Dodaj do ulubionych

Ktoś doradzi

03.09.19, 18:52
Możecie poradzić co robić? Nie wiem w czym tkwi problem braku koncentracji, słabej pamięci, roztargnięciu, braku zainteresowania, braku spostrzegawczości? Problem dotyczy głównie życia zawodowego, w pracy nie mogę zapamiętać rzeczy, które wielokrotnie przeglądałem. Jak sprawdzam jedno to nie zauważam innych tematów związanych ze sprawą. Uświadamiam to sobie dopiero wtedy jak ktoś mi zwróci uwagę ale i tak po ponownej analizie szybko o wszystkich danych zapominam. Problemy również mam z wysławianiem się, nigdy nie byłem rozgadany ale teraz to jest tragedia (jedną z przyczyn jest fobia społeczna). Mówię bez zastanowienia się, prawie odruchowo i ciężko mi złożyć zdanie, do tego dochodzi zapominanie słów - nawet podstawowych. Mam problemy z zapamiętaniem nowych słów i ich znaczenia, często muszę ponownie sprawdzać co one znaczą. Trudno mi również zapamiętać przeróżne nazwy - techniczne, miejscowości, nazwy ulic, modele samochodów itp. Nie mam natomiast problemów z orientacją, czy zapamiętaniem gdzie coś zostawiłem, czy co robiłem. Ponadto (pewnie związane z brakiem koncentracji) nie umiem słuchać i często nie wiem co ktoś do mnie mówił. Najgorzej jest podczas rozmowy przez telefon, nie pamiętam z kim rozmawiam (chociaż osoba się przedstawia) a jeśli sprawa jest skomplikowana to nie potrafię powtórzyć o co w niej chodzi komuś innemu. Do moich problemów najbardziej pasuje określenie - patrzę a nie widzę, słucham a nie słyszę. Jest ktoś w stanie doradzić co czynić? Jeśli chodzi o fobie społeczną to chodziłem do psychologa i trochę pomogło.
Edytor zaawansowany
  • yadaxad 03.09.19, 19:10
    Iść do lekarza.
  • yadaxad 03.09.19, 19:19
    Na Depresji jest lekarz, może podpowie.
  • afq 04.09.19, 07:33
    noo koniecznie do lekarza

--
    cokolwiek mówię, nie oczekuję, że się ze mną zgodzisz
  • klaraxl 13.09.19, 09:02
    @relaksowy, a ile masz lat? Badałeś tarczycę?

--
    www.kobietaxl.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka