Jak zmienic swoje zycie? Dodaj do ulubionych

Witam.
Czy istnieje dla mnie jakas nadzieja? W jaki sposob moge zmienic swoje zycie?
- Wstydze sie wszystkiego. Poczawszy od swojego sposobu poruszania sie przez glos, wizerunek, gesty, a konczywszy na tym, ze w ogole jestem.
- Nieumiejetnosc nawiazywania nowych znajomosci. Chyba jestem strasznie nieatrakcyjny. Nie mowie za duzo, poniewaz sie wstydze. Boje sie kompromitacji, dlatego wole pomilczec by nie narazac sie na kpiny, szyderstwa. Sama obecnosc wiekszej grupy ludzi bardzo mnie stresuje. Nie moge sie skupic, stres i natlok mysli w glowie powoduje moja blokade przez co chyba wychodze na gbura i zadufana w sobie osobe. Chyba nie potrafie podtrzymywac rozmowy, poniewaz w trakcie bardzo sie kontroluje by nie palnac jakiejs gafy, przez co zachowuje sie sztucznie, a rozmowcy chyba to wyczuwaja. Nie potrafie wyluzowac.
- Duzo rozmyslam czego finalem jest obnizenie wlasnej wartosci, poniewaz dochodze do wniosku jak bardzo jestem zacofany i opozniony w rozwoju w porownaniu do innych ludzi.
- Nie mam duzo znajomych. Mozna ich policzyc na palcach jednej reki. Nie wspominajac juz o kobietach, z ktorymi nie mam zadnego kontaktu. Wlasnie to mnie najbardziej boli. Chcialbym miec jakies znajome, a w przyszlosci moze nawet z kims byc, ale zdaje sobie sprawe z wlasnej ulomnosci i zacofania, dlatego wiem, ze narazie jest to niemozliwe i sam nie wiem czy kiedykolwiek sie to zmieni. Chcialbym sie zakochac.
- Zanizone poczucie wlasnej wartosci.
- Do tego jestem strasznie niesmialy. Nie mam praktycznie zadnej okazji by kogos poznac, a jak juz sie znajdzie to tak jak pisalem wyzej, wychodzi na to, ze nie byla mi dana umiejetnosc nawiazywania nowych kontaktow.
- Mam przerozne plany i marzenia dotyczace swojego zycia i mojej osoby, ale nie potrafie ich urzeczywistnic.
- Chcialbym poprawic swoja sylwetke, ale nie pojde na silownie, gdyz sie wstydze. Lek przed kompromitacja robi swoje. Chcialbym tanczyc, poniewaz wiem, ze kobiety to lubia. Bylaby to szansa na przebywanie wsrod nich, a moze nawet ich poznanie, ale oczywiscie sie wstydze. Stresowaly by mnie spojrzenia ludzi i to co sobie o mnie pomysla, poniewaz zdaje sobie sprawe z tego jak nieudolnie sie poruszam w tancu. Bardzo banalne rzeczy sprawiaja mi klopoty. Chcialbym isc do kina, ale nie wiem jak sie zachowac. Gdzie kupic bilet, gdzie jest szatnia przez co boje sie kompromitacji itd. Analogicznie sytuacja wyglada w przypadku meczow, imprez, koncertow.
- Stresuja mnie wystapienia na forum publicznym.
- Mam wrazenie, ze ludzie mnie obserwuja i kpia ze mnie. Moze to jaka fobia, chociaz nie wystepuje z takim nasileniem jak dawniej.
- Najgorsze jest to, ze zdaje sobie sprawe z wlasnej niedoskonalosci, ze swoich wad. Przeprowadzilem analize wlasnej osoby, wiem jakie popelniam bledy i co ewentualnie moglbym poprawic, ale umysl swoje, a cialo swoje.
- Bardzo szybko sie zrazam. Sam nie wiem jak postepowac z kobietami. Jak kobieta nie da mi pierwsza sygnalu to sam nie wezme spraw w swoje rece, gdyz wychodze z zalozenia, ze niewypada sie narzucac.
- Zakompleksiony introwertyk.
- Nie wiem czy mam cos do zaoferowania dla ludzi. Moze potrafie wysluchac i doradzic. Moze po prostu byc, ale to chyba nie jest zbyt atrakcyjne.
Jak pokonac wlasne slabosci?
Jak nawiazywac nowe znajomosci? Jak zmienic swoje zdanie o ludziach i wreszcie uwierzyc, ze nia sa tacy zli?(bo chyba naprawde tak jest?)
Co chyba najwazniejsze - kwestia kobiet. Jak sie zachowywac w stosunku do nich, tak aby mnie polubily?
Nie da sie tak zyc. Powoli koncze studia. Mam juz swoje lata, a samotnosc mnie dobija. Zdaje sobie sprawe z tego, ze zmarnowalem najlepsze lata swojego zycia i nie cofne juz czasu. Jak nie zmarnowac kolejnych?
Chcialbym, aby kobiety mnie lubily i chcialbym kochac.
Musialem sie wyzalic. Przepraszam za dlugi tekst.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.