Dodaj do ulubionych

Jak wspomóc swoje dziecię-niedowład. Podpowiedzcie

09.11.10, 19:52
Mam synka 10mies. rehabilitowany z powodu niedowładu prawostronnego. Posługuje się prawą ręką, ale ćwiczymy chwyty, jest zaburzone czucie w prawej stronie, jest duży przykurcz, rączka nie wygląda ładnie... Chciałabym abyście podpowiedziały mi jak mogę mu pomóc? Jest jeszcze malutki mózg plastyczny, chciałabym jakoś dodatkowo go wspomóc. Chodzimy na rehabilitacje i tyle. Zastanawiam się nad matą do kąpieli, ale nie wiem. Jest pod opieką kilku specjalistów jakoś nikt nie mówi o innych formach wspomagania. Myślałam też o basenie, ale jakoś entuzjazmu nie było. ... Podpowiedzcie bo boję się że czas ucieka mi przez palce i mojemu dziecku.
Edytor zaawansowany
  • yogisia 10.11.10, 06:29
    Może masaże?
    A swoją drogą - z innej beczki - wczesne wspomaganie rozwoju (zajęcia z pedagogiem/psychologiem). Może podpowiedzieliby Ci jakieś fajne zabawy / ćwiczenia na tę stronę ciała?

--
    www.strona_eliszki.republika.pl/index.html
  • kanca 20.11.10, 22:28
    Witam!
    Jestem mamą 2,5 letniego synka z niedowładem lewostronnym.Od postawienia diagnozy w 6 m-cu życia ćwiczymy 5xtygodniowo po 0,5 h metodą ndt Bobath,przez 5 m-cy ćwiczylismy Vojtą,chodzimy na hipoterapię,basen sporadycznie z powodu infekcji(chociaż jest b.zalecany),jeździmy na turnusy rehabilitacyjne,Uczestniczymy w zajeciach ze wczesnego wspomagania rozwoju(2h tygodniowo),chodzimy do logopedy...
    Oczywiście o wszystko musisz walczyć i mieć siły na to wszystko.
    Ale z miłości do dziecka można wiele zdziałać.Nie załamuj się!Naprawdę można wiele osiągnąć!
    Mój syn zaczął chodzić po skończeniu 2 lat,a niedawno wypowiedział po raz I tak długo wyczekiwane słowo: MAMA.
    A Jego uśmiech motywuje mnie do działania!
    I tego Tobie również życzę!
  • qdachi 23.11.10, 07:54
    Powiedz mi, czy matę do wanny zalecali Wam na poprawę czucia i zniwelowanie napięcia, ucisku???? Jak dzieciątko miałaś małe rozumiem, że nie od początku uczęszczałaś na takie zajęcia????Możesz mi coś więcej napisać :) Dzięki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.