Dodaj do ulubionych

Zaburzenia hormonalne

06.04.17, 11:07
Chciałabym, żebyście podpowiedzialy mi czy to co się ze mną dzieje to norma przy dkp czy nie.
Karmię 2 lata i 3 m-ce i nie zanosi się na koniec. Od prawie roku mam nasilajace się objawy , a mianowicie: masakryczna suchość przedsionka pochwy i pochwy, nieregularne cykle coraz mniej obfite, przybieranie na wadze, uderzenia gorąca albo zimna.
Mój gin zaprasza mnie jak skończę karmić, bo wszystko przez dkp i niedobór estrogenów . Zalecił globulki z kw hialuronowym i estrogenami raz w tyg, żelazo, wit e. Nie pomaga.
Rok temu robiłam morfologie, tsh, ft4 i przeciwciała i wszystko było ok.
Ktoś mi coś poradzi?
Edytor zaawansowany
  • 06.04.17, 14:40
    Ze 3 razy dziennie siemię lniane mielone przed posiłkiem (1-2 łyżeczki wystarczy zalać wrzątkiem lub gorącą wodą) lub można dodać do jakiegoś dania.
    Te objawy to jak przekwitanie. Niedyskretne pytanie, ile masz lat byłoby tu na miejscu. (Nie musisz odpowiadać).

--
    Mam wsparcie
    Karmienie piersią powyżej roku
  • 06.04.17, 18:12
    Dzięki za radę z siemieniem. Wypróbuję.
    Mam nadzieję, że to jeszcze nie menopauza, mam 39 lat.
  • 06.04.17, 14:58
    Norma dla karmienia to: owszem suchość przedsionka pochwy, nieregularne cykle, ale pozostałe objawy to niekoniecznie. Dlatego pisałam o siemieniu lniany, bo ono zawiera fitoestrogeny, które mogą załagodzić objawy (nie muszą?). Zawsze można do innego gina się udać po alternatywne propozycje. Dietetycy też są świetni w poprawie samopoczucia dietą, jeśli nie ma jakiejś większej choroby.

--
    Mam wsparcie
    Karmienie piersią powyżej roku

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.