Dodaj do ulubionych

Depresja, narcyzm ?

13.05.18, 13:47
Hmm, właściwie nie wiem czy dobrze robię. Ale uważam, że każda forma komunikacji jest dobra. Mam córkę 22 lat. Kilka prób samobójczych, obwinianie mnie jako matki za swoje dzieciństwo, życie. Moja wina iż była zaniedbana ze strony emocjonalnej. Nie ważne zresztą. Nie chcę aby żyła sobie w piekiełku w jakim ja musiałam i szukam kogoś komu by się ewentualnie chciało ( oczywiście odpłatnie ) spróbować dotrzeć do tej dziewczyny. Ktoś chętny? Mam na myśli oczywiście internet. Namawiałam ją aby poszła do psychologa czy psychoterapię ale wiadomo pracować trzeba. I ja i córka obie pracujemy obecnie w tym samym zawodzie, co raczej wyklucza taką tradycyjną formę terapii. Pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
  • herakles-one 15.05.18, 19:54
    Nie sądzę by to był dobry pomysł. Jeśli córka ma na swoim koncie kilka prób samobójczych, to raczej nikt odpowiedzialny nie podejmie się prowadzić jej terapii przez internet. Przez internet można udzielić pomocy w postaci wsparcia, porad, ale nie takiej psychoterapii jakiej ona potrzebuje. Jeśli problem jest tak poważny to powinna postarać się od psychiatry z NFZ o skierowanie do jednego z ośrodków leczących zaburzenia nerwicowe i depresje, które mogą udzielić jej pomocy. Pacjent podczas psychoterapii przeżywa różne kryzysy i potrzebna mu jest stała opieka psychoterapeutyczna, zwłaszcza pacjentowi z próbami samobójczymi. Taka psychoterapia w ośrodku mogłaby się odbyć w ramach zwolnienia lekarskiego. Mam na myśli takie ośrodki jak np. Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych w Komorowie, lub www.hotel-tulipan.pl/pl_-span-class-fontsmall-umowa-z-nfz-br-span-oddzial-leczenia-zaburzen-nerwicowych,214.html.
  • aaleksiss 21.05.18, 23:45
    Wiem - zwolnienia lekarskie nie wchodzą w rachubę - jesteśmy pracownikami delegowanymi na umowę zlecenia. Praca 24 godz / dyspozycyjność przez około 6, 8 tyg. Po czym powrót do kraju i ... zupełne wyczerpanie. Wiem, ze są kryzysy w trakcie terapi ale są i one bez terapii.
  • herakles-one 22.05.18, 13:00
    Tylko pamiętaj ,że córka ma na swoim koncie kilka prób samobójczych i każda kolejna może być skuteczna.
  • pizzicato1979 22.05.18, 09:47
    Jak zależy Tobie na dobrze Twojej córki, to ja bym jednak rozważył pomoc, o której tutaj mowa, względnie poszukał coś innego ale równie skutecznego. Twoja córka bardzo cierpi i na pewno doceni pomoc oferowaną przez Ciebie, to ważne, jeśli Wasze relacje w przeszłości nie układały się dobrze a z tego, co piszesz, może wynikać, że Twoja córka próbuje zwrócić na siebie uwagę poprzez te destruktywne działania. Nie przegap tego, póki nie jest za późno.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.