Dodaj do ulubionych

16,5 miesięcy karmienia i brak okresu

02.04.16, 22:00
Hej dziewczyny
zastanawiałam się jak długo może organizm wracać do siebie po porodzie? Bo u mnie nadal brak okresu, a z tego co czytam tak wiele z Was karmi w tandemie dzieci poniżej dwóch lat i noworodki, co znaczy że na moim etapie już dawno byłyście w ciąży. No i tak się zastanawiam czy to normalne?
Dodam, że od prawie pół roku wróciłam do pracy na 4 dni w tygodniu i nie ma mnie po około 9-14godzin w dzień, więc przerwy w karmieniu zdecydowanie są. Za to w nocy pobudki są często, tak z 3-6 razy.
Edytor zaawansowany
  • emz100614 03.04.16, 00:02
    Mi wrócił niedawno, jak młody miał 21 miesięcy i na razie był sztuk 1 (niecały miesiąc temu) . A już mnie ginka straszyła, że wróci dopiero jak skończymy kp.
  • shira.11 03.04.16, 08:25
    u mnie wrócił po 26 miesiącach

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44jhpadjt54.png
    http://www.suwaczki.com/tickers/tb738ribhv9hrfl2.png
  • amiralka 03.04.16, 08:32
    Wrócił po 22 miesiącach - był raz i się nie pokazał jużwink
  • terefere134 03.04.16, 14:21
    Aha, czyli mój organizm podejmuje za mnie decyzje mówiąc, że jeszcze nie jest gotowy na następne dziecko. W sumie to się nawet zbiega z moim stanem umysłu, więc super, że wszystko idzie w parze wink
  • aannagr 04.04.16, 21:58
    Każdy organizm rzeczywiście wraca "do normy" w różnym tempie.
    Przy karmieniu wszystko może być normalne. I brak @ przez cały okres karmienia - choćby dłuuugi. I wersja pojawiania się @ zaraz po połogu. I wersja pojawiam się i znikam smile I nieregularność.
    Mi po pierwszym dziecku @ wróciła po 15 miesiącach. Kolejne 14 czekałam na ciążę. Po drugim miałam @ po 14 miesiącach, na ciążę czekałam 12 miesięcy. I po kolejnym porodzie czekałam na @ 13 miesięcy i kolejna ciąża po 2 miesiącach smile

Ale brak okresu nie oznacza niemożności zajścia w ciążę. Tu bym się nie sugerowała... Znam mamy, które urodziły po 2, 3 a nawet czworo dzieci mając okres tylko przed pierwszą ciążą smile Jedna znajoma to nawet usłyszała, że to cud, że jest w ciąży, bo na pytanie o pierwszy dzień ostatniej miesiączki powiedziała - 5 lat temu... smile
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/4o0q0ihbswh7yleg.png

"Przekazywanie życia wymaga daru z własnego życia,
    dlatego ból splata się w kobiecie z radością."
  • mamakarmiaca 07.04.16, 18:40
    Mój gin powiedzial ze w takim przypadku owulacji moze w ogóle nie być albo może pojawić sie kilka razy w ciagu cyklu... Ja zaszłam w ciążę jak młodsza miała rok i 3 miesiące i nie dostałam jeszcze okresu.Zaszłam zreszta za pierwszym podejściem smile teraz karmiąc młodsza dostałam miesiączkę jak miała 22 miesiące czyli jakies dwa miesiące temu. Jak na razie sa super regularne ale tez intensywne.Pierwsza to byla masakra teraz juz lepiej.

--
    najlepsze w zyciu mamy za darmo.
  • mamakarmiaca 07.04.16, 18:42
    Jak starsza miała rok i 3miesiace smile

--
  • terefere134 08.04.16, 14:04
    Wiem wiem, bez obaw wink Zresztą też mam koleżankę, która zaraz rodzi piąte dziecko, karmi od pierwszego i też wątpię, żeby miała miesiączkę pomiędzy wink
  • szonik1 06.04.16, 11:52
    Mi okres wrócił, gdy mała miała 26 miesięcy. I 2 miesiące potem zaczęła mi przemykać myśl o 2-gim dziecku, więc może faktycznie coś jest w tej harmonii fizjologii i umysłusmile
  • babybump 05.04.16, 00:12
    Czytałam, że przerwa w karmieniu powinna być w nocy, aby okres wrócił, a nie w dzień.
    Może dlatego go jeszcze nie dostałaś?

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • terefere134 08.04.16, 14:01
    Może, chociaż miałam prawie dwa miesiące nocnej przerwy, jak miała 8 tygodni, do 15 tygodni przesypiała noce.
  • jemanja 05.04.16, 14:24
    Ponad 24 miesiące i nadal nic. Z tego, co wiem, niektóre kobiety odzyskują płodność mimo karmienia w nocy, ale u mnie to najwyraźniej nie działa wink
  • tan.tum 13.04.16, 14:30
    Ja dostałam po 21 mc. Od 12 mc mieliśmy długie przerwy w dzień bo pracowałam. W nocy bardzo często ssal.Co ciekawe właśnie wtedy dopiero osiągnęłam wagę cz przed ciąży. Pierwszy okres masakra bolesny, kolejne coraz lepsze. Właśnie syn ma 26 mc a ja zaszłam w ciążę i musze odstawić i ku mojemu zdziwieniu udaje się bez większej tragedii jednak chyba musi być ten czas i gotowość.
  • jemanja 10.05.16, 12:36
    Nie wiem, czy to Wam coś pomoże, ale zaobserwowałam jedną prawidłowość. Otóż po porodzie mocno schudłam - 5kg poniżej wagi sprzed ciąży - w sumie bez specjalnych zabiegów, efekt karmienia i dbania o zdrową dietę. W ciągu dwóch lat, wynikiem różnych grzeszków (ach, czekolado, czemu cię tak kocham tongue_out) niemal wróciłam do wagi sprzed ciąży. I wtedy również wróciła mi płodność. Nie miało to nic wspólnego z odstawieniem nocnym (okres dostałam tej samej nocy, kiedy przestałam młodego karmić po zmroku, raczej zbieg okoliczności tongue_out Objawy powrotu płodności miałam duuuużo wcześniej). Czytałam kiedyś o badaniach z których wynikało, że organizm "pozwala" na nową ciążę, kiedy matka ejst gotowa: albo dziecko jest już duże i mniej ssie, albo środowisko jest bogate w żywność (czyli matka dużo je). Najwyraźniej coś w tym jest smile
  • tan.tum 14.05.16, 17:16
    Myślę, że dużo jest w tym racji. Ja z kolei mimo karmienia nie mogłam wrócić do wagi z przed ciąży bardzo długo. Mimo zdrowej diety ćwiczeń itd. Co jakiś czas mi spadało trochę i faktycznie jak doszłam prawie do wagi z przed ciąży wrócił okres a w momencie kiedy zaszłam miałam właśnie tą samą wagę jak przy pierwszej ciąży.
  • jemanja 18.05.16, 13:43
    O,tu znalazłam: www.thealphaparent.com/search/label/breastfeeding?m=1
  • papuziara87 18.05.16, 22:39
    To chyba niedawno Mataja wrzucała badania, że płodność wraca przy dodatnim bilansie energetycznym. Jeśli bilans jest ujemny, czyli np. waga spada, to organizm odczytuje to jako niepewny czas i nie wraca do płodności, a jeśli jemy więcej niż potrzebujemy, to uważa, że jest gotowy na nowe "wyzwanie ciążowe" wink U mnie dokładnie tak było. W styczniu i lutym nie chudłam już, w marcu +2 kg i w kwietniu zaszłam (w marcu pierwszy okres, 5 m-cy po porodzie).
  • paulina8989 04.08.16, 19:18
    okres mi wrocil po 19mcach karmieniasmile kolezance po 2 latach kp
  • mamakarmiaca 08.09.16, 11:33
    Po pierwszej ciąży okres.mi nie wrócił (karmiłam piersią do 3miesiaca drugiej ciąży.Skonczylam jak starsza córka miała 1,5roku). Bez problemów błyskawicznie zaszłam w druga ciążę. Teraz druga córa ma 2,5roku ,caly czas karmie a okres mi wrócił jak miała niecale dwa lata.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.