Dodaj do ulubionych

Szukam Psychologa poznawczego konkretnego!

07.11.18, 08:57
Problem z umysłem (zaburzenia koncentracji, pamięć, przyswajanie wiedzy, zapamiętywanie). Mam 29 lat, od dzieciństwa mam ten problem, najeździłem się tu i ówdzie. W gimnazjum miałem kurs pamięciowy, owszem pomógł, ale z biegiem czasu zabrakło samodyscypliny, ostatnio Trener pamięci wspomniał mi abym szukał Psychologa Poznawczego, jestem po testach funkcji poznawczych u Psychologa na NFZ, mam opinie, trening zalecany nie pomógł, trenuje pamięć, znam mnemotechniki, ale jakoś problem jest.
Edytor zaawansowany
  • fajnymaciek89 07.11.18, 08:58
    Warszawa i okolice.
  • herakles-one 07.11.18, 10:20
    Nie bardzo wiem po co Ci psycholog poznawczy i kogo tak naprawdę szukasz; czy psychologa, który zajmuje je badaniami sfery poznawczej człowieka, czy psychoterapeuty prowadzącego psychoterapię poznawczą?
    Z tego co napisałeś wynika, że badania masz. Nie wiem, czy jakieś inne badania miałeś robione, jak np. tomografia mózgu?
    Moim zdaniem, byłaby Ci potrzebna wizyta u neuropsychologa i badanie neuropsychologiczne.zdrowie.tvn.pl/a/czym-zajmuje-sie-neuropsychologia-co-to-jest-badanie-neuropsychologiczne

Warto byłoby też sprawdzić, czy tych zakłóceń nie powodują jakieś czynniki toksyczne w Twoim organizmie np. metale ciężkie.
  • fajnymaciek89 07.11.18, 10:54
    Trenerka Pamięci powiedziała jasno, że w moim przypadku Psycholog Poznawczy, mam stwierdzone na podstawie opinii zaburzenia koncentracji i inne wyniki tam są, miałem rezonans magnetyczny, ale torbiel pajęczynówki jest to wada wrodzona, nie ma na to wpływu, na 99 procent nie podlegająca operacji tak lekarze mówią, problem jest od dzieciństwa tak jak piszę.Inny Trener Pamięci polecił mi żebym szukał bodajże neurokongwistyka, ale nie ma nikogo takiego :(
  • herakles-one 07.11.18, 11:18
    Ja to dobrze zrozumiałem co napisałeś. Wiem, że to masz od dzieciństwa, ale nie wiem jak Ci ma pomóc ten psycholog poznawczy.
    Jeśli chodzi o tego neurokongwistyka to to jest określenie zbliżone do do tego co ja napisałem- neuropsychologa. To tak jakby nazwać go neuropsychologiem poznawczym, bo kognitywny= poznawczy, ale to by było takie masło maślane. Przeczytałeś jak takie badanie wygląda?
  • herakles-one 07.11.18, 11:23
    Miałeś takie testy robione jak są tam opisane?
  • fajnymaciek89 07.11.18, 11:58
    Miałem testy z Psychologiem mam napisać co tam stwierdzono, albo jaki test?
  • herakles-one 07.11.18, 12:08
    Nie, pytałem czy przeczytałeś informację o badaniu neuropsychologicznym pod linkiem, który podałem. Są tam wymienione testy, które podczas takiego badania są robione i sam będziesz wiedział czy taki test miałeś robiony.
    A o metalach ciężkich wspomniałem, bo również mogą wpływać na pracę mózgu i powodować zaburzenia pamięci i koncentracji. Jeśli się np. urodziłeś na terenach skażonych ołowiem, albo innym, podobnym świństwem, to możesz mieć w organizmie zwiększoną dawkę toksycznych substancji.
  • herakles-one 07.11.18, 12:12
    www.infona.pl/resource/bwmeta1.element.baztech-article-LODD-0002-0015
  • fajnymaciek89 08.11.18, 07:38
    Ale, ja mam ten problem od urodzenia z przyswajaniem wiedzy, dopiero w gimnazjum kurs pamięciowy pomógł, tak jak mówię potrzebny mi psycholog poznawczy, tak zaleciła Trenerka Pamięci, a Trener Pamięci neurokongwistyka jakoś tak, ale nie ma nikogo takiego w Warszawie.
  • herakles-one 08.11.18, 18:19
    Nie ma czegoś takiego jak psycholog poznawczy. Może być psychoterapeuta, który prowadzi psychoterapię w nurcie poznawczym, ale Ty się nie skarżysz na żadne problemy emocjonalne czy z psychiką? Myślę, że ktoś Cię źle poinformował. Uważam, tak jak wcześniej napisałem, że powinieneś dostać się do neuropsychologa, do którego pewnie będziesz potrzebował skierowanie od neurologa, do którego też potrzebne jest skierowanie.. Neurolog też powinienn Cię zbadać i zrobić pomiary krążenia mózgowego.
  • itciakitcia88 08.11.18, 11:39
    Nie wiem czy pracowałeś z kobieta czy mężczyzną i czy robi to dla Ciebie różnicę, ale moge Ci polecić pana Sebastiana Maciejewskiego, który przyjmuje w Warszawie na Targówku. Pracuje on ze mną w nurcie poznawczo-behawioralnym - chyba o ten sposób terapii Ci chodzi tak? Co mogę powiedzieć... bardzo dobrze mi się z nim pracuje, mamy mottto - powoli do celu ;) wiem, że pan Sebastian ma doświadczenie w prowadzeniu pacjentów z fobiami, depresją i stresem pourazowym, ja do niego przyszłam z nerwicą i działamy na razie. progress widzę z dnia na dzień.
  • herakles-one 08.11.18, 12:47
    Tylko z tego co autor wątku pisze nie wynika, by szukał terapeuty. Pytałem o to. Nie uskarża się na żadną nerwicę, ani depresję tylko na zaburzenia pamięci i koncentracji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.