Dodaj do ulubionych

KM - podwyżki i stary tabor- czyli czym do W-wy?

27.08.08, 23:04
Ostatnio Km podało nowy rozkład:
www.mazowieckie.com.pl/site.php5/article/4/662.html . Miały do nas
jeździć nowe pociągi tymczasem jest tylko kilka. Poza tym nie jeżdżą w
godzinach największego tłoku, więc jak mają ten tłok rozładować. Dodatkowo
niektóre mają jeździć z centralnego. Mi niestety to bardzo przeszkadza.
Myślałam, że jakoś przełknę tę podwyżkę cen biletów, jeśli dadzą nowe pociągi
i nie będę musiała się męczyć w smrodzie, przeciągach lub upałach no i tłoku
(bo tłok mnie najbardziej dobija). Tymczasem bardziej opłaca mi się dojeżdżać
autobusem (no niestety podwyżka zrobiła swoje). Stracę może z 10 minut (mam
bliżej do przystanku niż stacji). Czy ktoś z Was zrezygnował już z Km po tych
podwyżkach. Ja już nie mam ochoty jeździć tymi złomami. Pociągi są co pół
godziny (zero przyspieszonych), autobusy co 5-10 minut. A może bardziej opłaca
się przerzucić na pośpieszne?

Co sądzicie o tej sytuacji?
Edytor zaawansowany
  • mark234 28.08.08, 07:45
    Zdecydowanie lepiej się jeżdzi pociagami po pierwsze szybciej a po drugie taniej a co do taboru myslę z czasem będzie coraz lepiej
  • przewoz_pw 28.08.08, 08:56
    > Taniej? Jednorazowy do śródmieścia autobusem kosztuje 6,50, a
    > pociągiem 8,50. Wydaje mi się, że różnica jest spora. Nie wiem jak
    > teraz po podwyżkach.
    Jednorazowy powinien kosztować bodaj 8PLN (do 40km), strefowy (no, ale tym można obskoczyć pół Mazowsza) - 8,5PLN. Osobiście i tak kupuję miesięczny do Woli Grzybowskiej i dalej bilet ZTM-90 dniowy, więc nie wiem czy cena jednorazowego jest taka.
    W weekendy kasjerzy sprzedają biulety weekendowe - tańsze (15%-Tam, 33%-Tam/Powrót).

--
    przewoz_pw
    Nieoficjalne Forum KM
    Prognoza Numeryczna
  • sonia23.1 28.08.08, 09:00
    bilety nie są tanie i pociagi faktycznie są obskurne, ale i tak wolę
    jechać PKP niż autobusem i wpakowac sie w korki. Oczywiście wpadki
    na PKP tez sa nieuniknione... np. w zeszlym tygodniu wracałam z
    warszawy 2 godziny... ale i tak wole siedziec 2 godziny w PKP niż
    kisić się w autobusie:):)
  • mark234 28.08.08, 09:50
    O Flirtach już od roku czasu się mówi jak jeszcze nie wiesz to tu jest link pl.wikipedia.org/wiki/Stadler_FLIRT

a co do cen biletów to nikt nie jeździ na biletach jednorazowych tylko na miesiecznych cena biletu z Mińska do Woli Grzybowskiej 146zł plus bilet ZTM wynosi 74zł razem 220zł, nie wiem ile teraz kosztuje mięsięczny na BAGS lub PKS ale ostatnio jak kupowałem cena była 174zł plus miesięczny na ZTM 74zł razem daję 248ł
  • sonia23.1 28.08.08, 09:53
    DZIEKI za linka. Jakoś nie mialam jeszcze przyjemnosci jechac takim
    pociagiem a jezdze w godzinach szczytu. Ostatnio jechalam pociagiem
    który mial takie stare siedzenia do połowy pleców...
  • przewoz_pw 28.08.08, 11:26
    > DZIEKI za linka. Jakoś nie mialam jeszcze przyjemnosci jechac takim
    > pociagiem a jezdze w godzinach s

Będzie jeździł (i jeździ teraz) na pewno o 7:24 z Mińska do Żyrardowa, oraz wieczorem o 19:10 z zachodniej do Mińska. M. in. o 6:30 rano do Warszawy pojadą piętrusy, równiez wygodniejsze o niebo od starych EN57...
    Na Flirty będzie można również liczyć na innych pociągach, jak zwiększy się ich ilosć. Na razie dojechały 4 sztuki i Koleje Mazowieckie wysyłają je na różne trasy.

--
    przewoz_pw
    Nieoficjalne Forum KM
    Prognoza Numeryczna
  • gixera 28.08.08, 14:23
    > Będzie jeździł (i jeździ teraz) na pewno o 7:24 z Mińska do
    Żyrardowa, oraz wie
    > czorem o 19:10 z zachodniej do Mińska. M. in. o 6:30 rano do
    Warszawy pojadą pi
    > ętrusy, równiez wygodniejsze o niebo od starych EN57...

A mieszczą się w tunelu, sprawdzili już?
    --
    Nie klikać, to jest zaraźliwe (a poza tym i tak nic tu nie ma)!
  • sonia23.1 28.08.08, 14:33
    hehh... radze nie siadac na piętrze bo moze główkę obciąć:D:D a tak
    powaznie będa jezdzily przez centralny z pominieciem niektorych
    przystankow
  • przewoz_pw 28.08.08, 09:27
    hullla napisała:

> jeździć nowe pociągi tymczasem jest tylko kilka. Poza tym nie jeżdżą w
    > godzinach największego tłoku, więc jak mają ten tłok rozładować. Dodatkowo
    > niektóre mają jeździć z centralnego.

Nasza trasę codziennie musi obsługiwać około 40 jednostek EZT. Nie licz na to, że zakupione 20 składów rozładuje tłok i zastąpi w 100% wysłużone składy z naszej linii. Inni tez czegoś chcą od życia. Na razie w ruchu z tych 20 składów będzie 10 (2 flirty+2 na rezerwie i losowych obiegach nie uwzględnionych w rozkładach + piętrusy które będa musiały przez Centralny jechać - u nas mało tego, 2 pary tylko, reszta na Radom).
    Nie licz też, że zmiana wrzesniowa to jakiś przełom. Większe zmiany są planowane dopiero od nowego rozkładu jazdy, planowano, że piętrusy dalej będą obsługiwać Radom (u nas chyba jakaś maleńska ilość, być może tylko przyspieszone), no i połowa Flirtów będzie obsługiwać naszą linię. To tez nie znaczy, że każdy pociąg w szczycie bedzie cichy, komfortowy, klimatyzowany, bo po prostu to niewykonalne. Nowych pociągów nie sprzedają w sklepach, czeka się na nie 2 lata czasem, a pieniędzy szuka się nastepne 2 :/
    Na razie pewne jest, że o 6:30 (dość popularny pociąg) i o 7:25 będzie się jechać z Mińska w porównaniu do poprzedniego stanu - bardzo dobrze. Już teraz na pociągu o 7:20 jeździ Flirt, więc ci, którzy jeżdżą - wiedzą o jakich warunkach można mówić.
    Jeżeli masz wybór - zawsze możnesz przesiąść się na autobus. Ja takiego wyboru nie mam (30 minut do przystanku, a rano pociągi mnie interesujące co 10 minut). Mogę jeszcze pojechać samochodem, ale bardzo rzadko z tego korzystam, bo popołudniowe kiszenie się w korku do przyjemnych nie należy...

--
    przewoz_pw
    Nieoficjalne Forum KM
    Prognoza Numeryczna
  • sonia23.1 28.08.08, 09:38
    a co to sa te Flirty???
  • przewoz_pw 28.08.08, 11:27
    sonia23.1 napisała:

> a co to sa te Flirty???

Ogromny plakat z Flirtem na czele wisi na żółtym budynku Kolei Mazowieckich od strony peronów. Z pociągów widać go doskonale ;)

--
    przewoz_pw
    Nieoficjalne Forum KM
    Prognoza Numeryczna
  • sonia23.1 28.08.08, 11:33
    D:D może i wisi ale jakby czesto jeździł to kazdy by wiedzial o co
    chodzi:):)
  • sonia23.1 28.08.08, 11:38
    a tak wogóle to czemu wszystkie nowe pociagi poszły na Radom???
    Czyzby tam nie było tuneli.. hehe...
  • przewoz_pw 28.08.08, 12:02
    sonia23.1 napisała:

> a tak wogóle to czemu wszystkie nowe pociagi poszły na Radom???
    > Czyzby tam nie było tuneli.. hehe...

Cóż... kwestie się tu różne spotykają: polityczna :), obietnic... Linia radomska ma w tej chwili razem z ciechanowską najgorsze skomunikowanie z Warszawą, stan torów jest fatalny, pociąg z Radomia tłucze się 2,5 godziny (odległość podobna jak do Siedlec). Władze KM zdecydowały (lub... msuiały zdecydować), żeby pociągi piętrowe obsługiwały głównie (bo nie tylko) Radom i Skarżysko. Być moze w nowym rozkładzie (od grudnia) relacje się nieco zmienią i na przykład dojda jakieś pociągi Siedlce - Radom, kto wie.
    W każdym razie tak zostało. Przy okazji zostało również to, że Flirty obsłużą głównie linię kolejową E20, czyli m. in. Mińsk, ale to też w nowym rozkładzie.
    Przy takim układzie na miejscu mieszkańców Otwocka czy Grodziska bym się nieco wkurzył, bo płaca oni nie mniej, komfort pozostanie, a inne linie "dostaną" lepszy tabor.
    Być może jednak KM urozmaici rozkład na tyle, że każdemu coś się zostanie... Tylko Tłuszcz i Małkinia zawsze pokrzywdzona, tam boją się wypuścic cokolwiek nowego...

--
    przewoz_pw
    Nieoficjalne Forum KM
    Prognoza Numeryczna
  • sonia23.1 28.08.08, 12:07
    :) generalnie to mogą pozostać takie jakie są ... za dużych wymagan
    nie mam... najwazniejsze zeby były na czas :)no i żeby nie było po
    jednej jednostce w godzinach szczytu bo to sie zdarza...i żeby nie
    włączali ogrzewania tak jak to było dzisiaj:) a teraźniejszy rozkład
    pasuje mi jak mało kiedy.
  • betapaw 29.08.08, 11:29
    Ja bym jeszce dodała, oby otwierały sie okna w tych nowych, gdyż jechałam we
    wtorek dali nową jednostkę zaznaczę że jedną o godz 15.09 (ostatnio cały czas
    opóźnienie 20 minutowe - szlag człowieka trafia)wsiadamy, a tu niespodzianka
    pełno ludzi parnota a okna zablokowane, po prostu parówka myślałam ze zejdę z
    tego świata. Nie wiem kto ustala te pociagi, ale jest to osoba bez wyobraźni.
    Pociag 15.42- 2 jednostki, 15.47- 2 jednostki, a 15.09- jak mogłoby być inaczej-
    JEDNA. Czasami zastanawiam sie za co my płacimy ten comiesięczny haracz..........
  • mark234 29.08.08, 11:52
    Co do otwierania okien ogólnie ludzie boja się świeżego powietrza jeszcze w pociągach jadących z Mińska okna są otwierane ale jak już jedzie pociąg z Siedlec lub Łukowa wszystko szczelnie pozamykane okna zaparowane jeszcze jak jest ogrzewanie włączone to tylko sie udusić można
  • przewoz_pw 29.08.08, 12:58
    I jeszcze pozamykane wywietrzniki. Nie wiem co jest w tych pociągach siedlecko-łukowskich takiego, że i okna i wywietrzniki zamykają i w dodatku jak wstaję, żeby takie wywietrznik czy okno uchylić, to wszyscy się patrzą jakbym przestępstwo popełniał jakieś. Podobnie, jak zimą chcę lekko zmniejszyć ustawienie termostatu. Też się patrzą jak na złodzieja.

