Dodaj do ulubionych

Praca zawodowa

30.05.19, 18:06
Teraz tyle mówi się i pisze o tym, żeby praca zawodowa dawała zadowolenie, była zgodna z zainteresowaniami i dawala spełnienie. Zastanawiam się, czy to nie opcja dla wąskiej grupy osób, które mogą sobie na to pozwolić, a dla większości praca to po prostu sposób na zarabianie na życie. Co sądzicie?

--
inspiracjemoje.blogspot.com/
inspiracjepsychologiczne.blogspot.com
Edytor zaawansowany
  • judytakw 31.05.19, 09:14
    Ta praca, która daje zadowolenie też służy temu, żeby zarobić.
    I to nie chodzi o to, że tylko niektórzy mogą sobie na to pozwolić tylko o to, że tylko niektórzy mają taki pomysł na siebie, który jest zgodny z ich zainteresowaniami i jest w stanie przynosić zyski.

Nie wyobrażam sobie robić czegoś, co mnie zupełnie nie interesuje.
  • afq 31.05.19, 09:44
    chodzi też o to że tylko niewielka grupa konsekwentnie dąży do tego by spełniać się w pasjonującej dla nich pracy
    zazwyczaj z mozołem i pomimo wielu przeciwności
    często rezygnując z łatwiejszych i większych pieniędzy które można by zarobić robiąc coś innego

ja też nie wyobrażam sobie by moją jedyną motywacją w pracy było wynagrodzenie

--
    cokolwiek mówię, nie oczekuję, że się ze mną zgodzisz
  • meela 31.05.19, 20:55
    Człowiek potrafi przystosować się do warunków. Nie zawsze jest taka możliwość, aby połączyć zainteresowania z zarabianiem pieniędzy. Ważne jest nastawienie do pracy. A nawet w najlepszej może przyjść moment wypalenia lub znudzenia.
  • summerland 03.06.19, 18:38
    Tez tak mi sie wydaje, praca jest obowiazkiem, zadaniem ktore musi byc wykonane. Jakakolwiek przyjemna by nie byla. W kazdej pracy sa plusy i minusy, oczywiscie lepiej jak jest zgodna z zainteresowaniami i sie lubi co sie robi, ale i tak napewno zawsze sa jakies aspekty, ktorych nie bardzo sie lubi. Tak jak np z gotowaniem, fajnie jest zrobic jakas dobra potrawe ale przy wykonaniu jej tez sa niezbyt mile czynnosci do zrobienia, np krojenie miesa, obieranie warzyw, czy potem zmywanie naczyn. Z praca jeszcze wydaje mi sie, ze jest tak, ze, jaka by nie byla to w miare zdobywania doswiadczenia, mozna prace polubic bardziej, jezeli zdobywa sie praktke, wieksze umiejetnosci, przynosi to zadowolenie, satysfakcje oraz pewnosc siebie i poczucie bycia docenionym.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.