Dodaj do ulubionych

bezsenność

24.10.18, 14:09
Wiem, dużo na nią sposobów można znaleźć w Internecie. Ale chcę się tylko po użalać nad sobą. Najgorzej jeszcze jak mózg wchodzi na wysokie obroty korzystając z przebudzenia i analizuje, segreguje, porządkuje, rozplątuje, planuje a i czasem zachęca do działania w tym właśnie momencie. I jak on ma mi służyć w dzień i w jakich warunkach cielesnych po takiej zarwanej nocy? Po dwóch, trzech godzinach daje się przekonać i zaczyna posłusznie owce liczyć...

Edytor zaawansowany
  • mona.blue 24.10.18, 14:51
    Mi przy bezsenności pomaga Hydroxyzinum 10 mg :)

--
    www.youtube.com/watch?v=Lb4I4MH7PWk
    inspiracjemoje.blogspot.com/
    inspiracjepsychologiczne.blogspot.com
  • kod_matrixa 24.10.18, 21:41
    Hydroxyzina jest środkiem uspokajającym. Bez sensu jest brać taki lek na sen tylko dlatego, że jest się po nim sennym.

--
    Zygmunt Freud:

„Pacjenci są tylko hołotą. Jedyną rzecz, do której pacjenci się nadają jest pomóc psychoanalitykowi utrzymać się i dostarczyć materiału do teorii. Jasne, że nie potrafimy im pomóc. To jest terapeutyczny nihilizm.”
  • mona.blue 24.10.18, 21:52
    Nie wiem, czy bez sensu, jeżeli potrafi pomóc zasnąć w ciągu 10 min i nie powoduje nadmiernej senności rano.

--
  • shachar 10.11.18, 02:00
    "Hydroxyzina jest środkiem uspokajającym. Bez sensu jest brać taki lek na sen tylko dlatego, że jest się po nim sennym."

A dlaczego konkretnie jest to bez sensu?
  • leda16 10.11.18, 09:47
    kod_matrixa napisał:

> Hydroxyzina jest środkiem uspokajającym. Bez sensu jest brać taki lek

Popieram. Zwłaszcza, że jest też środkiem uzależniającym. Jak nie możesz spać w nocy, to znaczy, że organizm tyle tego snu nie potrzebuje. Weź się więc w nocy za coś pożytecznego zamiast łykać psychotropy i liczyć barany. Ureguluj sobie rytm dobowy. Wówczas żadne chemiczne pałki nie będą Ci potrzebne a koncerny farmaceutyczne na Tobie nie zarobią.

--
    www.pmiska.pl
  • ada_ww 10.11.18, 09:53
    Swieta prawda Leda, jest tyle ciekawych zajec, ktore mozna wykonywac noca. Zmeczenie samo spowoduje, ze zadne proszki nasenne nie beda potrzebne:)
  • mona.blue 10.11.18, 09:59
    Hydroxyzyna nie jest psychotropem i nie uzależnienia.

--
  • leda16 10.11.18, 21:18
    Psychotropem jest wszystko, co wpływa na psychikę, hydroxizina też. No ale jak chcesz, to żryj to świństwo i rób sobie dziury w mózgu.

--
    www.pmiska.pl
  • jovvita44 05.11.18, 11:31
    moim sposobem jest myślenie o totalnie błahych rzeczach, typu planowanie menu na weekend, co mam do zrobienia jutro, co trzab posprzątać, jakie ciasta na świeta, skupienie się na czymś takim pozwala mi sie oderwac od czegoś stresującego, czasami tez na noc biorę zioloiwy nervomix sen, z meliską i chemielem. Liczenie mnie jakos nie uspokaja, słyzalam ze warto robić bardziej skomplikowane liczenie typu dodawanie co siedem itp.
  • in133 05.11.18, 12:20
    układanie menu, skomplikowane liczenie... o matko! to bym tak do rana na wysokich obrotach galopowała,
    właśnie od tego się zaczyna, że za bardzo zaczynam porządkować, planować i skupiać się na konkretach,
    ja muszę "hola hola" i... adin dwa tri, ale dziękuję za radę :)
  • herakles-one 05.11.18, 11:34
    A nie jesteś przypadkiem w depresji? Takie wczesne wybudzanie się w nocy często jej towarzyszy. Jest spowodowane wtedy lękiem, i nierozwiązanymi problemami.
  • in133 05.11.18, 12:29
    nie jestem typem tryskającym radością, a i do tego obniżony nastrój czasem mnie dopada, ale w depresji raczej nie jestem, bo w depresji nie miałabym sił na nic
    a nierozwiązane problemy zawsze będą istnieć,

również dziękuję :)
    ps. dzisiejsza bezsenność, to faktycznie lęk przed ważnym wydarzeniem
    pewnie też kwestia "przeżywania" niektórych spraw

• ada_ww 05.11.18, 20:53
    Ja juz niektorych spraw nie przezywam, zwisa mi to i powiewa i moze dlatego spie spokojnie.
  • ada_ww 05.11.18, 21:14
    I jeszcze jedno, co mysle, ze pozwala mi spokojnie zasypiac to jest swiadomosc tego, ze za cos, co dawniej by mnie rozzloscilo, czy sprawiloby mi przykrosc, dzis dziekuje okolicznosciom.
  • herakles-one 05.11.18, 21:10
    A dolegliwości fizycznych nie masz? Depresja może też mieć formę maskowaną.
  • in133 09.11.18, 22:10
    Fizycznie od lat jest constans. Choć w tym roku jakoś gorzej się czułam, ale możliwe, że to kwestia braku żelaza. Ostatnio o to zadbałam i jest lepiej.
  • ada_ww 09.11.18, 22:17
    Przebadaj sie, czy nie masz czasem anemii.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.