Dodaj do ulubionych

szukam ośrodka terapii uzależnień

20.11.12, 20:06
Szukam konkretnego ośrodka leczenia uzależnień. Wiem, że jest oddalony ok 400 km od Warszawy. Terapia trwa przez 2 lata (zapewne nie każda, ale rzadko spotykane są terapie STACJONARNE długoterminowe, więc to raczej największy trop jaki mam) i prawdopodobnie jest prywatny, choć po częsci refundowany przez NFZ.
Chodzi o każdy typ uzależnień /alkohol, leki, narkotyki/.
Na początku myślałam, o Tczewiu, ale tam niestety telefon nie odpowiada.
Jeśli komuś coś przychodzi na myśl, proszę pisać. z góry dziękuję
Edytor zaawansowany
  • 1sylwka87 01.01.13, 11:07
    hej hej nie jestem pewna czy potrzebujesz tak dłudoterminowej terapii. ja osobiście mogę polecić ośrodek RADZIMOWICE w szklarskiej porębie. tam odbyłam sześciotygodniową terapię dotycząca alkoholu. ośrodek jest świetny, czujesz sie tam bezpiecznie i na właściwym miejscu. w listopadzie minęło 2 lata jak nie piję. kadra jest super, pochodzą do każdego przypadku indywidualnie. leczone są tam wszystkie uzależnienia, łącznie z chorą miłością, bulimią itp.wstukaj w google radzimowice tam znajdziesz kontakt. współpracują z NFZ. do 3 miesięcy czekasz na miejsce ale na prawdę warto. pozdrawiam
  • tetika 01.01.13, 13:10
    www.otuw.webd.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2:kontakt&catid=3:o-orodku&Itemid=3
    Mialam kontakt z tym osrodkiem kiedy robilam kurs pielegniarki srodowiskowej. Madrzy ludzie tam sa. Zadzwon sobie.
    --
    [img]http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/id/eh/jxau/AFoec9GsOHTbebtJBA.jpg[/img]

Kącik Przyjaźni
  • gitana_guapa 29.04.13, 16:53
    Potwierdzam, Radzimowice to wspaniałe miejsce. Byłam tam z problemem anoreksji. Niestety, z tego co wiem nie mają już możliwości refundowania z NFZ uzależnień niechemicznych, miałam szczęście załapać się na to w ostatniej chwili.
  • alicja.ronaldo 12.08.18, 00:27
    W tym ośrodku mogą uczęszczać na terapię tylko osoby trzeźwe- więc jeśli ktoś sam odstawia leki psychotropowe, i też potrzebuje wsparcia terapeuty to tam pomocy nie ma niestety...
  • belka23 03.01.13, 12:27
    jesteś pewna???? 2 lata terapii stacjonarnej???
    po co tyle???

--
    Prywatna Zielona Klinika - Leczenie depresji, uzależnień, kryzysów, psychoonkologia www.zielonaklinika24.pl
  • leda16 30.04.13, 08:58
    belka23 napisała:

2 lata terapii stacjonarnej???
    > po co tyle???

Jak to po co? Dwa lata wałkonienia się na koszt podatników! Mogła się uzależnić prywatnie, to niech się leczy prywatnie, zamiast wyszarpywać z NFZ pieniądze na koszty refundowania leków chorym onkologicznie dzieciom!

--
    Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
  • trepxe 31.03.13, 23:42
    Znaleźć tzw. dobry ośrodek nie jest łatwo. Proponuję przeczytać artykuł:
    leczyc.pl/osrodek-leczenia-uzaleznien/
    Nie ma ośrodka dobrego dla wszystkich pacjentów. Każdy chory jest inny, kazdy potrzebuje odmiennego traktowania.
  • 7zahir 29.04.13, 17:25
    www.psychologia.edu.pl/telefon-zaufania/tel-zaufania-dla-dorosych-w-kryzysie-116-123.html
    Pamiętaj jednak, ze sukces leczenia nie zależy od ośrodka
    tylko od tego czy chory naprawdę chce się leczyć.

Poczytaj nt uzaleznień tutaj:
    forum.gazeta.pl/forum/f,176,Uzaleznienia.html
  • basiazul 20.06.13, 14:06
    ja trafiłam do kliniki inventiva w Tuszynie. było ze mną kiepsko: depresja i stany lękowe. cieszę się, że tam byłam bo bardzo mi pomogli. Terapia trwała kilka miesięcy, na początku nie było lekko, ale z czasem udało mi się wyjść z depresji. Ludzie, którzy tam byli pomogli mi uwierzyć w siebie i stanąć na nogi. Klinika na pewno zajmuje się też uzależnieniami. Życzę powodzenia w szukaniu i terapii, bo wiem że trzeba duuużo siły żeby wyjść z tego. Trzymaj się i nie poddawaj.
  • belka23 20.06.13, 21:01
    a ja polecam Zieloną Klinikę :)

--
    Prywatna Zielona Klinika - Leczenie depresji, uzależnień, kryzysów, psychoonkologia www.zielonaklinika24.pl
  • aristoi_daimonion 20.06.13, 21:21
    Dwa lata terapii uzależnień to chyba w formie ambulatoryjnej. Możesz na nfz, możesz prywatnie.
    Na nfz polecam Mariańską w Warszawie.
    Prywatnie Jolantę Szczepaniak - ma bardzo duże doświadczenie.
    Stacjonarna w Krakowie. Prowadzi ją alkoholik który nie pije chyba z 28 lat.
    Możesz bez problemu w google znaleźć taką jaką chcesz (blisko pracy, blisko domu, daleko od domu)

'Jeśli nie jesteś gotowy zmienić swojego życia,nie można ci pomóc".
    Hipokrates(460-377 p.n.e.)
  • uzalezniona1234 17.01.14, 12:08
    Witajcie, szukam dobrego terapeuty od uzależnień na terenie województwa wielkopolskiego. w Ostrowie przyjmuje dr Krystyna Miętkiewicz, dostałam kontakt do niej od ośrodka. Czy może ktoś się leczył u pani doktor ewentualnie może polecić innego lekarza?
  • billyjack09 29.01.14, 12:45
    Ja jestem na terapii u dr Miętkiewicz. Jeszcze do końca nie czuję się na siłach, żeby ją zakończyć, ale jest do tego bliżej niż dalej.
    Co do pani doktor - potrafi wysłuchać, jest cierpliwa, ma podejście.
    Także spokojnie możesz się do niej na terapie zapisać.
  • leda16 17.02.15, 16:28
    Nie rozumiem tej idei odgrzebywania wątków sprzed 3 a nawet 5-ciu lat. Po co?
    --
    Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
  • 1krasnyludek 09.07.15, 15:46
    Bo nic z internetu nie ginie i może komuś się przyda :) Ja polecam ośrodek Arcus pod Poznaniem. Są tam świetni specjaliści, cisza i spokój i dobre warunki. Nic więcej z zewnątrz nam nie potrzeba. Cała reszta to już nasza własna siła i wola walki..
  • wolfbreslau 09.07.15, 17:18
    z wlasnego doswiadczenia wiem, ze najlepszy osrodek leczenia uzaleznien jest zawsze najblizej........reszta to tylko szukanie dziury w calym i liczenie na cud.
    zadne uzaleznienie nie zniknie , chocby w najnajnajlepszym osrodku o ile sam zainteresowany nie bedzie zainteresowany do bólu, do krwawego potu i wylanych łez
    --
    lupus paradiso
  • 1krasnyludek 24.07.15, 16:43
    To jak najbardziej prawda, że bardzo musimy chcieć tej zmiany, bo nawet z ogromną motywacją jest strasznie ciężko. I jeśli już mamy tę motywację do zmiany, to nie musimy wymyślać, a zaczynamy działać. Oczywiście bardzo często jest też tak, że na zmianę nie jesteśmy gotowi i marudzimy, że kawa niedobra, że za blisko, za daleko i w ogóle nie tak, jak ma być ;). Ale zdarzyć się też może, że chcemy się zmienić, a trafimy na takiego "specjalistę", że zamiast nam pomóc, to jeszcze dokopie...
  • janek.ko 07.01.16, 08:17
    Bardzo dobre efekty przynosi terapia w Iwoniczu pracują tam przyjaźni ludzie i panuje domowa atmosfera. Fachową kadra terapeutyczna nauczyła mnie jak żyć w trzeźwości z dnia na dzień. Udział w mityngach wraz ze Sławkiem zapewniony przez ośrodek pokazał mi nowy trzeźwy sposób na życie. Z czystym sumieniem mogę polecić ten ośrodek.

• karolwrezubyk 13.06.16, 13:34
    ostatnio rozeznałam ten temat. P ytałam się w różnych miejscach i nie jest tak prosto. W klinice Nadzieja mają ośrodek dla uzaleznionych w miejscowości Siedlec k/ Wrocławia mówili mi że mogą tam mojego syna przyjąć . Oni zajmują się uzależnieniami od alkoholu narkotyków ale tez uzależnieniami od internetu hazardu. Ośrodek Nadzieja wygląda w porządku pani z którą rozmawiałam tez mi wyglądała na osobę kompetetną. Może się komuś przyda...Pozdrawiam
  • karol1717 16.06.16, 17:39
    Polecam www.narkomania.kielce.pl
  • multimilioner88 11.07.16, 22:15
    NIE MA LEPSZEJ KADRY I LEPSZEGO OŚRODKA OD EXPERT TERAPII-POLECAM INNOWACYJNĄ TERAPIĘ UZALEŻNIEŃ ? ?EXPERT TERAPIA? expertterapia.pl/
  • habrek2016 21.06.16, 13:57
    Jeśli ktoś by szukał terapii ambulatoryjnej to moge polecić swoję psychoterapeutkę Przyjmuje w prywatnym gabinecie w Warszawie na Żoliborzu. Właśnie kończę u niej 2 letnią psychoterapię. Jestem uzależniona oda alkoholu i leków. Tu namiar Pani Magda tel 603 445 335 a tu jej strona www.psycholog-magdalenastaszewska.pl
  • habrek2016 21.06.16, 13:58
    Jeśli ktoś by szukał terapii ambulatoryjnej to moge polecić swoję psychoterapeutkę Przyjmuje w prywatnym gabinecie w Warszawie na Żoliborzu. Właśnie kończę u niej 2 letnią psychoterapię. Jestem uzależniona oda alkoholu i leków. Tu namiar Pani Magda tel 603 445 335 a tu jej strona
    www.psycholog-magdalenastaszewska.pl
  • multimilioner88 11.07.16, 22:12
    POLECAM INNOWACYJNĄ TERAPIĘ UZALEŻNIEŃ ? ?EXPERT TERAPIA? expertterapia.pl/
  • odnowa_terapia 28.07.16, 11:26
    Jeśli nadal szukasz ośrodka odwykowego to polecam terapia w bieszczadach w ośrodku "od nowa". Wspaniałe widoki bieszczad oraz życzliwi ludzie pomogą uporać się z problemami. Tutaj telefon na pewno ktoś odbierze lub przez stronę: terapiabieszczady.pl
  • mgla33 18.09.16, 02:17
    Witam przecież te wszystkie ośrodki to ściema , wiem bo bywałam w kilkunastu , wszędzie chodzi o wyciągnięcie kasy.Pomagają tylko terapie indywidualne , z zaangażowaniem z obu stron z zajęciami które wciągają i nie robi się ich przymusowo , jak w szkole.Są ludzie którzy pomagają indywidualnie z dobrymi skutkami co w tych tematach dobre oznacza duży sukces , wyciagnięcie narkomana z nałogu trwa latami i nie za często konczy się sukcesem , niestety.Terapia im dalej od domu tym lepiej , ja z Warszawy trafiłam w góry do odpowiedniego człowieka i czułam to gdy tam przyjechałam po raz pierwszy , wiedziałam że te wszystkie ośrodki to była strata czasu i dużych pieniędzy rodziny na te obietnice że nam się uda wyciągnąć z tego państwa córkę na 100% , ale gdy trafiłam tam pełna złego nastawienia na kolejne dziadostwo zafundowane przez starych , coś jednak poczułam , coś czego nie czułam w ośrodkach , zupełnie inaczej nawiązałam kontakt z człowiekiem , to było niesamowite i to był pierwszy bodziec do walki i zmiany , gość pokazał mi ten sam świat z innej perspektywy , wszystko dotychczasowe przestawało mnie interesować , wciągałam się coraz bardziej w zwykłe proste spędzanie dnia lecz zupełnie inaczej pokazane , wytłumaczone , przedyskutowane. Nie powiem że było tam łatwo ale powiem że trzeba próbować do skutku aż się trafi na takiego człowieka.Potem dowiedziałam się że namiar na gościa mieli z polecenia od sprzątaczki z ośrodka od ponad roku ale olali go bo ośrodek to ośrodek z całą kadrą i fachowcami , wiadomo , profesjonalna sprawa.
    Udało się ,wyjechałam , bardzo daleko , bo dobrze zerwać ze starym , nawet nie jeździć ta samą drogą do szkoły co kiedyś , nie chodzić to tego samego fryzjera , i unikać tego co było kiedyś.
    Mam nowe życie trzeci rok i muszę nadrabiać te siedem zmarnowanych.
    Ośrodki odradzam , ale dobrze jest kilku spróbować żeby wiedzieć o czym piszę bo na jednym czy trzech na pewno się nie skończy. A ośrodki w których leczą wszystkie uzaleznienia to jest dopiero nieporozumienie!
    życzę wszystkim powodzenia i nowego!!!!
  • cwoker 10.05.18, 12:20
    Witam, czy możesz podać adres ewentualnie numer kontaktowy do osoby, która tobie pomogła. Ja mam a raczej nie mam juz sił i naszieji na dalsza walkę. Z tego co czytam to widzę, że masz za sobą trudny okres w życiu i światełko nadziei jaka otrzymałas w górach.

• mgla33 27.10.18, 00:27
    Witaj , a jakiej pomocy oczekujesz? ,mogę podać namiar lecz wiem że nie każdy przypadek facet bierze...
  • marcin.tajner 09.10.16, 22:50
    Znajoma miała problem z alkoholem, próbowała wielu rzeczy ale niestety nie pomogły i zdecydowała się na dłuższą terapię w zamkniętym ośrodku. Wybrała ośrodek Aragorn i tam faktycznie jej pomogli. Nie pije już od roku i cieszy się z każdego dnia bez alkoholu.
  • juliagulia 10.10.16, 10:10
    dom monaru na mazurach?
  • rozwojowa_ania 06.03.17, 16:35
    Polecam się filmy tego gościa: www.youtube.com/watch?v=_jhS0GSfnlo Cały kanał praktycznie poświęcony negatywnym emocjom oraz rozwojowi osobistemu. Można również tanio dostać jego książkę
  • kod_matrixa 31.07.18, 09:38
    Czasem najlepszą terapią jest zmuszenie swoich i innych szarych komórek do myślenia, zamiast ucieczki w ślepą uliczkę. Ludzie jako jednostki i stado zamiast uczyć się na własnych błędach wolą wybierać linię najmniejszego oporu, po czym dalej popełniają te same błędy, a przyszłe pokolenia przejmują ten bajzel.

Ludzi trzeba więcej uczyć odpowiedzialności za siebie i innych zamiast prać im mózgi żeby czegoś tam z przeszłości nie pamiętali.
  • fefone 14.08.18, 11:43
    Bardzo polecam Milków k Karpacza. Terapia trudna, wymagająca, ale wszechstronna i dające wielki wspaniały bagaż na przyszłość.
  • fefone 14.08.18, 11:44
    I jeszcze Stare Muchy, świetne miejsce, choć byłam tam wiele lat temu, nie wiem, czy kadra ta sama.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.