Dodaj do ulubionych

Czy boicie sie Islamu?

23.09.15, 21:36
Bo ja tak, ten przeraża mnie, ze względu na niesamowitą ohydna brutalność...
Obserwuj wątek
      • hansii jakie, bejbe ? 24.09.15, 10:46
        feministkapl napisała:
        > a nie pomyslalas ze moze myla ci sie pojecia?

no jakie pojecia jej sie myla ? - a nie pomyslalas, ze moze tobie ?
    • mona.blue Re: Czy boicie sie Islamu? 24.09.15, 00:24
      witchland napisała:

> Bo ja tak, ten przeraża mnie, ze względu na niesamowitą ohydna brutalność...

Mnie też z tego powodu i co się w tym zawiera pogardy i okrucieństwa wobec kobiet.
      --
      www.youtube.com/watch?v=Lb4I4MH7PWk

inspiracjemoje.blogspot.com/
    • hansii nie, ale... 24.09.15, 10:44
      witchland napisała:
      > Bo ja tak, ten przeraża mnie, ze względu na niesamowitą ohydna brutalność...

nie boimy sie, bo znamy go na wylot - od paru dekad.
      ale zwyczajnie nie lubimy - bo trudno polubic glupia filozofie (a trudno go nazwac religia...
      - gdyz religia namawia wylacznie do czynienia dobra...))
      • hansii Nieprawda. 24.09.15, 14:55
        nanie2 napisała:
        > Każda religia związana z Tronem jest "ohydnie brutalna".

Nieprawda. Chrzescijanstwo wprawdzie tez takie bylo (Sw. Inkwizycja)

ale sie zmienilo i pod wplywem Oswiecenia - jakies 200 lat temu porzucilo te. praktyki
        • nanie2 Re: Nieprawda. 24.09.15, 15:04
          Doprawdy wzruszające, że już 200 lat temu K przestał być organizacją przestępczą a stał się ... finansową mafią. Wszystkie kraje "chrześcijańskie" nawracane były siłą i drenowane. Nie tylko działała Św Inkwizycja. Ale nic się nie zmienia w kościelnych chwytach - ciekawe kto otruł Wesołowskiego :)? Inaczej mówiąc: żeby żyć i politykować, trzeba brutalnie walczyć o swoje; czasem trzeba być szakalem, czasem wężem, K. ma to opanowane do perfekcji.
          • duchswiety6 Re: Nieprawda. 24.09.15, 15:14
            oj pozwalamy sobie to na co mamy - czy to KK czy PO PIS ja tam nie mam problemu by się dzielić. Wk u r w jednak mnie bierze gdy nie mam nic,a inni o wiele za dużo jak potrzebują.
              • nanie2 Re: Nieprawda. 24.09.15, 15:55
                A czemu miałaby być? I jaki ma wpływ na politykę zagraniczną i bombardowania?
                A Ty, przejmowałaś się powodziami w Bangladeszu, tsunami, trzęsieniami ziemi i walkami na pograniczach? Bolą nas bliscy, swoi, obcy w dużej liczbie - już nie. Tak ma człowiek, inaczej nie będzie.
                • duchswiety6 Re: Nieprawda. 24.09.15, 16:03
                  nanie2 napisała:

Bolą nas bliscy, swoi, obcy w dużej liczbie - już nie.
                  > Tak ma człowiek, inaczej nie będzie.

doprawdy?
                  hmm ja tam oglądać nie mogę takich rzeczy.Widząc krew,śmierć jest mi przykro niezależnie czy to bliscy czy też nie.
                  Patrzeć na to nie mogę!
                  • nanie2 Re: Nieprawda. 25.09.15, 08:31
                    doprawdy?

Doprawdy. A to co widzisz to fragment historii. Fragment jesteś w stanie ogarnąć tak jak jednostkową historię. Świata nie poruszyła informacja o "masowym napływie migrantów" ale trup dzieciaka na plaży (zabitego głupotą ojca zresztą). 10.000 ofiar czy 20 000- nie ma różnicy, nie wyobrażasz sobie tego.
                    • duchswiety6 Re: Nieprawda. 25.09.15, 10:35
                      nanie2 napisała:

> doprawdy?
                      >
                      > Doprawdy. A to co widzisz to fragment historii. Fragment jesteś w stanie ogarną
                      > ć tak jak jednostkową historię.

historia jest dość przejrzystą sprawą,no na tyle aby móc z niej wyciągać wnioski i nie dawać więcej dooopy.
                      Jednak rodzaj ludzki jest zbyt głupawy aby pojąć tak istotną sprawę.
                      • feministkapl Re: Nieprawda. 25.09.15, 10:49
                        > historia jest dość przejrzystą sprawą,no na tyle aby móc z niej wyciągać wniosk
                        > i i nie dawać więcej dooopy.
                        > Jednak rodzaj ludzki jest zbyt głupawy aby pojąć tak istotną sprawę.

O to to to. Moznaby pomyslec ze narod ktory ledwie przezyl bo byl az tak poszkodowany przez druga Wojne jak Polacy byli, bedzie rozumial do czego doprowadza faszyzm i nie bedzie chcial przybierac tych barw. Okazuje sie ze nie. .. a potem beda jeczec...
                        • hansii brak wiedzy... 25.09.15, 11:53
                          feministkapl napisała:
                          faszyzm i nie bedzie chcial przybierac tych barw.

nie myli ci sie faszyzm z nazizmem - dziewojo ?
                          - czy moze podac definicje obu ?
                            • hansii najkrocej: 25.09.15, 15:52
                              feministkapl napisała:
                              > tak, podaj i wyjasnij

faszyzm jest - ponad-klasowy - to sojusz, a nie walka klas, ale i ponad-narodowy.
                              wartoscia dla niego nie jest konkretny narod - lecz aktualnie zyjace Spoleczenstwo.
                              (chocby wielonarodowe)

nazizm - w kwestii spolecznej mowi to samo, ale wartoscia dla niego jest (mityczny) Narod.

a tera sio do nauki - miast smecic na foro o polityce.
                              i zajmij sie seksikiem - to ci z pewnoscia lepiej wyjdzie.

Tfu(j), jak zawsze, Dr. Hansi
                • feministkapl Re: Nieprawda. 24.09.15, 16:08
                  wszystkie dzialania i nie-dzialania maja swoje konsekwencje - w tym przypadku sa to uchodzcy z uprzednio napadnietych krajow. Wtedy do ciebie nie dociaralo ale teraz dociera - fizycznie.

Wiecej wcale nie beda mieli wziawszy pod uwage ze w majtkach sie pojawia ogoloceni ze wszystkiego. To co dostana bedzie na poczatek - nie przez cale zycie tych ludzi. Nie ma czego zazdroscic!
                  • duchswiety6 Re: Nieprawda. 24.09.15, 16:19
                    feministka czy jak brakuje Ci np. zdrowia psychicznego jesteś w stanie pomóc drugiej osobie czy pierw musisz zdać sobie sprawę z tego,że sama musisz sobie pomóc aby potem pomagać innym?
                      • duchswiety6 Re: Nieprawda. 24.09.15, 16:37
                        Kiedyś,kiedyś ktoś mi napisał po co budzić świadomość u "reszty" a to jest właśnie klucz aby było w miarę stabilnie we wszystkich aspektach.
                        Ale jeżeli już mi ktoś pisze,że "po co" to tylko usiąść i płakać.

Dalej prowadzę terapię kurde kilku osobą naraz matce,bratu,sąsiadowi.
                        Jak to po co?
                        Aby i oni byli szczęśliwi.

pa.
                    • feministkapl Re: Nieprawda. 24.09.15, 16:43
                      alez o to chodzi ze, sobie samej lepiej pomozesz - i spokoj zapewnisz - jesli nie bedziesz bila piany.

Bo, ja juz dzis sie moge zalozyc ze jesli w PL bedzie jakis klopot na skutek ktorego zgina jacys ludzie to bedzie to dlatego ze jakis idiota albo bombe wrzuci do obozu albo cos podobnego zrobi - bo uwierzy w te wszelakie brednie!
                  • nanie2 Re: Nieprawda. 25.09.15, 08:40
                    wszystkie dzialania i nie-dzialania maja swoje konsekwencje
                    Gdybyśmy mieli wpływ na działania i niedziałania to byłoby to logiczne, choć nadal uważam przyjmowanie migrantów za politycznie nieusprawiedliwione. W polityce nie ma sentymentów. Problem w tym, że obywatele nie mają wpływu a każe im się płacić. A obywatele mają jedna rzecz najważniejszą- swoją ziemię. Wpuszczanie na swoją ziemię niebezpiecznych obcych jest czystej wody krótkowzroczną głupotą. Bez względu na to kim ci ludzie są i jakie są ich historie. Mnie nie wzruszają zresztą, szkoda łez.

Wiecej wcale nie beda mieli wziawszy pod uwage ze w majtkach sie pojawia ogoloc
                    > eni ze wszystkiego.

Nie wiem co bierzesz, ale ja nie biorę i w telewizorni widzę coś innego. Widzę na przykład młode basiory ubrane w ciuchy marek, których ja w życiu nie miałam i mieć nie będę.
                    • duchswiety6 Re: Nieprawda. 25.09.15, 10:47
                      nanie2 napisała:

> > eni ze wszystkiego. [/i]
                      > Nie wiem co bierzesz, ale ja nie biorę i w telewizorni widzę coś innego. Widzę
                      > na przykład młode basiory ubrane w ciuchy marek, których ja w życiu nie miałam
                      > i mieć nie będę.

no bo właśnie w ten sposób myślisz,
                      gdyby marka ciuchów była Ci potrzebna to być je po prostu miała.
    • feministkapl kolejna paranoja? 24.09.15, 12:35
      Ludzie, sprawdzajcie to co wam Kowalska piepszy zamiast wierzyc w kazde slowo!

Piszecie tutaj to i Google znacie, czy nie?

A to sobie przetlumaczcie, bo tez latwo mozna:

'Islam occasionally allows for force while stressing that the main spiritual goal is one of nonviolence and peace.'

"(a)lthough it would be a mistake to think that Islam is inherently a violent religion, it would be equally inappropriate to fail to understand the conditions under which believers might feel justified in acting violently against those whom their tradition feels should be opposed."[15]

Similarly, Chandra Muzaffar, a political scientist and an Islamic reformist and activist, says that, "(t)he Quranic exposition on resisting aggression, oppression and injustice lays down the parameters within which fighting or the use of violence is legitimate. What this means is that one can use the Quran as the criterion for when violence is legitimate and when it is not."[16]
      en.wikipedia.org/wiki/Islam_and_violence#Islamic_views_on_violence
      Innymi slowy, Islam dopuszcza walke lub gwaltowna obrone, a Koran wylicza w jakich przypadkach taka jest dopuszczalna - i podobnie jak Katolicyzm spodziewa sie od wiernych by bronili swej wiary - wiec uwazajcie tam zeby nie wkooorwic jakiegos wiernego swoja bledna interpretacja!

• hansii islamski smiech na sali... 24.09.15, 14:52
          feministkapl napisała:
          > po polsku tez sporo mozna znalezc wyjasnien!

"4). JESLI KTORAS Z TYCH MIETOD PODZIALALA, TO NIE STOSOWAC DO NICH PRZYMUSU (nie znecac sie nad nimi )."

Ale jak nie podzialala - to juz BIC mozna - conie ?

PS. masz meza islamuska ?

• feministkapl Re: czy musze - jak dziecku - po niemiecku ? 24.09.15, 16:01
              no i sam widzisz ile to z tymi kognitywnymi ograniczeniami masz klopotu - przeczytaj no kilka zdan przed tem gdzie jak wol napisane ze o dostep do majatku, ktorego zwierzchnikami sa mezczyzni, chodzi!

Jesli nie twoja baba, nie z toba spokrewniona to nic ci do niej - tak jak i u nas!!!
                  • hansii femi, kit to my - a nie nam. 24.09.15, 17:45
                    feministkapl napisała:
                    > Czy mam rozumiec ze powodem dla ktorego ci sie islam tak nie podoba jest to ze
                    > nakazuje kobiet niepokornych nie tykac

Nie - niepodoba mi sie - gdyz kaze kobiety nieposluszne bic
                    a niewiernych "nawracac".

Slowem Ciemnota - jak w Chrzescijanstwie - w czasach Sw. Inkwizycji.

no to jak z seksikiem femi ?
                    - lubisz to ?
                    no poviedz...
            • mona.blue Re: czy musze - jak dziecku - po niemiecku ? 24.09.15, 18:00
              hansii napisał:

> h
              > > "4). JESLI KTORAS Z TYCH MIETOD PODZIALALA, TO NIE STOSOWAC DO NICH PRZYM
              > USU
              > (nie znecac sie nad nimi )."
              >
              >Poza tym w Koranie są podobno sprzeczne wersy na wiele tematów - ją czytałam takie, które pozwalają na bicie żony, a co do pokoju, to takie, że pokój nastanie dopiero wtedy, jak cały świat będzie islamski.
              > - Czy nie nie wynika z tego wersetu WPROST - ze jezeli zadna z tych metod (prze
              > konywanie)
              > nie podzialala - to bic JUZ WOLNO ?

--

• lilith45 Re: Czy boicie sie Islamu? 24.09.15, 12:57
      Musiałabym bać się własnej rodziny hahaha :D
      Twierdzenie ze wszyscy muzułmanie to terroryści gwalciciele i oprawcy tyle ma wspólnego z prawda jak to ze wszyscy katole to mohery a ateisci to samo zło .
      Generalizowanie jest szkodliwe.
      Oglądając nawet polską telewizję można dojść do wniosku ze Polki to dzieciobojczynie :>
      A do Polski przybędzie tylu uchodźców, ze gdyby ich posadzić na stadionie narodowym to zajeliby 1/8 wszystkich miejsc, z czego ponad połowa zapewne będzie migrowac dalej na zachód.
      --
      W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo - w jęzorze, siła - w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze."
      - Arystofanes "Ptaki" 414 r.p.n.e.
      • duchswiety6 Re: Czy boicie sie Islamu? 24.09.15, 14:36
        ależ,że oczywiście że nie.W mojej rodzinie jest arab,żonka Polka i nigdy nie narzekała,że jej źle.
        Co do obecnych emigrantów?
        Kiedyś stałam w Berlinie na ubanie z kol. pora raczej jesienna patrzymy a tam dwóch murzynów opatulonych w szaliki,czapki,rękawice dygoczących.Pierw zaczęłyśmy się śmiać,bo większość w kurteczkach jesiennych raptem koło 0,-5.

Ktoś kiedyś pisał,że takie uwarunkowania genetyczne to nieprawda,ale ja widziałam i tam swoje wiem :)
      • hansii a kto tak twierdzi ? 24.09.15, 14:58
        lilith45 napisała:
        > Twierdzenie ze wszyscy muzułmanie to terroryści gwalciciele i oprawcy

a kto twierdzi , ze wszyscy ?
        - oczywiste , ze wiekszosc jest w miare spokojna i normalna...

problem w tej wojowniczej mniejszosci - ktora nadaje ton.
        w koncu obcinanie glow pojmanym jencom w Syrii
        - to nie byla pierwsza egzekucja i zapewne nie ostatnia...
        • lilith45 Re: a kto tak twierdzi ? 24.09.15, 15:17
          Takich zachowań przede wszystkim fopuszczali się żołnierze ISIS a nie Syryjczycy !
          --
          W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo - w jęzorze, siła - w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze."
          - Arystofanes "Ptaki" 414 r.p.n.e.
            • witchland Re: A ISIS - to krasnoludki ? 24.09.15, 17:43
              Wszyscy ktorzy sie pozjezdzali, zapuscili brody...i udaja kogos tam. Zold ich jest niski bo jedynie ok. 900$/m wiec o co im w sumie chodzi, ano moga sobie poszalec bezkarnie i wyzyc swoje bandyctwo na niewinnych ludziach zwlaszcza na chrzescijanach...
        • 1klementyna Re: a kto tak twierdzi ? 24.09.15, 15:25
          Widzę, że już napisałeś to, o czym chciałam napisać.

Mam dość częste kontakty z młodym Turkiem i obserwuję go z ciekawością. Przyjechał do Polski dwa lata temu, jednak już wcześniej odcinał się od islamu. Uważa się za ateistę i nie przeszkadzał żonie w ochrzczeniu ich dziecka. Do swojej rodziny nie jeździ, choć nie jest z nimi skłócony. Dobrze, że ma majętnych teściów.;)
          • mona.blue Re: a kto tak twierdzi ? 24.09.15, 15:47
            A ja mam dwie koleżanki, które wyszły za muzulmanow i jedyną opcja było, że dzieci będą wychowywane w islamie. Ale co do zachowania to jeden jest zupełnie w porządku, drugi był do czasu aż swirowal z zazdrosci, nie wiem czy mu przeszło.

--

• hansii jezeli od poczatku 24.09.15, 15:50
              mona.blue napisała:
              > A ja mam dwie koleżanki, które wyszły za muzulmanow i jedyną opcja było, że dzi
              > eci będą wychowywane w islamie.

Jezeli tak bylo ustalone od poczatku , to ich wybor.
              ja znam gorszze przypadki, ze maz zgadzal sie na chrzest, ale z czasem zmienial zdanie i domagal sie islamskiego wychowania - co jest czystym oszustwem.
              • 1klementyna Re: jezeli od poczatku 24.09.15, 17:19
                Dlatego z ciekawością będę nadal obserwować tego młodego człowieka.

Pamiętam, iż na początku pracował w gastronomii u Turka i koledzy - Turcy - podburzali go, sugerując, że żona go kiedyś zostawi. Na szczęście zmienił pracę. ;)
      • hansii 700 juz :) 24.09.15, 17:07
        mona.blue napisała:
        > Dla mnie to jest niewyobrażalnie okrutne...

to nic okrutnego.
        - gdy sie dopuszcza do scisku 2 mln ludzi - to takie incydenty moga sie wszedzie zdarzyc.
        - to akurat nie ma nic wspolnego z islamem - a tylko z brakiem organizacji.

podobnie jak kiedys w jakiejs dyskotece w Polsce.
        wybuchl pozar , a drzwi awaryjne byly zamkniete.
        staranowalo sie i splonelo zywcem wiele osob....
        • 1klementyna Re: 700 juz :) 24.09.15, 17:27
          Faktem jest, że w takim ścisku ludzie zachowują się irracjonalnie, tratując się nawzajem. Zadziwiać mogą bardziej takie tłumy pielgrzymów. To już jest islamskie.;)
          • hansii niekoniecznie... 24.09.15, 17:42
            1klementyna napisał(a):
            Zadziwiać mogą bardziej takie tłumy pielgrzymów. To już jest islamskie.;)

Niekoniecznie.
            na krakowskich Bloniach na spotkaniu z JP II bylo kiedys 1,5 mln osob...
            - nie pojechalem - gdyz tlumow i ja sie boje...
            • 1klementyna Re: niekoniecznie... 24.09.15, 17:51
              Napisałeś o jakiejś wyjątkowej sytuacji, choć kilka ich było, jednak oni tak postępują systematycznie i chyba zawsze są jakieś ofiary, o ile mnie pamięć nie myli.

Też boję się tłumów. Dlatego nie jeżdżę już na Przystanek Woodstock, choć koncerty lubię. ;)
            • mona.blue Re: niekoniecznie... 24.09.15, 18:13
              hansii napisał:

> 1klementyna napisał(a):
              > Zadziwiać mogą bardziej takie tłumy pielgrzymów. To już jest islamskie.;)
              >
              > Niekoniecznie.
              > na krakowskich Bloniach na spotkaniu z JP II bylo kiedys 1,5 mln osob...
              > - nie pojechalem - gdyz tlumow i ja sie boje...

Ale u nas na mszach papieskich nigdy nie dochodziło do testowania ludzi.
              --

• mona.blue Re: 700 juz :) 24.09.15, 18:10
          hansii napisał:

> mona.blue napisała:
          > > Dla mnie to jest niewyobrażalnie okrutne...
          >
          > to nic okrutnego.
          > - gdy sie dopuszcza do scisku 2 mln ludzi - to takie incydenty moga sie wszedzi
          > e zdarzyc.
          > - to akurat nie ma nic wspolnego z islamem - a tylko z brakiem organizacji.
          >
          > podobnie jak kiedys w jakiejs dyskotece w Polsce.
          > wybuchl pozar , a drzwi awaryjne byly zamkniete.
          > staranowalo sie i splonelo zywcem wiele osob....

Ale to się u nich powtarza co roku, więc albo świadome dopuszczenie do możliwości startowania setek ludzi albo braki w inteligencji.
          --

• hansii Re: 700 juz :) 24.09.15, 18:23
            mona.blue napisała:
            > Ale to się u nich powtarza co roku, więc albo świadome dopuszczenie do możliwości startowania setek ludzi albo braki w inteligencji.

braki w organizacji - ze nazwe to dyplomatycznie.
            i to nie islamskie - tylko arabskie - po prostu...

• hansii alesz bende :) 24.09.15, 20:36
                duchswiety6 napisał(a):
                > drogi hansii ja to się zastanawiam czy Ty rozumiesz jedną prostą zasadę
                - samica wybiera samczyka . A Ty zdaje się nie jesteś w jej typie.

alesz jestem ;)
                a jak nie bende - to wyrzuce ja na foro feminizm:
                - niech Panienka tesz ma wybor :)
                • duchswiety6 Re: alesz bende :) 24.09.15, 20:49
                  hansii napisał:

> duchswiety6 napisał(a):
                  > > drogi hansii ja to się zastanawiam czy Ty rozumiesz jedną prostą zasadę
                  > - samica wybiera samczyka . A Ty zdaje się nie jesteś w jej typie.
                  >
                  > alesz jestem ;)
                  > a jak nie bende - to wyrzuce ja na foro feminizm:
                  > - niech Panienka tesz ma wybor :)

no niech tylko wróci ;)
    • witchland coponiektorzy z was zgina, z powodu glupoty... 24.09.15, 17:40
      W ogole nasza cywilizacja przepadnie z powodu glupoty, tak wyglada koniec demokracji.

Ze islam szaleje w eurokolchozie jest miedzy innymi wina Merkelowej!

Nie ma przyjaznego Islamu. Poznajcie Islam a pozniej dyskutujcie...
      W jednostkach z Isis szaleja okrutni psychopaci a nie tzw. wierni.
    • duchswiety6 Re: Czy boicie sie Islamu? 24.09.15, 19:25
      Zresztą wszyscy tacy wrażliwi he he moralni,mądrzy jednak nie na tyle aby siebie samych nie tratować - > wolnemedia.net/ekologia/z-kazda-sekunda-w-polsce-ubywa-ponad-100-pszczol/

wolnemedia.net/ekologia/zdemolowalismy-oceany/

itp.itd.
      a próbujemy
      wolnemedia.net/nauka/tym-laserem-obronia-nas-przed-asteroidami/

bucha cha po co skoro i tak pędzimy ku zagładzie.

smutne to.

itp.itd.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka