Dodaj do ulubionych

bezsenność

24.10.18, 14:09
Wiem, dużo na nią sposobów można znaleźć w Internecie. Ale chcę się tylko po użalać nad sobą. Najgorzej jeszcze jak mózg wchodzi na wysokie obroty korzystając z przebudzenia i analizuje, segreguje, porządkuje, rozplątuje, planuje a i czasem zachęca do działania w tym właśnie momencie. I jak on ma mi służyć w dzień i w jakich warunkach cielesnych po takiej zarwanej nocy? Po dwóch, trzech godzinach daje się przekonać i zaczyna posłusznie owce liczyć...

Edytor zaawansowany
  • mona.blue 24.10.18, 14:51
    Mi przy bezsenności pomaga Hydroxyzinum 10 mg :)

--
    www.youtube.com/watch?v=Lb4I4MH7PWk
    inspiracjemoje.blogspot.com/
    inspiracjepsychologiczne.blogspot.com
  • kod_matrixa 24.10.18, 21:41
    Hydroxyzina jest środkiem uspokajającym. Bez sensu jest brać taki lek na sen tylko dlatego, że jest się po nim sennym.

--
    Zygmunt Freud:

„Pacjenci są tylko hołotą. Jedyną rzecz, do której pacjenci się nadają jest pomóc psychoanalitykowi utrzymać się i dostarczyć materiału do teorii. Jasne, że nie potrafimy im pomóc. To jest terapeutyczny nihilizm.”
  • mona.blue 24.10.18, 21:52
    Nie wiem, czy bez sensu, jeżeli potrafi pomóc zasnąć w ciągu 10 min i nie powoduje nadmiernej senności rano.

--
  • shachar 10.11.18, 02:00
    "Hydroxyzina jest środkiem uspokajającym. Bez sensu jest brać taki lek na sen tylko dlatego, że jest się po nim sennym."

A dlaczego konkretnie jest to bez sensu?
  • leda16 10.11.18, 09:47
    kod_matrixa napisał:

> Hydroxyzina jest środkiem uspokajającym. Bez sensu jest brać taki lek

Popieram. Zwłaszcza, że jest też środkiem uzależniającym. Jak nie możesz spać w nocy, to znaczy, że organizm tyle tego snu nie potrzebuje. Weź się więc w nocy za coś pożytecznego zamiast łykać psychotropy i liczyć barany. Ureguluj sobie rytm dobowy. Wówczas żadne chemiczne pałki nie będą Ci potrzebne a koncerny farmaceutyczne na Tobie nie zarobią.

--
    www.pmiska.pl
  • ada_ww 10.11.18, 09:53
    Swieta prawda Leda, jest tyle ciekawych zajec, ktore mozna wykonywac noca. Zmeczenie samo spowoduje, ze zadne proszki nasenne nie beda potrzebne:)
  • mona.blue 10.11.18, 09:59
    Hydroxyzyna nie jest psychotropem i nie uzależnienia.

--
  • leda16 10.11.18, 21:18
    Psychotropem jest wszystko, co wpływa na psychikę, hydroxizina też. No ale jak chcesz, to żryj to świństwo i rób sobie dziury w mózgu.

--
    www.pmiska.pl
  • herakles-one 05.11.18, 11:34
    A nie jesteś przypadkiem w depresji? Takie wczesne wybudzanie się w nocy często jej towarzyszy. Jest spowodowane wtedy lękiem, i nierozwiązanymi problemami.
  • in133 05.11.18, 12:29
    nie jestem typem tryskającym radością, a i do tego obniżony nastrój czasem mnie dopada, ale w depresji raczej nie jestem, bo w depresji nie miałabym sił na nic
    a nierozwiązane problemy zawsze będą istnieć,

również dziękuję :)
    ps. dzisiejsza bezsenność, to faktycznie lęk przed ważnym wydarzeniem
    pewnie też kwestia "przeżywania" niektórych spraw

• ada_ww 05.11.18, 20:53
    Ja juz niektorych spraw nie przezywam, zwisa mi to i powiewa i moze dlatego spie spokojnie.
  • ada_ww 05.11.18, 21:14
    I jeszcze jedno, co mysle, ze pozwala mi spokojnie zasypiac to jest swiadomosc tego, ze za cos, co dawniej by mnie rozzloscilo, czy sprawiloby mi przykrosc, dzis dziekuje okolicznosciom.
  • herakles-one 05.11.18, 21:10
    A dolegliwości fizycznych nie masz? Depresja może też mieć formę maskowaną.
  • in133 09.11.18, 22:10
    Fizycznie od lat jest constans. Choć w tym roku jakoś gorzej się czułam, ale możliwe, że to kwestia braku żelaza. Ostatnio o to zadbałam i jest lepiej.
  • ada_ww 09.11.18, 22:17
    Przebadaj sie, czy nie masz czasem anemii.
  • in133 05.11.18, 12:20
    układanie menu, skomplikowane liczenie... o matko! to bym tak do rana na wysokich obrotach galopowała,
    właśnie od tego się zaczyna, że za bardzo zaczynam porządkować, planować i skupiać się na konkretach,
    ja muszę "hola hola" i... adin dwa tri, ale dziękuję za radę :)
  • karsmo 15.01.19, 10:07
    Temat bezsenności znany, ale czy na pewno oklepany. Zastanawiam się ile osób z nim się borykających zna zasady higieny snu. Zachęcam do zapoznania się z tematem oczamipsychiatryterapeuty.blogspot.com/2019/01/bezsennosc-zasady-przeciwdziaania.html . Po ich wdrożeniu może będzie łatwiej wyjść z impasu błędnego koła niespania, a na pewno nie pogarszać problemu. Pozdrawiam wszystkich "liczących owce" i w razie braku efektu stosowania zasad higieny snu zachęcam do proszenia o pomoc np. w Poradniach Zaburzeń Snu i nie tylko.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.