Dlaczego kobiety mylą lewą z prawą...

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Oczywiście generalizuje, ale zaskakująco (dla mnie) dużo kobiet zaskakująco często myli lewą z prawą. (:

Nie przeszkadza mi to już (odkąd nauczyłem się, że jak kobieta podpowiada żeby skręcić w prawo, to należy wziąć pod uwagę że może trzeba skręcić w lewo), zwyczajnie się ciekawie z czego to wynika, że dla płci pięknej istnieje "lewo" i "to drugie lewo". ;)

Czy to jest może wynik empatyzowania z drugą stroną? W sensie, może kobiety tak wczuwają się w drugą osobę (stojącą często na przeciwko, więc mającą odwrócone kierunki L-P), że "przejmują" nawet kierunki rozmówców, co potem powoduje mieszanie swojej lewej-z-prawą?
    • 12.08.13, 21:57 Odpowiedz
      Kobiety cały czas pracują obiema półkolami mózgu i ja tez muszę ruszyć ręką, by skonkretyzować lewą , prawą, bo lewą prawą rękę odróżniam. Zresztą lewa prawa nie jest ogólnie światowa, większość świata odróżnia strony, na zachód, na wschód itd.
    • 13.08.13, 22:16 Odpowiedz
      1.nie. to prosty zwiazek z kalibrem umyslowym. niestety.D
      tak samo jak wlaczanie niewlasciwego kierunowskazu.
      btw. nie znam zadnej kobity, ktora by tak miala.
      ale poznalam kiedys 2, ktore nie znaly pojecia stron, w tym lewej i prawej.
      mowily np. tam od strony okna itp.
      bardziej zaawansowane ,))
      wiec to nie -kobiety tak maja. ale, niektore kobiety .DD

2.jestes proszony na strone /bez zwiazku celowego z tematem, to sformulowanie,)
      mailowa.
      --
      forum.gazeta.pl/forum/f,246063,DDRP.html
    • 13.08.13, 22:38 Odpowiedz
      mnie sie często to zdarza. jestem zalogowany na sobie.
    • 13.08.13, 22:53 Odpowiedz
      Może mieszkasz w okolicy, że gdzie by się nie poszło, dojedzie się do tego samego punktu (mała wyspa)? albo zawsze bezpiecznie jest skręcić w prawo?(od linii centralnej ruchu)?
      szczerze, nigdy nie spotkałam się z poważnym kobiecym matactwem stron świata.
      • 14.08.13, 13:16 Odpowiedz
        fajnie by było mieszkać na wyspie, ale mieszkam w Polsce i na Wolinie rzadko jestem (:
        byłem z kobietą, która w pracy ma odwrócone kierunki, ale to mylenie L-P zauważam u kobiet, które nie mają w pracy ani w hobby odwróconych kierunków.
        tak mi się zdaje, że może mieć to korelacje z większą empatią (co nie neguje innych wytłumaczeń)

jest taka komedia "Baby są jakieś inne" -- jeśli ktoś ma nastrój na 'głupie' męskie teksty z przymrużeniem oka, to nawet zabawna -- gdy ujrzeć w tych tekstach nie tyle obrazę kobiet, co niezrozumienie kobiet i rozpacz facetów.
        tam też były teksty o myleniu lewej-z-prawą przez kobiety (;
        fakt, że -- google podpowiada -- zdarza się to też wśród facetów; ot, ciekawostka
    • 14.08.13, 11:39 Odpowiedz
      zanim powiem w lewo/w prawo to muszę pomyśleć, która to lewa/prawa

to nie jedyna moja wada ;)
      • 14.08.13, 12:37 Odpowiedz
        ja za to nie rozróżniam bogactwa kolorów (; jak np. kobieta powie kolor turkusowy, a pod ręką nie ma googla, to jest problem, o ile sobie nie przypomnę że to przecież niebieski (;

zamieniłbym się na 24 godziny ciałem i umysłem z kobietą aby zobaczyć jak to jest

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.