Dodaj do ulubionych

Meble niewykończone !!!

24.07.04, 08:27
Mam do Was pytanie, które samo w sobie stanowi prośbę. Czy znacie może firmę/y lub sklepy gdzie można kupić meble w stanie
`surowym`-> niewykończone drewno nadające się do bejcowania lub pomalowania. Planuję małą modernizację mojego pokoju i bardzo
chciałabym sama pomalować sobie meble i wybrać ich kolor. Byłam w Ikei, ale tam tylko są ok 2 modele i żadnej szafy, a jak już są
jakieś półki to tylko takie ordynarne nadające się do spiżarni ;p

Bardzo proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuję.

P.S.
Mieszkam w Krakowie, więc chociażby z powodou ewentualnych kosztów transportu wolałabym, by nie padały propozycje mebli ze
Szczecina ;p [z całym szacunkiem dla tego miasta]
Edytor zaawansowany
  • Gość: pomoc_nick IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.07.04, 23:18
    Zapytaj w normalnych sklepach meblowych, czy nie można zamówić surowych, moja
    kuzynka tak kupowała.
  • ogolone_jajka 25.07.04, 12:05
    Poszukaj niedużych sklepów z meblami sosnowymi. O ile interesują cię sosnowe - są tanie - to ich główna zaleta. W necie też możesz poszukać. Na hasło "meble sosnowe" wyświetli się mnóstwo adresów. Może znajdziesz coś w swojej okolicy?
    Z drugiej strony, meble te i tak nie są produkowane w wielkich miastach, więc i tak będą musiały dojechać. A fabryce nie zrobi różnicy praktycznie czy jadą 100 czy 200 km.
    Ja zamówiłem tak właśnie meble sosnowe do pokoju dziecinnego. I wybarwili mi jeszcze na takie kolory, jakie chciałem (no, prawie). Bejcowanie samemu to wcale nie jest taki dobry pomysł. Trzeba to umieć i mieć do tego miejsce.

Jeśli interesują cię nieco bardziej ekskluzywne meble, to poszukaj firmy Bobrowski. Oni sprzedają m.in. poprzez salony Kler, ale chyba tylko jeden rodzaj mebli. Pozostałe linie sprzedają "u siebie". Są niezwykle elastyczni. Zrobią wszystko. Aha, robią też w dębie. A kolor dobierali mi trzykrotnie, aż był dokładnie taki, jaki chciałem.

--
    Zapraszam na forum dla znudzonych pożyciem małżeńskim:
    Mężatki i żonaci (znudzeni)
    a także na forum Kościół, religia (bez cenzury)
  • Gość: gfi IP: *.olsztyn.cvx.ppp.tpnet.pl 25.07.04, 13:03
    Ponieważ sama jestem przed remontem i planuję zmiany w umeblowaniu mojego
    pokoju mam pytanie do Ciebie "bobulanko" w jaki sposób będziesz zmieniać czy
    nanosić kolory na mebelki? W ogóle jak się do tego zabrać, skąd informacje o
    wykonaniu. Bardzo mnie to interesuje, bo chciałbym chociaż częściowo zrobić
    sobie coś oryginalnego. Pozdr

• bobulanka 25.07.04, 16:00
    Hmm, mój tata spędził ostatnio 2 h na tłumaczeniu mi jak mam sobie zrobić te mebelki, żeby wyszły takie jakie chcę, a chcę by były jak najbardziej naturalne, czyli surowe, niewykończone drewno+ bejca w kolorach niebieskim, czerwonym i zielonym, a na to lakier bezbarwny matowy [gdyby się go nie dało, to nie można by było ścierać ani wycierać mebelków, bo na bejcy zostają ślady po wodzie]. Nie jest to trudne i naprawdę każdy powinien sobie z tym poradzić. Mam na koncie jedną małą szafeczkę w ten sposób zrobioną, a mam 17 wiosen i blond włosy :) Ważne, żeby najpierw spróbować pomalować kawałek drewna podobny lub ten sam, z którego zrobiony jest mebel, bo wtedy jest jeszcze czas się wycofać jesli by się okazało, że efekt nam się zupełnie nie podoba.
  • Gość: gfi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.04, 09:19
    znasz może strony internetowe z których mogłabym dowiedzieć sie czegoś wiecej.
    Jeżeli przymierzasz sie do takich działań, to pewnie też szukałąś czegoś o
    projektowaniu wnętrz, aranżowaniu. JA dopiero zaczynam, na razie to faza
    poszukiwań.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka