasem lekko zadotowała i bez problemu umieszczała informacje o tego typu imprezach na swojej stronie, zarówno przed jak i po takim wydarzeniu. Ja o wielu konkursach dowiaduję się najpierw z newlettera gminy, dopiero potem wisi coś w szkole.
      Nie mam niestety porównania jak było w kadencji 2006-2010, bo wtedy jeszcze nie mieszkaliśmy.
      • graubek Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 29.10.14, 22:12
        zamknięty
        Monza powiedziec ze skoro zasluga Wojta jest nieprzeszkadzanie w podejmowaniu iniciatyw na plaszczyznie kultury to super jego zaslugi sa tu wybitne.Niestety nie jest tak wspaniale jak organzuje festyny nie sa szczegolnie udane a kosztuja wiecej niz w innych gminach.Moze jeszcze jeden pracownik zatrudniony w urzedzie cos na to poradzi......albo i nie.
        • graubek Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 29.10.14, 22:20
          zamknięty
          Ja osobiscie jestem zawiedziny panem kalinowskim popieralem go bo mial byc alternatywa dla wodnickiej i co no i jak zwykle nie zrobil niczego dobrego gmina znowu jest w dlugach a szczegolne osiagniecia w kierowaniu urzedem szczegolowo opisala prasa oraz gazetka solidny samorzad.Kadencja pana Kalinowskiego to jedna kleska a mi jest porostu wstyd ze dalem sie nabic w butelke.Mam tylko nadzieje ze ma dosc honoru aby oddac sprawe do sadu z pania Wodnicka
      • noem-i35 Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 30.10.14, 06:17
        zamknięty
        Myślę, że mylisz zasługi wójta ze zwykłymi efektami pracy różnych instytucji. Katalog elektroniczny to po prostu inicjatywa i ciężka praca bibliotekarek, akcję "Polska biega" szkoły prowadziły już dawno /pewnie, że nie na taką skalę, jak obecnie, ale to żadna zasługa wójta/, ferie w Dziupli /i w ogóle sama Dziupla/ to zasługa raczej GKRPA. Gmina powinna wspierać lokalne inicjatywy, ale to jeszcze nie powód, by wójt za to zbierał laury. Pan Kalinowski bardzo promował Dębe Wielkie i mieszkańcy powinni to docenić, jednak czy to wystarczy, by ponownie został wójtem... Wybory pokażą.
        • dorot-ka30 Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 30.10.14, 07:41
          zamknięty
          Pan Kalinowski promowała i promuje cały czas za pieniądze publiczne swoją osobę!!!!!!!!!!!
          Na jednym ze spotkań wiejskich stwierdził, że to on wymyślił i stworzył recepturę kawy żołędziowej, zagarnął całą przestrzeń życia społecznego i na wszystkim się zna.

A na potwierdzeni cytat z mojej ulubionej gazetki znanego nam komitetu wyborczego:

"Przy tak niekorzystnej sytuacji finansowej wydaje się pieniądze na wszystko co może przysporzyć przyjemno- ści i splendoru obecnemu Wójtowi. Samochód służbo- wy, nowy gabinet, wydawnictwa albumów, komiksów, gier komputerowych, gdzie za redakcję odpowiada Krzysztof Kalinowski, osoba prywatna a wydawcą jest gmina. Lawina zakupów, które nie są konieczne, two- rzenie kolejnych etatów w urzędzie, finansowanie coraz to bardziej wymyślnych imprez, uroczystości i spotkań integracyjnych, nierzadko związanych z zakupem dro- gich nagród, które oczywiście wręcza Pan Wójt. Zabawa z marnotrawieniem publicznych pieniędzy, których tak naprawdę nie ma, trwa od początku tej niefortunnej, bez odpowiedzialności za finanse gminy, kadencji. Po nas choćby potop, to dewiza obecnych władz
        • ada80 Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 30.10.14, 08:34
          zamknięty
          Moim zdaniem wójt nadaje się do promowania sportu i kultury w naszej gminie-czyli prawie to co robił wcześniej, zanim został wójtem. Zatrudnianie kolejnej osoby, a nawet tworzenie etatu to już chore, stanowisko było ewidentnie przygotowywane pod osobę. Kumoterstwo jak wszędzie, bo skoro jest na terenie gminy sporo stowarzyszeń to po co tworzyć kolejny etat? Skoro promował dobrze gminę po co tworzył etat, ale przede wszystkim co gmina na tym zyskała? Nowych inwestorów?To jest dbanie o finanse?. Chodzenie na festyny, turnieje, pasowania pierwszaków moim zdaniem jest ok, ale mógłby spożytkować ten czas na dokładne czytanie pism, które podpisuje. Tylko ,,przeoczył" Chemę.Tak zadbał o nasza gminę, ze działki w Olesinie i okolicy będą nie do sprzedania. Zająłby się przyciąganiem nowych mieszkańców, inwestorów. Może ktoś jest bardziej zorientowany jak pracował nasz wójt w ciągu tych ostatnich lat? Ja naprawdę nie widzę dobrego kandydata na wójta, ale kogoś trzeba wybrać:)
        • essa_to_ja Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 30.10.14, 08:59
          zamknięty
          noem-i35 napisał(a):

