Dodaj do ulubionych

Jezyk a charakter terapeuty, psychologa

25.07.19, 22:44
Czy wiecie, ze jeszcze 20 lat temu nie bylo obecnie wszechobecnych gabinetow terapeutycznych? Rozmowy o zyciu p, emocjach i uczuciach prowadzilo sie ze znajomymi, przyjaciolmi i rodzina.

Jednak od pewnego czasu wmawia sie nam przez media i propagande ze cos jest z nami nie tak, ze ze wszystkim musimy leciec na terapie.
A godzina z terapeuta kosztuje i to niemalo - ok. 150-200 zl.

Kim sa ci ludzie, ktorzy sa warci takich pieniedzy?

Mysle, ze ich osobowosci, ich czlowieczenstwo zobrazuja wziete chocby z tego forum cytaty - pokazuja w ten sposob nam, spoleczenstwu i potencjalnym klientom swa prawdziwa twarz. Z takimi ludzmi spotkacie sie wlasnie w gabinetach, zaloza maski ale pod spodem bedzie to:

yadaxad 25.07.19, 21:50
Na litość, afq, nie daj się wpuszczać. To prostactwo.
Edytor zaawansowany
  • mmkaa11 25.07.19, 22:46
    yadaxad 25.07.19, 20:45
    Zbytnie spoufalanie się z własnym wyższym Ja też powoduje schizofrenię.
  • mmkaa11 25.07.19, 23:21

herakles-one 20.05.19, 13:40
    Chłopie Ty nawet nie wiesz, co to jest diagnoza, skoro mi zarzucasz diagnozowanie. Widzę, że Ci bardzo brakuje kontaktu ze mną. Co, ojca Ci przypominam? -:)
    Merytoryczne argumenty to są nie dla takich jak ty, którym kosiarka przejechała po czuprynie i przy okazji uszkodziła zwoje mózgowe i wydaje im się, że są co najmniej Einsteinem i anonimowo dokonają rewolucji naukowej w psychologii.
    Odpowiedz Link Zgłoś
  • afq 25.07.19, 23:38
    mmkaa

rozumiem że piszesz do tego społeczeństwa które troskliwie i z miłością zwiesz szarą masą? :-)

--
    cokolwiek mówię, nie oczekuję, że się ze mną zgodzisz
  • mmkaa11 25.07.19, 23:45
    afq napisał:

> mmkaa
    >
    > rozumiem że piszesz do tego społeczeństwa które troskliwie i z miłością zwiesz
    > szarą masą? :-)
    >
    >

Cytat poprosze, a nie pomowienia :)
    (A swoja droga szara masa odnosi sie do mozgu.)

A ty bronisz heraklesa, bo za odrobine meskiej, ojcowskiej akceptacji dasz sie sprzedac wraz z dusza? :)
  • afq 25.07.19, 23:50
    mmkaa11 napisał(a):

> afq napisał:
    >
    > > mmkaa
    > >
    > > rozumiem że piszesz do tego społeczeństwa które troskliwie i z miłością z
    > wiesz
    > > szarą masą? :-)
    > >
    > >
    >
    > Cytat poprosze, a nie pomowienia :)
    > (A swoja droga szara masa odnosi sie do mozgu.)
    >
    > A ty bronisz heraklesa, bo za odrobine meskiej, ojcowskiej akceptacji dasz sie
    > sprzedac wraz z dusza? :)

nie bronie heraklesa
    zadaje pytanie.. o co chodzi z tą nagłą misją u ciebie, bo odcinasz sie od ludzi, wręcz odrzucasz, a tu taka troska..
    nie mam też potrzeby wklejac tu cytatów kazdy z łatwościa sobie wyszuka jesli zechce

co do sprzedawania duszy.. juz raz ci to tłumaczyłem zadająć pytanie.. czy jesli zgadzasz sie z matrixem to dlatego ze mu cos zaprzedałas? cos chcesz ugrac? czy po prostu podzielasz zdanie
    dziwny jest twój upór w przyklejaniu mi rzeczy które mi są obce.. moze tobie są jednak bliskie
    nie wiem.. ale dziwne to

--
  • mmkaa11 28.07.19, 13:16
    Re: Zaburzenie osobowości?
    afq 19.07.19, 09:05
    (...)
    rzecz w tym ile sami mamy w sobie tolerancji dla odmienności i moze nawet dziwnych dla nas lotów innych ludzi

zaraz mi sie rodzi w glowie pytanie, dlaczego bywa ze mamy zerową tolerancję
    alergiczne reakcje na niektore sytuacje duzo mówią o nas samych, a nie o innych ludziach

--
    Odpowiedz Link

--
    Kali to rowniez Bogini :)
  • afq 25.07.19, 23:53
    mmkaa11 napisał(a):

> (A swoja droga szara masa odnosi sie do mozgu.)

jasne.. uważasz ze mam zawodną pamięć? oj mmkaa
    tłumaczysz sie tak.. ze brak słów

--
  • yadaxad 26.07.19, 00:04
    Co minutę cząstka ciemnej materii zderza się z atomem człowieka i może stąd się to bierze.
  • mmkaa11 26.07.19, 09:01
    afq napisał:

> mmkaa11 napisał(a):
    >
    >
    > > (A swoja droga szara masa odnosi sie do mozgu.)
    >
    > jasne.. uważasz ze mam zawodną pamięć? oj mmkaa
    > tłumaczysz sie tak.. ze brak słów
    >

Uwazam, ze jako alkoholik i narkoman masz najprawdopodobniej bardzo zniszczony mozg, a wiec i pamiec.
    Nie zgadzam sie z zadnymi twoimi osadami, mamy kompletnie rozne swiatopoglady.
    Nawet w dziedzinie ktora sie zajmujesz i wydawaloby sie ze masz wiedze - jest kompletny rozjazd.
    Dlatego - z powodu kompletnego braku punktow wspolnych koncze z toba wymiane, zreszta bylo to meczace dla mnie juz od dawna i nie wnoszace niczego odkrywczego ani inspirujacego.

Podobna opinie mam o yadaxad. Odcinam sie od was obojga. Dodatkowo utwierdzily mnie w moich odczuciach wasze wczorajsze slowa:

afq 25.07.19, 21:52
    yadaxad napisał(a):

> Na litość, afq, nie daj się wpuszczać. To prostactwo.

troche masz racje :-) dzieki

--
    Odpowiedz Cytuj Link Zgłoś
  • afq 26.07.19, 09:05
    mmkaa11 napisał(a):

> Uwazam, ze jako alkoholik i narkoman masz najprawdopodobniej bardzo zniszczony
    > mozg, a wiec i pamiec.
    > Nie zgadzam sie z zadnymi twoimi osadami, mamy kompletnie rozne swiatopoglady.
    > Nawet w dziedzinie ktora sie zajmujesz i wydawaloby sie ze masz wiedze - jest k
    > ompletny rozjazd.
    > Dlatego - z powodu kompletnego braku punktow wspolnych koncze z toba wymiane, z
    > reszta bylo to meczace dla mnie juz od dawna i nie wnoszace niczego odkrywczego
    > ani inspirujacego.

:-D
    jakoś przeżyje

--
  • yadaxad 26.07.19, 10:45
    Czytając widzi się, że mmka deprecjonuje totalnie, wszystko co nie jest "nią". Prócz matrixa, którego część negatywistyczna jej pasi. A deprecjonowanie w przeciwieństwie do refleksji, nawet bardzo krytycznej jest funkcją "pustą". Wyłącznie agresywną. A nie darmo przy uwiądzie mózgu, np. przy alzheimerze, czy stanie momentalnego zatrucia mózgu czy to zewnętrznymi środkami, czy hormonami traumy i stresu, włącza się agresja wobec otoczenia. Tak że obrażanie ciebie afq, którego posty są jak najbardziej refleksyjne, nie jednotematyczne, kulturalne i inteligentne "zniszczonym mózgiem" wypominając przeszłość jest strzelaniem sobie w stopę. Prócz tego, że chamskie.
  • mmkaa11 26.07.19, 10:58
    Yadaxad i ty jestes psychologiem? :)
    :D
  • afq 26.07.19, 11:02
    yadaxad napisał(a):

> Tak że obrażanie ciebie afq,
    > którego posty są jak najbardziej refleksyjne, nie jednotematyczne, kulturalne i
    > inteligentne "zniszczonym mózgiem" wypominając przeszłość jest strzelaniem sob
    > ie w stopę. Prócz tego, że chamskie.

w tym ataku mmkaa zawarła wszystko tyle, że o sobie rzeczywiście
    ja nawet nie za bardzo umiem odczuć, że mnie to obraża, bo zwyczajnie znam stan swojego mózgu i takie wrzutki są z mojego punktu widzenia bezradną agresją, bo z faktów w żaden sposób nie wynikają
    podobnie z resztą jak ocena moich kompetencji do uprawiania swojego zawodu
    przypuszczam że wychodzi z założenia że jestem artystą malarzem, tymczasem to zupełnie poboczna moja działalność, hobbystyczna wręcz, pomijam już to że teoria nt sztuki która przytoczyłem jest zwyczajnie podręcznikowa zaznaczając ze nie jest jedyna, tyle ze mi najblizsza
    no ale jest w poprzek wizji mmki.. więc nie moze istnieć :-D

to co czuje to raczej współczucie, bo to ciężkie życie ciskać się w ten sposób
    jeden ex to artysta, wiec sztuke trzeba przebadac i edukowac artystów
    drugi ex to psycholog wiec trzeba psychologów spalic na stosie
    smutny to widok kiedy obaj ex wciaz maja tak wszechogarniający wpływ na kobiete
    duzo mowi o granicach ktorych broni jak lew, slusznie z reszta
    jednoczesnie przekracza cudze, mi sie pytanie w tym rodzi: to gdzie wlasciwie chcialaby te granice ustalic, jak daleko w cudzej przestrzeni, skoro jedyne co jest akceptowalne to zgadzac sie z nia
    wszak odrzuca mnie.. bo mam inne poglądy :-D
    i to chyba ma mnie pokarać :-)

--
  • yadaxad 26.07.19, 11:14
    To był jednoznaczny wpis, chciała w ciebie trafić i deprecjonowała, ale oczywiście to, że ktoś chce obrazić, nie znaczy, że obraża, a wtedy jest rykoszet i samemu sobie się szkodzi.
  • afq 26.07.19, 11:18
    yadaxad napisał(a):

> To był jednoznaczny wpis, chciała w ciebie trafić i deprecjonowała,

no no, ale w Ciebie tez tutaj usiłuje bezskutecznie uderzać

> ale oczywiś
    > cie to, że ktoś chce obrazić, nie znaczy, że obraża, a wtedy jest rykoszet i sa
    > memu sobie się szkodzi.

tak właśnie,

--
  • mmkaa11 28.07.19, 13:20
    yadaxad napisał(a):

> To był jednoznaczny wpis, chciała w ciebie trafić i deprecjonowała, ale oczywiś
    > cie to, że ktoś chce obrazić, nie znaczy, że obraża, a wtedy jest rykoszet i sa

--
  • kod_matrixa 28.07.19, 13:46
    mmkaa11 napisał(a):

> yadaxad napisał(a):
    >
    > > To był jednoznaczny wpis, chciała w ciebie trafić i deprecjonowała, ale o
    > czywiś
    > > cie to, że ktoś chce obrazić, nie znaczy, że obraża, a wtedy jest rykosze
    > t i sa
    > > memu sobie się szkodzi.
    >
    >
    > yadaxad 25.07.19, 20:45
    > Zbytnie spoufalanie się z własnym wyższym Ja też powoduje schizofrenię.
    > Odpowiedz Cytuj Link Zgłoś
    >
    >

Ciekawe czy to spostrzeżenie z autopsji?

Mnie już chyba nic nie zdziwi. Niektórym osobnikom nawet nie jest wskazana głębsza refleksja, bo może skończyć się bólem głowy i rozwolnieniem, a w krańcowych przypadkach również schizofrenią. Mogą jedynie jeść, pić, kopulować i wydalać.... :/

--
    Myślenie krytyczne czyni wolnym
  • yadaxad 28.07.19, 14:09
    Myślisz matrix, że mnie twoje pierdnięcia do czegoś inspirują? Stwierdzam tylko, że śmierdzisz.
  • kod_matrixa 28.07.19, 15:38
    yadaxad napisał(a):

> Myślisz matrix, że mnie twoje pierdnięcia do czegoś inspirują? Stwierdzam tylko
    > , że śmierdzisz.

Yhym, właśnie to widzę... :d

--
  • mmkaa11 28.07.19, 14:08
    yadaxad napisał(a):

> To był jednoznaczny wpis, chciała w ciebie trafić i deprecjonowała, ale oczywiś

afq 19.07.19, 09:41
    (...)
    jestem alkoholikiem i narkomanem. tak, narkomanem też, kilka tygodni temu uznałem że to też było i jest w moim zyciu jako zastepcze uzależnienie sie to kiedys pojawiło

--
    Odpowiedz Link

--
  • mmkaa11 28.07.19, 15:21
    yadaxad napisał(a):

afq 19.07.19, 10:16
    mmkaa11 napisał(a):

> Nie toleruje alkoholizmu ani narkomanii (o reszcie nie wspimne, bo Ciebie nie d
    > otyczy najprawdopodobniej)
    > Nie toleruje tych wad i zachowan, jakimi sa alkoholizm i narkomania
    > Dlatego ich nie ma w moim zyciu, bo tak wybralam, by ich nie wybrac ;)
    > Ale Ciebie akceptuje
    > Bo nie jestes narkomanem ani alkoholikiem
    > Tylko czlowiekiem ktory wybral takie zachowania - alkoholizm i narkomanie

a to tutaj bardzo powaznie rozmijasz sie z rzeczywistością mmkaa
    jestem alkoholikiem i narkomanem i nie wybrałem sobie tego problemu
    jak każdy uzalezniony
    za to rzeczywiście własnymi decyzjami siegałem po różne środki, tez jak kazdy uzalezniony
    ja nie jestem inny niz reszta alkoholików i narkomanów mmkaa

> Rozmawiamy, bo ja nie rozmawiam z alkoholikiem ani narkomanem ale z czlowiekiem
    > , jakim jestes poza tymi swoimi zachowaniami, ktorych nie toleruje

nie da sie oddzielić mojego alkoholizmu i mojej narkomanii ode mnie mmkaa
    (...)
    --

--
  • afq 26.07.19, 11:10
    tobie yadaxad tez ma sie oberwac z tego co czytam :-)

ale wiem, że Ty przemieszczasz sie na pułapach nieosiagalnych dla procy mmkii czy matrixa
    te pułapy z resztą budzą mój szczery podziw

--
  • mmkaa11 28.07.19, 13:22
    afq napisał:

> tobie yadaxad tez ma sie oberwac z tego co czytam :-)
    >
    > ale wiem, że Ty przemieszczasz sie na pułapach nieosiagalnych dla procy mmkii c
    > zy matrixa
    > te pułapy z resztą budzą mój szczery podziw
    >

• mmkaa11 28.07.19, 13:14
    afq napisał:

> mmkaa11 napisał(a):
    >
    > > Uwazam, ze jako alkoholik i narkoman masz najprawdopodobniej bardzo znisz
    > czony
    > > mozg, a wiec i pamiec.
    > > Nie zgadzam sie z zadnymi twoimi osadami, mamy kompletnie rozne swiatopog
    > lady.
    > > Nawet w dziedzinie ktora sie zajmujesz i wydawaloby sie ze masz wiedze -
    > jest k
    > > ompletny rozjazd.
    > > Dlatego - z powodu kompletnego braku punktow wspolnych koncze z toba wymi
    > ane, z
    > > reszta bylo to meczace dla mnie juz od dawna i nie wnoszace niczego odkry
    > wczego
    > > ani inspirujacego.
    >
    > :-D
    > jakoś przeżyje
    >

(...)
    jestem alkoholikiem i narkomanem. tak, narkomanem też, kilka tygodni temu uznałem że to też było i jest w moim zyciu jako zastepcze uzależnienie sie to kiedys pojawiło

--
    Odpowiedz Link Zgłoś
  • mmkaa11 28.07.19, 13:18
    afq napisał:

> mmkaa11 napisał(a):
    >
    >
    > > (A swoja droga szara masa odnosi sie do mozgu.)
    >
    > jasne.. uważasz ze mam zawodną pamięć? oj mmkaa
    > tłumaczysz sie tak.. ze brak słów
    >

(...)

--
    Odpowiedz Link Zgłoś

--
  • mmkaa11 26.07.19, 07:41
    krytyk2 12.07.19, 19:40
    nastepny -inteligentny inaczej,
    weź ty sie skontaktuj z nowa koleżanką,na pewno sie dogadacie,ona taka miła a ty -taki inteligentny
    Odpowiedz Link

krytyk2 12.07.19, 19:39
    mój ty boże...to sie nazywa dopiero nędza intelektualna-nie umieć odróżnić stwierdzenia opisowo-teoretycznego od ataku na osobę.
    Znajdź sobie może jakieś kółko różańcowe,tam się sprawdzisz i tam odnajdziesz na poziomie swojego umysłu
  • mmkaa11 26.07.19, 12:24
    Dla osob chcacych rozpoznawac slowna przemoc dobrym materialem do analizy takich zachowan oraz ich zauwazania, moga byc komunikaty, ktore pojawily sie w tym watku - napisane przez psychologow, ich naturalnym i niczym nie skrepowanym zwyczajnym jezykiem.
    Dobra ksiazka w tym temacie sa "Toksyczne slowa" P. Evans

Lista typowych zachowan wystepujacych przy przemocy slownej, zeby mozna bylo te zachowania zaklasyfikowac i latwiej rozpoznac.

1. Odmawianie komunikacji. Zwiazki wymagaja wzajemnej komunikacji i empatii. Kiedy jeden partner wstrzymuje informacje o swoich uczuciach wtedy wiez w zwiazku ulega oslabieniu. Kiedy sprawca odmawia wysluchania partnera/partnerki wtedy lekcewazy jej przezycia i pozostawia ja w stanie izolacji.

2. Zaprzeczanie. To jest glowna taktyka podczas konfliktu ze sprawca przemocy. Sprawca zaprzecza wszystkiemu i poprawia wszystko co robi i mowi ofiara. "Jak smiesz miec inne zdanie !"

3. Umniejszanie znaczenia. To jest jak branie banknotu stu zlotowego i umniejszanie jego wartosci do jednej zlotowki. Umniejszanie znaczenia wydarzen zaprzecza temu jak ofiara widzi dana sytuacje.To jest jedna z najbardziej destrukcyjnych form przemocy psychicznej. To jest
    tez najbardziej perfidna forma przemocy psychicznej gdyz czesto sprawca wmawia ofierze, ze to co ona slyszy, to nie jest zadna przemoc, tylko jest np "zbyt wrazliwa". Sprawca zaprzecza percepcji ofiary.
    Sprawca moze umniejszac istotny wklad ofiary w zwiazek, jej osiagniecia czy ambicje.

4. Przemoc w formie zartow. niektore zlosliwe komentarze moga byc maskowane pod przebraniem humoru, potrafia jedna bardzo bolec. W niektorych przypadkach humor moze byc bardzo wyrafinowany, jednak celem jego jest wytracenie ofiary z rownowagi emocjonalnej.

5. Blokowanie i kierowanie rozmowa. Sprawca odmawia komunikacji, ustala o czym mozna i nie mozna rozmawiac, lub nie udostepnia informacji. Sprawca moze uniemozliwic rozwiazanie kazdego problemu przez blokowanie i zniechecenie ofiary.

6. Oskarzanie, wmawianie i obwinianie. Sprawca bedzie staral sie oskarzac partnera o uczynienie jakiegos zla, czy nawet rzeczy ktora nie miala miejsce. Sprawca moze wprost brutalnie klamac, tak, ze nawet dziecko rozpozna klamstwo, ale tu nie chodzi o fakty. Celem tego tak samo jak celem kierowania rozmowa jest zmuszenie ofiary do przyjecia postawy obronnej i wytracenie jej z rownowagi.

7. Osadzanie i krytyka. Sprawca osadza ofiare i wyraza swoj osad w sposob krytyczny. Jezeli ofiara sie przeciwstawia moze on jej wmowiac, ze stara sie on tylko "pomoc". W rzeczywistosci wyraza on w ten sposob swoj brak akceptacji wobec ofiary.

8 . Trywializowanie. Proba zmniejszenia znaczenia wydarzen w pozornie uczciwy i szczery sposob. Pozorna uczciwosc powoduje, ze trudno jest sie zorientowac co sie naprawde dzieje. Ofiara czesto wierzac w ta uczciwosc, mysli, ze sama niejasno wyrazila i probuje wytlumaczyc sprawcy dana sytuacje.

9. Subtelne oslabianie. Sprawca nie tylko wycofuje swoje wsparcie emocjonalne ale takze oslabia determinacje i pewnosc siebie. Ofiara moze zostac komletnie zalamana jednym trafnym komentarzem lub sugestia. Np. przed wyjsciem na urodziny: "Ta sukienka jest calkiem ladna, przypomina mi o twojej babci"

10. Grozenie. Klasyczna forma przemocy psychicznej. Sprawca manipuluje ofiara poprzez straszenie rzeczami, ktorych ona najbardziej sie boi. Sprawca moze straszyc opuszczeniem lub rozwodem, zabiciem zwierzat domowych lub czlonkow rodziny. Uwaga - Sprawca tutaj straszy czesto tym, czego sam sie boi! Mozemy poznac jego najwieksze leki!

11. Wyzwiska. Ciagle nazywanie kogos "glupim", "oslem", "starym", "idiotka" ma dewastujacy wplyw na poczucie wlasnej wartosci nawet gdzy jest nieprawdziwe i nawet wtedy gdy ofiara wie, ze to nie jest prawda.

12. Zapominanie. Sprawca "zapomina" ze bolesne dla ofiary wydarzenia wogole mialy miejsce. Po tym jak sprawca nakrzyczy na ofiare, a ofiara prosi o wyjasnienia, sprawca twierdzi "nie pamieta" zeby krzyczal. Sprawcy maja tez tendencje do ciaglego zapominania o obietnicach ktore poczynili, a ktore wczesniej zlozyli ofiarom np w ramach przeprosin. Sprawcy przemocy przepraszaja tylko wtedy jak moga za to cos uzyskac, ich przeprosiny nigdy nie sa szczere.

13. Rozkazywanie. To w gruncie rzeczy mowienie partnerowi, ze nie jest samodzielnym czlowiekiem. Kiedy sprawca wydaje ofierze rozkazy to traktuje ja jak niewolnika, sluge czy podwladnego.

14. Nie dopuszczanie prawdy do swiadomosci. Sprawca przemocy slownej moglby przeczytac liste tych kategorii i "udowodnic" ofierze i wszytskim innym, ze wcale nie stosuje zadnej przemocy, lub, ze nie jest to przemoc.

Dlatego wlasnie rozpoznanie przemocy psychicznej i reakcja na nia jest mozliwa jedynie ze strony ofiary.

Przygotowane na podstawie materialow internetowych o "verbal abuse"
    www.forum.niebieskalinia.pl/viewtopic.php?t=88&highlight=dynamika
  • meela 27.07.19, 10:41
    Ta lista mi kogoś przypomina;)
    1. Odmawianie komunikacji
    2. Zaprzeczanie "Jak śmiesz mieć inne zdanie".
    4. Przemoc w formie żartów ( tu myślę o kimś innym)
    5.Blokowanie i kierowanie rozmową.
    7.Osądzanie i krytyka.
    14. Nie dopuszczanie prawdy do świadomości
    To co mi się najbardziej rzuciło w oczy:)
  • mmkaa11 26.07.19, 13:33
    Warto sie przyjrzec wypowiedziom psychologow albo w ogole toksycznych osob stosujac kryteria dla osobowości perwersyjno-narcystycznej
    ("Nie pozwól sobą manipulować w miłości" Isabelle Nazare-Aga)

1) obwinia ciebie za własne nikczemne postępowanie
    2) podważa twoje zalety... stale krytykuje... poddaje w wątpliwość twoją
    wartość..
    3) bez przerwy ciebie osądza...
    4) jest zazdrosny i zawistny...
    5) wykorzystuje pochlebstwa by zdobyć twoją przychylność.. przedstawia siebie
    w najlepszym świetle...
    6) chętnie odgrywa rolę pokrzywdzonego, by wzbudzać współczucie..
    7) zrzuca z siebie wszelką odpowiedzialność i obarcza nią ciebie..
    8) nie precyzuje jasno swoich potrzeb, próśb, uczuć... wszystko ma formę
    zawoalowanej sugestii...
    9) często udziela wymijających odpowiedzi..
    10) do przekazania własnych opinii wykorzystuje innych ludzi...
    11) wygłasza fałszywe mowy... falszywą troskę....twoje słowa interpretuje
    opacznie, przypisując ci złe intencje...
    12) nie znosi żadnej krytyki... zaprzecza faktom...
    13) sieje niezgodę i stara się ludzi skłócić...
    14) zmienia opinie, sposób zachowania i stosunek do ciebie w zależności od
    sytuacji...
    15) kłamie...
    16) podkreśla twoją ignorancję, zaznaczając przy tym swoją wyższość...
    17) jest egocentrykiem...
    18) jego wywody wydają się logiczne i spójne, ale jego zachowanie, sposób
    bycia i uczynki zaprzeczają temu co głosi...
    19) nie liczy się z twoimim potrzebami, prawami, życzeniami...
    20) ignoruje twoje prośby, mimo, że obiecał sam, że je spełni...
    21) stwarza w tobie stan niepokoju, poczucie braku swobody, zamknięcia w
    pułapce...
    22) nakłania ciebie do działań, na które nie masz ochoty...
    23) osiąga cel kosztem ciebie...
    24) odwraca wszystko kota ogonem...
    25) otwarcie gra na twoich emocjach i czerpie satysfakcję i przyjemność z
    poniżania ciebie...
    26) czerpie radość z dominacji...
    27) nie kryje pogardy dla ciebie...
    28) twoje wartości, chęć porozumienia nie mają dla niego żadnego znaczenia..
    29) czujesz, że z premedytacją chce ciebie zranić, zniszczyć..
    30) nie wie, lub udaje, że nie wie, co to poczucie winy... nie ma żadnych
    skrupułów..
    31) nigdy nie ma też wątpliwości, zawsze wszystko stwierdza z całkowitą
    pewnością... po prostu wszystko wie najlepiej..
    32) jest megalomanem, z pozorną pobłażliwością traktuje tych co się z nim nie
    zgadzają...
    33) bawi go prowokowanie otoczenia... lubi blichtr i poklask..
    34) jego celem jest odnosić triumfy, najlepiej na oczach wszystkich...
    35) tak organizuje kontakt z tobą, żeby znajdować w nim pożywkę dla swojego
    narcyzmu i podbudować swoje własne kulejące ego...
    36) publicznie rozdaje uśmiechy, prywatnie rzuca obelgi
  • kod_matrixa 27.07.19, 11:50
    mmkaa11 napisał(a):

> Warto sie przyjrzec wypowiedziom psychologow albo w ogole toksycznych osob stos
    > ujac kryteria dla osobowości perwersyjno-narcystycznej
    > ("Nie pozwól sobą manipulować w miłości" Isabelle Nazare-Aga)
    >
    > 1) obwinia ciebie za własne nikczemne postępowanie
    > 2) podważa twoje zalety... stale krytykuje... poddaje w wątpliwość twoją
    > wartość..
    > 3) bez przerwy ciebie osądza...
    > 4) jest zazdrosny i zawistny...
    > 5) wykorzystuje pochlebstwa by zdobyć twoją przychylność.. przedstawia siebie
    > w najlepszym świetle...
    > 6) chętnie odgrywa rolę pokrzywdzonego, by wzbudzać współczucie..
    > 7) zrzuca z siebie wszelką odpowiedzialność i obarcza nią ciebie..
    > 8) nie precyzuje jasno swoich potrzeb, próśb, uczuć... wszystko ma formę
    > zawoalowanej sugestii...
    > 9) często udziela wymijających odpowiedzi..
    > 10) do przekazania własnych opinii wykorzystuje innych ludzi...
    > 11) wygłasza fałszywe mowy... falszywą troskę....twoje słowa interpretuje
    > opacznie, przypisując ci złe intencje...
    > 12) nie znosi żadnej krytyki... zaprzecza faktom...
    > 13) sieje niezgodę i stara się ludzi skłócić...
    > 14) zmienia opinie, sposób zachowania i stosunek do ciebie w zależności od
    > sytuacji...
    > 15) kłamie...
    > 16) podkreśla twoją ignorancję, zaznaczając przy tym swoją wyższość...
    > 17) jest egocentrykiem...
    > 18) jego wywody wydają się logiczne i spójne, ale jego zachowanie, sposób
    > bycia i uczynki zaprzeczają temu co głosi...
    > 19) nie liczy się z twoimim potrzebami, prawami, życzeniami...
    > 20) ignoruje twoje prośby, mimo, że obiecał sam, że je spełni...
    > 21) stwarza w tobie stan niepokoju, poczucie braku swobody, zamknięcia w
    > pułapce...
    > 22) nakłania ciebie do działań, na które nie masz ochoty...
    > 23) osiąga cel kosztem ciebie...
    > 24) odwraca wszystko kota ogonem...
    > 25) otwarcie gra na twoich emocjach i czerpie satysfakcję i przyjemność z
    > poniżania ciebie...
    > 26) czerpie radość z dominacji...
    > 27) nie kryje pogardy dla ciebie...
    > 28) twoje wartości, chęć porozumienia nie mają dla niego żadnego znaczenia..
    > 29) czujesz, że z premedytacją chce ciebie zranić, zniszczyć..
    > 30) nie wie, lub udaje, że nie wie, co to poczucie winy... nie ma żadnych
    > skrupułów..
    > 31) nigdy nie ma też wątpliwości, zawsze wszystko stwierdza z całkowitą
    > pewnością... po prostu wszystko wie najlepiej..
    > 32) jest megalomanem, z pozorną pobłażliwością traktuje tych co się z nim nie
    > zgadzają...
    > 33) bawi go prowokowanie otoczenia... lubi blichtr i poklask..
    > 34) jego celem jest odnosić triumfy, najlepiej na oczach wszystkich...
    > 35) tak organizuje kontakt z tobą, żeby znajdować w nim pożywkę dla swojego
    > narcyzmu i podbudować swoje własne kulejące ego...
    > 36) publicznie rozdaje uśmiechy, prywatnie rzuca obelgi

Już sama "etyka" tego zawodu budzi ogromne wątpliwości.

Stara się zdobyć zaufanie przy braku dzielenia się własną prywatnością i swoich subiektywnych opinii, trzymając przy tym dystans przypominający permanentnie utrzymujący się stan napięcia przedmiesiączkowego. Zmienność nastrojów i humorów. Niekiedy odklejenie od rzeczywistości.

Nie trzeba tu żadnego tuza intelektu aby dojść samemu do konkluzji, będąc nawet laikiem, że trudno komuś kto reprezentuje taką postawę, zaufać. I mniejsza o to czy postawa ta, narzucona jest konwencją zawodu czy wynika z cech osobniczych jednostki.

Nie można siłą rzeczy zaufać do końca komuś, kto sam daje sygnały, że może to być ryzykowne.

Z kolei nasz behawioryzm, zwłaszcza jeśli jesteśmy jednostkami świadomymi, nie ulegnie autorytetowi instytucji psychologa i jego zawodu, bo doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że ludzie są w pierwszym rzędzie istotami biologicznymi, a nie psychologami, nauczycielami, lekarzami czy hydraulikami.

Nie można oczekiwać zaufania do człowieka, który nie daje jednoznacznych sygnałów, że można mu zaufać. Nie można zjeść ciastka i dalej go mieć. Cała ta konstrukcja relacji terapeutycznej jest tak sztuczna i wyczuwalna nawet dla laika, aż zęby bolą.

--
  • kod_matrixa 27.07.19, 17:35
    Istnieją też banalne metody sprawdzania terapeuty czy jest skłonny do kłamstw. Co ciekawe, są tak nieudolnie uczeni, że nie ma większego problemu przyłapać ich na kłamstwie. Wystarczy zapytać o coś, (najlepiej o coś, na co z racji zawodu nie mogą odpowiedzieć), dając im jednocześnie do myślenia, że niby znamy odpowiedź. Delikwentowi wystarczyłoby udzielić odpowiedzi, że nie mogą na takie pytania odpowiadać, ale odpowiadają, np. przytakując nam tę nieprawdziwą informację.

Tym samym dają wyraźny sygnał, że kłamią. Co prawda w błahych sprawach, ale to już jest ważna informacja, zdradzająca ich potencjalne zachowanie również w ważniejszych kwestiach.

No jeżeli terapeuci wykładają się na tak banalnym poziomie, to czego możemy po nich się spodziewać i czy możemy im zaufać? Pytanie retoryczne. A techniki są również bardziej zaawansowane. Np. metoda na rzekomo połknięty haczyk itd. Cudów nie ma. Wyżej d..y (jak mówi brzydko pewne przysłowie) i swojego IQ się nie przeskoczy. ;-)

Oprócz tego numeru z kwiecistą mową psychologów i ich zacięciem humanistycznym, o czym już wcześniej pisałem, jest jeszcze jeden prosty myk, na który ludzie dają się nabierać. Mianowicie, jest to mechanizm samosprawdzającej się przepowiedni. Ludziom idąc do psychologa, wydaje się, że ten jest mocarzem analitycznym z racji wykonywanego zawodu i prześwietli nasze myśli itd. No jakiż może spotkać ich z tym zawód... Do naprawdę dobrego poziomu analitycznego niezbędny jest odpowiedni poziom zdolności kognitywnych, a z tymi o opisywanych specjalistów jest... jak jest, delikatnie rzecz ujmując. :d

--
  • kod_matrixa 27.07.19, 17:41
    A to wierzchołek góry lodowej. Jeśli ktoś nie jest dobrym umysłem ścisłym bez zmysłu matematycznego, łatwo kogoś takiego zdemaskować na prozaicznych rzeczach, opierających się często na rachunku prawdopodobieństwa.

Nie ma możliwości, żeby takie zdarzenia nie miały okoliczności, bo świat tak jest skonstruowany, że bez statystyki, rachunku prawdopodobieństwa czy generalnie matematyki i logiki po prostu NIE MOŻE SIĘ OBEJŚĆ. A z matematyką się nie dyskutuje. to nie relatywistyczna poezja.

Ech.. można by tak jeszcze długo pisać...

--
  • meela 27.07.19, 17:49
    Opisujesz tu, jak manipulujesz ludźmi?
  • kod_matrixa 27.07.19, 17:52
    meela napisała:

> Opisujesz tu, jak manipulujesz ludźmi?

Opisuję jak sprawdzam, kiedy czuję, że sam mogę być manipulowany.

Prawdziwy manipulant nie zdradza faktu, że kimś manipuluje, choćby sprawdzając innych.

--
  • kod_matrixa 27.07.19, 17:56
    meela napisała:

> Opisujesz tu, jak manipulujesz ludźmi?

Meela, lepiej nie wchodź mi dziś w drogę, bo czuję, że mam intelektualnego Powera, zresztą jak zawsze. ;-D

--
  • kod_matrixa 27.07.19, 17:57
    kod_matrixa napisał:

> meela napisała:
    >
    > > Opisujesz tu, jak manipulujesz ludźmi?
    >
    >
    > Meela, lepiej nie wchodź mi dziś w drogę, bo czuję, że mam intelektualnego Powe
    > ra, zresztą jak zawsze. ;-D
    >
    >
    >
    >

To powyżej to autoironia oczywiście. :-D

--
  • kod_matrixa 27.07.19, 11:56
    Mmkaa napisała:

31) nigdy nie ma też wątpliwości, zawsze wszystko stwierdza z całkowitą
    > pewnością... po prostu wszystko wie najlepiej..

Ten punkt jest wręcz podręcznikowy na poziomie szkolnym, że taka osoba zdradza swoje dyletanctwo i nie zbyt wysokie IQ.

To wręcz elementarz, który jest znany każdemu mającemu w głowie choć parę klepek. Człowiek rzadko czy w ogóle nieużywający określeń "nie wiem", powinien budzić brak zaufania i zapalać u nas czerwoną lampkę.

--
  • kod_matrixa 26.07.19, 13:49
    A to nie jest dobry trend, bo gabinety z "przyjaciółmi" za pieniądze to kolejna warstwa matrixa i odgrywania w nim ról. To taka misternie upleciona pajęczyna z matrixa, stworzona przez kulturę, a ściślej przez jej kolejne zmutowane fraktalae.

--
  • mmkaa11 26.07.19, 14:47
    kod_matrixa napisał:

> A to nie jest dobry trend, bo gabinety z "przyjaciółmi" za pieniądze to kolejna
    > warstwa matrixa i odgrywania w nim ról. To taka misternie upleciona pajęczyna
    > z matrixa, stworzona przez kulturę, a ściślej przez jej kolejne zmutowane frakt
    > alae.
    >

Powiedzialabym nawet, ze gra odbywa sie i w gabinetach psychologicznych i niemal wszedzie. Maski opadaja tak jak tu u in, meeli, heraklesa, krytyka, ady, yadaxad, afq. To co zostalo po nich, to nic z czym chcialabym miec jakikolwiek kontakt. Podobnie obserwowalam ludzi w realnym zyciu. Obserwacje i wnioski sie pokrywaja. Ci ludzie tworza wspolnie zwiazki, uklady w pracy itd., itp. manipulujac soba nawzajem. Nawet w swych domach nie wiedza kim sa.
    Ja nie toleruje takiego towarzystwa. Ale akceptuje fakt, ze istnieja, na szczescie poza moimi granicami.
    Nigdy tez juz to wiem nie zglosze sie po porade do zadnego psychologa, bo poziom ich wiedzy i intuicji jest zenujacy, a takze zaskakujaco slabe zdolnosci kojarzenia.
    Wszystko to co Ty pisales o ich inteligencji jest prawda, az jestem zaskoczona, bo tak nisko ja ich nie ocenialam.
  • kod_matrixa 26.07.19, 16:49
    mmkaa11 napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    > > A to nie jest dobry trend, bo gabinety z "przyjaciółmi" za pieniądze to k
    > olejna
    > > warstwa matrixa i odgrywania w nim ról. To taka misternie upleciona paję
    > czyna
    > > z matrixa, stworzona przez kulturę, a ściślej przez jej kolejne zmutowane
    > frakt
    > > alae.
    > >
    >
    > Powiedzialabym nawet, ze gra odbywa sie i w gabinetach psychologicznych i niema
    > l wszedzie. Maski opadaja tak jak tu u in, meeli, heraklesa, krytyka, ady, yada
    > xad, afq. To co zostalo po nich, to nic z czym chcialabym miec jakikolwiek kont
    > akt. Podobnie obserwowalam ludzi w realnym zyciu. Obserwacje i wnioski sie pokr
    > ywaja. Ci ludzie tworza wspolnie zwiazki, uklady w pracy itd., itp. manipulujac
    > soba nawzajem. Nawet w swych domach nie wiedza kim sa.
    > Ja nie toleruje takiego towarzystwa. Ale akceptuje fakt, ze istnieja, na szczes
    > cie poza moimi granicami.
    > Nigdy tez juz to wiem nie zglosze sie po porade do zadnego psychologa, bo pozio
    > m ich wiedzy i intuicji jest zenujacy, a takze zaskakujaco slabe zdolnosci koja
    > rzenia.
    > Wszystko to co Ty pisales o ich inteligencji jest prawda, az jestem zaskoczona,
    > bo tak nisko ja ich nie ocenialam.

Ta gra i role, w które się wcielają indukowane są przez matrixa jakim jest przede wszystkim kultura i niektóre atawizmy antropologiczne. te gierki, intrygi, wyłanianie samców i samice alfa z grupy, liderów, narzucanie własnej narracji. Podświadomie lub świadomie.

To wszystko dzieje się dzięki niskiemu stopniu świadomości i dawaniu ujeżdżaniu się przez matrixa, niczym dziki koń przez jeźdźca. Koń na początku broni się przed ujeżdżeniem, ale już po pewnym czasie wydaje mu się, że żyje własnym życiem. Tymczasem jest niewolnikiem jeźdźca. Ten sam proces odbywa się u ludzi. Młody człowiek ucząc się manipulacji innymi, tak naprawdę sam staje się manipulowany przez te instynkty i środowisko (kulturę), które każą nim manipulować. Wpada w szpony matrixa, myśląc, że jest wolnym człowiekiem.

--
  • kod_matrixa 26.07.19, 17:02
    kod_matrixa napisał:

> mmkaa11 napisał(a):
    >
    > > kod_matrixa napisał:
    > >
    > > > A to nie jest dobry trend, bo gabinety z "przyjaciółmi" za pieniądz
    > e to k
    > > olejna
    > > > warstwa matrixa i odgrywania w nim ról. To taka misternie uplecion
    > a paję
    > > czyna
    > > > z matrixa, stworzona przez kulturę, a ściślej przez jej kolejne zmu
    > towane
    > > frakt
    > > > alae.
    > > >
    > >
    > > Powiedzialabym nawet, ze gra odbywa sie i w gabinetach psychologicznych i
    > niema
    > > l wszedzie. Maski opadaja tak jak tu u in, meeli, heraklesa, krytyka, ady
    > , yada
    > > xad, afq. To co zostalo po nich, to nic z czym chcialabym miec jakikolwie
    > k kont
    > > akt. Podobnie obserwowalam ludzi w realnym zyciu. Obserwacje i wnioski si
    > e pokr
    > > ywaja. Ci ludzie tworza wspolnie zwiazki, uklady w pracy itd., itp. manip
    > ulujac
    > > soba nawzajem. Nawet w swych domach nie wiedza kim sa.
    > > Ja nie toleruje takiego towarzystwa. Ale akceptuje fakt, ze istnieja, na
    > szczes
    > > cie poza moimi granicami.
    > > Nigdy tez juz to wiem nie zglosze sie po porade do zadnego psychologa, bo
    > pozio
    > > m ich wiedzy i intuicji jest zenujacy, a takze zaskakujaco slabe zdolnosc
    > i koja
    > > rzenia.
    > > Wszystko to co Ty pisales o ich inteligencji jest prawda, az jestem zasko
    > czona,
    > > bo tak nisko ja ich nie ocenialam.
    >
    >
    > Ta gra i role, w które się wcielają indukowane są przez matrixa jakim jest prze
    > de wszystkim kultura i niektóre atawizmy antropologiczne. te gierki, intrygi, w
    > yłanianie samców i samice alfa z grupy, liderów, narzucanie własnej narracji. P
    > odświadomie lub świadomie.
    >
    > To wszystko dzieje się dzięki niskiemu stopniu świadomości i dawaniu ujeżdżaniu
    > się przez matrixa, niczym dziki koń przez jeźdźca. Koń na początku broni się p
    > rzed ujeżdżeniem, ale już po pewnym czasie wydaje mu się, że żyje własnym życie
    > m. Tymczasem jest niewolnikiem jeźdźca. Ten sam proces odbywa się u ludzi. Młod
    > y człowiek ucząc się manipulacji innymi, tak naprawdę sam staje się manipulowan
    > y przez te instynkty i środowisko (kulturę), które każą nim manipulować. Wpada
    > w szpony matrixa, myśląc, że jest wolnym człowiekiem.
    >
    >
    >
    >
    >

Oczywiście można mówić, że podświadomie zawsze manipulujemy. Rzecz w tym, że jest różnica między manipulacją, która wdziera się do nas mimowolnie, a taką, która jest już świadoma i wewnętrznie czy przez kulturę usprawiedliwiana i relatywizowana.

Mieć świadomość niej i starać się niwelować nią, a godzić się na nią i usprawiedliwiać nią to fundamentalna różnica.

Niestety materialistyczna kultura, w której obecnie żyjemy i chęć posiadania i pomnażania rzeczy dla samego posiadania, premiuje zanurzanie się w matrixie i samooszukiwanie się, że marketing to nie naciąganie i okradanie innych tylko taka cecha kulturowa, społeczna socjologiczna, która wręcz jest pożądana. Przystosowywanie się do warunków aby przetrwać. Krótko mówiąc relatywizm i usprawiedliwianie się w obliczu bezsilności do sytuacji.

To ignorowanie tego co naprawdę czujemy i w co wierzymy. W konsekwencji prowadzi to do rozczarowania samym sobą, poczucia obniżenia własnej wartości, a później wyrzutów sumienia, zaburzeń, chorób itd.

W matrixie jest łatwiej, ale na krótszą metę i za pewną cenę.

--
  • meela 27.07.19, 10:48
    "Maski opadają jak tu u in, meeli, heraklesa, krytyka, ady, yadaxad, afq"
    Tylko dlaczego maski? Ja tu żadnej maski nie zakładałam. Ja taka jestem. I od początku mówiłam, że jestem i dobra i zła, empatyczna i złośliwa, zabawna i ponura....wszystko zależy od okoliczności. Warto dopuścić do świadomości, że ludzie mają w sobie całą gamę emocji i całą gamę zachowań i nawyków. Wtedy żyje się łatwiej i nie trzeba wystrzelać się w kosmos, żeby nie spotkać ludzi;)
  • mmkaa11 27.07.19, 16:02
    Re: Co to jest szczęście?
    herakles-one 13.05.19, 10:05
    (...) Ty możesz rządzić tym co wydalisz z siebie do muszli w łazience, nikim więcej. Nie nazwałem Cię psychopatą tylko napisałem, ze zachowujesz się jak psychopata, a to jest różnica.
  • kod_matrixa 27.07.19, 16:17
    mmkaa11 napisał(a):

> Re: Co to jest szczęście?
    > herakles-one 13.05.19, 10:05
    > (...) Ty możesz rządzić tym co wydalisz z siebie do muszli w łazience, nikim wi
    > ęcej. Nie nazwałem Cię psychopatą tylko napisałem, ze zachowujesz się jak psych
    > opata, a to jest różnica.
    > Odpowiedz Cytuj Link Zgłoś

Ha ha ha.. bezsilność eksperta. Dla niektórych może to być widok bezcenny. Na mnie nie robi to żadnego wrażenia. :-)

Ja tak jak Mmkaa, nie mam nic wspólnego z jakimiś dyskusjami na forum sprzed lat.

--
  • mmkaa11 27.07.19, 16:19

> herakles-one napisał:
    >
    > > Pani neurolog, a rozumek Ankiskakanki; opisuje na publicznym anonimowym
    > forum
    > > różne patologie ze swojej rodziny, a później ma pretensje, że to ludzie
    > czytaj
    > > ą i komentują.To podobno, jak sama piszesz, forum dyskusyjne jest?
    >
    > Drugi sie znalazl niczym (...), obarczac mnie wszystkimi trollami tego forum. Ki
    > edys ktos ci obije te twoja prostacka gebe za wiecznie czepianie sie cudzych ro
    > dzin i obrazanie ty prostaku z brudna krwia z nizin spolecznych.
  • kod_matrixa 27.07.19, 16:34
    mmkaa11 napisał(a):

>
    > > herakles-one napisał:
    > >
    > > > Pani neurolog, a rozumek Ankiskakanki; opisuje na publicznym anonim
    > owym
    > > forum
    > > > różne patologie ze swojej rodziny, a później ma pretensje, że to lu
    > dzie
    > > czytaj
    > > > ą i komentują.To podobno, jak sama piszesz, forum dyskusyjne jest?
    > >
    > > Drugi sie znalazl niczym (...), obarczac mnie wszystkimi trollami tego fo
    > rum. Ki
    > > edys ktos ci obije te twoja prostacka gebe za wiecznie czepianie sie cudz
    > ych ro
    > > dzin i obrazanie ty prostaku z brudna krwia z nizin spolecznych.

No proszę, jak nasz książę o błękitnej krwi Herakles I, poczęty w Buckingham Palace (ha ha ha) obraża innych ze względu na pochodzenie. A tak bardzo mi zarzucał gardzenie innymi.

Cytując klasyka.. nie poznaję kolegi... :DDD

--
  • meela 27.07.19, 16:38
    Mogę wiedzieć, czemu służy ta nagonka na Heraklesa? Czy to jest zgodne z systemem wartości, które wyznaje autorka wątku, czy to przemoc i zemsta?
  • kod_matrixa 27.07.19, 16:47
    meela napisała:

> Mogę wiedzieć, czemu służy ta nagonka na Heraklesa? Czy to jest zgodne z system
    > em wartości, które wyznaje autorka wątku, czy to przemoc i zemsta?

Dyskutujemy tylko, nb. o kimś kto na każdy przejaw zasygnalizowania kwestii inteligencji, świadomości i wrażliwości, reagował "diagnozą" piszącego/piszących na ww. tematy, poczynając od narcyzmu przez zaburzenia osobowości po psychopatię, recytując wyuczone regułki na pamięć z podręcznika niczym tresowana papupga.

--
  • mmkaa11 27.07.19, 16:57
    kod_matrixa napisał:

> meela napisała:
    >
    > > Mogę wiedzieć, czemu służy ta nagonka na Heraklesa? Czy to jest zgodne z
    > system
    > > em wartości, które wyznaje autorka wątku, czy to przemoc i zemsta?
    >
    >
    > Dyskutujemy tylko, nb. o kimś kto na każdy przejaw zasygnalizowania kwestii int
    > eligencji, świadomości i wrażliwości, reagował "diagnozą" piszącego/piszących n
    > a ww. tematy, poczynając od narcyzmu przez zaburzenia osobowości po psychopatię
    > , recytując wyuczone regułki na pamięć z podręcznika niczym tresowana papupga.
    >
    >
    >
    >
    Meela nazywam rzeczy po imieniu czyli mowie prawde. Popieram ja cytatami, a nie pomowieniami, tak jak tu wiele razy ja sama bylam potraktowana.
    I nie mam ochoty z Toba, meela rozmawiac. Nie pasujesz mi. Wyrazam tez wprost odczucia. Wobec ciebie sa negatywne.
  • kod_matrixa 27.07.19, 17:14
    mmkaa11 napisał(a):

> kod_matrixa napisał:
    >
    > > meela napisała:
    > >
    > > > Mogę wiedzieć, czemu służy ta nagonka na Heraklesa? Czy to jest zgo
    > dne z
    > > system
    > > > em wartości, które wyznaje autorka wątku, czy to przemoc i zemsta?
    > >
    > >
    > > Dyskutujemy tylko, nb. o kimś kto na każdy przejaw zasygnalizowania kwest
    > ii int
    > > eligencji, świadomości i wrażliwości, reagował "diagnozą" piszącego/piszą
    > cych n
    > > a ww. tematy, poczynając od narcyzmu przez zaburzenia osobowości po psych
    > opatię
    > > , recytując wyuczone regułki na pamięć z podręcznika niczym tresowana pap
    > upga.
    > >
    > >
    > >
    > >
    > Meela nazywam rzeczy po imieniu czyli mowie prawde. Popieram ja cytatami, a nie
    > pomowieniami, tak jak tu wiele razy ja sama bylam potraktowana.
    > I nie mam ochoty z Toba, meela rozmawiac. Nie pasujesz mi. Wyrazam tez wprost o
    > dczucia. Wobec ciebie sa negatywne.

Na te cytowane przez Ciebie zaczepki odpowiadałem takimi ripostami, z którymi nie mogli sobie poradzić bez bluzgów. Stąd ten wściekły atak na mnie i przypisywanie mi działania w białych rękawiczkach. :-D

--
  • meela 27.07.19, 17:46
    Budda mówi, że jak ugryzie Cię pies, a Ty mu oddasz, to sam stajesz się psem;)
  • kod_matrixa 27.07.19, 17:50
    meela napisała:

> Budda mówi, że jak ugryzie Cię pies, a Ty mu oddasz, to sam stajesz się psem;)

Oddając, staję też w obronie innych, którzy chcieliby tu pisać, ale nie mogą, ze względu na nieszczepione gryzące tu psy. ;)

--
  • meela 27.07.19, 18:08
    "Oddając, staje też w obronie innych..."
    To są realni ludzie, czy z Twojej wyobraźni?

"Meela, nie wchodź mi dziś w drogę..."
    Grozisz mi?
  • kod_matrixa 27.07.19, 18:14
    meela napisała:

> "Oddając, staje też w obronie innych..."
    > To są realni ludzie, czy z Twojej wyobraźni?
    >
    > "Meela, nie wchodź mi dziś w drogę..."
    > Grozisz mi?

pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

--
  • kod_matrixa 27.07.19, 18:18
    meela napisała:

> "Oddając, staje też w obronie innych..."
    > To są realni ludzie, czy z Twojej wyobraźni?
    >
    > "Meela, nie wchodź mi dziś w drogę..."
    > Grozisz mi?

Melanio droga, powiedz, jaki miałbym mieć ku temu powód. Jesteś fajną babką, może czasem lekko zgredliwą, ale taki już Twój urok.

To był tylko taki żart. :)

--
  • meela 27.07.19, 18:54
    Matrix, Ty mnie tu nie czaruj, bo ja jestem na takie rzeczy odporna.
    Nie rozumiem tylko, jak można urządzić taką nagonkę na człowieka, który pożegnał się i nie ma szansy na obronę. Taki chwyt poniżej pasa.
    Idę do swoich spraw.
  • kod_matrixa 27.07.19, 21:08
    meela napisała:

> Matrix, Ty mnie tu nie czaruj, bo ja jestem na takie rzeczy odporna.
    > Nie rozumiem tylko, jak można urządzić taką nagonkę na człowieka, który pożegna
    > ł się i nie ma szansy na obronę. Taki chwyt poniżej pasa.
    > Idę do swoich spraw.

Jaka znowu nagonka. Meela wyluzuj.

--
  • mmkaa11 27.07.19, 18:17
    Re: Kłótnie zamiast dyskusji
    herakles-one 10.07.16, 23:52
    Bardzo się z tego cieszę, że potrafisz się właściwie zakwalifikować- jako domorosła psychoanalityczka.

Ja Ci przecież psychoanalizy nie robiłem, tylko Ty mnie. Już nie pamiętasz tego? Nie tylko logika, ale pamięć też Ci szwankuje? To ile Ty masz lat? Mam Ci przypomnieć?
    Bardzo mi się podobała ta Twoja "psychoanaliza" mojego nicka, dokładnie taka -jakiej można się spodziewać po domorosłej psychoanalityczce, która na dodatek odrzuca cały dorobek psychoanalizy.
    Tak na marginesie, to trzeba być nieźle porąbaną, by stosować coś- co się odrzuca. Pisałem już, że całkiem jak Klaudia z komediowego serialu Rancho.

A już myślałem , że Twoje okno johari* składa się w całości ze ślepego obszaru !

Teraz mnie wyprowadziłaś z błędu. Jakaś nikła samoświadomość u Ciebie jednak w śladowej ilości występuje. Tylko te kłopoty z pamięcią Ci dokuczają. To trzeba leczyć zawczasu, bo wiesz później może być tylko gorzej.

* okno johari - patrz:pl.wikipedia.org/wiki/Okna_Johari
    file:///C:/Users/DELL/Downloads/treco-wiedza-artykuly-szczegoly-id-1045-page-7-otworz-sie-na-samoocene-metoda-okien-johari%20(2).pdf

• mmkaa11 27.07.19, 18:24

herakles-one 21.06.16, 21:45
    Jak, za to, (...) puści bąka na forum, to śmierdzi nawet z monitora.
    Taką siłę rażenia ma jej bąk !!!.
    Ja nie jestem biologiem, ale wydaje mi się, że szakale tak mają. Padliną się żywią i innym gównem, to i nie ma się co dziwić, że taki zapach się rozchodzi od nich.
  • kod_matrixa 27.07.19, 18:27
    mmkaa11 napisał(a):

>
    > herakles-one 21.06.16, 21:45
    > Jak, za to, (...) puści bąka na forum, to śmierdzi nawet z monitora.
    > Taką siłę rażenia ma jej bąk !!!.
    > Ja nie jestem biologiem, ale wydaje mi się, że szakale tak mają. Padliną się ży
    > wią i innym gównem, to i nie ma się co dziwić, że taki zapach się rozchodzi od
    > nich.

hahaha, no cóż, taki ekspercki poziom... :)

--
  • mmkaa11 27.07.19, 18:30
    Jakies chetne i warazliwe na terapie? :)

Re: Czy są tu osoby wysoko wrażliwe?
    herakles-one 01.07.18, 11:45
    Sama się nie uporasz z tym. Taka nadwrażliwość, jaką opisujesz, wymaga terapii, która powinna dać Ci wgląd we własne nieświadome potrzeby i emocje. To są objawy nerwicy.
  • mmkaa11 27.07.19, 18:37
    Re: Czy są tu osoby wysoko wrażliwe?
    herakles-one 09.07.18, 21:19
    No właśnie po co? Jesteś tego najlepszym przykładem. Twierdzisz, że masz bardzo wysokie IQ, to chyba gdzieś na wysokości właśnie głowy żyrafy się znajduje, ale w mózgu Ci porobiło dziury i zwarcie, ale z perspektywy głowy żyrafy i tak na wszystkich patrzysz z góry.
  • mmkaa11 27.07.19, 19:21
    A tutaj charakterystyczny jezyk i styl chloe.7 - identyczny jak in.133
    forum.gazeta.pl/forum/w,210,161554790,161554790,Jak_wychowac_pewnego_siebie_czlowieka_.html?t=1564246964#p168458154
  • mmkaa11 28.07.19, 14:28

yadaxad 28.07.19, 14:09
    Myślisz (...), że mnie twoje pierdnięcia do czegoś inspirują? Stwierdzam tylko, że śmierdzisz.

--
  • yadaxad 28.07.19, 14:36
    Dziękuję mmka, za zwyraźnienie.
  • mmkaa11 28.07.19, 14:38
    yadaxad napisał(a):

> Dziękuję mmka, za zwyraźnienie.

yadaxad 28.07.19, 14:09
    Myślisz (...), że mnie twoje pierdnięcia do czegoś inspirują? Stwierdzam tylko, że śmierdzisz.

yadaxad 25.07.19, 21:50
    Na litość, afq, nie daj się wpuszczać. To prostactwo.
    Odpowiedz Cytuj Link Z

Odpowiedz Cytuj Link

--
  • yadaxad 28.07.19, 14:44
    Dokładnie tak, mmka, dokładnie tak.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka