• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Ratunku!Jestem zboczeńcem!!!:) Dodaj do ulubionych

• 31.03.12, 20:15
    Ku mojej radości To Niemożliwe nie może usunąć tego wątku ponieważ zboczeniec(podnormalny,nadnormalny)jest nazwą własną w teorii Floriana Znanieckiego:)
    A teraz przejdę do rzeczy:)
    Florian Znaniecki był socjologiem i twórcą pewnej teorii.Wyróżnił 5 grup analizując społeczeństwo
    Były to grupy ludzi a)pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C5%82owiek_zabawy
    b)pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C5%82owiek_pracy
    c)pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C5%82owiek_dobrze_wychowany
    d)pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C5%82owiek_zboczeniec
    Grupy społeczne w teorii Floriana Znanieckiego w skrócie układają się tak:
    zboczeniec podnormalny-niedostosowany do ludzi i niedostosowany do tradycji
    człowiek zabawy-dostosowany do ludzi ale niedostosowany do tradycji
    człowiek pracy-dostosowany do ludzi i dostosowany do tradycji
    człowiek dobrze wychowany-niedostosowany do ludzi ale dostosowany do tradycji
    zboczeniec nadnormalny-nieprzystosowany ani do ludzi ani do tradycji,pełni on swoją rolę lepiej niż inne grupy i cechuje go bunt,na drodze buntu łamie konwenanse
    Tą teorię kieruję do ludzi którzy naprawdę interesują się psychologią i przychodzą tutaj nieprzypadkowo,warto znać tą teorię.
    Zaawansowany formularz
    • 31.03.12, 21:07
      No to czekamy na zgłoszenia.
      jestes prezesem , ja v-ce..:)
      Już wiem jak żyć Panie Premierze !
      Nie da się-:)
      --
      ja wiem reszta jest O.K. a wszystkim nie może być dobrze ,
      każdy ma swoję zdanie a racja jest po środku
      • 31.03.12, 21:53
        i ja prawdopodobnie.

Ja bym tylko chciała, żebyś ktoś wziął ode mnie tą energię, która rozwala od środka.
        Albo, żeby igrzyska były.

Więcej mi do szczęścia nie potrzeba.

--
        I będziesz w pocie czoła się nudzić przez całe swoje życie... i wszystko będzie i nudne i denne...- powiedział Pan kiedy larusse przyszła na świat
        • 31.03.12, 21:54
          tę energię
          tą energię podobno dopuścili.

--
          I będziesz w pocie czoła się nudzić przez całe swoje życie... i wszystko będzie i nudne i denne...- powiedział Pan kiedy larusse przyszła na świat
          • 31.03.12, 22:08
            Lorka jesteś egzodynamikiem na ful:)Spróbuj poczytać w książce pt.Cybernetyka i Charakter o egzodynamikach:)Ta energia co Cię tak roznosi to z czasem przechodzi bo charakter się starzeje.
            • 31.03.12, 22:23
              Czytałam, czytałam :) (o tej strasznej chorobie)
              Ja nie wiem czy charakter się starzeje. Ja mam wrażenie, że to się dopiero rozkręca.

leokadia_25 napisała:

> Lorka jesteś egzodynamikiem na ful:)Spróbuj poczytać w książce pt.Cybernetyka i
              > Charakter o egzodynamikach:)Ta energia co Cię tak roznosi to z czasem przechod
              > zi bo charakter się starzeje.

--

• 31.03.12, 22:02
        Dlaczego uważasz że nie da się żyć?Ja uważam że sam Florian Znaniecki był zboczeńcem nadnormalnym i ciekawe co by powiedział o tym co tutaj się wyprawia:)
        Zboczeńcem jest wokalistka Cher.Jej matka jest Ormianką a ojciec indianinem.Jej matka 8 razy wychodziła za mąż,swojego ojca poznała w wieku 11 lat bo siedział w więzieniu za przemyt narkotyków.A córka Cher zmieniła płeć i jest teraz mężczyzną.czasami nie da się wejść w ramki bo życie przerasta.U ludzi zabawy,pracy i dobrego wychowania rzeczywistość toczy się w sposób normatywnie uporządkowany a u zboczeńców rzeczywistość jest chaotyczna.Zboczeniec to człowiek który był albo wychowywany przez innych zboczeńców albo nie mógł się dopasować do rzeczywistości chaotycznej.
    • 01.04.12, 13:02
      Jak też jestem zboczeńcem (nadnormalnym) - wspaniała klasyfikacja!
      • 02.04.12, 16:13
        Znaniecki zrobił dość dobry opis poszczególnych grup,ja bardzo lubię ludzi zabawy a troszkę się obawiam ludzi pracy bo oni zawsze nas krytykują.A ludzie zabawy wręcz przeciwnie,oni są niedostosowani do konwenansów,nie zdają sobie sprawy z zagrożeń i można ich chronić a jednocześnie pozbyć się szcztywności w relacji charakterystycznej dla ludzi pracy.Ja mam problem-mój narzeczony to człowiek pracy ale nic nie zrobię,muszę to tolerować (albo on mnie:)
        • 03.04.12, 10:56
          Mój mąż to też zboczeniec, więc się dogadujemy. Ale moja mama to człowiek pracy i większość rodziny. Nie ma lekko!
          • 03.04.12, 20:59
            Mam pociąg do ludzi zabawy,lubię ich chociaż oni sobie nie zdają sprawy jak inni nimi manipulują.A dzisiaj byłam u pani doktor i tak się zastanawiam czy to też czasami nie był zboczeniec:)
      • 03.04.12, 11:58
        georgia241 napisała:

> Jak też jestem zboczeńcem (nadnormalnym) - wspaniała klasyfikacja!
        z wątku
        nadzieja matka głupich
        georgia241 napisała:

> To brzydkie przysłowie. Człowiek zasługuje na nadzieję, wiarę i miłość.
        >Te trzy były córkami mądrości (oczywiście pisane wielką literą).

Wg mnie powyższy tekst nie kwalifikuje Cie do nadnormalnych...
        To populistyczny tekst tzw normalnych..
        A nawet KOCOMOŁY:)
        Czlowiek dlatego,ze jest czlowiekiem nie zasługuje na nic .. z klucza.
        Wielokrotnie ujawnia swa nieludzkość.
        Człowiek musi na wszystko zapracować
        i umiejetnie żyć, nie eliminując wiary nadziei i miłosci .
        Howgh !
        --
        • 03.04.12, 20:37
          Ty mnie nie znasz. Możesz tylko poczytać moje różne wpisy. I nie masz pojęcia co dla mnie jest wyżyną a co dołem. Zatem twoja odpowiedź wisi mi i powiewa.
          • 04.04.12, 11:00
            georgia241 napisała:

> Ty mnie nie znasz. Możesz tylko poczytać moje różne wpisy. I nie masz pojęcia c
            > o dla mnie jest wyżyną a co dołem. Zatem twoja odpowiedź wisi mi i powiewa.

Na początku było slowo.
            Stąd umiejetnosc prezentacji pogladów jest wysublimowaną sztuką,
            którą trzeba ciągle doskonalić.
            Wpisuj sie tak aby można bylo Cię poznać.
            Wtedy mozesz sie doskonalić o oparciu o uwagi.
            Informacja zwrotna.
            Forum to w jakims sensie wymiana poglądów oby nie banalnych.
            Polecam rozpoznanie dysonansu poznawczego.
            Natomiast to co wisi i powiewa to biała flaga:)

--
            • 05.04.12, 19:35
              Przepraszam że się wtrącam ale takie spostrzeżenie umiejętność prezentacji jest sztuką ale nie oznacza że się ma rację,Ty na przykład też podłapałeś wyrażanie emocji wierszem na forum psychologii.Florian Znaniecki po mimo ogromnego wkładu na rzecz socjologii(był socjologiem,nie psychologiem)nie zrobił testów,kwestionariusza i dzisiaj tego jakby padamy ofiarą.Gdyby był test to mielibyśmy uproszczone zadanie gdzie kto przynależy.
              • 11.04.12, 12:42
                leokadia_25 napisała:

> Przepraszam że się wtrącam ale takie spostrzeżenie umiejętność prezentacji jest
                > sztuką ale nie oznacza że się ma rację,
                Nie sposób trafnie wyrazic własnego zdania , bez umiejętnosci prezentowania
                >Ty na przykład też podłapałeś wyrażanie emocji wierszem na forum psychologii.
                Nie tyle wierszem, co wiersz pod wierszem
                w formie krótkich zdań lub akapitów
                Mam wrazenie, ze jest to bardziej esencjonalne.
                Wszystko gdzieś podłapałem:), bo żadnej teorii dotąd nie opracowalem !:)
                >Florian Znaniecki po mimo ogromnego wkład
                > u na rzecz socjologii(był socjologiem,nie psychologiem)nie zrobił testów,kwesti
                > onariusza i dzisiaj tego jakby padamy ofiarą.Gdyby był test to mielibyśmy upros
                > zczone zadanie gdzie kto przynależy.
                Byłoby bardzo ciekawe, gdyby ktos zrobił testy pod ta teorię.
                Np: kiedys zrobiono mi MBTI. jestem ENTP.
                Parę eksperymetów zaliczyłem:) Obczytalem sie trochę.
                Np: pl.wikipedia.org/wiki/Dezintegracja_pozytywna
                I juz cos o mnie wiesz..
                Ponadto czasem słabo sie przykladam..do pisania.. tutaj
                A jeśli mam jakś misje to tępienie banałow:)
                I lubie trafiać na takie kawałki jak od Ciebie z tym Znanieckim,
                bo to mi jakos wentyluje poglądy:)
                Przepraszam, ze tak póżno ale nie doczytalem
                --
                • 11.04.12, 17:25
                  Ja w MBTI jestem INFP,mam książkę która streszcza wszystkie typy.Według teorii Kazimierza Dąbrowskiego jestem Pięć(tak to nazywam ale fachowo to się pewnie mówi integracja wtórna).Według teorii Znanieckiego jestem zboczeńcem nadnormalnym.
                  Każda z tych teorii była dla mnie rewolucją w życiu.Teorię Dąbrowskiego miałam w książce Zdrowie Psychiczne we własnym domu i nie wiedziałam co tam jest tylko kiedyś ktoś mnie zapytał o nerwice i postanowiłam sobie zajrzeć do tej książki.Szok.To zmieniło moje myślenie i stałam się nie do poznania,Dąbrowski mnie wychował.
                  Jesteśmy Out kolekcjonerami teorii które zmieniają życie,mam propozycję,powymieniajmy się tymi teoriami.Natomiast gdybyś miał tylko te które wymieniłeś to ja dysponuję jeszcze innymi i jestem w stanie Ci je podać.
                  • 12.04.12, 10:48
                    leokadia_25 napisała:
                    > Jesteśmy Out kolekcjonerami teorii które zmieniają życie,mam propozycję,powymie
                    > niajmy się tymi teoriami.Natomiast gdybyś miał tylko te które wymieniłeś to ja
                    > dysponuję jeszcze innymi i jestem w stanie Ci je podać.
                    Sa dwie wersję albo przejdziemy na priv albo wysupłasz wszystkie terie na forum a ja zrobie F5 dla mojego mózgu..zajrze do segregatora.
                    Dabrowskiego az tak nie pamietam ale nie bylem pełną piątką, natomiast znajoma, która jakby emocjonalnie była piatką, a jej system wartosci (co by to nie było?) jakby ja zniewalał lub unieszczęsliwiał. A więc zaprzeczając sobie , twierdze, ze jakby nie byla piątka, bo na tym stopniu powinno działac sprzęnie zwrotne odbudowujące czy reorganizujące system wartosci.
                    A ona byla jakby "ofiarą" !! A z drugiej strony strony czy są testy pod Dabrowskiego , 10 lat wstecz chyba nie było.. No a ja powiedzmy jestem 10 lat OUT -:(.
                    Jestem bardzo łasy na teorie, są to kolejne siatki "organizujące" rzeczywistość przestrzennie.
                    Czy wiesz cos o dryfie w obrebie MBTI, czy wyniki sa powtarzalne po czasie?
                    Czy srodowskio dynamizuje pewne kategorie !? Przeciez test jest dychotomiczny, co jest samo w sobie jest nieostre, bo jest sprowadzenie wyborow do tego czy jestem leworeczny czy praworęczny. Logika typu prawda/falsz . A logika rozmyta ..??
                    Pytań mam za dużo :)
                    Jestem prawie laikiem -:)
                    Robie sobie czasem jakies przejsciowe porządki w głowie:)
                    --
                    • 12.04.12, 18:56
                      To może przejdżmy na priv.Ja mam mail juliaiga@gazeta.pl
                      Out,ja jestem(brzydkie słowo)kolekcjonerem teorii które zmieniają życie ale wszelkie refleksje to już jest jakby Twoja dowolność,ja nie będę Ci przeszkadzać we własnych refleksjach na temat tych teorii.Jestem w stanie Cię wysłuchać jak bardzo zmieniło Ci się postrzeganie rzeczywistości i będę się cieszyć że mogę Ci tej wiedzy udzielić ale każdy ma swoje refleksje co do poszczególnych teorii i to jest jakby zrozumiałe.Jeśli ta dziewczyna czuje się obciążona tą Piątką w teorii integracji i dezintegracji to jeszcze się można zastanowić co jest w tej Piątce a co jest w niej po za Piątką,może to jest problem na jakimś innym polu.A może ona jest neurotykiem i ma tą formę przejściową i nerwica bierze górę(czyli nie integracja wtórna tylko proces przejściowy-nerwica)albo może sama interpretacja tej teorii-że teraz ciąży na niej obowiązek a ona chce być wolna,ciąży na niej odpowiedzialność,zdaje sobie szerzej sprawę z istotnych sytuacji a inni tego nie mają więc u nich jest lepsza komfortowa sytuacja.Z tego co ja się orientuję to testów nie ma na integrację i dezintegrację.
                      Jeśli chodzi o MBTI to jest to typologia którą zapoczątkował Karl Jung.O dryfie nie wiem ale czytałam teorie Junga i mogę coś podejrzewać.On uważał że biegunowość czyli zmiana ekstrawersji w introwersję i odwrotnie zachodzi w chorobach psychicznych.Jeśli mamy do czynienia z biegunowością to jest podejrzenie o chorobę psychiczną albo zaburzenie osobowości.Jung był psychoanalitykiem,teoria MBTI jest opracowana na podstawie jego pracy z pacjentami i on zaobserwował biegunowość w chorobach psychicznych.On też na początku swojego odkrycia rozpisał te typy w swojej książce Typy Psychologiczne,dopiero póżniej psychologowie amerykańscy zaczęli badać te osobowości i rozpisano je jako MBTI.Ta książka Junga jest pisana takim fajnym językiem starodawnym ale warto ją przeczytać ale będziemy jeszcze pewnie o niej rozmawiać.To co,napiszesz do mnie?Ja będę czekać na Twój mail,na razie,pa
    • 02.04.12, 22:50
      Ciekawym, co by, gdyby zyl, powiedzial,na temat owych zboczencow w teorii Znanieckiego jego uczen, Jan Szczepanski. Wielokrotnie w roznych publikacjach pisal o tym, ze jest jego uczniem, ale chyba ani razu nie napomknal o zboczencach p. Floriana.

PS no, i Gomolke moznaby don zaliczyc.:)
      --
      Recenzja książki, która niebawem pojawi się, KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ, CZYLI MÓJ PEEREL: www.netkultura.pl/13551/zygmunt-zeligowski-wyliniala-potrzasajac-grzywa-stary-kon-sie-usmial/
      • 02.04.12, 22:57

--
        Recenzja książki, która niebawem pojawi się, KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ, CZYLI MÓJ PEEREL: www.netkultura.pl/13551/zygmunt-zeligowski-wyliniala-potrzasajac-grzywa-stary-kon-sie-usmial/
        • 03.04.12, 20:55
          Włodku,Florian Znaniecki był autorem zasady humanistycznej,ona brzmi tak,że na człowieka patrzymy się nie swoimi oczami(jeśli go oceniamy)tylko jego oczami.Jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego uczniowie Floriana Znanieckiego mówią o jego teorii w pewien sposób to nie mówisz tego przez swój pryzmat tylko patrzysz na sprawę oczami tego kogo oceniasz.Florian Znaniecki tak bardzo badał sprawy,ludzi że analizował nie tylko ich osobowość ale i życie,listy,środowisko,wszystko co daną osobę otaczało.
          • 05.04.12, 04:45
            I sie zgadza - choc rozne sa zasady humanistyczne :) - ale to slowo zboczeniec jakos mnie nie pasi, zreszta o nim wlasnie byla mowa.
            --
            • 05.04.12, 07:44
              Włodku,u Znanieckiego nie ma różnych zasad humanistycznych,on miał jedną-patrzymy oczami człowieka na sprawę.Jakby Ci matematyk powiedział- np.liczba dwa to czy byś jemu odpowiedział-ale są różne liczby dwa?Znaniecki miał jedną zasadę humanistyczną która się nazywa zasada humanistyczna Znanieckiego i ona się inaczej nie nazywa i inna nie będzie
              • 05.04.12, 23:17
                Kapituluje!
                --
    • 05.04.12, 23:34
      Niemozliwy jest zbyt rozgarniety aby ausuwac takie tematy. Ja sie jednak pytam, czemu Ty jestes taka .
      • 05.04.12, 23:36
        taka zboczona, byc mialo.
        • 06.04.12, 00:33
          A dlaczego Ty nie czytasz wątku,hę?Ja wiem że ja nie czytam ale że ktoś moich nie czyta:)
          Człowiek zboczeniec nadnormalny i podnormalny.Florian Znaniecki który nadał te nazwy chyba sam był zboczeńcem nadnormalnym i stąd ta nazwa-musi być pokręcona.
          Chodzi o to że jest 5 grup ludzi według Znanieckiego.Te 5 grup można podzielić na dwie,na ludzi normalnych tak zwanych i zboczeńców-podnormalnych i nadnormalnych.U ludzi normalnych rzeczywistość toczy się w sposób normatywnie uporządkowany,potrafią oni znależć się w rzeczywistości,to są ludzie-człowiek zabawy,dobrze wychowany i człowiek pracy.U zboczeńców podnormalnych i nadnormalnych nie chcą oni albo buntują się przeciw rzeczywistości a na ksształtowanie się ich osobowości wpłynęło chaotyczne dzieciństwo albo sami byli wychowani przez ludzi zboczeńców.Ja Cię odsyłam do mojego wątku do góry,tam masz linki i podane definicje.
          • 12.04.12, 20:39
            A mozesz byc zboczona, byle w sympatyczny sposob. ;-)
            --
            Kony2012
            • 13.04.12, 15:56
              To tak jak piosenkarka Cher,jej matka jest Ormianką a ojciec Indianinem,matka wychodziła 8 razy za mąż a ojca poznała w wieku 11 lat ponieważ siedział w więzieniu za przemyt narkotyków,jej córka zmieniła płeć.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.