Dodaj do ulubionych

Islam to najbardziej niebezpieczna religia świata!

10.07.05, 12:49
W dyskusję wokół fanatyzmu możnaby zagłębiać się bez końca. Fanatyzm występuje
we wszystkich religiach, zarówno w islamie jak i chrześcijaństwie, czy w
judeiźmie. W Europie działają extremiści polityczni,którzy też są fanatykami
swojej ideologii typu nacjonalistycznego, ugrupowania faszystowskie.
Jednak z nich wszystkich najgorszymi i najbardziej niebezpiecznymi są fanatycy
występujący pod przykrywką islamu, jest ich najwięcej.

Czy wysadzając europejskie miasta kiedykolwiek wygrają? Czy zamienią względnie
ateistycznych europejczyków, na wyznawców islamu, modlących się twarzą do
ziemi, w stronę meczetu mężczyzn z zadartym tyłkiem do góry i do tego pięć
razy dziennie?

Kobieta w ogóle jako człowiek i jako istota dla nich nie istnieje bo
jest"nieczysta". Nawet ręki na powitanie przeciętny wyznawca islamu nie podaje
kobiecie europejskiej, bo według tej wiary kobieta jest-"nieczysta".

Kiedyś przyjdzie moment i chyba wkrótce,że rycerze allacha posmakują swojej
własnej broni, w myśl zasady wychowanków Nowego Testamentu:"Od czego walczysz
od tego giniesz". Bo na każdą reakcję komplikuje zawsze inna antyreakcja i
jakie siły i ugrupowania powstaną teraz?

• witch-witch Re: Islam to najbardziej niebezpieczna religia św 10.07.05, 17:23

kraje europejskie popełniły 1 błąd- przyjeły emigrantów islamskich, a jak
        wiadomo, oni rozmnazaja sie w szybszym tempie niz ateistyczni europejczycy.

...............

Tu powstało zderzenie dwóch cywilizacji.Mowi się,że Islam to religia łagodnego
        boga, jezeli to tak, to skąd w tej religi wzieli się krwawi jihad? Jak wychować
        dzieci w duchu szacunku i tolerancjiwobec ludzi, jeżeli matka ma na plecach
        wytatułowane zwroty koranu? Jak dziecko ma mieć pojęcie o moralności jeżeli
        ojciec sprowadza sobie pod dach już czwartą żonę 16 lat... ....starą? Tysiące
        pytań pozostaje bez odpowiedzi.

My tu mamy szwedzkie sajty o islamie, gdzie panowie wyznawcy islamu, piszą o
        zaspokojeniu potrzeb seksualnych kobiet i rozsądnem podstawom dla tzw.
        poligamii, w która ma się rozumieć jest tylko w jedną stronę, aby zaspokoić tę
        potrzebę, która u kobiet jest ogromna, męzczyznie przyzwala się na poślubienie
        kilku kobiet." To jest dokładny cytatat! Natomiast kobieta w podobnej sytuacji
        skazywana jest na śmierć. Jaki fałsz i obłuda!

Z nimi jak z ziemiobabą, nie ma dyskusji. Wszelki fanatyzm i brak tolerancji dla
        innych poglądów bierze się z dysfori psychicznej ich właścicieli.
    • andy_b Re: Islam to najbardziej niebezpieczna religia św 10.07.05, 13:23
      witch-witch napisała:
      [...]
      > Czy wysadzając europejskie miasta kiedykolwiek wygrają? Czy zamienią względnie
      > ateistycznych europejczyków, na wyznawców islamu, modlących się twarzą do
      > ziemi, w stronę meczetu mężczyzn z zadartym tyłkiem do góry i do tego pięć
      > razy dziennie?

Oni mają wielką przewagę w tym, że gotowi są umierać za swoje ideały.
      Ateistyczni europejczycy w większości nie są gotowi umierać za Traktat
      Konstytucyjny. Więc kto wie.

Ale wiesz co, chyba z dwojga złego wolałbym już kiwać się w meczecie niż zakuwać
      10 tys. ideogramów.

--
      Pozdrawiam,
      Andy
    • sweetnighter Re: Islam to najbardziej niebezpieczna religia św 10.07.05, 14:04
      to prawda, islam jako taki jest niesamowicie reakcyjną religią, ale dla zachodu
      bezpośrednim problemem jest jego fundamentalistyczny odłam. co prawda istnieje
      zażarta debata, czy terrorystyczna przemoc jest wbudowana w samą istotę tej
      religii, ale moim zdaniem słusznie zwraca się uwagę na niesprawiedliwośc
      określenia "terroryzm islamski", które obciąża wszystkich muzułmanów
      odpowiedzialnością za al-kaidę. natomiast z grubsza wiadomo, co wpycha ludzi w
      świecie arabskim - i imigrantów w europie - w objęcia fanatyków spod znaku al
      kaidy, i zachod ma tu ogromny udział.
      to jest bardzo trudny problem, bo sięga zaszłości sprzed wieków nawet. ale co
      najmniej należy się starać swoimi bezmyślnymi posunięciami problemu nie
      _pogłębiać_.
      jak mówi przysłowie: "if you want to get out of a hole, first stop digging".
    • ziemiomorze Betty, 10.07.05, 14:05
      o ile moge uznac pozostawianie glupawo-towarzyskich deklaracji imagine np, bo
      one przynajmniej nie sa szkodliwe, o tyle nie miesci mi sie w glowie, zeby taki
      obrzydliwy, rasistowski, glupi post, swiadczacy o kompletnej ignoracji i
      ciasnym, ksenofobicznym umysle jego autorki nie poszedl do smieci w tej
      minucie, w ktorej sie narodzil.

--
      dobra, tylko zrobie minę
      • sweetnighter Re: Betty, 10.07.05, 14:41
        styk rasa-religia (czy narodowość/religia) to jest oczywiście sprawa bardzo
        delikatna, o czym żyjąc w naszym pieknym kraju aż nadto dobrze wiemy.

ale, na miłość boską (ups...), islam (jak i chrześcijaństwo i wszelkie inne
        religie) to światopoglądy, systemy poglądów, które człowiek mniej lub bardziej
        dobrowolnie przyjmuje (przynajmniej będąc już dorosłym), a więc coś, z czego
        jak najbardziej można go rozliczać - a nie, jak rasa czy kolor skóry, coś, na
        co nie ma wpływu (i dlatego wypominanie czy glorfikowanie tego jest obrzydliwym
        rasizmem i faszyzmem).

trzeba więc zwracać uwagę, żeby - co czyni wielu ksenofobów - krytykując
        islamu (czy jego elementy) nie rozciagac tej krytki w sposób niezróżnicowany na
        caly islam i na arabów jako takich. ale przeciez tłumiąc krytykę islamu w
        imię "tolerancji" właśnie robimy krecią robotę światłym arabom prowadzącym z
        nim nierówną walkę!
      • witch-witch Re: Ziemiobabo dorzu jeszcze wykkrzyknik ! 10.07.05, 16:49
        ziemiomorze napisała:

> o ile moge uznac pozostawianie glupawo-towarzyskich deklaracji imagine np, bo
        > one przynajmniej nie sa szkodliwe, o tyle nie miesci mi sie w glowie, zeby taki
        >
        > obrzydliwy, rasistowski, glupi post, swiadczacy o kompletnej ignoracji i
        > ciasnym, ksenofobicznym umysle jego autorki nie poszedl do smieci w tej
        > minucie, w ktorej sie narodzil.
        >

--

Bo tego wyraźnie na zakończenie zdania ci zabrakło. Taki odruch warunkowy
        powinnaś w sobie wyrobić, pani psycholożko.

I coś z koranu, ktorego jesteś taką gorącą zwolenniczką: " Nazywaj człowieka
        mądrymi i dobrymi słowami, tak abyś szedł drogą swojego Boga, kładź argumenty w
        skromny lecz i mądry sposób." Koran 41:33

A ode mnie ziemiobabo- ty zacznij się leczyć!!!!!!! Bo widać,że ta twoja wiedza
        psychologiczna na nic się nie zdaje jeżeli ty sama nie jesteś w stanie sobie
        nawet pomóc. Skorzystaj z pomocy psychologa..... i dojrzej emocjonalnie.
      • betty Re: Betty, 11.07.05, 00:59
        Forma! Nie tresc- bo temat nie jest zakazany- ale forma. Niech kazdy glosi swe
        poglady, ale z umiarkowanym wkladem emocjonalnym.

Apeluje_o_zlagodzenie_formy!
        • rybolog Re: Betty, 11.07.05, 01:27
          Do czego Ty namawiasz ludzi? Zeby pozbyli sie emocji? To tak jakby ksiadz klepal
          kazanie bez emocjonalnego wladu...widzisz juz to? Nikt przeciez by go nie sluchal:)
          • betty Re: Betty, 11.07.05, 01:39
            Napisalam "miarkujmy". Miarkujmy redagujac posty :-)
            Wiem, ze to goracy temat, ale szkoda kasowac czasem rozsadnej wypowiedzi za
            jedno zdanie, ktore moznaby sprobowac zmajstrowac nieco subtelniej.
            • rybolog Re: Betty, 11.07.05, 01:51
              Osobiscie jestem za wypowiadaniem sie na takie tematy, zeby nie wiem jak goraco.
              Wtedy jest szansa ze ktos postawi kogos do pionu. Wyciecie w takich wypadkach
              uwazam, ze nie jest wskazane, bo powoduje ze ten ktos jest jeszcze bardziej
              przekonany ze ma racje.

Dobranoc:)
              • betty Re: Betty, 11.07.05, 01:59
                Popieram. A najskuteczniej stawia do pionu [...] "Wiadomość została usunięta ze
                względu na złamanie prawa lub regulaminu" :-)

Dobranoc.
                  • borewicz.porucznik Re: Betty, 12.07.05, 23:26
                    psychopata.z.borderline napisała:
                    > OK, mój błąd. Zamiast słowa ortodoks-terrorysta użyłam "brudas", przepraszam.
                    > Nie chciałam nikogo urazić ani głosić rasistowskich idei.

+++ +++ +++
                    Ja również zbłądziłem, bo zamiast napisać, że "ktoś pochopnie poniża innych", niefortunnie użyłem zwrotu "komuś wali z ryja". Nie chciałem nikogo urazić, ani komentować przestrzegania higieny (zwykłej ani psychcznej). Przepraszam.
    • marecki997 Re: Islam to najbardziej niebezpieczna religia św 10.07.05, 14:09
      Fanatyzm religijny i w ogóle ideologiczny jest niebezpieczny, niezależnie od
      tego czy islamski, katolicki, nazistowski czy komunistyczny. Tyle że aktualnie w
      krajach islamskich jest duże ubóstwo i utrudniony dostęp do oświaty, a to
      stwarza idealne warunki do rozwoju dla niebezpiecznych ruchów.
      Jakieś 2-3 lata temu pokazywali w TV rozmowę z pewnym Pasztunem, ojcem jednego z
      talibów. Powiedział tak: "Kilkanaście lat temu chciałem syna posłać do szkoły,
      ale nie miałem pieniędzy. Przyjechali jacyś ludzie, chodzili od drzwi do drzwi i
      oferowali dzieciom i młodzieży darmową naukę w Pakistanie - nie miałem wyboru".
      No i rzeczywiście - nauczył się chłopak geografii, historii, angielskiego, ale
      przy okazji nabili mu głowę chorymi ideologiami. A później wraz z kolegami
      wrócił do Afganistanu bogatszy o nową wiedzę i przejęli kontrolę nad 90%
      powierzchni kraju.
    • hansii Nie caly ISLAM lecz jego fundamentalistyczny odlam 10.07.05, 14:15
      polecam wpadniecie na forum Swiat, gdzie dyskutujemy o tym od lat.

Hiszpanscy konkwistadorzy, czy Swieta Inkwizycja 500 lat temu,
      tez zabijali miliony ludzi w imie Chrzescijanstwa.

Ale to nie cale Chrzecijanstwo bylo zbrodnicze, tylko jego odlamy.
      Islam jest dzis na tym etapie, co Chrzescijanstwo 500 lat temu.

Ale obciazanie wzystkich wyznawcow islamu, za dzialania ich
      fundamentalistycznych ugrupowan
      (jak np. Talibowie, ktorych nalezy z zelazna konsekwencja zwalczac)

jest bledem i falszem.

J.K.
    • marecki997 Re: Islam to najbardziej niebezpieczna religia św 10.07.05, 14:28
      andy_b spytał:

> Kiedy ostatnio jakiś katolicki fanatyk kogoś zabił
      > albo podłożył bombę w metrze?

Oj, było takich paru. Na przykład ten staruszek z USA, który w proteście
      przeciwko przeprowadzaniu aborcji zastrzelił ginekologa, a pod kolejny gabinet
      przygotowywał już bombkę. A terroryści z IRA to niby co - w końcu Londyn też
      atakowali. Ale fanatyzm nie musi wiązać się z konkretną religią - może być
      związany z pozareligijnymi ideologiami. Czy Timothy McVeigh był muzułmaninem?
        • andy_b Re: W sumie to po cholere my tu o tym dyskutujemy 10.07.05, 14:51
          rybolog napisał:

> To jak najbardziej temat na psychologie. Wiesz dlaczego takie posty sa
          > produkowane? Strach, lek, wscieklosc itd. przezwyciezaja rozum...

Ale to wiesz, są takie odruchy na sucho. Myślę, że nikt tutaj nie zetknął się
          osobiście z muzułmańskimi fanatykami, kto wie ilu w ogóle zetknęło się z
          Islamem, przejrzało Koran albo poczytało co mówią imamowie.
          Ja nie biorę tej dyskusji poważnie.

--
          Pozdrawiam,
          Andy
            • andy_b Re: W sumie to po cholere my tu o tym dyskutujemy 10.07.05, 15:00
              rybolog napisał:

> Nie wolno brac tej dyskusji na powaznie...Akurat mam stycznosc z wyznawcami
              > Islamu w UK. Sa wsciekli i przerazeni tym co sie stalo. I to chyba bardziej niz
              > sami Anglicy.

Wiesz co, ja myślę, że wszyscy ludzie niezależnie od korzeni chcą po prostu być
              szczęśliwi, żyć doświadczając możliwie wielu dobrych wrażeń i możliwie mało
              cierpienia. Wszyscy generalnie chcą dobrze, tylko mają z tym różne problemy,
              głównie z niewiedzy na temat siebie, świata a co najważniejsze tego co będzie.

I muzułmanie nie są wyjątkiem, też chcą spokojnie żyć, mieć co jeść i
              doświadczać miłości. Problem w tym, że muszą się uporać ze swoją religią, która
              im w tym nie pomaga a ściślej z taką a nie inną jej interpretacją. Islam może
              być pokojowy i tolerancyjny, bo już w historii bywał, akurat wtedy kiedy
              chrześcijaństwo nie było. Jednak myślę, że muzułmanie musieliby nabrać takiego
              samego dystansu do Koranu jak chrześcijanie do Biblii. Różnica polega na tym, że
              Chrystus swoim pełnym miłości i pokoju przesłaniem pozwala spojrzeć z takim
              właśnie dystansem na pełen okrucieństw i prymitywizmu Stary Testament.
              Muzułmanie nie mają tego luksusu, przesłanie Mahometa jest bardzo nierówne
              zmieniało się wraz z jego życiem jednak oni uważają, że każda literka w Koranie
              pochodzi wprost od Allacha i basta. Czeka ich ciężka praca i wiele problemów
              zanim głębokie duchowe praktyki, które w Islamie też są obecne, pozwolą im
              spojrzeć z mniejszym napięciem na świat i własną świętą księgę.

--
              Pozdrawiam,
              Andy
              • rybolog Re: W sumie to po cholere my tu o tym dyskutujemy 10.07.05, 21:56
                Wszystkich czeka ciezka praca, zarowno chrzescijan jak i muzulmanow. Wystarczy
                zrozumienie, ze to wszystko sie dzieje nie w imie Chrystusa czy Allacha...tylko
                dla zdobycia wladzy nad poddanymi tych wiar. Niestety, to co proste jest
                zazwyczaj najtrudniejsze do osiagniecia. Tu nie ma trudnych pytan. Jest jedno
                proste: zabijac czy nie?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka