Dodaj do ulubionych

Dzieć piersiowy a jelitówka

25.01.11, 11:08
Drogie koleżanki jak to jest. Jak dziecko przechodzi biegunkę + wymioty lekarze nie zalecają podawania mleka (również piersiowego) ani soków tylko marchwiankę (i ORS) a ja mam kilka pytań:

- Czy ktoś zna dziecko, które jest w stanie wypić ORS bez odruchu wymiotnego i darcia i tak już oslabionej japy?
- Jeżeli mleko jest niewskazane to czemu dzieć cycowy uczepia się matki i pragnie doić cały długi dzień?
- Czemu mleko niewskazane, skoro dzieć mimo 5 dni biegunki i braku apetytu odwodnić się jednak nie dał?
- Ale czemu u dziecia biegunka trwała 5 dni, a u pozostałych domowników 48 godzin? Czy przez owo mleko?

Jakie jest Wasze doświadczenie i wiedza na ten temat?
Edytor zaawansowany
  • rooms 25.01.11, 12:23
    moja dwulatka miała jelitówkę dwa razy, za każdym razem doba-dwie. Pierś nas ratowała, mi lekarka mówiła, żeby karmić ile chce - zdziwiła mnie Twoja wypowiedź. Do tego podawałam jej orsalit lub floridral strzykawką, wymioty przechodziły w biegunkę po dobie. Potem dawałam jej probiotyki. Marchwianki nie dawałam, bo i tak plułasmile Nigdy się nie odwodniła, nawet specjalnie nie spadła nawadze... U dorosłych jelitówki trwały tyle samo, więc nie winiłabym mleka...
  • fiamma75 25.01.11, 12:26

jak moja 2,5 latka miała rota, to pediatra kazała mi karmić oraz poić a całe inne jedzenie odstawić--
    My oraz Starsza i
    Młody
  • marghot 25.01.11, 12:40
    a dlaczego doktory nei zalecają kp podczas jelitówki??
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73eeu1c6ef.png
  • agasobczak 25.01.11, 13:27
    Miałam ostatnio wyklady z pediatrą... i mówiła że raczej u małych dzieci i nie istnieje nic takiego jak ograniczenie jedzenia. A już na pewno nie piersiowego. Z resztą dzieci same (starsze) same regulują sobie co i jak chcą jeść. Mleko piersiowe jak najbardziej zalecane i nie ograniczane przy takich chorobach jak jelitówka
    --
    Agnieszka mama Marcysi (wrzesień 2006), Jasia (październik 2008) i... Małego Ktosia (kwiecień 2011?)
  • agasobczak 25.01.11, 13:30
    Ps. Biegunka nie przez mleko tyle trwa ale dlatego, że to małe dziecko i trochę inaczej funkcjonuje niż dorosły. U mojej małej dwa lata temu po silnej jelitówce (uwabył do pol roku i potwierdzil to pediatra ze tak moze byc. teraz jestesmy po jelitowce i dzieci biegunke maja juz tydzien gdzie dorosli juz dawno zapomnieli co to bylo.
    --
    Agnieszka mama Marcysi (wrzesień 2006), Jasia (październik 2008) i... Małego Ktosia (kwiecień 2011?)
  • kosmosik 25.01.11, 14:25
    No i fajnie. Ja w tym wypadku użyłam zdrowego rozsądku, który podpowiadał mi, żeby pozwolić jej ssać do woli i nie wmuszać pozostałych rzeczy jak nie chciała. Ale wiecie jak jest jak dzieć ciągle chory a lekarz użyje autorytetu- zaczyna się powątpiewać w słuszność swojego działania. Nie wiem czemu lekarka dała takie zalecenie (odstawienia mleka) ale tłumaczyła, że mleko wzmaga rozstrój żołądka. Pamiętam, że mój starszak jak miał zatrucie (bakteryjne) też dzięki mojemu mleku się nie odwodnił (co natomiast spotkało mnie- też dopadła mnie ta sama bakteria ale martwiąc się o niego i karmiąc go wciąż nie dbałam o siebie i wylądowałam na kroplówkach). Z drugiej strony mleka się nie zaleca dzieciom niepiersiowym z biegunką w żadnym wypadku- czy to kolejny przykład wyższości piersiowego?
  • asjula1 25.01.11, 14:32
    Jakies bezedury z tym odstawieniem.
    My mielismy mega wymioty na przemian z fontanami z drugiego zakonczeniawink przez rowno 6 dni, zaliczylam dwie wizyty w szpitalu, ale za kazdym razem wracalismy do domu, bo bylo, ze "trzyma sie niezle"
    Jadl prawie wylacznie piers, a pani doktorowa, jak juz przelknela mine typu "trzylatek na piersi, pozygam sie", kazala dawac, co tylko chce, lacznie z cola, byle pil
    --
    fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2535329,2,1,Pierwszy-zimny-dzien-tej-jesieni.html
  • froobek 25.01.11, 14:47
    Mleko jest przy biegunce szczególnie potrzebne.
    Moje dziecko miało w listopadzie jakąś jelitówkę. Piło mleko, ale też ORS, Orsalit, choć w niewielkich ilościach.
  • kamooola 25.01.11, 17:47
    Jestem absolutnie pewna, że mleko uratowało nas dwukrotnie w tym roku przy jelitówce.
    Nie pił NIC innego, tylko mleko i troszkę wody, żadnych nawadniaczy itp. - odruch wymiotny nawet przy minimalnej strzykawkowej ilości.
    Nie odwodnił się, po początkowym dołku nie był nawet osłabiony, nie trafiliśmy do szpitala. Wychwalałam mleko pod niebiosa smile
  • kaeira 26.01.11, 10:36
    Zobacz tu wątek na ten temat
    forum.gazeta.pl/forum/w,572,120600907,120600907,Rotawirus_zakaz_karmienia_piersia_.html
    a w nim moj post
    forum.gazeta.pl/forum/w,572,120600907,120695172,Re_Rotawirus_zakaz_karmienia_piersia_.html

--
    I'm the best at what I do
  • katriel 28.01.11, 03:01
    > - Czy ktoś zna dziecko, które jest w stanie wypić ORS bez odruchu wymiotnego i
    > darcia i tak już oslabionej japy?
    Nie.
    Ale znam dzieci, które są w stanie wypić kleik marchwiowo-ryżowy domowej roboty
    bez odruchu wymiotnego i darcia japy. A to przecież na jedno wychodzi.

> - Jeżeli mleko jest niewskazane to czemu dzieć cycowy uczepia się matki i pragn
    > ie doić cały długi dzień?
    Iiiitam niewskazane. Niewskazane jest mleko krowie. Niewskazane może być też
    karmienie piersią w pierwszej fazie jelitówki, jeśli dzieć po karmieniu rzyga. Przy
    samej biegunce karmić ile wlezie.

> - Ale czemu u dziecia biegunka trwała 5 dni, a u pozostałych domowników 48 godz
    > in? Czy przez owo mleko?
    Nie przez mleko, tylko dzieć jeszcze niedojrzały i trudniej mu walczyć z infekcją.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka