Dodaj do ulubionych

Czy świat szuka nowego Kozła?

19.09.10, 18:51
Którego złoży na ofiarę, np. pod postacią wyznawców Islamu? Tak właśnie określają siebie samych... Ze niby świat ich nie rozumie, nie szanuje ich praw do wyznania, ich innej kultury, obyczajów i świąt...Ze stali się kozłami ofiarnymi Europy.
A gdyby w grę wchodziła sprawa np, zagrożenia życia, ile czasu potrzebowałby człowiek, aby zrzucić z siebie te szaty od stóp do głów, chusty i burki, przestać wystawiać zadek do góry, w modlitwie do Allaha, nagle ten ktoś nie jest analfabetą, a kilkujęzycznym intelektualistą, itp.?
Zapewne w sekundę towarzystwo by poszło do sklepu towarowego i kupili normalne ubrania. Faceci zamiast toczków kupili by kapelusze z filcu i parasolki przeciw śniegowo-deszczowe. Kobiety kupiłyby spódnice z najprawdziwszej żorżety wełnianej, z dodatkiem nitek szlachetnych, typu jedwabnego.
Na kopyta ubrałyby gustowen pantofelki z podbiciem antyślizgowym...I wyślizgnęłby się we śiwat.
Na końcu towarzystwo roześmiałoby się: " Myśmy tak tylko z tym islamem żartowali, a Wy to wszystko w tej Europie tak serio traktujecie, ech Wy.... bez poczucia humoru."
Otrzepaliby się z kurzu i poszli, dalej i tak to jest tą religijnością człowieka.
Tam gdzie jest przymus, tam jest reżim, ale nie prawdziwa wiara w Boga, ktory na modzie się nie znał i raczej ma to gdzieś.

--
    • krytykantka07 Re: Czy świat szuka nowego Kozła? 19.09.10, 18:57
      wifch napisała:

> Którego złoży na ofiarę, np. pod postacią wyznawców Islamu? Tak właśnie określ> ają siebie samych... Ze niby świat ich nie rozumie, nie szanuje ich praw do w> yznania, ich innej kultury, obyczajów i świąt...Ze stali się kozłami ofiarnymi > Europy.

To niech jadą do siebie.
      Ludzie, którzy kpią z Boga i uważają, że Bóg potrafi cofnąć się w rozwoju, nie powinni mieszkać w cywilizowanych krajach.

--
      przesłanie religii poniżających kobiety brzmi: " facet pochodzi od małpy, a kobietę stworzył Bóg " ;)
      • wifch Re: Czy świat szuka nowego Kozła? 19.09.10, 19:05
        W sumie największym zagrożeniem dla Islamu nie jest to, że się ustala nowe prawa jak np. odkryta głowa, bez chusty itp. a własnie to że po tym swiecie się rozprzestrzeniają. Mówi się, że się nie asymilują, ale tak nie jest. Sama 'przemiana' ich zachodzi na etapie pasywnym. I kiedyś ta pasywność wyjdzie z tych ludzi na zewnątrz...

--
        • krytykantka07 Re: Czy świat szuka nowego Kozła? 19.09.10, 19:08
          Oni się nie zmieniają, jako, że niewolnicy nie potrafią się zmienić.
          I to jest najgorsze.
          Dlatego trzeba się ich pozbyć z Europy a sprowadzić na ich miejsce Chińczyków.
          Przynajmniej głupich zasad, co do ubioru kobiet nie mają ;).

--
          przesłanie religii poniżających kobiety brzmi: " facet pochodzi od małpy, a kobietę stworzył Bóg " ;)
            • krytykantka07 Re: Czy świat szuka nowego Kozła? 19.09.10, 19:22
              wifch napisała:

> Zmieniają sie w kolejnym pokoleniu. Rodziec pewnie nie ale już ich dzieci ciągn
              > ą do cywilizacji.
              > I tego co cywilizacja daje.

Nie zmieniają się.
              Izolują się od zła, które niesie cywilizacja.
              Oni żyją w swoim świecie.
              Dodajmy niebezpiecznym...
              Gotują ludzi jak żaby ;).

--
                • krytykantka07 Re: Dajcie żyć 19.09.10, 22:14
                  yagnik napisała:

> hahahahaha :-) dobre naprawdę, dziewczyny obśmiałam się jak norka,

Śmiech raczej nie na miejscu, bo sprawa jest poważna.
                  Islam to religia wojny.
                  Samo traktowanie kobiet o tym świadczy...
                  Ale kobiety, które przeszły pranie mózgu nie są w stanie pomyśleć racjonalnie i odpowiedzieć sobie na pytanie: " co facet ma z tego, że kobieta jest odziana w burkę ".

--
              • krytykantka07 Re: Czy świat szuka nowego Kozła? 19.09.10, 19:31
                to.niemozliwe napisał:

> obie znacie az tylu muzulmanow, zeby tak uogolniac, czy to tylko projekcja leko> w?

A Ty gazet nie czytasz?
                Nie wiesz co się dzieje we Francji i w Niemczech?

--
                  • krytykantka07 Re: Czy świat szuka nowego Kozła? 19.09.10, 20:00
                    to.niemozliwe napisał:

> A co sie dzieje? Islam wprowadzaja?

Żartowniś się znalazł.
                    Jeśli nawet będą wprowadzać islam przy tej politpoprawności to na zasadzie gotowania żaby.
                    Chodzi o to, że dzieci niemieckie są w szkołach prześladowane przez dzieci Arabów.

> Gazety sa zrodlem informacji o umiarkowanej > wiarygiodnosci - wszystkie.

Wiem i dlatego wyciągam własne wnioski...

--
                    • wifch Re: Czy świat szuka nowego Kozła? 19.09.10, 21:38

Oczywiście,że są prześladowane. nie tylko w Niemczech ale wielu innych krajach. Nie tylko dzieci, ale i osoby starsze, bezbronne. Dzieci często wykonują tzw, brudną robotę ponieważ w wielu krajach Europy nie ma kar dla dzieci, oprocz Brytanii. Za zabicie człoiweka dziecko chłopak 15 letni dostał 10 mies. poprawczaka. Tylko tyle mozna im zrobić...Ale nie o tym jest temat wątka...No wiec jak to jest z tą religijnoscią człowieka. Jest człoiwek religijną istotą, czy robi to pod przymusem społeczeństwa i grup?

--
                      • krytykantka07 Re: Czy świat szuka nowego Kozła? 19.09.10, 22:17
                        Tam gdzie religia ma władzę człowiek musi być religijny.
                        Zresztą stosuje się dwie metody: gdy terror nie pomaga udawaną dobroć.
                        To zawsze skutkuje.
                        A co do noszenia muzułmańskich szmat z radością...sama zobacz...

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,8366687,Szykany_w_Czeczenii__Niemuzulmanski_stroj__Gangi_strzelaja.html
                        --
              • wifch Re: Czy świat szuka nowego Kozła? 19.09.10, 19:42
                Chodzi jedynie o to co jest co, czy to jest religijnosc, wiara w Boga, ktora ubiera kobiety w szmaty od stop do glow i kaze rodzic 8 dzieci, czy tzw. meska przemoc wobec kobiet, gdzie kobiecie nie wolno ukazac sie jako istota aktywna spolecznie, czy indywidualna jednostka.

Znam 2 osoby z tego wyznania, sa bardzo ok, jednak mysle ze jest to czesc pokazowa na zewnatrz....
                --
                • krytykantka07 Re: Czy świat szuka nowego Kozła? 19.09.10, 19:48
                  No wiesz, założywszy, że facet to prymitywny stwór, który nie potrafi przejść obojętnie obok kobiety nieodzianej w worek, to miałoby to sens.
                  Ale jest niestety problem.
                  Facet nie powinien widzieć żadnej kobiety.
                  Teraz to niemożliwe...

--
                  • krytykantka07 kolejny dowód na to, co stoi u podstaw religii... 20.09.10, 18:09
                    ...czyli, że faceci to prymitywy.
                    Tym razem dowód z USA...

www.sport.pl/inne/1,102520,8401577,Afera_w_szatni_New_York_Jets__Czy_kobiety_powinny.html
                    Jedno zdanie daje do myślenia:

" Sugerowanie Sainz, żeby tonowała swój ubiór, to śliska droga, która prowadzi do tego nakłaniania kobiet do zakładania burek, żeby nie kusić mężczyzn - stwierdza Kim Hachiya, która prowadzi zajęcia z PR na Uniwersytecie Nebraska-Lincoln. - Żadna kobieta nie zasługuje na molestowanie seksualne bez względu na to, jak się ubiera ".

Czyli to jednak nie kobiety mają problem tylko faceci.
                    Prymitywni dodajmy...
                    To nie są zwierzęta.
                    Niech panują nad sobą...

--
                • to.niemozliwe Re: Czy świat szuka nowego Kozła? 19.09.10, 19:53
                  czyli, nie odpowiada Ci pozycja kobiet w islamie? Ale przeciez nie zamierzasz zostac muzulmanka? Wiec w czym problem? Dlaczego myslisz, ze muzulmanie, ktorych znasz sa OK tylko na pokaz?
                  --
                  Prawda ma wartość tylko dla tych, którzy są w stanie ją pojąć.
                  • wifch Re: Czy świat szuka nowego Kozła? 19.09.10, 21:27
                    generalnie nie bierze sie ludzi pod jeden grzebien.
                    Jednak...dawno temu pracowalam w pewnej szkole i to nie jednej, gdzie dzieci byly takie ze rece opadaja. I to byly dzieci, zwlaszcza chlopcy, pozbawione kompletnie wychowania.
                    Daje to cos do myslenia. Natomiast dziewczynki byly az za potulne, za grzeczne. Po prostu nie byly soba. Z chlopcow az kipiala agresja i nienawisc oraz brak szacunku dla wszystkiego co daje im ten kraj. Pogarda, nienawisc, nie jest to normalne zachowanie....a skad te dzieci to przyniosly do szkoly jak nie z domu...
                    --
                • yagnik Wifch 19.09.10, 21:25
                  Długo się zastanawiałam co mnie bardziej irytuje w Twojej wypowiedzi, brak wiedzy czy uderzająca nietolerancja dla innych religii oraz kultur, miałam wrażenie że wślizguje się tam również rasizm. Po dłuższym zastanowieniu pomyślałam że jednak brak wiedzy drażni mnie najbardziej.

> Chodzi jedynie o to co jest co, czy to jest religijnosc, wiara w Boga, ktora ub
                  > iera kobiety w szmaty od stop do glow i kaze rodzic 8 dzieci, czy tzw. meska pr
                  > zemoc wobec kobiet, gdzie kobiecie nie wolno ukazac sie jako istota aktywna spo
                  > lecznie, czy indywidualna jednostka.

W telewizji pokazują kobiety owinięte w czadory i to wystarczy abyś stwierdziła że "czy to jest religijnosc, wiara w Boga, ktora ubiera kobiety w szmaty od stop do glow"?
                  Islam w różnych państwach różnie wygląda. Inaczej jest ubrana kobieta w Sudanie a inaczej wygląda kobieta z ludności Pasztunów.
                  Skąd ja u licha mam wiedzieć o co Ci dokładnie chodzi?
                  Kraje muzułmańskie też są dosyć zróżnicowane kulturowo etc.
                  Moja rada, mniej telewizji, więcej podróży i lektury sensownych książek.

> Znam 2 osoby z tego wyznania, sa bardzo ok, jednak mysle ze jest to czesc pokaz
                  > owa na zewnatrz....

Wow, aż 2?
                  Gratulacje, to naprawdę masz mocny fundament swojej teorii :-) I do tego te 2 są ok? I nie noszą ze sobą sztyletów za paskiem? Dziwne ;-)
                  3/4 mojej rodziny to muzułmanie, mieszkałam trochę w jednym z "ich" krajów jakbyś to pewnie ujęła i z przyjemnością podjęłabym rozmowę gdyby nie uderzyły mnie Twoje słowa w pierwszym poście o sposobie modlitwy z "zadkami w górze" oraz inne poniższe wypowiedzi w podobnym tonie. Wiesz ja jestem ateistką, mnie to tam i z powrotem ale znam osoby które poczułyby się urażone.

Pozdrawiam

--
                  Please, free me
                  • wifch Re: Wifch 19.09.10, 21:32
                    a ta 1/4 to kto?
                    No skoro jesteś tak blisko tematu że aż spokrewniona z taką ilością muzułmanów, to mi przynajmniej wytłumacz na czym owa religijność m.in polega i dlaczego ma swoje odbicie w sposobie ubierania?
                    Swobodna rozmowa, please...

--
                    • yagnik Re: Wifch 19.09.10, 21:42
                      > a ta 1/4 to kto?

Jeden ze słowiańskich ludów zwanym Polacy ;-)

> No skoro jesteś tak blisko tematu że aż spokrewniona z taką ilością muzułmanów,
                      > to mi przynajmniej wytłumacz na czym owa religijność m.in polega i dlaczego ma
                      > swoje odbicie w sposobie ubierania?
                      > Swobodna rozmowa, please...

Bo to jest zapisane w Koranie, kobieta winna okrywać swe wdzięki i z pokora spuszczać wzrok gdyż to pomoże "innym" odkryć jej prawdziwe (duchowe) wnętrze a to jak niektórzy sobie te słowa zinterpretowali to już ich sprawa, niektóre kobiety noszą przecież burki...
                      W Koranie znajdziesz też zapis że kobietom należy okazywać szacunek a także że kobieta i mężczyzna mają równe prawa, zdziwiona?
                      A dlaczego tak się w niektórych krajach nie dzieje? A dlaczego w Europie przez wieki kobiety nie miały prawa głosu?

--
                      Please, free me
                      • wifch Yagnik 19.09.10, 21:51
                        ten słowiański lud też jest wymieszany...
                        W Koranie dużo rzeczy jest głoszonych...Jednak nie ma nakazu dla takiej 'mody'...
                        Czyli mówisz,że kobiety same tych szat chcą?

--
                        • krytykantka07 Re: Yagnik 19.09.10, 22:03
                          wifch napisała:

> ten słowiański lud też jest wymieszany...
                          > W Koranie dużo rzeczy jest głoszonych...Jednak nie ma nakazu dla takiej 'mody'.

> Czyli mówisz,że kobiety same tych szat chcą?

A mają wybór?
                          Ostatnio w Czeczenii był przypadek, że kobiety ubrane nieodpowiednio zostały zmuszone do noszenia odpowiedniego stroju.
                          Pociskami z farbą do nich strzelano i jedna z nich została trafiona w oko.
                          To było tylko ostrzeżenie...

--
                        • yagnik Re: Yagnik 19.09.10, 22:04
                          > ten słowiański lud też jest wymieszany...

Tak samo jak wymieszane są ludy w krajach muzułmańskich, na ten przykład wiedziałaś że tadżycy czy pasztunowie (zamieszkują np afganistan) są potomkami aryjskich plemion?
                          Mają podobnych przodków do Polaków, o ironio...

> Czyli mówisz,że kobiety same tych szat chcą?

To że jestem spokrewniona z muzułmanami nie upoważnia mnie do opowiadania się co wszystkie kobiety w krajach muzułmańskich chcą odziewać. W kraju w którym długo mieszkałam strój kobiet to część kultury tak jak sari w Indiach, część kobiet lubi nosić te ubrania :-) a już na pewno starsze pokolenie.
                          Ale tak, muszę Ci odpowiedzieć że kobiety które ja znam (muzułmanki) lubią ubierać się w tradycyjne stroje, jest też część takich które ubierają się "na styl europejski". Powiem Ci w sekrecie że ja też bym z chęcią takie stroje ponosiła, są bardzo kolorowe i pięknie się prezentują ;-)
                          --
                          Please, free me
                      • krytykantka07 no to mamy obrończynię islamu. 19.09.10, 22:00
                        yagnik napisała:

> Bo to jest zapisane w Koranie, kobieta winna okrywać swe wdzięki i z pokora spu> szcz... wzrok gdyż to pomoże "innym" odkryć jej prawdziwe (duchowe) wnętrze

Czyli co konkretnie pomaga odkryć?
                        I co to znaczy w Koranie?
                        W Koranie to Jezus jest prorokiem, a ostatnia rzecz, o której On mówił to właśnie udawanie głupszej, aby " mądrym " facetom mogło się wydawać, że tacy mądrzy są.
                        Zresztą sama napisałaś, że duchowego prawdziwego piękna w facecie to kobieta nie odkryje, bo on nieodziany w burkę chodzi...

> a to > jak niektórzy sobie te słowa zinterpretowali to już ich sprawa, niektóre kobie> ty noszą przecież burki...

Więc jednak nie o to chodzi, tylko o prymitywizm facetów.
                        To oni się boją spojrzeć na kobietę nieodzianą w burkę.
                        Kiedyś nawet czytałam, że wpadli niektórzy na pomysł, aby kobieta miała odsłonięte tylko jedno oko, bo drogę widzi jednym okiem.

> W Koranie znajdziesz też zapis że kobietom należy okazywać szacunek a także że
                        > kobieta i mężczyzna mają równe prawa, zdziwiona?

A pewnie ;).
                        Kobieta dziedziczy połowę tego co facet, a jej zdanie w sądzie się nie liczy.
                        Szacunek to rzecz raczej nie do wyjaśnienia.
                        Ale próbuj...
                        Za co trzeba szanować kobietę w islamie?
                        A kobiet nieposłusznych się nie karze?
                        Dzieci też ( małe dziewczynki ) nie wydaje się za mąż za starych facetów?
                        Może jeszcze wyjaśnisz, że wielożeństwo to sama korzyść dla kobiet...

> A dlaczego tak się w niektórych krajach nie dzieje? A dlaczego w Europie przez > wieki kobiety nie miały prawa głosu?

Bo faceci byli równie prymitywni jak Araby.
                        Ale szybciej się ucywilizowali.
                        Araby jakoś nie mogą...
                        Zresztą w jakim celu, skoro na nich raj z hurysami czeka.
                        Tylko szatan taki raj dla facetów mógł wymyślić.
                        I do tego udowodnić, że bóg gdy po Jezusie Mahometa wybrał to cofnął się w rozwoju...

--
                        • yagnik Re: no to mamy obrończynię islamu. 19.09.10, 22:06
                          Krytykantko, ja już powiedziałam mogę dyskutować ale kulturalnie i bez wsadzania mi w usta słów których nie wypowiedziałam.
                          Nie uważam abym była obrończynią islamu, napisałam tylko co "mówi" Koran w odpowiedzi na pytanie Witch :-)

--
                          Please, free me
                          • krytykantka07 Re: no to mamy obrończynię islamu. 19.09.10, 22:11
                            yagnik napisała:

> Krytykantko, ja już powiedziałam mogę dyskutować ale kulturalnie i bez wsadzani> a mi w usta słów których nie wypowiedziałam.
                            > Nie uważam abym była obrończynią islamu, napisałam tylko co "mówi" Koran w
                            odpowiedzi na pytanie Witch :-).

No właśnie napisałaś co mówi Koran.
                            Ale nie napisałaś tego, co istotne...
                            Natomiast zachwalasz islam tłumacząc, że to religia pokoju.
                            A to kłamstwo.
                            Gdybyś była obiektywna mój post byłby inny.

--
                            • yagnik Re: no to mamy obrończynię islamu. 19.09.10, 22:17
                              Wklej mi proszę gdzie nazwałam islam tłumacząc że to religia pokoju? :-D

I znowu to samo, a miło by Ci było jakbym to ja wkładała Ci słowa których nie powiedziałaś? Hę?

Rozwinęłabym się ale mam prawie 40 st gorączki i czuję nieodpartą ochotę nawalenia się pracetamolem oraz pseudoefedryną więc dobranoc wszystkim.
                              --
                              Please, free me
                              • krytykantka07 Re: no to mamy obrończynię islamu. 19.09.10, 22:23
                                yagnik napisała:

> Wklej mi proszę gdzie nazwałam islam tłumacząc że to religia pokoju? :-D

Ależ takich argumentów używają ci, co lansują islam: kobieta jest szanowana w islamie.
                                Kobieta w islamie jest nikim o ile posłuszna nie jest.
                                Tak samo właśnie szanuje się tych, którzy islamowi się podporządkują.
                                Inaczej: wojna...

> I znowu to samo, a miło by Ci było jakbym to ja wkładała Ci słowa których nie
                                p> owiedziałaś? Hę?

Możemy sprawdzić ;).

> Rozwinęłabym się ale mam prawie 40 st gorączki i czuję nieodpartą ochotę nawale> nia się pracetamolem oraz pseudoefedryną więc dobranoc wszystkim.

Masz czas na odpowiedź.
                                Na razie wypoczywaj i powrotu do zdrowia...

--
                                  • krytykantka07 Re: Wklej mi proszę gdzie nazwałam islam tłumaczą 19.09.10, 22:51
                                    yagnik napisała:

> to religia pokoju? Później dopiero możemy rozmawiać.

Gdybyś zatrzymała się na tym, że " ścisłe normy ubioru nie są religijnym wymogiem islamu, który poprzestaje na stwierdzeniu, że kobieta powinna się ubierać skromnie " to nie uznałabym że lansujesz islam.
                                    Ale Ty dodałaś, że odpowiedni ubiór pozwala w kobiecie dostrzec prawdziwe duchowe wnętrze.
                                    Zatem to już nie była obiektywna ocena stroju.
                                    Nie dodałabym takich słów, gdybym nie była do nich przekonana.
                                    Te słowa w Koranie mają pochwalać skromny ubiór, bo bez niego kobieta nie ma prawdziwego duchowego wnętrza.
                                    Czyli tłumaczą, że noszenie szmat jest korzystne dla kobiety.
                                    Skoro jest korzystne i kobiety chcą je nosić, to islam jest religią dbającą o kobiety czyli religią pokoju, bo od traktowania kobiet w religii zaczyna się wojna lub pokój.
                                    Ale pokój na tych samych zasadach...
                                    A tak na marginesie wspomniałaś jeszcze z satysfakcją, że kobiety w innych religiach niekoniecznie są tak szanowane tak jak w islamie.
                                    I po co to było?
                                    Może nie wiesz sama co robisz, ale wg. mnie lansujesz islam.

--
                                    • yagnik Re: Wklej mi proszę gdzie nazwałam islam tłumaczą 20.09.10, 09:47
                                      > Gdybyś zatrzymała się na tym, że " ścisłe normy ubioru nie są religijnym wymogi
                                      > em islamu, który poprzestaje na stwierdzeniu, że kobieta powinna się ubierać sk
                                      > romnie " to nie uznałabym że lansujesz islam.
                                      > Ale Ty dodałaś, że odpowiedni ubiór pozwala w kobiecie dostrzec prawdziwe ducho
                                      > we wnętrze.
                                      > Zatem to już nie była obiektywna ocena stroju.
                                      > Nie dodałabym takich słów, gdybym nie była do nich przekonana.
                                      > Te słowa w Koranie mają pochwalać skromny ubiór, bo bez niego kobieta nie ma pr
                                      > awdziwego duchowego wnętrza.

Krytykantko07 to będzie mój ostatni post do Ciebie bo denerwuje mnie Twój roszczeniowy ton wypowiedzi, tak, napisałam tak bo to niemal słowo w słowo cytat z Koranu (wkleję Ci sama sobie przeczytaj) a pod tymi słowami napisałam "a to jak już sobie ktoś te słowa zinterpretował to jego sprawa.
                                      Poza tym wystaw sobie Krytykantko, jak ateistka może być obrońcą Islamu? :-)

"Powiedz wierzącym kobietom, żeby spuszczały skromnie swoje spojrzenia i strzegły swojej czystości; i żeby pokazywały jedynie te ozdoby, które są widoczne na zewnątrz; i żeby narzucały zasłony na piersi, i pokazywały swoje ozdoby jedynie swoim mężom lub ojcom, albo ojcom swoich mężów, albo swoim synom lub synom swoich mężów, albo swoim braciom, albo synom braci, lub synom swoich sióstr; lub ich żonom, lub tym, którymi zawładnęły ich prawice; albo swoim służącym spośród mężczyzn, którzy nie są owładnięci pożądaniem cielesnym; albo też chłopcom, którzy nie poznali nagości kobiet. I niech one nie stąpają tak, aby było wiadomo, jakie ukrywają ozdoby. Nawracajcie się wszyscy do Boga, o wy wierzący! Być może, będziecie szczęśliwi!"

--
                                      Please, free me
                                      • yagnik Re: Wklej mi proszę gdzie nazwałam islam tłumaczą 20.09.10, 09:54
                                        i później dodałam:

"W Koranie znajdziesz też zapis że kobietom należy okazywać szacunek a także że kobieta i mężczyzna mają równe prawa, zdziwiona?
                                        A dlaczego tak się w niektórych krajach nie dzieje? A dlaczego w Europie przez wieki kobiety nie miały prawa głosu? "

Ale tego już nie zauważyłaś prawda?
                                        Wiesz na ślepotę generalnie polecam okular bądź szkła kontaktowe ale doprawdy nie wiem co może pomóc przy ślepocie spowodowanej tępotą umysłu :-)

Pozdrawiam
                                        --
                                        Please, free me
                                        • wifch Yagnik:=) 20.09.10, 12:39
                                          Chcesz byc traktowana z szacunkiem i na serio, to pisz bez inwektyw pod adresem rozmowcow.
                                          Przeciez lubisz i sprawia ci przyjemnosc, gdzy inni traktuja cie z szacuneczkiem, droga...Wiec pewnie rozumiesz, ze inni w tym punkcie tez sa podobni tobie:=)

--
                                        • krytykantka07 Re: Wklej mi proszę gdzie nazwałam islam tłumaczą 20.09.10, 14:25
                                          yagnik napisała:

> Ale tego już nie zauważyłaś prawda?
                                          > Wiesz na ślepotę generalnie polecam okular bądź szkła kontaktowe ale doprawdy n> ie wiem co może pomóc przy ślepocie spowodowanej tępotą umysłu :-)

Nie zauważyłam?
                                          Czyżby?
                                          A co znaczą te moje słowa: " A tak na marginesie wspomniałaś jeszcze z satysfakcją, że kobiety w innych religiach niekoniecznie są tak szanowane tak jak w islamie.
                                          I po co to było?
                                          Może nie wiesz sama co robisz, ale wg. mnie lansujesz islam "

Właśnie Twój cytat z koranu plus to co dopisałaś od siebie, dał mi Twój dokładny obraz.
                                          Z Ciebie żadna ateistka.
                                          Jesteś obrończynią islamu, bo przeszłaś pranie mózgu.
                                          Dosyć się naczytałam postów kobiet z wypranym mózgiem, aby tego nie widzieć.
                                          I właśnie wyprany mózg u kobiet to największe zagrożenie.
                                          Tak samo jak Ty, kiedyś obrończymi judaizmu mi tłumaczyła dlaczego to kobieta jest błogosławiona gdy jest nieczysta.
                                          Niestety mój mózg wyprany nie jest i w żadnym razie po przeczytaniu tego, co skopiowała nie mogłam zobaczyć tego, co ona.
                                          Sama zobacz:

forum.gazeta.pl/forum/w,721,93983941,94102966,Re_Szabat_Szalom.html
                                          Pozdrawiam.

--
                                          • yagnik Re: Wklej mi proszę gdzie nazwałam islam tłumaczą 20.09.10, 14:40
                                            > Właśnie Twój cytat z koranu plus to co dopisałaś od siebie, dał mi Twój dokładn
                                            > y obraz.
                                            > Z Ciebie żadna ateistka.
                                            > Jesteś obrończynią islamu, bo przeszłaś pranie mózgu.
                                            > Dosyć się naczytałam postów kobiet z wypranym mózgiem, aby tego nie widzieć.
                                            > I właśnie wyprany mózg u kobiet to największe zagrożenie.
                                            > Tak samo jak Ty, kiedyś obrończymi judaizmu mi tłumaczyła dlaczego to kobieta j
                                            > est błogosławiona gdy jest nieczysta.
                                            > Niestety mój mózg wyprany nie jest i w żadnym razie po przeczytaniu tego, co sk
                                            > opiowała nie mogłam zobaczyć tego, co ona.

Och doprawdy, trafiłaś w sedno próbuję nawrócić wszystkich na Islam.
                                            Mogłam od razu napisać, o ja niemądra, o ja głupiutka :-)
                                            Bismillah :-D

Krytykantko07, nie wiem w jakim celu wkładasz mi w usta słowa których nie napisałam, nie mogę się zdecydować pomiędzy nudą na forum (oj będzie się działo coś w końcu, porzygamy na siebie jadem) czy też obsesją związaną z tematem.

Jak dla mnie moja Miła EOT ze względu na ciągłe wkładanie mi w usta słów których nie napisałam.
                                            Ładną mamy pogodę w końcu, nieprawdaż?

--
                                            Please, free me
                                            • krytykantka07 ładną mamy pogodę, upał... 20.09.10, 14:55
                                              ... chodzę sobie z odkrytą głową z krótkim rękawkiem i coś mnie trafia jak widzę opatulone kobiety w chuścinach okrywających szczelnie ich głowy.
                                              Skoro faceci tak się boją widzieć włosy kobiety, to może one powinny nosić perukę?
                                              Każdego, kto odczuwałby coś niepokojącego na widok peruki, skierowałabym do psychiatry, bo perukę kupić sobie sam może ;).

--
                                              • wifch Re: ładną mamy pogodę, upał... 21.09.10, 19:20
                                                Jest wiele alternatyw z przyodziewkiem w Islamie.
                                                Jeden jest taki dosc podswiadomy- kobiety ubrane w szmaty, malo atrakcyjne to i facet nie musi sie wysilac, aby pokazac 'kogos'...tez moze uubrac sie w np. biala koszulke nocna, do kostek i tak paradowac po ulicach...

Znam kobiety z islamu, z widzenia, bo czasami mijam gromade opatulonych bab, szczegolnie latem widac jak zazdroszcza, gdy maszeruje zgrabna blondyna, w letniej slicznej dopasowanej sukience...Oj, jak wtedy grzesza, niech allah im to wybaczy:=)))

Bycie ubranym w szmaty zwalnia z odpoiwedzialnosci za swoj wyglad zewnetrzny ale tez i kobiety nie konkuruja pomiedzy soba, nie zazdroszcza i nie oblewaja goracym wrzatkiem, gdy zazdrosc serce im sciska. Bo i o coz byloby tu byc zazdrosna, kiedy i tak jeden los wszystkie czeka...
                                                --
                                                • krytykantka07 Re: ładną mamy pogodę, upał... 22.09.10, 08:38
                                                  wifch napisała:

> Jest wiele alternatyw z przyodziewkiem w Islamie.
                                                  > Jeden jest taki dosc podswiadomy- kobiety ubrane w szmaty, malo atrakcyjne to i > facet nie musi sie wysilac, aby pokazac 'kogos'...tez moze uubrac sie w np. bi> ala koszulke nocna, do kostek i tak paradowac po ulicach...

Wifch, skarbie, bo jeszcze trochę i islam zaczniesz pochwalać.
                                                  Kobiety ubrane w szmaty są mało atrakcyjne, ale dla siebie nawzajem konkurencji nie stanowią.

> Znam kobiety z islamu, z widzenia, bo czasami mijam gromade opatulonych bab,
                                                  sz> czegolnie latem widac jak zazdroszcza, gdy maszeruje zgrabna blondyna, w letnie> j slicznej dopasowanej sukience...Oj, jak wtedy grzesza, niech allah im to wyb> aczy:=)))

Obawiam się, że kobiety w wypranymi mózgami mają wtedy inne odczucia.
                                                  Zazdrość to chyba ostatnie co im przychodzi do głowy.
                                                  No chyba, że widzą, że ich mąż się za nią ogląda ;).
                                                  Dlatego uważam, że aby nie kusić losu, Araby powinny być w swoim kraju.
                                                  Tam niech sobie oglądają opatulone baby i żadne inne.

> Bycie ubranym w szmaty zwalnia z odpoiwedzialnosci za swoj wyglad zewnetrzny al> e tez i kobiety nie konkuruja pomiedzy soba, nie zazdroszcza i nie oblewaja gor> acym wrzatkiem, gdy zazdrosc serce im sciska. Bo i o coz byloby tu byc zazdrosn> a, kiedy i tak jeden los wszystkie czeka...

Jesteś pewna, że wszystkie są traktowane jednakowo?
                                                  I na pewno nie rywalizują między sobą i świń sobie nie podkładają?
                                                  Wcale nie mają takiego samego losu.
                                                  Żaden człowiek ( prymitywny facet w szczególności ) nie umie traktować kilku ludzi jednakowo, bo też i ludzie są inni.
                                                  Uroda to nie wszystko.
                                                  Liczy się jeszcze inteligencja.
                                                  Przypominam przykład Sulejmana Wspaniałego i jego późniejszej żony Roksolany ;).
                                                  Zresztą każdy ma swoją umiłowaną żonę ;).
                                                  Jednakowo nikt nie traktuje innych.
                                                  Rodzice, którzy mają więcej dzieci też nie traktują ich jednakowo.
                                                  Nawet żydowski bóg nie umie tego i dlatego Jezus był jedynakiem.
                                                  A co żydowskiemu bogu szkodziło spłodzić pięcioraczki i traktować je jednakowo? ;).
                                                  A tak na marginesie...
                                                  Gdyby Araby widziały tak jak powinno być tylko baby opatulone...
                                                  Zastanawiam się co zrobiłby Arab, gdyby żona zdradzała go myślą ;).
                                                  Wyobraźnia to nie jest coś nad czym zapanować można.
                                                  Kobieta naogląda się facetów, że hej i może sobie w intymnej sytuacji o nich rozmyślać ;).
                                                  A Arab ogląda tylko szmaty...

--
                                                  • wifch Coraz cieplej:=) 22.09.10, 15:41
                                                    Generalnie nie lubie niczego co oznacza fanatyzm. Jezeli ktos chce sie modlic do ksiezyca, to niech sie modli jego w tym interes i sprawa. Chce widziec Bozka w drzewach niech widzi. Jego co najwyzej choroba psychiczna. Ale gdy zmusza, prawem i pod presja innych do chwalania swojego Proroka, czy Allaha, czy nawet boga nie wazne, jak go nazwie to cos mnie bardzo denerwuje i nienawisc ogarnia.

Bo co innego jest np. tradycyjne ubranie kobiet z Uzbekistanu czy innego ludu, a co innego jest zakrywanie calego ciala w szmaty lacznie z oczami i nosem dla trzymania w szachu popedow seksualnych mezczyzn. Bo on zgrzeszy gdy noge kobiety zobaczy czy kawalek wlosow i fryzury...

Tak mowiac prosto z mostu za kilka lat moze troche dluzej ale napewno - dojdzie do wielkiego mordobicia w Europie.
                                                    --
                                                  • gadagad Re: Coraz cieplej:=) 22.09.10, 16:09
                                                    Za czasów wiktoriańskich, nogi stołu musiałe być omotane obrusem, bo budziły zgorszenie.To czy kultura kobietę ubiera, czy rozbiera, jest bez znaczenia.Problem w tym, że nie mamy specjalnej ochoty na androgeniczność społeczeństwa.Lubimy bezpieczeństwo tradycji i ról, bo zdejmuje z nas konieczność podejmowania decyzji indywidualnej, tym samym indywidualne ponoszenie poczucia winy.Mąż bijący żonę, nie bije człowieka, bo nad tym musiał by się zastanowić.On tylko prostuje jej rolę, z której według niego wypadła.Ale sąsiadowi grzecznie powie - dzieńdobry.
                                                  • krytykantka07 Re: Coraz cieplej:=) 22.09.10, 19:53
                                                    wifch napisała:

> Bo on zgrzeszy gdy noge kobiet> y zobaczy czy kawalek wlosow i fryzury...

A to oni na bezludnej wyspie żyją bez dostępu do telewizji i internetu?
                                                    No i kobiet innej nacji nie spotykają?
                                                    Te durnowate zasady byłyby może i dobre w czasach, gdy wszystkie kobiety zakryte chodziły i innych nie było.
                                                    No ale gdy rozpętywali wojny to inne kobiety widywali...

> Tak mowiac prosto z mostu za kilka lat moze troche dluzej ale napewno - dojdzie
                                                    > do wielkiego mordobicia w Europie.

A kto komu da po mordzie? ;).

--
                                                  • wifch Re: Coraz cieplej:=) 22.09.10, 21:01
                                                    Afryka, dojrzeje ale ile lat minie, ile broni bedzie sie jeszcze sprzedawac tym biednym ludom zarabiajac na ich wojnach, gdzie tyle ofiar....

--
                                                  • krytykantka07 Re: Coraz cieplej:=) 22.09.10, 21:08
                                                    wifch napisała:

> Swiat cywillizowany szajsowi...

Taaaaaaaaa tylko, że świat cywilizowany w rozwoju się cofa...

--
                                                  • wifch Re: Coraz cieplej:=) 22.09.10, 21:42
                                                    Swiat sie nie cofa. Wrecz mknie do przodu.
                                                    przykladem niech bedzie ...skorka zielonej zabki.
                                                    Zabka owa zyje w tropikalnych krajach, ale jej skorka zawiera zwiazki zabojcze zarwno dla wszelkiej masci bakterii odpornych na antybiotyki, jak i ogromna ilosc wirusow.
                                                    Jest to zabka podarek od ...Boga jak powie katolik.

Naukowcy znali jej wlasciwosci od lat ale nikt nie potrafil jej tak rozmontowac aby chemicznie zadziala bezpiecznie dla zdrowia czlowieka czyli skorka zabki tzn, jej chemcizna czesc zbaila owe straszliwe wirusy i bakterie, ktore zabijaj ludzi ale nie samych ludzi...
                                                    Jednak udalo sie to grupie naukowcow z Uniwersytetu w Saudii Arabii. I tak jest z wieloma innymi wynalazkami i odkryciami naukowymi...

--
                                                  • krytykantka07 Re: Coraz cieplej:=) 23.09.10, 10:34
                                                    wifch napisała:

> Swiat sie nie cofa. Wrecz mknie do przodu.

W wymyślaniu tanich rozrywek?
                                                    Z tym się zgodzę.
                                                    Wystarczy popatrzeć na teledyski np. Lady Gagi...

> przykladem niech bedzie ...skorka zielonej zabki.
                                                    > Zabka owa zyje w tropikalnych krajach, ale jej skorka zawiera zwiazki zabojcze
                                                    > zarwno dla wszelkiej masci bakterii odpornych na antybiotyki, jak i ogromna ilo> sc wirusow. > Jest to zabka podarek od ...Boga jak powie katolik.

Bóg nie daje takich podarków, a żabka jak żabka...

> Naukowcy znali jej wlasciwosci od lat ale nikt nie potrafil jej tak rozmontowac > aby chemicznie zadziala bezpiecznie dla zdrowia czlowieka czyli skorka zabki t> zn, jej chemcizna czesc zbaila owe straszliwe wirusy i bakterie, ktore zabijaj > ludzi ale nie samych ludzi...
                                                    > Jednak udalo sie to grupie naukowcow z Uniwersytetu w Saudii Arabii. I tak jest
                                                    > z wieloma innymi wynalazkami i odkryciami naukowymi...

Naukowcom wydaje się, że coś odkryli.
                                                    Ale odkryli też ( idioci ), że całun Turyński to całun, w którym Jezus do nieba nie poszedł .
                                                    A Jezus właśnie po zmartwychwstaniu poszedł w całunie do nieba i od tego czasu nikt Go nie zobaczył.
                                                    No i odkryli też arkę Noego.
                                                    Ale mieli w tym cel.
                                                    Zgadnij jaki?
                                                    Podpowiem: związany z przepowiadaną przez kolejnego idiotę Apokalipsą, do której koniecznie chcą doprowadzić, a wcześniej na niej zarobić...
                                                    Nie ma ratunku dla świata jeśli pseudointeligentów będzie się uważać za mądrych ludzi...

--
                        • gadagad Re: no to mamy obrończynię islamu. 19.09.10, 22:14
                          W gruncie rzeczy, zarówno "czyste" wskazania koranu, czy ewangieliczne były dla kobiet bardzo emancypujące.Owszem przyzwyczajenia patryjarchatu, zwyczaje plemienne i inne kulturowe to wszystko zniszczyły.Wiara jest ciągle bardziej podporządkowana manifestacji zewnętrznej, byleby nie wchodziła w interakcję psychiczną.
                          • wifch Interakcję psychiczną:-))) 19.09.10, 22:39
                            Wiara jest ciągle bardziej podporządkowana manifestacji zewnętrznej, byleby nie wchodziła w interakcję psychiczną.
                            Ba! Dobre. Jednak wchodzi, poczucie wartości kobiety jest inne w Islamie, niz poczucie wartości kobiety w Europie...Sam fakt niewygodnego, niepraktycznego przyodziewku i celu w jakim nosi sie owe szmatki, bo niestey to najczesciej sa szmatki. Przynajmniej w takich chodza tutaj, przypomina kobiecie o jej niskim położeniu w społeczeństwie.Jej służalczej roli i o tym że ma się podporządkować.

Ubranie to część twojego JA, w ubraniu manifestujesz swój nie tyle gust, co cechy osobowści, przynależność społeczną i klasową.
                            Osoba o wyostrzonym poczuciu estetyki,o duszy artystycznej ubiera się inaczej niż osoba, której brak jest poczucia estetyki. Jest może mało kreatywna, ma niski status społeczny, pracuje 'na taśmie' jak mówią...Ktoś taki może chodzi w podartych dżinasach i flanelowej koszuli spotrtowej, cuchnie potem itp.
                            Ubranie wysyła sygnały do ludzi, jest połączone z częscią komunikacji pomiędzy ludzkiej. Np, poprzez formę ubioru czy kolorem akcentujemy, mówimy itp. Kolor czerwony np. mowi nie tylko o temperamencie, ale o żadzy zwycięstwa, jest ulubionym kolorem liderów i osób artystycznych, kratywnych... Jest to dla nas już jakiś element sygnału.

Tych sygnałó owej komunikacji np. nie ma w ubiorach kobiet z Islamu. Kobiety te są niekomunikatywne.
                            Ubrane pieczołoiwicie w jednokolorwe szatki, gdzie okrągła głowka wystaje na zewnątrz daje mało syganłów do rozczytania osobowści owej kobiety jej cech, charakteru itp.
                            Ona jest, ona istnieje ,ale jest jednocześnie nieobecna. Ukryta, zakryta...
                            Chciałabym wiedzieć jaki do diaska Allah tak chce?

--
                            • gadagad Re: Interakcję psychiczną:-))) 19.09.10, 22:54
                              To jest dowód, że wiary nie ma.Realizuje się pochodnych.Spotkałam młodą dziewuchę w środku wawy, niby w normalnych ciuchach, a nawet na rękach miała sportowe rękawiczki,by jej dłoni nie było widać, oprócz tych wszystkich modnych zamotanych szmatek na sobie.
                              • gadagad Re: Interakcję psychiczną:-))) 19.09.10, 23:05
                                Jest prawdą, że w koranie są prawa, które dają kobiecie większe prawa niż katolicyzm. To że praktyka jest inna jest sprawą, że życie nie podporządkowuje się wierze, ale warunkom psychosocjalnym, polityce.
                                • wifch Re: Interakcję psychiczną:-))) 19.09.10, 23:19
                                  A więc takie podejście do spraw wiary jest w sumie bardziej 'niebezpieczne' dla otoczenia niż jakikolwiek inny przymus.
                                  Był wywiad z kobietą odzianą w szaty, czarne od stóp do głów, która szukała pracy w przedszkolu. Nie dostała. Więc podała sprawę do sadu o rasizm i dyskryminację.

A ja sobie tak myślę, ja w życiu nie dałabym mojego dziecka do takiego przedszkola!
                                  Przecież ktoś taki w takim stroju wzbudza lęk, strach, jest niekomunikatywny, bo twarz jej zasłonięta, dzeiciak widzi tylko oczka za szparkami takaniny, ona nie może przekazać uczuć! Nie moze nauczyć dziecka odczytywania uczuć innych ludzi i umiejętnosci traktowania owych uczuć. i przeróbki przez samo dziecko.
                                  Takie dziecko mogłoby dostać problemów psychicznych, powaznych problemów socjalnych, wręcz graniczących z kalectwem. Bo komunikacja, dobra komunikacja jest częsćia wychowania i doporwadzenia dziecka do dojrzałosci społecznej i umiejętnosci życia w społeczeństwie.

To sa takie moje dygresje na boku...
                                  --
                                  • gadagad Re: Interakcję psychiczną:-))) 20.09.10, 00:00
                                    W przedszkolu ma się przebrać i być normalna jak każa inna opiekunka. Chociaż czemu dziecka nie uczyć i innych alternatyw ludzkości? Dzieci to biorą i babka w namiocie pewnie by tylko rozwijała wyobrażnię.Równie dobrze mnie by mogli gonić, jak chodzę ubrana jak ciężko pscho gotyk pank.
                                • ina2012 Re: Interakcję psychiczną:-))) 21.09.10, 19:59
                                  > Jest prawdą, że w koranie są prawa, które dają kobiecie większe prawa niż katol
                                  > icyzm.
                                  Na przykład takie prawo, że mąż może doprowadzić żonę do porządku (biciem), gdy okaże się w jakiś sposób nieposłuszna.
                                  A tak na poważnie to chyba jedyne prawo kobiet w islamie jakie popieram, to to, że w razie rozwodu kobieta jest zabezpieczona finansowo, o ile wcześniej podpisała dobry kontrakt. Nie dotyczy to chyba jednak już np. chrześcijanek, które poślubiają muzułmanów, gdyż nie mają one nawet prawa do dziedziczenia po mężu.
                                  • wifch Prawda jest... 21.09.10, 20:56

bicie zon jest zabronione. Jest pod kara. Za gwalt, w niektorych regionach jest kara smierci.
                                    W samym Koranie jest duzo i pieknie napisane na temat kobiet i dla kobiet mezczyzni uchylaja nieba...jednak pozniej realia sie zmieniaja. Inaczej wyglada to wszystko w zyciu...

• ina2012 Re: Prawda jest... 21.09.10, 22:03
                                      > bicie zon jest zabronione. Jest pod kara. Za gwalt, w niektorych regionach jest
                                      > kara smierci.
                                      > W samym Koranie jest duzo i pieknie napisane na temat kobiet i dla kobiet mezcz
                                      > yzni uchylaja nieba...jednak pozniej realia sie zmieniaja. Inaczej wyglada to w
                                      > szystko w zyciu...
                                      Nie jest to prawdą, że bicie żon jest zabronione. Niestety nie miałam zbyt wiele cierpliwości, by szukać przekłądu polskiego Koranu, więc podaję odpowiednie cytaty w wersji angielskiej:
                                      "Men are the managers of the affairs of women for that God has preferred in bounty one of them over another, and for that they have expended of their property. Righteous women are therefore obedient, guarding the secret for God's guarding. And those you fear may be rebellious admonish; banish them to their couches, and beat them. If they then obey you, look not for any way against them; God is All high, All great." (Quran, 4:34)
                                      Po takim przyzwoleniu od Boga wszystko jest właściwie w rękach męża, od tego co on uzna za nieposłuszeństwo, a co nie.
                                      Tu inne przykłądy, że jednak kobieta nie jest równa mężczyźnie:
                                      Qur'an (2:228) - "and the men are a degree above them [women]"

Qur'an (4:11) - (Inheritance) "The male shall have the equal of the portion of two females"
                            • yagnik Re: Interakcję psychiczną:-))) 20.09.10, 10:15
                              > Ba! Dobre. Jednak wchodzi, poczucie wartości kobiety jest inne w Islamie, niz p
                              > oczucie wartości kobiety w Europie...Sam fakt niewygodnego, niepraktycznego prz
                              > yodziewku i celu w jakim nosi sie owe szmatki, bo niestey to najczesciej sa szm
                              > atki. Przynajmniej w takich chodza tutaj, przypomina kobiecie o jej niskim poło
                              > żeniu w społeczeństwie.Jej służalczej roli i o tym że ma się podporządkować.

Idąc Twoim tokiem rozumowania należałoby stwierdzić że mniej więcej połowa kobiet tego Świata to biedne istoty o niskim położeniu. Patrz Afryka - "szmatki", patrz Azja - "szmatki"
                              Bo jeśli oceniasz kobietę i jej pozycję w społeczeństwie tylko i wyłącznie po ilości zamotanych na niej "szmatek" odrzucając tradycje kulturowe danego obszaru na którym owa kobieta się wychowała to jest to raczej bardzo powierzchowne a nawet płytkie myślenie.

> Tych sygnałó owej komunikacji np. nie ma w ubiorach kobiet z Islamu. Kobiety te
                              > są niekomunikatywne.
                              > Ubrane pieczołoiwicie w jednokolorwe szatki, gdzie okrągła głowka wystaje na ze
                              > wnątrz daje mało syganłów do rozczytania osobowści owej kobiety jej cech, chara
                              > kteru itp.
                              > Ona jest, ona istnieje ,ale jest jednocześnie nieobecna. Ukryta, zakryta...
                              > Chciałabym wiedzieć jaki do diaska Allah tak chce?

Ja Ci już pisałam Witch że krajów muzułmańskich jest bardzo dużo i mają różne tradycje, kultury a co za tym idzie również ubiory.
                              Obejrzałaś sobie w TV kobietę odzianą na czarno spacerującą na ulicach Iranu i założyłaś od razu że każda kobieta w każdym kraju arabskim tak właśnie wygląda. Witch podaj konkretny przykład, konkretnej muzułmańskiej kultury, dlaczego, po co to może wtedy rozbierzemy to na części pierwsze.

Rozumiem że chciałaś się dowiedzieć na przykładzie takich "przegięć" świata islamu jak noszenie burki przez kobiety Talibów tak?
                              Więc moim skromnym zdaniem owe kobiety są tak bardzo zdominowane przez świat mężczyzn którzy uzurpują sobie do nich prawo że są po prostu zmuszane do takiego stroju. Ale to są skrajne przypadki, tak samo jak wśród wyznawców Islamu znajdziesz skrajnych, fanatycznych radykałów którzy prowadzą swoje "święte wojny" ale naprawdę daleka jestem aby uogólniać cały świat muzułmański i sprowadzić go do jednego mianownika pt "źli zacofani ludzie"
                              Podobnie jak wśród katolików znajdziesz "obrońców krzyża" ;-)
                              --
                              Please, free me
                              • 10iwonka10 Re: Interakcję psychiczną:-))) 20.09.10, 10:56
                                Pamietam ten przypadek w Anglii . Muzulmanka ktora zakrywala twarz nie dostala pracy w szkole i zlozyla wnisek do sadu o dyskriminacje. Sprawe przegrala. Poniewaz byla to szkola podstawowa( dzieci w wieku od 4 lat) sad uzasadnil wyrok tym ze dzieci aby nauczyc sie poprawnie mowic, czytac musza widziec twarz nauczycielki i jej usta a nie zeby mamlala cos niewyraznie pod szmatami.
                              • wifch Temat stroju kobiet.... 20.09.10, 19:14
                                Idąc Twoim tokiem rozumowania należałoby stwierdzić że mniej więcej połowa kobiet tego Świata to biedne istoty o niskim położeniu. Patrz Afryka - "szmatki", patrz Azja - "szmatki"
                                Bo jeśli oceniasz kobietę i jej pozycję w społeczeństwie tylko i wyłącznie po ilości zamotanych na niej "szmatek" odrzucając tradycje kulturowe danego obszaru na którym owa kobieta się wychowała to jest to raczej bardzo powierzchowne a nawet płytkie myślenie.
                                ______
                                Kobiety w Europie nawet w najbardziej ciemnych czasach, panowania Inkwizycji, nigdy nie ubieraly sie tak prymitywnie, jak kobiety Islamu. Prymitywnie, dlatego ze stroj kobiet, ktore tu mam okazje ogladnac jest bardziej, niz ponizej wszelkiej krytyki.
                                Sa to czworoakatne plachty zarzucane na glowe, omotane pod szyja, spiete jakas agrafka.
                                Tkaniny, sa tandetne, z duza domieszka sztucznych wlokien, przedza najczesciej tania bawelna. Wzor tkaniny, bez wzoru. Jednolity, szary kolor, bez neutralnych niuansow, czyli albo niebieski, czarny albo szary. Te bardziej 'extremalne' w swoim wyznaniu, nosza sie jeszcze gorzej. Tkanina zakrywa wszystko lacznie ....z nosem! Z nosem, kobieto! Ustami! Na gorze sa dwie szparki na oczka.... To wola o pomste do nieba, litosci!

Jak pisalam w Europie nigdy kobieta nie dala sie tak dalece zawojowac idiotyzmowi mezczyzny.

Historia stroju kobiet poszla innymi torami.
                                Kobiety z chwila zdobywania coraz to wiekszej wolnosci i swobod spolecznych, zmienialy forme ubran i szly torem szeroko pojetego funkcjonalizmu. Pamietasz pewnie nowatorskie modele Coco Chanell, czy innych projektantow mody.
                                W obecnych czasach pojecie Funkcjonalizmu jest wszech obecne, w kazdej formie uzytkowej design....W ogolnie pojetym projektowaniu.

Ano, wiec moze mniej zachwytu nad torturami tych kobiet...

• yagnik Re: Temat stroju kobiet.... 20.09.10, 19:55
                                  Zgadzam się z niektórymi sformułowaniami Witch ale muszę Ci powiedzieć że byłam w kilku krajach arabskich i tylko w jednym widziałam kobiety z zakrytymi ustami i nosem.
                                  Podobnie rzecz się ma z tkaninami, wzorami na tkaninach etc.
                                  Ja Ci już mówiłam że opieranie się tylko na jednej grupie muzułmanów ma sens tylko i wyłącznie wtedy kiedy nie będziesz mówić o _nich_ ogólnie.
                                  Napisz tak "kobiety w Iraku noszą czarne płachty z wyciętym otworem na oczy" i ja się wtedy zgodzę bo jakiegoś specjalnego zamiłowania dla wron też nie podzielam.
                                  Natomiast świat Islamu jest bardzo rozległy a wsadzanie wszystkich do jednego wora mi osobiście nie pasuje bo kobiety islamu mogą wyglądać tak:
                                  1
                                  albo tak 2
                                  ale również tak
                                  3
                                  czy też: 4
                                  ale też i tak5

Natomiast zgadzam się z Tobą odnośnie mody w Europie, masz całkowitą rację.
                                  --
                                  Please, free me
                                  • krytykantka07 Re: Temat stroju kobiet.... 20.09.10, 20:17
                                    A mnie obchodzą najbardziej dwa pierwsze zdjęcia.
                                    Każdy, kto popiera kolejne zdjęcia jest odpowiedzialny za to, aby kobiety wyglądały tak jak na dwóch pierwszych zdjęciach.
                                    To ta sama religia i on popiera islam.
                                    Dlatego muzułmanów pakuję do jednego worka.
                                    Należy ich wyrzucić z cywilizowanych krajów.
                                    Albo niech sami walczą o to, aby tylko zdjęcie 4 było prawdą.
                                    Żadne, nawet kolorowe chusty na głowę są niedopuszczalne...

--
                                    • gadagad Re: Temat stroju kobiet.... 20.09.10, 20:35
                                      To z czym walczysz, nie ma nic wspólnego z islamem.Tak samo jak polski katolicyzm nie ma nic wspólnego z katolicyzmem francuzkim.Akurat ze względów regionalnych powstało takie pojęcie kobiety.Np. przy ślubie kobieta w islamie ma o wiele większe prawa niż katoliczka.No a rzeczywistość, to ludzka rzecz.Ludzie są winni, nie religia.
                                      • krytykantka07 Re: Temat stroju kobiet.... 20.09.10, 20:48
                                        gadagad napisała:

> To z czym walczysz, nie ma nic wspólnego z islamem.Tak samo jak polski katolicy> zm nie ma nic wspólnego z katolicyzmem francuzkim.

Co mnie obchodzą nauki jakiegoś tam faryzeusza?
                                        Zarówno katolicyzm jak i islam to jego dzieło.
                                        Ja walczę z prymitywizmem w myśleniu...

> Akurat ze względów regionalny> ch powstało takie pojęcie kobiety.

Pojęcie kobiety powstało kilka tysięcy lat temu.
                                        Nic się do tej pory nie zmieniło?

> Np. przy ślubie kobieta w islamie ma o wiele > większe prawa niż katoliczka.

Co Ty jeszcze nie wymyślisz? ;)

No a rzeczywistość, to ludzka rzecz.Ludzie są winn> i, nie religia.

Winna jest religia.
                                        Religia, która zniszczyła dzieło Jezusa...

--
                                        • gadagad Re: Temat stroju kobiet.... 20.09.10, 21:03
                                          Nic nie wymyślam, teorytycznie,ślub w islamie jest kontraktem i kobieta ma prawo postawić wszelkie warunki ubezpieczające ją od wszystkiego, które mąż MUSI spełnić.W Europie kobietę broni prawo, teorytycznie też.A tak w ogóle, to jestem przeciw jakiej kolwiek zawisłości.Kobieta ma być edymiczną istotą, która jest w stanie postarać się o siebie i to co z niej wyleci, a kocha dlatego, że chce.
                                          • yagnik Re: Temat stroju kobiet.... 21.09.10, 09:57
                                            Tak to prawda kobieta i mężczyzna ustalają warunki praw i obowiązków, egzekwowanie ich a także wysokości i forma zapłaty "wiana" od przyszłego męża. Kobieta też może ustalić czy mężczyzna może "uprawiać" wielożeństwo w zawieranym przez nich związku.
                                            Młodzi mogą też uzgodnić warunki rozwodu a także wiele innych "życiowych" szczegółów.

--
                                            Please, free me
                                          • krytykantka07 Re: Temat stroju kobiet.... 23.09.10, 10:40
                                            Moja droga w Kościele ślub nie jest kontraktem i kobieta nie musi wymyślać jak się ubezpieczyć na wypadek czegokolwiek.
                                            Dlaczego?
                                            Bo małżeństwo jest nierozerwalne.
                                            I do tego jest to przysięga złożona Bogu.
                                            Nie mylę się.
                                            Bogu, bo przysięga się kochać osobę, którą Bóg nam dał i codziennie doskonalić się w tej miłości.
                                            No i co?
                                            No i nic...
                                            A kontrakt jeśli chodzi o małżeństwo już zakłada, że chcemy zakpić z Boga...

--
                                            • gadagad Re: Temat stroju kobiet.... 23.09.10, 11:08
                                              W judaiźmie sprzed 2óch tysięcy lat kobieta była w małżeństwie wyjątkowo upośledzona.Traciła prawo do jakiejkolwiek osobowości prawnej.A wyrzucenie jej przez męża było bardzo łatwe.Potem tylko śmierć, albo najpodlejszy rodzaj prostytucji.Bo i prostytucja ma swoje kategorie.W Rzymie, hetery były bardziej ludźmi niż żony.Pozycja heter była prawie równa,możliwością realizacji społecznej, politycznej i majątkowej mężczyznom.Pomysł nierozerwarności małżeństwa miał na celu poprawienie sytuacji żydowskich żon, bo jednak obowiązki prawem danej opieki finansowej męża nad żoną były prawnie wymagalne.A nawet przed 2oma tysiącami lat, człowiek nie chętnie zostawał kryminalistą.Ta nierozerwalność i tak od zawsze miała lukę w postaci nieważności małżeństwa.I teraz polscy katolicy bulą aż się kurzy za unieważnianie ślubów kościelnych.
                                              • krytykantka07 Re: Temat stroju kobiet.... 23.09.10, 11:43
                                                gadagad napisała:

> W judaiźmie sprzed 2óch tysięcy lat kobieta była w małżeństwie wyjątkowo upośledzona.Traciła prawo do jakiejkolwiek osobowości prawnej.A wyrzucenie jej przez
                                                > męża było bardzo łatwe.Potem tylko śmierć, albo najpodlejszy rodzaj prostytucji

W judaizmie kobieta nie miała praw.
                                                Dzięki temu można było podbijać i inne narody, bo im też odmawiano praw.
                                                Zawsze zaczyna się od dyskryminacji kobiet.
                                                Jeśli ktoś może prześladować kogoś, kto powinien mu być najbliższy tylko dlatego, że nikt go nie obroni, to jakie opory będzie miał prześladując kogoś innego?
                                                Wystarczy, że będzie wtedy silniejszy.
                                                Dlatego dyskryminacja kobiet to prosta droga do wojen.
                                                To ludziom uświadamiał Jezus.
                                                Judaizm tego nie uświadamiał nikomu, bo Żydzi byli narodem wybranym.
                                                To już dawało im prawo traktować resztę jak ludzi niższej kategorii, a zaczynali od kobiet.

> .Bo i prostytucja ma swoje kategorie.W Rzymie, hetery były bardziej ludźmi niż
                                                > żony.Pozycja heter była prawie równa,możliwością realizacji społecznej, polityc> znej i majątkowej mężczyznom.

Bo i heterą była nie byle jaka kobieta ;).

> Pomysł nierozerwarności małżeństwa miał na celu po> prawienie sytuacji żydowskich żon, bo jednak obowiązki prawem danej opieki fin> ansowej męża nad żoną były prawnie wymagalne.

Pomysł nierozerwalności małżeństwa jeśli chodzi o Jezusa miał całkiem inny wydźwięk.
                                                Nie chodziło o finansową opiekę męża nad żoną
                                                Jezus mówił o niemarnowaniu talentów.
                                                Jeśli więc kobieta mniała talenty dane od Boga czyli od Jezusa nikt nie miał prawa kazać jej owe talenty zakopać.
                                                Jezus wprowadzał więc równouprawnienie kobiet.
                                                Poza tym odwoływał się do emocji, co było zjawiskiem w tamtych czasach zupełnie niespotykanym i pokazywał jak dochodzi do problemów.
                                                Ludzie, którzy przyjęli naukę Jezusa byli więc ludźmi, którzy kobiet nie dyskryminowali, a kobiety mogły się realizować.
                                                I takich małżeństw, które same z sobą chciały być, nikt nie był w stanie rozdzielić.
                                                Oczywiście Żydzi przeinaczyli słowa Jezusa i nikt się wtedy nie zorientował.
                                                Wtedy ludzie byli za głupi.
                                                Ale to, że nadal kierują się wypaczonymi słowami Jezusa to nie rozumiem...

> Ta nierozerwalność i tak od zawsze > miała lukę w postaci nieważności małżeństwa.

Nie miała nigdy.
                                                Ale dla ludzi wierzących w Jezusa.
                                                Dla tych co tylko udawali zawsze przywódcy, którzy też udają poszukają furtki...
                                                Przywódcy religijni nie przyznają się, że nic nie wiedzą.
                                                Aby małżeństwa miały szansę na nierozerwalność należałoby być psychologiem i psychiatrą, aby nie udzielić ślubu ludziom, którzy do małżeństwa nie dojrzeli.
                                                Spowiednik musiałby mieć wpływ na ludzi, ale go wcale nie ma.
                                                Zatem to ksiądz się myli, a nie Bóg.
                                                Ksiądz uznaje coś za ważne, pod wpływem dowodów uznaje coś za nieważne.
                                                A dla Boga, który wiedział, że ludzie się oszukują to coś nigdy ważne nie było.

> I teraz polscy katolicy bulą aż się > kurzy za unieważnianie ślubów kościelnych.

Bo kobiety chcą jeszcze raz wystąpić w białej sukni z welonem ;).
                                                I myślą, że do tego potrzebują unieważnienia nieważnego ślubu kościelnego.
                                                Za to bulą.
                                                Bo małżeństwo i tak ważne w oczach Boga, który wszystko wie - nie było.

--
                                                • gadagad Re: Temat stroju kobiet.... 23.09.10, 12:08
                                                  Chrześcijaństwo nie jest nauką Jezusa, a już na pewno nie tego, którego ty myślisz.Pawełek, Konstantyn.Powrót do boskości państwowej.Choć trudno mówić o średniowieczu.Mało kto sobie uświadamia, że okresem średniowiecza określamy 1000 lat.
                                                  • krytykantka07 Re: Temat stroju kobiet.... 23.09.10, 14:57
                                                    gadagad napisała:

> Chrześcijaństwo nie jest nauką Jezusa, a już na pewno nie tego, którego ty myśl>sz.

Oczywiście, że chrześcijaństwo nie jest nauką Jezusa.
                                                    Faryzeusz z Tarsu przez swoje " objawienia " zniszczył naukę Jezusa.
                                                    Ponieważ był za głupi, aby zrozumieć co głosi to biskupów ustanowił i do tego z jakimi cechami!
                                                    Gdyby głosił naukę Jezusa to wiedziałby, że każdy wyznawca Jezusa to biskup...
                                                    Ale nikt temu idiocie nie zwrócił na to uwagi.

> Pawełek, Konstantyn.Powrót do boskości państwowej.

Szaweł dał wytyczne pod neojudaizm, a to wykorzystał zarówno Konstantyn jak i Mahomet...

> Choć trudno mówić o średn>iowieczu.
                                                    Mało kto sobie uświadamia, że okresem średniowiecza określamy 1000 lat

Mało kto uświadamia sobie, że okres Średniowiecza skończył się gdy przestały płonąć stosy z czarownicami...
                                                    Więc kiedy to było? ;)

--
                                  • wifch Re: Temat stroju kobiet.... 20.09.10, 22:30
                                    Islam jest tylko jeden. A ze ma odlamy, to nie zmienia faktu,ze jest Islamem. I fakt ubierania sie kobiet w tamtych regionach mowi nie tyle o samym islamie jako wyznaniu, a o sytuacji politycznej jaka tam panuje. Uzbek girl, jest ubrana nie tyle w islamski stroj, a typowy stroj ludow z tamtych stron. Stroj taki dominowal w tamtych okolicach od bardzo dawna, zanim przyjeto odlam islamu tzw. Sunni.

Natomiast jezeli chodzi o kraje Afryki gdzie przyjeto islam i ubiera sie kobiety w zakrywajacy 'niqab', to malo kto wie, ze wlasnie tam przed tysiacami lat, produkowano ogormne ilosci produktow z lnu, gdzie wlokna mieszano ze soba np. len z jedwabiem. I wlasnie Afryka byla kolebka trendow w modzie, starozytnego swiata. Kobiety byly pieknie ubrane, mialy makijaz, uzywano perfum, kremow, pudrow, formowano fryzury, a nawet farbowano wlosy na...blond.

--
                                      • wifch Luter? 21.09.10, 12:23
                                        Tu raczej bym dyskutowala na temat aby on palnal taka bzdure.

Generalnie kobiety wlasnie w protestantyzmie maja najwiecej wolnosci, swobod i ze zdaniem kobiet facet nareszcie musi sie liczyc.

Najwiecej dla emancypacypacji kobiet zdzialay skandynawskie emancypantki np. wspomniec tylka jedna z wielu Selme Lagrelöf, ktora jako pierwsza kobieta w historii literatury otrzymala Nagrode Nobla w 1909. Jej ksiazki sa cudowne. Czytalam kilka mieszkajac jeszcze w Polsce, niestety tlumaczenie literatury skandynawskiej na poskli ma duzo do zyczenia! Co w pewnym sensie odciaga czytelnikow w Polsce od tej ciekawej i bardzo innej litertury.

Dodam ze Selma najwiecej zdzialal na polu prawa do glosowania dla kobiet.

Czyli protestantyzm daje kobiecie wolnosc.

Moja babcia, matka ojca tez byla protestantka. I tam gdzie kobieta ma wladze w domu tam dzieci sa dobrze wychowane.

--
                                        • gadagad Re: Luter? 21.09.10, 12:54
                                          Dokładnie cytatu nie pamiętam, ale napisał, że nie ma co się przejmować śmiercią kobiety przy porodzie, bo takie jej zadanie.
                                          • wifch Re: Luter? 21.09.10, 13:02
                                            Sa tacy, ktorzy mysla podobnie po dzis dzien...
                                            --
                                            • gadagad Re: Luter? 21.09.10, 13:19
                                              To zboczenie, nie pamiętam, który numer Ludwika, "zapładniał" kolejną "pokojówkę" patrząc na poród poprzedniej.
                                              • wifch Re: Luter? 21.09.10, 16:02

Zdzieczenie, prawie jak w epoce jaskiniowej...
                                                Lecz tematem bylo czy ludzie sa zmuszeni do manifestowania swojej wiary poprzez ubranie?
                                                Zwlaszcza, jezeli ta wiara dosc kruchego kalibru...

--
                                        • manka_swojska Re: Luter? 22.09.10, 14:47
                                          wifch napisała:

> Moja babcia, matka ojca tez byla protestantka. I tam gdzie kobieta ma wladze w
                                          > domu tam dzieci sa dobrze wychowane.

Tez nie jest powiedziane Witch. Moja mama ma troje dzieci z mezem, z moim tata ma tylko mnie, ojciec tez wiecej dzieci nie ma. W zwiazku z tym wychowana bylam bez mamy. Nie mam jej tego za zle, ze nie mamy kontaktu, ze nie szuka ze mna kontaktu, jestem dla niej kims zupelnie obcym. Nie czuje sie jednak w zwiazku z tym gorzej wychowana i nie mam z tego powodu kompleksow.
                                    • krytykantka07 trzeba wprowadzić odpowiedzialność zbiorową! 21.09.10, 08:30
                                      wifch napisała:

> Islam jest tylko jeden. A ze ma odlamy, to nie zmienia faktu,ze jest Islamem. I
                                      > fakt ubierania sie kobiet w tamtych regionach mowi nie tyle o samym islamie ja> ko wyznaniu, a o sytuacji politycznej jaka tam panuje.

Zgadzam się skarbie.
                                      Dlatego uważam, że należy wprowadzić odpowiedzialność zbiorową.
                                      Wyznawcy islamu, którzy nie są tak restrykcyjni w ubiorze, promując islam są odpowiedzialni za cierpienia tych, co są zmuszani ani nosić szmaty.
                                      Jeśli sytuacja polityczna się zmieni, czyli przywódca będzie idiotą z tego bardziej restrykcyjnego nurtu, to i o szmaty będzie łatwo.
                                      Podziwiam bezmyślne kobiety, które promują islam.
                                      Chciałabym, aby zdały sobie wtedy sprawę co naprawdę promują...
                                      Jeśli ich córki czy wnuczki będą miały okazję, aby żyć w kraju, w którym do władzy dojdzie radykał, to wtedy powinny zdać sobie sprawę, że cierpienia ich potomków to ich zasługa.
                                      Tu i teraz na to zapracowały!
                                      Dlatego takie bezmyślne kobiety mojego szacunku nie wzbudzają...

--
                                          • yagnik Re: trzeba wprowadzić odpowiedzialność zbiorową! 22.09.10, 09:28
                                            > W sumie czlowiekowi religia nie jest potrzebna, wiec dlaczego sam siebie zniewa
                                            > la?

Dobre pytanie co? :-)
                                            Niektórzy "wyrośli" już w danej religii, w pewnych miejscach (patrz Polska) stała się w pewnym sensie częścią kultury i mam wrażenie że także tradycją narodu.
                                            A czemu ludzie w tym tkwią jeśli wyłączyć powyższe czynniki?
                                            Mogę tylko mówić na przykładach które znam, mam koleżankę, fajna i wesoła dziewczyna nawiasem mówiąc, kiedyś zrobiłyśmy sobie babski wyjazd i okazało się że dziewczyna w niedzielę chodzi jak struta bo nie poszła do kościoła...
                                            Miała takie wyrzuty sumienia że słysząc kościelne dzwony stwierdziła "To moje sumienie uderza w dzwony".
                                            Nie wiem co to jest strach? Jak myślisz? Bo ja naprawdę nie wiem.
                                            Zresztą powiem Ci że z mojego punktu widzenia i obserwacji uważam że ludzie wierzący mają w pewnym stopniu lepszą sytuację.
                                            Jest punkt zaczepienia, jakaś teoria, bóstwo, obrzędy i... życie inaczej wygląda.
                                            Umierając mogą być spokojni bo wierzą że coś tam jest, czeka na nich nawet jeśli to jest np. piekło. Ale wierzą że choć to piekielne miejsce ale istnieje.
                                            A popatrz na mnie, biednego żuczka :-) ja nie wierzę i przeraża mnie ta nicość która za jakiś czas nastąpi (śmierć). Ja muszę chwytać każdy dzień, rozgryzać go w zębach i wyciskać z niego każdą kroplę bo drugiej szansy nie będę miała. Nie wierząc w nic też się boję...

Dlaczego człowiek siebie zniewala? Popatrz na to co napisałam wyżej, człowiek nigdy nie jest wolny...
                                            Przykre to prawda?
                                            --
                                            Please, free me
                                        • krytykantka07 Re: trzeba wprowadzić odpowiedzialność zbiorową! 22.09.10, 19:57
                                          yagnik napisała:

> Tak, wprowadźmy, jestem za :-)
                                          > Hłe hłe hłe za chwilę wszyscy katolicy będą odpowiadać za szopki przy krzyżu, o> h yeah!

A Ty ciągle przy islamie trwasz.
                                          Katolicyzm Ci przeszkadza.
                                          A co do szopek przy krzyżu: to manifestacja patriotyzmu i polskości.
                                          Ci ludzie mają misję.
                                          Ale Ty tego nie zrozumiesz...

--
                          • krytykantka07 Re: no to mamy obrończynię islamu. 20.09.10, 14:46
                            gadagad napisała:

> W gruncie rzeczy, zarówno "czyste" wskazania koranu, czy ewangieliczne były dla
                            > kobiet bardzo emancypujące.

Co masz na myśli?
                            Zarówno NT, którego autorem jest przede wszystkim faryzeusz jak i koran, który opiera się na bredniach faryzeusza wcale nie były emancypujące dla kobiet.
                            Dlatego też można było prowadzić wojny z tymi, którzy z własnej woli niewolnikami być nie chcieli.
                            Emancypujące dla kobiet było przesłanie Jezusa - Boga, który mówił o tym, że zarówno kobieta jak i mężczyzna mają godność dziecka bożego.
                            Czyli znosił w ogóle jakąkolwiek dyskryminację.
                            Jezus myślał jak kobieta.

Faryzeusz z Tarsu " opierając się " na naukach Jezusa stworzył podwaliny pod chrześcijaństwo i pod islam.
                            Zwłaszcza bredzenie faryzeusza o miłości w kontekście nakazu posłuszeństwa skierowanym do kobiet.
                            Przypomnę, że to mężowie mieli miłować żony.
                            A jak miłować?
                            " Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku,
                            nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego,
                            nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości,
                            lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma.

Te słowa skierował do facetów.
                            I komu wtedy było potrzebne posłuszeństwo kobiet, skoro mądry mężczyzna miał we wszystkim pokładać nadzieję i wszystko przetrzymać?
                            A głupie kobiety z wypranymi mózgami te słowa wzięły do siebie...

Jak widać sam głupi faryzeusz ponieważ był tylko facetem, a faceci zawsze pomimo pozorów ogłady prymitywni zostaną.
                            Nie wiedział co napisał i nikt mu nie zadał pytania: " posłuszeństwo kobiet? Ale po co? "

--
                          • yagnik gadagad 20.09.10, 15:12
                            Moim zdaniem wszystkie religie są narzędziem do tego aby zastraszać i (przynajmniej) częściowo kontrolować społeczeństwo. I to się udaje prawda?
                            Fenomen?
                            Nie, to po prostu strach, muszę się wyspowiadać bo zgrzeszyłam, nie zasłużyłam sobie na miłosierdzie Pana, dzwony w kościele biją, Pan Bóg zgubił grzeszną owieczkę.
                            Tak to działa co? A wszystkie niesamowite historie pt. święte księgi (niezależnie czy to chrześcijaństwo czy... jedno licho) wymyślone tylko po to aby jakoś suto okrasić wierzenia, wiadomo przydałaby się też jakaś symbolika, jakieś "bóstwo", jakaś (wzruszająca) historia o męczeństwie, jeszcze tylko kilka reguł (przykazań) żeby się ciemny lud mógł "kodeksem" podeprzeć i oto mamy RELIGIĘ :-)

--
                            Please, free me
                            • gadagad Re: gadagad 20.09.10, 15:39
                              Nie bierzecie pod uwagę dyktaktu kultury "zachodniej" wobec kobiety.Kobieta ma być piękna, młoda, zgrabna, zadbana, wyskakując nawet rano po mleko.Po to by wzbudzać w mężczyznach pożądanie.W tej kulturze ma go nie wzbudzać, w " zachodniej" jest jej obowiązkiem wzbudzać w każdej chwili.Jedne by być pożądne wycinają łechtaczkę, czy godzą się na obrzezanie sudańskie, drugie robią operacje plastyczne, by być akceptowane, botoks, piersi, liposumpcja.
                              • wifch Tak! Dziewczyny... 20.09.10, 18:25
                                gadagad napisała:

> Nie bierzecie pod uwagę dyktaktu kultury "zachodniej" wobec kobiety.Kobieta ma
                                > być piękna, młoda, zgrabna, zadbana, wyskakując nawet rano po mleko.Po to by wz
                                > budzać w mężczyznach pożądanie.W tej kulturze ma go nie wzbudzać, w " zachodnie
                                > j" jest jej obowiązkiem wzbudzać w każdej chwili.Jedne by być pożądne wycinają
                                > łechtaczkę, czy godzą się na obrzezanie sudańskie, drugie robią operacje plasty
                                > czne, by być akceptowane, botoks, piersi, liposumpcja.
                                _________
                                Chyba zaczynamy sie rozumiec....
                                Ja przyznam,ze podziwiam kaczki. Zwykle kaczki, a madre to jak licho...
                                Kaczka jest szara nie upieksza piorek, a jak chce zniesc jajka to wybiera pomiedzy galantnymi kaczorkami, z ktorych kazdy z nia chce byc na wiosne, moze kilka wiosen....A mimo to kaczka nie kazdej wiosny ma ochote na dupczenie. Czasami wyrzeka sie rodzicielstwa, w imie wyzszych kaczych celow:=)))
                                To jest emancypacja. Samodzielne kierowanie swoim losem...I na tym polega wyzszosc kaczki...

--
                                • gadagad Re: Tak! Dziewczyny... 20.09.10, 18:42
                                  Dokładnie, samiczość jest panem świata.W świecie zwierzęcym samce rosną do "piękności", która je eliminuje.Samice są sprawne, nie piękne, bo optymalne, tworzą stada i to one się o ich bezpieczeństwo starają.Mają wszystkiego mniej, tak że w bezpośredniej konfrontacji z samcem przegrywają, ale nie dlatego, że są gorsze.Dlatego, że nie miały w tę konfrontację wchodzić.Bo ta jest przeznaczona dla samca z samcem.Ma wygrać silniejszy, bo samce przekazują geny fizyczne.Samice przekazują dzieciom inteligencje.Dlatego kultury degradujące kobiety nic nie tworzą, tylko wykorzystują.Mogą budować najwyższy dom świata, przy tym bankrutują.
                                  • wifch Re: Tak! Dziewczyny... 20.09.10, 18:51
                                    Ty wiesz,ze ja cie kocham gadagad...:=))) No bo tak jest. Czy znasz cos ze swiata tzw. kultury co wyszlo z Islamu. Jakies chociaz male dzieklo literackie, malarstwo, muzyka?
                                    Nic, nawet kultura kulinarna jest dosc niskiej prezentacji....

--
                                    • wifch Ps! 20.09.10, 18:52
                                      Cos mi sie wkleilo nie z tego watka...sorry.
                                      --
                                    • yagnik Re: Tak! Dziewczyny... 20.09.10, 19:04
                                      > Ty wiesz,ze ja cie kocham gadagad...:=))) No bo tak jest. Czy znasz cos ze swia
                                      > ta tzw. kultury co wyszlo z Islamu. Jakies chociaz male dzieklo literackie, ma
                                      > larstwo, muzyka?

A Ty nie znasz?

> Nic, nawet kultura kulinarna jest dosc niskiej prezentacji....

Ale za to kultura zagniatania ciasta na pierogi to już wysublimowane duchowe przeżycie nad stolnicą z mąką? :-)
                                      --
                                      Please, free me
                                      • klosowski333 Re: Tak! Dziewczyny... 20.09.10, 19:34
                                        Yagnik, Arabowie, czy Persowie pisali traktaty filozoficzne gdy protoplasci czesci Europejczykow boso biegali po stepach Azji Srodkowej.

Fakt braku elementarnej wiedzy u Witch jest powszechnie znany na tym forum, ona wrecz z tego slynie. Nie ma na tym forum drugiej takiej osoby, ktora uporczywie chwalilaby sie swoim brakiem wiedzy tak dlugo i konsekwentnie. Zabawne jest tez to, ze niektorzy forumowicze niezbyt dobrze znajacy forumowa tworczosc Witch probuja z nia rozmawiac na powaznie.

W Szwecji w wyborach wygrali liberalowie, ale pierwszy raz w historii prog przekroczyli tez ksenofobiczni nacjonalisci, ktorzy m.in. taka Witch chetnie by odeslali do Polski. Podwojnie zabawne jest to, ze ona prawdopodobnie na nich wlasnie glosowala. :D

Te zabawne tezy przeuroczej Witch, ze muzulmanie maja uboga kulture sa charakterystyczne dla ludzi z wyksztalceniem podstawowym. Witch tutaj sie w swoim srodowisku specjalnie nie wyroznia. Oczywiscie ona potrzebuje znajdowac sobie obiekty swojej niecheci i frustracji, ktore moze oskarzac o trudny zyciowy los, problemy osobiste i zawodowe. Nie trzeba byc psychologiem by zrozumiec te proste mechanizmy jakie u ludzi pokroju Witch zachodza. Jej sklonnosc do sprzyjania ugrupowaniom radykalnym, o proweniencji faszystowskiej tez maja swoje glebokie uzasadnienie.

• yagnik Re: Tak! Dziewczyny... 20.09.10, 20:01
                                          > Yagnik, Arabowie, czy Persowie pisali traktaty filozoficzne gdy protoplasci cze
                                          > sci Europejczykow boso biegali po stepach Azji Srodkowej.

Ja to wiem, Ty to wiesz i wiele osób na świecie.

> Te zabawne tezy przeuroczej Witch, ze muzulmanie maja uboga kulture sa charakte
                                          > rystyczne dla ludzi z wyksztalceniem podstawowym. Witch tutaj sie w swoim srodo
                                          > wisku specjalnie nie wyroznia.

Wiesz co, ja myślałam że większość z tekstów to są po prostu prowokacje.
                                          Ja oczywiście nie twierdzę że w pewnych wnioskach nie ma ona racji, bo w pewnych miejscach ma ale ma też bardzo niewielkie pojęcie o Islamie jako takim więc ciężko się
                                          dyskutuje w ogóle...
                                          --
                                          Please, free me
                                          • klosowski333 Re: Tak! Dziewczyny... 20.09.10, 20:15
                                            I to jest istota calej dyskusji w tym watku. Ciezko dyskutuje sie z osoba, ktora porusza temat, o ktorym praktycznie nie ma zielonego pojecia a swoje poglady opiera na stereotypach, wiedze zas czerpie z komiksow i pisemek dla kobiet.

Pktem zwrotnym w dyskusji byla olsniewajaca konkluzja Witch, w ktorej oznajmila, ze nie bierze sie ludzi pod jeden grzebien. Myslalem, ze padne ze smiechu jak to przeczytalem, w kontekscie tego co sama Witch pisala wczesniej w tym i w wielu wielu innych watkach.

To prawda, ze jej wspolczuje tego, ze jest tak bardzo intelektualnie ograniczona, ale jednoczesnie nie godze sie z tym, by margines spoleczny, obroncy krzyza i inne oszolomy zawlaszczaly jakakolwiek polska przestrzen publiczna. Skoro sa marginesem, ich rola powinna byc marginalna. Jezeli Witch chce glosic swoje faszystowskie poglady ma kilka bardziej nadajacych sie do tego portali.

Ja wiem, ze oszolomy sa czesto najglosniejsze, a skala antysemityzmu na forach polskich jest wprost zastraszajaca i z pewnoscia nieproporcjonalna do podobnych postaw i pogladow wsrod ogolu Polakow. Niemniej uwazam za swoj moralny obowiazek zawsze przeciwko faszyzmowi i postawom z faszyzmem zbieznym protestowac, wysmiewac to i tępic, zreszta zgodnie z duchem Konstytucji Rzeczypospolitej.

Owszem, zmieniam retoryke na tym forum, ale sa granice, ktorych nie nalezy przekraczac. Polska przezyla swoja lekcje faszyzmu i nalezy z tego wyciagnac bardzo konkretne wnioski na przyszlosc.

• manka_swojska Re: Tak! Dziewczyny... 21.09.10, 07:21
                                              Z ocena Witch jako faszystki to jednak pomimo wszystko moze warto wystopowac. Ktos wspomnial, ze narzeczony Witch jak sobie wypije za duzo krzyczy auschwitz, a tym slowem niestety nazywa sie szpital psychiatryczny, rowniez funkcjonuje taka nazwa jak houston i wiele innych. Byc moze ow narzeczony Witch jest psychiatra, a tym jak wiadomo na skutek wieloletniej pracy wsrod zombie po prostu czasem odwala, szczegolnie po alkoholu i to konkretnie. Sama wiem, bo mam w rodzinie i to bliskiej, jak odwali to jest dramat, choc na codzien jest to dobry i przemily czlowiek i bynajmniej nie faszysta.
                                              • wifch Na temat mojego zwiazku.... 21.09.10, 11:36
                                                manka_swojska napisała:

> Z ocena Witch jako faszystki to jednak pomimo wszystko moze warto wystopowac. K
                                                > tos wspomnial, ze narzeczony Witch jak sobie wypije za duzo krzyczy auschwitz,
                                                > a tym slowem niestety nazywa sie szpital psychiatryczny, rowniez funkcjonuje ta
                                                > ka nazwa jak houston i wiele innych. Byc moze ow narzeczony Witch jest psychiat
                                                > ra, a tym jak wiadomo na skutek wieloletniej pracy wsrod zombie po prostu czase
                                                > m odwala, szczegolnie po alkoholu i to konkretnie. Sama wiem, bo mam w rodzinie
                                                > i to bliskiej, jak odwali to jest dramat, choc na codzien jest to dobry i prze
                                                > mily czlowiek i bynajmniej nie faszysta.
                                                ____
                                                Dla klosowskiego i innych moge byc kim oni chca mnie widziec,opinie takich ludzi nie obchodza mnie.

Jezeli chodzi o moj zwiazek z mezem, to i owszem zna sie na psychiatrii jak malo kto, jednak nie pracuje od lat w tym zawodzie, sa tez i inne zawody i prace ktore sa bardziej ciekawe niz praca w smutnych szpitalach psychiatrycznych.

POZA TYM - ON JEST ABSTYNETEM. I nigdy prze nigdy, ani nie pije, ani sie nie awanturuje! W domu stoje na wysokim piedestale!
                                                Czego i Wam kobiety zycze!
                                                Pozdrawiam...
                                                ;=)

Ps. I...jest ogromnie przystojny!

--
                                                  • klosowski333 Re: Na temat mojego zwiazku.... 21.09.10, 16:44
                                                    Mylisz sie. To jest podstawa etyki normatywnej, ze nie ma bezosobowych pogladow. Kazdy poglad wyplywa od jakiegos czlowieka, kazda idea jest sformulowana przez jakichs ludzi. Jezeli zasadniczo z jakims pogladem sie nie zgadzamy to nie tylko mamy prawo ten poglad skrytykowac, ale mamy tez prawo skrytykowac jego autora, albo osoby ow poglad podzielajace.

Nie wszyscy jednak rozumieja znaczenie slowa "merytoryczny". Merytoryczna dyskusja pomija jedynie strone formalna, forme, styl. Niemerytoryczne jest z mojej strony czepianie sie szwedzkiej polszczyzny Witch, ale jak najbardziej merytoryczne jest mowienie o niej, ze reprezentuje poglady faszystowskie.

Ona zlagodzila jezyk i teraz stara sie na tym forum wyrazac nieco subtelniej, ale istota pozostaje taka sama. Dla mnie nie powinno byc w Polsce przyzwolenia dla faszyzmu ani dla zadnych innych postaw z tym zwiazanych.

Czesc tutejszych forumowiczow, mysle, ze wiekszosc ma poglady umiarkowane, wywazone, rozne, ale w granicach przyzwoitosci. Jest jednak mniejsza grupa osob, do ktorych zalicza sie Witch, ktorzy zapewne z powodu roznych wlasnych problemow emocjonalnych, ograniczen intelektualnych, moze jakiegos zwyrodnienia moralnego itp sa nie tyle gotowi holdowac ideom faszystowskim, ile podchodzic do nich z karygodna obojetnoscia poprzez bagatelizowanie tego rodzaju zjawisk.

O mnie mozna duzo zlego powiedziec, ale w tego typu sprawach kregoslup moralny mam twardy i jestem niezlomny w zwalczaniu patologii zwiazanych z ideologia, ktora Polsce i swiatu przyniosla tyle zniszczen, cierpienia i smierci.

Amen

• 10iwonka10 Re: Na temat mojego zwiazku.... 21.09.10, 18:46
                                                    Oczywiscie ze poglady ksztaltuje wychowanie, otoczenie,wyksztalcenie i dlatego sa one tak rozne od ekstremalnie lewicowych do umarkowanych i konserwatywnych. Mozna ludzi pod tym wzgledem analizowac ale moze w gabinecie psychologicznym a nie na takim forum bo czesto moze sie to zamienic w personalne ataki. Nie czytam az tak czesto tego forum ale nie zauwazylam tutaj faszystowskich pogladow?? Witch nie przepada za kultura muzulmanska ale to nie faszyzm ktory jest agresywny i dazacy do eliminacji.
                                                  • klosowski333 Re: Na temat mojego zwiazku.... 21.09.10, 19:14
                                                    Witch przepada za takimi pojeciami jak "eksterminacja", "eliminacja", badz "deportacja". Wiele razy wyrazala swoje jaskrawo faszystowskie poglady w tej sprawie. Z racji pewnych mniejszych niz u innych ludzi mozliwosci intelektualnych nie zdaje sobie sprawy, ze Szwedzcy Demokraci, rasistowska i neonazistowska formacja, na ktora Witch glosowala - jest rowniez za tym by usunac ze Szwecji obywateli slowianskiego pochodzenia.
                                                    Ma to wymiar groteski, to jasne, ale pomijajac uposledzenie umyslowe Witch i inne takie zjawiska, faszyzmowi w Polsce zawsze nalezy mowic NIE.

• 10iwonka10 Re: Na temat mojego zwiazku.... 22.09.10, 13:16
                                                    Ok rozumiem. Mieszkam w Anglii i przypuszczam ze ich odpowiednik tutaj to BNP ( British National party) and EDL- skrajnie prawicowe rasistowskie organizacje.Zalozenia chyba podobne wyrzucic wszystkich zostawic tylko rodowitych Anglo-Saxons aby zachowac czystosc rasowa. Bardzo niebezpieczne poglady.
                                                • kaa.lka Re: Na temat mojego zwiazku.... 21.09.10, 11:46
                                                  czyli wicka,
                                                  dokladnie tak jak napisala zwojska,a Ty przyznalas-
                                                  Twoj maz jest Hjudzston:)

ps
                                                  a chlos zaczyna jakby spolecznie pojmowac- swoje solowe wystapienia, nie umartwiaj go wiec w swojej pamieci.
                                                  dzieki z gory:)
    • kaa.lka Re: Czy świat szuka nowego Kozła? 19.09.10, 19:55
      no ze powiem se kurcze,,,
      w pierwszym momencie przeczytalam ze swiat szuka nowego Karola.
      widocznie pod impresja (immanem) obejrzanego ostatnio filmu pod tytulem
      och Ty Karol..

ps
      no i to jest dowod. na "wiarygodnosc" wizji, szanowny Efancie .
      oraz elektrycznosci.
    • manka_swojska Przyklad kobiety z Iranu 21.09.10, 09:55
      Ktora zostala skazana na smierc poprzez ukamieniowanie z powodu zdrady malzenskiej. To sie niestety w glowie nie miesci. Facet natomiast moze sobie uzywac do woli.
      Jednak, gdyby w Polsce bylo przyzwolenie na zabicie niewiernej kobiety krzyzem, ciekawa jestem zbiegowiska tlumu. Ilu staneloby przed palacem prezydenckim na przyklad ostrzac krzyz w oczekiwaniu na zadanie ciosu.
      • wifch Re: Przyklad kobiety z Iranu 21.09.10, 17:37
        manka_swojska napisała:

> Ktora zostala skazana na smierc poprzez ukamieniowanie z powodu zdrady malzensk
        > iej. To sie niestety w glowie nie miesci. Facet natomiast moze sobie uzywac do
        > woli.
        > Jednak, gdyby w Polsce bylo przyzwolenie na zabicie niewiernej kobiety krzyzem,
        > ciekawa jestem zbiegowiska tlumu. Ilu staneloby przed palacem prezydenckim na
        > przyklad ostrzac krzyz w oczekiwaniu na zadanie ciosu.
        ____
        Az tak jest zle w Polsce. W koncu fanatyzm jest fanatyzmem i z religia nie ma nic wspolnego.
        Ani z tym jak ludzie exponuja swoja wiare...

--
        • manka_swojska Re: Przyklad kobiety z Iranu 22.09.10, 15:29
          wifch napisała:

> Az tak jest zle w Polsce. W koncu fanatyzm jest fanatyzmem i z religia nie ma n
          > ic wspolnego.
          > Ani z tym jak ludzie exponuja swoja wiare...

Fanatyzm katolicki jest w Polsce zastraszajacy w ostatnim czasie, czego dowodem sa te wszystkie wyprawy krzyzowe. Nie ma na szczescie przyzwolenia na zabijanie niewiernych, ale jak dalej wszystko bedzie szlo w tym kierunku, to kto wie. Panstwo i policja przegrali z fanatykami, to jest niepojete, doslownie sredniowiecze. Jak policja jest bezsilna, to moze nalezaloby Savak wprowadzic, ktory byc moze bylby skuteczny.
          Co bylo w Niemczech podczas parady milosci. Policja rowniez byla bezsilna wobec tych, ktorzy halasliwie chcieli zademonstrowac swoja innosc. Policjanci bali sie, ze zostana zwyczajnie stratowani przez tlum. Co sie dzieje w Holandii slyszalam. Maja podrozec produkty objete akcyza, bo nalezy wspierac finansowo organizacje gejowskie. Swiat staje do gory nogami.
          • krytykantka07 Re: Przyklad kobiety z Iranu 23.09.10, 10:54
            manka_swojska napisała:

> Fanatyzm katolicki jest w Polsce zastraszajacy w ostatnim czasie, czego dowodem > sa te wszystkie wyprawy krzyzowe.

To nie jest fanatyzm katolicki.
            To obrona polskości.
            Przez takich ludzi jak owi fanatycy Polska niepodległość odzyskała...
            Przez takich ludzi ją straciła, ale o to mniejsza ;).

> P anstwo i policja przegrali z fanatykami, to jest niepojete, doslownie sredniowi> ecze. Jak policja jest bezsilna, to moze nalezaloby Savak wprowadzic, ktory byc> moze bylby skuteczny.

Państwo przegrało z fanatykami na własne życzenie.
            Było uznawać klęskę Powstania Warszawskiego za zwycięstwo?
            Taki był rezultat tej głupoty.
            Przy politycznej poprawności tak jest...

> Co bylo w Niemczech podczas parady milosci. Policja rowniez byla bezsilna wobec
            > tych, ktorzy halasliwie chcieli zademonstrowac swoja innosc. Policjanci bali s> ie, ze zostana zwyczajnie stratowani przez tlum. Co sie dzieje w Holandii slysz> alam. Maja podrozec produkty objete akcyza, bo nalezy wspierac finansowo organi> zacje gejowskie. Swiat staje do gory nogami.

Organizacji gejowskich nie ma potrzeby wspierać.
            Bo czegoś takiego jak organizacje gejowskie nie potrzeba.
            Za to popierałabym związki między osobami tej samej płci, które niosą prawdziwe równouprawnienie.
            Z takimi żadna religia by nie wygrała...

--
            • manka_swojska Re: Przyklad kobiety z Iranu 23.09.10, 12:02
              krytykantka07 napisała:

> To nie jest fanatyzm katolicki.
              > To obrona polskości.

Jakiej polskosci i jaka obrona. Przeciez ci fanatycy przynosza Polsce jedynie wstyd. Polska w oczach Europy postrzegana jest jako wyznaniowy kraj sredniowiecza. Smieja sie z nas a te wlasnie dziady robia z Polski europejskie posmiewisko.

Jeszcze jeden przyklad na "normalnosc" przyzwoitych polskich chrzescijan, ktorzy zarzucaja muzulmanom zle traktowanie kobiet, a robia dokladnie to samo. Slyszalam o przykladzie polskiego chrzescijanina, ktory w ramach jakichstam porachunkow rodzinnych oplacil zbiorowy gwalt na kobiecie. Ale to byl Polak, Polakowi nalezy po katolicku wybaczyc.

> Przez takich ludzi jak owi fanatycy Polska niepodległość odzyskała...
              > Przez takich ludzi ją straciła, ale o to mniejsza ;).

No i gdzie sens, gdzie logika

> Państwo przegrało z fanatykami na własne życzenie.
              > Było uznawać klęskę Powstania Warszawskiego za zwycięstwo?
              > Taki był rezultat tej głupoty.
              > Przy politycznej poprawności tak jest...

Tu sie zgadzam, to przeciez ta polityczna, katolicka poprawnosc panstwa wyznaniowego.

> Organizacji gejowskich nie ma potrzeby wspierać.

Absolutnie nie, niech sami na siebie zarabiaja. Skoro chca rownouprawnienia, niech pozbeda sie roszczen co do dodatkowych przywilejow, bo niby dlaczego im akurat nalezy sie wiecej niz pozostalym.

> Bo czegoś takiego jak organizacje gejowskie nie potrzeba.
              > Za to popierałabym związki między osobami tej samej płci, które niosą prawdziwe
              > równouprawnienie.
              > Z takimi żadna religia by nie wygrała...

Zwiazki osob tej samej plci nie sa zadnym dowodem rownouprawnienia.
              • krytykantka07 Re: Przyklad kobiety z Iranu 23.09.10, 14:48
                manka_swojska napisała:

> Jakiej polskosci i jaka obrona. Przeciez ci fanatycy przynosza Polsce jedynie w> styd.
                Polska w oczach Europy postrzegana jest jako wyznaniowy kraj sredniowiecz> a.
                Smieja sie z nas a te wlasnie dziady robia z Polski europejskie posmiewisko.

No widzisz to nie tak.
                Oni mają misję i bronią polskości.
                To prawdziwi patrioci.
                Tak o sobie myślą.
                Dlatego nawet to, że się z nich inni śmieją - nie przeszkadza im.
                To krzyż, który postanowili dźwigać.
                A śmiech innych tylko utwierdza ich w przekonaniu, że mają słuszność i są jedyną ostoją polskości...

> Jeszcze jeden przyklad na "normalnosc" przyzwoitych polskich chrzescijan, ktorz> y zarzucaja muzulmanom zle traktowanie kobiet, a robia dokladnie to samo.

Tego samego nie robią.
                Muzułmanie w świętej księdze mają nakaz bicia nieposłusznych kobiet.
                Nikt tylko nie sprecyzował, kiedy kobieta jest nieposłuszna.
                Poza tym kobieta ma obronę w prawie, a muzułmańskie kobiety - nigdzie.

> przykladzie polskiego chrzescijanina, ktory w ramach jakichstam porachu> nkow rodzinnych oplacil zbiorowy gwalt na kobiecie. Ale to byl Polak, Polakowi
                > nalezy po katolicku wybaczyc.

Kochana, w islamie jeszcze zgwałcona kobieta by została ukarana.
                Takie przykłady też były.
                Jednak w katolickim kraju działa inne prawo.

> No i gdzie sens, gdzie logika

No właśnie nie ma ;).
                Ale czy ktoś w taki sposób widzi historię Polski?
                Ja na historię patrzę przez pryzmat teraźniejszości.
                Dlatego wiem, że dzięki fanatykom Polska straciła niepodległość i dzięki fanatykom ją odzyskała...

> Tu sie zgadzam, to przeciez ta polityczna, katolicka poprawnosc panstwa wyznani> owego.

Niedokładnie tak.
                To jest polityczna poprawność lansowana przez speców od robienia nicości wokół siebie, którzy nie potrafią wziąć odpowiedzialności za swoje słowa.

> Absolutnie nie, niech sami na siebie zarabiaja. Skoro chca rownouprawnienia, ni> ech pozbeda sie roszczen co do dodatkowych przywilejow, bo niby dlaczego im aku> rat nalezy sie wiecej niz pozostalym.

Nie należy im się więcej niż pozostałym.
                W ogóle nie rozumiem dlaczego ta cała afera z gejami.
                Chodzi o dziedziczenie to w co problem?
                Zamiast ktoś zapisać majątek na schronisko dla psów czy Kościół może na partnera zapisać.
                A kto z kim śpi to akurat najmniej ważne.
                Nikt o tym wiedzieć nie musi.
                W końcu to nie powód do jakiejś chluby.

> Zwiazki osob tej samej plci nie sa zadnym dowodem rownouprawnienia.

A są, bo wtedy podczas policyjnej interwencji nie mówi się, że mąż pobił kobietę.
                Niech spróbuje pobić innego faceta ;).

--
                • manka_swojska Re: Przyklad kobiety z Iranu 23.09.10, 15:02
                  krytykantka07 napisała:

> No widzisz to nie tak.
                  > Oni mają misję i bronią polskości.
                  > To prawdziwi patrioci.
                  > Tak o sobie myślą.
                  > Dlatego nawet to, że się z nich inni śmieją - nie przeszkadza im.
                  > To krzyż, który postanowili dźwigać.
                  > A śmiech innych tylko utwierdza ich w przekonaniu, że mają słuszność i są jedyn
                  > ą ostoją polskości...

W Iranie wlasnie w latach 70-tych tez zaczeli skupiac sie ekstremisci podobnie, jak w ostatnich latach w Polsce. Tez uwazali sie za patriotow z misja podobna do krzyzowej, swiat rowniez sie smial. Do czego to doprowadzilo? A no do tego, ze Iran z panstwa swieckiego przeistoczyl sie w kraj ortodoksyjnie wyznaniowy. W 1979 roku wybuchla rewolucja, do wladzy doszedl Homeini i sprowadzil swietnei prosperujace panstwo na dno. Ilu ludzi stracilo zycie, w imie czego, w imie jakiejs chorej religii? To samo moze spotkac Polske i to w niedlugim czasie.

> Tego samego nie robią.
                  > Muzułmanie w świętej księdze mają nakaz bicia nieposłusznych kobiet.
                  > Nikt tylko nie sprecyzował, kiedy kobieta jest nieposłuszna.
                  > Poza tym kobieta ma obronę w prawie, a muzułmańskie kobiety - nigdzie.

Polska kobieta ma obrone w prawie? Ile to przypadkow, gdy pijany Czesiek bije zone i dzieci, policja interweniuje, a i tak robi to samo. Wazne jednak, ze Czesiek regularnie co niedziele chodzi do kosciola i tam publicznie wyraza zal za swoje grzechy mowiac "moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina"...

• krytykantka07 Re: Przyklad kobiety z Iranu 23.09.10, 17:44
                    manka_swojska napisała:

> W Iranie wlasnie w latach 70-tych tez zaczeli skupiac sie ekstremisci podobnie,
                    > jak w ostatnich latach w Polsce. Tez uwazali sie za patriotow z misja podobna
                    > do krzyzowej, swiat rowniez sie smial.

Jednak pozwól sobie powiedzieć, że to nie to samo.
                    Polska przeżyła dzięki takim postawom zabory i powstania.
                    Iran bronił czegoś zupełnie innego i dął się manipulować przywódcom, jako, że ludzie tam są bardziej prymitywni niż Polacy i z islamu w przeciwieństwie do chrześcijaństwa kpić nie wolno.
                    Takie nastawienie jeśli chodzi o religię Polsce nie grozi.

> Do czego to doprowadzilo? A no do tego, > ze Iran z panstwa swieckiego przeistoczyl sie w kraj ortodoksyjnie wyznaniowy. >

Bo wtedy można było użyć terroru.

> W 1979 roku wybuchla rewolucja, do wladzy doszedl Homeini i sprowadzil swietnei> prosperujace panstwo na dno.

Nie było to świetnie prosperujące państwo.

> Ilu ludzi stracilo zycie, w imie czego, w imie ja> kiejs chorej religii?

Nie w imię chorej religii tylko w imię jej nakazów.
                    To inne państwa przerabiały w czasach średniowiecza.
                    Islam jest spóźniony o kilka wieków.

> To samo moze spotkac Polske i to w niedlugim czasie.

Niemożliwe, bo ludzie są wykształceni , a nie tak prymitywni jak w Iranie.

> Polska kobieta ma obrone w prawie?

Owszem ma.
                    Gdy uprze się na załatwienie kata to ma obronę w prawie.
                    Może też wyjechać z kraju i nikt jej tego nie zabroni.
                    A tam może rozpocząć nowe życie.
                    Kobieta w islamie bez męża z kraju nie wyjedzie.

> Ile to przypadkow, gdy pijany Czesiek bije z> one i dzieci, policja interweniuje, a i tak robi to samo.

Chyba, że żona na to mu pozwoli.
                    W przeciwnym razie ma sprawę o znęcanie się, a później następuje rozwód.
                    Teraz już nawet można wydać zakaz zbliżania się do żony.
                    A za bicie dzieci jest paragraf.

> Wazne jednak, ze Czes> iek regularnie co niedziele chodzi do kosciola i tam publicznie wyraza zal za s> woje grzechy mowiac "moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina"...

Zmartwię Cię ;).
                    Ten Czesiek w islamie dopiero byłby w swoim żywiole.
                    Mógłby bić żonę bez powodu i nikt by mu nie podskoczył...

--
    • sdfsfdsf Re: Czy świat szuka nowego Kozła? 22.09.10, 11:50
      raczej nie sadze zeby bylo to tak proste he he
      sam jestem ateista i od tego wszystkiego staram sie trzymac z daleka
      moze wywiad z francuskim filozofem Michel Onfray przyblizy
      moje stanowisko do tematu, link:

www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/spoleczenstwo/metafizyczna-patologia--czyli-jak-ateista-widzi-religie,64878,1
      --
      "Był czas mrusztławy, ślibkie skrątwy
      Na wałzach wiercząc świrypły,
      A mizgłe do cna borogłatwy
      I zdomne świszczury zgrzypły."
      • 10iwonka10 Re: Czy świat szuka nowego Kozła? 22.09.10, 13:24
        Szanuje ateistow ktorzy akceptuja to ze rozne religie istnieja i potrafia zyc wsrod ludzi o roznych pogladach. Natomiast aresywny atezim prezentowany przez tego goscia , Stephena Hawkinsa i kilku innych swiadczy o ich niskim poziomie tolerancji i o tym ze maja 'chip on the shoulder'. Nie roznia sie oni tak bardzo od wojujacych, agresywnych, nietolerancyjnych muzulmanow czy katolikow.
        • klosowski333 Re: Czy świat szuka nowego Kozła? 22.09.10, 15:17
          Ty chyba masz marne pojecie o pogladach Stephena Hawkinga. Rozne rzeczy mozna o nim powiedziec, ale z pewnoscia nie to, ze jest agresywnym ateista. Wyrazanie wlasnych pogladow dotyczacych istnienia lub nieistnienia Boga nie jest jeszcze niczym agresywnym, jest zwyklym krytycznym glosem w dyskusji, na ktory ludzie inteligentni zawsze maja prawo sobie pozwalac.
          Nie musisz sie z nimi zgadzac, ale Twoja agresywna sklonnosc by im kneblowac usta jest odrzucajaca. To Ty ciagle masz jakies pretensje do wszystkich a to o to, ze dyskutuja merytorycznie, a to o to, ze wyrazaja wlasne poglady, a to o to, ze potrafia je uzasadnic i podbudowac np naukowymi argumentami wynikajacymi z ich nieprzecietnej wiedzy, a to o to, ze w ogole zabieraja glos w jakichs tematach. Wez na luz i naucz sie szanowac ludzi, ktorzy nie sa Toba i maja inny sposob patrzenia na ludzi, swiat i sens prowadzenia rozmaitych dyskursow.
      • wifch Metafizyczna patalogia....Hm... 22.09.10, 15:31
        Dzieki za linka do artykulu! Przyznam,ze nie czytalam wczesniej jego wypowiedzi. I nie uwazam go za radykala. Jest taki sobie srednio.
        Mozna z nim sie zgodzic, albo i nie to zalezy od faktu, na jakim poziomie do rozmow tego typu, na poly filozoficznego ktos jest podatny i przygotowany.

Ja jestem zla w filozofii za to lepsza w obserwacji zycia. I dlatego nie zgodze sie aby Islam byl religia przyszlosci. I pod jej parawanem mialyby kiedys tam paradowac moje wnuczki, o ile je bede miala. Generalnie chodzi o przyszle pokolenia. Choc sytuacja jest powazna, bo nawet Muammar Khadaffi, latem tego roku wypowiedzial sie na lamach prasy, ze wojna swiata Islamu w Europie nie jest potrzebna. Islam juz wygral! Granice Europy sa tak otwarte, ze w przeciagu 20 lat islamczycy sie rozmnoza do ogromnych ilosci co spowoduje ich wplywy polityczne na Rzady krajow. W rozmowie z Bruscolini zaproponowal ze za sumie 5 miljardow Euro rozwiaze problem naplywu emigrantow...

www.dn.se/nyheter/varlden/gaddafi-vill-radda-europa-1.1162186
        Mysle,ze nadzieja jest w postepie, nauce i technice oby bylo to co zatrzyma najzdzcow.

--
        • wifch Re: Metafizyczna patalogia, dodam na boku... 22.09.10, 16:12
          Ze czytajac jego artykul moze i dosc ciekawy, jednak nie pokrywa sie on z tym co od lat jest znane.
          Ze czloweik pierwotny nie byl religijny! Religia to wymysl czlowieka otumanionego najczesciej strachem egzystencjonalnym, albo srodkami odurzajcymi. Jedno i drugie sprawia,ze mozg nie dziala jak powinien.

Od momentu uzywania srodkow odurzajacych ,jakos tak wtedy, dosc duzo religii sie tworzy i wierzen ludow, czym bardziej trujace i mocne srodki tym i wierzenie bardziej koszmarne, niech przykladem beda krwawi Inkowie z ich niesamowitymi obrzadkami, uzywajacy bardzo silnych preparatow odurzajcych...

A nasz katolicyzm nie lepszy,bo jak pamietam podczas mszy ksiadz wypija dosc solidna ilosc wina, tlumaczac ludowi ze to symbol 'krwi Jezusa' itp.

Bardzo ciekawym naukowym faktemi sa wykopaliska, oraz odkrycie ruin pradawnych osiedli na terenie dziejszej Austrii. Gdzie przez wiele lat pod piaskami dna jeziora, ukryte bylo osiedle rybackie. Co sie okazuje, ze ludzie 5 tys. temu nie mieli zadnej relgii. O czym by swiadczylo brak symboli religijnych, w motywach ubran, wystroju wnetrz,narzedziach codziennego uzytku, czy innych jak oltarzy itp...

Co ciekawsze, mieli bardzo roziwnieta kulture spoleczna. I tak rodzina skladala sie z ojca +matki +2 dzieci. Sypialnie dzieci i rodzicow byly oddzielne, podobnie jak kuchnia i jadalania. Domy byly pietrowe i mialy skromny, ale bardzo estetyczny wyglad.

To wykopalisko jak inne wykopaliska z zbierznymi czasowo osiedlami 'pierwotnych' ludzi dookola Europy przed 5 tys. lat daja dowod na to, ze pradawni ludzie nie posiadala zadnej religii! Byli ateistami na nasze obecne odczucia. Zaden system moralno-karny oraz wartosciowanie nie wyszedl z rak religii, ktora kazala robic, tak czy siak... A wyszedl z tradycji rodziny. To rodzina ojciec +matka ich zasady moralne byly wszczepiane dzieciom. Czyli dom i rodzina, przed wszelkimi religiami...
          Bardzo podobnie zyja odizolowane od cywilizacji plemiona, ktore sa pod ochrona panstw. Ci ktorzy odwiedzili i mieli okazje poobserwowac owe ludy, nie widzieli zadnych elementow religijnych, a na ogol dobrze ulozony system spoleczny, ktory pozwla im przetrwac.

Tak ze n o r m a l n y czlek jest ateista! :=)
          --