Dodaj do ulubionych

Wsparcie Terapeutyczne

25.10.18, 22:22
Oferuję wsparcie terapeutyczne dla Dzieci i Młodzieży niepełnosprawnej w domu.
Poprowadzę zajęcia usprawniające zarówno motorykę dużą (wzmocnienie mięśni, czucie własnego ciała) , jak i małą (terapia ręki) , zabawy z wykorzystaniem integracji sensorycznej, z elementami muzykoterapii. Jestem pedagogiem specjalnym z 15 - sto letnim doświadczeniem.
Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Tyflopedagogiki (nauczanie osób niewidomych i niedowidzących), Podstaw Psychoterapii, jak również liczne kursy specjalistyczne w tym między innymi: Terapia Ręki w Teorii Integracji Sensorycznej, Terapia Integracji Sensorycznej ( I i II stopień) , Psychoterapia, Ruch do Uczenia się (Move to learn), Stosowana analiza zachowania w pracy terapeutycznej z osobami autystycznymi, Wspomaganie rozwoju dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce - program szkolny wg integracji odruchów dr Sally Goddard (INPP), Odkrycie dziecka według Marii Montessori, System komunikacji Makaton .

Tyle z teorii a w praktyce jestem pełną pozytywnych myśli osobą, pracującą z dziećmi z różnymi niepełnosprawnościami od 15 lat. Dzieciaki wspieram zarówno w zakresie fizycznym (usprawnianie ruchowe), jak i intelektualnym (praca nad komunikacją werbalną i pozawerbalną, samodzielnością, umiejętnością pracy w grupie, umiejętnościami związanymi z nauką nazywania i kontrolowania emocji). Systemy wspierające rozwój komunikacji również nie są mi obce. Pracowałam z dziećmi komunikującymi się przy pomocy systemów PCS, Piktogram, Mówik, Go Talk. Zawsze priorytetem w pracy jest poczucie sprawstwa dziecka - jego poczucie, że samo wykonało zadanie, dlatego staram się zarówno otoczenie, jak i pomoce przygotować w taki sposób, aby każde zajęcia dla dziecka kończyły się sukcesem. W mojej pracy terapeutycznej najważniejsze jest ustalenie wraz z rodzicami priorytetów, uchwycenie tych elementów w zachowaniu i edukacji dziecka, które sprawiają zarówno jemu, jak i najbliższemu otoczeniu pewną trudność. Rozpoznanie przyczyn, które z doświadczenia wiem wcale nie są tak proste do zdiagnozowania, jak również nie zawsze są tym, czym się wydają na pierwszy rzut oka, to podstawa mojej pracy z dzieckiem.
Wierzę, że w dziecku są odpowiedzi na wszystkie pytania, ja staram się wsłuchać w ich sens.

Prywatnie jestem mamą dwóch niesfornych córek lubiącą ruch i zabawy na świeżym powietrzu. Zawsze interesowała mnie praca z dziećmi, wspieranie ich poprzez zabawę.

Jeżeli poszukują Państwo osoby, która przez zabawę przemyci mnóstwo treści edukacyjnych, terapeutycznych to serdecznie zapraszam do kontaktu. Proponuję, aby zajęcia odbywały się u Państwa w domu, co na początku na pewno zwiększy poczucie bezpieczeństwa dziecka a Państwu da chwilę tylko dla siebie.
Zajęcia prowadzę w wymiarze 60 min. Możliwe jest również indywidualne ustalenie czasu pracy ze względu na możliwości dziecka jak również potrzeby Państwa.
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka