Dodaj do ulubionych

Totalny narcyzm u 44 letniej kobiety

10.12.10, 17:04
Czy to mozliwe?Czy wiedza i doświadczenie życiowe nie wpłyną nigdy na zmianę postępowania wobec innych osób?Czy to już zakrawa na chorobę?Nie zrozumiem takiego człowieka.Czy w w ogóle da się zrozumieć?
Obserwuj wątek
      • crazy_witch Re: Totalny narcyzm u 44 letniej kobiety 10.12.10, 17:29
        Z biegiem lat te cechy nieleczone jeszcze bardziej sie poglebiaja. Do tego dochodzi jeszcze brak pokory wobec zycia i szacunku wobec innych. Taki narcyz ma 1000 usprawiedliwien na swoja korzysc ale tobie bedzie wyrzucal, kazda odrobinke w koncu ...nazwie psychicznie chorym i nawet jak pokazesz papier od lekarza zes zdrowy ...to i tak dla osoby o zaburzeniu narcystycznym jestes chory...bo? Nie stawiasz jej na piedestale i nie pucujesz podnozkow....
        • adriana_ada Re: Totalny narcyzm u 44 letniej kobiety 10.12.10, 17:36
          Rozmawialam na temat narcyzmu z jedna szanowana pania psychiatra. Powiedziala mi, ze narcyzm nie jest choroba, ani zaburzeniem, ze narcyzm oznacza milosc do samej/samego siebie, rozumiejac siebie rozumiesz i kochasz innych (nie wszystkich oczywiscie, bo nie wszystkich da sie kochac i rozumiec). Narcyzm dziala na zasadzie, jak na przyklad wiesz, jak Ciebie boli glowa, potrafisz empatycznie wczuc sie w to, jak boli drugiego czlowieka.
          • mel.la Re: Totalny narcyzm u 44 letniej kobiety 10.12.10, 20:16
            adriana_ada napisała:

> Rozmawialam na temat narcyzmu z jedna szanowana pania psychiatra. Powiedziala m
            > i, ze narcyzm nie jest choroba, ani zaburzeniem, ze narcyzm oznacza milosc do s
            > amej/samego siebie, rozumiejac siebie rozumiesz i kochasz innych (nie wszystkic
            > h oczywiscie, bo nie wszystkich da sie kochac i rozumiec). Narcyzm dziala na za
            > sadzie, jak na przyklad wiesz, jak Ciebie boli glowa, potrafisz empatycznie wcz
            > uc sie w to, jak boli drugiego czlowieka.

Cos Ci sie pomylilo, osoba narcystyczna wlasnie nie potrafi skoncentrowac sie na drugim czlowieku, skupia sie wylacznie na sobie.

--
            forum.gazeta.pl/forum/f,100295,Forum_nadwrazliwych.html
            Forum dla osob nadwrazliwych.Zapraszam
            • adriana_ada Re: Totalny narcyzm u 44 letniej kobiety 11.12.10, 22:29
              mel.la napisała:

> Cos Ci sie pomylilo, osoba narcystyczna wlasnie nie potrafi skoncentrowac sie n
              > a drugim czlowieku, skupia sie wylacznie na sobie.

Nie pomylilo mi sie, chodzilam do jednej pani psychiatry i powiedzialam, ze mam problem narcyzmu. Ta kobieta spytala mnie czym moj narcyzm przejawia sie, ja odpowiedzialam. Powiedziala mi, ze nie mam zadnego problemu, i zebym sobie nie zawracala glowy pie...mi, bo sa na swiecie wazniejsze rzeczy.
            • adriana_ada Re: Totalny narcyzm u 44 letniej kobiety 10.12.10, 17:40
              pocomito4 napisała:

> Narcyz nie potrafi wczuc się w czyjąś sytuację,zawsze on jest na pierwszym pl
              > anie!

Po co krzyczysz, na pierwszym miejscu jest "ja", poniewaz jako pierwsza osobe rozumiesz siebie, a dzieki odczuciom wlasnym rozumiesz odczucia innych. Proste
          • crazy_witch Re: Totalny narcyzm u 44 letniej kobiety 10.12.10, 17:59
            Nic dodać ,nic ująć,juz tak sie stało.Ale czy ciągłe tłumacznie,że postępuje żl
            > e oraz,że sama nie chciałaby być tak traktowana nie jest w stanie jej zmienić?

Podstawa narcyzmu, jest znieksztalcony obraz siebie samego. Narcyz nie widzi siebie takim jakim jest. Widzi tylko to jakim chce pokazac sie innym, czyli w samych superlatywach. Nie ma scalonego obrazu siebie samego.Narcyz nie moze byc pod jakims wzgledem "be" albo niedoskonaly, on oczywiscie 'traktuje ludzi wspaniale', i zaraz sam sie pochwali,ze wszyscy to widza jakim wielkodusznym czlowiekiem jest. To jest zycie w ciaglej gloryfikacji siebie samego. Powiedziec naryzowi ze postepuje zle to jak dodac oliwy do ognia. Bedzie jeszcze bardziej zaprzeczac, krzyczec reagowac agresja.
            Postawa narcystyczna kieruje zycie w zaprzeczeniu. kazdy normalny czlowiek wie ze jest gdzies tam np. dobry i zly. I to w sobie akceptuje i scala w psychiczny sposob. Co tworzy normalna osobowsc. Narcyz z kolei zyje jedynie w wymyslonym przez siebie swiecie, wlasnych superlatyw i jest bardzo uzalezniony od opinii jaka maja na jego temat inni. Krytyka narcyza czy zla opinia o nim wywoluje agresje. Dlatego male sa szanse na to aby sie zmienil poprzez krytyke.

Na to aby zmienic osobe narcystyczna i 'udoskonalic ja', masz wzglednie male szanse. sa oczywiscie terpie prowadzone dla takich ludzi, jednak aby zajsc tak daleko jak na taka terapie to taki narcyz musi dojrzec. I musi zauwazyc ze z nim/nia, jest cos nie tak. Na ogol rzadko tak sie dzieje.
            Na zaburzenie narcystyczne cierpi dosc duzy procent ludzi. dzis coraz trudniej jest ustalic zrodla narcyzmu, bo nawet wychowani wdoskonalych warunkach, ludzie przejwiaja cechy narcystyczne.
                • adriana_ada Re: Totalny narcyzm u 44 letniej kobiety 10.12.10, 18:40
                  crazy_witch napisała:

> Nie pijam alkoholu. W ogole.
                  >
                  > sv.wikipedia.org/wiki/Narcissistisk_personlighetsst%C3%B6rning
                  > ten link jest po szwedzku ale da sie przetlumaczyc na polski. Mowimy nie o tzw.
                  > normalnym narcyzmie, ale jego chorej formie.

Chora jego forma to egocentryzm
                  To jest tak samo jak ze zdrowym egoizmem, ktory tez moze przejsc do egocentryzmu
                      • crazy_witch na temat narcyzmu i egocentryzmu... 10.12.10, 22:11
                        Mozna w sumie miec i jedno i drugie jednoczesnie, albo tak wymiennie. Albo byc zdecydowanie bardziej egocentrykiem, albo narcyzem. Jednak sa pewne roznice w zachowaniu. Np. egocentryk 'potrafii' czuc empatie ale....gdy ona mu sie oplaca, np. przyspozy mu sukcesu, albo da wsparcie u szefa. Naryz tez 'potrafi' czuc empatie gdy...pozyska sobie za nia jakies uznanie i podziw, jaki to on dobry i wspanialy. Ludzie beda go podziwaic wsadzac na piedestal, szanowac. 'Ja jestem ktos!' to sa czeste slowa narcyza...
                        Narcystyczny rodzic powie tak do utalentowango syna, ktory to zaczal zbierac laury:" pamietaj synu, Jezus powiedzial spojrzcie na ich dzieci, zobaczycie jakich mieli rodzicow." W tym wypadku sukces syn 'zawdziecza wspanialosci rodzica' bo kimze to on - rodzic- nie jest skoro syn zaszedl tak daleko.

Egocentryczny ojciec powie natomiast tak: "To kim jestes zawdzieczasz jedynie mi...pamietaj o tym!" albo "Gdybym nie ja, to tak daleko bys nie zaszedl...."

Jedno jest pewne i w jednym i drugim wypadku o ile sie ma doczynienia z taka osoba to daje drapaka daleko, kim by nie byla. Ludzie narcystyczni ,czy egocentryczni sa bardzo destruktywni...
    • cynta Re: Totalny narcyzm u 44 letniej kobiety 10.12.10, 19:22
      Na jakiej podstawie twierdzisz ze ta osoba jest narcystyczna?
      Dlaczego Ci to przeszkadza?
      Jakim prawem chcesz ta osobe zmieniac?

czyzby chodzilo o mamusie ktora dba o siebie i nie "pomaga" zyciowo doroslemu dziecku?
      .........tak tylko strzelam, akurat znam ten temat... z drugiej strony ;)
    • eastern-strix definicja narcyzmu 13.12.10, 12:18
      www.psychologia.edu.pl/slownik/id.narcyzm/i.html
      Oczywiscie,ze narcyzm jest mozliwy w kazdym wieku. Np. moj ojczym ma obecnie ponad 50 lat i jest ksiazkowym przypadkiem (a to akurat jest diagnoza wysunieta przez licencjonowanego terapeute).

Osoby narcystyczne nie maja takiego samego toku myslenia jak ludzie nie dotknieci ta przypadloscia. Dlatego w potocznym znaczeniu tego slowa, nie sa w stanie 'nauczyc sie' empatii.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka