Re: kto psychologiem zostać może?? Dodaj do ulubionych


hannaeva napisała:

> Kochani.
> Potrzebuję Waszych opinii, kto wg. Was ma szanse zostać dobrym psychologiem. Ch
> odzi mi o cechy osobowości, funkcjonowanie intrapsychiczne jak samoocena, emocj
> e, motywacje, intelekt, procesy myślowe, cechy charakteru; funkcjonowanie inter
> personalne jak kontakty z innymi ludźmi; funkcjonowanie społeczne; funkcjonowan
> ie duchowe tj. system wartości, poczucie sensu życia. Czy osoba która doświadcz
> yła traumy z powodu straty kogoś bardzo bliskiego i z tego powodu na chwila obe
> cna straciła również wiarę że cokolwiek ma sens....może w przyszłości zostać d
> obrym psychologiem? Z góry dziękuję za poważne odpowiedzi.
...

I z tego co wymieniłaś ma być to ktoś kto zgadza się z tym co powyżej napisane na... piatkę?

Napewno osoba o wyskokiem współczynniku "S". A ten współczynnik wcale nie oznacza umiejętności i wiedzy w temacie o psychologii. To może być ktoś kto np. dobrze rozumie ludzi, i potrafi słuchać, wyciągając logiczne wnioski, widząc rzeczy i sprawy z różnych perspektyw i płaszczyzn. Ktoś kto stawia drugą osobę na pierwszym miejscu, jest komunikatywny, i intuitywny, często empatyczny dogłębnie, przenikliwy i bardzo bystry.

Ktoś o skromnej osobie, ktoś nie nie 'rzuca' się drastycznie w oczy i ktoś kto nie ma zamiaru być 'dobrym psychologiem', bo wie że brzmi to naiwnie i dziecinnie.I jest dyktowane tym odzewnętrznym 'Ja', które zatyka swoje braki i dziury poprzez wszelkiej maści kompensatę.

Ktoś kto umie schować swoje Ego do kieszeni. I nie rzucać się na innych, będąc tym co wygrywa za wszelką cenę. Typu:Jego prawda prawdziwsza... To osoba dojrzała emocjonalnie. I zrównoważona. Co np. często widać w tekscie, który pisuje. Np. niektórzy z trudnościami w hamowaniu emocji, z problemami psychicznymi, mają tendencję do pisania killu zapytajników albo wykrzykników, na raz.

W końcu na psychologie powinni iść ludzie, którzy nie tyle swoje potrzeby chcą zaspokoić ale są zdolni i potrafią pomóc innym. Psychologia jest dla bardzo zdrowych ludzi. Tak jak na medycynę nie powinni chodzć zbyt schorwani, na malarstwo, ludzie słabo rozrózniający niuanse pomiedzy kolorami, tak na psychologię nadają się osoby jak najbardziej zdrowe emocjonalnie.

Jeżeli to o ciebie chodzi w tym temacie, to już ześmy się poznały, pod koniec ubiegłego roku.
Gdzie sie popisałaś niezwykła zjadliwością, brakiem taktu, agresją, brakiem wyczucia i kontroli.Czyli wszystkim tym co skreśla, zwłaszcza ciebie, z listy dobrych psychologów.

Ten zawód nie powinien być wykonywany przez takich ludzi jak ty, bo więcej szkody mogą zrobić innym. To że ktoś jest zainteresowany psychologią nie oznacza,ze ma talent do tego zawodu. Poza tym talent trzeba rozwijać, jak każdy talent.
Natomiast ktoś taki jak ty, świetnie nadaje się na klienta u dobrego psychologa i tą mozliwość radzę ci rozważyć.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.