--
    przewoz_pw
    Nieoficjalne Forum KM
    Prognoza Numeryczna
  • mark234 29.08.08, 14:10
    Może tymi pociągami jeździ więcej ludzi ze wsi, a wiadomo ludzie na wsi nie otwieraja okien. W Mińsku na osiedlach też chyba dużo napływowego elementu wiejskiego, na paru osiedlach przy nowych technologiach szczelnych okien,zamykanie szczelne okien brak wentylacji spowodowało że pojawił że grzyb w mieszkaniach
  • przewoz_pw 29.08.08, 14:16
    mark234 napisał:

> Może tymi pociągami jeździ więcej ludzi ze wsi, a wiadomo ludzie na wsi nie otw
    > ieraja okien.
    Nie wiem. Ja, prosty wiesniak własnie teraz siedzę tuż przy oknie otwartym na całego, za mna następne "rozszczelnione" okno, na noc też zostawiam rozszczelnione, w pociągach otwieram wywietrzniki jak jest duszno (mało osób to robi tak w ogóle, więcej je zamyka), w domu śpię przy otwartym lufciku.
    Może w tych Siedlcach lubą w duchocie podróżować, ja nie znoszę. Dobrze, że we Flirtach i piętrusach sprawę załatwi klimatyzacja.

--
    przewoz_pw
    Nieoficjalne Forum KM
    Prognoza Numeryczna
  • betapaw 29.08.08, 14:19
    Kolego ten komentarz chyba jest nie na miejscu, przepraszam bardzo- zapewniam
    Cię że ludzie ze wsi potrafią się lepiej zachować niż mieszczuchy, a tak swoją
    drogą to ciekawa jestem skąd pochodzą TWOJE korzenie. Ja jeżdzę z Mińska i okna
    są pozamykane a jak dzisiaj otworzyłam to pani za 2 min zamknęła za mną bo było
    jej zimno :((a kobitka z Mińska bo znam twarz....... Tak więc przydałyby się
    albo normalne pociągi a może wystarcza wyrozumiali kolejarze, bo im też czasami
    brakuje wyobraźni (dzisiaj było włączone ogrzewanie)........
  • przewoz_pw 29.08.08, 14:46
    betapaw napisała:

> jej zimno :((a kobitka z Mińska bo znam twarz....... Tak więc przydałyby się
    > albo normalne pociągi a może wystarcza wyrozumiali kolejarze, bo im też czasami
    > brakuje wyobraźni (dzisiaj było włączone ogrzewanie)........

A moze wystarczyło przykręcić lekko termostat? Pewnie jask zwykle był na "MAX"?
    W ogóle to od kiedy jeżdżę pociągami codziennie (minęło 10 lat) t na palcach jednej ręki (no, moze dwóch) mogę policzyć przypadki włączonego ogrzewania latem./ Te przypadki to był środek nocy, kiedy faktycznie było chłodno (pierwsze/ostatnie pociągi).

--
    przewoz_pw
    Nieoficjalne Forum KM
    Prognoza Numeryczna
  • gixera 29.08.08, 22:51
    A jakim pociągiem wracacie po 16?
    Będę musiała wrócić w przyszły piątek i nie wiem jakim najlepiej, zwykłym czy
    pośpiechem? A po dzisiejszych doświadczeniach z powrotem z Warszawy (samochodem
    1,45 h), wolę nie ryzykować powrotu autobusem, bo zajmie to 3 godziny.

--
    Nie klikać, to jest zaraźliwe (a poza tym i tak nic tu nie ma)!
  • mark234 30.08.08, 07:50
    Możesz jechać pociągiem 16.10 lub 16.28 ze Śródmieścia w Mińsku zaraz po 17, obecnie najlepszym środkiem transportu do Warszawy jest pociąg co widać po ilości samochodów parkujących wokół stacji jeden z większych Park&Ride w okolicy Warszawy:)
    Pracuję w okolicy Galerii Mokotów łaczny mój czas podrózy przy jeździe autobusem wynosił od 2h do 3h (powroty piątkowe), o samochodzie nie mówię pierwsza sprawa koszt podrózy conajmniej 3-krotnie wyższy druga problemy z parkowaniem, obecnie dojeżdżam samochodem do stacji i wsiadam w pociąg czas podrózy 1.5h do 1.45h
  • przewoz_pw 30.08.08, 09:44
    Ten 16:28 jest całkiem spoko i jeżeli nie natknie się na opóźnionego pośpiecha, to będzie planowo w Mińsku, jak się natknie, to +5 minut. Ale w wakacje był to jeden z luźniejszych szczytowych pociągów. Pośpiesznych wiele nie jest, ale zawsze możesz spróbować. Niestety w wakacje, kiedy było sporo remontów na wschodnim i kursowały pociągi sezonowe - dodatkowe - pośpiechy często odjeżdżały spóźnione, teraz powinno się unormować.

> Pracuję w okolicy Galerii Mokotów łaczny mój czas podrózy przy jeździe autobuse
    > m wynosił od 2h do 3h (powroty piątkowe), o samochodzie nie mówię
    No, współczuję, jakiś czas temu miałem okazję wracać w piątkowy wieczór z kierunku Okęcia i jakbym szedł na piechotę do samego Śródmieścia i potem w pociąg, to też był bym dużo szybciej w domu niż wtedy...

--
    przewoz_pw
    Nieoficjalne Forum KM
    Prognoza Numeryczna
  • mimiwp 30.08.08, 15:28
    Po długiej przerwie wracam do pracy i nie wiem co się dzieje w PKP.
    pracę zaczynam o 9, kończę o 17, pracuję przy Rondzie ONZ zatem na piechotkę szybko dojdę i teraz pytanie, który pociąg rano i po południu wybrać, czy są jakieś przyspieszone rano z Mińska do Warszawy i odwrotnie ze Śródmnieścia lub Centralnego po 17.
    No i ceny - ile kosztuje miesięczny? ZTM nie będzie mi potrzebny, ale może lepiej mieć taki kombinowany? jak to wyjdzie cenowo? dużo pytań, ale się po prostu nie orientuję już ani w cenach, ani rozkładzie jazdy i pomyślałam, że orientowanie się zacznę tutaj ;)
    dzięki z góry za pomoc!
  • tygryskowaty 30.08.08, 19:37
    Rano dobry pociąg jest o 7:23 i to będzie nowy pociąg czyli Flirt.
    natomiast powrót 17:12 ze śródmieścia. cena biletu kwartalnego 360
    parę złotych
  • przewoz_pw 31.08.08, 20:14
    Ten 7:23 będzie OK, nawet ze sporym zapasem ,jeżeli chodzi o rondo ONZ. Ale na 17:12 (konkretnie 17:11) to w 10 minut ciężko może być dojść ;) Choć mi kiedyś w krytycznej sytuacji udało się z atamtego rejonu dojść w 8 minut (na ostatni pociąg, więc miałem siły w nogach ;) )
    Natomiast następny jest o 17:41. W międzyczasie odjedzie jakaś SKM i pociągh do Rembertowa, ale i tak frekwencja pewnie będzie "przyzwoita".

--
    przewoz_pw
    Nieoficjalne Forum KM
    Prognoza Numeryczna
  • przewoz_pw 01.09.08, 08:40
    > Ten 7:23 będzie OK
    Chyba wszyscy się na niego przesiedli, pewnie będzie to ciasny pociąg. Dziś ten o 7:06 był luźny. Nawet w Wesołej były pojedyńcze wolne miejsca, czego nie można powiedzieć o wcześniejszym pociągu.

--
    przewoz_pw
    Nieoficjalne Forum KM
    Prognoza Numeryczna
  • chanel_51 01.09.08, 08:51
    Czy ktoś z Was w końcu doczekał się na ten nowy piętrowy pociąg 6.30
    z Mińska? Jakie wrażenia?

Ja jechałam 6,50 oczywiście znowu spóźniłam się do pracy!
  • przewoz_pw 01.09.08, 11:19
    On w ogóle dziś mógł nie jechać jako piętrowy. Jest uzupełniany przez wieczorny (22:50) pociąg do Siedlec, a wczoraj siłą rzeczy musiał jechać skład stary - i taki tez pojechał. Dopiero dziś na noc wyjedzie skład piętrowy i jutro już powinno być prawidłowo...
    Brak tego pociągu o 6:30 wyjaśniał by tłok w tym o 6:50. Za to następny luźny ;)

--
    przewoz_pw
    Nieoficjalne Forum KM
    Prognoza Numeryczna
  • eire81 02.09.08, 08:36
    Ten o 6.50 przyjechał punktualnie na Śródmieście... albo mam kiepski
    zegarek ;-)
  • przewoz_pw 02.09.08, 09:02
    "chanel 51" chciała jechać tym wcześniejszym, ale był opóźniony. Następny może i był co do minuty, ale różnica 20 minut jak widać zrobiła swoje. Nie ma to jak ruchomy czas pracy...

--
    przewoz_pw
    Nieoficjalne Forum KM
    Prognoza Numeryczna
  • mark234 02.09.08, 08:43
    Ciekawy jestem czy ktoś jechał do Warszawy nowym piętrowym pociągiem, jeżeli ktoś jeszcze nie widział go w akcji podaję link z jego zdjęciami pitagor.radnet.pl/bombardier/
    W nowym pociągu podoba mi się to że cały jest monitorowany i nie ma w nim miejsca dla menelików pijących alkohol czy palących papierosy
  • chanel_51 02.09.08, 09:59
    Jechałam ,jechałam.
    Wrażenia pozytywne - bardzo cicho, czysto, wygodnie, żaluzje w oknach
    Tylko trochę zasapałam się biegnąc z centralnego do Metra ;)
  • sonia23.1 02.09.08, 10:46
    :( ja go tylko zobaczyłam jak odjeżdża ze stacji...tak optycznie
    patrzac to jest sliczniutki:)
  • przewoz_pw 02.09.08, 16:36
    Wrażenia bardzo pozytywne.
    Ciszej i wygodniej niż we Flircie (na górnym pomoście bardzo miłe widoki na gapiących się ludzi z dołu ;)), ale nigdy Flirtom nie dorówna (nawet z nowoczesnymi lokomotywami) pod względem przyspieszenia i hamowania....
    Mimo wszystko bardzo fajne składy.

--
    przewoz_pw
    Nieoficjalne Forum KM
    Prognoza Numeryczna
  • zbyszko19 03.09.08, 08:17
    Wrażenia pozytywne z jazdy we wtorek.
    I na tym kończą się pozytywy dla KM.
    Na trzy dni września jeden dzień jazdy piętrowym i oczywiście 15 minut
    opóźnienia. A dzisiaj piętrowo jechaliśmy ale my (jeden na drugim). Dali w
    godzinach szczytu jedną starą jednostkę.
    Na peronach ci co nie mogli wsiąść komentowali tak "Ja pier...dole"
  • sonia23.1 03.09.08, 09:16
    to koszmar. widać jak zakupili tyle pietrusów to zaczna szukac
    oszczednosci w innych miejscach.
  • przewoz_pw 03.09.08, 12:18
    Musiał piętrus już wczoraj na noc nie pojechać do Siedlec. Niestety, rezerwę stanowiła jedna jednostka, więc wszyscy poczuli to, co na codzień czują mieszkańcy Ursusa. Tylko, że oni jadą tak max. 15 minut, a Mińsk 50.
    Dziś wieczorem specjalnie będę wyglądał co jedzie do Siedlec (jak nie zasnę) i jak nie pojedzie piętrus lub 2 jednostki, to jadę wcsześniejszym lub późniejszym....

--
    przewoz_pw
    Nieoficjalne Forum KM
    Prognoza Numeryczna
  • sonia23.1 12.09.08, 13:29
    jutro jade z dziecmi do warszawy i chcialybysmy sie przejechac
    flirtem. wiem ze jest w soboty gdzies okolo 9 czy 10. Czy ktos moze
    przyuwazył o której dokladnie odjeżdza z Mińska?
  • przewoz_pw 12.09.08, 13:53
    sonia23.1 napisała:

> jutro jade z dziecmi do warszawy i chcialybysmy sie przejechac
    > flirtem. wiem ze jest w soboty gdzies okolo 9 czy 10. Czy ktos moze
    > przyuwazył o której dokladnie odjeżdza z Mińska?

Nie jest ujęty w spisie, ale przez ostatnie tygodnie Flirt jeździł w weekendy (i tylko w weekendy) na pociągu 80256 z Mińska odjazd o 9:23. I to w sumie jedyna rano szasna, bo potem Flirt przyjeżdża po 20 (pociąg o 19:17 z Warszawy). W tzw. "międzyczasie" do Siedlec o 14:30 z Centralnego (14:44 ze wschodniej) jadą piętrusy. Jakbyś się wyrobiła na nie, to dla dzieciaków podróż na górnym pokładzie mogła by być większą frajdą nawet niż jazda Flirtem rano :) Najlepiej wsiadać na Centralnym - wiecej wonych miejsc, może czwórkę byś zajęła nawet wolną.
    Do Mając bilet do Śródmieścia (czy też strefowy) można dojechać bez przeszkód do Centralnego (to w razie tych piętrusów).

--
    przewoz_pw
    Nieoficjalne Forum KM
    Prognoza Numeryczna
  • sonia23.1 12.09.08, 13:55
    wielkie dzieki za rady:) pozdrawiam
  • przewoz_pw 12.09.08, 21:37
    Proszę uprzejmie, mam nadzieję, że nic nie wypadnie z obiegu i rano się Flirt stawi, piętrus popołudniowy pewniejszy, bo rozkładowy, a Flirt to tak z doskoku jeździ :) Ale kilka razy i ja nim w weekend jechałem ,więc prawie pewniak :)

Jak zobaczycie na peronie, ze stoi a nie jedzie, to pewnie pojedzie pół godziny później, ale to mało prawdopodobne.

--
    przewoz_pw
    Nieoficjalne Forum KM
    Prognoza Numeryczna
  • sonia23.1 13.09.08, 18:40
    jeszcze raz wielkie dzięki bo podróż udała się znakomicie. :)
    O 9.23 wyjechałyśmy pięknym i cichutkim flirtem, a wracałyśmy
    piętrusem.. połowę drogi na pietrze a połowę na parterze... i
    wszędzie było super.... Mógłby tylko jechać troszkę szybciej, bo tak
    przed wschodnim i rembertowem stał sobie po trochu. No ale, że
    sobota i wolny dzień to nawet mnie to za bardzo nie zdenerwowało.
    Szkoda, że kolej nie rozpieszcza nas codziennie i o każdej godzinie
    tak przyjemną jazdą :)
  • przewoz_pw 14.09.08, 20:09
    sonia23.1 napisała:

> jeszcze raz wielkie dzięki bo podróż udała się znakomicie. :)
    Jak widać da się i koleją miło pojechać :)

> wszędzie było super.... Mógłby tylko jechać troszkę szybciej, bo tak
    > przed wschodnim i rembertowem stał sobie po trochu.
    On na wschodnim stoi planowo prawie 5 minut, więc nawet jak utknie, to wielkiego znaczenia to dla niego nie ma :) Gorzej z tym rembertowem, ale zawsze jakoś się przetoczy.

> Szkoda, że kolej nie rozpieszcza nas codziennie i o każdej godzinie
    > tak przyjemną jazdą :)
    No właśnie, na razie łącznie chyba 7 pociągów jest planowo prowadzona komfortowymi składami...
    Ale...
    Cóż... Ostatnio słyszałem nawet we Flircie (w którym było luźniej niż w wielu szczytowych pociągach - po prostu kilka osób stało, można było usiąść na siedzeniach przy wyjściach), że jest ciasno i powinni dłuższe te pociagi dawać.... Akurat to przypadek skrajny, bo miejsc leżących w pociągach podmiejskich raczej nie wsadzają ;) Ale bywa i tak ,że nawet tym niektórym ludziom nie dogodzisz.

--
    przewoz_pw
    Nieoficjalne Forum KM
    Prognoza Numeryczna

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka