Dodaj do ulubionych

Zaburzenia osobowości

18.09.19, 21:16
Moja sąsiadka ponad 80 letnia kobieta (notabene w bardzo dobrej kondycji fizycznej) zaczęła zawiązywać wstążeczki na naszym ogrodzeniu, a gdy widzi, że nie ma mojego samochodu wchodzi na posesję i zawiązuje na krzewach, ławce itp. w ogrodzie.Niedawno odkręciła kran przy wjeździe na posesję i gdy przyjechałam do domu lała się woda na ful.Czy to jest złośliwość, czy zaburzenia psychiczne i czy jest się czego obawiać, bo np. coś któregoś dnia podpali? Czy taki stan osobowości się pogarsza? Staramy się zamykać i zabezpieczać, ale wszystkiego nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

Zawsze była dziwna, z ludźmi unika kontaktu, nie pozdrawia i ciągle szukała powodu do zatargów sąsiedzkich.Zawsze liczyli się dla niej tylko prawnicy, policjanci i lekarze, o innych mówiła, że im 'słoma z butów wystaje', a sama jest prostą kobietą bez wykształcenia, wiecznie zła na wszystkich i wszystko.
Edytor zaawansowany
  • yadaxad 18.09.19, 21:37
    Uważać. Można mieć organizm zdrowy, ale jak mózg zacznie obumierać, to z czasem wyłączy i fizjologiczne funkcje.
  • yadaxad 18.09.19, 21:39
    Ma w mieszkaniu gaz?
  • dagusia333 18.09.19, 22:21
    Chyba nie ma gazu, mieszka w domku w bezpośrednim sąsiedztwie.Ma dziwne pomysły, tydzień temu wyniosła starą oponę i położyła na kratce ściekowej przy swojej posesji i włożyła szklaną buteleczkę do otworu w słupie energetycznym i mnie zawołała mówiąc, że musi takie coś sprzątać.Odwiedza ja syn, ale stale z nim się kłóci.
  • summerland 19.09.19, 01:10
    Moze to Alzheimer?
  • ja277 19.09.19, 13:05
    W demencji niektórzy starsi ludzie mają urojenia. Może ta kobieta była zaburzona narcystycznie (pogarda dla innych, snobizm) a teraz zrobiła jej się choroba.
  • yadaxad 21.09.19, 19:19
    Może warto zainteresować opiekę społeczną. Teraz to już nie ważne jaka była. Ale warto by jej stan był pod jakąś kontrolą. Co jak zacznie kombinować coś z ogniem?
  • lumeria 22.09.19, 16:40
    To wygląda na demencję starczą.

O ile wiązanie staruszeczek jest nieszkodliwe, to jednak wkraczanie na nieswoja posesje i odkręcanie kurków może być niebezpieczne (dla niej samej, lub dla właścicieli).

Jeśli pani ma taki szacunek dla władzy, to może warto porozmawiać z dzielnicowym/miasteczkowym policjantem, poprosić, by dla jej bezpieczeństwa porozmawiał z panią, oraz by miał jej zachowanie na oku. Zapytać co oni radzą robić w takim wypadku.

Również zabezpieczyłabym bramy, kurki, cokolwiek, co pani mogłaby naruszyć i narobić szkód.

• dagusia333 22.09.19, 20:04
    Została zamontowana kamera, gdyż w ciągu 2 tygodni zostało zaplątanych 7 wstążeczek i raz odkręcony kran.Znalazłam też na trawniku zerwany duży liść z rośliny(funki) której nie mam w ogrodzie, ewidentnie przyniesiony.Fakt, że najbardziej boję się, że coś podpali.Jeżeli coś się nagra to zostanie powiadomiony jej syn.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka