Dodaj do ulubionych

dla marzacych o emigracji do USA

16.09.10, 23:01
www.cbc.ca/money/story/2010/09/16/united-states-poverty-numbers.html
money.cnn.com/2010/09/16/news/economy/Census_poverty_rate/index.htm?hpt=T2
wyborcza.biz/biznes/1,100896,8387817,Wskaznik_ubostwa_w_USA_najwyzszy_od_1965_r_.html

To dla marzacych o emigracji do USA ( problemy beda trwaly co najmniej dwa kolejne lata).
--
dradam

"Ciemnosc widze,ciemnosc " - Seksmisja
Edytor zaawansowany
  • starypierdola 17.09.10, 05:55
    Jeszcze chwila a kanadyjski dolar spadnie do 50 centow i wtedy Ty bedziesz na progu ubostwa.

Prorok SP
  • mala200333 17.09.10, 20:39
    No to trzymajmy kciuki za oba dolary...ech...
    --
    one4.your-talk.com/forum.htm
  • dradam121 20.09.10, 12:47
    www.cbc.ca/money/story/2010/09/17/us-net-worth.html
    Jak na razie sie nie martwie. Daj mi znac jak mam zaczac sie martwic, OK ? :=)))
    --
    dradam

• starypierdola 20.09.10, 14:34
    OK. Zaczynaj za szesc tygodni; w pierwszy poniedzialek listopada :)). A najpozniej po amerykanskim Thanksgiving.

Ciao
    SP

PS. Slysze ze w Albercie maja wprowadzic sales tax??
  • al-kochol-8 20.09.10, 22:26
    ale chyba kanadyjski nie poleci tak bardzo na pazurki jak australijski?
  • mlody774 20.09.10, 22:56
    Co ty? Wszystkie waluty "zleca", żeby im nie było żal. Hahahaha. Tylko będą małe różnice w czasie, tak żeby w poszczególnych krajach społeczeństwo mogło trochę podekscytować i przeoczyć właściwy powód tych upadków, ich oszczędności i standardu życia. Jak się straci dużo, to zawsze jest ponoć lepiej jak się słyszy, ze ktoś strącił więcej. To jest planowa deidustralizacja zachodniego świata. Trzeba to w końcu zauważyć.
  • al-kochol-8 21.09.10, 01:29
    Jedyna dzialalnosc gospodarcza w Australii to kopanie dziur w ziemi - jedni kopia, a drudzy zeruja na tych co kopia. Jest takie polskie przyslowie "kto pod kim dolki kopie..."
  • dradam121 13.10.10, 22:30
    Usiluje potrenowac ...

Ale mam klopot ze skupieniem sie w czasie treningu.

www.cbc.ca/money/story/2010/10/13/loonie-near-parity.html
    money.cnn.com/2010/10/13/markets/oil_gold/index.htm?source=cnn_bin
    A wystarczy Ci w zimie na jedzenie ?
    --
    dradam

• mlody774 13.10.10, 23:51
    Nie kluczcie się drodzy rodacy. Wysłuchajcie dzisiejszej audycji(z archiwum, które będzie na linku tylko do tego samego dnia z przyszłego tygodnia) i a dowiecie się...................
    www.discountgoldandsilvertrading.net/Radio_Show.htm
  • mlody774 14.10.10, 00:01
    Na podanym linku wyjdzie szeroka tabelka z dniami tygodnia i napisem z prawej strony "current programs". Pod "wednesday" kliknąć na "listen". Audycja jest tylko jedna godzinę.
  • starypierdola 14.10.10, 09:01
    Co tam jedzenie! Niewazne bo sie odchudzam.
    Wazne picie: na whisky mam, a lod przeciez za darmo :))

Pozdrawiam odpowiedzialenego i zrownowazonego optymiste
    Nie-glodny SP
  • dradam121 16.10.10, 17:46
    waluty.onet.pl/australijski-dolar-zrownal-sie-z-amerykanskim,18529,3735591,1,news-detal

tendencja australijskiego bedzie trwala z pewnoscia nieco dluzej.

Kanadyjski ? Ogolnie www.cbc.ca/money/ nie wyglada zle. Dla kanadyjskich produdentow jeste lepiej miec kanadyjski dolar tanszy,ale dla wycieczkowiczow z Kanady do USA sytuacja wyglada odwrotnie.

--
    dradam

• dradam121 09.11.10, 18:42
    www.cbc.ca/consumer/story/2010/11/09/dollar-gold-higher-tuesday.html

daj mi jakis inny termin...!
    --
    dradam

• robson.5 11.11.10, 06:47
    Dradam ja to mysle, ze bardzo chciales wyjechac do USA, nie wyszlo ci (nie wiem dlaczego ale chyba nie z powodu strachu przed tym, ze ci sie nie uda) i teraz robisz wszystko aby zniechecic innych i z satysfakcja podkreslasz jakie to marne zycie ludzie teraz maja w USA.

Jedni maja mrne zycie Dradam, inni nie maja. Ja znam jednego lekarza z Kanady, ktory wlasnie dostal prace w amerykanskim szpitalu w Georgii. Wiec nie jest az tak zle, jezeli sie jest profesjonalista A jak sie nie jest profesjonalista to sie siedzi w domu i nic nie gada.
  • dradam121 11.11.10, 20:25
    Jak sie czegos nie wie, to najlatwiej zapytac.

Nigdy nie mialem wielkiej ochoty wyjezdzac do USA. MNiej wiecej 15 lat temu probowano mnie zwerbowac do pracy w USA w takiej miejscowosci kolo Minneapolis. Mialem wtedy zdany i wazny FLEX i mialem zrobione ponad 2 lata of postgraduate trainining in North America. Wiec wyslano po mnie samolocik, zawieziono do Calgary a potem juz polecialem do MN. OKolica fascynujaca, moja zona z pewnoscia by sie wspaniale czula majac mozliwosc uprawiania ogrodka w znacznie cieplejszej okolicy (jeziora !) . Mnie jakos niewiele ciaglo i po wizycie w Mall of America i kupieniu sobie kamerki z teleobiektywem wrocilismy do domu. Gospodarze byli zaskoczeni jak sie dowiedzieli ze WEM w Edmonton jest wiekszy od Mall of America.

W sumie jakos niewiele mnie ciagnelo, placili tak sobie, zadne cuda... Wiec odmowilem mimo,ze majac licencje amerykanska w kieszeni mozna sie bylo rozgladnac juz na miejscu za czyms bardziej interesujacym.

W sumie moj przypadek wcale nie roznil sie wiele od podobnych, bo od wielu lat wiecej lekarzy wyjezdza z US do Kanady, niz odwrotnie : www.chsrf.ca/mythbusters/html/myth29_e.php

www.cbc.ca/money/story/2010/11/10/markets-korea-summit.html
    --
    dradam

• starypierdola 12.11.10, 00:23
    Kazdy z nas robi w zyciu pomylki i podejmuje zle decyzje.

Filozof SP

NB. Minnesota to dla Amerykanow koniec swiata. Cos jak Fort Smith (no moze Fort McMurray) dla Albertans. Komarow maja wiecej niz Edmonton (to MN stanowy ptak, czy owad?) No ale rozumie ze dla kogos z Edmonton, o tej porze roku, to prawie Floryda.
  • robson.5 12.11.10, 00:39
    >Mnie jakos niewiele ciaglo

Ojojoj Dradam, jak na profresjonaliste to twoj polski bardzo nieciekawie sie prezentuje ....

To jak bylo Dradam nikogo tak specjalnie nie ienteresuje, bo licza sie fakty. A fakt jest taki, ze starasz sie na sile odstraszyc ludzi. Nie ma co sie mscic na Ameryce. Rozumiem, ze dla ciebie bardzo wazny jest duzy Mall na samym koncu swiata na zadupiu nazywanym Edmonton i zadziwia cie pewnie, ze niektorzy w ogole nie wiedza gdzie jest Edmonton i malo ich interesuje co tam jest. No coz, jest przynajmniej ten duzy mall. To jest typowe podejscie ludzi z zadupia. Zmieniles miejsce zamieszkania Dradam a mentalnosc zostala.

Polacy w Polsce n przyklad ze zgroza opowiadaja, ze ktos tam w USA nie wie gdzie lezy Polska na mapie bo dla nich pepek swiata to wlasnie Polska i niewyobrazalne jest to, ze ktos moze miec jej istnienie gleboko gdzies. Bo Polska jest najwazniejsza.
  • dradam121 04.02.11, 22:05
    www.cbc.ca/consumer/story/2011/02/04/jobs-canada.html
    Jak na razie mi nie pozostaje nic innego,niz sie martwic o amerykanska gospodarke.

Bo jest ona 10 x wieksza niz kanadyjska,ale tego nie widac na wskaznikach zatrudnienia.

Martwic sie trzeba tez bedzie o ceny zywnosci, bo biedniejsi amerykanie nie beda mieli dosc $$ na kawalek chleba.

wyborcza.pl/1,75248,9049043,Chleb_bedzie_po_5_zl__Polacy_popedza_do_dyskontow_.html (to tak na marginesie) .

No i kto bedzie kupowal z Kanady rope ? Jak na razie Kanada jest najwiekszym dostawca ropy dla gospodarki amerykanskiej. A jak amerykanow nie bedzie stac na ta rope to gdzie bedziemy sprzedawac : do Chin ?

--
    dradam

• starypierdola 05.02.11, 07:18
    Pozwol niesmialo zasugierowac ze moze jednak jest cos o co powinienes sie martwic. To mianowicie:
    forum.gazeta.pl/forum/w,209,121417958,121417958,Kargul_podejdz_no_do_plota_.html
    A moze jakos przyczyniles sie do tego problemu i dla tego wstyd Ci sie nim zajac?

Martwiacy sie SP
  • dradam121 16.05.11, 19:01
    www.cbc.ca/news/business/story/2011/05/16/us-debt-ceiling.html
    Oj chyba jest o co sie martwic...

--
    dradam

• starypierdola 17.05.11, 07:48
    A sprawdziles moze jakie jest zadluzenie Kanady i Kanadyjczykow? Jak to zrobisz to CI sie dopiero oczy otworza :(

Wiem, wiem, zawsze latwiej jest martwic sie za innych i ich krytykowac. To pozwala nie zwracac uwagi na wlasne problemy.

No ale choc dobrze ze macie tam, na zachodzie, w koncu cos do powiedzenia w Ottawie (po ostatnich wyborach). Choc tez nie za wiele bo czytam ze na jednego MP w PEI potrzeba tylko cos 29 000 glosow a w Albercie ponad 120 000. Ladna mi demokracja! O Quebec juz nie wspomne. Nie martwi Cie to?

Dociekliwy SP
  • dradam121 25.05.11, 21:57
    www.oecd.org/document/63/0,3746,en_21571361_44315115_47912639_1_1_1_1,00.html

www.oecdbetterlifeindex.org/countries/canada/

www.oecdbetterlifeindex.org/countries/united-states/
    Poczytaj, porownaj ...

Nie twierdze,ze oba kraje sie znacznie roznia. Ale sie roznia. Zwlaszcza jak emigranci z Polski popatrza na wskazniki swego bylego kraju :

www.oecdbetterlifeindex.org/countries/poland/
    --
    dradam

• dradam121 14.07.11, 19:24
    no i co ? przepchaja ?

www.cnn.com/2011/POLITICS/07/14/debt.talks/index.html
    A tak w ogole to bankowy system sie zalamuje. Radze byc ostroznym w kupowaniu na amerykanskim rynku nieruchomosci ...

money.cnn.com/2011/07/14/real_estate/housing_market_foreclosures/index.htm?hpt=hp_t2

--
    dradam

• mlody747 24.07.11, 19:48
    To prawda, ze jest to rynek bardzo niebezpieczny (dla bankierów). Monza tutaj kupić sobie domek i z powodu tego, ze 75% kredytów jest niewłaściwe przygotowanych papierkowo przez banki, zostać z domem i nie płacić za niego W OGÓLE. Czy to potrafił byś znieść coś takiego? To jest bardzo duża odpowiedzialność moralna jak dla Polaka (zawsze moralny/uczciwy i walczy z niesprawiedliwością wszędzie).
  • dradam121 19.07.13, 20:16
    globalnews.ca/news/726916/poll-should-canada-buy-detroit/
    No comments.
    --
    dradam121
    wyborcza.pl/1,75400,13673797,Ciemnosc__widza_ciemnosc__Czyli_slad_tajemniczej_ciemnej.html#TRNajCzytSST
  • mcov2 21.09.10, 17:18
    Prosimy, nie przyjezdzajcie.

--
    McOv

Janusz A. Majcherek: "Na pewno mogą spać spokojnie ci, którzy w III RP wyłudzili renty, zasiłki i świadczenia socjalne. W IV RP uczciwość też będzie mieć granice."
  • bogo2 16.10.10, 19:01
    sie zastanow.. jezeli nie my, to latynosi przyjada...!!!:)

mcov2 napisała:

> Prosimy, nie przyjezdzajcie.
    >
  • tripl-exxx 28.02.11, 11:43
    przejrzałem ostatnio ofert legalnej pracy w stanach - na głównych portalach np. infopraca.pl - jest ich b.mało. Czasami zdarzają się oferty au pair...ale ogólnie propozycji brak. Jak myślicie jest sens szukania pracy za oceanem z Polski - czy warto się rozglądać na miejscu?
  • emigracjapl 04.10.11, 22:39
    problemy sa wszedzie. Byly i beda, wieksze lub mniejsze.
    nie ma co marzyc o emigracji do USA, nic tu nie ma innego jak w Europie.Praca ,pogon za kasa, oszczedzanie, rozlaka za rodzina, odleglosc troche inna.Zarobki pewnie podobne wszedzie. Na budowie w USA mozesz zarobic 800-1000$ na tydzien. Tylko ze kiedys, 10 lat temu benzyna byla po 90 centow za galon, a teraz jest po 3.30$ za galon. ceny mieszkan te same, zywnosc duzo podrozala. 10 lat temu za 20-30$ miales pelny wozek warzyw, napojow, miesa na caly tydzien, dzis za ta sume napelnisz reklamowke.

Odlozyc wszedzie jest trudno ze wzgledu na powiekszajace sie koszty zycia.
    a dlaczego ktos mialby marzyc o emigracji do USA ? nie rozumie tego. czas na emigracje tutaj byl 20 lat temu, teraz jest za pozno, wartosc dolara spadla.
    znajomy z Meksyku powiedzial ze pracuje w restauracji na kuchni, 5 dni w tyg , zarabia 700$ na tydzien, ale mieszkanie 2 pokojowe w Meksyku kosztuje dzisiaj $4 tys dolarow. To oni moga marzyc o takiej emigracji, nie my Polacy, gdzie mieszkanie kosztuje 100 tys dolarow.

zapraszam wszystkich na Emigracja Polakow

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka