Dodaj do ulubionych

czy facet może sie ożenić dla świetego spokoju?

IP: 157.25.122.* 22.01.03, 12:54
Bo mi sie wydaje ze tak jest z moim narzeczonym, ze to nie jest prawdziwa
miłość. Jesteśmy razem trzy lata on jest sporo starszy ode mnie, grubo po
30, jest bardzo zajęty swoja praca właściwie tylko nią żyje. Ale chyba jego
rodzice, z ktorymi on wciąż mieszka (jest jedynakiem) bardzo naciskali na to
żeby on się wreszcie ustatkował, a ja jestem dobra partia, z dobrego domu,
moi rodzice daja nam wyposażone mieszkanie, fundują wesele, ja jestem
wykształcona i pracuję. Ze swoją pensją on raczej sam by nie wynajął
mieszkania i nie utrzymałby sie. I chyba dlatego im uległ dla świętego
spokoju. I teraz gdy przygotowania trwaja, on sie w nie w ogole nie
angazuje, tak przyjdzie jakby na gotowe, tylko zmieni adres... ale z drugiej
strony nie wyobrażam sobie żeby facet żenił się nie chcąc tego, chyba by się
w to nie pakował tylko dla Swietego spokoju?
Obserwuj wątek
    • chonorata Re: czy facet może sie ożenić dla świetego spokoj 22.01.03, 13:04
      Gość portalu: Marianka napisał(a):

> on jest sporo starszy ode mnie, grubo po
      > 30, jest bardzo zajęty swoja praca właściwie tylko nią żyje. Ale chyba jego
      > rodzice, z ktorymi on wciąż mieszka (jest jedynakiem) bardzo naciskali na to
      > żeby on się wreszcie ustatkował,

nie chce krakać, ale jeśli facet po 30 nie jest jeszcze samodzielny to raczej
      nic dobrego nie wróży....

• saana Re: czy facet może sie ożenić dla świetego spokoj 22.01.03, 13:10
        kazdy ma prawo wybrac swiety spokoj. Porozmawiaj z nim. jezeli macie byc
        malzenstwem to moze wato zebyscie byli wobec siebie szczerzy.
        Z drugiej strony jezeli kogos interesuje praca to naprawde nie musi chciec
        rozgladac sie za kobietami. I moze akurat Ty znalazlas sie w poblizu i On
        postanowil cos zmienic w swoim zyciu. Nie przesadzaj kiedys tak bylo ze sie
        swatalo. I co ludzie sie w sobie nie zakochiwali nie byli szczesliwi, wiec
        nawet jezeli jego rodzice nim kierowali to co zlego.
      • alfika Re: czy facet może sie ożenić dla świetego spokoj 22.01.03, 13:14
        A nie chcesz odłożyć imprezy? Możesz porozmawiać z nim, podać powód swoich
        obaw, niech sobie pomyśli nad tym i może zechce powyjaśniać co nieco, a potem
        zawsze można wznowić przygotowania - jeśli uznacie, że warto. Rodzinie raczej
        powinno wystarczyć, że nie jesteś jeszcze pewna.
        Najdotkliwiej żałujemy tego, czego nie zrobiliśmy, gdy był czas.
    • zdzichu-nr1 Re: czy facet może sie ożenić dla świetego spokoj 22.01.03, 13:06
      Kobieto! Zastanów się Ty nie nad nim, ale nad sobą! Po co Ty jesteś z tym
      człowiekiem? Też chcesz się ustatkować "dla świętego spokoju"? W każdym związku
      muszą być jakieś emocje, silniejsze uczucia, namiętności... Czy Ty chcesz
      przeżyć swoje życie z księgowym (nie obrażając tego zawodu)?

> ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie żeby facet żenił się nie chcąc tego,
      > chyba by się w to nie pakował tylko dla Swietego spokoju?

W mieszkanie, kasę i inne wygody o których napisałaś, każdy wygodnicki facet
      chętnie się 'zapakuje'!!! (zakładam, że wyglądem nie straszysz i ukrytych wad
      nie posiadasz).
      Jeszcze raz Ci mówię - zastanów się nad swoim życiem, bo potem będzie za późno
      (zwłaszcza, że w najlepszym wypadku zostanie Ci pół mieszkania, pół kasy i być
      może pół życia)!

Pzdr. Zdzichu
        • Gość: Zdzichu Re: czy facet może sie ożenić dla świetego spokoj IP: *.acn.pl 22.01.03, 15:22
          Gość portalu: Marianka napisał(a):

> no pół życia może tak ale o ile sie orientuje to nawet po ewentualnym
          > rozwodzie (tfu tfu) mieszkanie i wniesione pieniadze pozostana moje bo
          > ziostały wniesione przed zawarciem małżeństwa. Dzieli się tylko to czego się
          > wspólnie dorobiliśmy w czasie trwania małzenstwa.

Wystarczy, że go upoważnisz na konto (no, a chyba będziesz musiała to zrobić?)
          i pieniądze Twoje nie pozostaną. Może też "dla Twojego dobra" namówić Cię na
          zamianę mieszkania podczas trwania małżeństwa. I wtedy, to nowe mieszkanie jest
          już w połowie jego, niezależnie czy coś się do niego dołożył, czy też nie.
        • dociak75 Re: czy facet może sie ożenić dla świetego spokoj 22.01.03, 17:22

Musisz z nim porozmawiac, jezeli boisz sie ze on sie zeni z toba dla wygody i
          pod wplywem presji, to nie sa to najlepsze podstawy budowania szczesliwego
          zwiazku. I nie warto sie pobierac nie wiedzac takiej fundamentalnej rzeczy.
          Co do jego braku zaangazowania sie w slubne przygotowania, jezeli chodzi o
          slub to faceci czesto tak maja - nie rozumieja jakie to wazne miec wlasciwe
          kwiatki do bukietu i jeszcze twierdza ze wcale nie musimy sie odchudzac przed
          slubem:)
          Mowisz ze sie w wasze nowe zycie nie angazuje ale wszystkie decyzje so
          podejmowane bez jego prawdziwego udzialu - twoi rodzice kupuja mieszkanie,
          oplacaja mieszkanie...Moze mu glupio, moze wstyd ze na nich zeruje, moze go
          przytlaczaja?
          a jak masz takie watpliwosci, to moze lepiej zamieszkac z nim przed slubem?

Pozdrawiam serdecznie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka