Dodaj do ulubionych

pękające brodawki

08.04.17, 16:36
Dziewczyny, mam problem. Karmię od 16 miesięcy trzeciego już ssaka, a jednak coś mnie zaskoczyło wink Tydzień temu pękła mi brodawka, bolała przy karmieniu, dałam synkowi drugą pierś, a bolącą smarowałam lanoliną. Przestało boleć. Przez ten tydzień ssał tylko w nocy, teraz mam obie popękane, skóra się łuszczy. Mam wrażenie, że ciut zmienił technikę ssania, chociaż nie wiem, jak to możliwe. Wcześniej nie miałam takich problemów, karmiłam po dwa lata, dzieci dostawały też smoczki, butelki, słomki, było ok. Czy to może być inne dziadostwo, nie wiem, choroba jakaś?
Edytor zaawansowany
  • fizula 10.04.17, 00:15
    Obie brodawki popękane, łuszcząca się skóra- to może być objaw czegoś. Jakieś zmiany?- w proszku, mydle? Ile tej lanoliny stosowałaś? Jakieś zaczerwienienie?

--
    Mam wsparcie
    Karmienie piersią powyżej roku
  • agnzimka 10.04.17, 21:48
    Nic nie zmieniałam z kosmetyków. Lanoliną smaruję dwa razy dziennie, karmię tylko w nocy. Pierwsze karmienia z "pełnych" piersi są ok, kolejne-straszne, jakby mi ktoś ciało wyrywał. Pęknięcia są wokół sutka, te jakby linie papilarne, nie czerwone, nie krwawią, nic nie ropieje. Też myślałam o grzybicy, ale za "ładnie" wygląda. Iść z tym do por laktacyjnej, do rodzinnego? Do laktacyjnej trzeba skierowanie?
  • dwellajna 10.04.17, 22:20
    Obstawiam grzybicę. Poradnie laktacyjne sa raczej płatne, wiec bez skierowania. Moze ginekolog lub pediatra? Bo dziecko tez trzeba przeleczyc (nystatyna do buzi).
  • dwellajna 10.04.17, 09:55
    Grzybica?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.