Dodaj do ulubionych

RTG a karmienie piersią...

07.09.16, 17:41
Witam, chciałam dzisiaj wykonać RTG kolana i dowiedziałam się, że 24 godziny po prześwietleniu powinnam się wstrzymać z karmieniem piersią dziecka. Byłam w lekkim szoku no i badania niestety nie wykonałam... a już się cieszyłam, że tak szybko wolny termin znalazłam na NFZ...sad czy faktycznie RTG jest wskazaniem do ograniczenia karmienia piersią na 24 godziny???? mleko się napromieniowuje czy co? zgłupiałam.... czy ktoś się orientuje w tym temacie? dodam, że córka ma już skończone 2 lata...
Edytor zaawansowany
  • ela.dzi 08.09.16, 09:12
    Szkoda, że nie przeczytałaś wcześniej :

www.hafija.pl/2013/08/piec-rzeczy-ktore-mozesz-robic-karmiac-piersia.html

• viki0 13.09.16, 00:28
    Nie miałam szansy wcześniej przeczytać bo na rtg poszłam 5 minut po otrzymaniu skierowania od lekarza....wink a przez wizytą i internisty nie spodziewałam się, że rtg będzie konieczne. Dziękuję za linka. Jutro spróbuję się umówić ponownie.
  • born_to_sea 08.09.16, 09:30
    O rany... Stan wiedzy niektórych przedstawicieli służby zdrowia jest porażający...
    Idź na rtg, nie mów, że karmisz (zwłaszcza dwulatkę, bo to nienormalne!) wink

PS żeby mi ktoś nie wypomniał kiedyś - z tą dwulatką, to ja oczywiście żartuję, ale takie jest niestety podejście niektórych lekarzy
  • rulsanka 08.09.16, 11:13
    W tematach okołolekarskich trzeba się dowiadywać wcześniej, co jest dozwolone a co nie. Najlepiej na forum wink Jak z forum/wyszukiwań w internecie wynika, że karmić można, to w ogóle personelowi medycznemu nie przyznaję się, że karmię.
  • aguar 09.09.16, 11:34
    "Czy można robić badanie rtg, kiedy się karmi?"
    "Nie, trzeba zostawić dziecko przed kabiną." smile
  • born_to_sea 09.09.16, 12:20
    Hahaha, piąteczka, aguar!
  • aannagr 11.09.16, 15:36
    smile

--
    Wywalam suwaczek. Najmłodsza wzięła i się odstawiła buu... Karmiłam 7 lat i 6 miesięcy (w tym 2x tandem) i nie planowałam przestać licząc na kolejny... Cóż najmłodsze będzie jak najstarsze - samo przy piersi smile

"Przekazywanie życia wymaga daru z własnego życia,
    dlatego ból splata się w kobiecie z radością."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka