Dodaj do ulubionych

przygotowania do jutra

31.08.11, 16:50
Ostatniego dnia wolności (jutro wracam do pracy) przysiadłam i myślałam co by jeść przez 2 tyg. następne 1 fazy. Brakuje mi pomysłów na śniadania (ile można jeść jajka) - serek wiejski nie przepadam. No i na kolacje. Tak sobie myślę, kiedy znajdę czas na ugotowanie tych smakołyków

1. środa
śniadanie: jajecznica z cebulą, pieczarką, pomidorem
przegryzka: gorzka czekolada 3 kostki, 20 orzeszkow ziemnych, kawa z mlekiem bez cukru
obiad: zupa z cukinii pieczonej, leczo
kolacja: pasta z jajek na twardo

2. czwartek
śniadanie: 2 parówki, ogórek kwaszony, pomidor
przegryzka: gorzka czekolada 3 kostki, 20 orzeszkow ziemnych, kawa z mlekiem bez cukru
obiad: zupa krem z pora lepszysmak.wordpress.com/2011/08/17/zupa-z-pora/, pierś z kurczaka ala shoarma, duszone pieczarki z cebulą sos czosnkowy
kolacja: sałatka caprese

3 piątek
śniadanie: jajecznica
obiad: lepszysmak.wordpress.com/2011/05/24/krem-z-pomidorow-z-pesto-i-mascarpone/
kolacja: lepszysmak.wordpress.com/2011/06/23/frittata-ze-szpinaku-i-ricotty/

4. sobota
śniadanie: pasta jajkowa
obiad: zupa krem z brokułów i kalafiora, pieczona pierś z kurczaka nadziana fetą/maskarpone z przyprawami i sałatka grecka
kolacja: omlet

5. niedziela
śniadanie: lepszysmak.wordpress.com/2011/02/14/jajka-faszerowane/
obiad: warkoczyk z polędwicy wieprzowej lepszysmak.wordpress.com/2011/07/22/warkocze-z-poledwiczek/, sałatka grecka
kolacja: mufinki szpinakowe

6. poniedziałek
śniadanie: lepszysmak.wordpress.com/2010/07/09/omlet-z-serem-i-dodatkami/
obiad: pulpeciki z mielonego indyka w sosie grzybowym
kolacja: lepszysmak.wordpress.com/2011/03/11/jajka-faszerowane-tunczykiem-na-sianku-z-pora/

7. wtorek
śniadanie: lepszysmak.wordpress.com/2010/06/26/tymbaliki-z-lososia/
obiad: kurczak ze szpinakiem,
kolacja:

8. środa
śniadanie:
przegryzka:
obiad: lepszysmak.wordpress.com/2010/09/14/zupa-gulaszowa/
kolacja:

9. czwartek
śniadanie:
przegryzka:
obiad: lepszysmak.wordpress.com/2011/03/24/zupa-z-pieczonej-cebuli/
kolacja: lepszysmak.wordpress.com/2010/09/12/pomidorki-koktajlowe-z-serem/

10. piątek
śniadanie
przegryzka:
obiad: lepszysmak.wordpress.com/2011/02/21/bifteki-czyli-kotlety-mielone-po-grecku/
kolacja:

11. sobota
śniadanie: lepszysmak.wordpress.com/2010/06/16/jajka-sadzone-w-papryce/
przegryzka:
obiad: lepszysmak.wordpress.com/2010/10/05/zupa-krem-paprykowy/
lepszysmak.wordpress.com/2011/03/15/poledwiczki-wieprzowe-z-szynka-parmenska/
kolacja:

12. niedziela
śniadanie:
przegryzka:
obiad: lepszysmak.wordpress.com/2010/09/20/chicken-fajitas-salsa-i-guacamole/
kolacja:

13. poniedziałek
śniadanie:
przegryzka:
obiad: lepszysmak.wordpress.com/2010/07/27/drobiowe-klopsiki-w-sosie-adzika/
kolacja:

14. wtorek
śniadanie:
przegryzka:
obiad: lepszysmak.wordpress.com/2010/08/05/rolada-z-kurkami/
kolacja:

lepszysmak.wordpress.com/2011/04/27/zupa-pomidorowa-z-rozyczkami-kalafiora/
Obserwuj wątek
    • 1dycha Re: przygotowania do jutra 31.08.11, 20:30
      ja nie jestem w stanie przygotować jadłospisu na tydzień - skąd mam wiedzieć na co będę miała ochotę w czwartek? i czy będę miała czas gotować ?

ja w ramach przygotowań piję wino i palę fajkę - stresuję się wizją chodzenia na siłownię.
      • monikinda Re: przygotowania do jutra 31.08.11, 20:32
        no wiadomo, że nie da się zaplanować. Mi zazwyczaj brakuje jakiegoś składnika i dupa blada! Wydrukuje to sobie i będę odhaczać co zaliczyłam. Ale co ja mam jeść na te sniadania i kolacje crying. Chyba resztki obiadów?
      • 1dycha Re: przygotowania do jutra 31.08.11, 20:34
        zapomniałam dodać w sprawie śniadań:
        1. zawijasy z szynki z ogórkiem kiszonym;
        2. papryka z pastą z makreli (można smarować jak kanapkę);
        3. ciasto fasolowe na zimno;
        paprykę można też smarować serkiem figura light albo szynkę też tak można posmarować i do środka paprykę
        jak ci się jajka nudzą to omlet na słodko
        niejaka raszelika odgrzewała na śniadanie quiche szpinakowe
        a serek wiejski smakuje jak się doda dużo przypraw, jak kto lubi
        buzia
        • serce34 Re: przygotowania do jutra 31.08.11, 23:59
          ieszdyszka...Ty sie esbeczko stresujesz siłownia?Eeee tam...

Moze pierwsze wejscie...bo tylu chłopa...tudziez fitneski zgrabne.Ale słuchaweczki w uszka i jedziesz na całego.
          A po poł roku,,,to wierz mi,,,traktuja Cie juz jak faceta.Przesciagaja sie w oglądaniu w lustrze...hahahha

Pozdrawiam
          • 1dycha Re: przygotowania do jutra 01.09.11, 09:14
            serce34 napisała:

> ieszdyszka...Ty sie esbeczko stresujesz siłownia?Eeee tam...
            >
            > Moze pierwsze wejscie...bo tylu chłopa...tudziez fitneski zgrabne.Ale słuchawec
            > zki w uszka i jedziesz na całego.
            > A po poł roku,,,to wierz mi,,,traktuja Cie juz jak faceta.Przesciagaja sie w og
            > lądaniu w lustrze...hahahha
            >
            > Pozdrawiam

Serce, ja nie jestem siłownianą dziewicą.
            Po prostu ileś razy się już za projekt "ruch" zabierałam i z reguły z miernym skutkiem - tj głównie zauważalny był wzrost apetytu, a waga i wymiary w miejscu.
            Nie wiem, do psychiatry chyba najpierw powinnam się udać, mnie jakakolwiek planowana aktywność fizyczna stresuje.
            • beczka.prochu Re: przygotowania do jutra 02.09.11, 12:15
              U mnie tez to tak wyglada, ze jestem wsciekle glodna po powrocie z silowni. A ze moge jezdzic ok. 20 dopiero, to wracam ok. 22 i za pozno na jedzenie. Chodze wiec spac glodna i czasami potrafie sie obudzic o 5 rano, bo mi burczy w brzuchu. Wzmozony apetyt - wzmozone zarcie - waga do gory. ...uj by to trafil. Ale na silownie chodzic i tak bede, bo lubie ruch, mysle, ze generalnie zdrowiu sluzy, szczegolnie, ze siedze niemal 8 godzin dziennie. Mialam troche odzywki bialkowej i nieco tlumila glod po przyjsciu z silowni, ale nie zawsze mam na nia ochote, no i akurat jej nie mam. Chyba kupie.
              --
              Jestem jak Linda Evangelista: nie na diecie, po prostu nie jem tyle, ile bym chciała. wink
        • beczka.prochu Re: przygotowania do jutra 01.09.11, 12:21
          Na sniadania to w II i I fazie robilam sobie takie talerze roznorodnosci np. kilka plasterkow szynki, czasem posmarowanych serkiem light i chrzanem, zawiniete w rulon, do tego swieze warzywa - pomidor, ogorek, papryka - kolorowo i dosc sycaco, czasem dokladalam jajko na twrado, to juz zupelnie wypas.

Zawijasy z szynki mozesz robic tez z jakimis pastami warzywnymi - hummusem, czy pasta z soczewicy.

Pomidory nadziewane chudym twarozkiem z ziolami - gdyby mi sie chcialo robic, to jadlabym. wink Moze w weekend to ogarne.

Jajko pieczone w pomidorze - no wiem, ze jajko, ale w niebanalny sposob podane.

Paste z makreli bede robic w sobote, albo jutro, wczoraj kupilam makrele wedzona, ale zdaje sobie sprawe, ze nie wszyscy lubia rybe na sniadanie. Ja lubie i czasem te paste jeszcze pogniote z ugotowanym zoltami i nadziewam polowki jajek na twardo.

Co do serka wiejskiego zgadzam sie z Dyszka - ja dopiero zaczelam jesc ze smakiem, jak wkrajalam szczodrze chilli i swieze ziola do niego, plus duzo pieprzu. Najbardziej smakuje mi w wersji z trzema kolorowymi paprykami, albo z pomidorem i ogorkiem w kosteczke. Teraz jem, choc 2 miesiace temu ciezko mi bylo.

Ja tez na sniadania jadalam kiszki szpinakowe, o ile nie dalam czosnku do nich, to w tygodniu, jak z czosnkiem to tylko w weekendy.

Planuje tez zrobic sobie galaretke z chudego kurczaka. Ale to na przyszly tydzien. Tez pasuje na sniadanie.

A i ja to taki dziwak jestem, ze jak mam dobra zupe (bez czosnku), to na sniadanie tez potrafie sobie talerz podgrzac.

Sezon sie zaczyna, wiec bede trzaskac zupy z dyni, czy baklazana, w sumie to nie jest najgorszy moment na powalczenie jeszcze o spadek, jak o tych wszystkich warzywach jesiennych pomysle. wink
          --
          Jestem jak Linda Evangelista: nie na diecie, po prostu nie jem tyle, ile bym chciała. wink
    • beczka.prochu Re: przygotowania do jutra 02.09.11, 12:17
      Monikinda, przejrzalam kilka przepisow - mascarpone to sobie na diecie podaruj. uncertain Uzyj dobrego gestego jogurtu zamiast. Wiem, ze konsystencja nie ta, ale oryginalny mascarpone ma nawet 75% tluszczu. Fete jesz light? Ile ona ma tluszczu? Ja raz sprobowalam i nie za bardzo mi smakowala. sad Nie pamietam ile w ogole miala tluszczu.
      --
          • monikinda Re: przygotowania do jutra 02.09.11, 17:14
            póki co planu żywieniowego się nie trzymam. Wczoraj na obiad miałam resztki z przedwczoraj a dzisiaj nic obiadowego na obiad. Nie wiadomo czy maskarpon zjem wink. Dziś 64,1 czyli schudlam 600 gram hehee
            • beczka.prochu Re: przygotowania do jutra 02.09.11, 18:10
              To dobrze, ze chudniesz. smile Na tydzien bym nie mogla zaplanowac calego menu, ale staram sie miec zaplanowane 4-5 obiadow na tydzien, spokojniejsza jestem i mniej grzesze wtedy. wink Wiec nie dziwie Ci sie, ze planu sie nie trzymasz, ja zreszta tez dojadam resztki czesto, he, he!
              --
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka