Dodaj do ulubionych

SILNE przeczucie, coś więcej niż intuicja.

23.03.05, 11:39
wczoraj cały dzien chodziłam silnie zdenerwowana, zestresowana, nie mogłam
sobie znalexć miejsca- nie zdarza się mi to często, naprawdę.
wieczorem zadzwonił telefon: zła wiadomość, toczyły sie jakies rozmowy i
rozstrzygały sprawy które mnie dotyczyły.
Zdarzylo mi się to parę razy ( cały dzien jestem mocno rozdrażniona, prawie
płacze i wracam do domu a tam czeka na mnie list ze złą wiadomością)

zastanawiam się CZY TO TYLKO PRZYPADEK ?
Mieliście takie doświadczenia?
nie jestem zwolenniczką " magicznego myślenia" nie wierze we wróżki ani w
horoskopy, staram się mocno stąpac po ziemi ale trudno ignorować takie
zdarzenia...
Obserwuj wątek
    • yakuza100 Re: SILNE przeczucie, coś więcej niż intuicja. 23.03.05, 11:44
      a czy nie uwazasz ze to jest troche na odwrot? mianowicie caly dzien chodzisz
      przekonana ze cos zlego Ci sie wydarzy i w koncu to ma miejsce? Mowie tu na
      podstawie swojego przykladu. Ale byc moze masz jakas niezawodna intuicje, ktora
      sie sprawdza. Obydwie opcje to chyba sprawak podświadomości. Pozdrawiam
        • yakuza100 Re: SILNE przeczucie, coś więcej niż intuicja. 23.03.05, 11:54
          nie chce Ci udzielac rad, bo nie czuje sie do tego upowazniony ani nie uwazam
          sie za kogos kompetentnego ale wydaje mi sie ze to wynika z tego ze jak takie
          mysli nadchodza to musisz znalezc sposob zeby je odrzucic. Rowniez wiele razy
          tak mialem ze takie natretne cholerstwo nie dawalo zyc ale staram sie pracowac
          nad soba i zajac czyms innym w danym momencie albo zwyczajnie ide spac, nie
          zawsze pomaga ale chyba jakis postep jest
          • 2001ak Re: SILNE przeczucie, coś więcej niż intuicja. 23.03.05, 12:00
            rozumiem ze odrzucasz związek przyczynowo skutkowy:
            złe myśli, samopoczucie - to dzieje się coś złego
            to co mnie spotyka to zwykły pzrypadek a nie żadna ponadprzecietna wrażliwość
            na cos czego nie potrafimy wytłumaczyć?
            może masz racje.
            a może istnieje coś czego naprawdejeszcze nie potrafimy wytłumaczyc bo wiemy o
            nas i o świecie zbyt mało?
              • 2001ak Re: SILNE przeczucie, coś więcej niż intuicja. 23.03.05, 12:16
                absulutnie nie
                nie w tych przypadkach o których pisałam
                to było cos czego nie mogłam się spodziewac i miec wpływu na to.
                wczoraj wieczorem zadzwonił ktoś z kim nie rozmawiałam 3 miesiące i przekazał
                bardzo złe wiadomości .
                To były rzeczy na które całkowicie nie miałam wpływu ( poważna choroba bliskiej
                mi osoby)
                chodzi mi o takie sytuacje a nie o to że czasami coś spiepsze bo jestem nie w
                sosie...
      • ona-inka Re: SILNE przeczucie, coś więcej niż intuicja. 23.03.05, 14:55
        Ja przeczuwam gdy chlopak sie spozni ,lub gdy nie przyjdzie,przeczowam
        kartkowki,lub gdy nie bedzie jakiegos nauczyciela przeczuwam ze na obiad beda
        prazone...popprostu to czuje i wiem.Takich przeczuc ze cos sie stanie
        zlego,niepokojacego nie mam ale moze tez dlatego ze jak narazie nic tak
        powaznie zlego sie nie dzieje w moim zyciu :) .Ale musze zaznaczyc jedno;czasem
        bez przyczyny nachodzi mnie wielki smutek,i zaraz po chwili wiem ze to chodzi
        konkretnie o kogos,kto w tym momencie wlasnie smutek przezywa i poprostu musze
        do tego kogos zadzwonic lub wyslac sms,i kilka razy juz sie to sprawdzilo,wiem
        nie brzmi to wiarygodnie ale tak jest! i oczywiscie chodzi tu o kilka bliskich
        mi osob a nie cala rzesze znajomych...
    • hubkulik Re: SILNE przeczucie, coś więcej niż intuicja. 23.03.05, 16:37
      Czasami nieswiadome warstwy mozgu przetwarzaja informacje i powoduja zmiany w
      ciele (np. emocjonalne) szybciej niz informacja dojdzie do swiadomosci. Caly
      czas nasz mozg wykonuje tysiace obliczen zupelnie poza nasza swiadomosci i
      niektore z nich wplywaja w jakis sposob na nas. Psychologowie twierdza, ze
      swiadomosc to tylko wierzcholek gory lodowej. Reszta tej gory znajduje sie pod
      woda, czyli w nieswiadomosci.

Pozdrawiam Hubert
      --
      "Trwajac w spokoju i nic nie czyniac
      Wiosna przychodzi i trawa rosnie"
      (powiedzenie zen)
    • sceptyczka1 Re: SILNE przeczucie, coś więcej niż intuicja. 23.03.05, 16:55
      ok kilku lat pracuję z dorosłymi i z dziećmi...to co mówisz jest bardzo dobre
      ale trzeba się nauczyć siebie słuchać, wyłapywać sygnały i jak najlepiej się
      przygotować na to co ciebie czeka. Pamiętaj że nic nie dzieje się przypadkiem ,
      to co nas spotyka wynika z nas samych, dlaczego często jest tak że mamy do
      czynienia z tym czego najbardziej się boimy...Przestań w końcu się denerwować i
      wykorzystaj tą energię w innym celu
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka