• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Test EQ inteligencji emocjonalnej Dodaj do ulubionych

• 04.02.11, 09:27
    Znacie jakiś link?
    Edytor zaawansowany
    • 04.02.11, 13:06
      Tu jest:
      testyourself.psychtests.com/bin/transfer
      ale aż 146 pytań :)
      • 04.02.11, 13:08
        Inny adres, bo tamten źle przekierowuje:
        testyourself.psychtests.com/testid/3038
        • 04.02.11, 13:42
        • 04.02.11, 23:13
          Kolego (przepraszam, ale jak masz na imie, lub jak inaczej moge Cie nazywac), a jak Tobie wyszedl ten test?
          --
          Prawda ma wartosc tylko dla tych, ktorzy sa w stanie ja pojac.
          • 05.02.11, 08:43
            Swojego imienia nie podam.
            Ogólny wynik to 45 / 100
            Oto treść opinii:

"Your results indicate that you need to work on improving the skills that can help you identify, perceive and express emotions in yourself and others. Difficulties in this area of emotional intelligence can hinder your ability to read others, to understand how they feel, and to effectively identify your own emotions. Lacking these skills could mean that you struggle to relate to others and may sometimes even question why you yourself behave the way you do. Review the results below for further information in order to identify where improvement is recommended."

"Full report" nie robiłem, gdyż jest to funkcja płatna.
            • 05.02.11, 08:54
              Mi wyszło 72/100 :)

Szkoda, że pełny raport jest płatny i tak sie trzeba namęczyć przy robieniu tego testu - 146 pytań, początkowo prostych, potem coraz bardziej skomplikowaych i złożonych, w dodatku po agielsku uff ;) a pełny raport jest płatny.
              • 05.02.11, 08:59
                Myślałem, że wszystkie pytania będą tak krótkie jak te początkowe, ale późniejsze (gdzieś tak od setnego) są strasznie długie :)
                • 05.02.11, 12:02
                  Trzeba też sobie zdać sprawę z tego że wyniki wszystkich tego typu testów są zaniżane przez np. "mechanizmy obronne" czyli tendencje do wycofywania się z sytuacji społecznych, życiowych, agresja, uprzedzenia, samoocena najogólniej rzecz biorąc, czy inne tego typu blokady które sprawiają że człowiek wycofuje się z interakcji społecznych, sytuacyjnych etc.

Dlatego na przykład jestem_zerem będzie miał na pewno nieporównywalnie wyższe EQ, jeśli tylko pozbędzie się swoich frustracji które go blokują. Bo przecież gołym okiem widać że jest to inteligentny chłopak a w dodatku emocjonalny, choćby sam nick świadczy o głębokich przeżyciach.

Tak samo myślę że test IQ, który jest bardziej dla osób które swojego potencjału nie realizują pośród ludzi tylko właśnie preferowali by "na logikę", będzie moim zdaniem tym samym rodzajem testu zwyczajnej bystrości człowieka i otwartości na to, co ciekawe.

Ja na przykład zawsze sprawiałem "problemy wychowawcze" i z tego powodu miałem różne konflikty z edukacją i instytucjami typu szkoła, nauczyciele. Ale z wiekiem widzę że było to po prostu nastawienie i mogłem być prymusem gdybym tylko rozumował, że nauczyciele i ich wymagania mają na mnie pozytywny wpływ, a nie na odwrót - że stanowią ograniczenia i przeszkody w realizacji siebie.
                  Z kolei w drugą stronę można też spojrzeć na życie społeczne, że nie jest to plac bitwy o to kto jest lepszy i bardziej na topie, że ludzie nie dążą do tego aby stłamsić czyjś potencjał, ograniczyć i zubożyć funkcjonowanie intelektualne, ale jako miejsce w którym ludzie się wzajemnie wzmacniają i dążą do rozwoju w którym jeden drugiego wspiera i umacnia. Że żarty i wyśmiewanie są nie po to aby kogoś wytłumić, ale wręcz przeciwnie, są to zaczepki towarzyskie w których można się dobrze i pozytywnie odnajdywać.

Tak samo jak człowiek reaguje na dyscyplinę i wymagania aby "dorosnąć do poziomu", tak reagować może na zaczepki towarzyskie i zainteresowanie ze strony otoczenia aby doróść po prostu do zwykłych ludzi i tego pozytywnego co z sobą niosą. To jest miejsce w którym pojawiają się blokady i klucz pomiędzy IQ i EQ moim zdaniem.

Tak samo na przykład wysokie EQ często jest kompensacją niższego IQ, w takim rozumieniu jak to wyżej napisałem. Człowiek stara się być jak najlepszym społecznikiem, aby nadrobić zaległości z dyscypliną, starannością i sumiennością. Ja na przykład mam niższe IQ od inteligencji emocjonalnej i w moim przypadku właśnie tak to wygląda, a znając się na ludziach, to wiem, że w przypadku każdego jednego wygląda to dokładnie tak samo :)
                  No i dokładnie sytuacja w przeciwną stronę, ludzie którym zależy na wzroście, starają się być coraz mądrzejsi w swojej dyscyplinie i stają się mistrzami. Dobrymi uczniami, coraz to z wyższymi ocenami ale niekiedy właśnie z dala od innych spraw. Tak powstaje nierówny rozwój i zdaje się, moim skromnym zdaniem, przyczyna wszystkich problemów z ludzką psyche.

Awersje, uprzedzenia, problemy względem zjednania wszystkich rzeczy które postrzegamy jako "odmienności i ograniczenia, zubożenia, podcinanie skrzydeł" etc. które nie pasują do naszego obrazu i wizji samego siebie.

Naszło mnie na referat :)
                  • 08.02.11, 21:42
                    Tez go zrobilam i... mysle, ze nie warto bylo przebijac sie przez prawie 150 pytan. No, moze zeby sobie slowka powtorzyc z angielskiego ;) Moze to ma sens, gdy sie kupi pelna analize, ale taki ogolnikowy obraz siebie, to chyba kazdy z nas zna.
                    • 08.02.11, 22:48
                      myślę że kluczem do tego testu jest brak awersji i takowych tendencji
                      • 08.02.11, 23:29
                        Awersji?
                        • 09.02.11, 00:20
                          Nom, nastawienie awersyjne powoduje wycofanie się z kontaktów emocjonalnych
            • 06.02.11, 01:49
              Hehe, mnie wyszło 29 :)
              --
              Momencik, ja powiem, wtedy będziecie gwizdać. Nie pozwolę siebie przekrzyczeć - Henryka Krzywonos-Strycharska
    • 04.02.11, 19:12
      Super, też szukałem sensownego testu EQ.
    • 05.02.11, 15:10
      Na stronie:
      www.ivillage.co.uk/test-your-emotional-intelligence-eq/74101
      Jest też test EQ, ale składający się z zaledwie 16 pytań.
      Oto wynik mojego testu:

"Your score indicates that you have a low EQ.
      Remember you responses need to have been as honest as possible. If you feel that your score does not reflect you, please retake the test and answer each question in the way that best represents the way you typically feel.

People that typically score in this range have trouble recognising and understanding their feelings. They are not always able to express their feelings in an appropriate manner. They often have doubts and concerns about who they are and what they want out of life. They have little confidence in themselves and their abilities. In most circumstances, they find it difficult to show love, empathy and compassion for other people. In general, they are not comfortable with intimacy.

People with low EQs also have trouble communicating with other people. They struggle with getting in tune with themselves and those around them. They often say the wrong thing at precisely the wrong moment. They have trouble showing their anger or dealing with anger directed at them. They are either not able to stand up for themselves when hurt or upset, or they fly completely off the handle when confronting others. They find it very hard to admit when they are wrong. When they do make mistakes they are often unable to apologise to those they hurt.

People with a low EQ generally have low levels of self-worth. They do not like challenges. They shun commitment. They are afraid of change. They have trouble staying motivated and focused in the face of setbacks. They are not able to set achievable goals for themselves, and often give up trying in the process. They are pessimistic about themselves and their future.

However, one great thing about emotional intelligence is that it's fluid! A person with a low EQ can increase their EQ at any point of their life!

People with a low EQ should start by learning how to identify their emotions and take responsibility for them. There are many resources to enable them to do this. They can read books about EQ and social skills, find out about anger management courses and communication skills courses, join a support group or see a counsellor. They can keep a diary of their emotions so that they can ask their friends to help them recognise the things about themselves that need correcting. If they do these things, there is no doubt that they can increase their emotional intelligence and live a healthy, happy life."
      • 05.02.11, 16:23
        Dwa razy zrobiłem z innymi odpowiedziami niekiedy i wynik ten sam:

Your score indicates that you have an above average EQ.

Remember you responses need to have been as honest as possible. If you feel that your score does not reflect you, please retake the test and answer each question in the way that best represents the way you typically feel.

People that typically score in this range are able to recognise and understand their feelings as well as being able to express them in an appropriate manner. They are comfortable with who they are. They are not afraid to show love, empathy and compassion for other people. They are comfortable with intimacy and comfortable about giving of themselves to other people.

They are also very good communicators. They are very in tune with themselves and those around them. In most circumstances they know how to say the right thing at the right moment. They are good friends and partners. They are able to show anger in appropriate ways and are not afraid to stand up for what they believe. They are not afraid to cry if they are hurt. They are not afraid to admit that they are wrong, or embarrassed to say they are sorry.

They are typically happy, well-rounded people. They easily accept challenges and are able to stay motivated and focused in the face of setbacks. They are able to set and achieve goals for themselves. They are positive and optimistic about themselves, the others around them, and their future.

Remember that emotional intelligence never stops growing. Because people are always evolving, EQ is something that needs to be nurtured. If it isn't your emotional intelligence will disappear. Continue to utilise the emotional intelligence that you have and continue to identify and work on areas that need work. If you do this, your EQ will continue to flourish!

We wish you the best of luck.
        • 05.02.11, 20:30
          Mi wyszło też above average EQ, z tym samym opisem :)
          • 05.02.11, 20:49
            A mnie 77 w poprzednim :>
      • 05.02.11, 16:38
        Jestem_zerem
        Ja myślę że Ty po prostu nie jesteś świadomy tego, że zupełnie świadomie (dobre sformułowanie :) wybierasz złe opcje - złe odpowiedzi, złe działania, a później Cię one blokują.

To jest trochę tak jak ja miewam niekiedy, wiem że mógłbym coś zrobić tak jak trzeba, ale jakoś na przekór robię coś innego, albo obawiam się że sobie nie poradzę z wyzwaniem jakim jest kontynuowanie pójścia właściwą ścieżką, odpowiednią opcją. Jakiś taki niby z jednej strony masohizm - bo mógłbym być bardziej szczęśliwy gdybym jednak zrobił do końca tak jak czuję że jest właściwie ale tego nie robię i spotyka mnie niezadowolenie, a z drugiej zaś myślę sobie że nikt nie jest idealny a ja lubię swój spokój i gdy nic się nie dzieje.
        Różnie to jest. Czasami wygodnie jest nie słuchać swojego głosu sumienia i skryć odczucia w bezpiecznym dystansie do świata zewnętrznego. Lenistwo, specyficzny konformizm z boku biegu zdarzeń, coś takiego.
        Czasem po prostu specjalnie nie liczymy się ze wszystkimi odczuciami, żeby pilnować własnej spójności w przyzwyczajeniach i dystansie do świata. Chociaż łatwiej jest mieć dystans do siebie a do świata wtedy na odwrót :)

Myślę że Ty po prostu dobrze powinieneś się czuć z tym jaki jesteś w tej chwili, ja mimo że niby w tych testach wychodzę na pozytywnie, to zupełnie rozumiem jak to jest mieć doły i trzymać je w sobie lub też ich wręcz bronić - bo mieć deprechę jest wygodne, nie musisz się z życiem mierzyć, możesz odpoczywać do woli.
        Nie znam człowieka który by tego nie rozumiał.
        • 05.02.11, 17:49
          To nie jest tak, że wybieram złe opcje "na przekór" czemuś. Wybieram po prostu takie opcje, żeby zminimalizować ryzyko. Chodzi tu o ryzyko w najróżniejszej postaci (że ktoś mnie napadnie, gdy będę wieczorem wracał do domu, że na założenie własnej działalności musiałbym wziąć kredyt, którego mógłbym nie spłacić, że ktoś mnie po prostu skrzywdzi itp. ). Wszystkie działania, które podejmuję (albo nie podejmuję) służą właśnie temu, żeby "zabezpieczyć się" przed czymś złym, co może się stać.

Moim zdaniem to nie depresja jest przyczyną tego, jaki jestem. Ona (o ile faktycznie to jest depresja) jest raczej skutkiem. Skutkiem tego, że moje plany na przyszłość już właściwie się skończyły. Gdy byłem młodszy planowałem pójść na studia, a po nich miałem nadzieję znaleźć pracę. Studia skończyłem z bardzo dobrym wynikiem, a pracy niestety nie mam. Póki się uczyłem, to wiedziałem że wszystko zależy ode mnie. Wiedziałem, że jeśli będę miał dobre oceny w podstawówce, to dostanę się do lepszego liceum. Lepsze oceny w liceum pozwalały dostać się na lepsze studia. A teraz? Teraz wszystko zależy od tego, czy ktoś zechce mnie zatrudnić czy nie. Jak na razie wszyscy mówią "nie" (albo w ogóle nic nie mówią, bo nie informują o wyniku rozmowy kwalifikacyjnej).
          Tak naprawdę to ja zawsze byłem taki jak teraz (jadłem to samo, o tej samej porze chodziłem spać, o tej samej porze wstawałem, miałem te same zainteresowania, zawsze spędzałem wieczory we własnym towarzystwie). Zmieniło się tylko to, że pierw uczyłem się bądź studiowałem, a teraz jestem bezrobotny.
          • 05.02.11, 18:39
            No to tak jak pisałem, masz wysokie IQ i na pewno masz dużo wiedzy ścisłej, ale ubolewasz nad tą sferą której nie rozwijałeś zbytnio, czyli towarzyskość. Ja z kolei jestem dętka w sferze rzetelności i sumienności, dla mnie to też jest ból.

Żeby się dostać do pracy, trzeba mieć kontakt z pracodawcą. Najlepiej dla Ciebie było by powiedzieć wprost jak sprawy stoją - że jesteś prymusem, jesteś pilny, rzetelny, można liczyć na Twoją obowiązkowość i nigdy nie zawodzisz w sprawach wymagających sumienności. Po prostu jesteś kurą znoszącą złote jajka pod tym względem, ale może też nie wiesz jak funkcjonuje firma i że jest to naprawdę pożyteczna cecha u pracownika, coś wybitnego. No i przede wszystkim autentyczna, szczera część Ciebie która nie jest czymś niewłaściwym.

Ja dla przykładu nie mam problemu ze znalezieniem pracy, nie jest mi trudno ją znaleźć. Nawet potrafię się przyjąć tam, gdzie nie potrzebują nikogo (hic!) jak mnie przyciśnie.
            Później jest armageddon, bo pojawiam się nagle na stanowisku o którym nie mam zielonego pojęcia i cały mój impet natrafia na ścianę niewiedzy. W dodatku mimo wszystko mam pokręcony sposób bycia i lawiruję w tym wszystkim. Naprawdę dużo by mi się przydało z Twojej sumienności i nastawienia na podążanie wytycznymi. Sam chodzę do psychologa żeby zmienić swoje nastawienie i styl bycia na bardziej ułożony. Tobie z kolei brakuje czegoś przeciwnego, ale nie jest to zaprzeczenie tego jaki jesteś, bo widzisz jak ja tego dla przykładu sam potrzebuję. Tylko po prostu rozwinąć się musisz. Dodawać coś nowego.
            • 06.02.11, 01:00
              To się dogadajcie i załóżcie wspólny biznes...
              --
              Momencik, ja powiem, wtedy będziecie gwizdać. Nie pozwolę siebie przekrzyczeć - Henryka Krzywonos-Strycharska
              • 06.02.11, 01:44
                No dokładnie seth, gość ma dużą wartość tylko nie wie dlaczego.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.