Dodaj do ulubionych

Twarze nienawiści

05.10.18, 20:56

Znalazłem na blogu jednej z psychoterapeutek artykuł na ten temat. Warto przeczytać.
psychoterapia.natemat.pl/246485,twarze-nienawisci
Edytor zaawansowany
  • kod_matrixa 05.10.18, 21:08
    Trzeba jednak umieć odróżnić polemikę, nawet ostrą, od nienawiści. Prawda herakles?

My się spieramy, czasem nawet nawalany, ale w zasadzie się lubimy i szanujemy (przynajmniej ja ciebie) jak profesjonalni sportowcy. Mam nadzieję, że w tym wątku nie pijesz do mnie.

--
    Zygmunt Freud:

„Pacjenci są tylko hołotą. Jedyną rzecz, do której pacjenci się nadają jest pomóc psychoanalitykowi utrzymać się i dostarczyć materiału do teorii. Jasne, że nie potrafimy im pomóc. To jest terapeutyczny nihilizm.”
  • afq 05.10.18, 21:14
    a to bardzo dobry jest tekst
    powinien wisieć obok regulaminu forum
    i po przeczytaniu odfajkować obowiązkowo

a i poza forum tym bardziej dobrze jest to pamietać
  • herakles-one 05.10.18, 21:25
    Można by go przypiąć u góry forum, ale ja nie mam takiej mocy, jedynie administrator.
  • herakles-one 05.10.18, 21:30
    No matrix; jeśli tak okazywałeś uczucia terapeutce jak mnie szacunek, to się nie dziwię, że wybuchła afera. Stare przysłowie mówi: uderz w stół.... he,he,he ...!!!!!!!!!!!!!!
  • afq 05.10.18, 21:36
    herakles-one napisał:

> No matrix; jeśli tak okazywałeś uczucia terapeutce jak mnie szacunek, to się ni
    > e dziwię, że wybuchła afera. Stare przysłowie mówi: uderz w stół.... he,he,he .
    > ..!!!!!!!!!!!!!!

no masz racje herakles, ale nie ma co wywlekac :-)
  • herakles-one 05.10.18, 21:48
    No nie ma! Masz rację.
  • herakles-one 05.10.18, 22:03
    Ja wspomnę jeszcze o dwóch twarzach nienawiści. Nie jest to ani psychopatia ani zaburzenia osobowości, lecz nieumiejętność radzenia sobie z negatywnymi emocjami. Czasami ktoś żyje w dużym stresie, bo ktoś robi mu krzywdę, albo psychicznie się ktoś znęca nad nim, a on nie umie obronić swoich granic . Niewyrażona złość kumuluje się w nim i przekształca w nienawiść i pewnego dnia staje na balkonie i zaczyna strzelać do przechodniów. Później ludzie mówią: a to taki spokojny człowiek był. Nie zawsze się to tak kończy. Czasami komuś siekiery latają przed oczami tylko w jego głowie i korzysta z terapii, by ten problem rozwiązać.
    Ta druga twarz to skierowanie tej nienawiści na siebie.
    Wtedy możliwe są różne objawy nienawiści do siebie: samookaleczenia, wypadki, narkotyki, alkohol, depresja.
  • afq 06.10.18, 08:00
    no
    nie czuje sie psychopatą
    a jednak mialem okres kiedy nie bylem lagodnym barankiem
    i nie alkohol to powodował bo było to zanim alkoholu naduzywałem
    wszystko odbierałem jako atak na siebie
    reakcja dosc oczywista
    a czemu tak mialem? no w sumie dosc oczywiste powody
  • ada_ww 06.10.18, 09:44
    No wlasnie, nienawisc ma rozne oblicza i kierowana jest zazwyczaj w strone osob slabszych, niz obiekt nienawisci, jest to swego rodzaju kompensacja. Ja na przyklad zaczelam obawiac sie, ze nienawisc pewnych osob zostanie skierowana w moim kierunku, chociaz ja nie maialam z ta cala sprawa nic wspolnego. Mamy w realu takiego, ktory zachowuje sie tak, jak tu na forum Martix. Pewnego wieczoru na imprezie jego zona po pijaku poszla do lozka z moim synem, jemu to zwisa i powiewa, on jest wolny, ona nie. Cala sprawa sie posypala, wiec moj syn dokopal psychicznie mezowi tej, z ktora poszedl do lozka. Z tego wzgledu, ze zdradzony mojego syna sie boi, cala nienawisc zostanie pewnie przeprojektowana na mnie, a jak za dwa dni malzestwo sie pogodzi, bede narazona na ataki z dwoch stron, no moze z trzech, bo dolaczy sie do tego jego siostra. Cest la vie
  • leda16 06.10.18, 12:12
    ada_ww napisała:

> No wlasnie, nienawisc ma rozne oblicza i kierowana jest zazwyczaj w strone osob
    > slabszych, niz obiekt nienawisci, jest to swego rodzaju kompensacja.

Wręcz przeciwnie - wobec znacznie silniejszych, bo ich łatwo się sflekować nie da. Nienawiść jest przecież przejawem bezsilności. Ot psychopata kombinował zmanipulować i wykorzystać kogoś, kto wydawał mu się słabszy i tu niespodziewanie - trafiła kosa na kamień. Więc on tego kamienia na którym się wyszczerbił będzie nienawidził do końca życia.

--
    www.pmiska.pl
  • ada_ww 06.10.18, 13:15
    Moze tak wlasnie byc Leda, jak piszesz. Ostatnio jedna dosiadla sie do mnie i zaczela atakowac mnie i moja rodzine obrazajac. Nie reagowalam, bo wiem jaka ma problematyke psychiczna, ignorowalam, co ja jeszcze bardziej doprowadzalo do agresji, bo widzialam jak trzesly sie jej miesnie twarzy i jak niespokojnie siedziala na krzesle wiercac sie na nim. Podejrzewam, ze jak sobie poszlam, to nastapil konkretny atak agresji, z tym, ze nie wiem w czyja strone byl skierowany. Gdyby na moim miejscu siedzial tam moj ojciec, brat, czy moj syn uwierz mi na slowo, ze nie otworzylaby geby.
  • ada_ww 05.10.18, 22:06
    Znow mu sie nicki pomylily
  • herakles-one 06.10.18, 08:37
    Komu Ada pomyliły się nicki?
  • ada_ww 06.10.18, 08:39
    herakles-one napisał:

> Komu Ada pomyliły się nicki?

Chyba jednak Tobie:)
  • herakles-one 06.10.18, 08:49
    Nie przypuszczam by to było możliwe, bo mam jeden. :-D

Owszem, mam inne, ale gdy piszę komentarze np. pod artykułami z prasy, ale nie na tym forum. I na pewno nie jestem jednością z Afg, chociaż nieraz mamy zbieżne opinie.
  • ada_ww 06.10.18, 08:55
    Herakles, moze zacznij trening umysly od memories na tablecie, jak tego nie zauwazasz?
    herakles-one napisał:

> No matrix; jeśli tak okazywałeś uczucia terapeutce jak mnie szacunek, to się ni
    > e dziwię, że wybuchła afera. Stare przysłowie mówi: uderz w stół.... he,he,he .
    > ..!!!!!!!!!!!!!!

no masz racje herakles, ale nie ma co wywlekac :-)

Znow Matrix przyjal inna osobowosc, ktroa z Toba sie zgadza, ale Ty tego nie zauwazyles:)
  • herakles-one 06.10.18, 13:16
    Myślę Ada, że za długo na forum jesteś. Taka atmosfera, jak tutaj zazwyczaj panuje, nie jest odpowiednia dla wrażliwych ludzi, a myślę że Ty jesteś wrażliwą osobą.
  • ada_ww 06.10.18, 13:20
    herakles-one napisał:

> Myślę Ada, że za długo na forum jesteś. Taka atmosfera, jak tutaj zazwyczaj pan
    > uje, nie jest odpowiednia dla wrażliwych ludzi, a myślę że Ty jesteś wrażliwą o
    > sobą.

Mysle, ze dla Ciebie tez lepsze miejsce by sie znalazlo Herakles, sam wspominales, ze odchodzisz z tego, forum, a jestes tu do dzis.
  • ada_ww 06.10.18, 13:28
    I mam nadzieje, ze ktos z Aministratorow, ktorzy tu za roznego rodzaju roszady odpowiadaja pomoze Ci znalezc miesjce, ktore bedzie dla Ciebie bardziej odpwiednim.
  • herakles-one 06.10.18, 13:29
    Odejdę, odejdę. Nie zamierzam tu zimować. Nie mógłbym długo tutaj przebywać.
  • ada_ww 06.10.18, 13:39
    herakles-one napisał:

> Odejdę, odejdę. Nie zamierzam tu zimować. Nie mógłbym długo tutaj przebywać.

Uwazam, ze z Twoja wiedza i doswiadczeniem Ty marnujesz sie na tym forum, ale nie Ty pierwszy. Byl kiedys tu taki "nocny Marek z dziura w skarpecie" z ogromna wiedza z zakresu psychologii biznesu o ile pamietam, ktora wykorzystywal zdaje sie w wielu placowkach edukacyjnych. Dlugo na tym forum nie zabawil, bo to nie szkola, czy inne placowki edukacyjne, gdzie ludzie chcieliby sie wymieniac psychologicznymi teoryjkami w biznesie. To forum znane bylo od jego poczatkow z burzliwych dyskusji, w ktorych ludziom puszczaja emocje i do ktorych "nocny Marek"nie pasowal.
  • ada_ww 06.10.18, 13:50
    Ale do "Marka-skarpetnika" chyba dobrali sie nie tyle za forum, co za praktyki kierowane w strone jednej forumowiczki w realu i byc moze zajela sie skarpetnikiem prokuratura. Mnie takie sprawy nie interesuja, ja tu nawet nie sprzatam.
  • kod_matrixa 06.10.18, 14:56
    > No matrix; jeśli tak okazywałeś uczucia terapeutce jak mnie szacunek, to się nie dziwię, że wybuchła afera. Stare przysłowie mówi: uderz w stół.... he,he,he ...!!!!!!!!!!!!!!

No wyobraź sobie, że jestem hetero :)

--
    Zygmunt Freud:

„Pacjenci są tylko hołotą. Jedyną rzecz, do której pacjenci się nadają jest pomóc psychoanalitykowi utrzymać się i dostarczyć materiału do teorii. Jasne, że nie potrafimy im pomóc. To jest terapeutyczny nihilizm.”
  • afq 05.10.18, 21:35
    herakles-one napisał:

> Można by go przypiąć u góry forum, ale ja nie mam takiej mocy, jedynie administ
    > rator.

no właśnie szkoda ze nie masz
    bo administrator tutaj to jest bardzo wirtualny mam czasem takie wrażenie

• herakles-one 05.10.18, 22:05
    też takie mam.
  • ada_ww 05.10.18, 22:20
    Czemu czepiacie sie Administratora tego forum? To osoba bardzo tolerancyjna. Gdyby np. na forum kobieta pojawialy sie tego typu dyskusje, to 3/4 postow byloby kasowane. Ale zawsze znajda sie tacy, ktorzy narzekaja, oni musza narzekac.
  • afq 06.10.18, 07:57
    ada_ww napisała:

> Czemu czepiacie sie Administratora tego forum?

ada
    jesli sie czepiam to dlatego ze np od 15 lat wisi tu na forum wątek który absolutnie juz chyba nawet z mocy prawa nie powinien istniec
    i pomimo apeli na tamtym wątku ludzi o usuniecie tego szajsu zero reakcji.. przez tyle lat
    nie napiszę o jaki wątek mi chodzi zeby nie sciagać na niego niczyjej ciekawości
    bo tresc moze czasem byc na prawde brzemienna w skutki
  • ada_ww 06.10.18, 08:35
    Chodzi Ci o dawne watki Ducha, w ktorych wcielala sie w jedna "Sylwie z borderline" piszac jako "psychopata z borderline" ? Na litosc boska, kto by sie czyms takim przejmowal, byly to zwykle forumowe prowokacje, poza tym nie jednemu psu na imie burek.
  • ada_ww 06.10.18, 09:24
    Ps. tez nie wierze, ze te forumowe kreacje ducha byly ot tak, bez niczego. "Sylwia z borderline" i "Dorotka ze schizofrenia", po przeanalizowaniu tych tekstow zrodlowych wydaje mi sie, ze te dwie kobiety musialy Ducha w jakis sposob skrzywdzic, stad jej tworczosc, ktora mogla byc denerwujaca np. dla tych, ktorzy brali to do siebie. Jak ktos sie msci tylko w taki sposob, jak kreowanie trollowskich nickow, to jest to niegrozne, nie chodzi przeciez za nimi z siekiera.
  • leda16 06.10.18, 12:16
    Ale te wulgaryzmy są nie do przyjęcia i powinny być usuwane.

--
    www.pmiska.pl
  • afq 06.10.18, 13:19
    ada_ww napisała:

> Chodzi Ci o dawne watki Ducha, w ktorych wcielala sie w jedna "Sylwie z borderl
    > ine" piszac jako "psychopata z borderline" ? Na litosc boska, kto by sie czyms
    > takim przejmowal, byly to zwykle forumowe prowokacje, poza tym nie jednemu psu
    > na imie burek.

ok, napisze konkretnie
    pisze o wątku który opisuje sposoby na samobojstwo
  • ada_ww 06.10.18, 13:22
    Tak, ale ja nie mam takich mozliwosci, zeby ten watek usunac. Poza tym, jak ktos bedzie chcial popelnic samobojstwo nie bedzie musial wchodzic na strone Gazety, zeby znalezc informacje. Wystarczy wygooglowac i znajdzie tysiace ston ze sposobami na pozbawienie sie zycia.
  • leda16 06.10.18, 16:30
    ada_ww napisała:
    Poza tym, jak kto
    > s bedzie chcial popelnic samobojstwo nie bedzie musial wchodzic na strone Gazet
    > y, zeby znalezc informacje. Wystarczy wygooglowac i znajdzie tysiace ston ze sp
    > osobami na pozbawienie sie zycia.

No właśnie. Więc po co się oburzać zwłaszcza, że wiele krajów Jewropejskich dopuszcza pomoc w samobójstwie na życzenie, pomoc spędzeniu płodu na życzenie i zabijanie żywych już dzieci na życzenie. Taka pomoc Państwa w powyższych procedurach nazywa się 1. eutanazją, 2. aborcją, 3. misją.

--
    www.pmiska.pl
  • ada_ww 06.10.18, 17:52
    Wszystko jak widac ma dwie twarze, polityka panstwa (nie rozumiesz co mialas na mysli z zabijaniem dzieci jako misje), jak i historia. Spojrz Leda np. na Francje i na Napoleona. Zostal tak w historii europejskiej oslawiony, a byl to zwykly brudas z najnizszych francuskich warstw spolecznych, ktory chcial wyzabijac wszystkich ludzi, ktorym zazdroscil, to znaczy wszystkich wyksztalconych, czystych i zyjacych na wzglednym ludzkim poziomie. Na szczescie Rumuni dobrali mu sie do tylka i tak francuska rewolucja sie skonczyla. Rumuni jednak nie byli laskawi dla Francuzow prawie przez dwa wieki, dopiero bieda we Francji skonczyla sie wraz z prezydentura Pompidou. Przyjechal tam Ajatollah Khomeini, zainwestowal we Francje zielone dolary i francuskie spoleczenstwo odzylo i doczekalo czasow sprzed rewolucji. Rumuni byli nieszczesliwi z powodu utraty wplywow we Francji, ale tez nic nie zrobili, zeby byt francuskiego spoleczenstwa poprawic przez dwa wieki, nacjinalistycznie tylko wykorzystywali Francuzow do produkcji sprzetu defencji wojskowej, samolotow BAC111 i innych, o Francuzow los nie dbal nikt, zrobil to dopiero Ajatollah.
  • leda16 05.10.18, 22:26
    herakles-one napisał:

> Można by go przypiąć u góry forum, ale ja nie mam takiej mocy,

I dobrze. To się nadaje na www. CBA, BOR, Wojska i stronę internetową każdej partii politycznej nie tylko polskich, nacji o zapędach rasistowskich nie wyłączając. Tu nienawiści nie ma, bo któż by się spalał w nienawiści i zawiści do...ksywki internetowej :)))

--
    www.pmiska.pl
  • herakles-one 06.10.18, 08:30
    A staruszek Freud chichoce z zaświatów !!! :-D
  • 0rtensja 06.10.18, 14:25
    Ciekawy artykul, choc niestey krotki, moznaby czytac wiecej na temat...
    Wszak problem rozplenil sie na dobre pomiedzy ludzmi...Pierwszy byl Kain, zabijajacy swego brata Abla - zepchnal go w ze swojej drogi, bo mu przeszkadzal, bo pokazywal kim Kain nie jest i nigdy nie bedzie.
    Wszelkiej masci sabotaze, podkladanie swini itp. czy to w zwiazkach partnerskich, czy pracy, maja tam gdzies swoje grunty...Bo ten ktos jest lepszy i na jego tle ja wypadam blado...Chore.

Najgorsze problemy sa jednak w rodzinie, pomiedzy rodzenstwem, krewnymi itp. Bo najbardziej bola. Boli swiadomosc, ze najblizszych nie ciesza nasze sukcesy...Bo zawiszcza...Bo po prostu NIE KOCHAJA... Nie kochaja, bo nie potrafia, sa na to zbyt prymitywni i maja rodzaj niskiej emocjonalnosci nie zdolnej do prawdziwej i szczerej milosci...
  • ada_ww 06.10.18, 14:28
    Jak rozmawiasz z rodzina w tak protekcjonalny i roszczeniowy sposob, jak tu na forum, to nie ma sie co dziwic, ze rodzina ma cie dosc i nawet na zdjeciu nie chce cie ogladac.
  • kod_matrixa 06.10.18, 15:03
    Niestety większość populacji szybko wpada w nienawiść i dla pary złotych jest gotowa utopić bliźniego w łyżce wody.

--
    Zygmunt Freud:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.