Dodaj do ulubionych

Wstyd przed społeczeństwem źródłem zła

28.10.18, 22:04
To przez paraliżujący wstyd ludzie często są źli i postępują podłe oraz w sposób niegodziwy.

To właśnie te normy społeczne konserwowane przez psychologię stają się zarzewiem fałszu, lęków i patologicznych zachowań, fasadowości, niedojrzałości emocjonalnej i mentalnej oraz wielu innych nieszczęść.

Nawet tu, na forum widać to gołym okiem, gdzie często sami ludzie to przyznają.

--
Zygmunt Freud:

„Pacjenci są tylko hołotą. Jedyną rzecz, do której pacjenci się nadają jest pomóc psychoanalitykowi utrzymać się i dostarczyć materiału do teorii. Jasne, że nie potrafimy im pomóc. To jest terapeutyczny nihilizm.”
Edytor zaawansowany
  • mona.blue 28.10.18, 22:33
    Moim zdaniem jest odwrotnie, to dzięki wstydowi ludzie powstrzymują się od wielu niegodziwych zachowań.

--
    www.youtube.com/watch?v=Lb4I4MH7PWk
    inspiracjemoje.blogspot.com/
    inspiracjepsychologiczne.blogspot.com
  • ada_ww 28.10.18, 23:20
    I masz racje Mona.
  • kod_matrixa 29.10.18, 09:48
    Powstrzymują się od złych i od dobrych, szlachetnych czynów. Ja wyraźnie opisuję ten drugi wariant.

Poza tym większą wartość widzę w czyichś szczerych, a nie wymuszonych, fałszywych intencjach. Od powstrzymywania się przed złymi czynani mamy sumienie lub jak kto woli etykę.

--
    Zygmunt Freud:

„Pacjenci są tylko hołotą. Jedyną rzecz, do której pacjenci się nadają jest pomóc psychoanalitykowi utrzymać się i dostarczyć materiału do teorii. Jasne, że nie potrafimy im pomóc. To jest terapeutyczny nihilizm.”
  • kod_matrixa 29.10.18, 09:54
    To odrażające jak wielu ludzi to zwykli tchórze i konformiści, zasłaniający się "zdrowym rozsądkiem" i "pragmatyzmem". Nie dziwi zatem, że w społeczeństwach jest tak wielu ludzi niezdolnych do samodzielnego myślenia - potencjalnych, nadgorliwych wachmanów SS.

--
    Zygmunt Freud:

• mona.blue 29.10.18, 10:40
    A co ma zdrowy rozsądek do tchórzostwa? Zdrowy rozsądek, roztropność jest cnota, a tchórzostwo wadą.

--
  • kod_matrixa 29.10.18, 13:14
    Zauważyłaś słońce cudzysłów?

--
    Zygmunt Freud:

• mona.blue 29.10.18, 16:31
    kod_matrixa napisał:

> Zauważyłaś słońce cudzysłów?
    >
    A co zmienia cudzosłów?

--
  • mona.blue 29.10.18, 10:38
    Dlaczego ze wstydu mieliby powstrzymywać się od dobrych czynów? Coś ty znów czarne nazywasz białym i odwrotnie.
    To lepiej że szczera intencją kogoś zbluzgac czy uderzyć niż z trochę wymuszona komuś pomóc?

--
  • kod_matrixa 29.10.18, 12:53
    Dlaczego ze wstydu mieliby powstrzymywać się od dobrych czynów?

W pytaniu już zawarłaś odpowiedź. Poza tym z braku odpowiedniego poziomu świadomości, wyobraźni i wrażliwości.

--
    Zygmunt Freud:

• mona.blue 29.10.18, 16:33
    kod_matrixa napisał:

> Dlaczego ze wstydu mieliby powstrzymywać się od dobrych czynów?
    >
    > W pytaniu już zawarłaś odpowiedź. Poza tym z braku odpowiedniego poziomu świado
    > mości, wyobraźni i wrażliwości.
    >

Nadal nie rozumiem, dlaczego ktos ze wstydu miałby powstrzymywać sie od dobrych czynów, nie podajesz argumentów.

--
  • kod_matrixa 29.10.18, 09:57
    Mona, nie obraź się, ale jako jednostka ze swoją osobowością byłabyś doskonałym narzędziem w rękach takiego fürera.

--
    Zygmunt Freud:

• mona.blue 29.10.18, 10:42
    Myślisz się, moje sumienie by na to nie pozwoliło. Ale gratuluję arogancji. Czasem mam wrażenie, że masz w głowie groch z kapusta, mylisz podstawowe rzeczy.

--
  • mona.blue 29.10.18, 10:45
    Piszesz Matrix często takie bzdury, że już od dłuższego czasu nie chciało mi się ich prostować. To jakby rozmawiać ze ślepym o kolorach.

--
  • kod_matrixa 29.10.18, 12:51
    Wpisz sobie dzieciaku w google słowo konformizm i dowiesz się więcej na ten temat.

Twoje sumienie by ci nie pozwoliło? Może masz faktycznie trochę racji. Najpierw byś połknęła każdą propagandę, a później by ci sumienie pozwoliło.

Konformizm zaczyna się już na poziomie braku samodzielnego myślenia, a nie na poziomie sumienia.

--
    Zygmunt Freud:

• mona.blue 29.10.18, 16:43
    O światly nonkonformisto Matrixie, napawaj się swoja wielkoscia, tylko zebys nie pękł.

Pewna doza konformizmu czy przystosowania jest pitrzebna w społeczeństwie. Bedac nonkonformista nie liczysz sie z innymi, z ich potrzebami.

Czasem mam wrażenie, ze faktycznie zyjesz w matrixie, swoim wymyślonym swiecie. Nie wazne, ze ludzie przez wieki doszli do pewnych wnioskow, narodzil sie geniusz matrix, ktory wie lepiej.

--
  • kod_matrixa 29.10.18, 19:38
    Mylisz nonkonformizm z antykonformizmem. Mona, twój przykład dobitnie dowodzi, że czytanie książek i ilość nabytej wiedzy bez inteligencji jest stratą czasu i energii.

--
    Zygmunt Freud:

• mona.blue 29.10.18, 19:45
    Nudny jestes z ta inteligencja.Poza tym pisalam Ci, ze mam wysoka inteligencje.

--
  • kod_matrixa 29.10.18, 20:07
    No pewnie. Pewnie była mierzona na 30. piętrze.

A propos przystosowania, jaką masz ofertę dla ludzi inteligentnych do przystosowania się? Do kogo? Do pana/pani 100 pkt?

Nie lepiej już do neandertala? Też będzie głopio, ale przynajmniej śmieszniej.

--
    Zygmunt Freud:

• mona.blue 29.10.18, 20:11
    Przystosowanie oznacza tez poszanowanie wartosci i zasad panujacych w danej grupie, jezeli sa wartościowe to jest to dobre.

--
  • kod_matrixa 29.10.18, 20:14
    No co ty nie powiesz? Może to jest zwyczajny szacunek, który nijak nie gryzie się z nonkonformizmem.

--
    Zygmunt Freud:

• mona.blue 29.10.18, 20:14
    A co do inteligencji to wazniejsza jest madrosc zyciowa.
    No, ale ty za chowujesz sie tak, jakbys jedyny na swiecie mial wysoka inteligencje.
    Powiem ci zreszta, ze dla mnie wazniejsze jest to, jakim ktos jest człowiekiem, czy jest dobry, jakie wartosci wyznaje.

--
  • kod_matrixa 29.10.18, 20:18
    No i zgadzam się z tobą słońce co do człowieczeństwa.

--
    Zygmunt Freud:

• ada_ww 29.10.18, 20:11
    mona.blue napisała:

> Nudny jestes z ta inteligencja.Poza tym pisalam Ci, ze mam wysoka inteligencje.
    >
    >
    >
    A po ch... mu sie tlumaczysz Mona?
  • kod_matrixa 29.10.18, 20:17
    Bo czuje wewnętrzny przymus i to że mam rację.

To tak ja z tobą Ada. Masz przymus 3 razy w tyg. obrobić doopsko sąsiadom. No i nic cię od tego nie odciągnie.

--
    Zygmunt Freud:

• ada_ww 29.10.18, 20:24
    kod_matrixa napisał:

> Bo czuje wewnętrzny przymus i to że mam rację.

Ale dlaczego odpowiadasz na pytanie za Mone?

>
    > To tak ja z tobą Ada. Masz przymus 3 razy w tyg. obrobić doopsko sąsiadom. No i
    > nic cię od tego nie odciągnie.
    >
    Taka mam nature, ale jest to niegrozne dla otoczenia.
  • kod_matrixa 29.10.18, 20:26
    Bo Mona się wstydzi.

Ty plotkaro wstrętna! Aaa tam i tak was lubię.

--
    Zygmunt Freud:

• mona.blue 30.10.18, 11:40
    kod_matrixa napisał:

> Bo Mona się wstydzi.
    >
    Czego niby mialabym sie wstydzic w tej dyskusji

--
  • mona.blue 30.10.18, 11:41
    kod_matrixa napisał:

> Bo czuje wewnętrzny przymus i to że mam rację.
    >
    Rzadko akurat przyznaje ci rację.

--
  • ada_ww 30.10.18, 14:00
    A ja juz dzis sobie pomyslalam, ze to jest cos tragicznego Mona, jak kompleksy i malomiasteczkowosc przyslaniaja caly rozsadek i do jak chamskich zachowan prowadza. Kiedys pisalas cos w tym klimacie, a z kolei ktos mi to dzis naocznie przypomnial. Siedziala dzis sobie jedna stara z jedna mloda i ta stara poruszala wszelka mozliwa tematyke, zeby w obrebie jej slownictwa znajdowaly sie slowa duzy i maly. Po jednej stronie siedziala tez ta zakompleksiona, o ktorej mowia, ze ma meza z malym fiutem. Ja tylko powiedzialam do tej starej, ze czasem mala zabaweczka moze dostarczyc sporo radosci, oczywiscie z glupkowatym usmiechem. Mloda sie zgorszyla patrzac na mnie jak na kurwe, stara falszywie udawala rownie zgorszona. Po czym zakompleksiona az podniosla dupsko razem ze stolkiem, zeby mi powiedziec fuck you. Juz sobie wyobrazam, jaka bedzie afera, powiedzialam tylko o zabaweczce, ale ta wariatka pewnie dostanie histerii i powie, ze przyszlam tam specjalnie im dokuczac i ich obrazac. Przeciez ja tymi slowami nikogo nie obrazilam, nawet nie powiedzialam nic ku...kiego, czasem dasz dziecku przeciez mala zabawke, ktora moze mu sprawic duzo radosci.
  • kod_matrixa 30.10.18, 14:36
    Ach, co do była za wymiana zdań. Jakaż wysmakowana konwersacja trzech pań.

Idzie sobie mały murzyn. Taki mały z takim dużym.
    No a za nim te dwie panie i czekają aż mu stanie.
    Mimo, że to nie wypada, jako trzecia doszła Ada.
    Też usiadła na ławeczce, rozmarzona w zabaweczce.

--
    Zygmunt Freud:

• ada_ww 30.10.18, 14:48
    A na koncu stala ona, wlasnie ta zakompleksiona,
    pomyslala mezu drogi, chyba ci przyprawie rogi.
  • kod_matrixa 30.10.18, 14:59
    I z murzynem poszła rada
    Ada teraz ją obgada

--
    Zygmunt Freud:

• ada_ww 30.10.18, 16:23
    To tylko sa ploty, coz sa ploty warte,
    rzeczywistosc ujrzala tu kwestie otwarte.
    Konsekwencje dla meza staly sie koszmarne,
    bialy byl "ojciec", biala byla matka, dziecko bylo czarne.
    Wies niesie plotki i pewna percepcje,
    gdy przyprawiasz rogi bierz antykoncepcje.
  • ada_ww 30.10.18, 17:16
    O onej zakompleksionej w masce, a bez maski ...

"Sprostał prostak pryszczatej
    kiedy ta spytała go wprost
    powiedz brachu ile widzisz
    na mej twarzy brzydkich krost?

Prostak walnął prosto z mostu
    ja ciekawość twoją ziszczę
    siostro nie masz żadnej krosty
    te wypryski to są pryszcze.

Tu wtrąciła się nieśmiała
    z odpowiedzią wciąż się czaję
    według mnie to nie wypryski
    ani krosty, lecz liszaje.

Z tego powstał galimatias
    oraz pomruk wśród gawiedzi
    bo pytanie niby proste
    a wciąż bez odpowiedzi."
  • kod_matrixa 30.10.18, 18:35
    morał z bajki moja droga
    pora do dermatologa

--
    Zygmunt Freud:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.