Re: Jak funkcjonuje psychopata w związku? Dodaj do ulubionych

Jestem w trakcie rozwodu z takim narcyzem

No cóż, skoro Ci przedtem jego samouwielbienie nie przeszkadzało , to jak juz wyprodukowałaś dwoje dzieci, powinnaś dla ich dobra tkwić w tym związku a nie szukać "swojego" szczęścia poza rodziną odbierając ojca dzieciom. Sąd nie jest ich ojcem, nie będzie ich wychowywał, tylko on. Cechy osobowości są dziedziczne, więc synowie będą zapewne charakterologicznie tym bardziej do niego podobni im bardziej podobni są fizycznie, choćbyś odegnała od nich ojca na drugi koniec świata.

Mamy jednak
> dwóch synków i używa właśnie ich, żeby mnie nadal kontrolować,
> podporządować, upokarzać.

No wiesz, ja się tak zastanawiam, kto tu jest większym narcyzem, skoro masz w 4 literach uczucia synów do ojca a chodzi Ci tylko o to, żeby Ciebie nie podporządkowywał, nie kontrolował, nie upokarzał. Wyznacznikiem do rozwodu powinno być upokarzanie DZIECI, zamiast własny egocentryzm. Jak to można dać się podporządkowywać i kontrolować? Zapisz się na trening asertywności zamiast gnać na sale rozwodową. Myślisz że obcy facet cudze plemniki pokocha?

Nie wiem jak
> mam się zachowywać, sczególnie jeżeli chodzi o dzieci. Proszę
> doradźcie jak postepować. Lepiej pokazać się jako osoboa silna, czy
> lepiej udawać pokrzywdzoną, upokorzoną?.

Rzeczywiście Ci chodzi o dzieci?! Przecież już w drugim zdaniu i w następnych znowu nawijasz o sobie - co pokazywać, co udawać, jak skutecznie się z mężem szarpać...? Z Twojego postu wynika, że udawać dojrzałą i odpowiedzialną na pewno szans nie masz.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.