Dodaj do ulubionych

"Dziwne" pytania od psychologa

17.10.18, 00:17
Jak bardzo intymne pytania słyszycie od swoich psychologów?
Czy takie o seks, masturbację i orgazm to norma?

Pytania te padły na pierwszej wizycie, nie wynikały bezpośrednio z toku rozmowy, a problem w ogóle nie dotyczy seksualności. Początki terapii to mega stres i jakoś przez godzinę nie udało mi się załapać luzu. Czy to mogło mieć wpływ na to, że zadano mi takie pytania?
Zupełnie nie wiem jak mam to rozumieć i czy jeszcze tam wrócić.

Edytor zaawansowany
  • aaleksiss77 17.10.18, 07:00
    tutaj to nawet znajdziesz porady jak masz szukać kogo, gdzie. Nie tylko psychologia ale porady z zakresu związków ( o ile ktoś zainteresowany :D ) relacji - normalnie jak ciocia dobra rada :D
  • ada_ww 17.10.18, 07:17
    Albo jak zmusic faceta do zycia z pojebka w smierdzacej chalupie z bekartami.
  • ada_ww 17.10.18, 07:23
    Tylko jak ten, ktorego od lat probuja zmusic do zycia z pojebka wkurzy sie na tego starego ciula, co mu sra od lat w zycie to moze dojsc do takiej tragedii, ze ucierpi nie tylko ten stary ciul, ta pojebka, ale i zesle kleske na cala rodzine. Tylko to wszystko jest za glupie, zeby sobie z tego sprawe zdawac.
  • ada_ww 17.10.18, 07:42
    A pozniej taki chory psychicznie, zaburzony, niechciany, odrzucony strzep bedzie z powodu odrzucenia pisal donosy o pedofilie. Nie moze przezyc z tej zawisci i zazdrosci, ze ktos moze miec normalna rodzine- zone, zdrowe, ladne, zadbane, a przede wszystkim WLASNE dzieci, a nie po sasiadach i listonoszach.
  • kod_matrixa 17.10.18, 12:03
    Musisz przywyknąć do tego. Po prostu część psychologów (trudno oszacować dokładnie jaki procent) bardziej potrzebuje pomocy niż ludzie, którzy do nich się zgłaszają.

Seks, to temat-święty gral dla nich. Część z nich w dzieciństwie mogła zmagać się z molestowaniem seksualnym i być może jakoś to rzutuje później na ich psychikę. Możliwe, że ciekawość bierze górę i chcą skonfrontować swoje zachowania z ludźmi zdrowymi. Kolejną porcję paranaukowych głupot otrzymują na studiach i całkiem są już zeschizowani.

W każdym razie nikt przy zdrowych zmysłach nie powinien wypytywać o tego typu rzeczy.

--
    Zygmunt Freud:

„Pacjenci są tylko hołotą. Jedyną rzecz, do której pacjenci się nadają jest pomóc psychoanalitykowi utrzymać się i dostarczyć materiału do teorii. Jasne, że nie potrafimy im pomóc. To jest terapeutyczny nihilizm.”
  • kod_matrixa 17.10.18, 12:10
    W każdym razie nikt przy zdrowych zmysłach nie powinien wypytywać o tego typu rzeczy.

Zwłaszcza bez potrzeby.

--
    Zygmunt Freud:

„Pacjenci są tylko hołotą. Jedyną rzecz, do której pacjenci się nadają jest pomóc psychoanalitykowi utrzymać się i dostarczyć materiału do teorii. Jasne, że nie potrafimy im pomóc. To jest terapeutyczny nihilizm.”
  • kod_matrixa 17.10.18, 12:28
    Dobrze, że nie trafiłaś na kogoś kto ci zdiagnozował....... a zresztą sama zobacz cały wywiad. Może będziesz mieć lepszy pogląd z czym masz w ogóle doczynienia.

youtu.be/jwHazH8pbFk

--
    Zygmunt Freud:

• jovvita44 17.10.18, 14:39
    hmmm... to zależy z jakim się problemem zgłosiłaś, na pierwszej rozmowie to raczej pytają ogólnie, z czym się zgłaszasz, żeby coś o soebie opowiedzieć, ja jak miałam kiedyś spotkanie z psychologiem to taksię stresowałam ze nervomix przed wzięłam, co prawda temat był związany nie bezpośrednio ze mną ale i tak to przeżywałam
  • annw02 17.10.18, 18:27
    Na mój stres w gabinecie chyba nic nie pomoże, trzęsę się jak osika. Niestety takie mam złe doświadczenia i aż boję się pomyśleć, że może znowu źle trafiłam.
  • mona.blue 17.10.18, 15:47
    Dziwne to, tymbardziej, ze Twoje problemy nie dotyczyly seksu i ze bylo to pierwsze spotkanie.

--
    www.youtube.com/watch?v=Lb4I4MH7PWk
    inspiracjemoje.blogspot.com/
    inspiracjepsychologiczne.blogspot.com
  • annw02 17.10.18, 18:28
    Czy tego typu pytania może tłumaczyć praca terapeuty w stylu prowokatywnym? Poczytałam trochę o tym stylu i wychodzi na to, że terapeuta może nie mieć żadnych "hamulców" w rozmowie, przy zachowaniu oczywiście szacunku i życzliwości do klienta.
  • kod_matrixa 17.10.18, 19:33
    annw02, prowokować to może zboczeniec w parku. Ten, który ci zadawał takie pytania też mi wygląda na podobnego zboczeńca.

--
    Zygmunt Freud:

• yadaxad 17.10.18, 22:05
    Podejrzane. Do odpowiedzi na intymne pytania powinnaś być przygotowana. W ten sposób, to on cię od razu starał się zdominować. Pytanie, po co ustawia cię z mety w takiej pozycji.
  • kod_matrixa 18.10.18, 17:28
    herakles to na pewno by uzasadnił. Jak zwykle w "oryginalny" sposób. Np. że terapeuta od razu poznał że była molestowana w dzieciństwie tylko to wypiera.

--
    Zygmunt Freud:

• mona.blue 18.10.18, 17:43
    Mozesz zadać mu pytanie, dlaczego Cię o to pytał. Możesz też powiedzieć, jak czulas się na tej sesji i zobaczyć, czy zareaguje adekwatnie, czy jest to godny zaufania terapeuta czy nie.

--
    www.youtube.com/watch?v=Lb4I4MH7PWk
    inspiracjemoje.blogspot.com/
    inspiracjepsychologiczne.blogspot.com
  • kod_matrixa 18.10.18, 19:54
    Zwyczajny zboczeniec chowający się za parawanem kolejnego zawodu.

--
    Zygmunt Freud:

• jan_stereo 19.10.18, 21:05
    Przynajmniej cos sie dzialo na tym spotkaniu, najgorzej zaplacic i nie wiedziec za co...
  • kod_matrixa 19.10.18, 21:39
    Na drugi raz powinna pójść z bejsbolem i potraktować łepek zbója jako piłeczkę.

Nie tylko będzie coś się działo, ale będzie też mieć satysfakcję.

--
    Zygmunt Freud:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.