Dodaj do ulubionych

czy jest w was pogarda?

26.04.19, 18:03
Pogardzacie kimś?
Jeśli tak, to czy macie odwagę się do tego przyznać?

Pora na nowy wątek, więc taki oto temat.
Edytor zaawansowany
  • kod_matrixa 26.04.19, 18:11
    Osobiście nie. Co najwyżej mogę zignorować lub poirytywać się kimś.

Pogarda, podłość lub nienawiść to stany bardzo toksyczne i niebezpieczne.

--
    Myślenie krytyczne czyni wolnym
  • kod_matrixa 26.04.19, 18:12
    zignorować* i być poirytowany kimś.

--
  • mmkaa1 26.04.19, 18:14
    kod_matrixa napisał:

> Osobiście nie. Co najwyżej mogę zignorować lub poirytywać się kimś.
    >
    > Pogarda, podłość lub nienawiść to stany bardzo toksyczne i niebezpieczne.
    >

Mam przezyte w ostatnim okresie zycia i nienawisc i pogarde. Wiec tak, zdarza mi sie.
    Nienawisc czulam do oprawcow i pogarde tez, byly to pomocne uczucia w procesie wyzwalania sie.
    Poza tym staram sie akceptowac wszystkie emocje i uczucia i tez ludzkie zachowania.
  • in.113 26.04.19, 18:21
    A to juz w sumie inna kwestia, gdy chodzi o stosunek do oprawcy.
  • mmkaa1 26.04.19, 18:25
    in.113 napisała:

> A to juz w sumie inna kwestia, gdy chodzi o stosunek do oprawcy.

W moim doswiadczeniu nienawisc byla jakby druga strona milosci ale do siebie, a przeciwko oprawcom. Wobec nich to byla nienawisc, wobec mnie milosc.
    Pogarda tez byla jakby odzyskaniem swojego poczucia wartosci - odczuciem mojej wiekszej wartosci nad wartoscia oprawcy.
  • kod_matrixa 26.04.19, 18:31
    mmkaa1 napisała:

> in.113 napisała:
    >
    > > A to juz w sumie inna kwestia, gdy chodzi o stosunek do oprawcy.
    >
    > W moim doswiadczeniu nienawisc byla jakby druga strona milosci ale do siebie, a
    > przeciwko oprawcom. Wobec nich to byla nienawisc, wobec mnie milosc.
    > Pogarda tez byla jakby odzyskaniem swojego poczucia wartosci - odczuciem mojej
    > wiekszej wartosci nad wartoscia oprawcy.

W ekstremalnych sytuacjach to normalne.

--
  • in.113 26.04.19, 18:41
    Skąd ty to możesz wiedzieć, kiedy nigdy nie spotkałeś sie z żadnymi oprawcami, nikt cię nigdy nie skrzywdził?
  • kod_matrixa 26.04.19, 18:55
    in.113 napisała:

> Skąd ty to możesz wiedzieć, kiedy nigdy nie spotkałeś sie z żadnymi oprawcami,
    > nikt cię nigdy nie skrzywdził?

To moje zdanie.

--
  • kod_matrixa 26.04.19, 19:07
    in.113 napisała:

> Skąd ty to możesz wiedzieć, kiedy nigdy nie spotkałeś sie z żadnymi oprawcami,
    > nikt cię nigdy nie skrzywdził?

In, Ty chcesz mnie pouczać? Starego szczwanego lisa arcymistrza słowa?

Ja wiem lepiej co Ty myślisz niż Ty sama.

:))

--
  • in.113 26.04.19, 19:10
    A nie wolni mi próbować cię podpuszczać?
  • in.113 26.04.19, 18:33
    U mnie bylo poczucie wstydu. Potem zmieniło sie we współczucie do oprawcy - bo i trochę nie mialam wyjścia.
  • mmkaa1 26.04.19, 18:36
    in.113 napisała:

> U mnie bylo poczucie wstydu. Potem zmieniło sie we współczucie do oprawcy - bo
    > i trochę nie mialam wyjścia.

Czemu nie mialas wyjscia?

U mnie pojawilo sie wspolczucie, gdy zrozumialam, ze oprawcy dzialali pod wplywem schematow, byli zniewoleni schematami. I tacy pozostali, bez szans na wyjscie poza swoje schematy. Ale juz im tego nie mowilam, bo nie ma szans by cokolwiek pojeli w swoim stanie umyslu.
  • in.113 26.04.19, 18:42
    Bo nie wszystko da sie i wypada roztrząsać.
  • in.113 26.04.19, 18:36
    Mam na myśli pogardę poglądów,postaw, mentalności. Oprócz pogardy może być jeszcze tolerancja, bo nie akceptacja prawda?
  • mmkaa1 26.04.19, 18:47
    in.113 napisała:

> Mam na myśli pogardę poglądów,postaw, mentalności. Oprócz pogardy może być jesz
    > cze tolerancja, bo nie akceptacja prawda?

Co do tego, to ja akceptuje fakt, ze sa w tym swiecie przerozne poglady, nazywam je ideami. Przy czym ja opuscilam wszystkie ludzkie idee, co znaczy ze w moim swiecie nie ma ich. Zyje w swiecie bezideowym ,pustym. Jesli jakas idea do mnie naplynie, i mnie zainteresuje, przygladam sie jej, testuje, i gdy okaze sie przynoszaca mi pozytek czyli pozytywne skutki, to moge ja uznac za prawdziwa dla mnie.
  • in.113 26.04.19, 19:08
    Ciekawy z ciebie egzemplarz. Potrzebujesz ludzi towarzystwa, wspólnoty?
  • kod_matrixa 26.04.19, 19:14
    in.113 napisała:

> Ciekawy z ciebie egzemplarz. Potrzebujesz ludzi towarzystwa, wspólnoty?

Rozrywki, którą czasem tu odnajduję...

--
  • mmkaa1 26.04.19, 19:19
    kod_matrixa napisał:

> in.113 napisała:
    >
    > > Ciekawy z ciebie egzemplarz. Potrzebujesz ludzi towarzystwa, wspólnoty?
    >
    >
    > Rozrywki, którą czasem tu odnajduję...
    >

A ja owszem, czuje potrzebe wspolnoty. Bardzo wazne sa dla mnie relacje, dlatego mam ich bardzo malo. Wlasciwie to teraz szukam podobnych do mnie egzemplarzy ;)
  • kod_matrixa 26.04.19, 19:21
    mmkaa1 napisała:

> kod_matrixa napisał:
    >
    > > in.113 napisała:
    > >
    > > > Ciekawy z ciebie egzemplarz. Potrzebujesz ludzi towarzystwa, wspóln
    > oty?
    > >
    > >
    > > Rozrywki, którą czasem tu odnajduję...
    > >
    >
    > A ja owszem, czuje potrzebe wspolnoty. Bardzo wazne sa dla mnie relacje, dlateg
    > o mam ich bardzo malo. Wlasciwie to teraz szukam podobnych do mnie egzemplarzy
    > ;)

I dobrze, że nasz ich mało. Liczy się jakość, nie ilość.

--
  • in.113 26.04.19, 19:45
    Szkoda mmka, ze tak nieśmiało dzielisz sie swoimi przemyśleniami, bo to mogłaby być ciekawa lektura. Bardzo mnie interesuje, jak inni tworzą swoje własne prywatne przylądki spokoju i szczęścia. Mam jakieś swoje recepty, ale ciągle o czymś nowym sie dowiaduję, cos nowego wprowadzam. Bo jak meela pisala, trzeba umieć żyć tu i teraz. Pewnych warunków nie zmienimy, pewne można wykorzystać i pewne można stworzyć samemu.
  • mmkaa1 26.04.19, 19:55
    in.113 napisała:

> Szkoda mmka, ze tak nieśmiało dzielisz sie swoimi przemyśleniami, bo to mogłaby
    > być ciekawa lektura. Bardzo mnie interesuje, jak inni tworzą swoje własne pryw
    > atne przylądki spokoju i szczęścia. Mam jakieś swoje recepty, ale ciągle o czym
    > ś nowym sie dowiaduję, cos nowego wprowadzam. Bo jak meela pisala, trzeba umieć
    > żyć tu i teraz. Pewnych warunków nie zmienimy, pewne można wykorzystać i pewne
    > można stworzyć samemu.

Calkiem sporo tu juz napisalam ;)
    Jak masz konto na fb, to mozesz mnie znalezc, tam wrzucam wiecej,ale ostrzegam, to bardzo specyficzne. Jestem tam jako Mija Melodia.
  • kod_matrixa 26.04.19, 20:03
    mmkaa1 napisała:

> in.113 napisała:
    >
    > > Szkoda mmka, ze tak nieśmiało dzielisz sie swoimi przemyśleniami, bo to m
    > ogłaby
    > > być ciekawa lektura. Bardzo mnie interesuje, jak inni tworzą swoje własn
    > e pryw
    > > atne przylądki spokoju i szczęścia. Mam jakieś swoje recepty, ale ciągle
    > o czym
    > > ś nowym sie dowiaduję, cos nowego wprowadzam. Bo jak meela pisala, trzeba
    > umieć
    > > żyć tu i teraz. Pewnych warunków nie zmienimy, pewne można wykorzystać i
    > pewne
    > > można stworzyć samemu.
    >
    > Calkiem sporo tu juz napisalam ;)
    > Jak masz konto na fb, to mozesz mnie znalezc, tam wrzucam wiecej,ale ostrzegam,
    > to bardzo specyficzne. Jestem tam jako Mija Melodia.

Mmkaa uważaj z uzewnętrznianie się, zwłaszcza, że jesteś wrażliwą osobą.

Najlepiej jest zwierzać się komuś, komu naprawdę się ufa.

--
  • mmkaa1 26.04.19, 20:08
    kod_matrixa napisał:

> mmkaa1 napisała:

>
    > Mmkaa uważaj z uzewnętrznianie się, zwłaszcza, że jesteś wrażliwą osobą.
    >
    > Najlepiej jest zwierzać się komuś, komu naprawdę się ufa.
    >

Uwazam, ze jestem gotowa :)
    Dziele sie tylko moja prawda.

• in.113 26.04.19, 20:09
    A moze dla niej to nie problem. Sa ludzie co tylko pod nikiem cos napiszą, a sa ludzie co blogi prowadza, maja duza potrzebę ekshibicjonizmu w dobrym tego słowa znaczeniu, chcą dzielić sie tym co czują, mysla, tworzą. Z jakiegoś powodu ludzie lubią to prawdziwe, realne życie u innych.
  • kod_matrixa 26.04.19, 19:56
    in.113 napisała:

> Szkoda mmka, ze tak nieśmiało dzielisz sie swoimi przemyśleniami, bo to mogłaby
    > być ciekawa lektura. Bardzo mnie interesuje, jak inni tworzą swoje własne pryw
    > atne przylądki spokoju i szczęścia. Mam jakieś swoje recepty, ale ciągle o czym
    > ś nowym sie dowiaduję, cos nowego wprowadzam. Bo jak meela pisala, trzeba umieć
    > żyć tu i teraz. Pewnych warunków nie zmienimy, pewne można wykorzystać i pewne
    > można stworzyć samemu.

Gdybyś nie była taka pyskata to kto wie. Może by się i podzieliła. A tak, musi uważać. Trudno dziś komuś zaufać.

--
  • in.113 26.04.19, 20:03
    Ty robisz to samo.
  • kod_matrixa 26.04.19, 20:10
    Nie kłam kłamczucho. Masz skłonności do złośliwości w delikatnych kwestiach.

--
  • in.113 26.04.19, 20:13
    Ty jesteś cyborg. Delikatnych nie tykam
  • kod_matrixa 26.04.19, 20:19
    in.113 napisała:

> Ty jesteś cyborg. Delikatnych nie tykam

Gdyby Ciebie sama wrażliwość po cyckach lizała to byś tego nie doceniła.

PS.
    To jest tylko takie powiedzenie. Nie wyobrażaj sobie za wiele.

--
  • kod_matrixa 26.04.19, 20:33
    kod_matrixa napisał:

> in.113 napisała:
    >
    > > Ty jesteś cyborg. Delikatnych nie tykam
    >
    >
    > Gdyby Ciebie sama wrażliwość po cyckach lizała to byś tego nie doceniła.
    >
    >
    > PS.
    > To jest tylko takie powiedzenie. Nie wyobrażaj sobie za wiele.
    >
    >

Jeszcze parę godzin temu sama pisałaś, że duchowość masz w d.....

--
  • in.113 26.04.19, 20:48
    Nie bój sie. Nie skomentuję. Rozczulilo mnie jak sie uskarżać zacząłeś, ze jakiś śmierdziel z pocztówki od Ady ci nawtykał.
  • in.113 26.04.19, 20:55
    Na dziś "wrażeń" Ci juz chyba starczy po tym incydencie.
  • kod_matrixa 26.04.19, 21:00
    in.113 napisała:

> Nie bój sie. Nie skomentuję. Rozczulilo mnie jak sie uskarżać zacząłeś, ze jaki
    > ś śmierdziel z pocztówki od Ady ci nawtykał.

Chyba coś chodzi Ci po głowie.....

--
  • in.113 27.04.19, 08:41
    kod_matrixa napisał:

> in.113 napisała:
    >
    > > Nie bój sie. Nie skomentuję. Rozczulilo mnie jak sie uskarżać zacząłeś, z
    > e jaki
    > > ś śmierdziel z pocztówki od Ady ci nawtykał.
    >
    >
    > Chyba coś chodzi Ci po głowie.....
    >
    >
    >
    >
    Tak. Aby nieco zawiesić broń. Można czasem przystopować i zacząć rozmawiać normalnie.
  • kod_matrixa 26.04.19, 21:01
    in.113 napisała:

> Nie bój sie. Nie skomentuję. Rozczulilo mnie jak sie uskarżać zacząłeś, ze jaki
    > ś śmierdziel z pocztówki od Ady ci nawtykał.

Po incydencie? Ja nawet się nie rozkręciłem zanim zaczęłaś znowu płakać.

--
  • kod_matrixa 26.04.19, 21:07
    kod_matrixa napisał:

> in.113 napisała:
    >
    > > Nie bój sie. Nie skomentuję. Rozczulilo mnie jak sie uskarżać zacząłeś, z
    > e jaki
    > > ś śmierdziel z pocztówki od Ady ci nawtykał.
    >
    >
    > Po incydencie? Ja nawet się nie rozkręciłem zanim zaczęłaś znowu płakać.
    >
    >
    >
    >

Ciesz się, że Mmkaa interweniowała i musiałem nieco wyluzować, bo wstyd mi było przed nią za Was.

--
  • in.113 26.04.19, 21:18

> >
    > >
    > > Po incydencie? Ja nawet się nie rozkręciłem zanim zaczęłaś znowu płakać.
    > >
    > >
    > >
    > >
    >
    >
    > Ciesz się, że Mmkaa interweniowała i musiałem nieco wyluzować, bo wstyd mi było
    > przed nią za Was.
    >
    >
    >
    >
    to dobrze, to dobrze wróży
  • in.113 26.04.19, 21:14
    Mnie to juz nie rusza. Mnie to nudzi i szkoda czasu. To podnosi kortyzol a mnie to nie potrzebne. Zamiast do telefonu lepiej do książki zajrzeć.
  • mmkaa1 26.04.19, 20:04
    kod_matrixa napisał:

> in.113 napisała:
    >
    > > Szkoda mmka, ze tak nieśmiało dzielisz sie swoimi przemyśleniami, bo to m
    > ogłaby
    > > żyć tu i teraz. Pewnych warunków nie zmienimy, pewne można wykorzystać i
    > pewne
    > > można stworzyć samemu.
    >
    >
    > Gdybyś nie była taka pyskata to kto wie. Może by się i podzieliła. A tak, musi
    > uważać. Trudno dziś komuś zaufać.
    >

No coz, ja sie dziele. Tylko ze nie wiem, czy ktokolwiek poza mna chcialby pojsc taka droga ;)
    I tez efekt tej drogi moze nie byc atrakcyjny.
    A gdzie bys chciala in113 dojsc? :)
    Ja doszlam do wywalenia wszystkich z fb i z zycia.
  • in.113 26.04.19, 20:12
    Mysle, ze sie nie zdecyduje. Wole anonimowość na forum. Ale dziękuję za propozycję.
  • in.113 26.04.19, 20:18
    Mam od niedawna ponownie fb. Nie mam tam nic prócz kilku znajomych. I znow sie zastanawiam, by to w cholerę usunąć. Jakoś mnie irytuje, ale to jedyny mój kontakt z jedna osoba. Widzę, ze nie musze byc w znajomych. Poczytam. Dzięki :)
  • mmkaa1 26.04.19, 20:23
    in.113 napisała:

> Mam od niedawna ponownie fb. Nie mam tam nic prócz kilku znajomych. I znow sie
    > zastanawiam, by to w cholerę usunąć. Jakoś mnie irytuje, ale to jedyny mój kont
    > akt z jedna osoba. Widzę, ze nie musze byc w znajomych. Poczytam. Dzięki :)

Dokladnie. Nie musisz byc w znajomych. Ja szczerze mowiac nie chce tam dodawac znajomych, usunelam zreszta prawie wszystkich. A profil jest zapisem mojej drogi i jest upubliczniony. Tam sa tylko moje mysli i droga do siebie samej.
  • kod_matrixa 26.04.19, 20:28
    mmkaa1 napisała:

> in.113 napisała:
    >
    > > Mam od niedawna ponownie fb. Nie mam tam nic prócz kilku znajomych. I zno
    > w sie
    > > zastanawiam, by to w cholerę usunąć. Jakoś mnie irytuje, ale to jedyny mó
    > j kont
    > > akt z jedna osoba. Widzę, ze nie musze byc w znajomych. Poczytam. Dzięki
    > :)
    >
    > Dokladnie. Nie musisz byc w znajomych. Ja szczerze mowiac nie chce tam dodawac
    > znajomych, usunelam zreszta prawie wszystkich. A profil jest zapisem mojej drog
    > i i jest upubliczniony. Tam sa tylko moje mysli i droga do siebie samej.

Taka rozmowa z samym sobą, czasem może być najlepszą terapią.

--
  • mmkaa1 26.04.19, 20:31
    kod_matrixa napisał:

> mmkaa1 napisała:
    >
    > > in.113 napisała:
    > >
    > > > Mam od niedawna ponownie fb. Nie mam tam nic prócz kilku znajomych.
    > I zno
    > >
    > > Dokladnie. Nie musisz byc w znajomych. Ja szczerze mowiac nie chce tam do
    > dawac
    > > znajomych, usunelam zreszta prawie wszystkich. A profil jest zapisem moje
    > j drog
    > > i i jest upubliczniony. Tam sa tylko moje mysli i droga do siebie samej.
    >

>
    > Taka rozmowa z samym sobą, czasem może być najlepszą terapią.
    >

Ze soba i z innymi ale przepychanki niczego tu nie wnosza ;)
    Natomiast szczere ujawnianie siebie tak. Jest odkrywcze. Wlasciwie to doszlam do porzucenia wszystkich koncepcji i pomyslow na zycie wytworzonych przez innych ludzi.
  • in.113 26.04.19, 22:33
    Poczytam. Pytanie, gdzie bym chciala dojść jest trudne. Pewnie zależy w jakiej sferze. Warto porozmyslac. Nie bać sie spojrzeć w przyszłość. Póki co wiem, jak ma wyglądać moja teraźniejszość. I jak porównuje to z czasami, gdy uderzalam glowa w mur...

Pewnie czytałaś książkę "biegnaca z wilkami" Uwielbiam te bajki rozkładane na czynniki pierwsze. Książka zmusza do podróży w glab sie, zadawania sobie pytan, inspiruje do działania, dopuszczania do głosu intuicji i fundamentalnych potrzeb.

Żyjemy teoretycznie w łatwych czasach a tak ciężko wylogować sie z szumu, by znaleźć spokoj i równowagę.

• yadaxad 26.04.19, 22:38
    biegnąca z wilkami, to marzenie.
  • in.113 26.04.19, 23:02
    Nie wiem co masz na myśli, ale zinterpretuję dowolnie :)
  • yadaxad 26.04.19, 23:12
    Zawsze ty interpretuj.Przecież odpowiadasz na posty dla siebie, nie żeby zrobić komuś dobrze.
  • kod_matrixa 27.04.19, 09:26
    in.113 napisała:

> Nie wiem co masz na myśli, ale zinterpretuję dowolnie :)

Yadaxad ma rację co do manipulacji i nie ma sensu polemizować.

Manipulujemy non stop z różnych powodów.
    Jednak istotna jest intencja manipulacji, a nie ona sama. Prawda jest też jednak fakt, że w dzisiejszych czasach manipulujemy zbyt dużo.

Manipulowanie dla własnych korzyści jest tak naprawdę oznaką słabości i ubogiego wnętrza oraz powierzchowności.

--
  • mmkaa1 27.04.19, 05:18
    in.113 napisała:

> Poczytam. Pytanie, gdzie bym chciala dojść jest trudne. Pewnie zależy w jakiej
    > sferze. Warto porozmyslac. Nie bać sie spojrzeć w przyszłość. Póki co wiem, jak
    > ma wyglądać moja teraźniejszość. I jak porównuje to z czasami, gdy uderzalam g
    > lowa w mur...
    >
    > Pewnie czytałaś książkę "biegnaca z wilkami" Uwielbiam te bajki rozkładane na c
    > zynniki pierwsze. Książka zmusza do podróży w glab sie, zadawania sobie pytan,
    > inspiruje do działania, dopuszczania do głosu intuicji i fundamentalnych potrze
    > b.
    >
    > Żyjemy teoretycznie w łatwych czasach a tak ciężko wylogować sie z szumu, by zn
    > aleźć spokoj i równowagę.
    >

Czytalam "Biegnaca z wilkami", oczywiscie. Ja wlasnie szlam w glab siebie. W swoja nature.
    Ja akurat moglam wylogowac sie z rzeczywistosci matrixowej, zaczelam od wylaczenia tv i doplywu wszelkich informacji z zewnatrz i odciecia sie od ludzi. Zaczelam pisac.
    Nie kazdy ma taka mozliwosc i potrzebe ;)
    Uwazam jednak ze warto bylo wykopac sama siebie i zrozumiec kim jestem. I to byl cel i jednoczesnie efekt tej podrozy.
  • yadaxad 26.04.19, 20:33
    To takie skumulowane pojęcie. Raczej określające niż odczuwane. Odczuwa się i realizuje wiele emocji , poglądów, działań, by w sumie określić to pogardą, jako postawę. A podobno jak ktoś już się do tego dopracuje, świadczy to o wewnętrznym kruchym poczuciu własnej wartości, przekonań, poglądów. Opakowanie na zepsutym wnętrzu, a przynajmniej czymś co tam gnije.
  • in.113 26.04.19, 20:59
    Pogarda tez moze być sposobem manipulacji.
  • yadaxad 26.04.19, 21:31
    Manipulować można wszystkim, zresztą manipulacja sama w sobie też nie jest zła, tylko jej cel. Wychowanie też jest manipulacją, nie samym gadaniem, że to dobre a to złe.
  • in.113 26.04.19, 21:44
    yadaxad napisał(a):

> Manipulować można wszystkim, zresztą manipulacja sama w sobie też nie jest zła,
    > tylko jej cel.

Wychowanie też jest manipulacją, nie samym gadaniem, że to dobr
    > e a to złe.
    Niekoniecznie. Jeśli uwzględnia potencjał, charakter, osobowość to jest to ochrona, by nie stała sie krzywda dziecku i uczenie podstawowych zasad obowiązujących w świecie w stylu: Jesteś chory to musimy iść do doktora, do któregoś roku życia masz obowiązek szkolny. Manipulowanie by bylo, gdyby nie zostawialo sie dziecku możliwości postepowania w roznych sytuacjach według tego, co ta jego forma wlasna chce wyrzucić na zewnątrz. Jestem na to wyczulona by nie temperowac temperamentu z troski, czy z wygody, czy ze strachu.
  • yadaxad 26.04.19, 22:08
    Tak. Chodzi mi o słowo. Używa się go negatywnie, czym traci sprzed oczu ocenę własnego działania, nie dopuszczając do jego analizy. Przedmiotem też się manipuluje, by zadziałało w odpowiedni sposób. Kultura jest rodzajem manipulacji na emocjach. Manipulujemy zapraszając na dobrą kolację. Chodzi mi o to, że nie sposób działać, nie oczekując efektu, a aby był efekt wchodzimy w manipulację i aby być szczerym trzeba ją widzieć, nie przed sobą uciekać. Ona po prostu jest, tylko trzeba ją oceniać.
  • in.113 26.04.19, 22:18
    Manipulacja mnie się kojarzy z robieniem wbrew sobie i na dodatek z poczuciem, ze tego chcę, ze sama wybrałam.

Na kolacji oczekuje szczerości, a nie przekupienia. Robię cos co wiem jaki efekt przyniesie, ale ten efekt nie ma byc dla mnie, ale drugiej osoby. Kulturę można przyjąć lub nie a w manipulacje można wpasc jak w maliny.

• yadaxad 26.04.19, 22:27
    Może być nieświadoma, czyli nie zakładać fałszu. Chodzi mi o to, że tylko spontaniczny wariat nie jest w stanie ocenić co chce swoim działaniem wywołać. Chodzi mi o przyjęcie, że manipulacja jest i nie uciekać przed tym pojęciem, tylko dlatego, że występuje w złych skojarzeniach. Bo wypada element myślenia i pucle się nie układają przy zarządzaniu życiem.
  • yadaxad 26.04.19, 22:28
    Ubierając się na egzamin, czy rozmowę o pracy też manipulujesz.
  • in.113 26.04.19, 22:36
    Rozumiem o co Ci chodzi, ale ja bym tak tego nie nazwala.
  • milamala 26.04.19, 23:48
    Tak, jest taka pani, ktore skrzywdzila mi dziecko. Pogardzam nia. Choc ostatnio mi powolutku przechodzi w etap znikania tej osoby.
  • in.113 27.04.19, 08:31
    milamala napisała:

> Tak, jest taka pani, ktore skrzywdzila mi dziecko. Pogardzam nia. Choc ostatnio
    > mi powolutku przechodzi w etap znikania tej osoby.

Rozumiem...
  • afq 27.04.19, 13:54
    pogarda, złość, itp mysli to dla mnie zwyczajnie znak że dzieje sie we mnie coś złego
    czyli że w moim wypadku może się zbliżać głód alkoholowy
    czasem załączy mi się coś takiego choć pogardą bym tego nie nazwał, to raczej jakaś niechęć do konkretnego człowieka

unikam takich negatywnych mysli jak mogę
    choc i tak bardzo rzadko mi się to przytrafia
    raczej nie brak mi wyrozumiałości dla ludzi itp

--
    cokolwiek mówię, nie oczekuję, że się ze mną zgodzisz
  • mmkaa1 27.04.19, 14:30
    afq napisał:

> pogarda, złość, itp mysli to dla mnie zwyczajnie znak że dzieje sie we mnie coś
    > złego
    > czyli że w moim wypadku może się zbliżać głód alkoholowy
    > czasem załączy mi się coś takiego choć pogardą bym tego nie nazwał, to raczej j
    > akaś niechęć do konkretnego człowieka
    >
    > unikam takich negatywnych mysli jak mogę
    > choc i tak bardzo rzadko mi się to przytrafia
    > raczej nie brak mi wyrozumiałości dla ludzi itp
    >

"Zalaczy" sie - czyli to cos jakby program? Jakies negatywne mysli?
    "Niechec do konkretnego czlowieka" - moze projekcja?
    Czy to mozliwe ze jakis bodziec uruchamia zakodowany negatywny przekaz na wlasny temat?
  • afq 27.04.19, 15:16
    mmkaa1 napisała:

> "Zalaczy" sie - czyli to cos jakby program?

w moim wypadku to program własnie, nieadekwatnie sie np złoszcze jakąś sytuacją czy człowieka, nakręcam się
    mój uzalezniony mózg próbuje zbudowac sytuacje w której będę chciał sie napić
    no bo leczyłem stresy alkoholem

> "Niechec do konkretnego czlowieka" - moze projekcja?

raczej nie. jesli coś w czyimś zachowaniu ci nie odpowiada to mozesz czuc niechęć
    podam przykład. jest tu na forum niejaka opiump. to nie zadna projekcja ze nie odpowiada mi to co i w jaki sposob pisze. rozumiem ze cos ją do tego pcha ale nie chce tego czytac. poczułem niechęć i ją zablokowałem

> Czy to mozliwe ze jakis bodziec uruchamia zakodowany negatywny przekaz na wlasn
    > y temat?

a to na pewno jest mozliwe
    rozpoznałem to kiedys u siebie w czasie terapii i pracowałem nad tym czemu ten bodziec akurat uruchamia to co uruchamia
    to był destrukcyjny dla mnie automatyzm. udało mi sie to w znacznym stopniu zneutralizowac

--
  • mmkaa1 27.04.19, 15:32
    afq napisał:

> mmkaa1 napisała:
    >
    >
    > > Czy to mozliwe ze jakis bodziec uruchamia zakodowany negatywny przekaz na
    > wlasn
    > > y temat?
    >
    > a to na pewno jest mozliwe
    > rozpoznałem to kiedys u siebie w czasie terapii i pracowałem nad tym czemu ten
    > bodziec akurat uruchamia to co uruchamia
    > to był destrukcyjny dla mnie automatyzm. udało mi sie to w znacznym stopniu zne
    > utralizowac
    >

A kogo opiump (lub tez styl jej pisania) moze Ci przypominac? Ktos tak zwracal sie do Ciebie?
    Zmierzam do tego, ze byc moze ktos podobnie komunikujacy sie do opiump, jest czescia Ciebie - nie prawdziwym Toba ale uwewnetrznionym kims negatywnym, kto sie znecal, wywolywal przykre uczucia itp.
  • afq 27.04.19, 18:34
    mmkaa1 napisała:

> A kogo opiump (lub tez styl jej pisania) moze Ci przypominac? Ktos tak zwracal
    > sie do Ciebie?
    > Zmierzam do tego, ze byc moze ktos podobnie komunikujacy sie do opiump, jest cz
    > escia Ciebie - nie prawdziwym Toba ale uwewnetrznionym kims negatywnym, kto sie
    > znecal, wywolywal przykre uczucia itp.

na siłe jakiejs analizy próbujesz :-)
    rzecz w tym ze nikt tak sie do mnie nie zwracał ani takim językiem, ani takimi argumentami
    bez sesnu oskarżenia i bez sensu wulgaryzmy

bo nawet zakląć jest czasem sens
    tu go nie widze
    to wszystko pani doktor :-)

--
  • mmkaa1 27.04.19, 18:45
    afq napisał:

> mmkaa1 napisała:
    >
    >
    > > A kogo opiump (lub tez styl jej pisania) moze Ci przypominac? Ktos tak zw
    > racal
    > > sie do Ciebie?

>
    > na siłe jakiejs analizy próbujesz :-)
    > rzecz w tym ze nikt tak sie do mnie nie zwracał ani takim językiem, ani takimi
    > argumentami
    > bez sesnu oskarżenia i bez sensu wulgaryzmy
    >
    > bo nawet zakląć jest czasem sens
    > tu go nie widze
    > to wszystko pani doktor :-)
    >

Sobie wlasnie dzis robie analize wzorcow, dlatego przyklad wzorca innej osoby byl dla mnie pomocny :)
  • yadaxad 27.04.19, 19:13
    Jak napisałam wcześniej, pogarda to postawa, wynikająca z konglomeratu wewnętrznych uczuć, skorupka, która kryje to co we wnętrzu gnije.
  • in.113 28.04.19, 10:17

>
    > A kogo opiump (lub tez styl jej pisania) moze Ci przypominac? Ktos tak zwracal
    > sie do Ciebie?
    > Zmierzam do tego, ze byc moze ktos podobnie komunikujacy sie do opiump, jest cz
    > escia Ciebie - nie prawdziwym Toba ale uwewnetrznionym kims negatywnym, kto sie
    > znecal, wywolywal przykre uczucia itp.

Nigdy nie spotkałam sie z taka interpretacją. Ale cos w tym jest. Zwalczamy w kims cechy, które uprzykrzały nam życie, gdy nie mieliśmy odwagi a nawet szans od źródła tych negatywnych zachowań sie odciąć.
  • opiump 28.04.19, 10:38
    następny zakochany w sobie troll, któremu wydaje sie, że wie wszystko i myśli ?
    Przynajmniej ubaw :D
  • opiump 28.04.19, 10:47
    na odpowiednią formę rozmowy to trzeba sobie zasłużyć, a tubylcy swoja postawą względem tych nieszczęsnych dzieci zasłużyli właśnie tylko na pogardę i współczucie. Bay :D
  • yadaxad 28.04.19, 11:26
    Złe słowo. Współczucie to współ czucie. Powinno być - pogardę i politowanie:).
  • kod_matrixa 28.04.19, 11:52
    opiump napisał(a):

> na odpowiednią formę rozmowy to trzeba sobie zasłużyć, a tubylcy swoja postawą
    > względem tych nieszczęsnych dzieci zasłużyli właśnie tylko na pogardę i współcz
    > ucie. Bay :D

U kogo, u Ciebie???

Odpowiem dobrze znanym Ci tekstem: bu cha cha cha cha cha.

--
  • yadaxad 28.04.19, 11:54
    Pomyliła pojęcia, co jej skorygowałam:)
  • opiump 28.04.19, 15:47
    a na chuj mi potrzebny ktoś kto przygląda się i tylko głupio komentuje krzywdę dzieci ?
    Na chuj mi ktoś taki ? :D
    Sama byłam takim dzieckiem i tacy jedyne co we mnie wzbudzają to pogardę, obrzydzenie, współczucie.
    99% na tej planecie to bezmózgie niekradnące tlen monstra.
  • opiump 28.04.19, 15:47
    *kradnące
  • ada_ww 28.04.19, 16:02
    Ale Opiump, on jest cwany tu na forum, tu dowartosciowuje sie, gdy bzdzi o swojej rzekomej inteligencji, bo w realu oprocz wierzacej w niego baby kot z parchami nie zwrocilby na niego uwagi. Tu leczy swoje kompleksy, bo w realu zdiagnozowali go jako zaburzenca z nadpobudliwoscia seksualna, z zaburzeniami obsesyjno kompulsywnymi i urojeniami ksobnymi, dzieki ktorym uwaza sie za wladce swiata.
  • opiump 28.04.19, 16:25
    Ty też się przyglądałaś jak leda16 kopie chorą Ankę :D
  • ada_ww 28.04.19, 16:34
    opiump napisał(a):

> Ty też się przyglądałaś jak leda16 kopie chorą Ankę :D

Ale Ledy juz w strukturach administracyjnych juz od dluzszego czasu nie ma, przeszla gdzie indziej. Znalazla z tego co wiem sobie podobna na swoje miejsce zanim poszla do nowej pracy:)
  • opiump 28.04.19, 16:50
    bucha cha cha cha. A;le ja o Tobie śmieciu piszę :D
  • ada_ww 28.04.19, 19:01
    opiump napisał(a):

> bucha cha cha cha. A;le ja o Tobie śmieciu piszę :D

A ty smieciu zrobilas cos dla tych dzieci, ktore tu od lat publicznie wysmiewasz razem z ich glupia matka? Nie wierze, ze az taka empatia darzysz te rodzine, Ty zwyczajnie na tym forum z zemsty znecasz sie nad nia psychicznie od wielu lat, a mnie zarzucasz nieczulosc i obrazasz.
  • afq 28.04.19, 19:03
    ada_ww napisał(a):

> A ty smieciu zrobilas cos dla tych dzieci, ktore tu od lat publicznie wysmiewas
    > z razem z ich glupia matka?

no przecież broni jak lwica te dzieci przed takimi obrzydliwymi znieczulonymi na krzywdę potworami jak my wszyscy tutaj i w ogóle wszędzie nas pełno

no co ty.. nie widzisz Ada tego bohaterstwa?

--
  • ada_ww 28.04.19, 19:11
    afq napisał:

> ada_ww napisał(a):

> no przecież broni jak lwica te dzieci przed takimi obrzydliwymi znieczulonymi n
    > a krzywdę potworami jak my wszyscy tutaj i w ogóle wszędzie nas pełno
    >
    > no co ty.. nie widzisz Ada tego bohaterstwa?
    >
    Oczywiscie, ze widze to bohaterstwo i wyczuwam takze jej empatie dla tych dzieci i tej glupiej, czy tez chorej psychicznie kobiety. Ona tak te dzieci broni, tak tej rodzinie wspolczuje, ze az posluguje sie jezykiem na forum, ktory empatycznie ta "Anka" zrozumie zwracajac sie nim do nieczulych takich, jak Ty, czy ja. Nawet z tej emaptii dobiera jezyk na poziomie tej Anki i jej bliskich. Podziwiam te jej empatie, naprawde.
  • afq 28.04.19, 19:14
    no po prostu wali tą empatią nam po pyskach

--
  • ada_ww 28.04.19, 21:00
    afq napisał:

> no po prostu wali tą empatią nam po pyskach
    >

Ale Opiump nie jest w swojej empatii odosobniona. Jest rodzina niedaleko miejsca, gdzie mieszkam, zblizona poziomem mentalnym i spolecznym do tej rodziny "Anki" opisywanej przez Opiump. Bardzo prosci ludzie z ogromna problematyka psychiczna i liczna gromadka dzieci. To sa ci ludzie, ktorzy dzieki rodzicom tej kobiety maja pieniadze, ktore chowaja pod linoleum, a chodza po ludziach i udaja wiecznych lazarzy. Ona pochodzi z rodzicow wyksztalconych, jednak z wieku 15 lat poszla na dyskoteke i w dyskotekowej toalecie zaszla w ciaze z synem jednej wiejskiej kobiety bez wyksztalcenia samotnie wychowujacej dwoje dzieci z dwoch roznych ojcow. I tak poszla jako mloda dziewczyna w ten poziom szkoly podstawowej i zatrzymala sie na poziomie meza, ktory nie mial zadnych ambicji, ani inicjatywy do rozwoju. Mozliwe, ze przy niej nauczyl sie pisac po polsku, bo wczesniej pewnie czytajac skladal literki. I tak ludzie dokuczaja im niczym Opiump tej Ance od lat, biora na przyklad na moment do takich osob, ktore maja w domu duzo kwiatow doniczkowych i podpuszczaja, popatrzm oni maja tyle kwiatow, ile oni wody zuzywaja, ile dzici moglibyscie ta woda napoic. Ten prosty chlop zaczyna wtedy lzy wylewac, ze oni wode marnuja, a mogliby dac ja jego dzieciom, a tamci dowcipnisie o mentalnosci Opiump maja z tego ubaw. Podobnie, jak wiedza, ze ktos idzie na zakupy, biora go ze soba, zeby patrzyl na to,ze ktos kupuje kawe za 4 euro. No i tak podpuszczaja, patrz jaka droga kawe musza kupowac. Ten prosty chlop zaczyna lapki skladac w pieci i trze nimi oczy, z ktorych leja sie lzy belkoczac, ze ci zli ludzie mogliby kupic kawe za 1 euro, a te 3 euro dac jemu, bo on moglby kupic cos swoim dzieciom. Uwierz, takich empatow jak Opiump nie brakuje na tym swiecie.
  • afq 29.04.19, 10:32
    zastanawiam się tylko..
    z jakiej słabości, lęków itp bierze się w ludziach taka chęć poniżenia drugiego człowieka

im bardziej ktoś kąsa tym bardziej mu współczuję

...co nie zmienia faktu że bluzgów czytać nie chcę
    nie chce się denerwować rzucanymi bezpodstawnie kamieniami

--
  • in.113 29.04.19, 10:47
    Ponizanie - zależy w jakiej skali. Spotykamy sie dzis z ponizaniem ludzi wykształconych, ludzi błagających o uszanowaniem ich godności. Poniżanie to metoda, środek, który uświęcił cel.

Ale mysle ze podstawa tego czy w skali społeczeństwa czy jednostki jest kompleks, poczucie gorszości. A moze tez odwet, który nie ma związku z tym pierwszym. Dlatego tez mądrzy ludzie namawiają do niezwykle trudnych rzeczy. Przyjrzeniu sie cudzych racji.

• kod_matrixa 29.04.19, 10:56
    in.113 napisała:

> Ponizanie - zależy w jakiej skali. Spotykamy sie dzis z ponizaniem ludzi wykszt
    > ałconych, ludzi błagających o uszanowaniem ich godności. Poniżanie to metoda, ś
    > rodek, który uświęcił cel.
    >
    > Ale mysle ze podstawa tego czy w skali społeczeństwa czy jednostki jest komplek
    > s, poczucie gorszości. A moze tez odwet, który nie ma związku z tym pierwszym.
    > Dlatego tez mądrzy ludzie namawiają do niezwykle trudnych rzeczy. Przyjrzeniu s
    > ie cudzych racji.
    >

Z poniżaniem ludzi wykształconych? Dziś prawie każdy jest wykształcony. Wykształcenie to dziś żaden wyznacznik.

--
  • kod_matrixa 29.04.19, 10:57
    kod_matrixa napisał:

> in.113 napisała:
    >
    > > Ponizanie - zależy w jakiej skali. Spotykamy sie dzis z ponizaniem ludzi
    > wykszt
    > > ałconych, ludzi błagających o uszanowaniem ich godności. Poniżanie to met
    > oda, ś
    > > rodek, który uświęcił cel.
    > >
    > > Ale mysle ze podstawa tego czy w skali społeczeństwa czy jednostki jest k
    > omplek
    > > s, poczucie gorszości. A moze tez odwet, który nie ma związku z tym pierw
    > szym.
    > > Dlatego tez mądrzy ludzie namawiają do niezwykle trudnych rzeczy. Przyjrz
    > eniu s
    > > ie cudzych racji.
    > >
    >
    >
    > Z poniżaniem ludzi wykształconych? Dziś prawie każdy jest wykształcony. Wykszta
    > łcenie to dziś żaden wyznacznik.
    >
    >
    >
    >
    >

Już nie wspomnę o bezustannym spadku jakości edukacji i to na całym Zachodzie, łącznie z Polską.

--
  • in.113 29.04.19, 11:17
    Faktycznie w nauce na zachodzie stagnacja. Nie ma kraju z lepszym system szkolnictwa niż u nas. I nie prawda jest, że kogo stać wysyła dzieci na studia na Zachód. Ech. Nie chce mi sie tracić czasu na rozmowy o fobiach.
  • kod_matrixa 29.04.19, 11:31
    in.113 napisała:

> Faktycznie w nauce na zachodzie stagnacja. Nie ma kraju z lepszym system szkoln
    > ictwa niż u nas. I nie prawda jest, że kogo stać wysyła dzieci na studia na Zac
    > hód. Ech. Nie chce mi sie tracić czasu na rozmowy o fobiach.

A gdzie dostrzegasz fobie?

--
  • ada_ww 29.04.19, 11:33
    in.113 napisała:

> Faktycznie w nauce na zachodzie stagnacja. Nie ma kraju z lepszym system szkoln
    > ictwa niż u nas. I nie prawda jest, że kogo stać wysyła dzieci na studia na Zac
    > hód. Ech. Nie chce mi sie tracić czasu na rozmowy o fobiach.

Nie wiem In, czy u nas jest az tak dobry system szkolnictwa. Dzieci musza uczyc sie na pamiec takich bzdur, jak budowa anatomiczna pantofelka i ameby, czy historycznych dat roznego rodzaju nic nie znaczacych bitew pod kozia wolka. Na zachodzie tego na szczescie nie ma.
  • ada_ww 29.04.19, 11:20
    afq napisał:

> zastanawiam się tylko..
    > z jakiej słabości, lęków itp bierze się w ludziach taka chęć poniżenia drugiego
    > człowieka
    >
    Tu ciezko powiedziec, jakie sa pobudki, bo w tych pomyslach uczestniczy przede wszystkim jej mlodszy brat, ktory po ukonczeniu 10 roku zycia wychowywal sie ze starszym bratem i jego zona, gdzie pewnie wolno bylo mu wszystko. On juz jako dziecko nie mogl zniesc tej siostry, bo ona byla zawsze jakas inna, tak jakby jej swiat zatrzymal sie mentalnie w wieku 17 lat, chociaz mogla sie uczyc i to calkiem dobrze. I do dzis, jak sobie wypije, juz jako dorosly i bardzo dobrze wyksztalcony czlowiek, to smieje z tej siostry i jej meza mowiac, ze ona "ma szczescie, bo zawsze juz do konca swojego zycia pozostanie nastoletnia dziewczynka". Faktycznie ona piszczy, skacze, nie potrafi zrozumiec najprostszej aluzji, a gdy ktos opowie np. dowcip, to smieje sie tylko dlatego, ze inni sie smieja, a nie dlatego, ze rozumie. Wydaje mi sie, ze ten mlodszy brat chyba sie tak naprawde ich wstydzi, ich zachowania, nawykow. Jest tam tez kobieta, no wypisz wymaluj empatyczna, niczym forumowa Opiump. Ma spokojnego meza, ktory nie widzi, albo bardziej nie chce widziec, jak ona ubierajac biale rekawiczki tym ludziom dokucza. Tam juz dzieci wiedza chyba lepiej niz ich ojciec, jak tym ludziom nalezy dokuczyc, bo 8 letnia dziewczynka robi to samo, co matka, w taki doskonale przemyslany sposob, do perfekcjonizmu jest dopracowana kazda faza dokuczania, chociaz matka przy dzieciach niczego nie mowi, te dzieci sie tylko domyslaja, bo matka niczym Opium na zewnatrz bardzo wspolczuje tej rodzinie brakow intelektualnych i ich dzieciom. Ale ta kobieta dla pozostalych dowcipnisiow jest niczym guru, oni ja wprost uwielbiaja i realizuja takie pomysly, zeby tego prostego chlopa doprowadzic do lez z powodu cudzych doniczkowych kwiatkow, czy tez kawy. A oni faktycznie sa az tak prosci i mentalnie ograniczeni, ze nie maja bladego pojecia, ze ktos z premedytacja i wkreca po to, zeby wysmiac, wyszydzic.

> im bardziej ktoś kąsa tym bardziej mu współczuję
    >

Ale Ty w zaden sposob nie udowodnisz tego, ze ona kasa, Opiump jest az tak sympatyczna, ze nawet posluguje sie jezykiem takim , ktory bedzie zrozumialy dla Anki i jej jak to dawniej Opiump spod innego nicka pisala "alfonsa".

> ...co nie zmienia faktu że bluzgów czytać nie chcę
    > nie chce się denerwować rzucanymi bezpodstawnie kamieniami

Ja nie zwracam juz na te bluzgi uwagi, ale chyba Opiump w ten sposob chce zyskac przychylnosc tej Anki, ktora darzy tak wielka empatia, ze nawrzuca tym nieczulym. To jest cwany troll, juz 15 lat temu logowala sie jako psychopata z borderline tez pewnie z empatii dla tej Anki z zaburzeniami psychicznymi, ktorych jej az tak gleboko wspolczuje.
  • afq 29.04.19, 12:27
    ada_ww napisał(a):

> Ale Ty w zaden sposob nie udowodnisz tego, ze ona kasa, Opiump jest az tak symp
    > atyczna, ze nawet posluguje sie jezykiem takim , ktory bedzie zrozumialy dla An
    > ki i jej jak to dawniej Opiump spod innego nicka pisala "alfonsa".

ale tu nie o udowadnianie mi chodzilo tylko o moją subiektywna oczywiście ocenę
    nikomu niczego nie wykazuje, tylko mysle sobie "o mój boże, pokrzywdzony człowiek"

--
  • afq 29.04.19, 12:32
    moja zona ma w pracy koleżanke
    strasznie narzekająca jest
    a to na szefa, a to na ludzi, a to na męża, a to że urlop musi wziąć bo szef każe, a to że nie może dostać urlopu a chce
    a to że trzeba wyjechać na wakacje ale jej sie nie chce, a to że chce wyjechać gdzieś tylko nie ma pojecia gdzie

rany.. zawsze coś..
    jak ją pytam przy takich okazjach... Ala.. a powiedz coś pozytywnego...
    robi taka minę jakbym jej kazał kaktusa połknąc.. nie robie jej wtedy wykładu.. tylko sobie myslę... matko.. masz prace masz dom, słońce świeci, pojedz z rodzina na wycieczkę, ciesz się.. co cie tak w życiu zmęczyło że nic nie cieszy?

--
  • ada_ww 29.04.19, 12:35
    A moze te Ale tez zmeczyla Anka, moze Ala tez sie boi, ze wyjedzie na wakacje, a klucze do pokoju hotelowego wreczy jej z usmiechem ... "Anka" ;)
  • ada_ww 29.04.19, 12:56
    ada_ww napisał(a):

> A moze te Ale tez zmeczyla Anka, moze Ala tez sie boi, ze wyjedzie na wakacje,
    > a klucze do pokoju hotelowego wreczy jej z usmiechem ... "Anka" ;)

I powiem Ci Afq, ze ja nie dziwie sie ludzkiemu zmeczeniu, w tym tez zmeczeniu Opiump i jej reakcjom. Jezeli faktycznie tak jej zawsze i wszedzie wciskali te Anke, moze w dobrej wierze, ze ta Anka przy ludziach sie intelektualnie podciagnie, to i tak wspolczuje tym ludziom, ktorzy mieli dosc i nie mieli na to ochoty. Dawnie ja mialam podobnie z eks bratowa, ktora tez musiala byc wszedzie i jej malzonek. To bylo cos okropnego, horror, ja tez dostawalam zajoba z nerwow i pisalam jeszcze bardziej paskudnie, niz Opiump, w tym i wierszem (nie bede jednak chwalic sie spod jakiego nicka). Pamietam jedna impreze, bylo juz kilka osob i mialam nadzieje, wrecz bylam pewna, ze nie bedzie tam eks bratowej i bedzie spokoj. Tak ze szczesciem powiedzialam, dzis spokojnie napijemy sie, porozmawiamy ... a tu nagle otworzyla sie szafa, wyszla z tej szafy i z usmiechem powiedziala "wlasnie, ze jestem".
  • ada_ww 29.04.19, 12:58
    Z eks szwagierka mialam na mysli, siostra mojego eks.
  • ada_ww 29.04.19, 13:11
    ada_ww napisał(a):

> Z eks szwagierka mialam na mysli, siostra mojego eks.

A wiesz, co bylo w tym wszystkim najgorsze? Ze eks szwagierka i jej maz dobrze wiedzieli, ze nie chce miec ich codziennie, ze ja nie chce i nie mam ochoty bawic ich dzieciarni, ze nie chce ich miec doslownie wszedzie, gdzie sie tylko nie rusze. Oni specjalnie, zeby komus na zlosc zrobic narzucali sie ze swoja obecnoscia i jeszcze sie bezczelnie z tego smiali. Ja dostawalam szalu, gdy "ta dorosla kobieta" przychodzila i niczym 5 letnie dziecko skakala po lozkach piszczac. Jak syn poszedl na studia, to odeszlam od eks, zabralam corke, ktora pozniej podobnie jak i ja dosc szybko w okolicach 18 wyszla za maz. Zostalam singielka, ale tak do konca i tak nie udalo sie pozbyc ich z mojego zycia, niestety.
  • kod_matrixa 29.04.19, 13:25
    ada_ww napisał(a):

> ada_ww napisał(a):
    >
    > > Z eks szwagierka mialam na mysli, siostra mojego eks.
    >
    > A wiesz, co bylo w tym wszystkim najgorsze? Ze eks szwagierka i jej maz dobrze
    > wiedzieli, ze nie chce miec ich codziennie, ze ja nie chce i nie mam ochoty baw
    > ic ich dzieciarni, ze nie chce ich miec doslownie wszedzie, gdzie sie tylko nie
    > rusze. Oni specjalnie, zeby komus na zlosc zrobic narzucali sie ze swoja obecn
    > oscia i jeszcze sie bezczelnie z tego smiali. Ja dostawalam szalu, gdy "ta doro
    > sla kobieta" przychodzila i niczym 5 letnie dziecko skakala po lozkach piszczac
    > . Jak syn poszedl na studia, to odeszlam od eks, zabralam corke, ktora pozniej
    > podobnie jak i ja dosc szybko w okolicach 18 wyszla za maz. Zostalam singielka,
    > ale tak do konca i tak nie udalo sie pozbyc ich z mojego zycia, niestety.

Afq, teraz czeka Cię zalew pocztówek od Ady. :)

--
  • afq 29.04.19, 13:52
    kod_matrixa napisał:

> Afq, teraz czeka Cię zalew pocztówek od Ady. :)

:-D
    takie pocztówki wcale nie sa takie złe :-)

--
  • ada_ww 29.04.19, 13:58
    afq napisał:

> kod_matrixa napisał:
    >
    >
    > > Afq, teraz czeka Cię zalew pocztówek od Ady. :)
    >
    > :-D
    > takie pocztówki wcale nie sa takie złe :-)
    >

I jeszcze jedna, juz na dzis ostatnia, bo odchodze od komputera:)
    Gdy sie szwagierka przewrocila skaczac, to podspiewywala sobie, albo SE - "Anka skakanka zlapala balwanka, Anka skakanka zlapala balwanka" .
    Z jednej strony to bardzo dobrze, ze czlowiekowi pamiec przywraca, jednak wolalabym, zeby te pamiec przywracalo mi w jezykach obcych, ktorymi dawniej poslugiwalam sie bardzo dobrze, a dzis ... czuje sie jak analfabetka. Ale to, co ja w zyciu przeszlam, tez nie pozostaje obojetne.
  • ada_ww 29.04.19, 14:46
    Ciezko czasem odejsc od komputera, wiec jeszcze cos napisze. Jakies 10 lat temu, gdy ja mialam lat 36, a ona 37, byla ladna pogoda i szlismy w weekend do lokalu na piwo, spraszala swoje kolezanki z liceum. I zaczynalo sie spiewanie: "krowka muuu, byczek buu, piesek hauuu, kotek miauuu, kozka meeee, owca beeee, a kurka ko ko ko", w tym nasladowanie odlosow zwierzat spiewajac w miejscu publicznym. Wstyd mi bylo jak cholera i caly wieczor byl jak zwykle spaprany:(
  • kod_matrixa 29.04.19, 15:03
    ada_ww napisał(a):

> Ciezko czasem odejsc od komputera, wiec jeszcze cos napisze. Jakies 10 lat temu
    > , gdy ja mialam lat 36, a ona 37, byla ladna pogoda i szlismy w weekend do loka
    > lu na piwo, spraszala swoje kolezanki z liceum. I zaczynalo sie spiewanie: "kro
    > wka muuu, byczek buu, piesek hauuu, kotek miauuu, kozka meeee, owca beeee, a ku
    > rka ko ko ko", w tym nasladowanie odlosow zwierzat spiewajac w miejscu publiczn
    > ym. Wstyd mi bylo jak cholera i caly wieczor byl jak zwykle spaprany:(

Ciekawe czy Adzie po tym przeżyciu przeszła trauma? ;)

--
  • afq 29.04.19, 15:33
    :-)

no widzisz..
    tobie juz w ten wieczór było wstyd
    mi alkoholikowi nie

innymi słowy.. ciesz sie ze sie wstydziłas :-)

--
  • yadaxad 29.04.19, 16:23
    Nie w tym momencie. Ciąg nie jest przecież tylko uspokojeniem tańczących rąk.
  • afq 29.04.19, 17:08
    yadaxad napisał(a):

> Nie w tym momencie. Ciąg nie jest przecież tylko uspokojeniem tańczących rąk.

do poczucia winy, wstydu itp sporo alkoholu musiało upłynąć
    pisałem o wchodzeniu w nałóg

--
  • ada_ww 30.04.19, 13:37
    afq napisał:

> :-)
    >
    > no widzisz..
    > tobie juz w ten wieczór było wstyd
    > mi alkoholikowi nie
    >
    > innymi słowy.. ciesz sie ze sie wstydziłas :-)
    >

A no wstydzilam sie, do tego bylam strasznie zla na te cala sytuacje. Byl weekend, ladna pogoda, wiec ludzie mysleli, ze do poznego wieczora posiedza sobie na zewnatrz, gdy do pozna swiecilo slonce, porozmawiaja, milo spedza czas, a tu doczekali sie czegos, co przypominalo koncert dzieci z zespolem downa.
  • kod_matrixa 30.04.19, 15:22
    ada_ww napisał(a):

> afq napisał:
    >
    > > :-)
    > >
    > > no widzisz..
    > > tobie juz w ten wieczór było wstyd
    > > mi alkoholikowi nie
    > >
    > > innymi słowy.. ciesz sie ze sie wstydziłas :-)
    > >
    >
    > A no wstydzilam sie, do tego bylam strasznie zla na te cala sytuacje. Byl weeke
    > nd, ladna pogoda, wiec ludzie mysleli, ze do poznego wieczora posiedza sobie na
    > zewnatrz, gdy do pozna swiecilo slonce, porozmawiaja, milo spedza czas, a tu d
    > oczekali sie czegos, co przypominalo koncert dzieci z zespolem downa.

Ludzie z zespołem Downa mają w sobie więcej ciepła i naturalności niż tzw. "normalni" z różnymi maskami, chorym oportunizmem i swoją powierzchownością.

--
  • afq 30.04.19, 15:57
    kod_matrixa napisał:

> Ludzie z zespołem Downa mają w sobie więcej ciepła i naturalności niż tzw. "nor
    > malni" z różnymi maskami, chorym oportunizmem i swoją powierzchownością.

no nie zawsze tak jest
    ale prawda że często

--
  • ada_ww 30.04.19, 22:07
    afq napisał:

> kod_matrixa napisał:
    >
    >
    > > Ludzie z zespołem Downa mają w sobie więcej ciepła i naturalności niż tzw
    > . "normalni" z różnymi maskami, chorym oportunizmem i swoją powierzchownością.
    >
    > no nie zawsze tak jest
    > ale prawda że często

Tylko gdyby tak bylo, to gdy kobieta jest w ciazy, przyszli rodzice nie modliliby sie do Boga o tio, zeby miec zdrowe dziecko, lecz o to, zeby urodzilo sie z zespolem downa, czy spektrum autyzmu.
    Ja tez nigdzie nie napisalam, ze te damy biorace udzial w spotkaniu mialy zespol downa, bo akurat to byl zlot borderline, gdzie jedno ciezsze od drugiego. Taki wrecz razacy, drazniacy infantylizm polaczony z taka wyjatkowa podloscia, falszem i brakiem kultury. Bo nie sadze, zeby kobiety wtedy dobrze po 30 nie wiedzialy, ze takie zachowanie nie przystoi w tej sytuacji, zwyczajnie pewnie na wiejskiej dyskotece jest to dla nich normalne.
  • kod_matrixa 30.04.19, 22:13
    ada_ww napisał(a):

> afq napisał:
    >
    > > kod_matrixa napisał:
    > >
    > >
    > > > Ludzie z zespołem Downa mają w sobie więcej ciepła i naturalności n
    > iż tzw
    > > . "normalni" z różnymi maskami, chorym oportunizmem i swoją powierzchowno
    > ścią.
    > >
    > > no nie zawsze tak jest
    > > ale prawda że często
    >
    > Tylko gdyby tak bylo, to gdy kobieta jest w ciazy, przyszli rodzice nie modlili
    > by sie do Boga o tio, zeby miec zdrowe dziecko, lecz o to, zeby urodzilo sie z
    > zespolem downa, czy spektrum autyzmu.
    > Ja tez nigdzie nie napisalam, ze te damy biorace udzial w spotkaniu mialy zespo
    > l downa, bo akurat to byl zlot borderline, gdzie jedno ciezsze od drugiego. Tak
    > i wrecz razacy, drazniacy infantylizm polaczony z taka wyjatkowa podloscia, fal
    > szem i brakiem kultury. Bo nie sadze, zeby kobiety wtedy dobrze po 30 nie wiedz
    > ialy, ze takie zachowanie nie przystoi w tej sytuacji, zwyczajnie pewnie na wie
    > jskiej dyskotece jest to dla nich normalne.

Ada, zdjęłaś rzuconą na mnie wczoraj fatwę, czy komunikujesz się ze mną za pośrednictwem innych forumowiczów? :)

--
  • opiump 30.04.19, 22:13
    Tobie przystoi wszystko jak i tubylcom :) nawet przyglądanie się .... wiesz komu i czemu :D mam nadzieję ;) że nikomu stąd nie zdarzy się jak jakiś popierdolony agresor będzie obijał przy obojętności pozostałych " ludzkich stworzeń "
    cześć o mądry, zdrowy i normalny :D
  • kod_matrixa 30.04.19, 22:16
    opiump napisał(a):

> Tobie przystoi wszystko jak i tubylcom :) nawet przyglądanie się .... wiesz kom
    > u i czemu :D mam nadzieję ;) że nikomu stąd nie zdarzy się jak jakiś popierdolo
    > ny agresor będzie obijał przy obojętności pozostałych " ludzkich stworzeń "
    > cześć o mądry, zdrowy i normalny :D

Wcale nie chcę być normalny.

Mądry w zupełności wystarczy. :)

--
  • opiump 30.04.19, 22:22
    kod_matrixa napisał:

>
    >
    > Wcale nie chcę być normalny.
    >
    > Mądry w zupełności wystarczy. :)
    >
    >
    łacha cha cha cha. Przykro mi bardzo - nie jesteś.
    Chciałbyś - podałam Ci przykład dlaczego :D
  • kod_matrixa 30.04.19, 22:25
    opiump napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    >
    > >
    > >
    > > Wcale nie chcę być normalny.
    > >
    > > Mądry w zupełności wystarczy. :)
    > >
    > >
    > łacha cha cha cha. Przykro mi bardzo - nie jesteś.
    > Chciałbyś - podałam Ci przykład dlaczego :D

Przykład nietrafiony. Nie było mnie tu gdy czy Anka prosiłyście o pomoc.

--
  • opiump 30.04.19, 22:26
    nikogo tu nie było. Anka z duchami kurwa pisała :D
  • opiump 30.04.19, 22:26
    bucha cha cha cha
  • ada_ww 30.04.19, 22:30
    opiump napisał(a):

> bucha cha cha cha

I to jest Twoja odpowiedz, a wyobraz sobie, ze ci, ktorzy takiego imbecyla wkrecaja i maja z tego ubaw powinni zdawac sobie sprawe z tego, ze moze byc to w konsekwencjach niebezpieczne.
  • kod_matrixa 30.04.19, 22:32
    opiump napisał(a):

> bucha cha cha cha

Opiump, przyznaj się, że jesteś takim Frankensteinem, co to robi eksperymenty i prymitywne prowokacje. :D

--
  • kod_matrixa 30.04.19, 22:29
    opiump napisał(a):

> nikogo tu nie było. Anka z duchami kurwa pisała :D

Mnie nie było.

--
  • opiump 30.04.19, 22:32
    oczywiście z duchami i do duchów pisała :D
    masz dowód na to, że Cię tu nie było pod innym nickiem ? Nie ?
    o jak mi kurwa przykro ;)
  • opiump 30.04.19, 22:36
    a, co zrobiłeś dla tych dzieci gdy dosięgła Cię ta informacja ?
    Pochwal się może w tym temacie. przestań ciągle jak i tubylcy psalmy pochwalne o sobie : piękni i mądrzy.
    Co zrobiliście dla tych dzieci ?
    Dalej kurwa nic ?
    Mądrość tutaj aż tryska bucha cha cha cha cha cha
  • yadaxad 30.04.19, 22:42
    Nie znam sprawy, ale czego nie zrobiono?
  • opiump 30.04.19, 22:50
    gówna :D
  • yadaxad 30.04.19, 22:56
    No nie da rady, nawet jakby ktoś narobił na kompa, do netu to przez ekran nie przejdzie.
  • opiump 30.04.19, 22:57
    a najciekawszym aspektem tej sprawy jest, że psychol kasuje kupę kasy z socjalu i na dzieci. Zamiast pracować to żyje na koszt ciężko pracujących ludzi i dręczy dzieci. Pytam gdzie tu mądrość ?
    Idę stą bo taka mądrość to jeszcze nie mój lelewel/poziom. Bay :D
  • yadaxad 30.04.19, 23:02
    Jak wiesz kto to i wiesz, że dręczy, to sama to zgłaszałaś?
  • opiump 30.04.19, 23:05
    szukasz sensacji czy książkę piszesz ?
  • opiump 30.04.19, 23:06
    i nie odpytuj mnie, bo nie jesteśmy w szkole bucha cha cha cha cha.
  • yadaxad 30.04.19, 23:11
    To sobie dalej buchaj w obronie dzieci, jesteś niebywale skuteczna.
  • opiump 30.04.19, 23:12
    zanim się przypierdolisz do mnie - odpowiedz sobie, co Ty zrobiłaś wraz tubylcami he he.
  • opiump 30.04.19, 23:15
    zakładam, że nic. Bidna Anka sama nic nie zdziałała. Ale zastanówmy się jaki skutek by był gdyby kilka, kilkanaście osób się zainteresowało ?
    Nie muszę chyba polecać do poduszki " Psychologi tłumu " :D
  • yadaxad 30.04.19, 23:18
    Możliwe. Ale nie znam sprawy.
  • opiump 30.04.19, 23:20
    pewnie, że nie, bo od początku miałaś na to wyjebane :D
  • opiump 30.04.19, 23:22
    kocham ludzi :D
  • kod_matrixa 01.05.19, 08:31
    opiump napisał(a):

> oczywiście z duchami i do duchów pisała :D
    > masz dowód na to, że Cię tu nie było pod innym nickiem ? Nie ?
    > o jak mi kurwa przykro ;)

Udowadnia się winę, a nie niewinność. Tego pewnie też nie wiesz. :D

--
  • opiump 01.05.19, 08:35
    chuj mnie interesuje Twój bełkot.
    A, co zrobiłeś obecnie dla tych dzieci ?
  • kod_matrixa 01.05.19, 08:37
    opiump napisał(a):

> chuj mnie interesuje Twój bełkot.
    > A, co zrobiłeś obecnie dla tych dzieci ?

Opiump zrób sobie tomografię komputerową czaszki. Być może zgubiłaś mózg, bo właśnie takie sprawiasz wrażenie.

--
  • opiump 01.05.19, 08:43
    Oczywiście. Bay.
  • opiump 01.05.19, 09:17
    o mądry i wielki. Zakładam, że miałeś dobre dzieciństwo - nikt Cie nie napierdalał, nie molestował ani psychicznie nie gnębił, co ?
  • kod_matrixa 01.05.19, 09:19
    opiump napisał(a):

> o mądry i wielki. Zakładam, że miałeś dobre dzieciństwo - nikt Cie nie napierda
    > lał, nie molestował ani psychicznie nie gnębił, co ?

Puenta będzie?

--
  • opiump 01.05.19, 09:22
    po, co ? Przecież mądry jesteś :D
  • kod_matrixa 01.05.19, 09:35
    opiump napisał(a):

> po, co ? Przecież mądry jesteś :D

Tobie i tak nikt nie dorówna. Wiesz kto jest winien, a kto nie. Nawet wiesz kto i kiedy pisał na forum pod innym nickiem.

Zapewne masz też jakieś przekazy telepatyczne. Dlatego taki prorok jak Ty powinien mieć puentę do swoich przypowieści.

--
  • opiump 01.05.19, 09:37
    Wróćmy do pytania, co zrobiłeś dla tych dzieci gdy dowiedziałeś się o ich losie ?
  • opiump 01.05.19, 09:38
    nic ? A przecież taki wrażliwy, empatyczny, współczujący :D no i mądry :D
  • opiump 01.05.19, 09:39
    ha ha ha ha ha.
  • opiump 01.05.19, 09:48
    no i lepszy, bo Ty tego nie robisz ;) Ty się tylko przyglądasz bucha cha cha cha cha :D
    ja pierdole narcyz w całej okazałości :D wraz z tubylcami ha ha ha
  • kod_matrixa 01.05.19, 09:50
    opiump napisał(a):

> no i lepszy, bo Ty tego nie robisz ;) Ty się tylko przyglądasz bucha cha cha ch
    > a cha :D
    > ja pierdole narcyz w całej okazałości :D wraz z tubylcami ha ha ha

Tak jak myślałem. Nie masz żadnych dowodów i rzucasz oskarżeniami. Wychodzi na to, że jesteś ostro naćpana.

--
  • opiump 01.05.19, 09:53
    kod_matrixa napisał:

> Tak jak myślałem. Nie masz żadnych dowodów i rzucasz oskarżeniami. Wychodzi na
    > to, że jesteś ostro naćpana.
    >
    >
    >
    >
    >
    A Ty odczłowieczony, bo do tej pory tylko bełkot, bełkot aby zrzucić z siebie odpowiedzialności. A przypomnę teraz stanowi prawo o obowiązku informowania o takich sytuacjach. Ciekawa jestem w jakim celu ktoś wprowadził takie prawo ?
    Jak myślisz ?
  • kod_matrixa 01.05.19, 09:54
    opiump napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    >
    > > Tak jak myślałem. Nie masz żadnych dowodów i rzucasz oskarżeniami. Wychod
    > zi na
    > > to, że jesteś ostro naćpana.
    > >
    > >
    > >
    > >
    > >
    > A Ty odczłowieczony, bo do tej pory tylko bełkot, bełkot aby zrzucić z siebie o
    > dpowiedzialności. A przypomnę teraz stanowi prawo o obowiązku informowania o ta
    > kich sytuacjach. Ciekawa jestem w jakim celu ktoś wprowadził takie prawo ?
    > Jak myślisz ?

Skoro ćpasz, to powinnaś się leczyć.

--
  • opiump 01.05.19, 09:56
    Powiadasz ? Cóż, dla mnie jeszcze istnieje szansa :D
  • kod_matrixa 01.05.19, 10:00
    opiump napisał(a):

> Powiadasz ? Cóż, dla mnie jeszcze istnieje szansa :D

Przy takich halucynacjach to raczej wątpliwe.

--
  • opiump 01.05.19, 10:02
    Przy Twojej degeneracji raczej tez wątpliwe :D
  • opiump 01.05.19, 10:03
    dobra o mądry, wspaniały, empatyczny, mądry. Zostawiam Cię z Twoim zwierciadełkiem. Miłej he he zabawy:D
  • opiump 01.05.19, 10:05
    pozdrów ledę16 tą, co na chora Ankę wylała wiadro pomyj :D
    Zresztą czego można było się spodziewać w takim miejscu od takich śmieci :D
  • opiump 01.05.19, 10:06
    oczywiście przy pełnej akceptacji innych bucha cha cha cha. Lepszych, bo oni tylko patrzyli ha ha ha.
  • ada_ww 01.05.19, 11:01
    opiump napisał(a):

> pozdrów ledę16 tą, co na chora Ankę wylała wiadro pomyj :D
    > Zresztą czego można było się spodziewać w takim miejscu od takich śmieci :D

Opium, ja Ci obiecuje Lede od Ciebie pozdrowic, jak ja tylko dzis spotkam:)
  • kod_matrixa 01.05.19, 09:47
    opiump napisał(a):

> Wróćmy do pytania, co zrobiłeś dla tych dzieci gdy dowiedziałeś się o ich losie
    > ?

Najpierw Ty odpowiedź na moje pytanie. Gdzie masz dowód, że byłem na forum jak była tu mowa o dzieciach Anki czy kogoś tam?

--
  • opiump 01.05.19, 09:50
    a kim Ty jesteś aby mi mówić, co mam komu udowadniać czy też nie ? :D
    Wiedziałeś i jak do tej pory nie zrobiłeś nic wraz z innymi po za pustym narcystycznym bełkotem ha ha ha ha.
    Nie uważasz, że jesteś zabawny :D
  • kod_matrixa 01.05.19, 09:52
    opiump napisał(a):

> a kim Ty jesteś aby mi mówić, co mam komu udowadniać czy też nie ? :D
    > Wiedziałeś i jak do tej pory nie zrobiłeś nic wraz z innymi po za pustym narcys
    > tycznym bełkotem ha ha ha ha.
    > Nie uważasz, że jesteś zabawny :D

Od dawna ćpiesz?

--
  • opiump 30.04.19, 22:25
    no chyba, że masochistą jesteś jak i tubylcy.
  • kod_matrixa 30.04.19, 22:18
    ada_ww napisał(a):

> afq napisał:
    >
    > > kod_matrixa napisał:
    > >
    > >
    > iż tzw
    > ścią.
    > >
    > > ale prawda że często
    >
    > Tylko gdyby tak bylo, to gdy kobieta jest w ciazy, przyszli rodzice nie modlili
    > by sie do Boga o tio, zeby miec zdrowe dziecko, lecz o to, zeby urodzilo sie z
    > Ja tez nigdzie nie napisalam, ze te damy biorace udzial w spotkaniu mialy zespo
    > l downa, bo akurat to byl zlot borderline, gdzie jedno ciezsze od drugiego. Tak
    > i wrecz razacy, drazniacy infantylizm polaczony z taka wyjatkowa podloscia, fal
    > szem i brakiem kultury. Bo nie sadze, zeby kobiety wtedy dobrze po 30 nie wiedz
    > ialy, ze takie zachowanie nie przystoi w tej sytuacji, zwyczajnie pewnie na wie
    > jskiej dyskotece jest to dla nich normalne.

A co to za wyjątkowa sytuacja była?

--
  • kod_matrixa 30.04.19, 22:23
    ada_ww napisał(a):

> afq napisał:
    >
    > > kod_matrixa napisał:
    > >
    > >
    > iż tzw
    > ścią.
    > >
    > > ale prawda że często
    >

Matka Hitlera też pewnie się modliła żeby Adolfek był zdrowy. I na ch.... to komu było?

Wolałbym urodzić się bez mózgu niż przeżyć życie A.H.

--
  • yadaxad 30.04.19, 22:33
    Nie byłby ten, byłby inny, z identyczną osobowością, no może bardziej aryjski. Sytuacja czekała na takiego typa i pewnie wielu było, z tym samym myśleniem do konkursu. Akurat ten wygrał.
  • ada_ww 30.04.19, 23:00
    yadaxad napisał(a):

> Nie byłby ten, byłby inny, z identyczną osobowością, no może bardziej aryjski.
    > Sytuacja czekała na takiego typa i pewnie wielu było, z tym samym myśleniem do
    > konkursu. Akurat ten wygrał.

Tylko wiesz Jadaxad, ze Hitlerowi sie z ta aryjskoscia pomylilo. Rasa aryjska w oryginale to sa Arianie (Aryan), do ktorej zalicza sie Zydow, Persow i ludzi z Jordanii (dawniej Jordania to bylo Krolewstwo Izraela, a Wzgorza Ammanu nazywane byly Wzgorzami Jordanu).
  • yadaxad 30.04.19, 23:06
    To nie mnie, tylko niemcom. Ja widziałam stare macewy na żydowskim cmentarzu Hitlerów.
  • ada_ww 30.04.19, 23:18
    yadaxad napisał(a):

> To nie mnie, tylko niemcom. Ja widziałam stare macewy na żydowskim cmentarzu Hitlerów.

Ale ja nie napisalam, ze Tobie, tylko ze Hitlerowi, a pozniej historia i tak byla pozmieniana. Kto dzis wie o Wzgorzach Jordanu i Krolewstwie Izraela? prawie nikt, podobnie, jak Arian kojarza z Niemcami, a Niemcy to rasa nordycka, a nie aryjska.
  • yadaxad 30.04.19, 23:24
    Polacy też myślą, że istnieją genetyczni Polacy.
  • ada_ww 30.04.19, 23:31
    yadaxad napisał(a):

> Polacy też myślą, że istnieją genetyczni Polacy.

Kazda nacja potrzebuje poczucia tozsamosci. Podobnie z Kurdami, kiedys Kurdystan to obecny Irak i Syria, z Turcja i z Iranem Kurdowie nie mieli nic wspolnego oprocz tego ,ze chcieli te kraje podobijac, nie tylko te, takze Kuwejt, Pakistan i nie wiem jaki jeszcze kraj. Kurdowie to jest jednak nacja konfliktowa, agresywna, dlatego tez Bliski Wschod zostal podzielonu tak, a nie inaczej. Przeciez ISIS to Syria i Irak, Izrael, Turcja, czy Iran nie maja z IS nic wspolnego.
  • kod_matrixa 01.05.19, 08:35
    yadaxad napisał(a):

> Nie byłby ten, byłby inny, z identyczną osobowością, no może bardziej aryjski.
    > Sytuacja czekała na takiego typa i pewnie wielu było, z tym samym myśleniem do
    > konkursu. Akurat ten wygrał.

To jest już tylko gdybanie. Ten akurat miał wyjątkowe zdolności oratorsko-aktorskie. Z innym typem ten numer mógłby już nie przejść.

--
  • ada_ww 29.04.19, 13:31
    Zawsze najbardziej balam sie tego, co moze wydarzyc sie na imieninach. Wiadomo, ze jak sa imieniny, to sa goscie, no i jest wodka, wino, piwo, w zaleznosci co kto z gosci lubi. W pewnym momencie eks szwagierka, gdy nikt jej o to nie prosil brala przedmiot, ktory przypominal jej mikrofon i zaczynala udzielac koncertu skaczac i spiewajac. Goscie oczywiscie musieli uciekac z sofy, ze stolu lecialo wszystko, powylewane, powypieprzane salatki na podloge, na meble, no wszedzie. Dostawalam za przeproszeniem wscieklej k u r w i c y, bo trzeba bylo sprzatac, kupowac nowe kieliszki, meble byly poplamione, ale to ja bylam ta zla, jak cos takiego moglo mnie draznic, przeciez to normalne ...
  • kod_matrixa 29.04.19, 13:34
    ada_ww napisał(a):

> Zawsze najbardziej balam sie tego, co moze wydarzyc sie na imieninach. Wiadomo,
    > ze jak sa imieniny, to sa goscie, no i jest wodka, wino, piwo, w zaleznosci co
    > kto z gosci lubi. W pewnym momencie eks szwagierka, gdy nikt jej o to nie pros
    > il brala przedmiot, ktory przypominal jej mikrofon i zaczynala udzielac koncert
    > u skaczac i spiewajac. Goscie oczywiscie musieli uciekac z sofy, ze stolu lecia
    > lo wszystko, powylewane, powypieprzane salatki na podloge, na meble, no wszedzi
    > e. Dostawalam za przeproszeniem wscieklej k u r w i c y, bo trzeba bylo sprzata
    > c, kupowac nowe kieliszki, meble byly poplamione, ale to ja bylam ta zla, jak c
    > os takiego moglo mnie draznic, przeciez to normalne ...

Na imieninach.... :)

--
  • opiump 29.04.19, 18:27
    ale żeś się spluła :D
  • kod_matrixa 29.04.19, 19:05
    opiump napisał(a):

> ale żeś się spluła :D

Lepiej jej nie prowokuj. Ada miała dziś zły dzień. Strzeliła focha i rzuciła na mnie fatwę.

--
  • ada_ww 29.04.19, 20:48
    opiump napisał(a):

> ale żeś się spluła :D

A no zem siem splula, ale to nic wielkiego, chusteczek w domu na szczescie nie brakuje. pamietasz skakajaca lukaszowke te infantylna i falszywa? To tez ta sama, co sie dubluje. To tak dla wiadomosci na marginesie jakbys jeszcze nie wiedziala.
  • ada_ww 29.04.19, 21:19
    I jeszcze sobie przypomnij czasy swojej glupoty z dawnych mlodych lat, gdy dawalas jej w klasie maturalnej swoje papierosy, kupowalas jej kawe WZ-ce, paczki w cukierni niedaleko sklepu odziezowego, w ktorym pracowalam. Daka durna bylas, a tamta miala kase, tylko jej bylo tak dobrze zebrac od Ciebie, bo i tak jej zawsze kupilas, dalas papierosa. Pozniej Twoj ojciec sie wkurzal, czy matka, ze dopiero co dostalas paczke papierosow, a juz polowy nie ma. Bo tak to bylo, w czasie gdy Ty wypalalas papierosa, to ona i to Twoich, bo wlasne miala w domu, w szufladzie.
    Ale bzdury pisze, przeciez tu nikt sie nie zna:)
  • ada_ww 29.04.19, 12:32
    Ale zdaje sie, ze kiedys Opiump wytlumaczyla forumowiczom, ze tej Anki niecierpi z osobistych pobudek i tez dlatego, ze nikt nie pytal jej o zdanie, a pakowali jej wszedzie te nieszczesna Anke do jej zycia, a ona tej Anki nie chciala. Jezeli to prawda, to ja rozumiem, ja tez bym nie chciala.
  • yadaxad 28.04.19, 19:16
    Z tą empatią to pewnie jak z twoim podziwem dla merców w A.S. Kto ma jachty, ten ma jachty, a jedna czwarta ludności żyje na granicy skrajnej biedy, nie mówiąc o bezrobociu.
  • afq 28.04.19, 19:19

należymy do zdecydowanej mniejszości mieszkańców planety ziemia
    którzy mają prąd wodę i dach nad głową

MNIEJSZOŚCI

--
  • afq 28.04.19, 19:21
    1/4 to chyba po prostu do tego głoduje

--
  • yadaxad 28.04.19, 20:21
    A co, nie wierzysz, że arabia ma ogromne problemy socjalne?
  • ada_ww 28.04.19, 20:33
    yadaxad napisał(a):

> A co, nie wierzysz, że arabia ma ogromne problemy socjalne?

Ja mysle, ze Afq pomylil sie w statystykach, 1/4 tam ma prad i swiatlo, a 3/4 gloduje.
  • afq 28.04.19, 20:36
    nie
    nie pomyliłem

tak czy siak
    ludzi którzy mają i dom i wode i prąd i nie głodują jest na świecie mały ułamek

--
  • ada_ww 28.04.19, 20:38
    afq napisał:

> nie
    > nie pomyliłem
    >
    > tak czy siak
    > ludzi którzy mają i dom i wode i prąd i nie głodują jest na świecie mały ułamek
    >

Ze Ty nie wylapales u mnie cynizmu w poscie o Arabii?
  • afq 28.04.19, 20:41
    ada_ww napisał(a):

> Ze Ty nie wylapales u mnie cynizmu w poscie o Arabii?

:-)
    no tak.. bo ja czasem kompletnie nie łapie.. to fakt który zauważam u siebie

--
  • afq 28.04.19, 20:40
    tak na szybko aż sobie sprawdziłem
    szacuje sie ze 11% ludzi głoduje i liczba ta szybko rosnie

--
  • yadaxad 28.04.19, 20:40
    Z wodą to tak sobie. Ale to było do ady widzącej w saudyjskiej raj. Raj konsumpcyjny to ma rodzinka.
  • afq 28.04.19, 20:46
    PKB w Arabii Saudyjskiej na osobę wyniosło 23 tys. dolarów amerykańskich
    przy 15 tys. w Polsce
    w zeszłym roku

hm

--
  • afq 28.04.19, 20:49
    to daje Arabii Saudyjskiej 37 miejsce na świecie
    na 190 państw

my w tym rankingu jestesmy na 56 miejscu

pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_PKB_nominalnego_per_capita

--
  • afq 28.04.19, 20:51
    to oczywiscie tylko statystyki
    no ale nikt z nas nie zyl w Arabii Saudyjskiej
    [byc moze to niesłuszne założenie] a jesli sie zastanawiac jaka tam bieda czy nie bieda to na czyms trzeba sie oprzec

--
  • afq 28.04.19, 20:57
    wg tego zestawienia to jestesmy 40 lat za Arabią Saudyjską yadaxad

--
  • kod_matrixa 28.04.19, 21:15
    afq napisał:

> wg tego zestawienia to jestesmy 40 lat za Arabią Saudyjską yadaxad
    >

Poczekaj jak się ropa skończy w tym regionie. Będzie ten sam syf co w Afganistanie.

--
  • afq 28.04.19, 22:32
    nie sądzę
    zdążą zainwestować

a poza tym... czasów bez ropy nasze wnuki nie dożyją

--
  • ada_ww 28.04.19, 21:17
    afq napisał:

>

Oby Bog pozwolil mi tak glodowac do konca mojego zycia, to bylabym naprawde szczesliwa:)
    www.youtube.com/watch?v=s0eAdFGkklw
  • yadaxad 28.04.19, 21:36
    Niech Bóg spełni twe życzenie.
  • ada_ww 28.04.19, 21:46
    yadaxad napisał(a):

> Niech Bóg spełni twe życzenie.

Jak bedzie na tyle laskawy:)
    Ale nie trzeba az tak daleko do Arabii Saudyjskiej, ukrainska mafia ma to samo, a jest duzo blizej, tez statki wyspy:)
    www.youtube.com/watch?v=nP_ZfZqjtc0
  • kod_matrixa 28.04.19, 21:53
    Tu jest podany faktyczny stan jakości życia wg ONZ. To że w pewnym kraju ktoś jeździ mercedesem jeszcze nie znaczy, że to raj. Zwłaszcza, że jego rodacy zasuwają wielbłądem, a jedyny majątek to koza.

pl.m.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_wska%C5%BAnika_rozwoju_spo%C5%82ecznego

--
  • afq 28.04.19, 22:36
    dość skąpo podają co właściwie oceniano w tym rankingu
    ale i tak.. gorzej niż u nas tam nie jest wg tego zestawienia

--
  • kod_matrixa 29.04.19, 08:23
    afq napisał:

> dość skąpo podają co właściwie oceniano w tym rankingu
    > ale i tak.. gorzej niż u nas tam nie jest wg tego zestawienia
    >

Lepiej nie jest. No chyba, że w barwnych opowiadaniach Ady. A Arabia Saudyjska to zaledwie kilka procent całego świata arabskiego, w którym jak widać, nie przelewa się, oględnie rzecz ujmując.

--
  • afq 29.04.19, 10:35
    no ale z ta biedą tez bym nie przesadzał

a swoja drogą ciekawe jak wyglądałby ranking poziomu zycia układany przez kogoś ze świata arabskiego
    bo prawdopodobnie te wszystkie rankingi to wytwór kogoś z zachodu
    cos czuje że inne kryteria byłyby brane pod uwagę i tabelka wyglądałaby inaczej

jak ze wszystkim, nie ma jednej prawdy

--
  • kod_matrixa 29.04.19, 11:11
    afq napisał:

> no ale z ta biedą tez bym nie przesadzał
    >
    > a swoja drogą ciekawe jak wyglądałby ranking poziomu zycia układany przez kogoś
    > ze świata arabskiego
    > bo prawdopodobnie te wszystkie rankingi to wytwór kogoś z zachodu
    > cos czuje że inne kryteria byłyby brane pod uwagę i tabelka wyglądałaby inaczej
    >
    > jak ze wszystkim, nie ma jednej prawdy
    >

Przecież te raporty są tworzone często właśnie przez intelektualistów i uczonych arabskich.

biblioteka.netgenes.pl/raport-o-rozwoju-spolecznym-w-panstwach-arabskich.html

--
  • afq 29.04.19, 12:24
    kod_matrixa napisał:

> Przecież te raporty są tworzone często właśnie przez intelektualistów i uczonyc
    > h arabskich.

raczej bywa że są tworzone przez arabskich intelektualistów
    tak jak akurat ten który wskazałeś i akurat dotyczy tylko państw arabskich
    sądzisz ze raport o poziomie życia w krajach całego świata tworzyli też oni?

pisałem o tym ze ciekawe jak by wyglądał ich raport nt całego świata, a nie ich świata

--
  • kod_matrixa 29.04.19, 12:30
    afq napisał:

> kod_matrixa napisał:
    >
    >
    > > Przecież te raporty są tworzone często właśnie przez intelektualistów i u
    > czonyc
    > > h arabskich.
    >
    > raczej bywa że są tworzone przez arabskich intelektualistów
    > tak jak akurat ten który wskazałeś i akurat dotyczy tylko państw arabskich
    > sądzisz ze raport o poziomie życia w krajach całego świata tworzyli też oni?
    >
    > pisałem o tym ze ciekawe jak by wyglądał ich raport nt całego świata, a nie ich
    > świata
    >
    >
    >
    >

Sądząc po tym jaki mają stosunek do własnej rzeczywistości raczej nie odbiegał by od tych zachodnich.

--
  • yadaxad 28.04.19, 22:01
    Majątki mnie ruszają, jak już przy nich jesteś, to duże przetasowania majątków w rodzinie teraz były.
  • kod_matrixa 29.04.19, 09:46
    afq napisał:

>

PKB niewiele Ci powie. A na pewno nie zawsze. Zwłaszcza w odniesieniu do standardów życia, w takich autokratycznych krajach jak m in Arabia Saudyjska.

www.newsweek.pl/biznes/gospodarka/powinnismy-przestac-ogladac-sie-ciagle-na-pkb-to-wskaznik-ktory-o-niczym-nie-swiadczy/ryfh136

--
  • kod_matrixa 29.04.19, 09:57
    kod_matrixa napisał:

> afq napisał:
    >
    > > wg tego zestawienia to jestesmy 40 lat za Arabią Saudyjską yadaxad
    > >
    >
    > PKB niewiele Ci powie. A na pewno nie zawsze. Zwłaszcza w odniesieniu do standa
    > rdów życia, w takich autokratycznych krajach jak m in Arabia Saudyjska.
    >
    > www.newsweek.pl/biznes/gospodarka/powinnismy-przestac-ogladac-sie-ciagle-na-pkb-to-wskaznik-ktory-o-niczym-nie-swiadczy/ryfh136
    >
    >
    >
    >
    >

Dla przykładu w 2009 r. Arabia Saudyjska wydawała 4 razy więcej pieniędzy na wojsko niż Polska. A to tylko jeden wskaźnik, który trzeba odjąć od wutworzonego PKB przez Arabię.

pl.m.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_wydatk%C3%B3w_na_wojskowo%C5%9B%C4%87

--
  • yadaxad 28.04.19, 21:02
    Wybacz, nie będę udowadniać, że oparłam się tylko o ścianę. I na temat saudyjskiej dyskutować nie będę.
  • afq 28.04.19, 20:34
    mnie pytasz?
    przeciez własnie piszę że te problemy są powszechne

--
  • kod_matrixa 28.04.19, 16:53
    ada_ww napisał(a):

> Ale Opiump, on jest cwany tu na forum, tu dowartosciowuje sie, gdy bzdzi o swoj
    > ej rzekomej inteligencji, bo w realu oprocz wierzacej w niego baby kot z parcha
    > mi nie zwrocilby na niego uwagi. Tu leczy swoje kompleksy, bo w realu zdiagnozo
    > wali go jako zaburzenca z nadpobudliwoscia seksualna, z zaburzeniami obsesyjno
    > kompulsywnymi i urojeniami ksobnymi, dzieki ktorym uwaza sie za wladce swiata.

To jest cwany czy nie jest cwany? Oto jest pytanie. :)

Może jednak jest po prostu inteligentny.

--
  • kod_matrixa 29.04.19, 11:27
    ada_ww napisał(a):

> Ale Opiump, on jest cwany tu na forum, tu dowartosciowuje sie, gdy bzdzi o swoj
    > ej rzekomej inteligencji, bo w realu oprocz wierzacej w niego baby kot z parcha
    > mi nie zwrocilby na niego uwagi. Tu leczy swoje kompleksy, bo w realu zdiagnozo
    > wali go jako zaburzenca z nadpobudliwoscia seksualna, z zaburzeniami obsesyjno
    > kompulsywnymi i urojeniami ksobnymi, dzieki ktorym uwaza sie za wladce swiata.

Ada psycholożka rozkładającą mnie na czynniki pierwsze. :-D

Ada, pchylogog na czynniki pierwsze może rozłożyć jedynie szminkę. I to pod warunkiem jak nie jest "blondynką".

Ilu już wartościowych forumowiczów opuściło to forum przez takich "znawców" tematu i fanatyków kultu cargo (psychologii) tylko dlatego, że ktoś w ich dalszej lub bliżej rodzinie jest lub był kapłanem tej świeckiej wiary.

Z czasem okazuje się jak to matki, ciotki, pociotki tudzież znajome uprawiają ten zawód, a zaczadzony ich naukami i rzekomymi umiejętnościami forumowicz z rozdziawioną buźką i wypiekami na twarzy mniej lub bardziej świadomie zdradza źródło owego zaczadzenia, a jednocześnie również własne "zdolności" poznawcze.

--
  • meela 27.04.19, 16:43
    Myślę, że ludzie pogardzają innymi ludźmi, aby podnieść sobie samoocenę.
    Takie myślenie, że jak ktoś jest gorszy, głupszy to ja lepszy i mądrzejszy.
    Można też pogardzać sobą i projektować na innych.
  • kod_matrixa 27.04.19, 17:02
    meela napisała:

> Myślę, że ludzie pogardzają innymi ludźmi, aby podnieść sobie samoocenę.
    > Takie myślenie, że jak ktoś jest gorszy, głupszy to ja lepszy i mądrzejszy.
    > Można też pogardzać sobą i projektować na innych.

Mniej inteligentny nie znaczy gorszy. A już na pewno nie zawsze.

--
  • kod_matrixa 27.04.19, 17:05
    kod_matrixa napisał:

> meela napisała:
    >
    > > Myślę, że ludzie pogardzają innymi ludźmi, aby podnieść sobie samoocenę.
    > > Takie myślenie, że jak ktoś jest gorszy, głupszy to ja lepszy i mądrzejsz
    > y.
    > > Można też pogardzać sobą i projektować na innych.
    >
    >
    > Mniej inteligentny nie znaczy gorszy. A już na pewno nie zawsze.
    >

Jak mnie to irytuje, że ludzie tego nie rozumieją albo nie chcą rozumieć. :/

--
  • meela 27.04.19, 17:21
    Można pogardzać drugim człowiekiem tylko dlatego, ze jest inny (co znaczy dla pogardzającego gorszy).
  • kod_matrixa 27.04.19, 19:31
    meela napisała:

> Można pogardzać drugim człowiekiem tylko dlatego, ze jest inny (co znaczy dla p
    > ogardzającego gorszy).

Masło maślane.

--
  • kod_matrixa 27.04.19, 19:35
    kod_matrixa napisał:

> meela napisała:
    >
    > > Można pogardzać drugim człowiekiem tylko dlatego, ze jest inny (co znaczy
    > dla p
    > > ogardzającego gorszy).
    >
    >
    > Masło maślane.
    >
    >
    >
    >

Jak ktoś kimś pogardza - bez względu na powód - to samo przez się pogardzany odbiera tę pogardę, jako traktowanie go jako kogoś gorszego.

--
  • yadaxad 27.04.19, 19:41
    Postawa pogardliwa jest zachowaniem deprecjonującym , pogardliwym, obrażającym wobec .................. i tu następują uczucia, przekonania, niewiedza, dlaczego, wobec czego.
  • kod_matrixa 27.04.19, 21:21
    yadaxad napisał(a):

> Postawa pogardliwa jest zachowaniem deprecjonującym , pogardliwym, obrażającym
    > wobec .................. i tu następują uczucia, przekonania, niewiedza, dlacze
    > go, wobec czego.

Często idzie w parze z nienawiścią.

--
  • yadaxad 27.04.19, 21:41
    Pomyliłam się, na początku powinna być tylko -pogarda-, nie postawa pogardliwa. Emocje się w niej kryją, nienawiść też, albo lekceważenie, brak szacunku,zaprzeczanie wartościom itp. Choć można nienawidzieć , ale nie pogardzać, nawet cenić.
  • kod_matrixa 27.04.19, 21:48
    yadaxad napisał(a):

> Pomyliłam się, na początku powinna być tylko -pogarda-, nie postawa pogardliwa
    > . Emocje się w niej kryją, nienawiść też, albo lekceważenie, brak szacunku,zap
    > rzeczanie wartościom itp. Choć można nienawidzieć , ale nie pogardzać, nawet c
    > enić.

Też jakieś emocje się kryją. Tyle, że nie są wyraziste jak np gniew czy radość.

--
  • kod_matrixa 27.04.19, 21:31
    meela napisała:

> Można pogardzać drugim człowiekiem tylko dlatego, ze jest inny (co znaczy dla p
    > ogardzającego gorszy).

Osoba inteligentna zachowująca się tak samo negatywnie jak np. osoba przeciętna, zawsze powinna być oceniana jako gorsza, ponieważ jest osobą bardziej świadomą swoich czynów.

--
  • opiump 27.04.19, 21:40
    kod_matrixa napisał:

> Osoba inteligentna zachowująca się tak samo negatywnie jak np. osoba przeciętna
    > , zawsze powinna być oceniana jako gorsza, ponieważ jest osobą bardziej świadom
    > ą swoich czynów.
    >
    >
    >
    >
    masz na myśli swoją postawę do sytuacji dzieci Anki ?
    >
  • opiump 27.04.19, 21:41
    na, co zasługujesz jakie uczucia budzisz w Ance jak i pozostali?
    miłości ? :D
    akceptacji?
    weź koło i jebnij się w czoło :)
  • kod_matrixa 27.04.19, 21:45
    opiump napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    >
    > > Osoba inteligentna zachowująca się tak samo negatywnie jak np. osoba prze
    > ciętna
    > > , zawsze powinna być oceniana jako gorsza, ponieważ jest osobą bardziej ś
    > wiadom
    > > ą swoich czynów.
    > >
    > >
    > >
    > >
    > masz na myśli swoją postawę do sytuacji dzieci Anki ?
    > >

Opiump, przestań wkurzać ludzi na noc. :/

--
  • yadaxad 27.04.19, 21:52
    Jak się adę przycisnęło, o co chodzi w tym kręceniu się w smrodzie, to wyszła islamoarabofilka z pragnieniem strażników moralności szariatu. A o jaki -izm walczy opiump jeszcze się nie odkryła.
  • ada_ww 27.04.19, 22:40
    yadaxad napisał(a):

> Jak się adę przycisnęło, o co chodzi w tym kręceniu się w smrodzie, to wyszła i
    > slamoarabofilka z pragnieniem strażników moralności szariatu. A o jaki -izm wal
    > czy opiump jeszcze się nie odkryła.

Jezeli o mnie chodzi, to zarowno Ty, jak i Matrix mylicie sie, nikogo nie chce islamityzowac, jakiego jestem wyznania, to moja prywatna sprawa. A gdyby Matrix nie pisal swoich postow majacych na celu obrazanie muzulmanow, to moze ja tez nie wklejalabym filmow z yotube ze sraniem na torach.
  • opiump 28.04.19, 09:17
    To przestań opowiadać o rzeczach o których nie masz bladego pojęcia, bo sam podkurwiasz.
    PS. Anki dzieci dalej mają przejebane nie tylko dlatego, że tatuś chory ale i dlatego, że Ci zdrowi się tylko przyglądają.
    Jesteście zwykłymi przestępcami. O moralności i etyce nie wspomnę.
  • kod_matrixa 28.04.19, 09:29
    opiump napisał(a):

> To przestań opowiadać o rzeczach o których nie masz bladego pojęcia, bo sam pod
    > kurwiasz.
    > PS. Anki dzieci dalej mają przejebane nie tylko dlatego, że tatuś chory ale i d
    > latego, że Ci zdrowi się tylko przyglądają.
    > Jesteście zwykłymi przestępcami. O moralności i etyce nie wspomnę.

Srali muchy będzie wiosna.

--
  • opiump 28.04.19, 09:36
    aaa bo tyczy sie to nie Ciebie.
    Bay o wrażliwy, mądry.
    Tylko kurwa nie pęknij wraz z pozostałymi w tym swoim uniesieniu dla własnej mądrości :D
  • opiump 28.04.19, 09:37
    bucha cha cha cha cha cha.
  • kod_matrixa 27.04.19, 22:04
    kod_matrixa napisał:

> meela napisała:
    >
    > > Można pogardzać drugim człowiekiem tylko dlatego, ze jest inny (co znaczy
    > dla p
    > > ogardzającego gorszy).
    >
    >
    > Osoba inteligentna zachowująca się tak samo negatywnie jak np. osoba przeciętna
    > , zawsze powinna być oceniana jako gorsza, ponieważ jest osobą bardziej świadom
    > ą swoich czynów.
    >
    >
    >
    >
    >

Jeśli ktoś chciałby oceniać ludzi na zasadzie dobry czy zły to praktycznie jest to niemożliwe. Trzeba by uwzględnić całą masę czynników: inteligencję, świadomość własnych czynów, intencję, wiedzę i dziesiątki innych elementów. Następnie trzeba by te wszystkie czynniki potraktować jako jeden współczynnik, korygujacy taką czy inną postawę moralną w odniesieniu do sumienia/etyki danej jednostki.

Konkretne postawy nie mogą bezpośrednio przekładać się na ocenę człowieka, ponieważ muszą uwzględniać jego możliwości.

Trochę jak przy skokach narciarskich, kiedy noty są korygowane w zależności od siły wiatru, belki startowej itd.

Dlatego ocenianie i porównywanie ludzi w sposób bezwzględny w kontekście jej indywidualnego sumienia/etyki w sensie moralnym jest rzeczą bardzo złożoną i bardzo trudną, a w zasadzie niemożliwą.

--
  • yadaxad 27.04.19, 22:13
    Ocenia się efekty czynów w kontekście osobowości. Inaczej się karze jak komuś nie uda się zabić, od tego komu się uda, choć zamiar określał obie osoby tak samo.
  • kod_matrixa 27.04.19, 22:20
    yadaxad napisał(a):

> Ocenia się efekty czynów w kontekście osobowości. Inaczej się karze jak komuś
    > nie uda się zabić, od tego komu się uda, choć zamiar określał obie osoby tak s
    > amo.

Ale w kontekście kodeksu karnego. Natomiast w sensie uniwersalnym, sprawa już się komplikuje.

--
  • afq 27.04.19, 22:25
    kod_matrixa napisał:

> Ale w kontekście kodeksu karnego. Natomiast w sensie uniwersalnym, sprawa już s
    > ię komplikuje.

w moim swiecie to kodeks karny sprawe komplikuje
    w sensie uniwerslanym, ze sie posłuże twoimi słowami, zamiar skuteczny i nieskuteczny odbieram tak samo i tak samo reaguję

--
  • kod_matrixa 27.04.19, 22:30
    afq napisał:

> kod_matrixa napisał:
    >
    >
    > > Ale w kontekście kodeksu karnego. Natomiast w sensie uniwersalnym, sprawa
    > już s
    > > ię komplikuje.
    >
    > w moim swiecie to kodeks karny sprawe komplikuje
    > w sensie uniwerslanym, ze sie posłuże twoimi słowami, zamiar skuteczny i niesk
    > uteczny odbieram tak samo i tak samo reaguję
    >
    >

No i słusznie. W sensie moralnym liczy się intencja. W sensie prawnym już to jest nierealne. Bo jak niedoszły morderca zachowałby się w krytycznej sytuacji to tak naprawdę jest nieweryfikowalne.

--
  • yadaxad 27.04.19, 22:45
    To może być tylko przypadek, że mu się nie uda.Może być przekonany, że zabił, czyli zabił moralnie. A jednak nie chciałabym by intencje były sądzone tak samo jak efekt. Osądzenie jest egzaminem moralnym prawa. Skazywanie na śmierć jest legalizacją zabijania.
  • kod_matrixa 28.04.19, 09:28
    yadaxad napisał(a):

> To może być tylko przypadek, że mu się nie uda.Może być przekonany, że zabił, c
    > zyli zabił moralnie. A jednak nie chciałabym by intencje były sądzone tak samo
    > jak efekt. Osądzenie jest egzaminem moralnym prawa. Skazywanie na śmierć jest l
    > egalizacją zabijania.

Jeśli chodzi o karę śmieci to też jestem jej przeciwnikiem. Ale to już trochę inny temat.

--
  • meela 28.04.19, 10:36
    Dyskusja odeszła trochę od tematu. Moim zdaniem nie ma podziału na dobro i zło, co dla mnie dobre, to dla kogoś może być złe. Oczywoście są zachowania, czyny akceptowane przez społecznośc i nieakceptowane, zgodne z ogólnie przyjętymi normami i takie, które je łamią.
    Pisałam o tym, że ludzie pogardzają innymi ludźmi, ich poglądami, ich wyborami, ich życiem, aby podnieść swoją samoocenę. To dalej posunięta krytyka. Ktoś kto ma niskie poczucie własnej wartościi szuka sposobów aby poczuć się lepiej, aby poczuć się kimś i właśnie czasami (albo często) kogoś kosztem.

Ktoś pisał, ze pozwala sobie na to, aby poczuć wszystkie emocje. Dobrze, ale pogarda, to nie jest emocja pierwotna, to już następstwo.
    Pierwotny jest np wstręt. Wstręt do psującego się mięsa, robactwa itd. Emocje pierwotne chronią nas, o czymś nas informują, warto je w sobie rozpoznać i nie zaprzeczać a wyciągnąć wnioski.

Mmka pisałaś, ze pogarda do oprawcy była jednocześnie aktem miłości do samej siebie. Myślę, że na pewno jest potrzebna złość (emocja pierwotna). Nie wiem, czy pogarda? Pogarda to raczej zniżenie się do poziomu oprawcy.
  • in.113 28.04.19, 11:01
    Moze ta pogarda byla właśnie wstrętem. To zapomniane dziś słowo - wstręt. Np wstręt na cudza niechlujność, brak higieny, prymitywne żarty, brak ludzkich odruchów.
  • mona.blue 28.04.19, 11:30
    Czasem cudze zachowania wzbudzają niechęć, a stąd bierze się też pogarda. Nie musi to chyba być od razu wstręt, ale silna niechęć, ocena. I chyba nie zawsze, żeby podnieść swoją samoocenę, chociaż to też ma miesjce.

--
    inspiracjemoje.blogspot.com/
    inspiracjepsychologiczne.blogspot.com
  • yadaxad 28.04.19, 11:31
    Pogarda przygarnia i wstręt. Ale wstręt to instynktowny odruch obronny. Można czuć wstręt do czyjejś ropiejącej, zarobaczonej rany, ale przyjaźnie mu z nią pomóc.
  • meela 28.04.19, 12:12
    Yadaxad dokładnie tak samo to odbieram, że wstręt, to instynktowny odruch. Natomiast pogarda angażuje już umysł (myślę o kimś negatywnie, oceniam ).
  • kod_matrixa 28.04.19, 12:17
    meela napisała:

> Yadaxad dokładnie tak samo to odbieram, że wstręt, to instynktowny odruch. Nato
    > miast pogarda angażuje już umysł (myślę o kimś negatywnie, oceniam ).

Między krytyką, myśleniem negatywnym, a pogardą jest spora przestrzeń.

--
  • meela 28.04.19, 13:23
    Oczywiście że jest przestrzeń między myśleniem negatywnym a pogardą. Ale żeby zacząć pogardzać, to muszę najpierw myśleć coś o tej osobie czy o jego zachowaniu i ocenić negatywnie.
    Oczywiście, że nie każde myślenie negatywne może pociągnąć za sobą pogardę. Pogarda to skrajność. I jednak łaczy się z niska samooceną, tak myślę.
  • yadaxad 28.04.19, 14:26
    Łączy się.Jak pisałam, pogarda to - postawa- łącząca wiele uczuć. Można być już w pogardzie, a temu zaprzeczać. Można mówić pogarda, a mieć zupełnie inne uczucia.Np. - gardzę nim, a tylko zazdroszczę.
  • ada_ww 28.04.19, 14:31
    yadaxad napisał(a):

> Łączy się.Jak pisałam, pogarda to - postawa- łącząca wiele uczuć. Można być już
    > w pogardzie, a temu zaprzeczać. Można mówić pogarda, a mieć zupełnie inne uczu
    > cia.Np. - gardzę nim, a tylko zazdroszczę.

No wlasnie, to tak, jak z muzulmanami z Arabii Saudyjskiej, gardza nimi, a tak naprawde zazdroszcza im tych jachtow i mercedesow.
  • meela 28.04.19, 14:48
    No tak. Gardzę kimś na poziomie swiadomym, a na poziomie nieświadomym zazdroszczę, bo niską mam samoocenę
  • ada_ww 28.04.19, 14:52
    meela napisała:

> No tak. Gardzę kimś na poziomie swiadomym, a na poziomie nieświadomym zazdroszc
    > zę, bo niską mam samoocenę

Nie wiem, jak to jest, bo ja Arabami ani nie gardze, ani nie zazdroszcze, chociaz nie powiem, ze gdybym miala takiego mercedesa, to bym sie nie obrazila:)
  • in.113 28.04.19, 22:41
    "No tak. Gardzę kimś na poziomie swiadomym, a na poziomie nieświadomym zazdroszczę, bo niską mam samoocenę "
    zgadzam się z tym
    czyli tak jak Jada napisała, pogarda to objaw psucia w środku,
    dlatego, tak ciężko się przyznać do tego uczucia
  • kod_matrixa 29.04.19, 08:27
    in.113 napisała:

> "No tak. Gardzę kimś na poziomie swiadomym, a na poziomie nieświadomym zazdrosz
    > czę, bo niską mam samoocenę "
    > zgadzam się z tym
    > czyli tak jak Jada napisała, pogarda to objaw psucia w środku,
    > dlatego, tak ciężko się przyznać do tego uczucia

Zadziwiająca jest ta skłonność widzenia procesów psucia się w środku u kogoś. Zapewne są to wnioski z autopsji.

--
  • kod_matrixa 29.04.19, 09:01
    kod_matrixa napisał:

> in.113 napisała:
    >
    > > "No tak. Gardzę kimś na poziomie swiadomym, a na poziomie nieświadomym za
    > zdrosz
    > > czę, bo niską mam samoocenę "
    > > zgadzam się z tym
    > > czyli tak jak Jada napisała, pogarda to objaw psucia w środku,
    > > dlatego, tak ciężko się przyznać do tego uczucia
    >
    >
    > Zadziwiająca jest ta skłonność widzenia procesów psucia się w środku u kogoś. Z
    > apewne są to wnioski z autopsji.
    >
    >
    >
    >

Tutaj macie raport o jakości życia w świecie arabskim. Zwróćcie uwagę na bardzo duży przyrost naturalny. To tak a propos niekontrolowanego rozmnażania się populacji, na co szczególnie uczulona jest Ada.

www2.memri.org/polish/raport-o-rozwoju-spolecznym-w-panstwach-arabskich-2009-wyzwania-wobec-bezpieczenstwa-ludzi-w-panstwach-arabskich-1/798

--
  • kod_matrixa 29.04.19, 09:09
    O pozycji kobiety w świecie arabskim

sredniowieczny.pl/kobieta-islamie/

--
  • kod_matrixa 29.04.19, 09:15
    kod_matrixa napisał:

> O pozycji kobiety w świecie arabskim
    >
    > sredniowieczny.pl/kobieta-islamie/
    >

Cytaty z sur:

Kobieta jest niższą istotą od mężczyzny “Mężczyźni mają nad nimi wyższość” (sura 2:228) i stanowi jego własność: “Dobrze jest dla mężczyzny kochać swoje rzeczy: żony i synów, złoto, srebro i konie…” (sura 3:14), a nawet ma pozycję równą zwierzętom: “Aisza powiedziała: `Zrównałeś nas z psami i osłami`” (Muslim 4:1039); “Traktuj kobiety dobrze, bo są jak twoje zwierzęta domowe i niczego swojego nie posiadają” (Al-Tabari IX, 1759); “Gdybym mógł komukolwiek rozkazać, by padł na twarz przed kimś innym, chciałbym rozkazać kobietom, by kłaniały się swym mężom z powodu specjalnego prawa, jakie posiadają oni nad nimi, a które ich mężowie otrzymali od Allaha” (Abu Dawud 11:2135).

PS.
    Miłej lektury, również w kontekście uwielbienia do norm społecznych i kultur.

--
  • kod_matrixa 29.04.19, 09:33
    W Arabii Saudyjskiej jest tak fantastycznie, że kobiety z niej uciekają.

wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/591488,arabia-saudyjska-kobiety-uciekaja-ratuja-zycie-ofiary.html?gclid=CjwKCAjwwZrmBRA7EiwA4iMzBO8E-wNIhCglQArhlC9st-uNuVljIx3uvDkt0wn7Laj5hl2BAIKetxoCMXwQAvD_BwE

--
  • in.113 29.04.19, 10:05

>
    >
    > Zadziwiająca jest ta skłonność widzenia procesów psucia się w środku u kogoś.

Z
    > apewne są to wnioski z autopsji.
    >
    Też. Do ideału mi daleko.
  • kod_matrixa 29.04.19, 10:09
    in.113 napisała:

>
    > >
    > >
    > > Zadziwiająca jest ta skłonność widzenia procesów psucia się w środku u ko
    > goś.
    >
    > Z
    > > apewne są to wnioski z autopsji.
    > >
    > Też. Do ideału mi daleko.

A to dobre podglebie do pojawiania się tych słynnych projekcji na innych.

--
  • in.113 29.04.19, 10:23
    Widzę u ciebie silną potrzebę wejścia ze mną w dyskusję na "przyzwoitym" poziomie.
  • in.113 29.04.19, 10:26
    Z reszta trzęsiesz sie w dyskusji z każdym. Wczoraj zdumialo mnie to, ze w pozornie spokojnej dyskusji z meelą zacząłeś zachowywać sie .... Jak oskarżony.
  • kod_matrixa 29.04.19, 10:53
    in.113 napisała:

> Z reszta trzęsiesz sie w dyskusji z każdym. Wczoraj zdumialo mnie to, ze w pozo
    > rnie spokojnej dyskusji z meelą zacząłeś zachowywać sie .... Jak oskarżony.

Ludzie na ogół trzęsą się ze strachu poddając się oportunizmowi. Najczęściej uporczywie i desperacko poszukują akceptacji.

Tylko nieliczni są wyzwoleni z tej niewolniczej mentalności.

--
  • in.113 29.04.19, 11:11
    To normalne, że człowiek chce byc akceptowany, lubiany, kochany, ceniony. Za to jaki jest.
  • kod_matrixa 29.04.19, 11:12
    in.113 napisała:

> To normalne, że człowiek chce byc akceptowany, lubiany, kochany, ceniony. Za to
    > jaki jest.

Desperacko?

--
  • in.113 29.04.19, 11:25
    Desperacko nie, bo to wypacza i burzy równowaga na wielu płaszczyznach. Ale jeśli juz jest się desperatem to trzeba to umieć zaakceptować na początek. Przyjąć na klatę.
  • kod_matrixa 29.04.19, 11:29
    in.113 napisała:

> Desperacko nie, bo to wypacza i burzy równowaga na wielu płaszczyznach. Ale jeś
    > li juz jest się desperatem to trzeba to umieć zaakceptować na początek. Przyjąć
    > na klatę.

No niestety w społeczeństwie przeważają tacy desperaci poszukujący akceptacji z deficytem krytycznego myślenia.

--
  • in.113 29.04.19, 11:44
    A co ci przeszkadza, ze ktoś sobie krzywdę robi. Cos dzis w słabej kondycji jesteś.
  • kod_matrixa 29.04.19, 11:50
    in.113 napisała:

> A co ci przeszkadza, ze ktoś sobie krzywdę robi. Cos dzis w słabej kondycji jes
    > teś.

Dla Ciebie okazywanie empatii jest słabością? A no tak. Dla Ciebie to duchowość i aktywność intelektualna też jest przejawem słabości. Zapomniałem. :)

--
  • ada_ww 29.04.19, 11:29
    in.113 napisała:

> Z reszta trzęsiesz sie w dyskusji z każdym. Wczoraj zdumialo mnie to, ze w pozo
    > rnie spokojnej dyskusji z meelą zacząłeś zachowywać sie .... Jak oskarżony.

Gdy ja pisalam o tym, co go nazywaja podobnie jak np. "wampir z bytomia' "rzeznik z jupi chupi czy tez koziej wolki, tez zaczal sie dziwnie zachowywac i pisac do mnie nerwowo.
  • kod_matrixa 29.04.19, 11:40
    ada_ww napisał(a):

> in.113 napisała:
    >
    > > Z reszta trzęsiesz sie w dyskusji z każdym. Wczoraj zdumialo mnie to, ze
    > w pozo
    > > rnie spokojnej dyskusji z meelą zacząłeś zachowywać sie .... Jak oskarżon
    > y.
    >
    > Gdy ja pisalam o tym, co go nazywaja podobnie jak np. "wampir z bytomia' "rzezn
    > ik z jupi chupi czy tez koziej wolki, tez zaczal sie dziwnie zachowywac i pisac
    > do mnie nerwowo.

Jak na razie to mi udało się zredukować liczbę bluzgów u Ciebie i In.

Poza tym z fanatykami i wyznawcami kultu cargo ludzie nie lubią dyskutować, co świadczy niska ilość forumowiczów. Często bluzgi pod adresem krytykujących psychologię były i są tu normą. Zauważyła to m in Karolink. Psychologia nie jest w ogóle przygotowana na jakąkolwiek polemikę. Przytaczanie twardych danych i dowodów zawsze kończy się bluzgami, a w najlepszym przypadku diagnozowaniem u adwersarza zaburzeń osobowościowych.

Większość rozsądnych ludzi daje sobie spokój z tym nawiedzonym forum i nie bierze udziału w dyskusji w myśl zasady, że nie warto kopać się z koniem. Choć w tym przypadku raczej należało by rzec osłem. Zwłaszcza, że reprezentanci psychologii słyną ze SPECJALNYCH umiejętności poznawczych. :)

--
  • in.113 29.04.19, 11:51
    Jak jesteś grzeczny to bluzgow nie ma. To sprawka Emki. A teraz idę się wylogować.
  • kod_matrixa 29.04.19, 11:56
    in.113 napisała:

> Jak jesteś grzeczny to bluzgow nie ma. To sprawka Emki. A teraz idę się wylogow
    > ać.

Ha ha ha No a cóż możesz więcej rzec merytorycznego. Zwłaszcza, że w internecie nic nie ginie i zawsze można sięgnąć do wymiany "uprzejmości" między Tobą i Adą w dawnych wpisach.

--
  • afq 29.04.19, 11:56
    myslę matrix że źle diagnozujesz temat

to nie krytyka psychologii wywołuje u ludzi zdenerwowanie
    tylko coś innego co robisz, albo raczej co robiłeś

nie zredukowałeś liczby bluzgów, zredukowałeś swoje niegrzeczne wycieczki pod adresem różnych ludzi

--
  • afq 29.04.19, 11:58
    ciekawi mnie czy ty tego na prawdę nie widzisz?
    czy tylko ściemniasz że nie widzisz

--
  • kod_matrixa 29.04.19, 12:04
    afq napisał:

> ciekawi mnie czy ty tego na prawdę nie widzisz?
    > czy tylko ściemniasz że nie widzisz
    >

Oczywiście, że widzę, a nawet muszę Ci wyprostować Twoją diagnozę sytuacji.

Wycieczki pod czyimś adresem były reakcją na chamskie zaczepki. K...y i ch...je były tu na porządku dziennym. A, że te reakcje dały skutek w postaci mniejszej liczby chamskich zaczepek to i moje reakcje się zmniejszyły.

--
  • afq 29.04.19, 12:13
    matrix

daj spokój.. czy ty uważasz że ja nie pamietam naszych dyskusji?
    sam doświadczałem twoich szpil, nie były to argumenty w dyskusji nt psychoterapii tylko osobiste wycieczki
    jesli cie nazywałem osłem to nie dlatego że mi argumentów brakowało
    tylko dlatego ze sam mnie półgłówkiem nazywałeś jako pierwszy

i nie raz czytałem jak z twojej prowokacji brał się czyjś wybuch
    no co ty.. stary

--
  • afq 29.04.19, 12:14
    oczywiscie pomijam wystepy rozmaitych gagatków

opiumpo- i siwro-podobnych

bo to inny temat
    mozesz byc aniołem a i tak dostaniesz inwektywami

--
  • afq 29.04.19, 12:18
    i wierz mi matrix

to że wbijasz ludziom wredne szpile w białych rękawiczkach
    bez epitetów i wulgaryzmów
    nic nie zmienia

--
  • kod_matrixa 29.04.19, 12:36
    afq napisał:

> i wierz mi matrix
    >
    > to że wbijasz ludziom wredne szpile w białych rękawiczkach
    > bez epitetów i wulgaryzmów
    > nic nie zmienia
    >

Afq, dobrze wiesz, że linia podziału nie przebiega wg tego kto komu jaką szpilę wsadził, kto kogo pierwszy tak czy inaczej nazwał tylko kto jest fanem psychologii a kto jest realistą i sceptykiem.

Gdyby podliczyć wszystkie szpile (łącznie z Twoimi) pod moim adresem to nie przebił by tego rankingu nikt z prostego powodu - przewaga wyznawców kultu cargo na tym forum jest widoczna gołym okiem.

Karolink pisząc z boku określiła mnie jako kogoś wyjątkowo spokojnego. Nawet nie robię sobie nic z obelg Opiump czego Ty jednak już nie wytrzymałeś.

--
  • kod_matrixa 29.04.19, 12:38
    A to, że ktoś inny nie potrafi pisać w białych rękawiczkach i musi się posługiwać bluzgami tylko tylko sam sobie wystawia adekwatne świadectwo.

--
  • afq 29.04.19, 12:48
    matrix.. kupa zawinięta w sreberko dalej jest kupą

--
  • afq 29.04.19, 12:46
    kod_matrixa napisał:

> Afq, dobrze wiesz, że linia podziału nie przebiega wg tego kto komu jaką szpilę
    > wsadził, kto kogo pierwszy tak czy inaczej nazwał tylko kto jest fanem psychol
    > ogii a kto jest realistą i sceptykiem.

chwila.. pisałeś o tym że inwektywy sie skonczyly
    wyjasnilem ci co zmieniles w swoim zachowaniu jak na moje oko ale nie zmieniales kogos

odnosnie tego co jest realne a co nie juz ci pisałem
    smieszy mnie to ze masz wiele do opowiedzenia nt terapii niewiele w niej będąc
    a jesli juz byłes to mam wrazenie ze z nastawieniem ze nic z tego nie bedzie
    a wiec i nie przemęczałeś sie zbytnio
    a prawda jest taka ze od własnej pracy najwiecej zalezy, terapeuta tylko pomaga
    ale juz dawno uzgodnilismy rozbiezność zdań i przy niej zostaniemy

> Gdyby podliczyć wszystkie szpile (łącznie z Twoimi) pod moim adresem to nie prz
    > ebił by tego rankingu nikt z prostego powodu - przewaga wyznawców kultu cargo n
    > a tym forum jest widoczna gołym okiem.

nie licze szpil od ciebie. ale liczba moich szpil jest w zasadzie identyczna z liczbą twoich
    bo tak jak juz ci to na samym poczatku napisalem, na kazdą twoją wycieczkę odpowiem adekwatnie i bez zwłoki

a kogo bys sie spodziewał na forum "psychologia"
    moze załóż forum "nie dla psychologii" i wtedy bedziesz mógł sie tam spodziewac sceptyków

> Karolink pisząc z boku określiła mnie jako kogoś wyjątkowo spokojnego. Nawet ni
    > e robię sobie nic z obelg Opiump czego Ty jednak już nie wytrzymałeś.

tu nie chodzi o wytrzymywanie
    sam pytałeś opiump czy musi denerwować ludzi na noc
    ja po prostu nie czytam czegoś co jest bzdurne bo i po co

a ze jestes spokojny.. matrix.. mozna bardzo spokojnie komus paznokcie wyrywac i co.. oprawca jest dzieki temu uprzejmy? :-)

--
  • afq 29.04.19, 12:52
    nie no.. zadziwiasz mnie matrix czasami :-)

jesli wejdziesz na forum "auto-moto"..
    to będziesz zaskoczony tym że tak mało tam cyklistów? :-)
    serio? :-D

--
  • kod_matrixa 29.04.19, 12:54
    afq napisał:

> kod_matrixa napisał:
    >
    >
    > > Afq, dobrze wiesz, że linia podziału nie przebiega wg tego kto komu jaką

> > ebił by tego rankingu nikt z prostego powodu - przewaga wyznawców kultu c
    > argo n
    > > a tym forum jest widoczna gołym okiem.
    >
    > nie licze szpil od ciebie. ale liczba moich szpil jest w zasadzie identyczna z
    > liczbą twoich
    > bo tak jak juz ci to na samym poczatku napisalem, na kazdą twoją wycieczkę odpo
    > wiem adekwatnie i bez zwłoki
    >
    > a kogo bys sie spodziewał na forum "psychologia"
    > moze załóż forum "nie dla psychologii" i wtedy bedziesz mógł sie tam spodziewac
    > sceptyków
    >
    > > Karolink pisząc z boku określiła mnie jako kogoś wyjątkowo spokojnego. Na
    > wet ni
    > > e robię sobie nic z obelg Opiump czego Ty jednak już nie wytrzymałeś.
    >
    > tu nie chodzi o wytrzymywanie
    > sam pytałeś opiump czy musi denerwować ludzi na noc
    > ja po prostu nie czytam czegoś co jest bzdurne bo i po co
    >
    > a ze jestes spokojny.. matrix.. mozna bardzo spokojnie komus paznokcie wyrywac
    > i co.. oprawca jest dzieki temu uprzejmy? :-)
    >
    >
    >

Zgadza się, odpisywałeś na moje szpile. Z pewnością ja na Twoje nie odpisywałem w takiej ilości jak Ty na moje, bo nawet nie miałem takiej ilości wymian zdań ze względu na przewagę zwolenników psychoterapii.

Co do tego, że ktoś daje wyprowadzić się z równowagi po ripoście bez bluzgów, znaczy tyle, że nie stać go na riposty i musi uciekać się do bluzgów. Ale to już jego problem, świadczący o nie zbyt dużej lotności.

--
  • afq 29.04.19, 12:58
    kod_matrixa napisał:

> Zgadza się, odpisywałeś na moje szpile. Z pewnością ja na Twoje nie odpisywałem
    > w takiej ilości jak Ty na moje, bo nawet nie miałem takiej ilości wymian zdań
    > ze względu na przewagę zwolenników psychoterapii.

mozemy sie nawet umowic ze na kazdą twoją pierwszą wypadało moje dwie w odpowiedzi :-)
    nie ma sprawy

> Co do tego, że ktoś daje wyprowadzić się z równowagi po ripoście bez bluzgów, z
    > naczy tyle, że nie stać go na riposty i musi uciekać się do bluzgów. Ale to już
    > jego problem, świadczący o nie zbyt dużej lotności.

ok, tu sie mozemy umówić ze jestes lotniejszy od bluzgaczy ale bywałes i tak bezsensownie wredny
    co wcale nie swiadczy dobrze o poziomie dyskusji z twojej strony skoro siegałeś po szpile

--
  • kod_matrixa 29.04.19, 13:09
    Poza tym dyskusje z Wami (fanami psychoterapii) są na niskim w sensie merytorycznym poziomie.

Jeśli podawałem pewne matadane i liczby, Wy nie mieliście nic w zamian oprócz własnych doświadczeń.

Jakość dyskusji o Arabii Saudyjskiej też jest bardzo dobrym tego przykładem. Podawanie różnych danych z wielu źródeł kończy się komentarzem, skąd wiesz jak tam żyją, przecież tam nie byłeś. Patrz jakie mają tam mercedesy. A na raporty są uwagi typu jakby ktoś inny sporządził ranking to by było tak czy siak.

W końcu jak komuś kończą się argumenty to wyłącza się z dyskusji jak Ada albo stawia komuś diagnozę czy zaczyna bluzgać.

--
  • kod_matrixa 29.04.19, 13:22
    kod_matrixa napisał:

> Poza tym dyskusje z Wami (fanami psychoterapii) są na niskim w sensie merytoryc
    > znym poziomie.
    >
    > Jeśli podawałem pewne matadane i liczby, Wy nie mieliście nic w zamian oprócz w
    > łasnych doświadczeń.
    >
    > Jakość dyskusji o Arabii Saudyjskiej też jest bardzo dobrym tego przykładem. Po
    > dawanie różnych danych z wielu źródeł kończy się komentarzem, skąd wiesz jak ta
    > m żyją, przecież tam nie byłeś. Patrz jakie mają tam mercedesy. A na raporty są
    > uwagi typu jakby ktoś inny sporządził ranking to by było tak czy siak.
    >
    > W końcu jak komuś kończą się argumenty to wyłącza się z dyskusji jak Ada albo s
    > tawia komuś diagnozę czy zaczyna bluzgać.
    >

Psychologowie i ich fani zawsze kierują się podobnym schematem, charakterystycznym dla osób z deficytami zdolności poznawczych jakie przejawiają ludzie ze zdolnościami do nauk ścisłych.

Mianowicie, szybko kończą się im argumenty i zaczynają się irytować zarzucając swoim adwersarzom agresję, złośliwość, zaburzenia osobowościowe, negację "wszystkiego" itp. Dla średnio ogarniętego człowieka te elementarne braki w logicznym myśleniu są tak duże, że to widać, słychać i czuć.

Sami w zamian nie przedstawiając żadnych merytorycznych argumentów, brną w bezsensowne wynurzenia, że tak naprawdę to nie można czegoś stwierdzić bo prawdy nie ma, każdy jest inny, wszystko jest względne itd. Zatem skoro prawdy nie ma to skąd przekonanie, że ich psychoterapia jest efektywna? A no okazuje się, że to oni sami weryfikują rezultaty psychoterapii, a nie niezależni naukowcy. To tak jakby uczeń sam sobie miał wystawić ocenę.

--
  • afq 29.04.19, 21:27
    a propos arabii saudyjskiej napisałem ze jesli mamy porównywac na na jakiejs podstawie
    bo nikt tam nie był to i nie wiadomo

podsunałem raport o PKB, moze byc i kazdy inny
    w zasadzie kazdy bedzie mowil co innego bo co innego bada i kto inny bada czyms innym itd

a co do dyskusji o psychoterapii..
    podawałem ci wlasne doswiadczenie bo twierdziles ze psychoterapia nie działa psychoterapuci nic nie potrafia itd
    co mi po metadanych jesli moja terapia temu przeczy?
    nawet jesli jest wyjątkiem

--
  • yadaxad 29.04.19, 21:31
    PKB to bywa najpiękniejsze po dobrej katastrofie.
  • herakles-one 30.04.19, 20:50
    Badania i te z metaanaliz, które są weryfikowane; czy spełniają wszystkie warunki poprawności ich przeprowadzenia też potwierdzają skuteczność psychoterapii, tylko Matrix je odrzuca, bo wiadomo, że gdy fakty nie zgadzają się z jego poglądami, to tym gorzej dla faktów.
  • opiump 30.04.19, 21:49
    matrix jak i pozostali tubylcy nie potrafią przyjąć niczego. Nawet tego, że nie są gatunkiem wyróżniającym się od zwierząt. Ba obrażam zwierzęta :D w sumie nic mi nie zrobiły.
    Ale fajnie jest się przyglądać jak w swoich uniesieniach myślą, piszą o sobie "człowiek" :D
  • kod_matrixa 30.04.19, 21:55
    opiump napisał(a):

> matrix jak i pozostali tubylcy nie potrafią przyjąć niczego. Nawet tego, że nie
    > są gatunkiem wyróżniającym się od zwierząt. Ba obrażam zwierzęta :D w sumie n
    > ic mi nie zrobiły.
    > Ale fajnie jest się przyglądać jak w swoich uniesieniach myślą, piszą o sobie "
    > człowiek" :D

A jednak wyróżniłaś mnie spośród wszystkich, wymieniając mnie. :D

--
  • opiump 30.04.19, 22:05
    tak, bo najbardziej się chwalisz znajomością psychiki ludzkiej, a nie byłeś w stanie zareagować jak człowiek :D Tak, wyróżniasz się :D
  • kod_matrixa 30.04.19, 22:10
    opiump napisał(a):

> tak, bo najbardziej się chwalisz znajomością psychiki ludzkiej, a nie byłeś w s
    > tanie zareagować jak człowiek :D Tak, wyróżniasz się :D

Niczym się nie chwalę jeśli chodzi o znajomość psychiki. Jestem dyletantem i Amorem, posługującym się umiejętnościami logicznego myślenia i zdrowego rozsądku, co w zupełności wystarcza, aby zrewidować tę pseudonaukę na wielu jej obszarach.

--
  • opiump 30.04.19, 22:17
    gdybyś posiadał za grosz rozumu/logicznego myślenia nie był byś obojętny na przemoc. Pomijając empatię, współczucie i pozostałe dyrdymały - wiedziałbyś, rozumiał, że przyzwolenie na przemoc będzie skutkować, może nie Ty ale jakaś bliska Ci osoba ? dziecko, zona, matka. Gdybyś za grosz posiadał rozumu i logicznego myślenia :D
    ale spoko tu masz prawo piać sonaty w swoim temacie :)
  • opiump 30.04.19, 22:19
    przynajmniej jest się z kogo pośmiać :D
  • ada_ww 30.04.19, 22:24
    opiump napisał(a):

> przynajmniej jest się z kogo pośmiać :D

Ja wiem Opiump, ze Tobie sie chce z takich smiac, ale nie Tobie jednej. Dzis jednego wkrecili, ze on jest Juppie i jemu wolno wszystko, wiec podjechal autem z przyczepa bedac pewnym, ze on ma prawo osobie przez siebie wskazanej oproznic cala chalupe. Pozniej go wysmiali i pojechal w cholere placzac. Powiedz mi po co ludzie takich idiotow wkrecaja i maja z tego ubaw. Odpowiedz mi na to pytanie, bo Ty do takich wlasnie nalezysz, ktorych to bawi.
  • kod_matrixa 30.04.19, 21:52
    herakles-one napisał:

> Badania i te z metaanaliz, które są weryfikowane; czy spełniają wszystkie warun
    > ki poprawności ich przeprowadzenia też potwierdzają skuteczność psychoterapii,
    > tylko Matrix je odrzuca, bo wiadomo, że gdy fakty nie zgadzają się z jego poglą
    > dami, to tym gorzej dla faktów.

Zapomniałeś wspomnieć, że badania nad skutecznością psychoterapii przeprowadzają sami... psychoterapeuci. O "wyśrubowanych" standardach tych metodologii wolę już nie wspominać.

Taki mały, nieistotny szczególik. ;)

--
  • ada_ww 29.04.19, 12:00
    afq napisał:

> myslę matrix że źle diagnozujesz temat
    >
    > to nie krytyka psychologii wywołuje u ludzi zdenerwowanie
    > tylko coś innego co robisz, albo raczej co robiłeś
    >
    > nie zredukowałeś liczby bluzgów, zredukowałeś swoje niegrzeczne wycieczki pod a
    > dresem różnych ludzi
    >

Afq, ja go juz nie widze i jego wpisow. O ile mniej podnosi mi sie cisnienie czytajac to forum, od razu zrobilam sie spokojniejsza. Czemu nie zrobilam tego wczesniej zastanawiam sie.
  • kod_matrixa 29.04.19, 12:05
    ada_ww napisał(a):

> afq napisał:
    >
    > > myslę matrix że źle diagnozujesz temat
    > >
    > > to nie krytyka psychologii wywołuje u ludzi zdenerwowanie
    > > tylko coś innego co robisz, albo raczej co robiłeś
    > >
    > > nie zredukowałeś liczby bluzgów, zredukowałeś swoje niegrzeczne wycieczki
    > pod a
    > > dresem różnych ludzi
    > >
    >
    > Afq, ja go juz nie widze i jego wpisow. O ile mniej podnosi mi sie cisnienie cz
    > ytajac to forum, od razu zrobilam sie spokojniejsza. Czemu nie zrobilam tego wc
    > zesniej zastanawiam sie.

Jak się nie ma argumentów to się nie chce widzieć i słyszeć.

--
  • afq 29.04.19, 12:16
    ada_ww napisał(a):

> Afq, ja go juz nie widze i jego wpisow. O ile mniej podnosi mi sie cisnienie cz
    > ytajac to forum, od razu zrobilam sie spokojniejsza. Czemu nie zrobilam tego wc
    > zesniej zastanawiam sie.

prawda ze fajnie? :-)
    mi tak właśnie z aleksis/opiump ulzyło
    niech se wypisuje, tylko po co mi to czytac

--
  • ada_ww 29.04.19, 12:22
    afq napisał:

> myslę matrix że źle diagnozujesz temat
    >
    > to nie krytyka psychologii wywołuje u ludzi zdenerwowanie
    > tylko coś innego co robisz, albo raczej co robiłeś
    >
    > nie zredukowałeś liczby bluzgów, zredukowałeś swoje niegrzeczne wycieczki pod a
    > dresem różnych ludzi
    >

Afq, przede wszystkim zmienily sie struktury forumowe. Dawna ekipa odeszla, bo nie miala ochoty na wdawanie sie w dyskusje z ludzmi pokroju "Anka i jej maz". Poziom Ola ma kota, a kot ma pchly, ja cie kocham a ty spisz tym ludziom nie odpowiadal, wiec nie chcieli sobie szarpac nerwow, Zrobily sie w nowym systemie tez roszady nickowe, gdzie kazde z nich, zarowno ona, jak i jej malzonek mieli dostep do wszelkich loginow. Na to ludzie tez nie mieli ochoty, bo zalogowali sie, zeby porozmawiac, a na drugi dzien ktos z tej dwojki wybitnych wszedl na ten nick i napisal tyle idiotyzmow, ze tej osobie nie chcialo sie juz kontynuowac pisaniny, bo nick byl tak czy inaczej skompromitowany. Byl tez czas, ze oni dwoje juz zasiedli praktycznie juz pod kazdym ze starych nickow w celu symulowania ruchu na forum, jednak ktos z administracji zorientowal sie, ze tak sie nie da, bo wygladalo to niczym prymitywny czat komputerowych botow. Dawni ludzie byli przyzwyczajeni do Akwarysty, ktory pomimo, ze mial jezyk bardzo ciety, byl czlowiekiem bardzo inteligentnym z bardzo dobrym poczuciem humoru, wiec poziom wspomnianej przeze mnie pary on i ona klul tych ludzi w oczy i sobie zwyczajnie poszli.
  • kod_matrixa 28.04.19, 16:40
    meela napisała:

> Oczywiście że jest przestrzeń między myśleniem negatywnym a pogardą. Ale żeby z
    > acząć pogardzać, to muszę najpierw myśleć coś o tej osobie czy o jego zachowani
    > u i ocenić negatywnie.
    > Oczywiście, że nie każde myślenie negatywne może pociągnąć za sobą pogardę. Pog
    > arda to skrajność. I jednak łaczy się z niska samooceną, tak myślę.

Z niczym nie musi się łączyć. Równie dobrze może łączyć się z zawyżoną samooceną i pychą.

--
  • kod_matrixa 28.04.19, 16:49
    kod_matrixa napisał:

> meela napisała:
    >
    > > Oczywiście że jest przestrzeń między myśleniem negatywnym a pogardą. Ale
    > żeby z
    > > acząć pogardzać, to muszę najpierw myśleć coś o tej osobie czy o jego zac
    > howani
    > > u i ocenić negatywnie.
    > > Oczywiście, że nie każde myślenie negatywne może pociągnąć za sobą pogard
    > ę. Pog
    > > arda to skrajność. I jednak łaczy się z niska samooceną, tak myślę.
    >
    >
    > Z niczym nie musi się łączyć. Równie dobrze może łączyć się z zawyżoną samoocen
    > ą i pychą.
    >
    >
    >
    >

Bardzo często jest tak że ćwierćinteligentne jednostki myślą o siebie jak niewiadomo o czym. To jest efekt ponadprzeciętności.

Osoby inteligentne często nie są pewne tego czy sobie z czymś poradzą, bo mają skłonności do zbyt dużego analizowania wielu rzeczy. A dla przykładu taki głupek nie zastanawia się czy mu pójdzie czy nie. Jak coś mu nie pójdzie to potrafi zwalić winę na kogoś innego, a z innych zrobić idiotów. Moralnych dylematów też za bardzo nie ma.

Człowiek inteligentny zazwyczaj ma znacznie wyższe standardy moralne, które w momencie początkowym także wkalkulowywuje, bo jest człowiekiem odpowiedzialnym, a nie małpą, nie przejmującą się konsekwencjami.

--
  • meela 28.04.19, 17:09
    Tu nie ma inteligencja nic do rzeczy. Podejmowanie działań tez wiąze się z samooceną. Mozna powiedzieć, że właściwa samoocena to bezwarunkowe kochanie i akceptowanie samego siebie. A co za tym idzie odwaga w podejmowaniu działań. Zaburzona samoocena hamuje rozwój. Ktoś może myśleć o sobie że ma wysoką samoocenę, a pod wpływem porażki naraz leci w dół i odwrotnie. Taka huśtawka. Tylko właściwa samoocena pozwala na rozwój.
    Jeśli ktoś akceptuje siebie, to nie musi nikomu niczego udowadniać.
  • kod_matrixa 28.04.19, 17:16
    meela napisała:

> Tu nie ma inteligencja nic do rzeczy. Podejmowanie działań tez wiąze się z samo
    > oceną. Mozna powiedzieć, że właściwa samoocena to bezwarunkowe kochanie i akcep
    > towanie samego siebie. A co za tym idzie odwaga w podejmowaniu działań. Zaburzo
    > na samoocena hamuje rozwój. Ktoś może myśleć o sobie że ma wysoką samoocenę, a
    > pod wpływem porażki naraz leci w dół i odwrotnie. Taka huśtawka. Tylko właściwa
    > samoocena pozwala na rozwój.
    > Jeśli ktoś akceptuje siebie, to nie musi nikomu niczego udowadniać.

Ja nie mam na myśli samooceny tylko pewność siebie i swoich możliwości. To nie są tożsame rzeczy.

--
  • kod_matrixa 28.04.19, 17:23
    meela napisała:

> Tu nie ma inteligencja nic do rzeczy. Podejmowanie działań tez wiąze się z samo
    > oceną. Mozna powiedzieć, że właściwa samoocena to bezwarunkowe kochanie i akcep
    > towanie samego siebie. A co za tym idzie odwaga w podejmowaniu działań. Zaburzo
    > na samoocena hamuje rozwój. Ktoś może myśleć o sobie że ma wysoką samoocenę, a
    > pod wpływem porażki naraz leci w dół i odwrotnie. Taka huśtawka. Tylko właściwa
    > samoocena pozwala na rozwój.
    > Jeśli ktoś akceptuje siebie, to nie musi nikomu niczego udowadniać.

Masz na myśli poczucie własnej wartości (samoocenę). Ja mam na myśli wiarę we własne umiejętności. Ta zaburzona wiara często jest istotna w kontekście nie/podejmowania działań.

Efekt ponadprzeciętności:

pl.wikipedia.org/wiki/Złudzenie_ponadprzeciętności

--