Dodaj do ulubionych

każda decyzja jest dobra

12.12.19, 13:12
Boimy się podejmować decyzji, aby sobie nie pogorszyć. Tymczasem jakąkolwiek decyzję nie podejmiemy, będzie ona miała plusy i minusy. Nie ma chyba nigdy tak, że coś się okaże totalną klapą. Zauważyłam u siebie, ze ja sie boję podejmować decyzji, nie dlatego, ze obawiam się, że wybiorę jakąś katastrofę, ale dlatego, że kazda zmiana cos zabiera, do czego się przyzwyczaiłam, co lubiłam. Uzyskam coś nowego, a coś innego przy okazji strace. Czasem podjęcie decyzji, nie wiąze się od razu bezpośrednio ze zmiana. Bo ta zmiana moze być zależna od osób trzecich. I my możemy wyjść na przeciw zmianom, ale moze się okazac, że pozostaniemy w tym samym miejscu, co byliśmy. Choć przynajmniej sprawdzimy, czy to coś było dla nas, czy było w zasięgu ręki.

Kilka lat temu podjęłam dwie takie decyzje. Bardzo się bałam zmian jakie mogą z tym się wiązać, choć miałam ochotę zaryzykować, tymczasem.. nic się nie wydarzyło. Los w postaci osób trzecich odrzucił moje podanie o zmiany. Ale gdybym nie spróbowała, bym może żałowała, że coś mnie wtedy ominęło. Że była szansa, której nie wykorzystałam.

Tak mnie się to przypomniało, bo prawdopodobnie, jedna z tych zmian dokona się samoistnie, zrządzeniem losu, już niedługo. Wtedy nie bylam pewna, czy tego chce czy nie chcę. A teraz nie będę miała wyjścia. Jedno przeistoczy sie w drugie.
Obserwuj wątek
    • afq Re: każda decyzja jest dobra 12.12.19, 15:41
      dla mnie najgorszy jest zawsze okres przed decyzją
      to przedłużające się zawieszenie
      nie podejmuje decyzji pochopnie, lubie sie przespac z problemem
      ale nie wałkowac wszystkich za i przeciw bez konca
      potem - już wiadomo w która stronę idę

--
      cokolwiek mówię, nie oczekuję, że się ze mną zgodzisz
    • dinozauraful Re: każda decyzja jest dobra 18.01.20, 23:24
      Cecha introwertyków,żadnych zmian.Pamiętam jednego polityka którego hasło wyborcze brzmiało:"Zmiana?Teraz!" czyli ekatrawertyk i pomyślałam że ja jako introwertyk nigdy bym go nie wybrała przez to hasło.Tak mamy,niektórzy wyróżniają jeszcze ambiwertyków typy wypośrodkowane po między introwertykami a ekatrawertykami.
      • yadaxad Re: każda decyzja jest dobra 18.01.20, 23:47
        Zmiany się dzieją cały czas. Różnica polega tylko na tym, że jedni je dostrzegają i uwzględniają na swojej drodze, a inni się boją zmian i wolą niczego nie dostrzegać, by potem mieć wrażenie katastrofy kiedy zmiany "dojrzeją".
        • meela Re: każda decyzja jest dobra 20.01.20, 09:13
          "Zmiany się dzieją cały czas. Różnica polega tylko na tym, że jedni je dostrzegają i uwzględniają na swojej drodze, a inni się boją zmian i wolą niczego nie dostrzegać, by potem mieć wrażenie katastrofy kiedy zmiany "dojrzeją"."

Są też tacy, którzy sami inicjują zmiany. Znam ludzi, którzy wciąż się przeprowadzają, zmieniają, zamieniają mieszkania, zmieniają pracę. Pisząc, że nie lubię zmian, mam na myśli, że sama tych zmian nie szukam i nie wprowadzam.
          • yadaxad Re: każda decyzja jest dobra 19.01.20, 22:32
            Różne są zmiany, niektóre trzeba systematycznie popychać do przodu, by nie przywarły, niektórym trzeba dać spokój jak rośnięciu drożdżowego ciasta, a na niektóre trzeba uważać przy oswajaniu, by się nie odgryzły.
            • na_deszczu Re: każda decyzja jest dobra 20.01.20, 22:31
              Te pierwsze to postanowienia. Drugie musza dojrzeć, aby mozna bylo spostrzec, ze jest droga ktora do nich prowadzi. Albo wtedy, gdy dajemy sobie spokój z gonieniem za kimś, kto wie gdzie można nas znaleźć. Te trzecie to planowane lub przymusowe wychodzenie ze strefy komfortu.

• maris-aris Re: każda decyzja jest dobra 21.01.20, 14:53
                na_deszczu napisała:

> Te pierwsze to postanowienia. Drugie musza dojrzeć, aby mozna bylo spostrzec, z
                > e jest droga ktora do nich prowadzi. Albo wtedy, gdy dajemy sobie spokój z goni
                > eniem za kimś, kto wie gdzie można nas znaleźć.

A moze on juz z tych uslug nie korzysta i nalezy innego szukac, co dolozy do bebiko
                >

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka