Dodaj do ulubionych

brak znajomych- dystans

18.06.19, 18:45
Nigdy nie mialam jakoś dużo znajomyc. Najwiecej w liceum, byliśmy zgraną paczką.Na studiach wiadomo każdy poszedł w swoją stronę, pozsnalamnkilla kanon na studiach, ale zaraz po ich skończeniu praktycznie nie mam kontaktu z nikim. Teraz, 10 lat pozniej mąż, dom, 2 dzieci, praca i ocknęła sie, ze nie mam nikogo, z kim mogłabym wyjść z domu, pogadać itd Mąż ma kilku kolegów, spotykają się , odwiedzamy ich, ale jakos nie moge przełamać dystansu zeby sie z kimś bliżej poznać. Nie szukam kontaktu z nowo poznanymi osobami, bo z góry zakładam że nikt niechciałby mieć takiej znajomej jak ja( po co ktos miałby sie ze mna zadawać?) W pracy tez ostatnio zauważyłam , że nawet jak ktoś zagada, to w akcie obrony spuszczam głowę i udaje zazwyczaj ze musze cos zrobic , ucinam rozmowy przy kawie, itd. Nie wiem czy cos sie ze mna dzieje? mąż mówi o mnie ze nie lubię ludzi. Moze cos w tym jest, ze z góry negatywnie sie do wszystkich nastawiam. Jest ktos kto ma podobnie?
Edytor zaawansowany
  • mmkaa11 18.06.19, 18:54
    Bije z Twojego postu brak poczucia wlasnej wartosci. I jest tam sugestia czy samospelniajaca sie przepowiednia, ze nikt nie chcialby miec takiej znajomej.
    Ja szczerze powiem, ze nie chcialabym takiej znajomosci, a odbieram tylko klimat, energie jaka idzie od Ciebie.
    Wydaje mi sie, ze musialabys siebie polubic by byc atrakcyjna towarzyszka dla innych.
    Przykro mi jesli odbierzesz to jako krytyke, ale tak czuje.
  • afq 18.06.19, 19:04
    "po co ktos miałby sie ze mna zadawać?"

a dlaczego nie? :-)

--
    cokolwiek mówię, nie oczekuję, że się ze mną zgodzisz
  • opium777 18.06.19, 20:37
    ogłoś, że wygrałaś 100 tys zobaczysz ilu się zjawi
    nie opędzisz się ha ha
  • mona.blue 18.06.19, 20:40
    A nie lepiej pogadać przy tej kawie lub jak ktoś zagada?
    A dlaczego nie lubisz ludzi?

--
    inspiracjemoje.blogspot.com/
    inspiracjepsychologiczne.blogspot.com
  • yadaxad 18.06.19, 20:53
    To już tak bywa. Jak ktoś nie przyjaźni się sam ze sobą, to innym też zaoszczędza tej znajomości, bo jak piszesz, po co ktoś miałby się z tą osobą zadawać.
  • opium777 18.06.19, 21:01
    ha ha ha, współczuję ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.