Dodaj do ulubionych

Cierpienie

23.04.19, 13:21
Dlaczego wg Was na świecie i w ludzkim życiu jest tyle cierpienia?

--
inspiracjemoje.blogspot.com/
inspiracjepsychologiczne.blogspot.com
Edytor zaawansowany
  • yadaxad 23.04.19, 14:08
    Bo jest to naturalna reakcja organizmu, bez której się nie żyje. Rozpatrywać można tylko przyczyny. I nie ogólnie.
  • mona.blue 23.04.19, 14:32
    Mi chodzi właśnie o te przyczyny cierpienia, np.dlaczego spadaja na nas nieuleczalne choroby?

--
  • afq 23.04.19, 23:39
    nieuleczalne choroby?

w zasadzie kazde zycie konczy sie smiercią i jest to nieuleczalne
    nie, nie jest to głupi zarcik, takie jest moje widzenie
    od jakiegos czasu chciałbym zyc jak najdłużej i zapewne nie bede zyc satysfakcjonująco dla mnie długo
    ale nie bede miec o to żalu
    przezyje tyle ile bedzie mi dane

--
    cokolwiek mówię, nie oczekuję, że się ze mną zgodzisz
  • mona.blue 24.04.19, 08:46
    Tylko jak poradzić sobie ze świadomością, ze ktoś bliski może niedlugo umrzeć? I z niuchronnoscia własnej smierci?

--
  • meela 24.04.19, 10:19
    W obliczu śmierci jesteśmy bezradni. Taki fakt. Jesteśmy częścią przyrody, wszystlko co żyje z czasem umiera, przemija. Cierpienie może być nawykiem, gdy ktoś buduje swoje ego na byciu ofiarą (zobaczcie ja cierpię i pożałujcie mnie, jaka jestem biedna). Inna sytuacja jest, gdy odchodzi ktoś bliski, cierpienie jest wtedy naturalnym stanem i nie ma nawet tu z czym walczyć. Żałobę trzeba przeżyć, nie zaprzeczać, nie udawać twardziela, bo inaczej wróci ze zdwojoną siłą. Przykro mi Mona. Ważne żebyś miała teraz kogoś życzliwego. Powodzenia
  • mona.blue 24.04.19, 14:20
    meela napisała:

> W obliczu śmierci jesteśmy bezradni. Taki fakt. Jesteśmy częścią przyrody, wszy
    > stlko co żyje z czasem umiera, przemija. Cierpienie może być nawykiem, gdy ktoś
    > buduje swoje ego na byciu ofiarą (zobaczcie ja cierpię i pożałujcie mnie, jaka
    > jestem biedna). Inna sytuacja jest, gdy odchodzi ktoś bliski, cierpienie jest
    > wtedy naturalnym stanem i nie ma nawet tu z czym walczyć. Żałobę trzeba przeżyć
    > , nie zaprzeczać, nie udawać twardziela, bo inaczej wróci ze zdwojoną siłą. Prz
    > ykro mi Mona. Ważne żebyś miała teraz kogoś życzliwego. Powodzenia

Tak to fakt jesteśmy bezradni i bezsilni. I nie ma chyba innego wyjścia jak przecierpieć, przeżyć załobę, masz rację.

--
  • mmkaa1 24.04.19, 11:01
    mona.blue napisała:

> Tylko jak poradzić sobie ze świadomością, ze ktoś bliski może niedlugo umrzeć?
    > I z niuchronnoscia własnej smierci?
    >

Zalezy jak postrzegasz smierc.
    Ja obecnie zastanawiam sie nad tym jak skutecznie wyjsc z ciala, gdy bede umierac, by powrocic do Zrodla i by uniknac ponownego wcielania sie na ziemi.
    Ale to jest kwestia mojej swiadomosci i tego, ze oceniam zycie na planecie jako bardzo trudne. Co nie znaczy ze chce je juz i teraz zakonczyc. Chce je przezyc jak najlepiej, doswiadczajac braku cierpienia. Ale na powtorke nie mam ochoty.
    I ja nie uwazam siebie jedynie za cialo i ego, to cialo i ego jest chwilowe, a ego cierpieniotworcze. I to jest chyba to przekonanie, ktore sprawia ze sie smierci nie obawiam.
  • mona.blue 24.04.19, 17:32
    mmkaa1 napisała:
    >
    > Zalezy jak postrzegasz smierc.
    > Ja obecnie zastanawiam sie nad tym jak skutecznie wyjsc z ciala, gdy bede umier
    > ac, by powrocic do Zrodla i by uniknac ponownego wcielania sie na ziemi.
    > Ale to jest kwestia mojej swiadomosci i tego, ze oceniam zycie na planecie jako
    > bardzo trudne. Co nie znaczy ze chce je juz i teraz zakonczyc. Chce je przezyc
    > jak najlepiej, doswiadczajac braku cierpienia. Ale na powtorke nie mam ochoty.
    >
    > I ja nie uwazam siebie jedynie za cialo i ego, to cialo i ego jest chwilowe, a
    > ego cierpieniotworcze. I to jest chyba to przekonanie, ktore sprawia ze sie smi
    > erci nie obawiam.

Ja jestem katoliczką i wierzę, że zycie nie kończy się śmiercią, tylko jest to przejście na inny etap, do życia wiecznego. I w tym sensie wydaje mi się, że katolikowi łatwiej oswoić się z koniecznością śmierci swojej czy bliskich niż niewierzącym. Chociaż tak czy tak jest to trudne.
    Co do życia tu na ziemi to zgadzam się, że jest trudne, ale wydaje mi się, że nie da się doświadczać cierpienia w tym życiu.

--
  • mona.blue 24.04.19, 17:59
    mona.blue napisała:

> Ja jestem katoliczką i wierzę, że zycie nie kończy się śmiercią, tylko jest to
    > przejście na inny etap, do życia wiecznego. I w tym sensie wydaje mi się, że ka
    > tolikowi łatwiej oswoić się z koniecznością śmierci swojej czy bliskich niż nie
    > wierzącym. Chociaż tak czy tak jest to trudne.
    > Co do życia tu na ziemi to zgadzam się, że jest trudne, ale wydaje mi się, że n
    > ie da się doświadczać cierpienia w tym życiu.
    >
    >
    *nie da się nie doświadczać cierpienia w tym życiu
    >

--
  • afq 24.04.19, 22:00
    mona.blue napisała:

> Tylko jak poradzić sobie ze świadomością, ze ktoś bliski może niedlugo umrzeć?
    > I z niuchronnoscia własnej smierci?
    >

wyłącznie przez akceptację nieuchronnego i pogodzenie się ze stratą

--
    cokolwiek mówię, nie oczekuję, że się ze mną zgodzisz
  • mona.blue 23.04.19, 15:13
    Ale to pytanie raczej do Boga, dlaczego zezwala na tyle cierpienia w ludzkim życiu.

--
  • kod_matrixa 23.04.19, 16:42
    Najgorsze jest to przez ludzką głupotę, którego można by uniknąć.

--
    Myślenie krytyczne czyni wolnym
  • meela 23.04.19, 23:31
    Taka przypowieść:
    Stary Indianin nauczł wnuki
    - w moim wnętrzu toczy się straszna walka między dwoma wilkami czarnym i białym. Czarny to żal, cierpienie, zawiść, kłamstwo, arogancja,.. Biały to radość, akceptacja, miłość, współczucie.
    W was i w każdym człowieku toczy się ta sama walka.
    - A który wygra? - pytały dzieci
    - Ten, którego nakarmisz - odpowiedział
  • kod_matrixa 24.04.19, 09:35
    meela napisała:

> Taka przypowieść:
    > Stary Indianin nauczł wnuki
    > - w moim wnętrzu toczy się straszna walka między dwoma wilkami czarnym i białym
    > . Czarny to żal, cierpienie, zawiść, kłamstwo, arogancja,.. Biały to radość, ak
    > ceptacja, miłość, współczucie.
    > W was i w każdym człowieku toczy się ta sama walka.
    > - A który wygra? - pytały dzieci
    > - Ten, którego nakarmisz - odpowiedział

Ten wygra, który jest bardziej głodny. Pożre wszystko co mu się da, a na koniec samego karmiącego.

--
  • kod_matrixa 24.04.19, 09:38
    Przypowieści i bajki mają tę przewagę, że nie dzieją się naprawdę.

--
  • meela 24.04.19, 10:04
    "Pożre wszystko, co mu się da. ". No właśnie, to po co dajesz?
  • kod_matrixa 24.04.19, 10:11
    meela napisała:

> "Pożre wszystko, co mu się da. ". No właśnie, to po co dajesz?

Pożre wszystko co mu się da. A jak mu się nic nie da, to sam sobie weźmie. Najpierw pożre tego drugiego wilka, a następnie karmiącego.

Tego (i wielu innych rzeczy) przypowieści i bajki, którymi infantylna psychologia tak się zachwyca, już nie uwzględniają.

--
  • meela 24.04.19, 10:25
    Powiedz Matrix co osiągnąłeś w życiu? Jesteś szczęśliwy, spełniony? Spełniłeś swoje marzenia? Masz marzenia, cele? Czy może celem Twojego życia jest zaprzeczanie psychologii i mądrościom ludowym?
  • kod_matrixa 24.04.19, 11:14
    meela napisała:

> Powiedz Matrix co osiągnąłeś w życiu? Jesteś szczęśliwy, spełniony? Spełniłeś s
    > woje marzenia? Masz marzenia, cele? Czy może celem Twojego życia jest zaprzecza
    > nie psychologii i mądrościom ludowym?

Tu nie ja jestem istotny. Istotna jest wartość tych "mądrości" psychologicznych. Tych bzdur o pozytywnym myśleniu i nastawieni, bajek i przypowieści, opowiadań typu, że ludzie i świat jest super tylko ja muszę się dostosować.

To są "refleksje" na niższym poziomie od szympansów, które cechuje większa kreatywność i krytyczne myślenie.

--
  • wendy_1 24.04.19, 12:05
    Ciekawa jestem czym się Matrix kieruje w życiu?
  • kod_matrixa 24.04.19, 12:08
    wendy_1 napisał(a):

> Ciekawa jestem czym się Matrix kieruje w życiu?

Samodzielnym myśleniem.

--
  • wendy_1 24.04.19, 12:17
    kod_matrixa napisał:

> wendy_1 napisał(a):
    >
    > > Ciekawa jestem czym się Matrix kieruje w życiu?
    >
    >
    > Samodzielnym myśleniem.
    >
    >
    I gdzie Cie prowadzi samodzielne myślenie?
  • kod_matrixa 24.04.19, 12:20
    wendy_1 napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    > > wendy_1 napisał(a):
    > >
    > > > Ciekawa jestem czym się Matrix kieruje w życiu?
    > >
    > >
    > > Samodzielnym myśleniem.
    > >
    > >
    > I gdzie Cie prowadzi samodzielne myślenie?

Do rozwoju. Bierność i tumiwisizm psychologii prowadzi do obojętności i wstecznictwa intelektualnego.

--
  • wendy_1 24.04.19, 12:12
    kod_matrixa napisał:
    >
    > Tu nie ja jestem istotny. Istotna jest wartość tych "mądrości" psychologicznych
    > . Tych bzdur o pozytywnym myśleniu i nastawieni, bajek i przypowieści, opowiada
    > ń typu, że ludzie i świat jest super tylko ja muszę się dostosować.
    >
    > To są "refleksje" na niższym poziomie od szympansów, które cechuje większa krea
    > tywność i krytyczne myślenie.
    >
    >
    >Potrafisz rzeczowo odpowiedzieć na pytanie? A może wogóle nie rozumiesz o co Cie pytają?
  • meela 24.04.19, 15:12
    Matrix reagujesz agresywnie na pozytywny przekaz. Dlaczego? Nie sądzę, aby szympansy miały jakiekolwiek refleksje;))
    Nie musisz się dostosować do czegoś czego nie chcesz. Jeżeli jednak nie odczuwasz szczęścia, to czegoś ci brak. Zastanowiłeś się czego i dlaczego? Myślę, że wciąż walisz głową w mur i nawet nie wiesz dlaczego to robisz. Co jest niezrozumiałe w tym, co napisałam? Nawyk cierpienja? Tak. Własnie tak uważam. Żeby to zmienić potrzebna jest jednak duża świadomość, a nie bezmyślne walenie głową w mur.
  • kod_matrixa 24.04.19, 15:36
    meela napisała:

> Matrix reagujesz agresywnie na pozytywny przekaz. Dlaczego? Nie sądzę, aby szym
    > pansy miały jakiekolwiek refleksje;))
    > Nie musisz się dostosować do czegoś czego nie chcesz. Jeżeli jednak nie odczuwa
    > sz szczęścia, to czegoś ci brak. Zastanowiłeś się czego i dlaczego? Myślę, że w
    > ciąż walisz głową w mur i nawet nie wiesz dlaczego to robisz. Co jest niezrozum
    > iałe w tym, co napisałam? Nawyk cierpienja? Tak. Własnie tak uważam. Żeby to zm
    > ienić potrzebna jest jednak duża świadomość, a nie bezmyślne walenie głową w mu
    > r.

Twoje subiektywne odczucie na to jak reaguję i czy przeżywam jakieś cierpienie, naprawdę jest bez znaczenia do przytoczonych przeze mnie faktów.

Mogę się jedynie domyślać przez jakie frustracje muszą przechodzić psychoterapeuci na skutek właśnie walenia głową w mur i braku efektów w tych psychoterapiach.

Gdyby ktoś im wytłumaczył, że to co uprawiają jest tak naprawdę niczym innym jak kolejną odmianą placebo, być może nie doznali by tyłu nuepitrzebnych rozczarowań.

Nie musieli by też wypierać z umysłu niechcianych myśli, że to co robią jest w istocie pracą syzyfową.

Niestety na studia psychologiczne przychodzi łatwy do urabiania i dość bezrefleksyjny materiał ludzki, który zmanipulowany swoimi autorytetami musi zmagać się później cały czas z wiatrakami.

Być może także i Ty jesteś taką osobą, bo i od Ciebie symptomatyczne ten syzyfowych pobrzmiewa.

--
  • kod_matrixa 24.04.19, 15:38
    Być może także i Ty jesteś taką osobą, bo i od Ciebie symptomatyczne ten syzyfowy ton* pobrzmiewa.

--
  • meela 24.04.19, 15:53
    Moja indiańska przypowieść nie ma nic wspólnego z psychologią (przynajmniej na pierwszy rzut oka). Dlaczego wszystko wrzucasz do jednego worka z napisrm psychologia i krutykujesz? Slabo interesuję się psychologią, raczej filozofią buddyzmu, między innymi dlatego, ze niesie pozytywny przekaz. Dla porównania katolicyzm przeciwnie.
    Jeśli chodzi o nieudane terapie... Tak samo, jak operacje, zabiegi są udane i nieudane. A podstawowym przekazem terapii dla mnie powinno być to, że każdy sam jest odpowiedzialny za swoje życie, a nie terapeuta, los, przypadek czy coś jeszcze. Kazdy dorosły czkowiek raczej to rozumie.
  • kod_matrixa 24.04.19, 16:12
    meela napisała:

> Moja indiańska przypowieść nie ma nic wspólnego z psychologią (przynajmniej na
    > pierwszy rzut oka). Dlaczego wszystko wrzucasz do jednego worka z napisrm psych
    > ologia i krutykujesz? Slabo interesuję się psychologią, raczej filozofią buddyz
    > mu, między innymi dlatego, ze niesie pozytywny przekaz. Dla porównania katolicy
    > zm przeciwnie.
    > Jeśli chodzi o nieudane terapie... Tak samo, jak operacje, zabiegi są udane i n
    > ieudane. A podstawowym przekazem terapii dla mnie powinno być to, że każdy sam
    > jest odpowiedzialny za swoje życie, a nie terapeuta, los, przypadek czy coś jes
    > zcze. Kazdy dorosły czkowiek raczej to rozumie.

Udana operacja jest faktem weryfikowanym w odróżnieniu do udanej psychoterapii.

Co do buddyzmu i katolicyzmu to każdy wybiera to do czego mu bliżej. Buddyzm to taka wieloznaczność, że w zasadzie wszystko może być wszystkim. Dla każdego coś miłego.

Katolicyzm wymaga od człowieka odpowiedzialności nie tylko za siebie i zmusza do autentycznej refleksji nad swoimi czynami. A to w materialistycznym świecie rzeczywiście dla wielu osób może być niewygodne.

--
  • ada_ww 24.04.19, 16:18
    kod_matrixa napisał:

> Katolicyzm wymaga od człowieka odpowiedzialności nie tylko za siebie i zmusza d
    > o autentycznej refleksji nad swoimi czynami. A to w materialistycznym świecie r
    > zeczywiście dla wielu osób może być niewygodne.
    >
    >
    To zyj jak pies bez jakichkolwiek potrzeb materialnych tylko daj spokoj tym, ktorzy chca zyc jak ludzie. Nawet pies ma materialistyczne potrzeby, bo musi jesc.
  • ada_ww 24.04.19, 16:25
    Byl nawet jakies 2 lata temu artykul w Gazecie, ze pies wszedl na szczyty i nie chcial zejsc, cala ekipe musieli zwolac, zeby psa sprowadzic na dol. Zastanawiali sie tylko, jak udalo mu sie tam wejsc ....
  • kod_matrixa 24.04.19, 16:32
    ada_ww napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    > > Katolicyzm wymaga od człowieka odpowiedzialności nie tylko za siebie i zm
    > usza d
    > > o autentycznej refleksji nad swoimi czynami. A to w materialistycznym świ
    > ecie r
    > > zeczywiście dla wielu osób może być niewygodne.
    > >
    > >
    > To zyj jak pies bez jakichkolwiek potrzeb materialnych tylko daj spokoj tym, kt
    > orzy chca zyc jak ludzie. Nawet pies ma materialistyczne potrzeby, bo musi jesc
    > .

Materializm to dla mnie także postawa przejawiająca się chęcią posiadania kosztem innych.

Nawet psy potrafią się dzielić z innymi. Nie oceniaj wszystkich istot przez pryzmat ludzkich "potrzeb".

--
  • mona.blue 24.04.19, 16:36
    Ale w tym Matrix ma rację, że współczesny świat kładzie przesadny nacisk na bogacenie się, rywalizację, sukces za wszelką cenę. Wiadomo, że potrzeby należy zaspokajać, te materialistyczne też, ale bez przykładania do nich nadmiernej wagi.

--
  • ada_ww 24.04.19, 19:24
    mona.blue napisała:

> Ale w tym Matrix ma rację, że współczesny świat kładzie przesadny nacisk na bog
    > acenie się, rywalizację, sukces za wszelką cenę. Wiadomo, że potrzeby należy za
    > spokajać, te materialistyczne też, ale bez przykładania do nich nadmiernej wagi.
    >

Ale co to znaczy ten przesadny nacisk na bogacenie sie, rywalizacje? Bywa to w korporacjach z wyscigiem szczurow, ale wiesz dlaczego? Bo w Polsce nie ma juz mieszkan czynszowych, jakie dostawali ludzie za komuny, dzis ludzie chcacy uniezaleznic sie od rodzicow i oddzielnie mieszkac musza ciezko pracowac. A na szczescie nie kazdy jest taki, jak Matrix, ktoremu wystarczy 30 metrow kwadratowych dla wychowania na nich 30 dzieci. Wiekszosc ludzi nie chce w taki sposob zyc i bardzo dobrze, bo dzieki temu, ze tak nie chca zyc pracuja na swoje.
  • kod_matrixa 24.04.19, 21:53
    ada_ww napisał(a):

> mona.blue napisała:
    >
    > > Ale w tym Matrix ma rację, że współczesny świat kładzie przesadny nacisk
    > na bog
    > > acenie się, rywalizację, sukces za wszelką cenę. Wiadomo, że potrzeby nal
    > eży za
    > > spokajać, te materialistyczne też, ale bez przykładania do nich nadmierne
    > j wagi.
    > >
    >
    > Ale co to znaczy ten przesadny nacisk na bogacenie sie, rywalizacje? Bywa to w
    > korporacjach z wyscigiem szczurow, ale wiesz dlaczego? Bo w Polsce nie ma juz m
    > ieszkan czynszowych, jakie dostawali ludzie za komuny, dzis ludzie chcacy uniez
    > aleznic sie od rodzicow i oddzielnie mieszkac musza ciezko pracowac. A na szcze
    > scie nie kazdy jest taki, jak Matrix, ktoremu wystarczy 30 metrow kwadratowych
    > dla wychowania na nich 30 dzieci. Wiekszosc ludzi nie chce w taki sposob zyc i
    > bardzo dobrze, bo dzieki temu, ze tak nie chca zyc pracuja na swoje.

Jakbym nie znał Twojej naiwności, to bym pomyślał, że jesteś naganiaczem banksterów.

--
  • in.113 24.04.19, 22:01
    Naganiaczem Bannisterów?

Kolejna fobia? Kredyt brałam w 2007. W 2016 splacilam resztę, mimo ze byl na 20 lat. Jeden pójdzie do "bankstera" drugi będzie koczowal latami na zapiecku u matki i ciułał do skarpety. Ja tak nie mogłam czekać , bo chciałam założyć rodzinę.

• in.113 24.04.19, 22:10
    Matrix ty taki inteligentny jesteś a masz poglądy rodem z dziury zabitej dechami. I te fobie kreowane przez tv: Do zachodu, do cudzoziemców, banksterow, swiata bez boga, kobiet, wolnej woli, wolnej myśli i pewnie jeszcze wegetarian sie boisz. A gdybyś tak spróbował wyjść ze swojej skorupki i poprzewracał oczkami na prawo, lewo. Moze własne wnioski by przyszły gdybyś tak popatrzył sie na swiat wyjątkowo nie przez ekran tv czy laptopa? Znalazłoby sie może zastosowanie dla twego geniuszu wtedy może?

• kod_matrixa 24.04.19, 22:23
    in.113 napisała:

> Matrix ty taki inteligentny jesteś a masz poglądy rodem z dziury zabitej decham
    > i. I te fobie kreowane przez tv: Do zachodu, do cudzoziemców, banksterow, swiat
    > a bez boga, kobiet, wolnej woli, wolnej myśli i pewnie jeszcze wegetarian sie b
    > oisz. A gdybyś tak spróbował wyjść ze swojej skorupki i poprzewracał oczkami na
    > prawo, lewo. Moze własne wnioski by przyszły gdybyś tak popatrzył sie na swiat
    > wyjątkowo nie przez ekran tv czy laptopa? Znalazłoby sie może zastosowanie dla
    > twego geniuszu wtedy może?
    >

Wyjedź do wielkiego inteligentnego świata np do Arabii Saudyjskiej albo jeszcze bliżej do Berlina czy szwedzkiego Malme i przejdź się wieczorem po muzułmańskiej dzielnicy. Potem zdaj relację, jakie wrażenia i emocje.

Tylko najlepiej na piśmie, bo jak staniesz na drodze jakiego Pakistana to z mową może być problem ze względu na braki w uzębieniu.

A tak bardziej na poważnie to dziś Zachodnia Europa jest taką właśnie Kozią Wólką ze swoim postmarksistowskim folklorem, z muzułmańskimi gasarbaiterami i ze stetryczałym społeczeństwem, zdegradowana do drugiej ligi i zmarginalizowana przez USA,Chiny i resztę Azji.

--
  • kod_matrixa 24.04.19, 22:35
    kod_matrixa napisał:

> in.113 napisała:
    >
    > > Matrix ty taki inteligentny jesteś a masz poglądy rodem z dziury zabitej
    > decham
    > > i. I te fobie kreowane przez tv: Do zachodu, do cudzoziemców, banksterow,
    > swiat
    > > a bez boga, kobiet, wolnej woli, wolnej myśli i pewnie jeszcze wegetarian
    > sie b
    > > oisz. A gdybyś tak spróbował wyjść ze swojej skorupki i poprzewracał oczk
    > ami na
    > > prawo, lewo. Moze własne wnioski by przyszły gdybyś tak popatrzył sie na
    > swiat
    > > wyjątkowo nie przez ekran tv czy laptopa? Znalazłoby sie może zastosowan
    > ie dla
    > > twego geniuszu wtedy może?
    > >
    >
    >
    >
    > Wyjedź do wielkiego inteligentnego świata np do Arabii Saudyjskiej albo jeszcze
    > bliżej do Berlina czy szwedzkiego Malme i przejdź się wieczorem po muzułmański
    > ej dzielnicy. Potem zdaj relację, jakie wrażenia i emocje.
    >
    > Tylko najlepiej na piśmie, bo jak staniesz na drodze jakiego Pakistana to z mow
    > ą może być problem ze względu na braki w uzębieniu.
    >
    > A tak bardziej na poważnie to dziś Zachodnia Europa jest taką właśnie Kozią Wól
    > ką ze swoim postmarksistowskim folklorem, z muzułmańskimi gasarbaiterami i ze s
    > tetryczałym społeczeństwem, zdegradowana do drugiej ligi i zmarginalizowana prz
    > ez USA,Chiny i resztę Azji.
    >
    >
    >
    >
    >

Byłem w tym wielkim świecie parę lat temu, a dokładnie w 2006 w Paryżu. Bardzo ubogacony kulturowo, zwłaszcza na stacjach metra, obszczanych i obsranych przez przybyszów z Bliskiego Wschodu tudzież z Północnej Afryki.

Fetor tego ubogacenia rozciąga się na cały Paryż.

Zważywszy na fakt, że było to 13 lat temu, dziś zapewne Paryż, podobnie jak reszta Francji i Europy Zachodniej jest jeszcze bardziej "ubogacona".

PS.
    Zapewne TVNy i inne lewackie media widzą w tym ubogaceniu wielką wartość tak jak i reszta gawiedzi o IQ taboretu, która wierzy w każde słowo tej sieczki, choć sami w d... byli i g.... widzieli.

--
  • ada_ww 24.04.19, 22:41
    kod_matrixa napisał:

>
    > Byłem w tym wielkim świecie parę lat temu, a dokładnie w 2006 w Paryżu. Bardzo
    > ubogacony kulturowo, zwłaszcza na stacjach metra, obszczanych i obsranych przez
    > przybyszów z Bliskiego Wschodu tudzież z Północnej Afryki.

A moze obsrali Twoi krewni ze Sri Lanki, Bangladeszu, czy Indii, bo ich jest obecnie najwiecej na emigracji i rozpladzaja sie jak kroliki.

>
    > Fetor tego ubogacenia rozciąga się na cały Paryż.

Dobrze, ze Ciebie tam nie bylo, bo smrod rozciagnalby sie nie tylko na caly Paryz, ale i na cala Francje i kraje z nia sasiadujace.

• kod_matrixa 24.04.19, 22:44
    A moze obsrali Twoi krewni ze Sri Lanki, Bangladeszu, czy Indii, bo ich jest obecnie najwiecej na emigracji i rozpladzaja sie jak kroliki.

No cóż, kultura muzułmańska...

--
  • ada_ww 24.04.19, 22:47
    kod_matrixa napisał:

> A moze obsrali Twoi krewni ze Sri Lanki, Bangladeszu, czy Indii, bo ich jest ob
    > ecnie najwiecej na emigracji i rozpladzaja sie jak kroliki.
    >
    >
    >
    >
    > No cóż, kultura muzułmańska...
    >

To nie muzulmanie maja w kulturze sranie, gdzie popadnie, tylko hinduisci. Przytoczylam kilka filmow z youtube, jak czekajac na nadjezdzajacy pociag sraja publicznie na torach, albo na plazy, gdzie jest "kurort".
  • kod_matrixa 24.04.19, 22:53
    ada_ww napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    > > A moze obsrali Twoi krewni ze Sri Lanki, Bangladeszu, czy Indii, bo ich j
    > est ob
    > > ecnie najwiecej na emigracji i rozpladzaja sie jak kroliki.
    > >
    > >
    > >
    > >
    > > No cóż, kultura muzułmańska...
    > >
    >
    > To nie muzulmanie maja w kulturze sranie, gdzie popadnie, tylko hinduisci. Przy
    > toczylam kilka filmow z youtube, jak czekajac na nadjezdzajacy pociag sraja pub
    > licznie na torach, albo na plazy, gdzie jest "kurort".

Faktycznie, w Bangladeszu jest ich tylko ponad 80%.

To na bank byli jacyś katole od ojca Rydzyka. Specjalnie cholera pojechali do Bangladeszu żeby stać tam na tych torach i wrzucić filmik na YouTube.

--
  • kod_matrixa 24.04.19, 22:54
    ada_ww napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    >czekajac na nadjezdzajacy pociag sraja pub
    > licznie na torach, albo na plazy, gdzie jest "kurort".

Faktycznie, w Bangladeszu jest ich tylko ponad 80%.

To na bank byli jacyś katole od ojca Rydzyka. Specjalnie cholera pojechali do Bangladeszu żeby stać tam na tych torach i wrzucić filmik na YouTube.

--
  • ada_ww 24.04.19, 22:57
    kod_matrixa napisał:

> Faktycznie, w Bangladeszu jest ich tylko ponad 80%.
    >
    > To na bank byli jacyś katole od ojca Rydzyka. Specjalnie cholera pojechali do B
    > angladeszu żeby stać tam na tych torach i wrzucić filmik na YouTube.
    >

U hinduistow jest to normalne, sciagnie gacie kucnie na torach, wysra sie, podciagnie gacie i z taka brudna, zasrana dupa wsiada do pociagu.
  • kod_matrixa 24.04.19, 22:59
    ada_ww napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    > > Faktycznie, w Bangladeszu jest ich tylko ponad 80%.
    > >
    > > To na bank byli jacyś katole od ojca Rydzyka. Specjalnie cholera pojechal
    > i do B
    > > angladeszu żeby stać tam na tych torach i wrzucić filmik na YouTube.
    > >
    >
    > U hinduistow jest to normalne, sciagnie gacie kucnie na torach, wysra sie, podc
    > iagnie gacie i z taka brudna, zasrana dupa wsiada do pociagu.

No patrz, wypisz wymaluj jak na Bliskim Wschodzie u Abdulów.

--
  • ada_ww 24.04.19, 23:08
    kod_matrixa napisał:

> No patrz, wypisz wymaluj jak na Bliskim Wschodzie u Abdulów.
    >
    www.youtube.com/watch?v=U-LRaXVhkx4
    www.youtube.com/watch?v=eCVZjLbhOck
    www.youtube.com/watch?v=Ivxg7X_6JFE
    www.youtube.com/watch?v=EhftInjqR2s

www.youtube.com/watch?v=tBFbQsCeO_w
    www.youtube.com/watch?v=ixJgY2VSct0
    Widzisz juz roznice?

• ada_ww 25.04.19, 00:05
    A tak wyglada dworzec u Abdulow tych biednych, nie tych z zamoznych Emiratow.

www.youtube.com/watch?v=btXv4YGl4uo
  • ada_ww 25.04.19, 01:24
    Jeszcze inni Abdule
    www.youtube.com/watch?v=x9VYKrtziSg
    www.youtube.com/watch?v=Pn4A5TNGSRQ
    www.youtube.com/watch?v=hT9JZCooR9U

www.youtube.com/watch?v=WXhfPQ0GOvE
    www.youtube.com/watch?v=EVoA25eRxio
    www.youtube.com/watch?v=ZqBtaXJiH8Y

Dla porownania
    www.youtube.com/watch?v=RF4nFv3SGTw
    www.youtube.com/watch?v=_5vxMqmC8-Y

• kod_matrixa 25.04.19, 09:32
    ada_ww napisał(a):

> Jeszcze inni Abdule
    > www.youtube.com/watch?v=x9VYKrtziSg
    > www.youtube.com/watch?v=Pn4A5TNGSRQ
    > www.youtube.com/watch?v=hT9JZCooR9U
    >
    > www.youtube.com/watch?v=WXhfPQ0GOvE
    > www.youtube.com/watch?v=EVoA25eRxio
    > www.youtube.com/watch?v=ZqBtaXJiH8Y
    >
    > Dla porownania
    > www.youtube.com/watch?v=RF4nFv3SGTw
    > www.youtube.com/watch?v=_5vxMqmC8-Y
    >
    >

Co to jest, wycieczka krajoznawcza po dworcach? W tym po Izraelu???

Ja Ci pokażę zachowania społeczności muzułmańskiej.

youtu.be/F0CYfzAyeLY

--
  • kod_matrixa 25.04.19, 09:40
    Arabia Saudyjska za kurtyną

youtu.be/9OHgOX3R6do

--
  • ada_ww 25.04.19, 10:59
    kod_matrixa napisał:

> Ja Ci pokażę zachowania społeczności muzułmańskiej.
    >
    > youtu.be/F0CYfzAyeLY

Wszedzie jak widac jest inaczej i dziwnych muzulmanow widziales. W miescie, gdzie mieszkam muzulmanie sprowadzaja ekskluzywne slodycze i potrawy z Turcji, Iranu, Arabii Saudyjskiej i inne delikatesy z okazji chrzescijanskich swiat do swoich sklepow, przygotowuja rolady miesne dla chrzescijan i inne, na Boze Narodzenie dekoracje, ktore nadaja sie na chrzescijanska choinke. No jak to przeciez mozliwe.
  • ada_ww 25.04.19, 11:16
    kod_matrixa napisał:

>
    > Co to jest, wycieczka krajoznawcza po dworcach? W tym po Izraelu???
    >
    Moze byc to i wycieczka krajoznawcza po dworcach na Bliskim Wschodzie.
    To Ty pisales, ze "przybysze z BW" zasrali dworzec w Paryzu, ja dalam tylko odpowiedz, ze to nie oni maja w tradycji sranie na torach i na dworcach, wiec prawdopodobnie ten dworzec zasrali ci "z innej planety".
  • in.113 24.04.19, 23:01
    Matrix ja od kilkunastu lat telewizora nie mam. To co wiem, to moje doświadczenia, obserwacje, wnioski z logicznego myślenia. Mnie ciężko czymś przekupić (mam tyle ile mi potrzeba), zastraszyć. W Berlinie tez widziałam zaniedbanej stacje metra i wręcz przeciwnie. Mnie ta polska ksenofobia, mowa nienawiści, dyskryminacja, smolenskosc nie pociąga. Europa nawet z zasikanymi stacjami koajrzy sie z otwarty umysłem i szacunkiem dla drugiego człowieka.

• kod_matrixa 24.04.19, 23:05
    in.113 napisała:

> Matrix ja od kilkunastu lat telewizora nie mam. To co wiem, to moje doświadczen
    > ia, obserwacje, wnioski z logicznego myślenia. Mnie ciężko czymś przekupić (mam
    > tyle ile mi potrzeba), zastraszyć. W Berlinie tez widziałam zaniedbanej stacje
    > metra i wręcz przeciwnie. Mnie ta polska ksenofobia, mowa nienawiści, dyskrymi
    > nacja, smolenskosc nie pociąga. Europa nawet z zasikanymi stacjami koajrzy sie
    > z otwarty umysłem i szacunkiem dla drugiego człowieka.
    >

Z Europy to już tylko nazwa została. Teraz to będzie skansen albo wręcz kibel dla ubogacających.

--
  • ada_ww 24.04.19, 22:37
    kod_matrixa napisał:

> Wyjedź do wielkiego inteligentnego świata np do Arabii Saudyjskiej albo jeszcze
    > bliżej do Berlina czy szwedzkiego Malme i przejdź się wieczorem po muzułmański
    > ej dzielnicy. Potem zdaj relację, jakie wrażenia i emocje.

O Arabii Saudyjskiej to Ty zapomnij, ze cokolwiek zobaczysz nawet przez internet, Ty to nawet bys tam wizy nie dostal. bo tam monarchia nie wpuszcza kazdego, wiec lepiej od razu zejsc na ziemie:)

> Tylko najlepiej na piśmie, bo jak staniesz na drodze jakiego Pakistana to z mow
    > ą może być problem ze względu na braki w uzębieniu.

Spojrz lepiej na uzebienie przecietnego mieszkanca polskiej wsi spod budki z piwem.

>
    > A tak bardziej na poważnie to dziś Zachodnia Europa jest taką właśnie Kozią Wól
    > ką ze swoim postmarksistowskim folklorem, z muzułmańskimi gasarbaiterami i ze s
    > tetryczałym społeczeństwem, zdegradowana do drugiej ligi i zmarginalizowana prz
    > ez USA,Chiny i resztę Azji.
    >
    >
    I jeszcze Antarktydy.
    >
    >
    >
  • kod_matrixa 24.04.19, 22:42
    ada_ww napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    > > Wyjedź do wielkiego inteligentnego świata np do Arabii Saudyjskiej albo j
    > eszcze

> > ką ze swoim postmarksistowskim folklorem, z muzułmańskimi gasarbaiterami
    > i ze s
    > > tetryczałym społeczeństwem, zdegradowana do drugiej ligi i zmarginalizowa
    > na prz
    > > ez USA,Chiny i resztę Azji.
    > >
    > >
    > I jeszcze Antarktydy.
    > >
    > >
    > >

Antarktyda zapewne jest bardziej czysta od tych europejskich miast, które przyjęły "gości" po 2015, nawet po obsraniu przez wszystkie pingwiny.

--
  • ada_ww 24.04.19, 22:48
    kod_matrixa napisał:

> Antarktyda zapewne jest bardziej czysta od tych europejskich miast, które przyj
    > ęły "gości" po 2015, nawet po obsraniu przez wszystkie pingwiny.
    >

Gorzej, jak tam zatrzyma sie pociag z Bangladeszu, ze smrodu pingwiny wyzdychaja.
  • in.113 24.04.19, 22:51
    Rok temu byłam w Berlinie i wynajmowałam pokój w hostelu w muzułmańskiej dzielnicy.

Te Twoje poglądy o Zachodniej Europie to pobożne życzenia.

Pisałam w jednym z wątków, ze mialam w dwóch roznych miejscach pracy przez pewien czas przelozonych z zachodu. Podejście do pracownika bardziej ludzie niż to, co często można spotkać u Polaka postawionego na stanowisku liderskim. Nam sie to drugie wydaje norma i ze tak trzeba, dopóki nie zetkniemy sie ze szacunek okazywany przez szefa w niczym nie koliduje, by pracownicy wydajni byli. Jeden z przelozonych byl zdziwiony na co ludzie w Polsce sie godza, gdy widzial postepowanie innego przeloznego (naszego rodzimego). Mówił ze w jego ojczyźnie te numery by nie przeszły.

• kod_matrixa 24.04.19, 22:57
    Rok temu byłam w Berlinie i wynajmowałam pokój w hostelu w muzułmańskiej dzielnicy.

Widocznie nie byłaś hallah czy jak tam się to zwie.

--
  • in.113 24.04.19, 23:07
    Było bezpiecznie. Nawet o tym nie pomyślałam, ze cos mogliby mi sie przydarzyć.

Ale teraz to ja juz idę spać. I po raz kolejny obiecuje sobie, ze teraz to czas na przerwę od forum.
  • ada_ww 24.04.19, 22:01
    To zes mi dowalil?:)

Ale naszla mnie w zwiazku z tym pewna refleksja, ze lepiej byc chyba naiwna, niz siedziec w miejscu publicznym, gdzie ludzie chca z przyjemnoscia napic sie kawy i pociagac nosem polykajac gluty. Szczyt obrzydliwosci prawda? Bo patrzac na cos takiego kawa, czy tam cola przestaje smakowac i zbiera czlowieka na wymioty. Taki zasmarkaniec odstrasza klientow, nawet tych naiwnych, chociaz wiernych:)
  • meela 24.04.19, 16:47
    A Ty jesteś katolikiem? Piszesz "katolicyzm wymaga od człowieka odpowiedzialności nie tylko za siebie i zmusza do autentycznej refleksji nad swoimi czynami". No właśnie, to ja dziękuję, skoro mam być odpowiedzialna nie tylko za siebie, ale i za kogoś. No i " zmusza" do czegoś, choćby tylko do refleksji jak piszesz. To jednak wolę mieć refleksję, gdy chcę, a nie gdy muszę, bo np.jest wielkanoc i trzeba iść do spowiedzi.
  • kod_matrixa 24.04.19, 17:17
    meela napisała:

> A Ty jesteś katolikiem? Piszesz "katolicyzm wymaga od człowieka odpowiedzialnoś
    > ci nie tylko za siebie i zmusza do autentycznej refleksji nad swoimi czynami".
    > No właśnie, to ja dziękuję, skoro mam być odpowiedzialna nie tylko za siebie, a
    > le i za kogoś. No i " zmusza" do czegoś, choćby tylko do refleksji jak piszesz.
    > To jednak wolę mieć refleksję, gdy chcę, a nie gdy muszę, bo np.jest wielkanoc
    > i trzeba iść do spowiedzi.

Zmusza własne sumienie, a nie instytucja.

Tak jak człowieka niewierzącego, ale etycznego zmusza jego etyka.

To jest kwestia wrażliwości i świadomości.

--
  • in.113 24.04.19, 17:36
    A czy jesteś świadom tego, że nazywanie 80 procent ludzkości prymitywnym gatunkiem to jest objaw niskich pobudek? Jesteś świadom swych prostackich pobudek? Czy tylko innych oceniać potrafisz?
  • meela 24.04.19, 17:45
    Zmusza sumienie... No dobrze, a więc też przykazania, zakazy, nakazy, nie są potrzebne. Tak, jak pisałam człowiek dorosły bierze odpowiedzialność za własne życie i za siebie. Ja odbierałam tę religię, gdy byłam z nią związana, ze jest oparta na strachu np.straszenie piekłem. Wyrosłam z tego. Ale rozumiem, że niekrórzy ludzie potrzebują przewodnika, drogowskazu, kogoś, kto da nadzieję, potrzebują przynależeć do jakiejś społeczności i inne lub po prostu nie chcą, boją się przemijania, a religia daje nadzieję na życie wieczne.
  • in.113 24.04.19, 17:50
    Tyle ze drogowskazem nie jest ( nie miej innych bogow, nie kłam, nie cudzołóż kto sie tym przejmuje dziś?). Jest chyba często parawanem dla hipokryzji.
  • meela 24.04.19, 17:58
    Myślę, że większość katolików tkwi w tej religii, bo taka tradycja, albo jednak ze strachu.
  • in.113 24.04.19, 18:08
    Może potrzebują religii, by trzymać swe instynkty w ryzach. A tak to idealne narzędzie do manipulacji, wyzyskiwania, budowania imperium. Często wyimaginowane cierpienia wyimaginowanwgo boga jest ważniejsze od cierpienia człowiek tuz obok. Brata, żony, dziecka. Ile cierpienia daje sie w imię boga, albo usprawiedliwia swe sadystyczne pobudki. Dla lepszego samopoczucia wymyslono spowiedź, czyściec czy wytłumaczenie w stylu ze każdemu wolno zbłądzić.
  • kod_matrixa 24.04.19, 18:14
    in.113 napisała:

> Może potrzebują religii, by trzymać swe instynkty w ryzach. A tak to idealne na
    > rzędzie do manipulacji, wyzyskiwania, budowania imperium. Często wyimaginowane
    > cierpienia wyimaginowanwgo boga jest ważniejsze od cierpienia człowiek tuz obok
    > . Brata, żony, dziecka. Ile cierpienia daje sie w imię boga, albo usprawiedliwi
    > a swe sadystyczne pobudki. Dla lepszego samopoczucia wymyslono spowiedź, czyści
    > ec czy wytłumaczenie w stylu ze każdemu wolno zbłądzić.

Wiara w metafizyczną siłę jest instynktem. Nie jest wbrew pozorom wytworem kultury.

To w czym żyjemy wcale takie logiczne nie jest. Nie jest też dla nas zrozumiałe. Wiemy, że materia jest iluzją i istnieje tylko energia, której też nie rozumiemy.

To co "rozumiemy" jest bardzo wtórne i nieprzybliżające nas do prawdy wbrew wszelkim pozorom.

--
  • kod_matrixa 24.04.19, 18:17
    kod_matrixa napisał:

> in.113 napisała:
    >
    > > Może potrzebują religii, by trzymać swe instynkty w ryzach. A tak to idea
    > lne na
    > > rzędzie do manipulacji, wyzyskiwania, budowania imperium. Często wyimagin
    > owane
    > > cierpienia wyimaginowanwgo boga jest ważniejsze od cierpienia człowiek tu
    > z obok
    > > . Brata, żony, dziecka. Ile cierpienia daje sie w imię boga, albo usprawi
    > edliwi
    > > a swe sadystyczne pobudki. Dla lepszego samopoczucia wymyslono spowiedź,
    > czyści
    > > ec czy wytłumaczenie w stylu ze każdemu wolno zbłądzić.
    >
    >
    >
    > Wiara w metafizyczną siłę jest instynktem. Nie jest wbrew pozorom wytworem kult
    > ury.
    >
    > To w czym żyjemy wcale takie logiczne nie jest. Nie jest też dla nas zrozumiałe
    > . Wiemy, że materia jest iluzją i istnieje tylko energia, której też nie rozumi
    > emy.
    >
    > To co "rozumiemy" jest bardzo wtórne i nieprzybliżające nas do prawdy wbrew wsz
    > elkim pozorom.
    >
    >
    >

Ale wiara jest wiarą, a nie wiedzą i sama tak siebie nazywa, w przeciwieństwie do psychologii i jej mętnych teorii, które chce nazywać nauką.

--
  • in.113 24.04.19, 18:18
    Metafizyka nie musi byc katolickim bogiem.
  • in.113 24.04.19, 18:23
    To ze ktoś nie wierzy w katolickiego boga nie znaczy ze nie ma świadomości nieskończoności czy wieczności. Większość ludzi ma z tym problem, by o tym myśleć, bo o rozumieniu nie ma mowy czy logice w tym.
  • kod_matrixa 24.04.19, 18:39
    in.113 napisała:

> To ze ktoś nie wierzy w katolickiego boga nie znaczy ze nie ma świadomości nie
    > skończoności czy wieczności. Większość ludzi ma z tym problem, by o tym myśleć,
    > bo o rozumieniu nie ma mowy czy logice w tym.

Nie wszystko musi podlegać logice, ale chyba o tym już była mowa.

--
  • in.113 24.04.19, 18:47
    kod_matrixa napisał:

> in.113 napisała:
    >
    > > To ze ktoś nie wierzy w katolickiego boga nie znaczy ze nie ma świadomośc
    > i nie
    > > skończoności czy wieczności. Większość ludzi ma z tym problem, by o tym m
    > yśleć,
    > > bo o rozumieniu nie ma mowy czy logice w tym.
    >
    >
    >
    > Nie wszystko musi podlegać logice, ale chyba o tym już była mowa.
    >
    >
    >
    No przecież napisałam to po to, aby przyznać ci rację.
  • mmkaa1 24.04.19, 19:03
    >
    > Wiara w metafizyczną siłę jest instynktem. Nie jest wbrew pozorom wytworem kult
    > ury.

Tak, to jest biologiczne. Jak sie ma doswiadczenia zwiazane z istnieniem tej sily, to sie wie, ze jest cos wiecej. Kultura i religia te sile swoim jezykiem opisuja, przez symbole, poprzez dziela czy rytualy. Wielu tez zapewne kopiuje te dziela bez doswiadczen osobistych, tworzac falsyfikaty.

> To w czym żyjemy wcale takie logiczne nie jest. Nie jest też dla nas zrozumiałe
    > . Wiemy, że materia jest iluzją i istnieje tylko energia, której też nie rozumi
    > emy.

Wg mnie istnieje tu na ziemi uduchowiona materia, na wyzszym poziomie staje sie energia.

> To co "rozumiemy" jest bardzo wtórne i nieprzybliżające nas do prawdy wbrew wsz
    > elkim pozorom.

Uwazam inaczej. Osobiste doswiadczenie, o ile chcemy sobie ufac, jak najbardziej ujawnia nam prawdę.
  • mona.blue 24.04.19, 18:29
    in.113 napisała:

> Tyle ze drogowskazem nie jest ( nie miej innych bogow, nie kłam, nie cudzołóż k
    > to sie tym przejmuje dziś?). Jest chyba często parawanem dla hipokryzji.

Myślę, że wielu katolików się jednak przykazaniami przejmuje, a hipokryzja dotyka wszystkich, nie tylko katolików.

--
  • in.113 24.04.19, 18:46
    Hipokryzja jest wtedy, gdy nie żyjesz według wartości do których sie zobowiazujesz. Jeszcze rozumiem takie zwykle ludzkie potkniecia. Ale jeśli ktoś ukrywa swoje prawdziwe oblicze albo umoralnia innych, gdy sam święty nie jest...
  • mona.blue 24.04.19, 18:02
    meela napisała:

> Zmusza sumienie... No dobrze, a więc też przykazania, zakazy, nakazy, nie są po
    > trzebne. Tak, jak pisałam człowiek dorosły bierze odpowiedzialność za własne ży
    > cie i za siebie. Ja odbierałam tę religię, gdy byłam z nią związana, ze jest op
    > arta na strachu np.straszenie piekłem. Wyrosłam z tego. Ale rozumiem, że niekró
    > rzy ludzie potrzebują przewodnika, drogowskazu, kogoś, kto da nadzieję, potrzeb
    > ują przynależeć do jakiejś społeczności i inne lub po prostu nie chcą, boją się
    > przemijania, a religia daje nadzieję na życie wieczne.

Wydaje mi się, że nawet sumienie nie zmusza, ono proponuje najlepsze rozwiązania, wszystko w wolności, Nóg nie zmusza, daje wybór.
    I myślę, że chrześcijaństwo nie jest oparte na strachu, tylko na miłości.

--
  • mona.blue 24.04.19, 18:04
    mona.blue napisała:

> meela napisała:
    >
    >
    > Wydaje mi się, że nawet sumienie nie zmusza, ono proponuje najlepsze rozwiązani
    > a, wszystko w wolności, Nóg nie zmusza, daje wybór.
    > I myślę, że chrześcijaństwo nie jest oparte na strachu, tylko na miłości.
    >
    >
    *Bóg nie zmusza
    Złośliwy tablet albo ja za bardzo zmęczona już dzisiaj

--
  • kod_matrixa 24.04.19, 18:05
    meela napisała:

> Zmusza sumienie... No dobrze, a więc też przykazania, zakazy, nakazy, nie są po
    > trzebne. Tak, jak pisałam człowiek dorosły bierze odpowiedzialność za własne ży
    > cie i za siebie. Ja odbierałam tę religię, gdy byłam z nią związana, ze jest op
    > arta na strachu np.straszenie piekłem. Wyrosłam z tego. Ale rozumiem, że niekró
    > rzy ludzie potrzebują przewodnika, drogowskazu, kogoś, kto da nadzieję, potrzeb
    > ują przynależeć do jakiejś społeczności i inne lub po prostu nie chcą, boją się
    > przemijania, a religia daje nadzieję na życie wieczne.

Wiara to sfera metafizyczna, która nie odnosi się wyłącznie do nadziei, również, a może przede wszystkim do miłości, miłosierdzia.

Bierzesz odpowiedzialność na siebie, bo nie masz wyjścia. Uzyskując pełnoletność sama odpowiadasz prawnie za swoje czyny.

Odpowiedzialność za los innych, na tyle ile jesteśmy w stanie, bierzemy ze świadomego wyboru, kierując się miłością, miłosierdziem, wrażliwością, dyktowaną sercem i świadomym tych wartości umysłem.

--
  • meela 25.04.19, 08:32
    Ja pisałam Matrix o religii katolickiej, jakie są założenia, jaki przekaz, a nie o wierze. A Ty znów wszystko do jednego worka...
    Jaki jest przekaz tej religii? Ano taki :
    - Bóg za dobre wynagradza, a za złe karze.
    Nie ma więc miejsca na zaufanie i wiary w dobro człowiwka, ale straszenie karą.
    Nie pisz mi o wierze, bo nie tylko w Boga ludzie wierzą na całym świecie
  • kod_matrixa 25.04.19, 09:06
    meela napisała:

> Ja pisałam Matrix o religii katolickiej, jakie są założenia, jaki przekaz, a ni
    > e o wierze. A Ty znów wszystko do jednego worka...
    > Jaki jest przekaz tej religii? Ano taki :
    > - Bóg za dobre wynagradza, a za złe karze.
    > Nie ma więc miejsca na zaufanie i wiary w dobro człowiwka, ale straszenie karą.
    >
    > Nie pisz mi o wierze, bo nie tylko w Boga ludzie wierzą na całym świecie

Religia to system wierzeń i praktyk czyli przede wszystkim wiara.

Pewnie, po co karać za morderstwa i gwałty. Najlepiej przytulić i dać jeszcze opiekę psychologiczną.

--
  • meela 25.04.19, 09:50
    Od karania są sądy.
    Po co uczestniczyć w czymś opartym na strachu? Jak będziesz niegrzeczny to pójdziesz do kąta (do piekła). Traktowanie ludzi jak kogoś pozbawionego samodzielnego myślenia.
    No i In już pisał o hipokryzji.
    Sam piszesz z ironią "po co karać za morderstwa i gwałty". No to do więzienia z pedofilami. Czy dopiero po śmierci czeka ich kara?
  • kod_matrixa 25.04.19, 10:12
    meela napisała:

> Od karania są sądy.
    > Po co uczestniczyć w czymś opartym na strachu? Jak będziesz niegrzeczny to pójd
    > ziesz do kąta (do piekła). Traktowanie ludzi jak kogoś pozbawionego samodzielne
    > go myślenia.
    > No i In już pisał o hipokryzji.
    > Sam piszesz z ironią "po co karać za morderstwa i gwałty". No to do więzienia z
    > pedofilami. Czy dopiero po śmierci czeka ich kara?

Nie wiem właściwie o czym mówisz? O życiu doczesnym czy o tym po śmierci?

Osąd Boży nie ma nic wspólnego z sądem ludzkim.

--
  • meela 25.04.19, 10:28
    Ciężko się z Tobą dyskutuje, bo odbiegasz od tematu, żeby wrzucasz swoje teorie, niekiedy sprzeczne. Prowadzisz dyskusje dla samej dyskusji lub walki. I tu moglaby ci pomóc psycholigia, co Ty właściwie robisz i dlaczego. Taka niechęć wręcz agresja do czegokolwiek (w tym przypadku psychologii) to reakcja na strach lub bezradność.
    Piszę o tym, że religia katolicka oparta jest na zastraszaniu i straszeniu piekłem. Bądź grzeczny to czeka cię niebi, a jak będziesz niegrzeczny to czeka cię piekło. Ale już pisałam, że rozumiem skąd to się bierze, że ludzie w tym uczestniczą. Idą jak owca za stadem bez samodzielnego myślenia, Bóg powie, co wolni czego nie wolno, Bóg powie kiedy kara, kiedy nagroda. Ale ok, mi to nie przeszkadza. Ja po prostu z tego wyrosłam, inni mają inaczej.
  • kod_matrixa 25.04.19, 11:20
    meela napisała:

> Ciężko się z Tobą dyskutuje, bo odbiegasz od tematu, żeby wrzucasz swoje teorie
    > , niekiedy sprzeczne. Prowadzisz dyskusje dla samej dyskusji lub walki. I tu mo
    > glaby ci pomóc psycholigia, co Ty właściwie robisz i dlaczego. Taka niechęć wrę
    > cz agresja do czegokolwiek (w tym przypadku psychologii) to reakcja na strach l
    > ub bezradność.
    > Piszę o tym, że religia katolicka oparta jest na zastraszaniu i straszeniu piek
    > łem. Bądź grzeczny to czeka cię niebi, a jak będziesz niegrzeczny to czeka cię
    > piekło. Ale już pisałam, że rozumiem skąd to się bierze, że ludzie w tym uczest
    > niczą. Idą jak owca za stadem bez samodzielnego myślenia, Bóg powie, co wolni c
    > zego nie wolno, Bóg powie kiedy kara, kiedy nagroda. Ale ok, mi to nie przeszka
    > dza. Ja po prostu z tego wyrosłam, inni mają inaczej.

Najpierw musisz sama doprecyzować o Ci chodzi, bo z Twoich spostrzeżeń wyłania się chaos.

Mieszasz pojęcia doczesności z wiecznością i jeszcze komuś zarzucasz sprzeczność.

Jeśli taka jest Twoja interpretacja wiary katolickiej, jako zastraszenie to Twoja subiektywna opinia, masz do niej prawo.

Równie dobrze można powiedzieć, że społeczeństwo też funkcjonuje na zastraszaniu, bo jeśli popełnisz przestępstwo to ponosisz konsekwencje. To samo tyczy wychowywania dziecka itd.

Nie potrafisz wyartykułować swoich myśli i jeszcze masz pretensje, że ciężko się z Tobą dyskutuje.

--
  • kod_matrixa 25.04.19, 11:30
    kod_matrixa napisał:

> meela napisała:
    >
    > > Ciężko się z Tobą dyskutuje, bo odbiegasz od tematu, żeby wrzucasz swoje
    > teorie
    > > , niekiedy sprzeczne. Prowadzisz dyskusje dla samej dyskusji lub walki. I
    > tu mo
    > > glaby ci pomóc psycholigia, co Ty właściwie robisz i dlaczego. Taka niech
    > ęć wrę
    > > cz agresja do czegokolwiek (w tym przypadku psychologii) to reakcja na st
    > rach l
    > > ub bezradność.
    > > Piszę o tym, że religia katolicka oparta jest na zastraszaniu i straszeni
    > u piek
    > > łem. Bądź grzeczny to czeka cię niebi, a jak będziesz niegrzeczny to czek
    > a cię
    > > piekło. Ale już pisałam, że rozumiem skąd to się bierze, że ludzie w tym
    > uczest
    > > niczą. Idą jak owca za stadem bez samodzielnego myślenia, Bóg powie, co w
    > olni c
    > > zego nie wolno, Bóg powie kiedy kara, kiedy nagroda. Ale ok, mi to nie pr
    > zeszka
    > > dza. Ja po prostu z tego wyrosłam, inni mają inaczej.
    >
    >
    >
    > Najpierw musisz sama doprecyzować o Ci chodzi, bo z Twoich spostrzeżeń wyłania
    > się chaos.
    >
    > Mieszasz pojęcia doczesności z wiecznością i jeszcze komuś zarzucasz sprzecznoś
    > ć.
    >
    > Jeśli taka jest Twoja interpretacja wiary katolickiej, jako zastraszenie to Two
    > ja subiektywna opinia, masz do niej prawo.
    >
    > Równie dobrze można powiedzieć, że społeczeństwo też funkcjonuje na zastraszani
    > u, bo jeśli popełnisz przestępstwo to ponosisz konsekwencje. To samo tyczy wych
    > owywania dziecka itd.
    >
    > Nie potrafisz wyartykułować swoich myśli i jeszcze masz pretensje, że ciężko si
    > ę z Tobą dyskutuje.
    >
    >
    >
    >

Włączanie do tego psychologii, jako nauki o bardzo wątpliwej reputacji z pewnością niczego sensownego nie wniesie, a jedynie jeszcze bardziej zmąci obraz i tak już metafizycznych kwestii.

Psychologia jest bowiem zlepkiem luźnych dywagacji akademickich, okraszonych niewielką ilością faktów, co sprawia z niej niestrawny śmietnik. Posiada kilka wizji człowieka, miliony niepopartych twardą empirią teorii, dziesiątki modalności terapeutycznych, a wszystko to o porównywalnej wartości do testów projekcyjnych. Jednym słowem jedno wielkie wysypisko śmieci.

Biorąc pod uwagę przesłanki i wszelkie poszlaki nienaukowości psychoanalizy oraz innych "wynalazków" psychologii, można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że te wszystkie modalności terapeutyczne skończą podobnie swój żywot jak psychoanaliza, ponieważ mechanizm założeń jak i metodologia badań efektywności tych wszystkich psychoterapii jest zbliżona do psychoanalizy.

Za kilka dekad najprawdopodobniej ludzie studiujący historię psychoterapii będą pukać się w czoło, jakich głupot uczono na psychologii i jakie głupoty praktykowano, mając na myśli psychoterapię, tak jak dziś pukają się ludzie w czoło odnośnie psychoanalizy czy ww. testów projekcyjnych i całej reszty tej śmieciowej pseudonaukowej wiedzy.

--
  • meela 25.04.19, 17:31
    Pretensji nie mam o nic, stwierdziłam fakt, ze ciężko się z Toba dyskutuje, ponieważ wrzucasz sprzeczne teorie. Jak będę miała czas, to poszukam wątek, w którym wygłaszałes, ze potrafisz sterować swoimi emocjami a teraz wyśmiałeś indiańską przypowieść i napisałes do Mony, że Ty też za bardzo wszystko przeżywasz. Zastanów się więc, jakie masz poglądy, potem pisz.
    A Jezus gdyby żył to zapewne złapalby się za głowę patrząc na dzisiejszy kościół katolicki. Głosił miłość jako podstawę tej religii. A ludziom religie posłużyły jako narzędzie do manipulacji mało myślącym ludem. Poza tym wrzucasz encyklopedyczne treści i myślisz, że zrobię oczy i powiem łał? Nie. Widzę "samotność w sieci" i lęk przed światem, dlatego ten hejt psychologii. Zapewne też nieudana terapia i wyparcie swojego udziału w nieudanym przedsięwzięciu (zwalenie winy na terapeutkę). No i jeszcze dorzucę lęk przed diabłem, piekłem i karą. Moja teoria o Tobie, moje prawo jak piszesz miec swoje zdanie.
  • kod_matrixa 25.04.19, 18:07
    meela napisała:

> Pretensji nie mam o nic, stwierdziłam fakt, ze ciężko się z Toba dyskutuje, pon
    > ieważ wrzucasz sprzeczne teorie. Jak będę miała czas, to poszukam wątek, w któr
    > ym wygłaszałes, ze potrafisz sterować swoimi emocjami a teraz wyśmiałeś indiańs
    > ką przypowieść i napisałes do Mony, że Ty też za bardzo wszystko przeżywasz. Za
    > stanów się więc, jakie masz poglądy, potem pisz.
    > A Jezus gdyby żył to zapewne złapalby się za głowę patrząc na dzisiejszy kośció
    > ł katolicki. Głosił miłość jako podstawę tej religii. A ludziom religie posłuży
    > ły jako narzędzie do manipulacji mało myślącym ludem. Poza tym wrzucasz encyklo
    > pedyczne treści i myślisz, że zrobię oczy i powiem łał? Nie. Widzę "samotność w
    > sieci" i lęk przed światem, dlatego ten hejt psychologii. Zapewne też nieudana
    > terapia i wyparcie swojego udziału w nieudanym przedsięwzięciu (zwalenie winy
    > na terapeutkę). No i jeszcze dorzucę lęk przed diabłem, piekłem i karą. Moja te
    > oria o Tobie, moje prawo jak piszesz miec swoje zdanie.

Gdybym chciał zejść do Twojego poziomu merytoryczności w nawiązaniu do tego co zareprezentowałaś wyglądałoby mniej więcej tak:

Jesteś reptylianką o gadzim mózgu, pełnym agresji i w ogóle nie kontrolujesz swoich emocji. Twój rodzice Cię nie kochali i potrzebujesz akceptacji w innym środowisku, najlepiej w buddyzmie, bo katolicyzm kojarzy Ci się ze swoją rodziną. Twoje działania są efektem nieuświadomione negacji kultury w której wyrosłaś, ale która Cię nie zaakceptowała i odrzuciła.

Dziś to wszystko odreagowywujesz. Takie jest moje zdanie i mam do niego prawo.

Cytując klasyka: nie mam pańskiego płaszcza i co mi pan zrobisz?

Na takim właśnie przedszkolnym poziomie toczą się często dyskusje reprezentantów nauk społecznych.

--
  • meela 25.04.19, 18:07
    No dobra Matrix przesadziłam z końcówką, przepraszam.
  • kod_matrixa 25.04.19, 18:08
    meela napisała:

> No dobra Matrix przesadziłam z końcówką, przepraszam.

Nie masz za co przepraszać. Naprawdę mam świetny ubaw. :)

--
  • mmkaa1 25.04.19, 18:20
    kod_matrixa napisał:

> meela napisała:
    >
    > > No dobra Matrix przesadziłam z końcówką, przepraszam.
    >
    >
    >
    > Nie masz za co przepraszać. Naprawdę mam świetny ubaw. :)
    >

Pouczajace te przepychanki :)
    Widze, ze nie wyuczylam sie jak nalezy sie przekrzykiwac i w ten sposob tworzyc emocje. Jako neutralna jestem chyba odbierana jako niezauwazalna i pomijana w swiecie i stad samotna.
    Ale i tak nie mialabym sily na takie szarpanie sie dla szarpania :)

• yadaxad 25.04.19, 18:31
    W pewnym sensie matrix i ada weszli w bańkę stada, a przed pędzącymi na siebie stadami nie staję, czekam az opadnie kurz. Podejmę dyskusję jak przestanie się licytować kto więcej sra.
  • mmkaa1 25.04.19, 18:38
    yadaxad napisał(a):

> W pewnym sensie matrix i ada weszli w bańkę stada, a przed pędzącymi na siebie
    > stadami nie staję, czekam az opadnie kurz. Podejmę dyskusję jak przestanie się
    > licytować kto więcej sra.

Ja podobnie. Ale to ciekawe zjawisko, choc kompletnie nie w moim stylu.
    Zapewne cos takiego wysoko energetycznego uwazane jest za silna wiez i iskrzenie w zwiazkach :)
    I ze jest to "cos" :)
  • yadaxad 25.04.19, 18:40
    Zauważ mmkka, matrix się określił, można z nim się przerzucać sentencjami, jak post do tego prowokuje, ale bez nadziei, że że do niego trafisz. Jego postawy nie zmienisz, ale może to być przyczynek do dyskusji z kimś innym. Adę też w końcu sprowokowałam do określenia się, bo te bajeczki o gupikach nic nie mówiły. Już na tyle ile się odkryła wiadomo z kim jest rzecz. No i jedziemy dalej.
  • kod_matrixa 25.04.19, 18:42
    yadaxad napisał(a):

> Zauważ mmkka, matrix się określił, można z nim się przerzucać sentencjami, jak
    > post do tego prowokuje, ale bez nadziei, że że do niego trafisz. Jego postawy n
    > ie zmienisz, ale może to być przyczynek do dyskusji z kimś innym. Adę też w koń
    > cu sprowokowałam do określenia się, bo te bajeczki o gupikach nic nie mówiły. J
    > uż na tyle ile się odkryła wiadomo z kim jest rzecz. No i jedziemy dalej.

Określiłem się... ?

--
  • mmkaa1 25.04.19, 18:47
    yadaxad napisał(a):

> Zauważ mmkka, matrix się określił, można z nim się przerzucać sentencjami, jak
    > post do tego prowokuje, ale bez nadziei, że że do niego trafisz. Jego postawy n
    > ie zmienisz, ale może to być przyczynek do dyskusji z kimś innym. Adę też w koń
    > cu sprowokowałam do określenia się, bo te bajeczki o gupikach nic nie mówiły. J
    > uż na tyle ile się odkryła wiadomo z kim jest rzecz. No i jedziemy dalej.

Ja nie jestem w stanie tego, co oni tam wypisywali przeczytac, omijam po pierwszym zdaniu. Nie jestem w stanie eiec tego przeanalizowac.
    Wyczuwam tylko silne emocje.
  • yadaxad 25.04.19, 18:50
    To nie emocje, to postawa.
  • mmkaa1 25.04.19, 18:57
    yadaxad napisał(a):

> To nie emocje, to postawa.

Racja, to postawa.
    Walki? Rywalizacji?
  • kod_matrixa 25.04.19, 19:02
    yadaxad napisał(a):

> To nie emocje, to postawa.

Owszem, postawa człowieka umiejącego ocenić zagrożenie ze strony agresywnej kultury jaką jest dziś Islam.

--
  • yadaxad 25.04.19, 19:11
    Agresywni są ludzie.
  • kod_matrixa 25.04.19, 19:16
    yadaxad napisał(a):

> Agresywni są ludzie.

Ha ha, no pewnie. Nauki społeczne nie pobrudzą sobie łapek żeby nazwać rzeczy po imieniu. Jednostkę można zgnoić, ale społeczności już nie.

III Rzesza też nie była agresywna tylko zapewne progresywna. To samo ZSRR.

Tu wychodzi cały infantylizm nauk społecznych i ich "naukowość", znajdująca się pod butem ideologii poprawności politycznej i samej polityki. Dlatego fraza "nauki społeczne" to oksymoron.

--
  • yadaxad 25.04.19, 19:21
    Agresja bierze się z głodu. Wiesz jak potraktowano Niemcy po I, a jak po II wojnie.
  • kod_matrixa 25.04.19, 19:23
    yadaxad napisał(a):

> Agresja bierze się z głodu. Wiesz jak potraktowano Niemcy po I, a jak po II woj
    > nie.

Ha ha ha, biedne Niemiaszki, Przed I WŚ też musieli być głodni. :)

--
  • yadaxad 25.04.19, 19:32
    Jak i Francja, a Rosja miała całe gubernie trędowatych i syfilityków, tak żadnym problemem nie była bolszewicka rewolucja.
  • kod_matrixa 25.04.19, 19:38
    yadaxad napisał(a):

> Jak i Francja, a Rosja miała całe gubernie trędowatych i syfilityków, tak żadny
    > m problemem nie była bolszewicka rewolucja.

Niemcy tuż przed wybuchem II WŚ już nie były głodne.... Wiem, mieli tasiemca, który wszystko pożerał.

A tak w ogóle to mam nadzieję, że dostrzegasz groteskowość swoich tez. :)

--
  • yadaxad 25.04.19, 19:41
    Chętnie, jeśli mi przedstawisz swoją tezę.
  • yadaxad 25.04.19, 19:55
    Szukasz czegoś, co udowodni, że wszelka agresja nie ma podłoża ekonomicznego, a ideologie to koronki przy mankietach?
  • kod_matrixa 25.04.19, 20:18
    yadaxad napisał(a):

> Szukasz czegoś, co udowodni, że wszelka agresja nie ma podłoża ekonomicznego, a
    > ideologie to koronki przy mankietach?

Nie muszę szukać. Wystarczy odpowiednia indoktrynacja mas.

--
  • kod_matrixa 25.04.19, 20:27
    kod_matrixa napisał:

> yadaxad napisał(a):
    >
    > > Szukasz czegoś, co udowodni, że wszelka agresja nie ma podłoża ekonomiczn
    > ego, a
    > > ideologie to koronki przy mankietach?
    >
    >
    > Nie muszę szukać. Wystarczy odpowiednia indoktrynacja mas.
    >

Bogate Imperia często prowadziły agresywną politykę, jak np. Imperium Rzymskie. USA też taką prowadzi. Wojna we Wietnamie, w Iraku itd.

Przeceniasz te swoje masy. Masy w większości to proste w obsłudze jak konstrukcja cepa małpki. Łatwo starowalne i manipulowalne.

--
  • yadaxad 25.04.19, 22:09
    Właśnie, że nie, istnieje syndrom mobilizacji, który się wypala i zaczyna destrukcja indoktrynacji , trzeba znać granice. Imperium rzymskie było łagodne, chodziło o podatki i powierzchowną administrację, rozwaliło się na systemie władzy i nieogarnięciu większego kęsu niż żołądek może strawić, trzeba znać granice trawienia.
  • kod_matrixa 25.04.19, 22:49
    yadaxad napisał(a):

> Właśnie, że nie, istnieje syndrom mobilizacji, który się wypala i zaczyna destr
    > ukcja indoktrynacji , trzeba znać granice. Imperium rzymskie było łagodne

No jasne, "tylko" podbijali kolejne terytoria i ludzi, a buntowników krzyżowali, niewolników brali na gladiatorów lub karmili nimi lwy.

A tak poza tym, łagodne jak baranki. Lud domagał się krwawych igrzysk. Ale to przecież była tylko taka niewinna rozrywka.

--
  • kod_matrixa 25.04.19, 22:53
    kod_matrixa napisał:

> yadaxad napisał(a):
    >
    > > Właśnie, że nie, istnieje syndrom mobilizacji, który się wypala i zaczyna
    > destr
    > > ukcja indoktrynacji , trzeba znać granice. Imperium rzymskie było łagodne
    >
    >
    >
    >
    > No jasne, "tylko" podbijali kolejne terytoria i ludzi, a buntowników krzyżowali
    > , niewolników brali na gladiatorów lub karmili nimi lwy.
    >
    > A tak poza tym, łagodne jak baranki. Lud domagał się krwawych igrzysk. Ale to p
    > rzecież była tylko taka niewinna rozrywka.
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >

Sama indoktrynacja jeśli jest wpajana od dziecka w nowym pokoleniu nie jest jedynie przejściową propagandą, lecz staje się życiową postawą.

--
  • yadaxad 25.04.19, 23:06
    Zorganizowana rozrywka, aby nie była potrzeba krwi nieprawnie zaspokajana. Zresztą walki były przedsiębiorstwem ekonomicznie zorganizowanym, a straty ekonomicznie skalkulowane i to nie było dzikie okrucieństwo, gdzie się rżnie co popadnie. Skalkulowane zaspokajanie żądz, inaczej karanych. Krzyżowanie. Takie były potrzeby karania, zauważ, że to było kilka tysięcy lat temu, a dziś ady obcinanie członków w islamie nie odstręcza. A krzyżowało się nie pogromowo, tylko po procesie karnym, rzymskim, a prawo rzymskie wciąż funkcjonuje.
  • kod_matrixa 25.04.19, 23:15
    yadaxad napisał(a):

> Zorganizowana rozrywka, aby nie była potrzeba krwi nieprawnie zaspokajana. Zres
    > ztą walki były przedsiębiorstwem ekonomicznie zorganizowanym, a straty ekonomic
    > znie skalkulowane i to nie było dzikie okrucieństwo, gdzie się rżnie co popadni
    > e. Skalkulowane zaspokajanie żądz, inaczej karanych. Krzyżowanie. Takie były po
    > trzeby karania, zauważ, że to było kilka tysięcy lat temu, a dziś ady obcinanie
    > członków w islamie nie odstręcza. A krzyżowało się nie pogromowo, tylko po pro
    > cesie karnym, rzymskim, a prawo rzymskie wciąż funkcjonuje.

Zapewne niewolnicy i nałożnice z podbitych regionów miały zapobiegać gwałtom na Rzymiankach.

III Rzesza też funkcjonowała w oparciu o to prawo.

--
  • yadaxad 25.04.19, 23:18
    I my też.
  • kod_matrixa 25.04.19, 23:43
    yadaxad napisał(a):

> I my też.

Rzymianie przejęli system społeczny po Etruskach. Na początku funkcjonowało prawo zwyczajowe, skodyfikowane zostało znacznie później.

Są pewne wspólne elementy, które zakorzenione są na prawie rzymskim. Jednak współczesne prawo bardzo odbiega od tego funkcjonującego w antycznym Rzymie.

Przede wszystkim Imperium Rzymskie było państwem typu niewolniczego, co stanowi fundamentalną różnicę w porównaniu do współczesnych demokracji..

--
  • kod_matrixa 25.04.19, 23:20
    kod_matrixa napisał:

> yadaxad napisał(a):
    >
    > > Zorganizowana rozrywka, aby nie była potrzeba krwi nieprawnie zaspokajana
    > . Zres
    > > ztą walki były przedsiębiorstwem ekonomicznie zorganizowanym, a straty ek
    > onomic
    > > znie skalkulowane i to nie było dzikie okrucieństwo, gdzie się rżnie co p
    > opadni
    > > e. Skalkulowane zaspokajanie żądz, inaczej karanych. Krzyżowanie. Takie b
    > yły po
    > > trzeby karania, zauważ, że to było kilka tysięcy lat temu, a dziś ady obc
    > inanie
    > > członków w islamie nie odstręcza. A krzyżowało się nie pogromowo, tylko
    > po pro
    > > cesie karnym, rzymskim, a prawo rzymskie wciąż funkcjonuje.
    >
    >
    >
    > Zapewne niewolnicy i nałożnice z podbitych regionów miały zapobiegać gwałtom na
    > Rzymiankach.
    >
    > III Rzesza też funkcjonowała w oparciu o to prawo.
    >
    >
    >
    >
    >

Jeszcze trochę i zapewne Auschwitz-Birkenau też by zaczął BN przynosić zyski. Abażury z ludzkiej skóry i mydło z ludzkiego tłuszczu schodziłiby jak świeże bułeczki nomen omen prosto z pieca.

--
  • yadaxad 25.04.19, 23:30
    To, że masz asocjacje, nie oznacza, że odnosisz się do tematu.
  • kod_matrixa 25.04.19, 23:48
    yadaxad napisał(a):

> To, że masz asocjacje, nie oznacza, że odnosisz się do tematu.

Ten zarzut powinnaś skierować przede wszystkim do siebie, nazywając agresywne Imperium, podbijające kolejne kraje i biorące z nich niewolników łagodnym.

--
  • yadaxad 25.04.19, 19:24
    Tu się sprawdziła jezusowa nauka o zemście.
  • mmkaa1 25.04.19, 18:52
    yadaxad napisał(a):

> ie zmienisz, ale może to być przyczynek do dyskusji z kimś innym.

A to tak, zauwazylam ze z Matrixem nie da sie pogadac z poziomu bliskosci. Tylko intelekt i dystans. Bariera intelektualna ;)
    Ale dobrze, ze sa osoby otwarte na pokazywanie siebie, bo o to mi chodzi w rozmowach :)
  • kod_matrixa 25.04.19, 18:56
    mmkaa1 napisała:

> yadaxad napisał(a):
    >
    > > Zauważ mmkka, matrix się określił, można z nim się przerzucać sentencjami
    > , jak
    > > post do tego prowokuje, ale bez nadziei, że że do niego trafisz. Jego pos
    > tawy n
    > > ie zmienisz, ale może to być przyczynek do dyskusji z kimś innym.
    >
    > A to tak, zauwazylam ze z Matrixem nie da sie pogadac z poziomu bliskosci. Tylk
    > o intelekt i dystans. Bariera intelektualna ;)
    > Ale dobrze, ze sa osoby otwarte na pokazywanie siebie, bo o to mi chodzi w rozm
    > owach :)

poziomu bliskość.. czyli typowe pogaduchy popierduchy… ? nie no tak też mogę. tylko że mnie to szybko nudzi. :)

--
  • mmkaa1 25.04.19, 19:01
    kod_matrixa napisał:

> mmkaa1 napisała:
    >
    > > yadaxad napisał(a):
    > >

> >
    > > A to tak, zauwazylam ze z Matrixem nie da sie pogadac z poziomu bliskosci
    > . Tylk
    > > o intelekt i dystans. Bariera intelektualna ;)
    > > Ale dobrze, ze sa osoby otwarte na pokazywanie siebie, bo o to mi chodzi
    > w rozm
    > > owach :)
    >
    >
    > poziomu bliskość.. czyli typowe pogaduchy popierduchy… ? nie no tak też mogę. t
    > ylko że mnie to szybko nudzi. :)
    >

Nie. To takie gadanie o tym wszystkim tylko z perspektywy jak ty to czujesz, jak ty to oceniasz, co ci to robi. Bez checi oceniania innych, bez checi ich zmieniania, bez walki o racje.
  • kod_matrixa 25.04.19, 18:50
    meela napisała:

> A Jezus gdyby żył to zapewne złapalby się za głowę patrząc na dzisiejszy kośció
    > ł katolicki. Głosił miłość jako podstawę tej religii. A ludziom religie posłuży
    > ły jako narzędzie do manipulacji mało myślącym ludem.

Eureka! No odkrycie stulecie. Ludzie potrafią spieprzyć każdą ideę.
    Sama na to wpadłaś?

Jeśli piszesz o tym co Ci nie pasuje w wierze katolickiej to napisz wyraźnie, że masz na myśli strukturę instytucjonalną, a nie samą ideę. Religia jest pojęciem zbyt ogólnym.

> Jezus złapałby się dziś za głowę

Nie tylko dziś, ale już w czasach których żył i nie za głowę ale wziął kij do ręki i przegonił handlarzy ze świątyni.

Gdybym musiał porzucić wszystkie idee, które spieprzył człowiek, to najlepiej byłoby się nie urodzić, bo gdzie nie spojrzeć tam wypaczenia.

Tym się różni człowiek myślący samodzielnie od człowieka, którym łatwo manipulować, że ten pierwszy sam ocenia sytuację, a ten drugi ulega opinii innym albo idzie za łatwiejszymi rozwiązaniami.

--
  • yadaxad 25.04.19, 18:53
    To po co mu to było, jeśli był wszechwiedzący?
  • meela 25.04.19, 22:42
    Dobrze Matrix niech będzie, że jestem głupia i agresywna a Ty mądry, inteligentny i szarmancki w stosunku do kobiet;))
    Nie muszę się tu kreować na niewiadomo kogo. Wiem, kim jestem, czego i Tobie życzę.
  • yadaxad 25.04.19, 22:50
    Tego, że matrix nie wie kim jest, absolutnie nie można zarzucić,
  • kod_matrixa 25.04.19, 22:55
    yadaxad napisał(a):

> Tego, że matrix nie wie kim jest, absolutnie nie można zarzucić,

Owszem, wiem. Kimś kto prostuje myśli zbłąkanym owieczkom. :)

--
  • meela 25.04.19, 23:01
    "Kimś, kto prostuje myśli zbłąkanym owieczkom"
    No, jednak nie wie.
  • kod_matrixa 25.04.19, 23:06
    meela napisała:

> "Kimś, kto prostuje myśli zbłąkanym owieczkom"
    > No, jednak nie wie.

Wiem kim jestem - mądrym, inteligentnym i szarmanckim w stosunku do kobiet. Tak napisała pewna mądrą kobieta, która szybko się uczy.

--
  • kod_matrixa 25.04.19, 23:02
    meela napisała:

> Dobrze Matrix niech będzie, że jestem głupia i agresywna a Ty mądry, inteligent
    > ny i szarmancki w stosunku do kobiet;))
    > Nie muszę się tu kreować na niewiadomo kogo. Wiem, kim jestem, czego i Tobie ży
    > czę.

Ależ na pewno jesteś mądrą kobietą. Poza tym szybko się uczysz. :)

--
  • ada_ww 25.04.19, 23:05
    meela napisała:

> Dobrze Matrix niech będzie, że jestem głupia i agresywna a Ty mądry, inteligent
    > ny i szarmancki w stosunku do kobiet;))
    > Nie muszę się tu kreować na niewiadomo kogo. Wiem, kim jestem, czego i Tobie życzę.

Niektorzy ludzie musza sie kreowac, oni nie potrafia inaczej. Jesto taki jeden, ktory regularnie odwiedza jedno miejsce, on chce byc taki inny od wszystkich, ekscentryczny, tak koniecznie chce zwrocic uwage, ze istnieje, tak bardzo chcialby byc chociaz przez chwile kims innym, tak podszyc sie pod kogos ze znajomych i poudawac, tak bardzo chce poczuc sie doceniony za sam fakt jego istnienia. I jak na przyklad chlopaki sa dumni, ze kupia sobie dobre perfumy, to ten wieprz przychodzi nieumyty i smierdzacy, zeby go kazdy go zauwazyl, zeby kazdy czul. A lato czuc szczegolnie od takich osob.
  • kod_matrixa 25.04.19, 23:10
    ada_ww napisał(a):

> meela napisała:
    >
    > > Dobrze Matrix niech będzie, że jestem głupia i agresywna a Ty mądry, inte
    > ligent
    > > ny i szarmancki w stosunku do kobiet;))
    > > Nie muszę się tu kreować na niewiadomo kogo. Wiem, kim jestem, czego i To
    > bie życzę.
    >
    > Niektorzy ludzie musza sie kreowac, oni nie potrafia inaczej. Jesto taki jeden,
    > ktory regularnie odwiedza jedno miejsce, on chce byc taki inny od wszystkich,
    > ekscentryczny, tak koniecznie chce zwrocic uwage, ze istnieje, tak bardzo chcia
    > lby byc chociaz przez chwile kims innym, tak podszyc sie pod kogos ze znajomych
    > i poudawac, tak bardzo chce poczuc sie doceniony za sam fakt jego istnienia. I
    > jak na przyklad chlopaki sa dumni, ze kupia sobie dobre perfumy, to ten wieprz
    > przychodzi nieumyty i smierdzacy, zeby go kazdy go zauwazyl, zeby kazdy czul.
    > A lato czuc szczegolnie od takich osob.

Różni bywają ludzie. Na przykład są tacy, dla których opinia innych jest wyrocznią. A jak sąsiadka czy koleżanka kupi sobie jakieś ciuchy to koniecznie druga musi mieć takie same, bo inaczej posoka się z zawiści.

--
  • ada_ww 25.04.19, 23:15
    kod_matrixa napisał:

>
    > Różni bywają ludzie. Na przykład są tacy, dla których opinia innych jest wyrocz
    > nią. A jak sąsiadka czy koleżanka kupi sobie jakieś ciuchy to koniecznie druga
    > musi mieć takie same, bo inaczej posoka się z zawiści.
    >

No rozni sa ludzie, taki wieprz pewnie jest dumny z tego, ze capi od niego na kilometr, bo zwraca tym na siebie uwage, on chce byc inni niz ci, ktorzy chca byc czysci i ladnie pachniec. Pewnie patrzy w lustro i powtarza sobie smierdze i jestem z tego dumny. Moze wie, ze w inny sposob nie zauwazanoby go, wiec stosuje takie metody, zeby pokazac ludzie patrzcie ja jestem.
  • yadaxad 25.04.19, 23:27
    Może ada nie jest muslimem, w islamie się myjesz kilka razy dziennie, a za wieloletnie niemycie powstało wielu chrześcijańskich świętych.
  • ada_ww 25.04.19, 23:37
    yadaxad napisał(a):

> Może ada nie jest muslimem, w islamie się myjesz kilka razy dziennie, a za wiel
    > oletnie niemycie powstało wielu chrześcijańskich świętych.

W XXI wieku to juz mentalny upadek, a nie dazenie do swietosci.
  • ada_ww 25.04.19, 23:44
    I wiesz co Jadaxad, taki smrod to cos okropnego, wrocisz pozniej do domu, stoisz pol godziny pod prysznicem, zmienisz ubranie i tak czujesz w nozdrzach ten smrod od ktorego boli glowa.
  • kod_matrixa 25.04.19, 23:50
    ada_ww napisał(a):

> I wiesz co Jadaxad, taki smrod to cos okropnego, wrocisz pozniej do domu, stois
    > z pol godziny pod prysznicem, zmienisz ubranie i tak czujesz w nozdrzach ten sm
    > rod od ktorego boli glowa.

Ada, może w poprzednim wcieleniu byłaś psem, że masz tak dobrze wykształcone receptory węchowe. ;)

--
  • kod_matrixa 25.04.19, 23:59
    kod_matrixa napisał:

> ada_ww napisał(a):
    >
    > > I wiesz co Jadaxad, taki smrod to cos okropnego, wrocisz pozniej do domu,
    > stois
    > > z pol godziny pod prysznicem, zmienisz ubranie i tak czujesz w nozdrzach
    > ten sm
    > > rod od ktorego boli glowa.
    >
    >
    >
    > Ada, może w poprzednim wcieleniu byłaś psem, że masz tak dobrze wykształcone re
    > ceptory węchowe. ;)
    >
    >
    >

Ewentualnie jesteś potomkiem jakiegoś samuraja. Ci to dopiero mięli rozwinięte zmysły. Taki samuraj podobno był w stanie usłyszeć jak trawa rośnie. :)

--
  • ada_ww 26.04.19, 00:09
    kod_matrixa napisał:

> Ewentualnie jesteś potomkiem jakiegoś samuraja. Ci to dopiero mięli rozwinięte
    > zmysły. Taki samuraj podobno był w stanie usłyszeć jak trawa rośnie. :)
    >

Kto wie, wczoraj w nocy zanim poszlam spac zobaczylam takiego duzego pajaka. Za pozno juz bylo na to, zeby wziac go w chusteczke higieniczna i wyniesc na zewnatrz, wiec dalam mu spokoj. Mozesz nie uwierzyc, ale widzialam jak ten pajak patrzyl mi w oczy.
  • yadaxad 26.04.19, 00:13
    Kochaj pająki. Pająk w domu, to higiena.
  • ada_ww 26.04.19, 00:19
    yadaxad napisał(a):

> Kochaj pająki. Pająk w domu, to higiena.

Ja jednak wole, jak pajeczyny robia na zewnatrz. Gdy bylam mlodsza to karmilam pajaki muchami, lapalam je i wrzucalam do pajeczyny, a pozniej przygladalam sie jak pajak podchodzi, owija ja w siec i zjada.
  • yadaxad 26.04.19, 00:29
    Brudna pajęczyna, to nie używana, czysta jest niewidoczna, bez pająków paskudy cię zjedzą, ale świat się psuje, zawsze miałam skokana w kącie a w tym roku martwo, nic mi na skos wieczorem pomieszczenie nie przebiega, i już to widzę na fruwajkach.
  • ada_ww 26.04.19, 00:06
    kod_matrixa napisał:

> Ada, może w poprzednim wcieleniu byłaś psem, że masz tak dobrze wykształcone re
    > ceptory węchowe. ;)
    >

Kto wie, ale wazne, ze w obecnym wcieleniu nim nie jestem, bo widzialam takie, ktore sa w obecnym wcieleniu psem i sa z tego dumne podobnie jak i ten, co dumny jest z tego, ze smierdzi:)
  • yadaxad 25.04.19, 23:50
    Ada, ja już wiem co cię rusza, ale z forumowiczami bez konkretnej tezy już na opisach nie pojedziesz.
  • ada_ww 26.04.19, 00:10
    yadaxad napisał(a):

> Ada, ja już wiem co cię rusza, ale z forumowiczami bez konkretnej tezy już na
    > opisach nie pojedziesz.

I tak naprawde nie zamierzam.
  • yadaxad 25.04.19, 12:13
    O czym tu dyskutować? Ada z matrixem wleźli do jednej klatki i walczą w błocie.
  • yadaxad 25.04.19, 12:18
    żeby nie powiedzieć w g
  • kod_matrixa 25.04.19, 15:57
    yadaxad napisał(a):

> żeby nie powiedzieć w g

Nie mam zamiaru tego dalej ciągnąć. przecież nie będę pokazywać tu wyczynów ISIS i dekapitacji "niewiernych"....

--
  • kod_matrixa 25.04.19, 17:11
    kod_matrixa napisał:

> yadaxad napisał(a):
    >
    > > żeby nie powiedzieć w g
    >
    >
    >
    > Nie mam zamiaru tego dalej ciągnąć. przecież nie będę pokazywać tu wyczynów ISI
    > S i dekapitacji "niewiernych"....
    >
    >
    >

Brak refleksyjności i krytycyzmu wobec narzuconych normom społecznych (często bardzo szkodliwych) owocuje później brakiem praw i swobód obywstelskich, m in kobiet jak w świecie arabskim.

To właśnie dlatego m in tak bardzo istotną rolę pełnią jednostki ponadprzeciętne, kontestujące status quo, żeby jednostki przeciętne mogły wypisywać te swoje kocopoły o przystosowywaniu się do społeczeństwa, a krytykę postaw i norm społecznych nazywać negacją, choroba czy agresją bez burki na swoich pustych, infantylnych główkach.

--
  • mmkaa1 25.04.19, 12:32
    yadaxad napisał(a):

> O czym tu dyskutować? Ada z matrixem wleźli do jednej klatki i walczą w błocie.

Omijam wzrokiem te przepychanki.
    Dziwie sie tylko, ze chce im sie tak :)
  • yadaxad 25.04.19, 14:56
    Każdemu chce się tego, co leży w jego charakterze.
  • in.113 26.04.19, 09:29
    "Ciężko się z Tobą dyskutuje, bo odbiegasz od tematu, żeby wrzucasz swoje teorie, niekiedy sprzeczne. Prowadzisz dyskusje dla samej dyskusji lub walki"

Meela jesteś kolejną osobą, która to stwierdza. To żadna nowość dla matrixa

"Idą jak owca za stadem bez samodzielnego myślenia"

ciekawe spostrzeżenie,
    dla mnie to normalne, ze sama oceniam co jest złe, niebezpieczne, nie etyczne
    inni potrzebują wskazówek (w stylu emigranci, to zło, unia to zło, banki to zło, przedsiębiorcy to zło). Ale z drugiej strony to jest idealne usprawiedliwienie dla swej bierności, pasywności, braku zatrudnienie, mieszkania, samodzielności. A ci co starszą tą unią, bankami, przedsiebiorcami idą ramie w ramie z tym złem i czerpią zyski.
  • kod_matrixa 26.04.19, 09:42
    in.113 napisała:

> "Ciężko się z Tobą dyskutuje, bo odbiegasz od tematu, żeby wrzucasz swoje teori
    > e, niekiedy sprzeczne. Prowadzisz dyskusje dla samej dyskusji lub walki"
    >
    > Meela jesteś kolejną osobą, która to stwierdza. To żadna nowość dla matrixa
    >
    > "Idą jak owca za stadem bez samodzielnego myślenia"
    >
    > ciekawe spostrzeżenie,
    > dla mnie to normalne, ze sama oceniam co jest złe, niebezpieczne, nie etyczne
    > inni potrzebują wskazówek (w stylu emigranci, to zło, unia to zło, banki to zło
    > , przedsiębiorcy to zło). Ale z drugiej strony to jest idealne usprawiedliwieni
    > e dla swej bierności, pasywności, braku zatrudnienie, mieszkania, samodzielnośc
    > i. A ci co starszą tą unią, bankami, przedsiebiorcami idą ramie w ramie z tym z
    > łem i czerpią zyski.

Najlepiej dyskutuje się z kimś kto potakuje, prawda?

Dla mnie możesz sobie przyjmować tych "biednych" byczków z północnej Afryki i Bliskiego Wschodu, w wieku rozpłodowym, gwałcących Europejki pod swój dach.

Możesz również wspierać bankową lichwę produkującą pieniądze z niczego vide współczesne finansowe niewolnictwo, nazywając je przedsiębiorczością i do tego wszystkiego nazywać się osobą samodzielnie myślącą.

Twoja opinia Twoja sprawa. W końcu istnieją też fani płaskiej Ziemi, wszak mamy wolność.

Możesz też gardzić śmierdzącymi katolami, choć to mi zarzucasz obrażanie ludzi.

--
  • kod_matrixa 26.04.19, 09:48
    Zaciąganie pieniędzy w banku nie nazwałbym samodzielnością. Raczej brakiem samodzielnego myślenia na wzór niewolników z plantacji bawełny.

Tyle, że tamci nie mieli takich możliwości jakie mają współcześni niewolnicy.

--
  • in.113 26.04.19, 09:59
    A jaki masz wybór jeśli chodzi o mieszkanie? czekasz, aż matka umrze? liczysz na mieszkanie plus - czyli że dach nad głowa zapewnią ci, co podatki płacą?

Zaciągnęłam kredyt w 2007, spłaciłam w 2016. Priorytetem było odkładanie kazdej nadwyżki na nadpłaty, aby jak najszybciej stać sie właścicielem mieszkania. No i jestem. I uważasz mnie za niesamodzielną?
  • kod_matrixa 26.04.19, 10:10
    in.113 napisała:

> A jaki masz wybór jeśli chodzi o mieszkanie? czekasz, aż matka umrze? liczysz n
    > a mieszkanie plus - czyli że dach nad głowa zapewnią ci, co podatki płacą?
    >
    > Zaciągnęłam kredyt w 2007, spłaciłam w 2016. Priorytetem było odkładanie kazdej
    > nadwyżki na nadpłaty, aby jak najszybciej stać sie właścicielem mieszkania. No
    > i jestem. I uważasz mnie za niesamodzielną?

Istnieje wiele możliwości. Kredyt kredytowi nierówny. Nie mniej finansujesz banki, które zarabiają na Tobie "za frajer".

Nie odnoszę się do jakiegoś konkretnego przypadku, bo każdy jest inny. Odnoszę się do filozofii lichwiarstwa wyznawanej przez ludzi, którzy nie mają o niej nawet bladego pojęcia.

--
  • in.113 26.04.19, 10:18
    Oczywiscie, wszak banki, szkoły i szpitale powinny być organizacjami non profit. Osoby tam pracujące powinny pracowac charytatywnie - single za miskę ryżu. Może kosciół też? I sejm?

No nie przeżyję, że dałam na sobie zarobić. A mogłam zrobić banksterom na złość i zaoferwać mej rodzinie mały pokój w mieszkaniu rodzinnym.
    Dyskusja bez sensu.
  • kod_matrixa 26.04.19, 10:27
    in.113 napisała:

> Oczywiscie, wszak banki, szkoły i szpitale powinny być organizacjami non profit
    > . Osoby tam pracujące powinny pracowac charytatywnie - single za miskę ryżu. M
    > oże kosciół też? I sejm?
    >
    >
    > No nie przeżyję, że dałam na sobie zarobić. A mogłam zrobić banksterom na złość
    > i zaoferwać mej rodzinie mały pokój w mieszkaniu rodzinnym.
    > Dyskusja bez sensu.

Rzeczywiście rozmowa jest bez sensu jeśli ktoś nie rozumie tekstu.

Nie odróżniasz szerszego kontekstu jakim jest powszechny brak świadomości społecznej we wielu kwestiach m in patologicznego systemu finansowego (nb nie tylko) od swojej osobistej sytuacji.

Efekt status quo.

--
  • ada_ww 26.04.19, 11:34
    in.113 napisała:

> Oczywiscie, wszak banki, szkoły i szpitale powinny być organizacjami non profit
    > . Osoby tam pracujące powinny pracowac charytatywnie - single za miskę ryżu. M
    > oże kosciół też? I sejm?

Ale z kim tu dyskusja, jemu wszyscy wszystko powinni dawac za darmo, bo on sie oglosil wybranym walczacym ze zlym swiatem. Bedzie chowal taki kase do skarpety, ale i tak bedzie chodzil i zebral jaki to on biedny, zeby mu ochlapy rzucali. Tak bedzie do usranej smierci udawal lazarza i zamiast sie kapac dawal do wylizania psu.
    >
    > No nie przeżyję, że dałam na sobie zarobić. A mogłam zrobić banksterom na złość
    > i zaoferwać mej rodzinie mały pokój w mieszkaniu rodzinnym.
    > Dyskusja bez sensu.

Dzis dopiero to odkrylas In?
  • kod_matrixa 26.04.19, 13:34
    ada_ww napisał(a):

> in.113 napisała:
    >
    > > Oczywiscie, wszak banki, szkoły i szpitale powinny być organizacjami non
    > profit
    > > . Osoby tam pracujące powinny pracowac charytatywnie - single za miskę r
    > yżu. M
    > > oże kosciół też? I sejm?
    >
    >
    > Ale z kim tu dyskusja, jemu wszyscy wszystko powinni dawac za darmo, bo on sie
    > oglosil wybranym walczacym ze zlym swiatem. Bedzie chowal taki kase do skarpety
    > , ale i tak bedzie chodzil i zebral jaki to on biedny, zeby mu ochlapy rzucali.
    > Tak bedzie do usranej smierci udawal lazarza i zamiast sie kapac dawal do wyli
    > zania psu.
    > >
    > > No nie przeżyję, że dałam na sobie zarobić. A mogłam zrobić banksterom na
    > złość
    > > i zaoferwać mej rodzinie mały pokój w mieszkaniu rodzinnym.
    > > Dyskusja bez sensu.
    >
    > Dzis dopiero to odkrylas In?

Jednak brak świadomości ma swoje plusy. Taki człowiek nie rozumiejąc mechanizmów świata po prostu się nie denerwuje.

Nie rozumie też, że nadmierne kredyty i drukowanie pustego pieniądza przekładają się na inflację. Doprowadzają również do baniek spekulacyjnych i wywołują globalne kryzysy, w których miliony ludzi na całym świecie traci pracę, majątek całego życia, a w konsekwencji niejednokrotnie odbierają je sobie. Majątki przechodzą w ręce właścicieli banków i w ten sposób garstka nielicznych bogaci się kosztem ubozejacej reszty.

Taki drenaż społeczeństwa (m in kurcząca się klasa średnia w USA) od dekad implikuje katastrofalne w skutkach zjawiska społeczne z demografią włącznie.

W konsekwencji jest to podcinanie gałęzi cywilizacji na którą żywi się to pasożytnictwo i nie przynosi prawdziwego rozwoju, lecz relatywny.

Gospodarka zachodnia dzięki inżynierii finansowej przy jednoczesnym braku produkcji realnych dóbr jest dziś na równi pochyłej.

Można by jeszcze godzinami tłumaczyć, choć efekt będzie jakby walić grochem o ścianę, bo taki jednen z drugim pantofelek czy inna ameba nie ma pojęcia czym jest system naczyń połączonych. Ważne że mu oferują "tani" kredyt, bo spodobała się jakaś nowa zabawka, ciuch czy buty czy dom, na którego go nie stać.

--
  • ada_ww 26.04.19, 13:39
    kod_matrixa napisał:

>
    > Taki drenaż społeczeństwa (m in kurcząca się klasa średnia w USA) od dekad impl
    > ikuje katastrofalne w skutkach zjawiska społeczne z demografią włącznie.
    > Można by jeszcze godzinami tłumaczyć, choć efekt będzie jakby walić grochem o ś
    > cianę, bo taki jednen z drugim pantofelek czy inna ameba nie ma pojęcia czym je
    > st system naczyń połączonych. Ważne że mu oferują "tani" kredyt, bo spodobała s
    > ię jakaś nowa zabawka, ciuch czy buty czy dom, na którego go nie stać.

Najlepiej byc glodnym, golym, bosym, smierdzacym i lezec brudnym zachlanym ryjem na brudnej ziemi niczym taka kurwa knutsen van juppie!!!

>
  • kod_matrixa 26.04.19, 13:53
    ada_ww napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    > >
    > > Taki drenaż społeczeństwa (m in kurcząca się klasa średnia w USA) od deka
    > d impl
    > > ikuje katastrofalne w skutkach zjawiska społeczne z demografią włącznie.
    > > Można by jeszcze godzinami tłumaczyć, choć efekt będzie jakby walić groch
    > em o ś
    > > cianę, bo taki jednen z drugim pantofelek czy inna ameba nie ma pojęcia c
    > zym je
    > > st system naczyń połączonych. Ważne że mu oferują "tani" kredyt, bo spodo
    > bała s
    > > ię jakaś nowa zabawka, ciuch czy buty czy dom, na którego go nie stać.
    >
    > Najlepiej byc glodnym, golym, bosym, smierdzacym i lezec brudnym zachlanym ryje
    > m na brudnej ziemi niczym taka kurwa knutsen van juppie!!!
    >
    >
    > >

Mówił dziad do obrazu...

--
  • ada_ww 26.04.19, 13:57
    kod_matrixa napisał:

> Mówił DZIAD do obrazu...
    >

No wlasnie, haaaaaaaahahaha
  • in.113 26.04.19, 09:52
    A kto to są katole, bo nigdy nie użyłam tej nazwy?
  • kod_matrixa 26.04.19, 09:56
    in.113 napisała:

> A kto to są katole, bo nigdy nie użyłam tej nazwy?

A powinnaś. To pogardliwa nazwa katolików.

--
  • in.113 26.04.19, 10:07
    Ale ja nie pogardzam wyznawcami innych wiar. Pogardzam hipokryzją, podwójnymi standardami.
    Jak pisałam wyżej, sranie i szczanie na dworach nie ma nic wspólnego z wiarą, tylko z kwestią ucywilizowania. I Polacy srają na terakote. Ba. Na sufit nawet.
  • kod_matrixa 26.04.19, 10:20
    in.113 napisała:

> Ale ja nie pogardzam wyznawcami innych wiar. Pogardzam hipokryzją, podwójnymi s
    > tandardami.
    > Jak pisałam wyżej, sranie i szczanie na dworach nie ma nic wspólnego z wiarą, t
    > ylko z kwestią ucywilizowania. I Polacy srają na terakote. Ba. Na sufit nawet.

Pogardzasz ludźmi. Nieistotne jakiego są wyznania.

W krajach arabskich jako państwach wyznaniowych, poziom ucywilizowania w dużym stopniu zależny jest od wiary. Tam nie ma dualizmu (państwa i religii) jaki jest na Zachodzie. Religia ma tam ogromny wpływ na rozwój świadomości społeczeństwa.

--
  • in.113 26.04.19, 10:22
    "Pogardzasz ludźmi"

hahaha i kto to pisze
  • kod_matrixa 26.04.19, 10:29
    in.113 napisała:

> "Pogardzasz ludźmi"
    >
    > hahaha i kto to pisze

No właśnie, kto to mi o tym pisał? Ta co sama napisała o śmierdzących katolikach.

--
  • in.113 26.04.19, 10:35
    Pogardzam, czy nie pogardzam. Mnie wolno. Nie trąbię, ze jestem jednostką uduchowioną, wrażliwą, guru.
  • kod_matrixa 26.04.19, 10:42
    in.113 napisała:

> Pogardzam, czy nie pogardzam. Mnie wolno. Nie trąbię, ze jestem jednostką uduch
    > owioną, wrażliwą, guru.

Hahahaha

No faktycznie, chyba nie jesteś zbyt uduchowiona.

--
  • in.113 26.04.19, 11:14
    Nawet nie chyba a na pewno!

• kod_matrixa 26.04.19, 11:19
    in.113 napisała:

> Nawet nie chyba a na pewno!
    >

A no tak. Kiedyś już pisałaś, że jesteś dość konkretna... :)

--
  • in.113 26.04.19, 11:22
    Ty też szybko przechodzisz do konkretów. Nawet oczekujesz tych konkretów w dość nietypowych sytuacjach, jak na relacje pacjent - lekarz.
  • in.113 26.04.19, 11:25
    Po prostu stąd afera wyszła, ze pomyliłeś profesje. Po te "konkrety" powinienes iść w inne miejsce.

ps. sam zacząleś
  • kod_matrixa 26.04.19, 13:17
    in.113 napisała:

> Po prostu stąd afera wyszła, ze pomyliłeś profesje. Po te "konkrety" powinienes
    > iść w inne miejsce.
    >
    > ps. sam zacząleś

Serio? Mam przypomnieć Ci Twoje teksty?

Nie chcę jednak żebyś znowu dostała ataku szału z wykwitem bluzgów....

--
  • in.113 26.04.19, 13:47
    Chodzi ci o te rozmowę, ze podniecony facet uwlacza godności kobiety? Ze ty jeśli juz byś do kobiety podchodził to z lekko zaspokojnym pragnieniem. Stad te twoje zaburzenia seksulane.
  • ada_ww 26.04.19, 13:55
    in.113 napisała:

> Chodzi ci o te rozmowę, ze podniecony facet uwlacza godności kobiety? Ze ty jeś
    > li juz byś do kobiety podchodził to z lekko zaspokojnym pragnieniem. Stad te twoje
    > zaburzenia seksulane.
    >

Po co chcesz sie tlumaczyc ze swoich facetow, czy tez swojej seksualnosci przed takim mentalnym zerem? Na drzewo i niech zajmie sie wlasnym wackiem i wlasnymi bachorami. A jego zaburzenia wynikaja ze zwyklej dysfunkcji mozgu, on juz sie taki urodzil i te dysfunkcje siegaja nie tylko sfery seksualnej, ale i calej sfery spolecznej. On urodzil sie inny, ta genetyczna kreacja mozgu poszla w nieodpowiednim kierunku.
  • kod_matrixa 26.04.19, 13:58
    ada_ww napisał(a):

> in.113 napisała:
    >
    > > Chodzi ci o te rozmowę, ze podniecony facet uwlacza godności kobiety? Ze
    > ty jeś
    > > li juz byś do kobiety podchodził to z lekko zaspokojnym pragnieniem. Stad
    > te twoje
    > > zaburzenia seksulane.
    > >
    >
    > Po co chcesz sie tlumaczyc ze swoich facetow, czy tez swojej seksualnosci przed
    > takim mentalnym zerem? Na drzewo i niech zajmie sie wlasnym wackiem i wlasnymi
    > bachorami. A jego zaburzenia wynikaja ze zwyklej dysfunkcji mozgu, on juz sie
    > taki urodzil i te dysfunkcje siegaja nie tylko sfery seksualnej, ale i calej sf
    > ery spolecznej. On urodzil sie inny, ta genetyczna kreacja mozgu poszla w nieod
    > powiednim kierunku.

O, proszę, nie tylko znawczyni prawa szariatu, ale też genetyk i seksuolog.

Poczekaj no tylko. Niech dowie się o tym Twój immam....

:-)

--
  • kod_matrixa 26.04.19, 13:55
    in.113 napisała:

> Chodzi ci o te rozmowę, ze podniecony facet uwlacza godności kobiety? Ze ty jeś
    > li juz byś do kobiety podchodził to z lekko zaspokojnym pragnieniem. Stad te tw
    > oje zaburzenia seksulane.
    >

Nie, mam na myśli to jak mówiłaś o SWOICH zaburzeniach seksualnych i nadmiernym libido.

--
  • ada_ww 26.04.19, 13:59
    kod_matrixa napisał:

> in.113 napisała:
    >
    > > Chodzi ci o te rozmowę, ze podniecony facet uwlacza godności kobiety? Ze
    > ty jeś
    > > li juz byś do kobiety podchodził to z lekko zaspokojnym pragnieniem. Stad
    > te tw
    > > oje zaburzenia seksulane.
    > >
    >
    >
    > Nie, mam na myśli to jak mówiłaś o SWOICH zaburzeniach seksualnych i nadmiernym
    > libido.
    >

A jakim prawem wtracasz sie do libido kobiet forumowych? Zajmij sie libido swojej baby, co ci rodzi po roku, a jak jest ci zbyt duszno od forumowych rozmow, to niech cie twoja baba wachluje swoimi sromami, ktore pewnie wisza na 2 metry po 20 porodach cwoku!
  • kod_matrixa 26.04.19, 14:02
    ada_ww napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    > > in.113 napisała:
    > >
    > > > Chodzi ci o te rozmowę, ze podniecony facet uwlacza godności kobiet
    > y? Ze
    > > ty jeś
    > > > li juz byś do kobiety podchodził to z lekko zaspokojnym pragnieniem
    > . Stad
    > > te tw
    > > > oje zaburzenia seksulane.
    > > >
    > >
    > >
    > > Nie, mam na myśli to jak mówiłaś o SWOICH zaburzeniach seksualnych i nadm
    > iernym
    > > libido.
    > >
    >
    > A jakim prawem wtracasz sie do libido kobiet forumowych? Zajmij sie libido swoj
    > ej baby, co ci rodzi po roku, a jak jest ci zbyt duszno od forumowych rozmow, t
    > o niech cie twoja baba wachluje swoimi sromami, ktore pewnie wisza na 2 metry p
    > o 20 porodach cwoku!

Prawem szariatu ;)

--
  • ada_ww 26.04.19, 14:07
    Przyszedles, przepraszam Ty przyszles tu na forum z celem obrazania psychologow i muzulmanow, wiec miej swiadomosc, ze bedziesz spotykal sie z podobnym chamstwem, bo nikt nie bedzie drugiego policzka nadstawial:)
  • kod_matrixa 26.04.19, 14:21
    ada_ww napisał(a):

> Przyszedles, przepraszam Ty przyszles tu na forum z celem obrazania psychologow
    > i muzulmanow, wiec miej swiadomosc, ze bedziesz spotykal sie z podobnym chamst
    > wem, bo nikt nie bedzie drugiego policzka nadstawial:)

To tylko krytyka w dodatku bez bluzgów. Ale jak widać po reakcjach bardzo trafna.

Może powinnaś przejść się Ada na spacerek. Złość urodzie szkodzi. :)

--
  • ada_ww 26.04.19, 14:28
    kod_matrixa napisał:

> To tylko krytyka w dodatku bez bluzgów. Ale jak widać po reakcjach bardzo trafna.

Krytyka, niech Ci bedzie, ale wyobraz sobie, ze ktos nadaje z pewnego adresu, gdzie tez widnieje miejscowosc, ktora brzmi mw. jak glupi-ha (celowo bez prawdziwej nazwy) i stamtad tez sa ludzie ze stronki co sie konczy na "zot". A jak ktos zrobi pip i nie ma was, to co? Bo komus moze sie to nie podobac tak jak Tobie nie podobaja sie muzulmanie, czy psychologia:)

>
    > Może powinnaś przejść się Ada na spacerek. Złość urodzie szkodzi. :)
    >
    Dobry pomysl, dziekuje:)
    >
    >
  • kod_matrixa 26.04.19, 14:42
    ada_ww napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    > > To tylko krytyka w dodatku bez bluzgów. Ale jak widać po reakcjach bardzo
    > trafna.
    >
    > Krytyka, niech Ci bedzie, ale wyobraz sobie, ze ktos nadaje z pewnego adresu, g
    > dzie tez widnieje miejscowosc, ktora brzmi mw. jak glupi-ha (celowo bez prawdzi
    > wej nazwy) i stamtad tez sa ludzie ze stronki co sie konczy na "zot". A jak kto
    > s zrobi pip i nie ma was, to co? Bo komus moze sie to nie podobac tak jak Tobie
    > nie podobaja sie muzulmanie, czy psychologia:)
    >
    >
    > >
    > > Może powinnaś przejść się Ada na spacerek. Złość urodzie szkodzi. :)
    > >
    > Dobry pomysl, dziekuje:)
    > >
    > >

Zrobi pip, czy Allahu Akbar jeeee... b ?

:)

--
  • in.113 26.04.19, 14:29
    Nadmierne libido to tobie w psychiatryku zdiagnozowano. A ty sądziłeś ze jak terapeutka mowi ze nie chce to znaczy ze chce. Kreujesz sie na faceta co ma miekko w spodniach (jak Herakles zauwazyl) a posądzony zostałeś o molestowanie. Juz mnie meczy to ciągle odbijanie piłeczki.
  • kod_matrixa 26.04.19, 14:40
    in.113 napisała:

> Nadmierne libido to tobie w psychiatryku zdiagnozowano. A ty sądziłeś ze jak te
    > rapeutka mowi ze nie chce to znaczy ze chce. Kreujesz sie na faceta co ma miekk
    > o w spodniach (jak Herakles zauwazyl) a posądzony zostałeś o molestowanie. Juz
    > mnie meczy to ciągle odbijanie piłeczki.

Posądzony, a nie zdiagnozowany. To zasadnicza różnica. :)

Lepiej pochwal się swoim zdiagnozowaniem, bo cosik mi się zdaje, że mam sporo racji.

--
  • kod_matrixa 26.04.19, 14:45
    kod_matrixa napisał:

> in.113 napisała:
    >
    > > Nadmierne libido to tobie w psychiatryku zdiagnozowano. A ty sądziłeś ze
    > jak te
    > > rapeutka mowi ze nie chce to znaczy ze chce. Kreujesz sie na faceta co ma
    > miekk
    > > o w spodniach (jak Herakles zauwazyl) a posądzony zostałeś o molestowanie
    > . Juz
    > > mnie meczy to ciągle odbijanie piłeczki.
    >
    >
    > Posądzony, a nie zdiagnozowany. To zasadnicza różnica. :)
    >
    > Lepiej pochwal się swoim zdiagnozowaniem, bo cosik mi się zdaje, że mam sporo r
    > acji.
    >
    >
    >
    >

Na szczęście fani kóz do Polski tak często nie zaglądają. Czują respekt jeszcze po Sobieskim i boją się poprawki. :)

--
  • ada_ww 26.04.19, 14:54
    kod_matrixa napisał:

> Na szczęście fani kóz do Polski tak często nie zaglądają. Czują respekt jeszcze
    > po Sobieskim i boją się poprawki. :)
    >
    Niestety takie smierdziuchy niewinnym ludziom nie daja zyc, mozesz sie opedzac, pluc w gebe, kopac w dupe, a ich tak przylezie. Za kazdym razem skopia mu dupsko tak, ze przychodzi i leje lzy jak w jednym watku do grochowki, a i tak bedzie sie wloczyc i dokuczac, w tym swoim smrodem. Dokad gowna nie zdekapitujesz, to nie przestanie.

>
    >
    >
  • ada_ww 26.04.19, 14:56
    I tak chodzi do tych, co nienawidzi i tak ZEBRZE taka menda, chowa do skarpety to, co zarobioa na niego wiejskie pornogwiazdki, a udajac lazarza chodzi po tych muzulmanach i taka smierdzaca KURWA gazeciana juppie van knutsen zebrze.
  • ada_ww 26.04.19, 15:02
    Mam dzis ciety dzien, bo wczoraj znow taka szmata, co zachowuje sie w realu tak jak ten Matrix na forum przyszla ZEBRAC i smrod roznosic. Jak ja tej szmaty nienawidze, ktorego baba przychodzi przebrana za psa, zeby udowodnic mu jak to ona mu sluzy tej zebraczej szmacie, co kase chowa pod brudne, smiedzace linoleum i chodzi po ludziach ZEBRAC.
  • kod_matrixa 26.04.19, 15:06
    ada_ww napisał(a):

> Mam dzis ciety dzien, bo wczoraj znow taka szmata, co zachowuje sie w realu tak
    > jak ten Matrix na forum przyszla ZEBRAC i smrod roznosic. Jak ja tej szmaty ni
    > enawidze, ktorego baba przychodzi przebrana za psa, zeby udowodnic mu jak to on
    > a mu sluzy tej zebraczej szmacie, co kase chowa pod brudne, smiedzace linoleum
    > i chodzi po ludziach ZEBRAC.

Ada, ale musisz przyznać, że trochę udało mi się nadać Tobie człowieczych cech. Co prawda pod nosem tam zapewne lecą różne proste i krzywe bluzgi, ale na necie trzymasz jako tako fason. :)

--
  • kod_matrixa 26.04.19, 15:03
    ada_ww napisał(a):

> I tak chodzi do tych, co nienawidzi i tak ZEBRZE taka menda, chowa do skarpety
    > to, co zarobioa na niego wiejskie pornogwiazdki, a udajac lazarza chodzi po tyc
    > h muzulmanach i taka smierdzaca KURWA gazeciana juppie van knutsen zebrze.

To znaczy, że robi po arabsku. W świecie arabskim lichwy nie ma. I to jest wielki pozytyw. W Europie też kiedyś była zakazana.

--
  • ada_ww 26.04.19, 15:07
    kod_matrixa napisał:

> To znaczy, że robi po arabsku. W świecie arabskim lichwy nie ma. I to jest wiel
    > ki pozytyw. W Europie też kiedyś była zakazana.
    >
    >
    >
    > Czy ktos z Arabow przychodzi do Ciebie zebrac? I o co zebrac? O twoja glupote, brud, syf i smrod?
  • ada_ww 26.04.19, 15:14
    A taj babie juz rodzice chca kupowac wszystko, o co przychodzi brudna lapa zebrac. Ci ludzie wiedza, ze brudna lapa chowa kase pod linoleum, a chca kupic, bo sie wstydza, ze baba chodzi z tym ibecylem po ludziach zebrac. Dostana, to schowaja na stych zapakowane w pudelkach, co pozniej myszy i szczury zezra plus robactwo, a beda chodzic po chalupach udawac takich cuchnacych lazarzy i zebrac, zeby tylko innym sie naprzykrzac, plakac jacy to oni biedni i ZEBRAC.
  • kod_matrixa 26.04.19, 15:15
    ada_ww napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    > > To znaczy, że robi po arabsku. W świecie arabskim lichwy nie ma. I to jes
    > t wiel
    > > ki pozytyw. W Europie też kiedyś była zakazana.
    > >
    > >
    > >
    > > Czy ktos z Arabow przychodzi do Ciebie zebrac? I o co zebrac? O twoja glu
    > pote, brud, syf i smrod?

To znamienne, że wszędzie widzisz brud i smród. Gdzie Ty mieszkasz? W jakiejś dzielnicy, do której w 2015 zawitali goście z wizytą i zapomnieli drogi do domu?

--
  • ada_ww 26.04.19, 15:19
    kod_matrixa napisał:

>
    > To znamienne, że wszędzie widzisz brud i smród. Gdzie Ty mieszkasz? W jakiejś d
    > zielnicy, do której w 2015 zawitali goście z wizytą i zapomnieli drogi do domu?
    >

Jakim prawem napisales o Arabach, ze tam jest zebractwo. Kto z nich przychodzil do Ciebie zebrac? W tobie plynie krew brudnej lapy, to w calej Europie i krajach muzulmanskich powinni zakazac kupowania jedzenia od brudnej lapy.
  • kod_matrixa 26.04.19, 15:23
    ada_ww napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    > >
    > > To znamienne, że wszędzie widzisz brud i smród. Gdzie Ty mieszkasz? W jak
    > iejś d
    > > zielnicy, do której w 2015 zawitali goście z wizytą i zapomnieli drogi do
    > domu?
    > >
    >
    > Jakim prawem napisales o Arabach, ze tam jest zebractwo. Kto z nich przychodzil
    > do Ciebie zebrac? W tobie plynie krew brudnej lapy, to w calej Europie i kraja
    > ch muzulmanskich powinni zakazac kupowania jedzenia od brudnej lapy.

Gdzie napisałem o żebractwie?

--
  • kod_matrixa 26.04.19, 15:26
    kod_matrixa napisał:

> ada_ww napisał(a):
    >
    > > kod_matrixa napisał:
    > >
    > > >
    > > > To znamienne, że wszędzie widzisz brud i smród. Gdzie Ty mieszkasz?
    > W jak
    > > iejś d
    > > > zielnicy, do której w 2015 zawitali goście z wizytą i zapomnieli dr
    > ogi do
    > > domu?
    > > >
    > >
    > > Jakim prawem napisales o Arabach, ze tam jest zebractwo. Kto z nich przyc
    > hodzil
    > > do Ciebie zebrac? W tobie plynie krew brudnej lapy, to w calej Europie i
    > kraja
    > > ch muzulmanskich powinni zakazac kupowania jedzenia od brudnej lapy.
    >
    >
    >
    > Gdzie napisałem o żebractwie?
    >
    >

Chodzi Ci o ten socjał co go biorą? Nie, to nie żebractwo. To głupota tubylców.

Dawać hajs gwałcicielom i członkom gangów ulicznych? Jak są głupi to niech dają.

--
  • kod_matrixa 26.04.19, 15:38
    kod_matrixa napisał:

> kod_matrixa napisał:
    >
    > > ada_ww napisał(a):
    > >
    > > > kod_matrixa napisał:
    > > >
    > > > >
    > > > > To znamienne, że wszędzie widzisz brud i smród. Gdzie Ty mies
    > zkasz?
    > > W jak
    > > > iejś d
    > > > > zielnicy, do której w 2015 zawitali goście z wizytą i zapomni
    > eli dr
    > > ogi do
    > > > domu?
    > > > >
    > > >
    > > > Jakim prawem napisales o Arabach, ze tam jest zebractwo. Kto z nich
    > przyc
    > > hodzil
    > > > do Ciebie zebrac? W tobie plynie krew brudnej lapy, to w calej Eur
    > opie i
    > > kraja
    > > > ch muzulmanskich powinni zakazac kupowania jedzenia od brudnej lapy
    > .
    > >
    > >
    > >
    > > Gdzie napisałem o żebractwie?
    > >
    > >
    >
    >
    > Chodzi Ci o ten socjał co go biorą? Nie, to nie żebractwo. To głupota tubylców.
    >
    > Dawać hajs gwałcicielom i członkom gangów ulicznych? Jak są głupi to niech dają
    > .
    >
    >
    >
    >
    >

Oczywiście w Polsce też mieszkają muzułmanie i to od 600 lat (Tatarzy). Nb bardzo porządni ludzie, patrioci polscy i obywatele Polski. Są muzułmanie i muzułmanie.

Oni również byli przeciwni najazdom tych "uchodźców" do Polski. To bardzo pokojowa i cywilizowana społeczność. Zwyczajnie bali się agresywnej formy Islamu z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki.

--
  • mona.blue 26.04.19, 16:07
    ada_ww napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    > >
    > > To znamienne, że wszędzie widzisz brud i smród. Gdzie Ty mieszkasz? W jak
    > iejś d
    > > zielnicy, do której w 2015 zawitali goście z wizytą i zapomnieli drogi do
    > domu?
    > >
    >
    > Jakim prawem napisales o Arabach, ze tam jest zebractwo. Kto z nich przychodzil
    > do Ciebie zebrac? W tobie plynie krew brudnej lapy, to w calej Europie i kraja
    > ch muzulmanskich powinni zakazac kupowania jedzenia od brudnej lapy.

A jakim prawem Ty piszesz te wszystkie bluzgi w stronę Matrixa?

--
  • mmkaa1 26.04.19, 16:25
    mona.blue napisała:

> ada_ww napisał(a):
    >
    > > kod_matrixa napisał:

> > Jakim prawem napisales o Arabach, ze tam jest zebractwo. Kto z nich przyc
    > hodzil
    > > do Ciebie zebrac? W tobie plynie krew brudnej lapy, to w calej Europie i
    > kraja
    > > ch muzulmanskich powinni zakazac kupowania jedzenia od brudnej lapy.
    >
    >
    > A jakim prawem Ty piszesz te wszystkie bluzgi w stronę Matrixa?
    >

Nie wiem, co tam bylo napisane, bo dla mnie to trollowanie jest niestrawne.
    Jednak mysle, ze Ada pisze te bluzgi, bo Matrix uczestniczy w dyskusji, w ktorej one leca.
    Czyli ona pisze, bo on chce.
  • kod_matrixa 26.04.19, 16:28
    mmkaa1 napisała:

> mona.blue napisała:
    >
    > > ada_ww napisał(a):
    > >
    >
    > > > Jakim prawem napisales o Arabach, ze tam jest zebractwo. Kto z nich
    > przyc
    > > hodzil
    > > > do Ciebie zebrac? W tobie plynie krew brudnej lapy, to w calej Eur
    > opie i
    > > kraja
    > > > ch muzulmanskich powinni zakazac kupowania jedzenia od brudnej lapy
    > .
    > >
    > >
    > > A jakim prawem Ty piszesz te wszystkie bluzgi w stronę Matrixa?
    > >
    >
    > Nie wiem, co tam bylo napisane, bo dla mnie to trollowanie jest niestrawne.
    > Jednak mysle, ze Ada pisze te bluzgi, bo Matrix uczestniczy w dyskusji, w ktore
    > j one leca.
    > Czyli ona pisze, bo on chce.

Nie, tu chodzi o dawne bluzgi. Jeszcze nie było Cię tu na forum.

Ale masz rację. Nie warto do tego wracač.

--
  • mmkaa1 26.04.19, 16:51
    kod_matrixa napisał:

> >
    > > Nie wiem, co tam bylo napisane, bo dla mnie to trollowanie jest niestrawn
    > e.
    > > Jednak mysle, ze Ada pisze te bluzgi, bo Matrix uczestniczy w dyskusji, w
    > ktore
    > > j one leca.
    > > Czyli ona pisze, bo on chce.
    >
    >
    > Nie, tu chodzi o dawne bluzgi. Jeszcze nie było Cię tu na forum.
    >
    > Ale masz rację. Nie warto do tego wracač.
    >

Co Ci daje przyjmowanie i odpieranie tych atakow?
    Ta jazda tu trwa od wczoraj.
    O co tu sie gra? Kto wytrzyma najdluzej? Kto bedzie najbardziej agresywny? Kto najdluzej spokojny?
    Ale ja sie dziwie.
  • in.113 26.04.19, 16:57
    Ta jazda trwa od kiedy on na forum przyszedł. Przyszedł rzucając tekstem ze polowa ludzkości to małpki, a on jest guru inteligencji i wrażliwości. Potem sie tłumaczył, ze zrobił to po to byśmy otworzyli sie na jego nauki. To miało nas zmusić do myślenia. A wybral nie jak Sokrates place a internet, bo wie ze w realu za to co pisze po pysku by dostał i po rozmowie by bylo nim skończyłby wykład.
  • kod_matrixa 26.04.19, 17:02
    in.113 napisała:

> Ta jazda trwa od kiedy on na forum przyszedł. Przyszedł rzucając tekstem ze pol
    > owa ludzkości to małpki, a on jest guru inteligencji i wrażliwości. Potem sie t
    > łumaczył, ze zrobił to po to byśmy otworzyli sie na jego nauki. To miało nas zm
    > usić do myślenia. A wybral nie jak Sokrates place a internet, bo wie ze w realu
    > za to co pisze po pysku by dostał i po rozmowie by bylo nim skończyłby wykład.

I w dużym stopniu pomogło. Tubylcy przestali się wzajemnie obrzucać bluzgami w co drugim wpisie.

Dzięki temu częściej to forum zaczęli odwiedzać inni użytkownicy i pisać na nim.

--
  • mmkaa1 26.04.19, 17:13
    kod_matrixa napisał:

> in.113 napisała:
    >A wybral nie jak Sokrates place a internet, bo wie ze w
    > realu
    > > za to co pisze po pysku by dostał i po rozmowie by bylo nim skończyłby w
    > ykład.
    >
    >
    > I w dużym stopniu pomogło. Tubylcy przestali się wzajemnie obrzucać bluzgami w
    > co drugim wpisie.
    >
    > Dzięki temu częściej to forum zaczęli odwiedzać inni użytkownicy i pisać na nim
    > .
    >

No to ja przyznam, ze mnie przyciagnelo kilka wpisow Mony i Matrixa, zobaczylam jakas mozliwosc dyskusji.
    Ale te przepychanki, trollowania na temat wilkow, Anki, pretensje, licytacje, obwinianie to omijam szerokim lukiem.
  • kod_matrixa 26.04.19, 17:18
    mmkaa1 napisała:

> kod_matrixa napisał:
    >
    > > in.113 napisała:
    > >A wybral nie jak Sokrates place a internet, bo wie ze w
    > > realu
    > > > za to co pisze po pysku by dostał i po rozmowie by bylo nim skończ
    > yłby w
    > > ykład.
    > >
    > >
    > > I w dużym stopniu pomogło. Tubylcy przestali się wzajemnie obrzucać bluzg
    > ami w
    > > co drugim wpisie.
    > >
    > > Dzięki temu częściej to forum zaczęli odwiedzać inni użytkownicy i pisać
    > na nim
    > > .
    > >
    >
    > No to ja przyznam, ze mnie przyciagnelo kilka wpisow Mony i Matrixa, zobaczylam
    > jakas mozliwosc dyskusji.
    > Ale te przepychanki, trollowania na temat wilkow, Anki, pretensje, licytacje, o
    > bwinianie to omijam szerokim lukiem.

I bardzo słusznie.

Te trollowanie podobno trwają tu od lat.

Tylko widzisz, dzięki temu, że ściągam na siebie ich "siłę rażenia" inni mogą kulturalnie i bez bluzgów dyskutować.

--
  • in.113 26.04.19, 17:29
    Akurat to byl atut tego forum, ze mogły znaleźć tu schronienie wilki, czy kiedyś wampiry, można bylo porozmawiać na temat dzieci Anki, obrzygac sie w sylwestra pomidorową - no to ostatnie to juz przesada, ale tez sie zdarzyło.
  • mmkaa1 26.04.19, 17:40
    in.113 napisała:

> Akurat to byl atut tego forum, ze mogły znaleźć tu schronienie wilki, czy kiedy
    > ś wampiry, można bylo porozmawiać na temat dzieci Anki, obrzygac sie w sylwestr
    > a pomidorową - no to ostatnie to juz przesada, ale tez sie zdarzyło.

Ja sobie mysle, ze na wilki i dzieci Anki tez jest miejsce, jako element folkloru i wolnosci, ale nie tysiace postow o tym. Rozumiem ze Ada cos tu rozladowuje ale niekoniecznie trzeba ja terapeutyzowac tyle godzin. Niech sobie pisze sama do siebie, po co szkode sobie robic ta dyskusja?
  • in.113 26.04.19, 17:54
    Nie rozumiem przeslania twej wypowiedzi. Może powstrzymajmy się z narzucaniem cos Adzie.

Ps. Buki dawno tu nie było.
  • kod_matrixa 26.04.19, 18:03
    in.113 napisała:

> Nie rozumiem przeslania twej wypowiedzi. Może powstrzymajmy się z narzucaniem c
    > os Adzie.
    >
    > Ps. Buki dawno tu nie było.

Rzecz w tym że Ada wiecznie gada o jakichś niestworzonych śmierdzelach, trollach, wilkołakach, wampirach i diabli wiedzą czym jeszcze. Jakby to był jakiś scenariusz z kiepskiego horroru, a nie historia trzymająca się kupy.

--
  • kod_matrixa 26.04.19, 18:14
    kod_matrixa napisał:

> in.113 napisała:
    >
    > > Nie rozumiem przeslania twej wypowiedzi. Może powstrzymajmy się z narzuca
    > niem c
    > > os Adzie.
    > >
    > > Ps. Buki dawno tu nie było.
    >
    >
    > Rzecz w tym że Ada wiecznie gada o jakichś niestworzonych śmierdzelach, trollac
    > h, wilkołakach, wampirach i diabli wiedzą czym jeszcze. Jakby to był jakiś scen
    > ariusz z kiepskiego horroru, a nie historia trzymająca się kupy.
    >
    >
    >
    >

W Polsce jest czysto, więc to dla mnie jest jakaś abstrakcja.

--
  • in.113 26.04.19, 18:16
    Ada gada o starych forumowych czasach. Nie bylo cię, to kupy sie nie trzyma. Nie bylo cię, gdy Anka rodziła kolejne dzieci. Nie było cię, gdy Buka zaglądała do okien. Ja sobie chętnie poczytam co ma do powiedzenia mmka czy mela bo fajnie piszą. Także tworz swój równoległy forumowy swiat.
  • kod_matrixa 26.04.19, 18:52
    in.113 napisała:

> Ada gada o starych forumowych czasach. Nie bylo cię, to kupy sie nie trzyma. Ni
    > e bylo cię, gdy Anka rodziła kolejne dzieci. Nie było cię, gdy Buka zaglądała d
    > o okien. Ja sobie chętnie poczytam co ma do powiedzenia mmka czy mela bo fajnie
    > piszą. Także tworz swój równoległy forumowy swiat.

Równie dobrze Ty możesz go sobie stworzyć. Nie wszyscy muszą akceptować te chore, obleśne obrazy i wyzwiska do jakichś śmierdzieli.

--
  • in.113 26.04.19, 19:02
    Obraził Cię jakiś śmierdziel z pocztówki od Ady? Chamstwo nie zna granic.
  • kod_matrixa 26.04.19, 19:09
    in.113 napisała:

> Obraził Cię jakiś śmierdziel z pocztówki od Ady? Chamstwo nie zna granic.

Mnie nie, ale odstrasza innych forumowiczów.

--
  • ada_ww 26.04.19, 19:23
    kod_matrixa napisał:

> in.113 napisała:
    >
    > > Obraził Cię jakiś śmierdziel z pocztówki od Ady? Chamstwo nie zna granic.
    >
    >
    > Mnie nie, ale odstrasza innych forumowiczów.
    >
    >
    >
    A skad wiesz, ze Ty forumowiczow nie odstaszasz swoja wiejska zasciankowoscia, pogladami rodem ze sredniowiecza, swoja naturka wszedzie, zagladaniem forumowiczkom tam, gdzie nie powinno cie obchodzic, antysemityzmem, antymuzulmanizmem, rasizmem i glupota?
  • kod_matrixa 26.04.19, 19:28
    ada_ww napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    > > in.113 napisała:
    > >
    > > > Obraził Cię jakiś śmierdziel z pocztówki od Ady? Chamstwo nie zna g
    > ranic.
    > >
    > >
    > > Mnie nie, ale odstrasza innych forumowiczów.
    > >
    > >
    > >
    > A skad wiesz, ze Ty forumowiczow nie odstaszasz swoja wiejska zasciankowoscia,
    > pogladami rodem ze sredniowiecza, swoja naturka wszedzie, zagladaniem forumowic
    > zkom tam, gdzie nie powinno cie obchodzic, antysemityzmem, antymuzulmanizmem, r
    > asizmem i glupota?

A to co tym razem było? Skrzyżowanie Marksa z Mahometem?

Mieszanka wymiotna.

--
  • kod_matrixa 26.04.19, 19:29
    kod_matrixa napisał:

> ada_ww napisał(a):
    >
    > > kod_matrixa napisał:
    > >
    > > > in.113 napisała:
    > > >
    > > > > Obraził Cię jakiś śmierdziel z pocztówki od Ady? Chamstwo nie
    > zna g
    > > ranic.
    > > >
    > > >
    > > > Mnie nie, ale odstrasza innych forumowiczów.
    > > >
    > > >
    > > >
    > > A skad wiesz, ze Ty forumowiczow nie odstaszasz swoja wiejska zasciankowo
    > scia,
    > > pogladami rodem ze sredniowiecza, swoja naturka wszedzie, zagladaniem for
    > umowic
    > > zkom tam, gdzie nie powinno cie obchodzic, antysemityzmem, antymuzulmaniz
    > mem, r
    > > asizmem i glupota?
    >
    >
    > A to co tym razem było? Skrzyżowanie Marksa z Mahometem?
    >
    > Mieszanka wymiotna.
    >
    >
    >
    >
    >

Allah Akbar tawariszczi

--
  • ada_ww 26.04.19, 19:30
    kod_matrixa napisał:

> A to co tym razem było? Skrzyżowanie Marksa z Mahometem?
    >

Krzyzowanie larwy z mulem.

> Mieszanka wymiotna.

No wlasnie, to Twoja tfurczosc.
    >
    >
    >
    >
    >
  • in.113 26.04.19, 19:30
    kod_matrixa napisał:

> in.113 napisała:
    >
    >
    >
    > Mnie nie, ale odstrasza innych forumowiczów.
    >
    >
    wątpię, raczej nikt tak z biegu nie nawiązuje kontaktu z bohaterami zasłyszanych historii.
  • ada_ww 26.04.19, 19:34
    in.113 napisała:

> Obraził Cię jakiś śmierdziel z pocztówki od Ady? Chamstwo nie zna granic.

Ale wiesz co In, mozliwe, ze ktos mu posylal pocztowki z bluzgami, ja na to wplywu nie mam i nie zamierzam miec. Jednak tfurczosc Martixa, to tak, jakby z filmu Forest Gump zrobili dziesiecioletni serial i przez dziesiec lat kazali zywic sie tylko i wylacznie krewetkami, zeby docenic Foresta. Owszem sa tacy, ktorzy krewetki lubia, jednak tym z cywilizacji w wiekszosci one smierdza.
  • kod_matrixa 26.04.19, 19:37
    ada_ww napisał(a):

> in.113 napisała:
    >
    >
    > Ale wiesz co In, mozliwe, ze ktos mu posylal pocztowki z bluzgami, ja na to wpl
    > ywu nie mam i nie zamierzam miec. Jednak tfurczosc Martixa, to tak, jakby z fil
    > mu Forest Gump zrobili dziesiecioletni serial i przez dziesiec lat kazali zywic
    > sie tylko i wylacznie krewetkami, zeby docenic Foresta. Owszem sa tacy, ktorzy
    > krewetki lubia, jednak tym z cywilizacji w wiekszosci one smierdza.

