Dodaj do ulubionych

Napis na T-shircie promujący KP

17.02.11, 15:12
Ponieważ niedawno stuknął nam roczek w karmieniu, to i różne "głupoty" przychodzą do głowy wink
Chyba sobie zrobię koszulke z napisem promującym kp, a co wink

Widziałam w zagranicznych sklepach koszulki z angielskimi napisami. W Polsce niby też coś gdzieś było, tylko nie pamiętam gdzie - ale ceny były powalające, za to hasła - niekoniecznie.

Mozna napisać po prostu: Karmię swoje dziecko piersią

można też z humorem (tu akurat przykłady angielskie):
Gapisz się na lunch mojego dziecka
Tu serwują świeże mleko
Bar mleczny czynny całą dobę
One również robią mleko
Moje dziecko ssie

Ja na razie skłaniam się ku pierwszemu hasłu - bo to proste i komunikatywne, tak jak kiedys te koszulki noszone przez artystów - jestem gejem, jestem żydem

macie może jeszcze jakies pomysły?

--
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Edytor zaawansowany
  • mrs.t 17.02.11, 16:55
    Moje dziecko jest na piersi
    Mama piersiowca
    Moje dziecko pije mleko mamy (troche dlugie, nie wiem jak krocej by to ujac)
    Mama mleczna
    Karmie piersia...(i mniejszymi literkami) i jestem z tego dumna

--
    http://img156.imageshack.us/img156/5836/aplogol.jpg nnn
  • mrs.t 17.02.11, 19:50
    moje dziecko - moje mleko smile
  • kamooola 18.02.11, 14:59
    To jest niezłe, ale kojarzy mi się od razu z czymś a'la "mój brzuch moja sprawa" czy innymi proaborcyjnymi, feministycznymi itp. a nie cierpię, szczerze mówiąc, tego klimatu.
    To jakieś moje skrzywione skojarzenie, czy właśnie o to chodzi?
  • froobek 17.02.11, 18:41
    Po polsku jest to, dla dzieci:
    www.orlinkowo.com/T_shirty_z_polskimi_sloganami_propagujacymi_karmienie_piersia-k76-0-3-default.html
    I to dla mam:
    www.orlinkowo.com/T_shirty_propagujace_karmienie_piersia-k170-0-3-default.html
    Napisy faktycznie słabe.

Ja bym synkowi kupiła ten:
    www.orlinkowo.com/Mummy_Milk_Rocks_blekitna_bluzeczka_z_krotkim_rekawem-158.html
    ale brak rozmiarów.
  • mama_mak 17.02.11, 19:52
    znany juz dosc t shirt : "I make milk, what's your superpower" ?
    --
    Rodziecielstwo Bliskosci juz wychodzi !
    cycusialka.bloog.pl/kat,715934,index.html
  • kamooola 17.02.11, 20:34
    O! To ejst genialne smile
  • mrs.t 17.02.11, 21:25

> O! To ejst genialne smile

tylko zgrabnie powiedz to popolskuwink
    'Robie mleko' nie przejdzie
    Produkuje - za dlugie smile

Mam mleko - jaka jest Twoja super moc?
    uncertain bezsensu
  • kamooola 18.02.11, 14:55
    Nie no, zgadzam się. Po polsku nie brzmi zbyt dobrze smile
    Ale chyba sobie sieknę taki po angielsku.
    Uczę angielskiego - ciekawe co na to moi uczniowie ?? wink
    A większośc koleżanek z pracy i tak nie zrozumie ;P
  • froobek 17.02.11, 22:03
    Gdzie to się kupuje?
  • diuszesa 17.02.11, 22:33
    Ja akurat widziałam na stronach amerykańskich:

www.cafepress.co.uk/thelactivist/1034569
    Ale chcę sobie zrobić koszulkę w takim punkcie, gdzie przynosisz koszulkę (lub kupujesz któryś z dostępnych fasonów), a oni ci piszą co chcesz. Wykonują to albo w sklepach, które się zajmują nadrukami na ubraniach, albo w większych punktach ksero, albo w firmach reklamowych. W internecie tez są takie firmy, np. Koszulkowo.

Dziewczyny, a może wymyślmy jakieś jedno fajne hasło i zróbmy sobie koszulki firmowe forum KP i DKP? wink W ramach propagowania idei karmienia piersią? smile
    Ja jestem pierwsza chętna!

--
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
  • nini6 18.02.11, 13:56
    Koszulki dla dzieci super, tylko dlaczego większość w rozmiarze 6-12 miesięcy...?
  • dzieckoziemi 21.02.11, 18:15
    Boskie! Szkoda, że po polsku jakoś tak mądrze nie brzmi. Ale podoba mi się szalenie! big_grin
    --
    "Szczęście to takie nic, które może być wszystkim"
  • diuszesa 17.02.11, 22:43
    Z angielskich to mi sie podoba najbardziej:
    My milk is the breast

--
  • poli07 18.02.11, 14:37
    Super pomysl, tylko ja bede musiala kupic sobie wersje angielska, mieszkam w dani , wiec watpie aby ktos zrozumial polski wink

Jesli ktos zna jeszcze fajne strony z napisami angielskimi to moglby sie podzielic smile))
  • ogz 20.02.11, 00:16
    Ja po ostatnim kontakcie z lekarzami w szpitalu klinicznym w naszej Stolicy, ich kręceniu nosem na karmienie dwulatka i silnych sugestiach przejścia na sztuczne mleko najchętniej nosiłabym koszulkę z napisem " Krowie mleko jest dla cieląt".
  • kaeira 20.02.11, 10:14
    ogz napisała:
    > " Krowie mleko jest dla cieląt"

Podejrzewam, że to by zostało odebrany jako aktywizm ogólnie anty-krowiomleczny, a nie pro-piersiomleczny.

--
    I'm the best at what I do
  • froobek 20.02.11, 16:33
    Krowie mleko jest dla cieląt, nie dla dzieciąt smile
  • mama_mak 20.02.11, 17:07
    Co do tlumaczenia koszulki I make milk, what is your superpower ?
    Moze : wyczarowuje mleko, a ty (co) ?
    --
  • diuszesa 20.02.11, 20:25
    A może:
    Jestem mlekotwórczynią. Ty też masz jakąś super-moc?

wink

Tylko, że ta mlekotwórczyni to za bardzo kojarzy mi się z krową dojną wink

A propos cudownych mocy i rzeczy: kiedyś czytałam bajkę o czapce niewidce, butelce niewypijce i bułce niewyjadce. Myślę, że moje piersi to dla mojego dziecka są butelki niewypijki smile Po prostu cud! (natury) smile
    --
  • mrs.t 20.02.11, 20:34

> A propos cudownych mocy i rzeczy: kiedyś czytałam bajkę o czapce niewidce, bute
    > lce niewypijce i bułce niewyjadce. Myślę, że moje piersi to dla mojego dziecka
    > są butelki niewypijki :

smile))
    piersi niewypijki smile
  • froobek 20.02.11, 20:56
    Z próżnego i Salomon nie naleje - a ja tak!
    big_grin
  • mrs.t 20.02.11, 23:05
    jeszcze przyszlo mido glowy cos w desen :
    mam mleko-A ty jaki masz talent?

Ale znow niezbyt zgrabnie, to 'mam' mleko, jw, 'robie' to raczej kalka jezykowa,a 'produkuje' -zbyt techniczneuncertain
    --
    Ściągawka karmiącej mamy
  • klarci 21.02.11, 12:41
    a ja myśałam o takim bardziej prowokacyjnym tongue_out
    o zdjeciu dziecka pijącego mleko cielaka i cielaka pijącego ludzkie (któraś z Was zamieszczała kiedyś ładne zdjęcie jakiejś modelki bodjaże). a z drugiej strony zdjęcie dziecka ssącego pierś i jakiś krótki trafny napis smile

• mrs.t 21.02.11, 14:46
    aaaaaaaaaaa propozycja kolegi supersmile))))
    najlepsza!!

> o zdjeciu dziecka pijącego mleko cielaka i cielaka pijącego ludzkie (któraś z W
    > as zamieszczała kiedyś ładne zdjęcie jakiejś modelki bodjaże).

moi?smile
    http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2008/08/24/article-1048622-026767C900000578-381_468x581.jpg
    growingyourbaby.blogspot.com/2008/08/kate-garraway-raises-cross-breast.html
    www.guardian.co.uk/lifeandstyle/gallery/2008/aug/26/healthandwellbeing.familyandrelationships
    --
    http://img156.imageshack.us/img156/5836/aplogol.jpg nnn
  • diuszesa 21.02.11, 13:19
    gdzieś juz chyba czytałam:

krowie mleko dla cielaków, ludzkie mleko dla dzieciaków wink

Zastanawiam się, czy odważyłabym się na t-shirt ze zdjęciem... Może tak... Tylko, że ja raczej nie lubię takich ze zdjeciami wink

Propozycja mojego kolegi z mało wyrafinowanym poczuciem humoru:
    To nie siara karmić piersią.
    smile

--
  • kamooola 21.02.11, 20:18
    Chyba też mam mało wyrafinowane, bo mnie propozycja kolegi ubawiła smile
  • misanka 22.02.11, 15:10
    > To nie siara karmić piersią.

a ja jakbym miała zrobić sobie taką koszulkę, to właśnie z tym napisem - rozbroił mnie smile
    a zdjęcie z cielakiem ciekawe smile ale raczej na afisz niż na koszulkę wink
  • wilgga 22.02.11, 15:59
    Wpadło mi do głowy tak:

Mleko mam, dziecku dam.

Ale może zbyt prosto.
    --
    naturalniepozdrowie.blogspot.com/
  • kosmosik 23.02.11, 19:50
    Fajna ta "siara" i jestem za forumową koszulką- może nawet z adresem strony? Co Ty na to fizula??? I może by mi się udało namówić męża, żeby jakoś to ładnie zaprojektował - dał fajna czcionkę i ładny kolorek?

To z supermocą też fajne ale po angielsku...
    A może można wymyślić coś a la ten milk is the breast?
    podobne do piersi jest słowo "pierwszy"
    Mamy mleko jest na piersim miejscu - hmm ma potencjał?

Na piersim miejscu jest mamy mleko?

Mleko na piersim miejscu?

Jestem mamą mlekopija
  • fajnababka3 26.02.11, 19:52
    ha ha ha!!!
    Chcę taką koszulkę!
  • kosmosik 23.02.11, 20:00
    Mleko piersia klasa

Smak na piersim miejscu

Jestem smaczna

smile

mojej Agusi powinnam strzelić T-Shirt z napisem "kocham moje mleczki" - prawie codziennie to słyszę.
  • mrs.t 23.02.11, 20:08
    > Mleko piersia klasa
    >

AAAAA SUPER!

GLOSUJE ZA FORUMOWA KOSZULKA smile))))
  • kamooola 23.02.11, 21:21
    Towarzyszko kosmosik, dobrze kombinujecie smile

Też się podpisuje pod pomysłem z koszulka forumową. Nosiłabym, a co!
    Może jakiś ranking, hę?
    Na razie chyba jak dla mnie "siara" rulez.
    chociaż muszę przyznać, że kosmosik się rozkręca... hasła piersia klasa
  • diuszesa 23.02.11, 22:20
    A kto pierwszy powiedział, żeby se koszulki zrobić, no kto? wink

Ja oczywiście cały czas jestem za tym pomysłem.
    Mi się podobają hasła:
    Mleko piersia klasa
    Mleko mamy na piersim miejscu
    To nie siara karmić piersią

i link pod spodem

Jeszcze bym uderzyła w "lenistwo" mam karmiących - że kp to wygoda itp. (ang. koszulki - jestem za leniwa, by karmić butelką)
    --
  • aga-ta 24.02.11, 12:48
    > jestem za leniwa, by karmić butelką

O-o-o!!! To o mnie! wink

--
    el bachor 29.09.2009
  • marghot 24.02.11, 13:39
    mleko piersia klasa
    z tą siara podane przez kolege, smieszne smile

to co, będa tshitry?

ja się na jakiś V neck piszę smile smile
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73eeu1c6ef.png
  • diuszesa 24.02.11, 14:49
    marghot napisała:

>
    > to co, będa tshitry?
    >
    > ja się na jakiś V neck piszę smile smile

Ja też najchetniej V-necka bym chciała, bom biuściasta wink

Tylko skąd takie koszulki wziąć? To ważne, żeby się w nich wyglądało jak kobieta. A nie jak w worku i bez szyi...

--
  • mama_mak 24.02.11, 16:21
    Mleko piersia klasa jest boskie ! smile)))))))))
    --
  • kosmosik 24.02.11, 20:52
    allegro.pl/damska-koszulka-fit-w-serek-fruit-of-the-loom-l-i1428024179.html
    tu są np fajne T-shirty w serki.
    ale ja myślę, że możnaby zrobić wzór i potem każda z nas by sobie mogła pójść do jednego z punktów w których nakładają grafikę/tekst na koszulkę. Takich punktów jest multum przynajmniej w stolycy ale gdzieindziej pewnie też są!

tylko jeżeli ma być link do strony, to strona powinna mieć lepszą nazwę niż to co widze w tej chwili u góry. Hmmm
  • froobek 24.02.11, 21:49
    Znaczy się robimy portal, tak?

www.bezodstawiania.pl
    www.ssakdecyduje.pl
    www.ssie-ile-chce.pl

???
  • monikaaleksandra 24.02.11, 23:15
    Było Jetem żydem, jestem gejem.

a ja JESTEM MLECZARNIĄ. CZYNNE CAŁĄ DOBĘ.

Ja sobie sama zrobiłam koszulkę z przekreśloną butelką: Nie nabijaj dziecka w butelkę. Wiecie, ile kobiet, szczególnie starszych mnie zaczepia, że jest super????
    --
    "Jestem matką wszystkich ludzi, więc także i twoją, Czesiu"
  • diuszesa 24.02.11, 23:29
    Burza mózgów trwa, no i super!

Jeśli chcemy stworzyć napis na koszulkę forumową, to musimy uzgodnić:
    1. - czy chcemy promować karmienie piersią w ogóle - przekazywać, że jest to najzdrowszy i wygodny sposób karmienia malucha, który powinien być przyjmowany z aprobata i zrozumieniem i który mógłby byc postrzegany jako rzecz pozytywna, naturalna, niekrepująca i dająca radość;
    - czy tez chcemy promować długie karmienie piersią - przekazać, że powinno byc one przyjmowane bez zażenowania i wysmiewania, w zgodzie z potrzebami dziecka;

Ja chciałabym promować kp w ogóle. I wszystkie propozycje napisów sie w tę opcję wpisują.

2. Jezeli zdecydujemy, co dokładnie chcemy promować, musimy się zdecydować na link. Czy to będzie link do forum kp, dkp, czy może do laktacji.pl ? Z jakich stron ludzie, których będziemy zachęcac, są w stanie wynieść najwiecej tak, by wprowadzić w życie udane kp?
    Kosmosik i froobek maja rację, że adres powinien byc czytelny. Propozycje froobek są fajne na adres, tylko, że dotyczą dkp. A jesli ustalimy, że chcemy promowawac ogólnie kp, to nazwa musi byc bardziej ogólna.
    A ponieważ jestem informatyczną nogą, to zapytam, narażając sie na śmieszność - to trzeba zrobic jakieś przekierowanie, tak? I to może zrobić tylko założyciel? Ja już wysłałam maila do fizuli z prośba, by zerknęła do tego wątku.

3. znak graficzny - myślę, że jeżeli znajdą się chetne forumki do opracowania takiego znaku, to trzeba będzie zrobic głosowanie, który jest najładniejszy. Po wybraniu powinien byc on umieszczony na forum do ściągnięcia, żeby sympatycy mogli sobie zrobić koszulki i nieść hasło w swiat wink

Dziewczyny, wpisujcie swoje uwagi i głosujcie na hasło. Może ustalimy termin, w którym głosowanie na hasła się zakończy? Myslę, że doprowadzi to do sprawnego urzeczywistnienia pomysłu.

Miałam cos jeszcze napisać, ale mały mi się budzi i musze iść.

--
  • mrs.t 25.02.11, 12:22
    no a nie moglasby byc strona jak haslo??
    mlekopiersiaklasa
    www.domeny.pl/wyniki-wyszukiwania.html
    --
    Ściągawka karmiącej mamy , piersi pełne mlekaEDUKACJA!‼Lancs.
  • desse_o 25.02.11, 14:00
    Ja jestem za: Mleko Piersia Klasa i za taką samą domeną
  • mrs.t 25.02.11, 14:17

>
    rel="nofollow">www.domeny.pl/wyniki-wyszukiwania.html

sorry wyskakje strona glowna, a nie wynik wyszukiwania domeny mlekopiersiaklasa
  • ilga100 25.02.11, 17:01
    świetny pomysł dziewczyny! przyłączam sie!
    a moze cos w stylu: 'mleko mam zawsze przy sobie', choc nie brzmi to do konca jednoznacznie
    moze ktos zmodyfikuje?
    --
    Lena (20.08.2009) i ... (TP 25.08.2011)
  • aga-ta 25.02.11, 13:06
    A propos głosowania - zakładając nowy wątek wyświetla się opcja "sonda" i gdy zbiorą się hasła tak właśnie można zrobić głosowanie smile
  • sabeena 25.02.11, 22:29
    Nieoficjalnie, bo my z córką dopiero 9 miesięcy się karmimy, ale póki co żadna ze stron nie wykazuje woli zaprzestania, więc mam nadzieję, że w maju dołączę i oficjalnie wink

A witam się nieoficjalnie w tym wątku, bo ostatnio chciałam sprezentować koleżance jakiś fajny gadżet z hasłem promującym karmienie piersią, szukając anglojęzycznych haseł trafiłam na taki, całkiem miły zbiór smile po angielsku co prawda, a ja nie czuję w sobie iskry bożej do tłumaczenia, ale może się Wam coś spodoba smile
  • mrs.t 25.02.11, 23:30
    Breastfeeding is not a choice, it’s a responsibility.

mocne, dobre smile moze nie na pierwsza koszulke (Wciaz jestem za Mleko piersia klasa!) ale na kolejna, dla tych bardziej zaawansowanych)

Breastfed baby – stick around for the show.
    hehe,choc moze lepiej nie poglebiac stereotypowwink

Breast milk…never been recalled.
    smile
  • fizula 26.02.11, 00:31
    Kobitki,
    macie moje błogosławieństwo smile Jak chcecie, róbcie koszulki. Kilka pomysłów było sympatycznych. Mi się bardziej podobają pomysły z koszulkami dla dziecka - to jest o wiele skuteczniejsza promocja karmienia piersią niż duże koszulki, według mojego widzi-mi-się . Dorosła osoba często budzi mieszane uczucia, dziecko zwłaszcza małe- w normalnych ludziach budzi częściej dużo ciepłych uczuć. Ja sama nie wiem, czy bym chciała nosić taką koszulkę (no chyba żeby chodziło o nasz zlot- karmicielek długodystansowych) i tak propaguję karmienie piersią karmiąc i publicznie (chwilowo nie mam chętnego ssaka do publicznych występów), nie chowając się po toaletach.
    Świetny angielski tekst: "Mleko mamy to nie wybór, a odpowiedzialność" (> Breastfeeding is not a choice, it’s a responsibility).
    Jeszcze mi się podobało: "Mleko mam, dziecku dam".
    Humorystyczne teksty-świetne do pośmiania, nie jestem pewna, czy do noszenia na sobie.
    Fajnie się rozkręcacie z tymi tekstami: kto da więcej?
    Osobiście nie jestem za reklamą gazety.pl- mimo że założyłam to forum, to jestem bardziej tu przez zasiedzenie niż z przekonania do powyższej instytucji. Stąd niekoniecznie jestem za jakimś linkiem.
    A może i spotkanie ogólnopolskie mam karmiących ponad rok zorganizujecie, jak koszulki już prawie są wink ? Marzy mi się ono, ale jakoś zdolności organizacyjne mnie omijają szerokim kołem. Może bym się w końcu zmobilizowała do cd, bo czasem nie wystarczy napisać, żeby się podzielić.
    Ech, złóżcie to na karb mojego odmóżdżenia w ostatnim czasie. Może niebawem się to zmieni (ale nie wiadomo w którą stronę, heh).
    --
    Mam wsparcie
    Karmienie piersią powyżej roku
  • mrs.t 27.02.11, 10:35
    zgadzam sie z fizula, niekoneicznie odsylanie do forum.

jakas prosta strona taka sama jak haslo najolepiej
    nawet bardzo prosta - doslownie pare info o KP, i dalsze linki (do forum kp, DKP, laktacja. etc)

wciaz jestem za
    MLEKOPIERSIAKLASA

dorzucam dla dzieckacryingdla chlopca bardziej pasuje)
    ZASILANY MLEKIEM MAMY

kiedys moze

> Świetny angielski tekst: "Mleko mamy to nie wybór, a odpowiedzialność"
    smile
  • bibina 26.02.11, 23:03
    A ja widzialam angielski napis
    'Piję mleko mamy, a nie jakiejs starej krowy'

Bardzo mi sie spodobalo. Nie pamietam juz jak to dokladnie szlo po angielsku.
  • mrs.t 27.02.11, 00:18
    to tekst kultowy smile

http://a4.l3-images.myspacecdn.com/images02/116/3942b858d90446339d69cfa9e624e0f3/l.jpg
  • karj-oka 07.03.11, 11:38
    No i co dalej? Pomysł umarł? Czy gdzieś się z jego rozwojem przeniosłyście? Bo ja uważam że przednismile

Podoba mi się:
    nie nabijam dziecka w butelkę
    lub analogicznie dla dziecka można by:
    moja mama nie nabija mnie w butelkę

Ale
    to nie siara karmić piersią
    też było fajne

No i
    mleko piersia klasa
    jest super! chyba najbardziej medialne.

Gdzie dalszy ciąg?
  • karj-oka 07.03.11, 11:39
    Ja jeśli chodzi o organizację jestem dobra. Potrafię. Gdzieś coś się już kręci? Czy trzeba od zera wystartować?
  • mrs.t 07.03.11, 14:38
    forum.gazeta.pl/forum/w,21000,122684423,122684423,Haslo_koszulka_portal.html
    Wczoraj wieczorem myslalma wlasnie, co dalej.
    mam znajoma ze sklepem internetowym dla dzieci
    ale to trzeba by kapital miec chyba najpierw, chyba ze zamowimy pojedynczo, kazda sobie prosto u jakiegos producenta koszulek?
    tu w UK zawsze robilam fajne na retrobay.co.uk/
  • diuszesa 07.03.11, 15:17
    Mrs.t,
    w tym lub drugim (Założonym przez Ciebie) wątku padł pomysł, aby opracowćc grafikę i podwiesić na górze forum, a wtedy każda mama sama sobie zrobi taką koszulkę.
    Ponieważ haseł fajnych jest dużo, to można zrobic kilka wzorów. Tę propozycje umieściłąm w linkowanym przez Ciebie wątku.
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.