Dodaj do ulubionych

Hiper empatia / nadwrażliwość

14.02.19, 15:40
Witam. Ogromnie proszę o pomoc. Mam hiper empatię / nadwrażliwość. Czy są sposoby na odróżnianie emocji wyobrażeń myśli innych od swoich własnych? Emocje i myśli innych siedzą mi w głowie i naprawdę czasem się tego boje, bo wmawiam sobie, że jestem daną osobą. Stają się natrętne i bardzo męczące, pomimo świadomości mojego np. odmiennego zdania na daną „ analizę”. Gubię się. Boję się, że jeśli nie nauczę się tego kontrolować to mogę skończyć nawet jako załóżmy 40 letni wojskowy a tego z pewnością bym nie chciała :D Wiem, że to głupie z racjonalnego punktu widzenia. Czy jest to możliwe, aby zmienić tożsamość z tą przypadłością ? Stać się kimś innym na stałe ? Czy ma ktoś taką silną empatię i jest mi w stanie coś o tym powiedzieć? (poza podsyłaniem oklepanych linków typu : 5 oznak, że jesteś empatą i bez odpowiedzi typu idz do psychologa, bo konsultację mam za sobą). Będę ogromnie wdzięczna za waszą pomoc :)
Edytor zaawansowany
  • ada_ww 14.02.19, 16:34
    To nie jest zadna empatia o czym piszesz, tylko niestety choroba psychiczna.
  • ada_ww 14.02.19, 16:38
    forum.gazeta.pl/forum/w,210,167401258,167401258,Obsesjs_co_robic.html

Kolejny watek na ten sam temat, ale inaczej opisany, ten sam cukierek, tylko w innym papierku.
  • opiump 14.02.19, 16:44
    domyślanie się co w danej sytuacji drugi człowiek czuje jest Twoim zdaniem chorobą ? Mogłabyś rozwinąć ?
  • ada_ww 14.02.19, 16:48
    opiump napisał(a):

> domyślanie się co w danej sytuacji drugi człowiek czuje jest Twoim zdaniem chor
    > obą ? Mogłabyś rozwinąć ?

Wyrywasz z kontekstu i sie mnie czepiasz.
  • opiump 14.02.19, 16:53
    ustosunkowałam się tylko do Twojej wypowiedzi. Zaciekawiło mnie to stwierdzenie.
  • ada_ww 14.02.19, 16:56
    opiump napisał(a):

> ustosunkowałam się tylko do Twojej wypowiedzi. Zaciekawiło mnie to stwierdzenie
    > .

To niech wezmie ze soba telefon i uda sie do pierwszego psychiatry znalezionego w ksiazce telefonicznej i da do przeczytania. Powie jej dokladnie to samo, tylko moze inaczej, bardziej subtelnie ubierze to w slowa, bo za wizyte skasuje pieniadze.
  • opiump 14.02.19, 17:05
    a ja uważam, ze jest za mało empatii, współczucia, względem samych siebie i jest jak jest.
  • ada_ww 14.02.19, 17:09
    opiump napisał(a):

> a ja uważam, ze jest za mało empatii, współczucia, względem samych siebie i jest jak jest.

Rzucasz sloganem, nic poza tym, generalizujesz, to tak jakby odkrecic kran i nalewac wody do dzbanka z dziura w dnie.
  • opiump 14.02.19, 17:11
    odniosłam sie dalej do Twojego stwierdzenia, ze empatia to choroba.
  • ada_ww 14.02.19, 17:15
    opiump napisał(a):

> odniosłam sie dalej do Twojego stwierdzenia, ze empatia to choroba.

Ja nie nazwalam empatii choroba, tylko zwrocilam uwage na to, ze choroby psychicznej nie nalezy nazywac empatia.
  • ada_ww 14.02.19, 16:50
    Przeczytaj jeszcze raz, ten caly watek swiadczy o tym, ze skonczy nie jako letni wojskowy, tylko jako-latka na rencie z powodu choroby zwanej schizofrenia.
  • kod_matrixa 14.02.19, 20:39
    Ada, przestań wydawać zbyt pochopne opinie i straszyć ludzi! Ogarnij się trochę. Ech...

--
    Zygmunt Freud:

„Pacjenci są tylko hołotą. Jedyna rzecz, do której pacjenci się nadają jest pomóc psychoanalitykowi utrzymać się i dostarczyć materiału do teorii. Jasne, że nie potrafimy im pomóc. To jest terapeutyczny nihilizm.”
  • ada_ww 14.02.19, 20:49
    kod_matrixa napisał:

> Ada, przestań wydawać zbyt pochopne opinie i straszyć ludzi! Ogarnij się trochę
    > . Ech...
    >

Matrix, ten proceder tu trwa od blisko 15 lat, slepy by zauwazyl. Wiecznie pojawiaja sie rozne nicki dotyczace tego samego problemu, jedne pisza mniej, inne wiecej, niektore obrazaja, niektore nie. Tak, jak napisalam, ze dokladnie ten sam cukierek, tylko w innym papierku. Co jakis czas pojawiaja sie przeciez nicki dotyczace rodziny, gdzie jest brat, siostra, matka, ta "empatia", gdzie wczuwa sie w kogos i tym kims jest. Jest to choroba psychiczna plus do tego dochodzi jeszcze podszywanie sie pod kogos, zeby wyobrazac, wyponizac. Wpadla na skakance niczym buka do doliny muminkow, pouciekali prawie wszyscy, a kiedys faktycznie mozna bylo tu porozmawiac.
  • opiump 14.02.19, 21:41
    a istnieje jeszcze coś, co nie było tu omawiane przez te wszystkie lata ?
  • ada_ww 14.02.19, 21:43
    opiump napisał(a):

> a istnieje jeszcze coś, co nie było tu omawiane przez te wszystkie lata ?

Bardzo wiele kwestii, o ktorych Ty akurat nie masz pojecia i na cale szczescie.
  • ada_ww 15.02.19, 07:23
    kod_matrixa napisał:

> Ada, przestań wydawać zbyt pochopne opinie i straszyć ludzi! Ogarnij się trochę
    > . Ech...
    >

Sorrrrrrry, blad, wlasnie dzis doszlam do sensownego wniosku, ze na skutek konferencji, jaka odbyla sie wczoraj w Warszawie, Opiump vel Xy2 (przypomnial mi sie jej dawny nick na skutek podniesienia starego watku) zostanie admiralem defensywy wojsk na Bliskim Wschodzie. Nie ma to jak intelekt i hiperempatia, wiec ktoz inny, jak nie ona:)
  • mona.blue 14.02.19, 23:10
    Faktycznie chyba troll, nie odezwał się więcej w tym wątku.

--
    inspiracjemoje.blogspot.com/
    inspiracjepsychologiczne.blogspot.com

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.