Ada, tak a propos, zastanawiałaś się kiedyś nad swoim antyhinduizmem?

--
  • in.113 26.04.19, 19:55
    Pocztówki to mogl wysyłać mąż tej stalkowanej kobiety jeszcze przez kropidlo.
  • kod_matrixa 26.04.19, 20:13
    in.113 napisała:

> Pocztówki to mogl wysyłać mąż tej stalkowanej kobiety jeszcze przez kropidlo.

Kropidło by się przydało, co by egzorcyzmy nad Tobą odprawić. :)

--
  • ada_ww 28.04.19, 12:39
    in.113 napisała:

> Pocztówki to mogl wysyłać mąż tej stalkowanej kobiety jeszcze przez kropidlo.

In ile lat minelo, zeby ktos przyznal mi racje, gdy wiedzialam, ze to ten sam chory psychicznie, obsesyjnie zaburzony dewiant. Ile lat po forach pisal o tym chwalac sie, ze stalkowal te kobiete, a jak ktos mu wlasciwie zwracal uwage, ze to jest stalking to odpisywal, ze to jej sie podoba, bo ona go kocha? Pamietasz ile lat? Pozniej te same teksty pisane w dokladnie tym samym stylu byly pisane spod innego nicka o terapeutce. Nie sadze, zeby ludzie byli az tak glupi, sa jednak az tak pozbawieni empatii, ze taki imbecyl-stalker nie przeszkadza.
    A taki, co jezdzil w Skandynawii jako knutsen to co? To juz przechodzi ludzkie pojecie, uprawia stalking jawny i tak nic mu nie zrobia. Wczoraj pojdechalam na cole i wlasnie dowiedzialam sie, ze rzucal sie do mojego ojca belkoczac "Ada jest dla mnie". Mial porwanie, o czym tez wspominalam, ale tez mu darowano wszystko, bo on to zrobil z zemsty, bo 15 lat temu zonka z dziecmi poszla do innego, ktorego pozazdroscila swojej kuzynce. Myslisz, ze spotkala to scierwo jakas kara? A skad, chodzi to pozniej takie male, wychudzone i drze te ohydna gebe, ze on moze wszystko, bo on jest Bogiem. A dla jego baby on moze tak robic, bo ona do konca swojego zycia zamierza padac przed nim na kolana, masowac te smierdzace stopy, gdy po stalkingu do chalupy wraca. Pracowalas kiedys w branzy, gdzie uzywaja cyfrowych masek i zaslonek? Ta baba jest tak durna, AZ TAK DURNA, ze przebiera sie za psa, zeby mu udowodnic, jak go kocha i jak to ona jest mu wierna i sluzy. Kiedys to testowanie ludzkiej cierpliwosci siegnie pewnych granic i ktos z tych mniej spokojnych w koncu go zabije i odetchna z ulga wszyscy. Lituja sie tak nad nim tlumaczac, ze tam jest az tyle dzieci, a on uposledzony umyslowo. Wiadomo, ze najlatwiej wytlumaczyc uposledzeniem umyslowym, bo wtedy takiemu nic nie mozna zrobic. A jak go ktos w koncu zabije, to i tak zadnej straty nie bedzie, bo dzieci i tak ulica wychowuje, gdy on chodzi zebrac po ludziach, gdy kase chowa po linoleum czy pod tapete, a ta baba przychodzi z nim jako pies merdajac ogonem niczym wachlarzem.
  • ada_ww 28.04.19, 12:49
    Jeden forumowicz, profesor, ktory logowal sie jako Lifeisaparadox pisal dawno temu, ze jest to niebezpieczny psychopata, jego ten zdaje sie nikt nie chcial sluchac, a ten madry czlowiek mial racje.
  • ada_ww 28.04.19, 13:10
    A tej kuzynce to wiadomo, ze pozazdroscila, jeszcze do tej zazdrosci przyczynila sie jej wlasna matka, bo przy niej zachwycala sie ta kuzynka, jaka to ona ladna i zdolna i ze ta kuzynka jako mloda nastolata nie "puscila sie i nie zaszla w ciaze z dziadem po podstawowce". Tak wlasnie robila jej matka. Ludzie zwracali jej uwage, zeby tego przy niej nie robila, bo spowoduje to u niej nie tyle sama zazdrosc, co zaburzenie obsesyjno kompulsywne na tle tej zazdrosci.
    A zazdroscila faktycznie, bo jej knutsen nieciekawy zarowno fizycznie, jak i intelektualnie, a ten drugi facet starannie wyksztalcony, przystojny, z wlasna przychodnia medycyny rodzinnej, to ta druga od knutsena doslownie z zazdrosci zzreralo.
  • kod_matrixa 28.04.19, 13:22
    ada_ww napisał(a):

> A tej kuzynce to wiadomo, ze pozazdroscila, jeszcze do tej zazdrosci przyczynil
    > a sie jej wlasna matka, bo przy niej zachwycala sie ta kuzynka, jaka to ona lad
    > na i zdolna i ze ta kuzynka jako mloda nastolata nie "puscila sie i nie zaszla
    > w ciaze z dziadem po podstawowce". Tak wlasnie robila jej matka. Ludzie zwracal
    > i jej uwage, zeby tego przy niej nie robila, bo spowoduje to u niej nie tyle sa
    > ma zazdrosc, co zaburzenie obsesyjno kompulsywne na tle tej zazdrosci.
    > A zazdroscila faktycznie, bo jej knutsen nieciekawy zarowno fizycznie, jak i in
    > telektualnie, a ten drugi facet starannie wyksztalcony, przystojny, z wlasna pr
    > zychodnia medycyny rodzinnej, to ta druga od knutsena doslownie z zazdrosci zzr
    > eralo.

Esmeralda z Gupikowa odc. 2157

:D

--
  • kod_matrixa 28.04.19, 13:26
    kod_matrixa napisał:

> ada_ww napisał(a):
    >
    > > A tej kuzynce to wiadomo, ze pozazdroscila, jeszcze do tej zazdrosci przy
    > czynil
    > > a sie jej wlasna matka, bo przy niej zachwycala sie ta kuzynka, jaka to o
    > na lad
    > > na i zdolna i ze ta kuzynka jako mloda nastolata nie "puscila sie i nie z
    > aszla
    > > w ciaze z dziadem po podstawowce". Tak wlasnie robila jej matka. Ludzie z
    > wracal
    > > i jej uwage, zeby tego przy niej nie robila, bo spowoduje to u niej nie t
    > yle sa
    > > ma zazdrosc, co zaburzenie obsesyjno kompulsywne na tle tej zazdrosci.
    > > A zazdroscila faktycznie, bo jej knutsen nieciekawy zarowno fizycznie, ja
    > k i in
    > > telektualnie, a ten drugi facet starannie wyksztalcony, przystojny, z wla
    > sna pr
    > > zychodnia medycyny rodzinnej, to ta druga od knutsena doslownie z zazdros
    > ci zzr
    > > eralo.
    >
    >
    > Esmeralda z Gupikowa odc. 2157
    >
    > :D
    >
    >
    >
    >

Ada, zapomniałaś wrzucić intro do serialu. :-D

--
  • kod_matrixa 28.04.19, 13:38
    ada_ww napisał(a):

> A tej kuzynce to wiadomo, ze pozazdroscila, jeszcze do tej zazdrosci przyczynil
    > a sie jej wlasna matka, bo przy niej zachwycala sie ta kuzynka, jaka to ona lad
    > na i zdolna i ze ta kuzynka jako mloda nastolata nie "puscila sie i nie zaszla
    > w ciaze z dziadem po podstawowce". Tak wlasnie robila jej matka. Ludzie zwracal
    > i jej uwage, zeby tego przy niej nie robila, bo spowoduje to u niej nie tyle sa
    > ma zazdrosc, co zaburzenie obsesyjno kompulsywne na tle tej zazdrosci.
    > A zazdroscila faktycznie, bo jej knutsen nieciekawy zarowno fizycznie, jak i in
    > telektualnie, a ten drugi facet starannie wyksztalcony, przystojny, z wlasna pr
    > zychodnia medycyny rodzinnej, to ta druga od knutsena doslownie z zazdrosci zzr
    > eralo.

Jednak po chwili refleksji, uwzględniając osobliwość postaci biorących udział w Twoim serialu, uznałem Ada, że to intro będzie bardziej adekwatne. :))

--
  • ada_ww 28.04.19, 13:38
    I wiesz co Opium, to byly jeszcze czasy szefowania Rybologa, u ktorego pisalam. Te pamietne czasy, gdy do Ledy zwracano sie per Administracjo Najwyzsza- zlosliwie oczywiscie. W tych czasach byl takze ten knutsen, ktorego ja nazywam gazeciana obwozna szmata. Pozniej Leda przeszla wyzej, dalo sie jednak, ale juz poza struktury administracyjne. I podobnie knutsen przychodzil rzucac sie do Akwarysty, jak i do mojego ojca, z tym, ze Akwarysta potrafi wpier...., a moj ojciec to jest tak spokojny i tak spokojnie i cicho mowi, ze czesto ciezko go w ogole zrozumiec, wiec taki knutsen pomyslal, ze tam mozna sie porzucac. Wczoraj byla sobota, to pewnie poszla ta obwozna gazeciana szmata uchalc sie, nacpac, po czym poczul sie silny. Akwarysta dawno temu mi mowil, ze knutsen poszedl do niego w nocy do domu, gdzie mieszkaja z zona, zaczal wywazac drzwi drac sie, ze maja mu dac ten telewizor, ktory kupili. Akwarysta mowil, ze zona przestraszona chciala dzwonic po policje, ale akwarysta otworzyl drzwi w momencie, gdy knutsen bral rozbieg do wywazania, wpadl do domu przewracajac sie o podloge i walna tym durnym lbem w inne drzwi tak, ze padl. Akwarysta powiedzial, ze wyciagnal go z domu na lezaco i rzucil z powrotem pod drzwi, ktore zamknal i po chwili knutsen sobie poszedl.
  • kod_matrixa 28.04.19, 13:51
    ada_ww napisał(a):

> I wiesz co Opium, to byly jeszcze czasy szefowania Rybologa, u ktorego pisalam.
    > Te pamietne czasy, gdy do Ledy zwracano sie per Administracjo Najwyzsza- zlosl
    > iwie oczywiscie. W tych czasach byl takze ten knutsen, ktorego ja nazywam gazec
    > iana obwozna szmata. Pozniej Leda przeszla wyzej, dalo sie jednak, ale juz poza
    > struktury administracyjne. I podobnie knutsen przychodzil rzucac sie do Akwary
    > sty, jak i do mojego ojca, z tym, ze Akwarysta potrafi wpier...., a moj ojciec
    > to jest tak spokojny i tak spokojnie i cicho mowi, ze czesto ciezko go w ogole
    > zrozumiec, wiec taki knutsen pomyslal, ze tam mozna sie porzucac. Wczoraj byla
    > sobota, to pewnie poszla ta obwozna gazeciana szmata uchalc sie, nacpac, po czy
    > m poczul sie silny. Akwarysta dawno temu mi mowil, ze knutsen poszedl do niego
    > w nocy do domu, gdzie mieszkaja z zona, zaczal wywazac drzwi drac sie, ze maja
    > mu dac ten telewizor, ktory kupili. Akwarysta mowil, ze zona przestraszona chci
    > ala dzwonic po policje, ale akwarysta otworzyl drzwi w momencie, gdy knutsen br
    > al rozbieg do wywazania, wpadl do domu przewracajac sie o podloge i walna tym d
    > urnym lbem w inne drzwi tak, ze padl. Akwarysta powiedzial, ze wyciagnal go z d
    > omu na lezaco i rzucil z powrotem pod drzwi, ktore zamknal i po chwili knutsen
    > sobie poszedl.

Ada, w międzyczasie proponuję stosować przerywniki, co by nieco zniwelować wkradającą się monotonię do opowiadań. :)

--
  • ada_ww 28.04.19, 13:53
    Uderz w stol, wkleje ten usmieszek, niech Ci bedzie:)
    I jeszcze jeden i jeszcze raz:)
  • ada_ww 28.04.19, 13:54
    Myslem wiec jezdem:)
  • kod_matrixa 28.04.19, 14:11
    ada_ww napisał(a):

> Myslem wiec jezdem:)

Ada, mam scenariusz na kolejne odcinki. Esmeralda zejdzie się z Knutsenem i adoptują tego gościa z Bangladeszu.

--
  • ada_ww 28.04.19, 14:18
    kod_matrixa napisał:

> ada_ww napisał(a):
    >
    > > Myslem wiec jezdem:)
    >
    >
    > Ada, mam scenariusz na kolejne odcinki. Esmeralda zejdzie się z Knutsenem i ado
    > ptują tego gościa z Bangladeszu.
    >
    >
    >
    >
    Akurat ta co ja nazywali Esmeralda to w strone tej obwoznej gazecianej szmaty nie chcialby splunac, wiec idz w inna strone ze swoja chora fantazja.
  • ada_ww 28.04.19, 14:19
    Bo jeszcze dojdzie do tego, ze Esmeralda tego knutsena zastrzeli jak go w koncu nie zabiora z pola jej widzenia o co prosi o ponad 10 lat.
  • ada_ww 28.04.19, 14:28
    Kilka lat temu czytalam w wiadomosciach policyjnych, jak jedna prawie zarznela sklalpelem stalkera, ktory dopuscil sie proby gwaltu. Pisalali, ze widok byl jak w rzezni ze swiniami, ale go jakims cudem odratowali. Dostala 3 lata w zawieszeniu, a kobieta dzialala w obronie wlasnej. Tez wiocha probowala zrobic z niej najgorsza, "ze ta morderczyni chciala zabic ojca dzieciom".
  • ada_ww 28.04.19, 14:57
    Tez byla rekonstrukcja faktow, to bylo cos okropnego, po tym jak mu sie wyszarpywala stalker rozbil jej na glowie butelk. Przewrocila sie, udawala nieprzytomna, ten podszedl i probowal z niej zdzierac ubranie. Wtedy ugodzila go skalpelem i zadala jeszcze kilka ciosow, sama zglaszajac sie na policje. Ale tak wlasnie pewnie konczy wiecej stalkerow i zbokow, bo ofiara juz nie wie co ma robic, a bronic sie musi, jak odpowiednie organy nie reaguja.
  • ada_ww 28.04.19, 15:19
    I tak, jak byl np. "wampir z Bytomia", tak o nim wszyscy mowili "rzeznik z (...) Koziej Wolki powiedzmy.
  • kod_matrixa 28.04.19, 15:37
    ada_ww napisał(a):

> I tak, jak byl np. "wampir z Bytomia", tak o nim wszyscy mowili "rzeznik z (...
    > ) Koziej Wolki powiedzmy.

Był też przypadek z Wąchocka. Jedna kobieta zgłosiła na policję stalkera. Cięgle dostawała listowne pogróżki. Później okazało się, że to był Urząd Skarbowy.

--
  • ada_ww 28.04.19, 15:42
    kod_matrixa napisał:

> ada_ww napisał(a):
    >
    > > I tak, jak byl np. "wampir z Bytomia", tak o nim wszyscy mowili "rzeznik
    > z (...
    > > ) Koziej Wolki powiedzmy.
    >
    >
    > Był też przypadek z Wąchocka. Jedna kobieta zgłosiła na policję stalkera. Cięgl
    > e dostawała listowne pogróżki. Później okazało się, że to był Urząd Skarbowy.
    >
    >
    >
    >
    Wygaszam twojego nicka tak samo, jak Afq wygasil Opiump, nie chce mi sie wymiotowac, naprawde.
  • ada_ww 26.04.19, 20:05
    I jeszcze cos In, przypomnij sobie film Forest Gump, jak Forest wstapil do amerykanskiej armii uczestniczac chyba w wojnie w Iraku, czy w Wietnamie, juz nie pamietam. I spojrz na tfurczosc Matrixa, Trump w Ameryce chce najechac kraj muzulmanski, niewinnych ludzi, ktorzy nigdy z nikim, z zadnym krajem konfliktow nie szukaja, to Matrix niczym Forest Gump jedzie po muzulmanach, bo uwaza mentalnoscia Foresta, ze skoro Trump panuje najazd, to mozna tych muzulmanow obrazac, pewnie bic i mordowac a muzulmanki gwalcic. On uwaza, ze to jest teraz poprawnie politycznie tak pisac i zasluzy sobie moze na medal, ze zaprosza go do USA po odbior tego medalu, honoru i zaszczytow.
  • kod_matrixa 26.04.19, 20:15
    ada_ww napisał(a):

> I jeszcze cos In, przypomnij sobie film Forest Gump, jak Forest wstapil do amer
    > ykanskiej armii uczestniczac chyba w wojnie w Iraku, czy w Wietnamie, juz nie p
    > amietam. I spojrz na tfurczosc Matrixa, Trump w Ameryce chce najechac kraj muzu
    > lmanski, niewinnych ludzi, ktorzy nigdy z nikim, z zadnym krajem konfliktow nie
    > szukaja, to Matrix niczym Forest Gump jedzie po muzulmanach, bo uwaza mentalno
    > scia Foresta, ze skoro Trump panuje najazd, to mozna tych muzulmanow obrazac, p
    > ewnie bic i mordowac a muzulmanki gwalcic. On uwaza, ze to jest teraz poprawnie
    > politycznie tak pisac i zasluzy sobie moze na medal, ze zaprosza go do USA po
    > odbior tego medalu, honoru i zaszczytow.

Tak, bardzo mnie interesuje najeżdżanie piasku na zadupiu Azji. Ropa też za jakiś czas się skończy i w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie...

--
  • kod_matrixa 26.04.19, 20:31
    kod_matrixa napisał:

> ada_ww napisał(a):
    >

> rawnie
    > > politycznie tak pisac i zasluzy sobie moze na medal, ze zaprosza go do U
    > SA po
    > > odbior tego medalu, honoru i zaszczytow.
    >
    >
    > Tak, bardzo mnie interesuje najeżdżanie piasku na zadupiu Azji. Ropa też za jak
    > iś czas się skończy i w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie...
    >
    >
    >
    >
    >

Szkoda tylko niewinnych ludzi, którzy muszą w tym ucisku funkcjonować.

--
  • ada_ww 26.04.19, 20:44
    kod_matrixa napisał:

> Szkoda tylko niewinnych ludzi, którzy muszą w tym ucisku funkcjonować.
    >

Tak, te muzulmanskie kobiety marza o takim guru jak Ty i o tym, zeby rodzic 20 dzieci naturalnie, PIZDAMI i wychowywac je bez cywilicacji na 50 metrach kwadratowych ogrzewanych piecykiem na drewno.
  • kod_matrixa 26.04.19, 21:04
    ada_ww napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    > > Szkoda tylko niewinnych ludzi, którzy muszą w tym ucisku funkcjonować.
    > >
    >
    > Tak, te muzulmanskie kobiety marza o takim guru jak Ty i o tym, zeby rodzic 20
    > dzieci naturalnie, PIZDAMI i wychowywac je bez cywilicacji na 50 metrach kwadra
    > towych ogrzewanych piecykiem na drewno.

Fakt, pustynia ma duży metraż.

--
  • ada_ww 26.04.19, 21:17
    kod_matrixa napisał:

>
    > Fakt, pustynia ma duży metraż.
    >

Bo akurat Ty lepiej wiesz, czego chce kobieta muzulmanska, bo Tobie wydaje sie, ze jak Twoja zona Cie chciala, to juz jestes az taka atrakcja. Masz urojenia ksobne jak ktos Ci dobrze zdiagnozowal. Matrix wie lepiej jak chce zyc spoleczenstwo muzulmanskie podobnie jak lepiej wiedzial, ze terapeutka go chce chociaz go nie chciala, to myslal, ze mogl stalkowac i molestowac bezkarnie. A nie daj Boze jak byla to muzulmanka, to z jego mentalnoscia miala szczescie, ze PRAWNIE I LEGALNIE nie gwalcil i nie zabil.
  • kod_matrixa 26.04.19, 21:25
    ada_ww napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    > >
    >, ze PRAWNIE
    > I LEGALNIE nie gwalcil i nie zabil.

Na szczęście w Polsce nie ma prawa szariatu żeby ktoś mógł legalnie z drugim człowiekiem takie rzeczy robić...

--
  • ada_ww 26.04.19, 21:28
    kod_matrixa napisał:

> ada_ww napisał(a):
    >
    > > kod_matrixa napisał:
    > >
    > > >
    > >, ze PRAWNIE
    > > I LEGALNIE nie gwalcil i nie zabil.
    >
    >
    > Na szczęście w Polsce nie ma prawa szariatu żeby ktoś mógł legalnie z drugim cz
    > łowiekiem takie rzeczy robić...
    >
    Na cale szczescie w Polsce tez nie zbyt wiele idiotek rzucajacych sie za brudnymi, zasranymi gaciami na stos.
    >
  • kod_matrixa 26.04.19, 21:31
    ada_ww napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    > > ada_ww napisał(a):
    > >
    > > >
    > > > >
    > > >, ze PRAWNIE
    > > > I LEGALNIE nie gwalcil i nie zabil.
    > >
    > >
    > > Na szczęście w Polsce nie ma prawa szariatu żeby ktoś mógł legalnie z dru
    > gim cz
    > > łowiekiem takie rzeczy robić...
    > >
    > Na cale szczescie w Polsce tez nie zbyt wiele idiotek rzucajacych sie za brudny
    > mi, zasranymi gaciami na stos.
    > >

Oj, musisz w jakimś strasznym chlewiku mieszkać, że tak ciągle Ci śmierdzi. W Polsce nie mamy tego problemu.

--
  • ada_ww 26.04.19, 21:33
    Na szczescie nieskazonym "brudna lapa".
  • kod_matrixa 26.04.19, 21:36
    ada_ww napisał(a):

> Na szczescie nieskazonym "brudna lapa".

Ten smród musi Wam tam nieźle doskwierać.
    Na zachodzie tylko mogą sobie pomarzyć o polskiej estetyce.

wolnosc24.pl/2017/05/16/zamiescil-na-twitterze-zwykle-zdjecie-z-warszawskiego-metra-amerykanie-zachwyceni-zobacz-co-sie-im-tak-spodobalo/

--
  • ada_ww 26.04.19, 19:21
    kod_matrixa napisał:

>
    > Równie dobrze Ty możesz go sobie stworzyć. Nie wszyscy muszą akceptować te chor
    > e, obleśne obrazy i wyzwiska do jakichś śmierdzieli.
    >

A jak Ty piszesz o zasranym dworcu w Paryzu obwiniajac o to "przybyszow" z Bliskiego Wschodu, jak obrazasz muzulmanow od gwalcicieli, pedofili to jest dobrze. Ale to nie jest obrazanie, tylko "wlasciwa" krytyka, bo to jest to, co dawniej Jedrek nazywal "lutowaniem". Lutowac wolno na temat kazdego, ale powiedz jedno slowo o lutowaniu, to te jemu wierne zaraz zleca sie nad rzeke lzy krokodyle wylewac.
    >
  • kod_matrixa 26.04.19, 19:25
    ada_ww napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    > >
    > > Równie dobrze Ty możesz go sobie stworzyć. Nie wszyscy muszą akceptować t
    > e chor
    > > e, obleśne obrazy i wyzwiska do jakichś śmierdzieli.
    > >
    >
    > A jak Ty piszesz o zasranym dworcu w Paryzu obwiniajac o to "przybyszow" z Blis
    > kiego Wschodu, jak obrazasz muzulmanow od gwalcicieli, pedofili to jest dobrze.
    > Ale to nie jest obrazanie, tylko "wlasciwa" krytyka, bo to jest to, co dawniej
    > Jedrek nazywal "lutowaniem". Lutowac wolno na temat kazdego, ale powiedz jedno
    > slowo o lutowaniu, to te jemu wierne zaraz zleca sie nad rzeke lzy krokodyle w
    > ylewac.
    > >

A kto go obsrał, Marsjanie??????

--
  • ada_ww 26.04.19, 19:29
    kod_matrixa napisał:

> > A jak Ty piszesz o zasranym dworcu w Paryzu obwiniajac o to "przybyszow"
    > z Blis
    > > kiego Wschodu, jak obrazasz muzulmanow od gwalcicieli, pedofili to jest d
    > obrze.
    > > Ale to nie jest obrazanie, tylko "wlasciwa" krytyka, bo to jest to, co d
    > awniej
    > > Jedrek nazywal "lutowaniem". Lutowac wolno na temat kazdego, ale powiedz
    > jedno
    > > slowo o lutowaniu, to te jemu wierne zaraz zleca sie nad rzeke lzy kroko
    > dyle w
    > > ylewac.
    > > >
    >
    >
    > A kto go obsrał, Marsjanie??????
    >
    >
    >
    I z kim tu w ogole dyskutowac?
  • kod_matrixa 26.04.19, 19:30
    ada_ww napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    > > > A jak Ty piszesz o zasranym dworcu w Paryzu obwiniajac o to "przyby
    > szow"
    > > z Blis
    > > > kiego Wschodu, jak obrazasz muzulmanow od gwalcicieli, pedofili to
    > jest d
    > > obrze.
    > > > Ale to nie jest obrazanie, tylko "wlasciwa" krytyka, bo to jest to
    > , co d
    > > awniej
    > > > Jedrek nazywal "lutowaniem". Lutowac wolno na temat kazdego, ale p
    > owiedz
    > > jedno
    > > > slowo o lutowaniu, to te jemu wierne zaraz zleca sie nad rzeke lzy
    > kroko
    > > dyle w
    > > > ylewac.
    > > > >
    > >
    > >
    > > A kto go obsrał, Marsjanie??????
    > >
    > >
    > >
    > I z kim tu w ogole dyskutowac?

No właśnie. ISIS też przyleciało z Marsa.

--
  • mmkaa1 26.04.19, 17:06
    in.113 napisała:

> Ta jazda trwa od kiedy on na forum przyszedł. Przyszedł rzucając tekstem ze pol
    > owa ludzkości to małpki, a on jest guru inteligencji i wrażliwości. Potem sie t
    > łumaczył, ze zrobił to po to byśmy otworzyli sie na jego nauki. To miało nas zm
    > usić do myślenia. A wybral nie jak Sokrates place a internet, bo wie ze w realu
    > za to co pisze po pysku by dostał i po rozmowie by bylo nim skończyłby wykład.

Acha, dzieki za wyjasnienia :)
    Czyli prowokowal do klotni, czyli co chcial, osiagnal ;)
  • kod_matrixa 26.04.19, 17:13
    mmkaa1 napisała:

> in.113 napisała:
    >
    > > Ta jazda trwa od kiedy on na forum przyszedł. Przyszedł rzucając tekstem
    > ze pol
    > > owa ludzkości to małpki, a on jest guru inteligencji i wrażliwości. Potem
    > sie t
    > > łumaczył, ze zrobił to po to byśmy otworzyli sie na jego nauki. To miało
    > nas zm
    > > usić do myślenia. A wybral nie jak Sokrates place a internet, bo wie ze w
    > realu
    > > za to co pisze po pysku by dostał i po rozmowie by bylo nim skończyłby w
    > ykład.
    >
    > Acha, dzieki za wyjasnienia :)
    > Czyli prowokowal do klotni, czyli co chcial, osiagnal ;)

Za szybko dziękujesz za wyjaśnienia. Jeśli chcesz zasięgnąć bardziej obiektywnej opinii, zapytaj osób trzecich.

Proponuję zapytać o to niejaką Karolinka, która wcześniej tu pisywała. Odpowiednio potraktowana przez tubylców opuściła to forum. Być może je tylko czyta. Zachowały się natomiast jej wpisy. Zawsze możesz je przejrzeć.

--
  • kod_matrixa 26.04.19, 17:15
    kod_matrixa napisał:

> mmkaa1 napisała:
    >
    > > in.113 napisała:
    > >
    > > > Ta jazda trwa od kiedy on na forum przyszedł.
    >
    > Za szybko dziękujesz za wyjaśnienia. Jeśli chcesz zasięgnąć bardziej obiektywne
    > j opinii, zapytaj osób trzecich.
    >
    > Proponuję zapytać o to niejaką Karolinka, która wcześniej tu pisywała. Odpowied
    > nio potraktowana przez tubylców opuściła to forum. Być może je tylko czyta. Zac
    > howały się natomiast jej wpisy. Zawsze możesz je przejrzeć.
    >
    >
    >
    >
    >
    >

Karolink*

--
  • in.113 26.04.19, 17:14
    Tak. Poszarpią sie, emocje opadną i będą normalnie rozmawiać. On tu sie na stale wprowadził. Tuz po tym jak wyniósł się stad żuk gnojowy.
  • kod_matrixa 26.04.19, 19:12
    in.113 napisała:

Ach te marzenia ściętej głowy.

PS.
    Nie krytykuję, każdy ma prawo do marzeń.

--
  • kod_matrixa 26.04.19, 17:08
    mmkaa1 napisała:

> kod_matrixa napisał:
    >
    > > >
    > > > Nie wiem, co tam bylo napisane, bo dla mnie to trollowanie jest nie
    > strawn
    > > e.
    > > > Jednak mysle, ze Ada pisze te bluzgi, bo Matrix uczestniczy w dysku
    > sji, w
    > > ktore
    > > > j one leca.
    > > > Czyli ona pisze, bo on chce.
    > >
    > >
    > > Nie, tu chodzi o dawne bluzgi. Jeszcze nie było Cię tu na forum.
    > >
    > > Ale masz rację. Nie warto do tego wracač.
    > >
    >
    > Co Ci daje przyjmowanie i odpieranie tych atakow?
    > Ta jazda tu trwa od wczoraj.
    > O co tu sie gra? Kto wytrzyma najdluzej? Kto bedzie najbardziej agresywny? Kto
    > najdluzej spokojny?
    > Ale ja sie dziwie.

Generalnie masz rację. Tylko, że jeśli ciągle ustępujesz to przez to inni użytkownicy forum nie mają ochoty z niego korzystać. Czemu? Bo właśnie nim się pojawiłem na forum to w takiej konwencji były tu prowadzone "dyskusje".

Czasem powracają tu dawne "maniery" i wówczas wartościowi użytkownicy (jak np Ty) szybko się stąd zwijają.

Postanowiłem to zmienić, ale jak widać ma to swoją cenę, co sama miałaś okazję zaobserwować.

--
  • mmkaa1 26.04.19, 17:21
    kod_matrixa napisał:

> Generalnie masz rację. Tylko, że jeśli ciągle ustępujesz to przez to inni użytk
    > ownicy forum nie mają ochoty z niego korzystać. Czemu? Bo właśnie nim się pojaw
    > iłem na forum to w takiej konwencji były tu prowadzone "dyskusje".
    >
    > Czasem powracają tu dawne "maniery" i wówczas wartościowi użytkownicy (jak np T
    > y) szybko się stąd zwijają.
    >
    > Postanowiłem to zmienić, ale jak widać ma to swoją cenę, co sama miałaś okazję
    > zaobserwować.
    >

Czyli chcesz, aby dyskusje byly na przyzwoitym poziomie, wiec bierzesz aktywny udzial w dyskusjach ktore takie nie sa? :)
  • kod_matrixa 26.04.19, 17:29
    mmkaa1 napisała:

> kod_matrixa napisał:
    >
    > > Generalnie masz rację. Tylko, że jeśli ciągle ustępujesz to przez to inni
    > użytk
    > > ownicy forum nie mają ochoty z niego korzystać. Czemu? Bo właśnie nim się
    > pojaw
    > > iłem na forum to w takiej konwencji były tu prowadzone "dyskusje".
    > >
    > > Czasem powracają tu dawne "maniery" i wówczas wartościowi użytkownicy (ja
    > k np T
    > > y) szybko się stąd zwijają.
    > >
    > > Postanowiłem to zmienić, ale jak widać ma to swoją cenę, co sama miałaś o
    > kazję
    > > zaobserwować.
    > >
    >
    > Czyli chcesz, aby dyskusje byly na przyzwoitym poziomie, wiec bierzesz aktywny
    > udzial w dyskusjach ktore takie nie sa? :)

No niestety. Ale w tym szaleństwie jest metoda. :)

--
  • in.113 26.04.19, 16:51
    Mmka jak ktoś od dziecka w pysk dostaje to będzie prowokował, zeby go dalej po pysku lać. Proponowałaś mu rozmowę poza forum, ale dla niego kulturalna rozmowa to nudy.
  • kod_matrixa 26.04.19, 15:21
    kod_matrixa napisał:

> ada_ww napisał(a):
    >
    > > kod_matrixa napisał:
    > >
    > > > To znaczy, że robi po arabsku. W świecie arabskim lichwy nie ma. I
    > to jes
    > > t wiel
    > > > ki pozytyw. W Europie też kiedyś była zakazana.
    > > >
    > > >
    > > >
    > > > Czy ktos z Arabow przychodzi do Ciebie zebrac? I o co zebrac? O two
    > ja glu
    > > pote, brud, syf i smrod?
    >
    >
    >
    > To znamienne, że wszędzie widzisz brud i smród. Gdzie Ty mieszkasz? W jakiejś d
    > zielnicy, do której w 2015 zawitali goście z wizytą i zapomnieli drogi do domu?
    >
    >
    >
    >

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w Polsce praktycznie wszędzie jest czysto i estetycznie. Szemrany element po ulicach się nie szukają. Można śmiało wyjść na ulicę o każdej porze dnia i nocy, a mieszkam w mieście.

Czasem jak wpadnę do Warszawy również czysto i nocą też bezpiecznie.

Komunikacja miejska czysta. Nie wejdziesz w kupę pozostawioną przez przyjezdnych spoza kraju "gości".

Kurde, Ty to musisz mieć przes***ne na tym Zachodzie, gdziekolwiek mieszkasz. W przenośni i dosłownie.

--
  • kod_matrixa 26.04.19, 15:00
    ada_ww napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    > > Na szczęście fani kóz do Polski tak często nie zaglądają. Czują respekt j
    > eszcze
    > > po Sobieskim i boją się poprawki. :)
    > >
    > Niestety takie smierdziuchy niewinnym ludziom nie daja zyc, mozesz sie opedzac,
    > pluc w gebe, kopac w dupe, a ich tak przylezie. Za kazdym razem skopia mu dups
    > ko tak, ze przychodzi i leje lzy jak w jednym watku do grochowki, a i tak bedzi
    > e sie wloczyc i dokuczac, w tym swoim smrodem. Dokad gowna nie zdekapitujesz, t
    > o nie przestanie.
    >
    > >
    > >
    > >

Masz na myśli fanów kóz?

Spokojnie, Polska to nie zblazowany Dojczland. Idą tam gdzie czują siano za bycie "uchodźcą".

--
  • in.113 26.04.19, 16:01
    No to ci sie zle zdaje. Rozumiem ty od dzieciństwa w psychiatrykach to mierzysz ludzi swoja miara.
  • kod_matrixa 26.04.19, 16:08
    in.113 napisała:

> No to ci sie zle zdaje. Rozumiem ty od dzieciństwa w psychiatrykach to mierzysz
    > ludzi swoja miara.

O, In się odezwała. Jak zwykle w koncyliacyjnym tonie. ;)

--
  • kod_matrixa 26.04.19, 16:12
    kod_matrixa napisał:

> in.113 napisała:
    >
    > > No to ci sie zle zdaje. Rozumiem ty od dzieciństwa w psychiatrykach to mi
    > erzysz
    > > ludzi swoja miara.
    >
    >
    >
    > O, In się odezwała. Jak zwykle w koncyliacyjnym tonie. ;)
    >
    >
    >
    >

W psychiatryku spotkałem wielu inteligentnych i wrażliwych ludzi, w przeciwieństwie do rzeczywistości poza szpitalnej.

Dlatego też nie oceniam większości ludzi ich miarą. To by było niestety zbyt optymistyczne podejście. :)

--
  • in.113 26.04.19, 16:19
    To raczej nie możliwe żebyś ocenial każdego z osobna jego wlasna miara. Oceniasz wlasna miarą. I nie mów ze masz tyle zrozumienia dla ludzi chorych czy zaburzonych. To jak potraktowałeś rybkę, jak z niej lżyłeś bylo kwintesencja twojej empatii. A wystarczyło sie z rozmowy wycofać, skoro widać bylo ze jest cos nie halo.
  • kod_matrixa 26.04.19, 16:26
    in.113 napisała:

> To raczej nie możliwe żebyś ocenial każdego z osobna jego wlasna miara. Ocenias
    > z wlasna miarą. I nie mów ze masz tyle zrozumienia dla ludzi chorych czy zaburz
    > onych. To jak potraktowałeś rybkę, jak z niej lżyłeś bylo kwintesencja twojej e
    > mpatii. A wystarczyło sie z rozmowy wycofać, skoro widać bylo ze jest cos nie h
    > alo.

I znowu pudło. Rybka nie wydała mi się osobą chorą lecz wyjątkowo chamską, właśnie m in w stosunku do osób chorych.

--
  • in.113 26.04.19, 16:40
    Jakoś musisz usprawiedliwić swoja wyjątkowa podłość wobec niej. Tobie się jedno zdawało, a mi drugie, ze to zagubiona kobieta której powinno dać sie spokoj. Twoje teksty na forum kipą niskimi pobudkami. Ale myślisz, ze jak nazwiesz siebie uduchowionym guru to nikt nie zauważy ze jesteś zwykłym prymitywem zajaranym arabskim gównem na stacji metra. Cos jeszcze cię w tej Francji zainteresowało? Pytanie retoryczne.

• kod_matrixa 26.04.19, 16:59
    in.113 napisała:

> Jakoś musisz usprawiedliwić swoja wyjątkowa podłość wobec niej. Tobie się jedno
    > zdawało, a mi drugie, ze to zagubiona kobieta której powinno dać sie spokoj. T
    > woje teksty na forum kipą niskimi pobudkami. Ale myślisz, ze jak nazwiesz siebi
    > e uduchowionym guru to nikt nie zauważy ze jesteś zwykłym prymitywem zajaranym
    > arabskim gównem na stacji metra. Cos jeszcze cię w tej Francji zainteresowało?
    > Pytanie retoryczne.
    >

Cóż, każdy ma inne poczucie estetyki. Widocznie moje, aż tak tolerancyjne nie jest. G.... na torach nie zaliczam do ubogacenia kulturowego. Ale szanuję Twój punkt widzenia.

Co do rybki już nie mam zamiaru się powtarzać. Nie sądzę żeby merytoryczne argumenty mogły Cię do czegokolwiek przekonać. W końcu tylko odreagowwyujesz, prawda?

--
  • in.113 26.04.19, 16:14
    Poza tym, oczywiście się nie przyznasz, ale sądząc po tym, ze często tu na forum nawiązujesz do be seksualności to te twoje kumpulsje musza mieć związek z tą sfera. To dlatego masz do matki tyle wdzięczności, ze musiala mierzyć sie z według ciebie wstydliwym tematem i latać z tobą po szpitalach.
  • kod_matrixa 26.04.19, 16:24
    in.113 napisała:

> Poza tym, oczywiście się nie przyznasz, ale sądząc po tym, ze często tu na foru
    > m nawiązujesz do be seksualności to te twoje kumpulsje musza mieć związek z tą
    > sfera. To dlatego masz do matki tyle wdzięczności, ze musiala mierzyć sie z wed
    > ług ciebie wstydliwym tematem i latać z tobą po szpitalach.

Ha ha ha. Moja droga, za dużo inspiracji z Twoich własnych doświadczeń. :-)

--
  • ada_ww 26.04.19, 11:24
    kod_matrixa napisał:

> W krajach arabskich jako państwach wyznaniowych, poziom ucywilizowania w dużym
    > stopniu zależny jest od wiary. Tam nie ma dualizmu (państwa i religii) jaki jes
    > t na Zachodzie. Religia ma tam ogromny wpływ na rozwój świadomości społeczeństwa.

Niedouku i guru wiejskich niedouczonych i zaburzonych pornogwiazdek zapamietaj, ze:
    zadne z krajow arabskich nie jest panstwem wyznaniowym. Jedyne panstwa wyznaniowe z muzulmanska konstytucja to Iran i Pakistan, ktore krajami arabskimi nie sa. Czasem lepiej skonczyc cos wiecej, niz podstawowke:)
  • kod_matrixa 26.04.19, 13:06
    ada_ww napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    > > W krajach arabskich jako państwach wyznaniowych, poziom ucywilizowania w
    > dużym
    > > stopniu zależny jest od wiary. Tam nie ma dualizmu (państwa i religii) ja
    > ki jes
    > > t na Zachodzie. Religia ma tam ogromny wpływ na rozwój świadomości społec
    > zeństwa.
    >
    > Niedouku i guru wiejskich niedouczonych i zaburzonych pornogwiazdek zapamietaj,
    > ze:
    > zadne z krajow arabskich nie jest panstwem wyznaniowym. Jedyne panstwa wyznanio
    > we z muzulmanska konstytucja to Iran i Pakistan, ktore krajami arabskimi nie sa
    > . Czasem lepiej skonczyc cos wiecej, niz podstawowke:)

Ada, nie rozśmieszają mnie

pl.wikipedia.org/wiki/Islamizm
    Zapewne słyszałaś też o czymś takim jak policja obyczajowa.

--
  • ada_ww 26.04.19, 13:11
    kod_matrixa napisał:

> Ada, nie rozśmieszają mnie
    >
    > pl.wikipedia.org/wiki/Islamizm
    > Zapewne słyszałaś też o czymś takim jak policja obyczajowa.
    >
    Wielu tu w Europie zyczyloby sobie takiej "biedy" jaka maja w panstwach arabskich. Nigdy tam nie byles i nie bedziesz, wiec tej "biedy" takze nigdy nie zaznasz, bo jakbys sie pojawil w nieodpowiedniej odleglosci, to sobie wyobrazasz co by z Toba bylo.

>
    >
    >
    >
    >
  • ada_ww 26.04.19, 13:12
    Ps. bardzo chcialabym jezdzic takim mercedesem, jakim jezdza te "biedne" panie arabskie.
  • ada_ww 26.04.19, 11:59
    in.113 napisała:

> Ale ja nie pogardzam wyznawcami innych wiar. Pogardzam hipokryzją, podwójnymi s
    > tandardami.
    > Jak pisałam wyżej, sranie i szczanie na dworach nie ma nic wspólnego z wiarą, t
    > ylko z kwestią ucywilizowania. I Polacy srają na terakote. Ba. Na sufit nawet.

Oczywiscie, ze wsrod Polakow tez sa takie domy, gdzie jest brud, smrod i trzesienie ziemi. Ale co takiemu wytlumaczysz In, przeciez on nie zdaje sobie sprawy ze swoich brakow edukacyjnych. Wzenil sie pewnie z kobieta, ktora wierzy w niego niczym w Boga i to rzutuje na takiego mozg, ze skoro ona, to i kazdy na tym swiecie. Przychodzi tam, gdzie chodze czasem na cole wlasnie takie posmiewisko, bez wyksztalcenia, bez kultury, walczace ze swiatem, smierdzace, z takimi samymi pogladami na temat muzulmanow. W ostatnich dniach bardzo sie nakreca tym, ze Trump wypowiada wojne Iranowi i powiedzial, ze najlepiej byloby, gdyby ktos zgwalcil siostry Chomeini - dwie wnuczki dawnego ajatollaha, co sa tam znane z feminizmu i udzielania sie w sprawach kobiet, to do wojny dojdzie jeszcze szybciej. Idiotow In na swiecie nie brakuje, a wrecz jest ich za duzo.
  • ada_ww 26.04.19, 11:28
    >
    > Najlepiej dyskutuje się z kimś kto potakuje, prawda?
    >
    > Dla mnie możesz sobie przyjmować tych "biednych" byczków z północnej Afryki i B
    > liskiego Wschodu, w wieku rozpłodowym, gwałcących Europejki pod swój dach.
    >
    > Możesz również wspierać bankową lichwę produkującą pieniądze z niczego vide wsp
    > ółczesne finansowe niewolnictwo, nazywając je przedsiębiorczością i do tego wsz
    > ystkiego nazywać się osobą samodzielnie myślącą.
    >
    > Twoja opinia Twoja sprawa. W końcu istnieją też fani płaskiej Ziemi, wszak mamy
    > wolność.
    >
    > Możesz też gardzić śmierdzącymi katolami, choć to mi zarzucasz obrażanie ludzi.
    >

Ty sobie wiejski kasanowo i guru chorych psychicznie wiejskich pornogwiazek z glupi-ha nie zdajesz sprawy, ze na forum najbardziej smierdzisz ty. Jak tak smierdzisz w realu, jak na forum, to wspolczuje tym, co przebywaja w Twoim towarzyswtwie ty hunduistyczny plazowy srajku.
  • meela 26.04.19, 10:11
    In dziękuję za wsparcie, niestety dla Matrixa jeśli ktoś ma inne zdanie niż on, to ma gadzi mózg. Przykre

Buddyzm mówi o tym jak osiągnąć szczęście, jako stan umyslu który nie będzie zależny od czynników zewnętrznych. Należąc kiedyś do kościoła katolickiego ile razy słyszałam o niesieniu krzyża, o tym, że nagroda czeka po śmierci, ze Bóg tak chciał, że doświadcza ludzi itd. Teraz widzę, jaka to głupota. Mamy jedno życie a chwila która trwa jest najważniejsza. Tylko ten, kto uwolni się od przeszłości może być szczęśliwy tu i teraz.
  • kod_matrixa 26.04.19, 10:23
    meela napisała:

> In dziękuję za wsparcie, niestety dla Matrixa jeśli ktoś ma inne zdanie niż on,
    > to ma gadzi mózg. Przykre
    >
    > Buddyzm mówi o tym jak osiągnąć szczęście, jako stan umyslu który nie będzie za
    > leżny od czynników zewnętrznych. Należąc kiedyś do kościoła katolickiego ile ra
    > zy słyszałam o niesieniu krzyża, o tym, że nagroda czeka po śmierci, ze Bóg tak
    > chciał, że doświadcza ludzi itd. Teraz widzę, jaka to głupota. Mamy jedno życi
    > e a chwila która trwa jest najważniejsza. Tylko ten, kto uwolni się od przeszło
    > ści może być szczęśliwy tu i teraz.

Najlepiej uwolnić się od odpowiedzialności za bliźnich i nie myśleć zbyt wiele.

--