> Myślę, że mylisz zasługi wójta ze zwykłymi efektami pracy różnych instytucji. K
          > atalog elektroniczny to po prostu inicjatywa i ciężka praca bibliotekarek, akcj
          > ę "Polska biega" szkoły prowadziły już dawno /pewnie, że nie na taką skalę, jak
          > obecnie, ale to żadna zasługa wójta/, ferie w Dziupli /i w ogóle sama Dziupla/
          > to zasługa raczej GKRPA. Gmina powinna wspierać lokalne inicjatywy, ale to jes
          > zcze nie powód, by wójt za to zbierał laury. Pan Kalinowski bardzo promował Dęb
          > e Wielkie i mieszkańcy powinni to docenić, jednak czy to wystarczy, by ponownie
          > został wójtem... Wybory pokażą.

Absolutnie tego nie mylę, przeczytaj jeszcze raz co napisałam. Wszystkie te małe lokalne inicjatywy wymyślają ludzie spoza urzędu gminy, ale gmina jednak pomaga trochę. GKRPA to komisja gminna, jeśli dobrze rozszyfrowałam skrót. Dziupla jest w budynku i lokalu gminnym, system "Mateusz" w bibliotece obsługuje informatyk, który pewnie jest opłacany przez gminę itd.
          Jeżeli napiszesz fajny projekt i zwrócisz się o dofinansowanie to pewnie je dostaniesz.
          Chodzi też o dobrą wolę urzędników, a to się zmieniło. Pamiętam jak mnie strofował urzędnik z planowania przestrzennego w 2006 r., bo się odważyłam zmienić projekt budynku z piętrowego na parterowy i on musiał aneks do decyzji wydać, dodam że załatwiałam to wszystko z ogromnym brzuchem pod koniec ciąży. Nie mówię, że to koniecznie osobista zasługa wójta, ale jest to zmiana na lepsze i to mi się podoba.
          Co do pani Wodnickiej jest program ma dla mnie jeden atut - promuje POS (przydomowe oczyszczalnie ścieków) co w sytuacji naszej gminy jest naprawdę fajne. Szkoda, że znowu bez konkretów.
      • dorot-ka30 Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 30.10.14, 07:51
        zamknięty
        Szanowna essa_to_ja to co piszesz może i jest prawdą, ale to jest normalna sprawa, takie rzeczy powinny się dziać. Gmina takie rzeczy powinna wykonywać to wynika wprost z przepisów regulujących jej obowiązki.
        To, że takie rzeczy nie działy się wcześniej, ułatwiło obecnemu wójtowi wypłynięcie na tym.
        Jeżeli przez ponad 20 lat samorządu działo się niewiele to przez cztery lata wystarczyło się uśmiechać, być miłym i kulturalnym za pieniądze publiczne wręczać nagrody wójta i jesteśmy szczęśliwi. Jak mało nam potrzeba do szczęścia.
        • graubek Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 30.10.14, 08:46
          zamknięty
          To wszystko to nic nasz ''geniusz ,,ekonomiczy mam nadzieje ze nie uda sie tego uchwalic przez nowa rade przygotowal PPP ktora w konsekwencji moze zwiekszyc dlug gminy o kilka milionow zlotych/orzeczenie RIO/
          Sam program przygotowany jest bez audytu wykonanego przez gmine a negocjacje prowadzone byly prowadzone w oparciu o dane przedstawiane przez oferentow Jednak matrix istnieje
          • majka0613 Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 30.10.14, 11:57
            zamknięty
            Ja mieszkam w Debe 10 lat. Pamietam jak zadzila P.Wodnicka. Pamietam co dzialo sie z drogami, ktore robilismy za wlasne pieniadze a po zrobieniu wodociagu przez 9 miesiecy nie moglismy wyjechac samochodem. Bylismy u niej wtedy..... I nie chcialabym tego przezyc drugi raz. Glosowalismy potem na P.Kalinowskiego, bo mialo byc nareszcie dobrze. Mieszkancy mieli czuc sie jak pelnoprawni mieszkancy a gmina miala wychodzic z grajdolka...... No wlasnie..... Ja osobiscie czuje sie przez P. Kalinowskiego oszukana. Moja rodzina tez. W gminie praktycznie nic sie nie zmienilo a nawet teraz chyba jest gorzej, bo gmina strasznie zadluzona. Dojdzie jeszcze PPP za kilka milionow..... Nie wyjdziemy z tego przez 16 lat, jak zaklada projekt. Stan naszej gminy wyglada jak te ronda przy trasie zarosniete chwastami..... No ale za to mozemy sie bawic.... Festyny za 50 tysiecy, zamiast dachu szkoly, prywatny wodociag ... Mieszkancy z Polnej beda musieli pewnie poczekac te 16 lat na wode...... Kredyty splacane kredytami..... Ciekawe, czy P.Kalinowski prywatne zobowiazania kredytowe tez splaca nowymi kredytami......Brak nadzoru nad podwladnymi... Pan wojt chyba nie moze powiedziec, ze nie wiedzial co robi jego zastepca..... Bo jak nie wiedzial, to juz nigdy nie powinien sprawowac takiej funkcji.... Szkoda gadac..... Mialo byc lepiej, jest gorzej. A nowemu wojtowi wspolczuje, kimkolwiek bedzie, bo wyprostowac to wszystko bedzie ogromna sztuka..... Nie bedziemy tez mogli sie burzyc po takich zadach, ze podniosa nam podatki albo naloza inne oplaty, bo kredyty trzeba badzie wczesniej czy pozniej splacic.
            Chcielismy w tym roku z rodzina zaglosowac swiadomie...... Stad nasze zainteresowanie stanem gminy.....Powiem szczerze, ze mnie to przeroslo......
            • mieszkaniec_polnej1 Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 31.10.14, 10:03
              zamknięty
              Z tym wodociągiem to chyba nie do końca prawda. Rozpoczęta niedawno inwestycja, która ma trwać do jesieni przyszłego roku, obejmuje ok 30 km nowej linii wodociągowej w tym ulicę Polną. Sam mieszkam tu kilka lat i czekam wodę niecierpliwie. Pamiętam jednak stosunek do tego obszaru poprzedniej pani wójt i uważam, że jest ogromna zmiana jakościowa. To, co w latach 2002-2010 było niemożliwe (mam tu na myśli chociażby przejezdność Polnej) okazało się możliwe w rok po wybraniu obecnego Wójta. Dołączając do tego widoczne inwestycje m.in. w poprawę jakości miejsc do nauki i rekreacji dla naszych pociech na terenie całej gminy, czy doświetlenie dróg gminnych, uważam że obecny wójt zasługuje na kolejną kadencję.
              • biedzik Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 31.10.14, 12:10
                zamknięty
                Dokładnie tak! Przejechać Polną kiedyś było niezłym wyzwaniem. Wiele rzeczy się zmieniło na plus przez ostatnie cztery lata, to trzeba uczciwie przyznać. A że nie wszystko? No cóż... Nie ma chyba ludzi nieomylnych, idealnych. Tak to już jest, że niektórzy zawsze będą widzieć szklankę do połowy pustą :) Ja pamiętam jeszcze za poprzedniej kadencji ile lat (!!!) rozkopana była ulica Kościelna i nie spieszyło się nikomu to zmienić. Teraz jest naprawdę dużo lepiej, w wielu dziedzinach. Trzeba patrzeć na czyny a nie piękne wyborcze obietnice.
              • graubek Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 31.10.14, 12:14
                zamknięty
                Kanalizacja musi zostac zrobiona i to do konca 2015 r bo inaczej beda kary z UE wiec i z tad ta motywacja.Tepo prowadzonych prac pokazuje ze data o ktorej pisze do zakonczenia inwestycj jest malo realna dla gminy jako inwestepora.Proponuje przed udzieleniem rekomendacji zapoznac sie ze stanem finasow gminy i narastajacym dlugiem.Wedlug mnie powinie zostac wybrany ale w innej gminie i niech tamtych i niech tamtych bozia ma w opiece
              • essa_to_ja Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 31.10.14, 12:16
                zamknięty
                mieszkaniec_polnej1 napisał:
                Z tym wodociągiem to chyba nie do końca prawda. Rozpoczęta niedawno inwestycja, która ma trwać do jesieni przyszłego roku, obejmuje ok 30 km nowej linii wodociągowej w tym ulicę Polną. Sam mieszkam tu kilka lat i czekam wodę niecierpliwie. Pamiętam jednak stosunek do tego obszaru poprzedniej pani wójt i uważam, że jest ogromna zmiana jakościowa. To, co w latach 2002-2010 było niemożliwe (mam tu na myśli chociażby przejezdność Polnej) okazało się możliwe w rok po wybraniu obecnego Wójta.
                Ja na wodę nie czekam, zdecydowaliśmy się na porządną studnię, gdy w 2005 roku nikt w gminie nie potrafił nam powiedzieć ile będzie kosztowało przyłącze, a ile potem m3 wody ;-)
                Ale pamiętam jak robiono wodociąg na ulicy Kościelnej - potem przez rok jeździło się po wertepach i nikt z tym nic nie robił. Dlatego z uznaniem patrzyłam teraz na prace kanalizacyjne na wysokości ulicy Uroczej, które nie zaszkodziły ani jezdni, ani ogrodzeniom działek. Zresztą Kościelna i jej przedłużenie w stronę Górek jest zadbane, bo wreszcie co roku, łata się dziury, które powstały zimą (bywało, że slalomem tu jeździliśmy).
        • essa_to_ja Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 30.10.14, 11:15
          zamknięty
          dorot-ka30 napisała:
          "Gmina takie rzeczy powinna wykonywać to wynika wprost z przepisów regulujących jej obowiązki."
          To pokaż mi ten przepis mówiący o tym, że gmina ma obowiązek wspierać imprezy i wydarzenia, które nie są imprezami gminnymi?
          Co do "bywania wójta" ja tego nie lubię, uważam, że to w większości marnowanie czasu, który powinien przeznaczyć na co innego.
          Bywa nie on jeden, bywają przedstawiciele gminy i radni, w tym TR. Napędza to lokalna mentalność ludzi i stwierdzenia typu: "swoją obecnością zaszczycił wydarzenie, aż sam pan wójt!". Żadna szkolna impreza nie może się obyć bez jakiegoś urzędnika, najlepiej gromady urzędników, i to dla mnie jest chore.
        • joshima Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 31.10.14, 00:58
          zamknięty
          To prawda, ale za poprzednich wójtów raczej nie była to normalna sprawa i gmina tak nie działała. I moim zdaniem to ważne, że ten konkretny wójt umiał nadać normalnym rzeczom ich normalny bieg.

--
          JoShiMa

Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi.
    • graubek Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 30.10.14, 19:00
      zamknięty
      No ostatnia rada gminy jestc prasa i Pani Wodnicka wystep Wojta moze zostac zaklocony drodzy rodzice dzieci znowu mamy lepsze i gorsze dzieci przygotowana przez wojta uchwala o dofinaowaniu okazala sie bublem ina nic zdaje sie walka na komisji Rucihskego o zrownanie doplat.Mozna przyjac ze kielbas wyborcza dziala tylko jezeli na jej wielkosc ma wplyw nasz ukochany wodz ....ps moze wyslac go do koreii na wycieczke ...
            • graubek Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 01.11.14, 23:13
              zamknięty
              Pani aldono ma pani dosc idealistyczne podejscie do polityki mozna powiedziec malo realistyczne.Propozycje tej uchwaly zgosil Wojt i bylo wspaniale dotad gdy nie zostala zgloszona poprawka radnego Rucinskiego i tez bylo ok komisja zaglosowala za wiekszoscia golosow .Po 24 godz na sesji ci sami glosujacy za stwierdzaja ze jest wada prawna i nie mozna uchwaly przyjac .W zwiazku z powyszym Rucinski wystapil o zebranie komisji oswiaty w ten wtorek i to jest ostania szansa dla dzieci.Ps bardzo trudno jest przekonac radnych ktorzy wspieraja bez krytycznie wojta ...to tak jak w sejmie prosze sprobowac przekonac kogokolwiek z PO do glosowania za wnioskiem PIS mysle ze w ocenie trzeba zachowac odrobine dobrej woli
      • lewfurman Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 31.10.14, 12:13
        zamknięty
        Nad uchwałą pracowała komisja oświaty, a przewodniczącym tej komisji jest Pan Ruciński i to on wypuścił taki bubel na sesję. graubek tak się składa, że ja też byłem na ostatniej sesji, ale po Twoim wpisie odnoszę wrażenie, że byliśmy w dwóch różnych miejscach.
        • essa_to_ja Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 31.10.14, 14:00
          zamknięty
          lewfurman napisał:
          "Nad uchwałą pracowała komisja oświaty, a przewodniczącym tej komisji jest Pan Ruciński i to on wypuścił taki bubel na sesję."

Lwiefurmanie, z innych komentarzy domyślam się, że uchwała dotyczyła dofinansowania pobytu dzieci w placówkach nie należących do gminy, może nawet do 100% - czy mam rację?
          Jeśli dobrze typuję, to wczorajsza sesja była po prostu dla pana TR sesją "ostatniej szansy" ;-)
          • stopobatelom Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 31.10.14, 19:59
            zamknięty
            Jeśli to o czym mówił Pan "gra ubek" to prawda mamy nie lada kłopot. Myślę o konieczności zakończenia budowy kanalizacji do 2015 r. Przeglądam plany budżetowe gminy na przyszłe lata i widzę: wodociągi ok 9 mln, termomodernizacja z PPP za ok. 5,5 mln, 0,7 mln dla szwagra, 50 tys. na komiks itd., ale o kanalizacji ani słowa. Jeśli ma Pan wiedzę jakie koszty może ponieść gmina w związku z niewywiązaniem się z wykonania kanalizacji, będę wdzięczny.
            • graubek Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 31.10.14, 21:35
              zamknięty
              Bardzo prosze. Wszystko zawarte jest w tzw Dyrektywie Sciekowej z 1991 r nr 91/271/EWG, interpelacja nr 17090. Dyrektywa ta mowi, ze do konca 2015r miejscowosci powyzej 2000 mieszkancow maja miec kanalizcje. Tzn 100% gospodarstw ma miec wode i scieki a tam gdzie takiej sieci nie da sie wybudowac maja byc przydomowe oczyszczalnie sciekow.....Zadnych szamb. Gmina ma ponadto obowiazek udzielenia pomocy w budowaniu przydomowych oczyszczalni. Koszt takiej oczyszczalni to kwota 13-15 tys zl. UE zawiesila stosowanie dyrektywyi przewidzianych kar wlasnie do konca 2015 r. Polska natomiast przyjela to zobowiazanie, poniewaz naruszalo to zobowiazania w zakresie gospodarki wodno-sciekowej i nie przyjeto by Polski do UE. Kary zaplaca proporcjonalnie gminy od kazdego niepodlaczonego mieszkanca. Wazne bedzie pozwolenie wodno-prawne. Gminy beda obciazone podwyzszonymi oplatami za korzystanie ze srodowiska stanowiacymi ponad 500% oplaty podstawowej. Wg Sekretarza Stanu w Ministerstwie Srodowiska koszty zwiazane z karami znajda swoje odzwierciedlenie w taryfach z tytulu zaopatrzenia w wode i odprowadzania sciekow. Kwotowo nawet Ministerstwo nie jest w stanie tego wyliczyc. Wszystko zalezy od UE i wyniku postepowania jakie nam zrobia. Specjalisci mowia o milionach zlotych. Pozdrawiam Graubek.
              • lewfurman Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 31.10.14, 22:54
                zamknięty
                Jest furtka żeby kar nie płacić. Należy złożyć pismo do Marszałka województwa mazowieckiego o zlikwidowanie dotychczasowej aglomeracji Dębe Wielkie i wyznaczenie nowej aglomeracji Dębe Wielkie z mniejszą ilością przyłączy i po sprawie. Wiele gmin na Mazowszu już skorzystało z tej możliwości i nikt nie robił problemów.
                • graubek Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 31.10.14, 23:24
                  zamknięty
                  Calkowity brak mozliwosci nasza gmina jest aglomeracja to po pierwsze po drugie to jest rozwiazanie fakultatywne wiec prosze nie wprowadzac w blad a jeszcze raz zapoznac sie ze wszystkimi dyrektywami itp . to co napisalem wczesniej to tylko skrot ,wyciag z przepisow
                  • graubek Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 31.10.14, 23:44
                    zamknięty
                    Szanowni Panstwo poza standartowym uchwalaniem uchwal w tym zbedna interpretacja prawna ,doszlo na ostatniej sesji do ciekawego wystapienia Pani Wodnickiej.Byla Wojt stwierdzila ze dostala pismo podpisane przez Dyrektorow szkol w naszej gminie wzywajace do zaprzestania prowadzenia kampani wyborczej na ich terenie .W samym pismie ktore jak sie okazalo podpisane zostalo zbiorowo w tym co interesujace przez dyrektora przedszkola nie wskazywano kto mialby taka kampanie prowadzic i na czym miala ona polegac.Jednak jak w karzdej takiej historii co ciekawsze nikt z kandydatow pretendujacych nievprzyznal sie do takiego procederu ,wiec jak publicznie zapytal pan K czy moze to sam Wojt prowadzi takie dzialania nie uzyskano odpowiedzi.Nie uzyskano tez odpowiedzi na pytanie kto zezwolil dyrektorom na podjecie takich dzialan i czy osoba odpowiedzialna Wojt kontroluje i toleruje takie dzialanie, tu jednak padlo stwierdzenie conajmiej dziwne ze on nie ma pelnej kontroli nad swoimi podwladnymi ciekawe....
                    Spotkanie zostalo splentowane przez Pana Rucinskiego ktory stwierdzil ze jemu pismo zostalo wreczone w urzedzie po zarejstrowaniu na kandydata w zwiazku z czym sprawa tafi do sadu w trybie wyborczym .Pikanteri calej sprawie dodaja jeszcze dwa zagadnienia
                    Po pierwsze jeden z podpisujacych dyrektorow sam staruje w wyborach
                    Po drugie jak stwierdzila Pani Wodnicka caly ten list kojarzy sie z okresem PRL i tzw lojakami
                    Ciekawe co na to sad
                    Ps moze ktos zna lepiej kodeks wyborczy i moze mi wyjasnic czy takie dzialania ma podstawe prawna
                • graubek Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 01.11.14, 00:04
                  zamknięty
                  Jeszcze jedna sprawa bardzo ciekawy jesten wpis ze gminy skladaja takie wniski do wojeody teraz skoro progaram ma fakultatywnie byc zakonczony do 2015 .r i nie jest w Dyrektywie UE zapisana mozliwosc takiego rozwiazania bo to oczym pisalem wczesniej bylo jednym ze zobowiazan warunkujacych nasze przyjecie do UE.Sprawa jest prosta wladze gminy. W swojej niefrasobliwosci nie skupily sie na wlasciwym rozwiazaniu problemu i teraz bedac w trudnej sytuacji finasowej musza szybko znalezc rozwiazanie problemu bo inaczej wyborcy beda conajmiej zdenerwowani
                • majka0613 Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 02.11.14, 15:22
                  zamknięty
                  www.gazetakrakowska.pl/artykul/3312218,nieszczelne-szamba-moga-okazac-sie-drogie,id,t.html

Tak sie to robi w krakowskim.... A u nas, czy mieszkańcy wiedzą co im grozi.... Czy p. Kalinowski powiadomił ich o karach ? Co mogą zrobić, żeby ich uniknąć ?

Oczywiście dla Gminy najważniejsza jest furtka... a dla mieszkańców ? Kara ?

Panie lewfuran, nie będzie po sprawie.... Nowa aglomeracja dla naszej gminy jest wyznaczona.... zrobiono to w 2012r. nawet jest mapka....tej aglomeracji.... Tylko, jeżeli chodzi o samą aglomerację (aglomeracja nie jest całą gminą ) to sprawa jest prostsza.... albo kanalizacja, albo POś. Kłopoty zaczynają się poza aglomeracją..... I tam ludzie będą najbardziej narażęni na kary.... Czy Pan Kalinowski powiadomił o tym mieszkańców ? Był czas na festyny a sprawy ważne są w naszej gminie omijane..... Został już tylko rok....
              • essa_to_ja Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 01.11.14, 17:33
                zamknięty
                graubek napisała:
                "*Gmina ma ponadto obowiazek udzielenia pomocy w budowaniu przydomowych oczyszczalni. Koszt takiej oczyszczalni to kwota 13-15 tys zl.
                *Kary zaplaca proporcjonalnie gminy od kazdego niepodlaczonego mieszkanca. Wazne bedzie pozwolenie wodno-prawne."

Piszesz tak chaotycznie, że nie sposób zrozumieć czasem o co Ci chodzi.
                *POS-ie już nie są takie drogie. Cena, o której piszesz (13 tys.) to cena POS-ia tlenowego sprzed 10 lat razem z instalacją i wszystkimi wypasionymi materiałami. Zwykłą beztlenówkę z rozsączeniem da się zrobić już za 4 tys.
                * Co ma do tego pozwolenie wodno-prawne? Kto odprowadza tutaj ścieki bezpośrednio do rowu melioracyjnego?
                * A co jak ktoś nie będzie się chciał podłączyć? Ja nie chcę i nikt mnie nie zmusi. Ci którzy się uparli i zainwestowali kiedyś w ekologię, a nie szambo, nie zechcą.
                BTW, właśnie zaczynam odcinać kupony od moich wydanych 13 tyś. - mam ścieki za darmo bez ograniczeń :-D
                • graubek Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 01.11.14, 17:56
                  zamknięty
                  Kazdy moze sam poczytac przepisy, wtedy nie bedzie chaotycznie. Trudno tutaj przytoczyc caly 45-cio stronicowy tekst. Oczywiscie w tzw.aglomeracji nie ma obowiazku przylaczenia sie do kanalizacji, ale wtedy wymagana jest przydomowa oczyszczalnia sciekow. Polecam tekst zrodlowy UE.
    • lady2014 Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 01.11.14, 19:15
      zamknięty
      znam sprawę pism dyrektorów bo nie widziałam obu wystąpień dyrektora szwagra i pani W na sesji. Biorąc pod uwagę okoliczności wręczenia pism szczególnie dla TW i ich treść to nie dziwne że oświata w gminie kuleje a ludzie wożą dzieci poza gminę. Kolesiostwo z wójtem skutkuje słabym nadzorem organu prowadzącego, brakiem pomysłów na placówki i lekceważeniem obowiązków. Mam nadzieję, że komitety kandydatów złożą doniesienie do sądu z kilkoma zarzutami min.o dyskretytacje kandydatów, prowadzenie kampanii w budynkach urzędów i wykorzystanie stanowiska wójta i wpływu na podwładnych w agitacji wyborczej.
      należy skończyć z bezkarnością wyborczą.
      Graubek gratuluję docekliwosci ale szkoda że mieszkańcy nic nie wiedzą o szczegółach kar dotyczących niedotrzymania terminów.
    • obiektywny-2 Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 03.11.14, 14:19
      zamknięty
      Co się stało, nie wierzę własnym oczom, wchodzę na stronę gminy i co widzę..........
      zaproszenia i informacje i wszystkie zaczynają się [b]Wójt Gminy Dębe Wielkie zaprasza albo Wójt Gminy informuję..... itp[/b][b][/b]

Co się stało przez 4 lata było KRZYSZTOF KALINOWSKI i dopiero potem Wójt Gminy Dębe Wielkie a tu nagle taka zmiana, nie można tak było wcześniej.............

Ale nie trzeba było robić lansik, wręczać nagrody za publiczne pieniądze, podkupować pomysły innych i sprzedawać jako własne (oj było tego przez 4 lata.....), zawsze ja KRZYSZTOF KALINOWSKI i dopiero Wójt
    • graubek Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 04.11.14, 02:10
      zamknięty
      Zapoznalem sie z materialem promocyjnym Wojta na fecbok ladne zdjecia jednak przy takim zadlurzeniu gminy jaka zrobil to inwestycji niezbyt wiele a ich jakosc jest opisana w gazecie Pani Wodnickiej ps mysle ze obecny wojt ma nas wszystkich za ludzi nieco naiwnych zeby to pasmo nieudolego kreowania polacznego z takim samym zarzadzaniem pokryc kilkoma zdjeciam
    • aldona072 Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 04.11.14, 10:08
      zamknięty
      widzę że zaczynacie schodzić na żenujący poziom, jest pewna granica, którą zaraz przekroczycie chamstwo, wulgaryzm, siadają wam nerwy im bliżej wyborów , skąd w was tyle jadu ludzie opanujcie się, to tylko wybory trochę godności
      • graubek Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 11.11.14, 22:34
        zamknięty
        Bez wulgaryzmu. Ogladalem zdjecia z organizacji dnia11listopada w Otwocku ,tam wladza nie zapomiala o tych co oddali zycie za ojczyzne .Jak oceniac czlowieka ktory zapomina lub -w nawle kampani jezeli sam nie ma czasu - nie oddeleguje zastepcy lub kogokolwiek do zlozenia kwiatow pod pomikami poleglych za Ojczyzne .Jak oceniac czlowieka, ktory za to ma czas lansowac siebie w kosciele, dajac zalosny popis wokalny .Czy

obchodzimy tylko rocznice kiedy jest to dogodne dla wladzy .Jezeli jest cos niesmacznego to chyba tylko
        zachowanie obecnego wojta.
        • noem-i35 Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 12.11.14, 15:38
          zamknięty
          Skąd wiesz, czy nie oddelegował? Na pewno tego dnia nie próżnował. Był na szkolnej uroczystości w kościele w Chrośli, brał, jak robił to i wcześniej, udział w obchodach w Dębem. Masz mu za złe, że śpiewał? Cóż, nie każdy chce śpiewać, nie każdy potrafi... ale na pewno p. K.K. daje dobry przykład młodym i kultywowanie tradycji, szacunek dla naszej historii jest jego mocną stroną.
          • essa_to_ja Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 12.11.14, 16:14
            zamknięty
            noem-i35 napisał(a): "Skąd wiesz, czy nie oddelegował?"

Jeśli do mnie pijesz to marnujesz czas.
            Na forum przeczytałam narzekania, kolejno, że wszędzie się lansuje i we wszystkim uczestniczy, a potem nagle, że "o, proszę!", nie był tutaj i tam, nie zrobił tego czy owego. Albo rybka, albo pipka - nie można komuś zarzucać równocześnie dwóch wykluczających się wzajemnie czynności tylko dlatego, że jest kampania przedwyborcza - zdrowy rozsądek obowiązuje i w tym okresie.
          • fe-torek Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 12.11.14, 16:23
            zamknięty
            Masz racje, kultywowanie tradycji to dobry kierunek, mlodziez powinna znac historie. Jednak uwazam, ze przy takim swiecie, w kosciele, powinien zaspiewac piesn patriotyczna, wtedy nikt by sie nie czepial, nawet jak wykonanie byloby nie najlepsze. Promowanie siebie na takiej uroczystosci bylo calkowicie nie na miejscu. Nie ten czas i nie ta uroczystosc.
            • oto_masz Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 13.11.14, 16:11
              zamknięty
              fe-torek napisał:

> Masz racje, kultywowanie tradycji to dobry kierunek, mlodziez powinna znac his
              > torie. Jednak uwazam, ze przy takim swiecie, w kosciele, powinien zaspiewac pie
              > sn patriotyczna, wtedy nikt by sie nie czepial, nawet jak wykonanie byloby nie
              > najlepsze. Promowanie siebie na takiej uroczystosci bylo calkowicie nie na mie
              > jscu. Nie ten czas i nie ta uroczystosc.

Utwór Adama Asnyka "Miejmy nadzieję" powstał 6 maja 1871 podczas gdy Polski nie było na mapie.
              Fetorku - to nie jest właściwe miejsce na tak durną ocenę tego utworu. Czyżbyś wychodził z założenia - nawet jak się wyjaśni, to fetor pozostanie?
              Nie lubię takich, co smrodzą.
    • ziko65 Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 09.11.14, 05:34
      zamknięty
      na jakimś wątku Ruciński napisał coś o termomodernizacji, czy to prawda że Kalinowski zakładał około 5 milionów i niedoszacował ponad 100% bo wyszło ponad 11 milionów. Niech pan odpowie panie Kalinowski. czy tylko odpowiadam na wygodne pytania i tylko te wybrane?
    • dorot-ka30 Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 13.11.14, 13:47
      zamknięty
      Czytając ostatni Biuletyn znajduję wpis:
      .
      ... Rada Gminy
      Dębe Wielkie przyjęła przedłożoną
      przeze mnie uchwałę
      o dopłacie dla rodzin wielodzietnych,
      dzięki czemu będą
      one płaciły mniej za odpady komunalne.
      W trakcie procedowania jest
      również uchwała o dotacji dla
      dzieci, którymi opiekują się
      żłobki na terenie naszej gminy.

Jak w końcu jest z tymi żłobkami panie Krzysztofie....... a jak jest w sprawie młodzieżowej Rady Gminy czy będzie przyjęta na najbliższej sesji?
      • ziko65 Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 14.11.14, 04:51
        zamknięty
        Śpiew, wręczanie nagród, przecięcia wstęg, zrobienie zdjęcia z otwarcia obiektu, ogólnie blichtr i bycie w centrum uwagi a później wychodzą kwiatki : termomodernizacja miała być za kwotę około 5 mln a zrobiło się ponad 11 mln (główny ekspert gminy przy dialogu konkurencyjnym - śpiewający wójt). Pan wójt śpiewająco się pomylił o ponad 100 %. Ale tego nikt nie chce słuchać. Gmina pod przewodnictwem pana KK zaciągnie drogi kredyt na wysoki procent u prywatnej firmy i będziemy płacić przez chyba 15 lat po ponad 800 tysięcy rocznie + koszty dostarczenia paliwa. W takim układzie to rzeczywiście rozbudowa szkoły w Dębem Wielkim nie będzie możliwa w przeciągu następnych lat. Panie Krzysztofie odrobinę odwagi bohatera z wiersza Asnyka i proszę o odpowiedź. Jak to jest z tą termomodernizacją budynków gminnych
        • laik56 Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 14.11.14, 13:33
          zamknięty
          Szasta się pieniędzmi a w Gimnazjum Gminnym wczoraj na zebraniu propozycja składki po 70PLN na szafki dla dzieci a na początku roku po 90 gr od przedmiotu na papier do ksero.Wstyd ,biorąc pod uwagę wysokość pensji wójta to widać że nie oszczędzamy jako gmina. A na szkoły nie ma.
            • dtrela Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 14.11.14, 17:41
              zamknięty
              Witam stary czlowieku pod nowym nickiem.
              Tu nikt nie pisal o pensji tylko tym co brakuje w Szkole i o skladkach.
              Chyba, ze dzieci maja pociac ten biuletyn w paseczki (w ramach prac technicznych) i uzywac zamiast papieru toaletowego i mamy zq jednym zamachem zalatwione prace techniczne i zapas papieru w WC.
              Drobna podpowiedz na przyszlosc prosze nie klasc na parapetach i szatniach tylko w wlasnie w tym miejscu bedziej szybciej Szanowna Wladzo.

• dtrela Re: Porozmawiajmy o p. Kalinowskim 14.11.14, 19:49
                zamknięty
                [img]http://www.debewielkie.pl/img/userfiles/files/biuletynCZERWIEC.pdf[/img]

Panie Wójcie pisze pan (i pana komitet) teraz, że dochody z PIt i Cit tak wspaniale rosną a w czerwcu tego roku w pana propagandowym biuletynie pana skarbnik napisała (...) [b]pozostaje mieć nadzieję(..) ze wzrosną podatki z Cit I PIT[/b]. Strona nr 4 biuletynu Gminy Dębe.
                Zródło www.bip.debewielkie.pl/upload/pliki/294.pdf

Jak się mówi na ludzi, którzy często mijają się z prawdą?

Spokojnie pana zwolenników nic nie przekona wierzą w pana.

Ps zamieszczono wtedy wykres zadłużenia (mocno pnie się w górę).
                Piszą zwolennicy, że to na inwestycje a do Regionalnej Izby Obrachunkowej pan napisał
                "wydatki z budzetu zaplanowano ze wzrostem 10,04% w tym [b]wydatki inwestycyjne zaplanowano ze wzrostem o 2,79[/b] w stosunku do plan. wykonania z 2013.
                Czyli guzik przejada się pieniądze.. nie jest pan dobrym gospodarzem.
                oj oj Nie ładnie ...
                Zródło; www.bip.debewielkie.pl/upload/pliki/294.pdf

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka