Dodaj do ulubionych

Moc afirmacji

06.02.17, 21:11
Jakie macie zdanie na temat afirmacji? Czy one rzeczywiście mogą mieć moc uzdrawiania naszej psychiki?
--
www.youtube.com/watch?v=Lb4I4MH7PWk

inspiracjemoje.blogspot.com/
Edytor zaawansowany
 • perfum 07.02.17, 16:27
  wprawdzie chyba kazdy czuje sie lepiej w przyjaznym mu srodowisku,
  ale sama afirmacja - to za malo...

  gdyz nie jest ona "rozwojowa" - utwierdza tylko w przekonaniu, ze postepujemy wlasciwie
  - nawet gdy niezupelnie tak jest.

  do kompletu do afirmacji - potrzebna jest jeszcze umiarkowana, zyczliwa krytyka.
 • herakles-one 07.02.17, 19:59
  Afirmacje działają,ale pod jednym warunkiem; nasza podswiadomość musi uznać je za prawdziwe. Jeśli ich tręść jest sprzeczna z naszym stanem, to nie będą działać. Ktoś biedny, zkłopotami finansowymi np. będzie chciał przyciągnąc pieniadze i bogactwo i powtarzał afirmację: Jestem bogaty. Taka afirmacja nie zadziała.
 • mona.blue 07.02.17, 21:18
  Właśnie, chyba trzeba się utożsamiać z dana afirmacja, musi być prawdziwa, może chyba być trochę "na wyrost". Pamiętam jak przy poprzedniej pracy pracowalam z afirmacjami, które ukladalam razem z psycholozka tak, aby wzmóc pewnosc siebie w nowej pracy, ale były tak ukladane, żeby mi 'pasowaly', czyli pewnie do przyjęcia przez podświadomość.
  Teraz też znalazlam pewne afirmacje, które sobie spisalam kilka lat temu na postawie lektury, m.in. z ksiazek Mellody Beattie, tej od wspoluzaleznienia. Czuje, że warto z nimi popracować.

  --
  www.youtube.com/watch?v=Lb4I4MH7PWk

  inspiracjemoje.blogspot.com/
 • lilith45 09.02.17, 02:50
  Pierdoły opowiadasz, afirmacje zaczyna sie dy w coś się nie wierzy i z czasem mózg to to przyjmuje i zaczyna w to wierzyć.
  Ktoś kto wierzy w coś nie potrzebuje afirmacji, tylko działa/

  --
  W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo - w jęzorze, siła - w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze."
  - Arystofanes "Ptaki" 414 r.p.n.e.
 • lilith45 09.02.17, 02:53
  nie wolno tylko w afirmacjac stosować zaprzeczeń bo mózg nie przetwarza :nie: i działa wtedy na odwrót.

  --
  W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo - w jęzorze, siła - w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze."
  - Arystofanes "Ptaki" 414 r.p.n.e.
 • mona.blue 09.02.17, 08:59
  O, wrocilas :)

  Chyba faktycznie tak jest jak piszesz albo prawda jest gdzieś pośrodku. Gdy w coś wierzymy, to niepotrzebna jest nam afirmacja, z drugiej strony afirmacja musi nam pasować, nie może być całkiem przeciwna naszym przekonaniom. To chyba musi być coś, w co chcemy uwierzyć, co jest dla nas dobre.

  --
  www.youtube.com/watch?v=Lb4I4MH7PWk

  inspiracjemoje.blogspot.com/
 • arjanii 09.02.17, 12:50
  A pi... na to niemozliwe
 • bialatecza 08.02.17, 22:20
  Afirmacje mocno działają, tylko afirmacje nie zawsze wywołują oczekujący efekt. Najłatwiej kiedy dostosowujemy je do swojej świadomości/podświadomości, np. pasuje nam konkretne zdanie, dobrze się z tym czujemy i możemy je powtarzać, wywołując zmianę w naszym myśleniu, w pewnych poglądach itd. Ale można spróbować wkomponować jakąś pozytywna afirmację na siłę, powtarzając zaczynamy po woli w nią wierzyć, utożsamiać się. Ja mam wiele przykładów w swojej pracy, kiedy próbujemy włączyć jakąś afirmację, która całkowicie jest sprzeczna z naszym np. destruktywnym myśleniem, potem staje się naszą własną, zamienia negatywne emocje, wywołuje wiele nowych pozytywnych emocji, a potem zmienia i zachowanie i czasami osobowość. Jeżeli biedna osoba będzie powtarzała że jest bogata, to może nie będzie bogata tylko z powodu takiej afirmacji, ale taka afirmacja może wywołać łańcuch ciekawych emocji, np. w rzeczywistości jestem biedny, ale czuję się jak by był bogaty - radosny, szczęśliwy, nie narzekam, jestem zadowolony z tego co mam, bo mam wszystko co potrzebne do życia - takie pozytywne nastawienie może potem zmienić zachowanie tego człowieka, może przyciągać całkiem nowe sytuacje w życiu. A z drugiej strony wiele bogatych ludzi byli kiedyś biedni, pewne myślenie i sposób bycia pomogli im osiągnąć to co mają.
  P.S. Są ludzie którzy dzięki afirmacjom pokonali jakąś chorobę, bo to można powiązać i z autosugestią, placebo, wiarą itd.
  Pozdrawiam,
  Tatiana Dzianiszczyk
  Doradca Życiowy/Psycholog
  www.bialatecza.com
 • lilith45 09.02.17, 02:51
  dokładnie :)

  --
  W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo - w jęzorze, siła - w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze."
  - Arystofanes "Ptaki" 414 r.p.n.e.
 • herakles-one 09.02.17, 16:09
  No więc właśnie. Trzeba je dostosować do własnej podświadomości. Napisałem, że jeśli podświadomość nie przyjmie to nie zadziałają. A negatywne myślenie trzeba i należy zmieniać. Nadal twierdzę jednak, że takiej afirmacji jak podałem przykład raczej niczyja podświadomość nie przyjmie. Oczywiście, że nawet gdy ktoś jest bardzo biedny i ma kłopoty finansowe może afirmować poprawę swojej sytuacji w tym zakresie, ale te zdania muszą być inaczej ułożone wtedy, niż mój przykład. To może być np."otwieram się na przypływ pieniędzy "...itd.
 • herakles-one 09.02.17, 18:19
  To nie tak działa, jak opisałaś. Z reguły tylko kilka procent uczestników, którzy uczą się podczas warsztatów afirmowania -osiąga jakiś sukces. Pozostała reszta nie i się zniechęca.
  Dlaczego? Dlatego, że nie wierzą w to, co wypowiadają w afirmacji i sami niweczą jej skutki.
  Np. ktoś powtarza, że" jest bogaty i coraz bogatszy". W rzeczywistości jest biedny i ma różne kłopoty finansowe i się martwi tym; czy mu wystarczy żeby zapłacić czynsz , czy będzie mogł opłacić inne swoje rachunki itd. itp.-słowem-koncentruje się mimo woli na brakach i niedostatku.
  W ten sposób neutralizuje pozytywne oddziaływanie afirmacji. Jeśli nie zmieni swojego negatywnego myślenia to raczej trudno mu będzie zmienić swoją sytuację i doprowadzić do urzeczywistnienia tego co afirmuje.
 • g0d_h1mself 13.02.17, 20:26
  Moze jako efekt placebo, ale umysl ma to do siebie ze jak bedziesz sobie cos wmawiac wystarczajaco dlugo, to w koncu w to uwierzysz

  --
  I'm your God now, deal with it!
  Związek Otwarty
  ALL SAINTS ARE DEAD
 • rozwojowa_ania 06.03.17, 16:47
  Polecam filmy tego gościa: www.youtube.com/watch?v=_jhS0GSfnlo Cały kanał praktycznie poświęcony rozwojowi osobistemu. Na pewno znajdziesz coś co się przyda. Można również tanio dostać jego książkę

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka