Dodaj do ulubionych

Na czym polega uważna obecność ?

10.04.15, 19:53
Witam,
Wyjaśnia to nam Pani Katarzyna Owczarek w swoim artykule: „Poczuj, ze żyjesz”.  Według autorki: „Jedni żyją przeszłością, inni przyszłością. Ale przecież powinno się żyć tu i teraz. Bo tylko wtedy można być szczęśliwym.” /Cytat z podtytułu artykułu/
Artykuł ten jest opublikowany na stronach 3-4 numeru 15/2015 tygodnika: „Gwiazdy mówią...” 1/

Objaśnienia:
1/Wyjaśnienie: Nie mam żadnego kontaktu z Redakcją tego czasopisma, ani Autorką artykułu. Jestem tylko stałym i wieloletnim czytelnikiem tego czasopisma.
Pozdrawiam,
dickkor


ryszrosz.blogspot.com
Edytor zaawansowany
 • woxilo 18.03.16, 22:16
  Wszystko pięknie ,ładnie ,gdy obok nas jest ktoś kto nas kocha ,jesteśmy bogaci i zdrowi ,lecz żyjąc w permanentnym, stresie ,to już inna historia ,moja rada wynikająca z wieloletniego radzenia sobie ze skutkami stresu ( a długotrwały ,nieleczony stres ,prowadzi do wielu groźnych chorób ) ,

  1. jedz zdrowe posiłki .

  2. Skonentruj się na sobie -Medytuj /kontempluj /módl się .

  3. Otwórz Się na drugą osobę ,bądź asertywny ,otwórz swe serce /umysł .

  4. Codziennie znajdź czas dla siebie na relaks , i kreatywne ,twórcze zabawy .

  5. Opanuj techniki oddechowe z jogi -pranajama .

  6. Pozbywaj się negatywnej energii ,toksyn i umysłowych trucizn , śmieci i myśli ,które przejęliśmy od otoczenia,na zasadzie przeciw-przeniesienia .

  7. Opisuj lub narysuj ,po prostu przenieś na papier ,swoje ciekawe spostrzeżenia życiowe (ważne ) nawet marzenia senne niekturzy zapisują -mowę podświadomości , które są naszym osobistym psycho-terapeutą ,doradą życiowym i duchowym nauczycielem .

  8. Codziennie poświęć chwilę czasu ,na rozmowę z własnym wnętrzem /swoją duszą / nad-świadomą częścią swego umysłu = modlitwa .

  9. Pofantazjuj sobie nieraz konstruktywnie / wizualizuj /śnij świadomie - popuść wodze wyobraźni = poszerza horyzonty umysłowe .

  10. Uprawiaj jakiś sport ,ruch na świeżym powietrzu ,wytwarza w organizmie hormony szczęścia,zdrowia ,miłości ,długowieczności - endorfiny i anty-utleniacze -witaminy młodości , wzmacnia serce , oraz poprawia krążenie krwi .

  11. myśl realistycznie /spójrz prawdzie w oczy , wszystko mija i dobre chwile i złe ,nic bowiem nie trwa wiecznie . wszystko zmienia się zgodnie znaturalnym pożądkiem rzeczy /z cyklicznymi rytmami wszechświata.
 • woxilo 19.03.16, 07:32
  C.,D.N. Uważnej Obecności -TU I TERAZ ,ŚWIADOMEGO DOŚWIADCZANIA RZECZYWISTOŚCI ,BEZ ŁADUNKU EMOCJONALNEGO ( swoich podświadomych demonów i duchów złych i dobrych - strach ,lęk ,egoizm ,pożądanie ,zazdrość ,chciwość ,zachłanność ,ambicja ,egoizm ,pycha ,duma ,samo-zadowolenie ,pogarda ,gniew ,lenistwo ,samo-okłamywanie , itp. ) ,i Umysłowego - Duchowego - Mentalnego Podróżowania W Czasie Od Przeszłości - Do Przyszłości .

  Do Przeszłości -jako wspominanie ,rozpamiętywanie ,itp. i kwantowego skoku /teleportacji w Przyszłość - planowanie ,marzenia , itp.

  1. Kontroluj Swoje Myśli ,Bo Zamienią Się W Słowa . (nie wszystko jest na początku takie ,jakim się wydaje że jest - co przychodzi nam do głowy ,jako wypływające z głębi psychiki myśli i wyobrażenia , pozory mogą bardzo mylić , a paranoje potrafią zdominować czyjś świat duchowy / jego / jej rzeczywistość psychiczną .

  2. Kontroluj Słowa / Mowę Swą , Bo Zamienią Się W Czyny / Działanie Dobre ( Świadome / Zamierzone , lub Czyny Złe ( Nieświadome / Niezamierzone ) .

  3. Kontroluj Czyny /Działania Swoje ( Nie Stwarzaj Przyczyn ,Których Skutki Poniesiesz W Przyszłości ) , tak stwarzasz swoją przyszłość - zenforest.wordpress.com/2007/10/09/hello-world/

  To, co myślimy o sobie, staje się dla nas prawdą.

  Jestem przeko­nana, że każdy, ze mną włącznie, jest całkowicie odpowiedzialny za wszystko w swoim życiu, tak najlepsze, jak i najgorsze.

  Każda po­wstała w nas myśl tworzy naszą przyszłość.
  Każdy z nas tworzy swoje doświadczenia dzięki własnym myślom i uczuciom.
  Myśli i wypowiedziane słowa kreują nasz los.

  Sami tworzymy pewne sytuacje, a potem negujemy naszą moc, obwi­niając za własną frustrację innych ludzi.

  Nie ma osoby, miejsca lub rzeczy, które miałyby władzę nad nami, ponieważ tylko MY tworzymy myśli w naszym umyśle.

  Tworzymy nasze doświadczenia, naszą rzeczy­wistość i wszystko, co się z tym wiąże. Jeśli w naszych umysłach stwo­rzymy pokój, harmonię i równowagę, znajdziemy je również w życiu.
  Które z tych stwierdzeń jest typowe dla was?
  ?Ludzie zawsze się mnie czepiają?.
  ?Wszyscy są zawsze pomocni?.
  Każde z tych przekonań będzie tworzyć całkowicie odmienne do­świadczenia.
  To, co sądzimy o sobie i życiu, staje się dla nas prawdą.

  Wszechświat zawsze wspiera każdą myśl, którą zechcemy po­myśleć i w którą zechcemy uwierzyć.

  Mówiąc inaczej, nasza podświadomość akceptuje wszystko, co wybierzemy budując nasze przekonania. To znaczy, że to, w co wierzę myśląc o sobie i życiu, staje się dla mnie prawdą. Wybrane przez ciebie myśli o sobie i życiu stają się prawdą dla ciebie. Nie jesteśmy niczym ograniczeni w naszym myśleniu.
  Skoro już to wiemy, całkiem sensowny staje się wybór stwierdze­nia: ?Wszyscy są zawsze pomocni?, zamiast: ?Ludzie zawsze się mnie czepiają?.

  Wszechobecna Moc nigdy nas nie osądza ani nie krytykuje.

  Ona nas akceptuje takimi, jakimi jesteśmy, sprawiając, że ży­wione przez nas przekonania odzwierciedlają się w naszym życiu.
  Jeśli chcę sądzić, że życie jest puste i nikt mnie nie kocha, na pewno potwierdzi się to w moim życiu.
  Ale jeśli zechcę odrzucić to przekonanie i powiem sobie: ?Miłość jest wszędzie, kocham i jestem godny miłości?, będę trwał przy tej myśli i powtarzał ją wielokrotnie, to stanic się ona dla mnie prawdą.
  I oto kochający ludzie pojawią się w moim życiu; ci, którzy już w nim są, będą dla mnie jeszcze milsi, a i mnie przyjdzie łatwo wyrażać pozytywne uczucia wobec innych.

  Większość z nas ma nierozsądne wyobrażenie o tym, kim jeste­śmy, i bardzo wiele sztywnych zasad określających, jak żyć.
 • woxilo 22.03.16, 05:11
  Integracja Psychologiczna - Odsłonięcie Czystej Osobowości .
  Zanim omówię nasze wewnętrzne pod osobowości ,sub osobowości ,które mają wpływ na nasze relacje ze znajomymi ,rodziną itp. ,nasze zachowanie i myślenie ,powiem tyle , a wiem o tym z własnego doświadczenia ,że na świecie i wszechświecie istnieją tylko dwie podstawowe energie - pozytywna i negatywna ,lecz docierając do człowieka ulegają one przekrztałceniom i odkrztałceniom ,przez organ w mózgu jakim jest Szyszynka (Silny Chalucynogen ) i w wyniku przemiany owej energii ,człowiek nadaje jej własną nazwę (stwarza egregora ,a czym więcej osób uwierzy w dany byt ,tym jest on realniejszy ,potężniejszy i prawdziwszy - bowiem wiara góry przenosi w przenośni i dosłownie ) - dla negatywnej energii psychicznej ,człowiek ,ludzie nadali nazwę : Szatan ,Diabeł ,Demony , Złe i Chałaśliwe Duchy itp.

  Natomiast dla pozytywnej energii ,ludzie od pokoleń ,w częsci świata ,nadali nazwy - Bóg,bogowie,aniołowie ,archaniołowie ,dobre duchy,elfy ,strzygi i paprygi , itp. itd .

  Nasze wnętrze ,odbija się na zewnątrz,zatem co stworzymy w wyobraźni ,co wyprojektujemy na zewnątrz odbija się na zewnątrz,spotyka nas to co stworzyli inni ,przechodzi drogą nieświadomą do umysłów innych ludzi ,i tak przez epoki,pokolenia ,lata .

  Jak wyglądają nasze wewnętrzne sub osobowości /pod osobowości (można sobie wyobrazić armię takich małych ludzików ,zamieszkujących nasze wnętrze,nasz świat wewnętrzny ,jak jakąś inną planetę ) ,i oni ,te ludziki wpływają na nas - nasze : zachowanie ,myślenie i mowę :

  1. Wewnętrzna Śmierć - to głos w nas który zmusza nas do myślenia o śmierci ,do depresji ,obaw ,strachu ,lęku itp.

  2. Wewnętrzny Realista - ten głos w nas pozwala chłodnym okiem ,realistycznie oceniać rzeczywistość .

  3. Wew. Krytyk - głos w nas negujący wszystko ,uwielbiający wszystko i wszystkich krytyykować.

  4. Wew. Błazen - to nasza wewnętrzna osobowość uwielbiająca robić z nas wariata , pajaca i głupca .

  5. Wew. Marzyciel - to nasz wewnętrzny romantyk ,uwielbiający miłe wspomnienia i wesołe snuć plany na przyszłość .

  6. Wew.Mag/Wróżka -to głosy w nas uwielbiające to co niezwykłe,nadzwyczajne ,wszelkie wróżby ,magiczne i cudowne rytuały .

  7. Wew. Duchowa Jaźń - ta pod osobowość w nas ,uwielbia egzotykę i różne nauki duchowe czy ezoteryczne .

  8. Wew. Mędrzec /Mądrość - osobowości te w człowieku uwielbiają mądre dysputy ,długie przemówienia i mądre (wydaje się ) debaty .

  9 . Wew. Król / Królowa - pod osobowość ta w nas ,uwielbia dominować,być na topie,uwielbia przepych ,jesteśmy dumni i czujemy się pełni odwagi ,gdy przejmuje kontrolę nad nami ta sub osobowość .

  10 . Wew.Kobieta (u mężczyzny ) i Wewnętrzny Męczyzna ( u kobiety ) ,są to wewnętrzne podosobowości w nas ,to gdy je w sobie odnajdziemy ,to wtedy jesteśmy samo wystarczalnymi i samo świadomymi istotami ludzkimi (istnieje wtedy w nas taka androgynia psychiczna ,kiedy możemy dialog przeprowadzać nie tylko z innymi ludźmi ,ale sami ze sobą,jakbyśmy faktycznie rozmawiali z drugim człowiekiem .

  Istnieje też nasza główna pod osobowość ,zawiadująca wszystkimi naszymi pod osobowościami Świadome Ego - Ja (nazywane Bogiem ) ,nie zawsze kiedy potrzebujemy możemy nawiązać kontakt z naszymi pod osobowościami ,albo może niższymi jażniami ,zależy to od naszego poziomu świadomości i rozwoju wewnętrznego (duchowego ,ezoterycznego ) .
 • woxilo 23.03.16, 18:20
  By być świadomymi ,w pełni dojrzałymi ,odpowiedzialnymi za własne czyny , i zrównoważonymi psychicznie ,myślowo-mentalnie i emocjonalnie istotami ludzkimi ,tzw. ludźmi oświeconymi duchem świętym ,przez Boga Stwórcę ,( być świadomym i uważnym każdej chwili w naszym życiu ,jak wiecznie ,nieustające tu i teraz ) ,muisimy wykrztałcić w sobie specyfizną zdolność mistyczną ,inteligenję duchową .

  Inteligencja Duchowa /Spirytual Quity (SQ) - Emocjonalna (

  Inteligencja Duchowa , która zawiera w sobie świadome przeżywanie własnych stanów emocjonalnych ( Empatia ,Intuicja ) - Inteligencja Emocjonalna

  to zdolność do wykorzystywania składającego się na duchowość systemu wiedzy eksperckiej w odpowiedzi na ostateczną troskę , czyli pragnienia wykraczające poza codzienną egzystencję, związane z rozmaicie rozumianą Transcendencją -Nad-świadomością .

  Na inteligencję duchową w tym rozumieniu składają się następujące czynniki

  1) zdolność do transcendencji

  2) zdolność do przekraczania granic fizyczności

  3) zdolność odczuwania jedności życia i nawiązywania łączności z ludzkością, której nic nie może zagrozić, nawet śmierć

  4) umiejętność doświadczenia podwyższonych stanów świadomości w tym:

  a) świadomość istnienia rzeczywistości ostatecznej, przyjmującej formę jedności, w której zanikają wszelkie bariery, zaś wszelkie obiekty włączone zostają w tę całość

  b) doświadczanie społecznych i psychologicznych korzyści związanych z osiąganiem tych stanów

  5) umiejętność nadawania świętości codziennym wydarzeniom, relacjom z innymi, obowiązkom

  6) umiejętność wykorzystywania zasobów duchowych do rozwiązywania codziennych problemów

  Duchowość ? pojęcie wieloznaczne, kojarzone albo z działaniem sił nadnaturalnych, albo ze szczególnym (często z wartościującym epitetem "wyższy") wymiarem psychiki; może też być pojmowana w sposób łączący powyższe dwa sposoby, traktując wymiar duchowy jako należący do sfery nadnaturalnej.

  Literatura na temat duchowości odzwierciedla głównie trzy, jak dotąd trudne do oddzielenia, obszary refleksji, badań i praktyki: teologiczny, filozoficzny i psychologiczny (Grzegorczykowa, 2006). Podejście teologiczne podkreśla nadnaturalną istotę duchowości i zaleca połączenie z pewnym bytem (Bóg, Wszechświat, drugie życie, patrz eschatologia), podejście filozoficzne koncentruje się na dochodzeniach na temat natury "ducha" jako podłoża duchowości, podejście psychologiczne akcentuje jej subiektywny charakter (doświadczenie duchowe). Częstym elementem doświadczeń duchowych jest mistycyzm, przejawiający się w postaci różnych stanów zmienionej świadomości. Owoce mistycyzmu to m.in. wyższy poziom rozwoju wewnętrznego, specyficzna twórczość (mistyka) oraz rozmaite, niekiedy zdumiewające, dokonania
 • woxilo 23.03.16, 18:26
  Iloraz inteligencji a inteligencja emocjonalna
  Testy na iloraz inteligencji tzw. IQ można sobie wsadzić za przeproszeniem tam gdzie światło nie dochodzi. Typowe testy na ten cały iloraz to bujda na czterech kółkach, coś dla małych dzieci którzy potrzebują dowartościowania, podczas gdy żyjemy w świecie dorosłych ludzi.

  Może i oni z wyglądu są dorośli ale psychologicznie to wciąż małe nierozwinięte dzieci (mówię tu i potężnej masie ludzi!). Kiedy dowiedziałem się ile ilorazu ma słynna doda to nie wiedziałem czy płakać czy się śmiać, dla wyjaśnienia ? niby ma dużo na te ich standardy. Najgorsze jest to że taka np moja matka mówi: ?No wiesz, niby ma wysoki iloraz inteligencji?. Oto przykład i braku myślenia i braku wiedzy, oto przykład wiary!


  Poniższy cytat, powinien nieco rzucić światła ma moją myśl:

  Iloraz inteligencji i inteligencja emocjonalna są nie tyle przeciwstawnymi, ile raczej różnymi zespołami zdolności. U wszystkich intelekt miesza się z emocjami, osoby o wysokim ilorazie inteligencji i niskim poziomie inteligencji emocjonalnej (albo o niskim ilorazie i wysokim poziomie inteligencji emocjonalnej) spotyka się, wbrew stereotypom, dość rzadko. W istocie rzeczy istnieje pewna korelacja między ilorazem inteligencji a pewnymi aspektami inteligencji emocjonalnej, ale związek ten jest tak słaby, że oba typy wydają się istnieć niezależnie.

  Trzeba tu od razu powiedzieć, że nie ma i być nie może nigdy nie będzie podobnych do znanych nam testów do badania inteligencji prostych metod mierzenia inteligencji emocjonalnej. Aczkolwiek prowadzi się szerokie badania nad każdym z jej składników, niektóre z nich, na przykład empatię, najlepiej bada się, sprawdzając zdolność danej osoby do poradzenia sobie z konkretnym zadaniem, polegającym ? powiedzmy ? na określeniu uczuć osób przedstawionych na taśmie wideo na podstawie wyrazu ich twarzy. Opierając się na mierniku, który nazywa się ?elastyczność ego?, służącym do pomiaru cech wchodzących w zakres inteligencji emocjonalnej, Jack Block, psycholog z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Brekley, dokonał porównania obu tych teoretycznie niezależnych i ujętych w czystej postaci typów inteligencji. Wyniki tego porównania mówią same za siebie.

  Typ wysokiej inteligencji wedle pomiarów jej ilorazu jest w czystej (tzn. pomijając inteligencję emocjonalną) postaci niemal karykaturą intelektu; wykazuje wielką sprawność w rozwiązywaniu problemów teoretycznych, ale jest zupełnie bezradny w sferze praktycznych spraw życiowych i stosunków międzyludzkich. Istnieją niewielkie różnice między mężczyznami i kobietami. Typowy mężczyzna o wysokim ilorazie inteligencji ma, co nie jest żadnym zaskoczeniem, szeroki wachlarz zainteresowań intelektualnych. Jest ambitny i produktywny, odpowiedzialny i uparty, nie dręczą go żadne wątpliwości ani niepokoje co do własnej osoby. Na ogół odnosi się również do wszystkich i wszystkiego krytycznie i protekcjonalnie, jest grymaśny i ma zahamowania, jest oziębły seksualnie i nieczuły na wrażenia zmysłowe, nie okazuje żadnych uczuć i do wszystkiego podchodzi z dystansem, jest emocjonalnie ślepy i zimny.

  Natomiast mężczyźni wykazujący się wysoką inteligencją emocjonalną są nastawieni towarzysko i otwarci, mają życzliwy stosunek do otoczenia, nie są lękliwi ani nie zdradzają skłonności martwienia się i ruminacji (przeżuwania myśli i doznań). Mają oni skłonność do poświęcania swego czasu i energii na rzecz innych ludzi i spraw, chętnie biorą na siebie odpowiedzialność za to czy za tamto, współczują innym i okazują im troskliwość, rozpatrują wszystko w kategoriach etycznych. Ich życie emocjonalne jest bogate, a uczucia wyrażane są stosownie, są zadowoleni z siebie, z innych i ze społecznej rzeczywistości, w której przyszło im żyć.

  Kobiety o czysto teoretycznej wysokiej inteligencji, mierzonej jej ilorazem, wykazują się ? jak można się było spodziewać ? dużą sprawnością intelektualną, nie mają kłopotów z wyrażaniem swych myśli, cenią sprawy wymagające wysiłku umysłowego, a zakres ich zainteresowań intelektualnych i estetycznych jest bardzo szeroki. Mają też skłonność do niepokojenia się byle czym, przeżuwania myśli i obwiniania się, a także niechęć do otwartego okazywania złości (choć okazują ją pośrednio). Ogólnie biorąc, nastawione są introspekcyjnie, do wewnątrz.

  Natomiast kobiety o wysokiej inteligencji emocjonalnej są z reguły bardziej pewne siebie i wyrażają wprost, co czują, a życie nie jest dla nich bezsensowną egzystencją. Podobnie jak mężczyźni są one życzliwe, otwarte i towarzyskie. Swoje uczucia wyrażają stosownie i w umiarkowany sposób (a nie, powiedzmy, wybuchami, których później żałują), dobrze radzą sobie ze stresem. Ta równowaga emocjonalna pozwala im na łatwe nawiązywanie kontaktów; ponieważ są z siebie zadowolone, wesołe i reagują na wszystko spontanicznie, a przy tym odbierają wszystkie wrażenia zmysłowe. W odróżnieniu od kobiet reprezentujących typ czysto intelektualny rzadko odczuwają niepokój, mają poczucie winy i przeżuwają swoje myśli.

  Są to rzecz jasna, wyimaginowane portrety osób, u których omawiane cechy przejawiają się w najwyższym nasileniu ? idealne wcielenia dwóch różnych zespołów zdolności, bowiem w rzeczywistości u wszystkich inteligencja emocjonalna i teoretyczna zmieszane są w różnych proporcjach. Dają one jednak wgląd w to, co każdy z tych wymiarów wnosi do naszej osobowości. Obrazy te nakładają się na siebie w takim stopniu, w jakim dana osoba cechuje się zarówno inteligencją poznawczą, jak i emocjonalną. Tak czy inaczej, inteligencja emocjonalna jest źródłem cech, które sprawiają, że jesteśmy bardziej ludzcy i odznaczający się tym, co każdy człowiek winien posiadać.

  z książki ?Inteligencja emocjonalna? ? Daniel Goleman str. 82-84
 • woxilo 27.03.16, 05:00
  By zapanować nad naszym umysłem i uspokoić myśli, ( być uważnym każdej chwili tu i teraz ) musimy przyglądać się uważnie naszym uczuciom, wrażeniom zmysłowym i jednoczyć się z nimi.

  Żeby opanować umysł, musisz praktykować jego obserwację.

  Musisz nauczyć się, jak rozpoznawać pojawiające się uczucia i myśli.

  Mistrz zen Thuong Chieu pisał: ?Jeśli praktykujący dobrze pozna swój umysł, będzie miał wyniki przy niedużym wysiłku, lecz jeśli nie ? to wszystkie jego starania pójdą na marne?. Jeśli chcesz poznać swój umysł, masz tylko jedną drogę: obserwuj i rozpoznawaj wszystko, co w nim powstaje.
  Trzeba to robić przez cały czas, w codziennym życiu, a nie tylko w godzinach medytacji.
  Różne uczucia i myśli mogą pojawić się podczas medytacji.
  Zakłócą ją, jeśli nie będziesz utrzymywał uwagi, skupiając się na oddechu. Oddech jednak nie jest tylko środkiem, który odwodzi cię od bujania w obłokach. Oddech jednoczy ciało z umysłem i otwiera bramy mądrości. Jeśli pojawią się jakieś myśli lub uczucia, to nie należy ich odpędzać; gdy będziesz nadal koncentrował się na oddechu, to odejdą w sposób naturalny.
  Jeśli nie chodzi o to, by odganiać myśli, martwić się nimi, bać się ich czy nienawidzić ? co mamy z nimi zrobić?
  Po prostu przyjąć ich obecność.

  Na przykład, kiedy pojawi się uczucie smutku, niezwłocznie rozpoznaj je: ?Właśnie pojawiło się we mnie uczucie smutku?.

  Jeśli dalej będziesz czuł smutek, bądź go świadom: ?Uczucie smutku wciąż jest we mnie?.

  Jeśli powstanie myśl: ?Jest późno, a mimo to sąsiedzi strasznie hałasują?, rozpoznaj tę myśl.

  Jeśli nie ustępuje, dalej zdawaj sobie z niej sprawę.

  W ten sam sposób nazywaj różne uczucia i myśli, które będą w tobie powstawały.
  Ogromnie ważne jest, by żadne uczucie i żadna myśl nie pozostała nie zauważona i nie nazwana.
  Bądź jak strażnik bramy cesarskiej, który zarejestruje każdego, kto przejdzie głównym korytarzem.

  Gdy nie ma w tobie żadnego uczucia ani myśli, zarejestruj to.
  Praktykując w ten sposób staniesz się w pełni świadomy swych uczuć i myśli w chwili obecnej.
  Wkrótce zapanujesz nad umysłem. Na tym etapie można już połączyć technikę utrzymywania uwagi na oddechu z uwagą skupioną na uczuciach i myślach.

  Gdy praktykujesz medytację, nie daj się wciągnąć w sidła rozróżniania między ?dobrym? a ?złym?, gdyż w ten sposób wywołujesz w sobie walkę.
  Jeśli pojawi się w tobie jakaś pozytywna myśl, zauważ ją: ?Pozytywna myśl pojawiła się we mnie?. I gdy powstanie negatywna myśl, również ją uznaj: ?Negatywna myśl pojawiła się we mnie?. Nie zajmuj się nią dłużej, ale też nie próbuj pozbyć się jej, bez względu na to, jak bardzo jej nie lubisz. Wystarczy uznać, że ona jest.

  Jeżeli oddalisz się, to musisz wiedzieć, że się oddaliłeś, a jeżeli zostałeś, to bądź świadom, że ciągle tu jesteś.

  Na tym poziomie świadomości niczego już nie będziesz musiał się bać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.